כתב נושא: מזוז: דבריה של טרטמן על מג'אדלה - לא פלילי  (נקרא 1487 פעמים)

0 משתמשים ו- 1 אורח נמצאים בנושא זה.

מנותק כהנא צדק!

• חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
    • yigal-amir
מי שהייתה מועמדת לשרה והסתבכה בשקרים זוכה היום למעט נחת מהיועץ המשפטי לממשלה. עו"ד מזוז קובע כי בדבריה של ח"כ אסתרינה טרטמן לגבי מינויו של ראלב מג'אדלה לתפקיד שר ערבי ראשון בישראל, אין עילה לחקירה פלילית.

היועץ המשפטי לממשלה, עו"ד מני מזוז, החליט היום (ב') כי אין מקום לפתיחה בחקירה פלילית כנגד ח"כ אסתרינה טרטמן על רקע הדברים שאמרה בעקבות מינויו של ראלב מג'אדלה לשר בממשלה.

התשובה בעניין נשלחה בעקבות פנייה של יו"ר מרצ-יחד ח"כ יוסי ביילין (מרצ) בבקשה לבדוק את המשמעות הפלילית של דבריה. במכתב שכתב לביליין המשנה לפרקליט המדינה, שי ניצן, הוא כותב על ההחלטה ומוסיף: "עם זאת, הוחלט להפנות תשומת ליבה של ח"כ טרטמן לזהירות ולריסון הנדרשים מנבחר ציבור בהתבטאויותיו העשויות להתפרש כהסתה לגזענות".

ביום בו מונה מג'אדלה כשר ערבי ראשון בישראל, התבטאה טרטמן בחריפות רבה נגד המהלך ואמרה כי במינוי הזה "עמיר פרץ הניף קרדום ענק על הציונות".

בהמשך התבטאה עוד בנושא ואמרה "אני עצובה מאוד על המינוי. מדינת ישראל היא מדינה יהודית. לכאורה גם חוק השבות הוא חוק מפלה, אבל יש עליו קונצנזוס משום ההכרה בערך המדינה כמדינה יהודית. מדינת ישראל היא מדינה דמוקרטית עם שוויון זכויות לכל אזרחיה, ואני מכבדת זאת".

"אין לי ולא הייתה לי בעיה שערביי ישראל יוכלו לבחור ולהיבחר, אין לי בעיה שערביי ישראל יוכלו ללמוד ולקבל שירותים מהמדינה, אני פשוט חושבת שיש דברים יחודיים של מדינת ישראל שאותם היא צריכה לשמור בעבור יהודים. אלה דברים שורשיים והיום, לצערי, עוד חיבור לשורש יהודי נקטע", אמרה אז.

מקורבי טרטמן מסרו היום בתגובה: "ההחלטה מדברת בעד בעצמה, ואנחנו לא מופתעים. יש לברך על כך".
יגאל=גואל

ע        מ        י       ר
 =       =       =      =  עמו    מאת    יצחק        רבין [img]http://www.zix.co.il/images/11924785.gif[/i