כתב נושא: ישראל - עוד כוכב בדגל האמריקאי?  (נקרא 1535 פעמים)

0 משתמשים ו- 1 אורח נמצאים בנושא זה.

מנותק קייזר סוזה

• משתמש(ת) מוכר(ת)
  • *
ישראל - עוד כוכב בדגל האמריקאי?
« ב- : יולי 22, 2010, 03:28:53 »
אני רוצה לומר כמה דברים שאני חושב עליהם כבר המון זמן, ושממש גרמו לי להיות פסימי ומכאן
גם חוסר האקטיביזם שנובע מיאוש כלשהו.

מה היה קורה אם רוב אזרחי ישראל היו בעד טרנספר? האם האו"ם היה מסכים לדבר כזה?
אני מניח שלא. לכן, השאלה המתבקשת, למה אנחנו נלחמים? גם ככה אנחנו לא מובילים אלא מובלים.

אני מוצא פרדוקס בנושא הזה. האם אנחנו מדינת עצמאית עד גבול מסוים? אני מניח שכן,
עובדה שבמקרים מסוימים אנחנו צריכים אישור מארה"ב. מקרים שאם ארה"ב הייתה במקומנו, היא הייתה פועלת בלי לשאול אף אחד. מצד שני, מה היה קורה אם ארה"ב לא הייתה ידידתנו?

אני מאמין שארה"ב עוזרת לנו אך ורק בגלל אינטרסים, ושחסד לאומים חטאת,
אך בכל זאת צריך להיות רציונאלי, וכאחד כזה, קשה לי לראות אותנו מבוטחים בלי ארה"ב.

אז ככה, מה עדיף לנו? עם או בלי ארה"ב? ומה לגבי זה שאני באמת מאמין שגם אם רוב העם היה דוגל בטרנספר,
האו"ם לא היה מאשר זאת. האם זה אומר שההשקפה שלי מוגבלת ולפיכך אצטרך לשנות אידיאולוגיה בהתאם לתנאי האו"ם או גורמים אחרים?

אני מאוד מקווה שהדיון הזה יהיה ברמה גבוהה ושמישהו יצליח לשכנע אותי ולהחדיר בי אופטימיות, כי לומר
את האמת, אני מסתכל על עתידנו במדינה, ולא רואה שום סיבה אחת להיות אופטימי.

מנותק חד כתער

• מנהל(ת) גלובלי(ת)
  • חבר(ה) בכיר(ה)
  • *
« להגיב #1 ב- : יולי 22, 2010, 04:34:27 »
הוכח כבר שהאו"ם הינו ארגון חסר יכולת, שלא יכול ליישם דבר, מעבר לגינוי שאין לו כל השפעה דה פקטו, ובטח ובטח שאינו יכול לקבוע את עתידו של הפולש הערבי בארץ ישראל, לכן יש לפרוש מהאו"ם ויפה שעה אחת קודם, באשר לארה''ב, יש בראש ובראשונה להיגמל מהסם שנקרא "הסעד האמריקאי", כבר הוכח בעבר שכאשר "הידידה הגדולה" הטילה עלינו סנקציות, זה הטיב עימנו, הן מבחינה כלכלית והן מבחינת הישגים אל מול האויב הערבי, מה שלא קרה בזמן שהיחסיים היו אדוקים לכאורה ( קמפ דייויד, ההבלגה בזמן מלחמת המפרץ, אוסלו, הגירוש וכו'),  כל זה מעיד על כך שארה"ב איננה ידידה שלנו, להפך היא אויב לכל דבר( אימצה את עיקרון הג'יהאד שלפיה יש לתת שטחים תמורת "שלום"), שעושה עסקאות עם הערבים בדבר הקמתה של יישות אסלאמית ביו"ש, עזה ובירושלים, בירתנו, לכן יש לשקול בכובד ראש את יחסיינו עם ארה''ב, לעצב אותם מחדש, להבהיר להם שאין אנו מתירים להם להתערב בעיניינו, ולעצב את המדיניות שלנו, אם ידחו את זה, אז שיסעו, יש לנו אפשרות לפגוע קשות באינטרסים שלהם באזור.

מנותק ronen1980

• משתמש(ת) מוכר(ת)
  • *
« להגיב #2 ב- : יולי 22, 2010, 07:40:24 »
שימצאו אלטרנטיבה חלופית לנפט,ותראו איך כל התמונה תשתנה,בלי הנפט שלהם,מדינות ערב לא שוות כלום. :::D
לגביי האו"ם,אני לא חושב שיש מה לפחד מהם גם ככה הם לא בעדנו ומעולם לא היו.
מדינת ישראל צריכה לעשות מה שטוב לה בלבד,בלי רשות של אף אחד.

מנותק קייזר סוזה

• משתמש(ת) מוכר(ת)
  • *
« להגיב #3 ב- : יולי 22, 2010, 13:39:22 »
Israelipatriot,

לפרוש מהאו"ם? אם אתה נותן הצעה כזאת אני מצפה ממך לכל הפחות להסביר
מה היתרונות והחסרונות שבדבר. ואם אתה כ"כ בטוח שזה יעזור מדוע ישראל לא נוקטת בעמדה הזו?
ואיך יש לנו אפשרות לפגוע קשה באינטרנסים של ארה"ב?

ronen1980,

גם אני חושב שמדינת ישראל צריכה לפעול לפי מי שיטיב עמה, אבל עובדה שזה לא כך.

מנותק עדן איסקוביץ

• חבר(ה) בכיר(ה)
  • *
  • מוות לפלסטינאצים
« להגיב #4 ב- : יולי 22, 2010, 13:56:32 »
בס''ד
אין כל ויכוח בנושא הזה; האו''ם הוא ארגון בין מדיני, בינלאומי, ויש בידיו כוח והשפעה אדירה.
אך האו''ם מורכב ממדינות רבות, ורבות מהן - מדינות מוסלמיות. כוחן של המדינות הללו הוא באחדותן כנגד ישראל. בינן לבין עצמן, הן עויינות, אך בנוגע ליחס לישראל - כולן מאוחדות נגדנו.
כל עוד אנחנו חלק מהאו''ם, אנחנו כפופים להשפלות וגינויים. וכל זאת כתוצאה מהמדיניות של כל ממשלות ישראל עד היום הזה. מדינת ישראל מגלה רפיון ידיים הראוי לבוז, המדינה כפופה באופן מלא לדעת הקהל העולמית, כל פעולה מדינית או צבאית שמתוכננת בוועדת הכנסת נשקלת היטב ובזהירות - שמא הדבר יפגע ביחסי ישראל והעולם. זוהי התנהגות שתוביל בסופו של דבר להקמת מדינת פלסטין.
בנוגע לארה''ב, יחסה אלינו הוא מורכב מאין כמוהו, מצד אחד אנו זוכים לתמיכה באו''ם והטלת וטו מטעם ארה''ב על כל החלטה שיכולה לפגוע בבטחונה של מדינתנו הקטנה, אך מצד שני, ארה''ב מגלה שתלטנות הגובלת בחוצפה ממש, ארה''ב מתערבת בעיניינים פנימיים של מדינת ישראל, ממש כאילו היינו ''מדינת לוויין'' שלה. ארה''ב איננה ידידה שלנו, למרות שחלק נכבד של האוכלוסיה האמריקנית הלבנה והנוצרית- הם תומכים נלהבים של ישראל. אך הממשל בוושינגטון הוא אנטי-ישראלי לחלוטין, ובעיקר עכשיו כשהנשיא ברק חוסיין אובאמה נמצא בשלטון. מצבנו אכן מעורר דאגה ולכאורה נדמה כי אין כל סיבה לאופטימיות. אך יש תקווה, יש לבצע בהקדם שתי צעדים ראשוניים, ראשית, לפרוש מהאו''ם - זהו צעד שיש לנקוט באופן מיידי.
ושנית - לשמור על יחסים טובים עם ארה''ב -אבל - להפסיק את הסיוע האמריקני - זה רק מזיק לנו.
אלה הם כאמור הצעדים הראשונים שיש לבצע. אך אלה הן פעולות הקשורות למדיניות החוץ שלנו. בכל הקשור למדיניות פנים - יש לעשות רפורמות מרחיקות לכת, לצמצם את כוחו של בג''ץ, להנהיג חוקי נאמנות-אזרחות כמו שליברמן אמר (למרות שהוא אכזב). בשורה התחתונה, מצבנו אינו טוב במיוחד, אך עדיין יש דרכים לטפל במצב. ויש לנו זמן, אך לא יותר מדי.
עדן איסקוביץ

מנותק נץ וגאה בזה

• חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
  • Hierosolyma Victor
« להגיב #5 ב- : יולי 22, 2010, 15:12:24 »
האו"ם הוא גוף עקר, ללא שום כח ושום נעליים, גוף שנשלט על ידי ה-OIC ארגון המדינות האסלאמיות- או"ם שמום כפי שאמר בן גוריון, ארגון של חבורת ליצנים שמשתחווים בפני מלך סעודיה.
אין מה להתחשב בארגון המטופש הזה ואף לפרוש ממנו לאלתר ויפה שעה אחת קודם.
אה, וכרגע מדינת ישראבלוף לא עצמאית ומעולם עדיין לא הייתה כזו, אז נא לצאת מהאשליות ומהר......
אין שום צורך אמיתי בארה"ב, להפך, השגעון הזה הוא פשוט בלתי ניתן להסברה ראציונלית, אנחנו מתנהגים בדיוק כפי שארה"ב רואה בנו-פילגש במזה"ת.
אין שום צורך לשים את כל הביצים בסל האמריקני, יש עוד כוחות בעולם ואפשר לשחק בניהם וכך לנהל מדיניות יהודית גאה ולא זוחלת לעבר הדוד סם הפריץ היושב בבית הלבן.
ותמיד תמיד תמיד לזכור את המשפט הרומי הידוע- "מה שמותר ליופיטר, אסור לשור".
אלוף מיל. בני פלד ז"ל
"צאו החוצה וצלצלו בפעמון שנתן לי מפקד חיל הים. כשישאלו אתכם למה אתם מצלצלים, ענו שכאן מת יהודי משוגע, שחשב שהיהודים מסוגלים להקים מדינה-וטעה" מילותיו האחרונות לילדיו.