כתב נושא: מסיבת סיום בגן ערבי בעזה  (נקרא 59481 פעמים)

0 משתמשים ו- 4 אורחים נמצאים בנושא זה.

מנותק חרותניק

• חבר(ה) בכיר(ה)
  • *
מסיבת סיום בגן ערבי בעזה
« להגיב #125 ב- : אוגוסט 06, 2010, 22:31:20 »
נהפוכו, פשע תמיד יעלה לנו בחיי אדם, ובשנים האחרונות, תודות לגדר וצה''ל זה עלה לנו ביותר חיי אדם מאשר החמאס.
אבל לא הבנת את הפואנטה, בסופו של יום הפושע מסכן אותי, יש סיכוי גבוה שהילד שלו יהיה פושע שיסכן אותי גם, אני רק מביא את הדוגמה(אליך ספציפית זה פחות רלוונטי) למה פה על פי ההיגיון הזה גם צריך לחסל את הילד...

יפה, וכדי שתזכור טוב טוב שצה"ל זו הסיבה היחידה שאין הרבה הרוגים, וזה בוודאי שלא בזכות הזיות השלום שלך שרק הביאו עלינו נהרות של דם.
פושע בדרך כלל לא מחסלים, אלא מכניסים אותו לכלא בשעת מעשה ואחרי העמדה לדין וכו'(אחרי הכל טוענים שזו מדינה דמוקרטית), בשעת מלחמה לעומת זאת, הכל נראה אחרת (על דמוקרטיה מתגוננת שמעת פעם?)

ציטוט
תמיכה בארגון טרור אכן לא תמיד שווה לפעילות טרור(אגב להבדיל מחברי הפורום לצד השני אין בדיוק אלטרנטיבה של צבא).
גינוי התמיכה לא קשור כאן, בדיוק כמו שאני מגנה בן אדם שזורק זבל על הרצפה. רק שזה לא הופך את הבן אדם לטרוריסט, ולוו דווקא מעיד על סכנתו למדינה

אני שמח שאתה מסכים איתי שוב שגורג טעה(שוב).

תמיכה בארגון טרור בשעת מלחמה, שווה לטרור ויש להתייחס אליהם בהתאם, בדיוק כמו שבשעת מלחמה האויב היה מתייחס לכלל אזרחי ישראל (גם לאלו שלא תומכים בטרור) בחוסר אנושיות, וכך אנו צריכים לנהוג לפחות כלפי תומכי טרור (ואני מניח שאין הרבה פעילי שלום בעזה).
ולא שיכנעת אותי, אמרתי את זה בציניות, התכוונתי שבוש  בדרך כלל אידיוט (כנ"ל גם אבא שלו) אבל כמו לכל אחד, לפעמים גם יוצא אמת מפיו.

ציטוט
מי מגן כאן על חמאס או פתח? אני רק מגן על ילד בן 4 שבמקרה נולד ערבי.
אני מנסה לכבול את ידיו של צה''ל? אוי די לשטויות, על פי כן גם אתם, בעת התנגדותכם לפינוי או ווטאבר.
להיות מוסרי זה לא רע אתה יודע.

אתה מגן על הילד בן 4 בידיעה שהוא עתיד להיות אויב, וזה לא הופך אותך למוסרי כשאתה מרחם עליו, ואתה גם ממש לא עוזר לנצח במלחמה (בלשון המעטה).
בין אם אתה עושה את זה במודה ובין לאו, אתה אכן כובל את ידי צה"ל.  ועם ההשוואה האבילית בין שיתוף פעולה עם האויב, ולבין לעבור על חוקי צה"ל על מנת למנוע גירוש, יש מרחק עצום (גם מבחינת חוקי המדינה) אבל כבר חרשתי על הנושא הזה, ואין לי כוח לחזור על עצמי..
אגב, קוראים לזה גירוש ולא "פינוי".

ציטוט
לא יודע בנוגע לשגריר, אך יש סחר בין ישראל למצריים, והדבר היחידי שפוגע בסחר עם מדינות ערב הנחשבות למתונות יותר הוא המצב בפועל.

אז סמוך עליי כשאני אומר לך שהשגריר די מבודד שם ומתייחסים אליו כמו לערב רב.
ותסתכל בעצמך כמה סחר יש בינינו למצרים, הם לא מייצרים כמעט כלום, כך שאפילו אי אפשר לומר שההסכם משתלם לנו מבחינה כספית (וזה עוד בלי להזכיר את כל הנפט שהפקרנו שם).

ציטוט
אני ממש לא מפחד לנסוע לשם, האמת? רק בפסח האחרון דודי היקר ביקר שם, והוא בריא ושלם.
וזו אחת הסיבות למה מצריים מעוניינת בביטחון לתיירים ישראלים, אינטרס כלכלי נטו.

עם כל הכבוד לדוד שלך, העובדה היא שאין שם כמעט תיירות, למעט ישראלים שהולכים לסיני (וגם שם יש התרעות וזה בעייתי חלק גדול מהזמן).
בעניין ביטחון לישראלים אתה צודק, אבל הרוב המכריע של התיירים זה לסיני.

ציטוט
יש פעולות של המצרים שמונעות הגעת נשק לחמאס(האמת, חמאס הבריח לא מעט נשק שצה''ל היה ברפיח, אולי צה''ל משתף עם חמאס פעולה?).
אם אני לא טועה היה לנו כבר דיון על זה, אתה שוב רוצה להכריח אותי להביא לך כתבות ואזכורים?

מצריים לא ירתה שום טיל, ארגון טרור שנמצא במצריים ירה את הטיל.
כמו שמדינת ישראל לא ביצעה שום חיסול המוני במערת המכפלה, ברוך גולדשטיין כן.

חלאס, שמעתי את הטענה הזאת עשרות פעם (מאנשים אחרים). זה לא משנה כמה כתבות אתה תביא לי, מאחר והעובדה היא שהנשק הזה לא מגיע מהאויר, ועזה גובלת רק עם ישראל ועם מצרים. ומשום מה אף פעם לא נגמר להם התחמושת, כי הפיקוח של צבא מצרים הוא הפקרות, וזו בדיוק אותה ההפקרות שגם איפשרה למחבלים לשגר גראדים לתוך ישראל השבוע.

ציטוט
אם אתה אומר...

אוקי..

ציטוט
האמת היא אני יותר מאנשי טרוצקי ולנין...

תמשיך לצחוק, אותי הנושא הזה לא מצחיק בכלל..

ציטוט
להבדיל מפתח, בינתיים המחבלים שכאן מהללים אותם לא מכירים בזכות של הצד השני למדינה.
זה לא אומר שפתח יותר מוסריים, הם נבלות, אבל בצד הפוליטי? הם פחות גרועים מחמאס, ועוד אפשר להגיע איתם להסכם(בתקווה, האמת היא שזה דיון ארוך ואחר לגמרי).

לכן פה יש הבדלה ופה אין.
ברמת המוסר? ברור שפתח וחמאס זה אותו דבר, טרוריסטים פחדנים, שהשוני הוא פוליטי.
הקטע הוא שרמת המוסר של חלק מחברי הפורום משתווה לזו של חמאס ופתח יחדיו.

המשך שבוע נעים

אבל לפי ההגיון שחשפת בדיון הזה, גם הארגון היהודי הפלוני, הוא אותו דבר כמו חמאס בגלל ששניהם עושים דבר אחד שהוא דומה, ואפשר להבין מכך שיש לנהוג בשניהם באותה צורה (מן הסתם כי זה ההגיון הבריא).
 אתה בתור אדם שמתיימר להיות איזה "דוקטור" לארגוני טרור ומשחק "מצא את ההבדלים" עם כנופיות של מרצחים, והכל על מנת להצדיק מתן ומתן עם אחד מהכנופיות. ועוד לומר לעם ישראל שיש הבדל בין הרוצחים האלה לבין האחרים אך ורק כי הם מוכנים להרוויח אדמות גם ע"י דיבורים (בובזמן שהם גם רוצחים, ראה תוצאות הסכמי האסלה), ואותו אדם (שזה אתה) מצא לנכון להשוות בין ארגון יהודי שלא קיים, לבין חמאס ועוד להתעקש שאין הבדל ביניהם, כאשר בדיונים אחרים כשאומרים שאין הבדל בין אש"ף וחמאס זה מקומם אותו.
וזוהי צביעות ידידי, נקודה.

לילה טוב ידידי.

מנותק אוהד הפועל

• חבר(ה) בכיר(ה)
  • *
מסיבת סיום בגן ערבי בעזה
« להגיב #126 ב- : אוגוסט 06, 2010, 23:19:43 »
ציטוט
יפה, וכדי שתזכור טוב טוב שצה"ל זו הסיבה היחידה שאין הרבה הרוגים, וזה בוודאי שלא בזכות הזיות השלום שלך שרק הביאו עלינו נהרות של דם.

אוי נו, כאילו שהרפתקאות של ממשלות ימין לא הביאו לשפיכת דמים אף פעם.

ציטוט
פושע בדרך כלל לא מחסלים, אלא מכניסים אותו לכלא בשעת מעשה ואחרי העמדה לדין וכו'(אחרי הכל טוענים שזו מדינה דמוקרטית), בשעת מלחמה לעומת זאת, הכל נראה אחרת (על דמוקרטיה מתגוננת שמעת פעם?)

בדיוק הפואנטה, לא מחסלים ילד שלא עשה כלום רק כי אבא שלו פושע...

ציטוט
תמיכה בארגון טרור בשעת מלחמה, שווה לטרור ויש להתייחס אליהם בהתאם, בדיוק כמו שבשעת מלחמה האויב היה מתייחס לכלל אזרחי ישראל (גם לאלו שלא תומכים בטרור) בחוסר אנושיות, וכך אנו צריכים לנהוג לפחות כלפי תומכי טרור (ואני מניח שאין הרבה פעילי שלום בעזה).

זה לא שחור ולבן, וזה עדיין לא מצריך חיסול של ילד בן 4, שעל זה כל הדיון.
ההשוואה גם לתמיכה בארגון טרור יהודי, שאין לו אלטרנטיבה, הוא גם בשל עצמו לא נכון, בדיוק כמו סוג התמיכה של היהודים באצ''ל לאומת סוג התמיכה של יהודים בנתן זדה. קטע אה?
אה ורק תיישם את זה בכל הכיוונים לא רק למי שנוח...

ציטוט
ולא שיכנעת אותי, אמרתי את זה בציניות, התכוונתי שבוש  בדרך כלל אידיוט (כנ"ל גם אבא שלו) אבל כמו לכל אחד, לפעמים גם יוצא אמת מפיו.

אה אז הוא צודק...

ציטוט
אתה מגן על הילד בן 4 בידיעה שהוא עתיד להיות אויב, וזה לא הופך אותך למוסרי כשאתה מרחם עליו, ואתה גם ממש לא עוזר לנצח במלחמה (בלשון המעטה).
בין אם אתה עושה את זה במודה ובין לאו, אתה אכן כובל את ידי צה"ל.  ועם ההשוואה האבילית בין שיתוף פעולה עם האויב, ולבין לעבור על חוקי צה"ל על מנת למנוע גירוש, יש מרחק עצום (גם מבחינת חוקי המדינה) אבל כבר חרשתי על הנושא הזה, ואין לי כוח לחזור על עצמי..
אגב, קוראים לזה גירוש ולא "פינוי".

מי שחושף את הפרצוף של מי? אתה לא זה שכתבת שאתה לא מצדיק חיסול של ילד בן 4 ק כי אולי הוא עתיד להיות אויב?
אבל אחלה השוואה בין רצון שצה''ל לא יחסל ילדים ונשים לשיתוף פעולה עם האויב.
ואני יקרא לזה מה שבא לי.

ציטוט
אז סמוך עליי כשאני אומר לך שהשגריר די מבודד שם ומתייחסים אליו כמו לערב רב.
ותסתכל בעצמך כמה סחר יש בינינו למצרים, הם לא מייצרים כמעט כלום, כך שאפילו אי אפשר לומר שההסכם משתלם לנו מבחינה כספית (וזה עוד בלי להזכיר את כל הנפט שהפקרנו שם).

אני סומך רק עליך.
בנוגע למסחר, קיים מסחר ככה שזה סותר את הטענה הבסיסית שלא יוצא מזה כלום. לא משתווה לנו כלכלית?
http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3101132,00.html?opentalkback=TIDREPLACE
http://www.export.gov.il/_Articles/Article.asp?ArticleID=5949&CategoryID=90&Page=2
http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3162463,00.html
תראה מצב של התפתחות מדינית עם הפלסטינים כמה פירות זה נותן לנו. וזה רק מצריים, אפילו לא נכנסתי לירדן או לפוטנציאל הכללי של מסחר עם מדינות ערב.

ציטוט
עם כל הכבוד לדוד שלך, העובדה היא שאין שם כמעט תיירות, למעט ישראלים שהולכים לסיני (וגם שם יש התרעות וזה בעייתי חלק גדול מהזמן).
בעניין ביטחון לישראלים אתה צודק, אבל הרוב המכריע של התיירים זה לסיני.

עצם זה שקיימת תיירות בסיני מעיד על חוסר הפחד.
http://www.beofen-tv.co.il/cgi-bin/chiq.pl?chiq:%E9%E5%F8%E3%E9%ED_%EC%F1%E9%F0%E9
סתם אתר שמצאתי
"דיווחים מכל התקופות, בזמן האינתיפדות השונות וביניהן, מעידים על יחד חם ורצון טוב מצד המארחים.
לפי דיווחים ממעברי הגבול בחגים עושה רושם שיש הרבה שלא מפחדים. (ומי שהיה מעיד: לא להתקרב בחגים ומועדים).
"גיסי ואשתו חזרו שלשום מסיני. הם אומרים שהמים צלולים, החוף נקי, הבדואים נחמדים יותר מתמיד ואפילו המצרים נחמדים..." ( אביב_חדש‏ , ספט' 2002 )
"חזרתי מסיני ועדין לא חזרתי. חולמת בלילות ומתגעגעת לחזור. זה גרם לכל המשפחה שלנו המון אושר." ( אלונה_רוטר‏ , אוק' 2002 )
"היה נחמד, אבל התמלא ביום העצמאות ונעשה ממש צפןף וסואן ורועש עד השעות הקטנות." (ענת_גיגר‏ , מאי 2003)
"המון ישראלים בכל מקום וגם בגבול. כנראה שאין מצב, לפי המצב. " (נועה_ברקת‏ , אוג' 2003)"

http://www.nrg.co.il/online/16/ART1/930/856.html

"על פי הנתונים, היציאות לחו"ל בדרך האוויר צנחו ב-10% בין החודשים ינואר-יולי והסתכמו ב-1.8 מיליון בלבד. כמו כן, ניכר כי ההתרעות על פיגועי טרור בסיני לא ממש מצאו את מקומן לאוזנו של הישראלי, משום שהיציאות לסיני ירדו בינואר-יולי ב-7% בלבד ל-102 אלף. מספר היציאות לחו"ל בדרך היבשה ירד ב-12% ל-258 אלף."

כנראה שחלק נרחב מהישראלים לא מפחדים...

ציטוט
חלאס, שמעתי את הטענה הזאת עשרות פעם (מאנשים אחרים). זה לא משנה כמה כתבות אתה תביא לי, מאחר והעובדה היא שהנשק הזה לא מגיע מהאויר, ועזה גובלת רק עם ישראל ועם מצרים. ומשום מה אף פעם לא נגמר להם התחמושת, כי הפיקוח של צבא מצרים הוא הפקרות, וזו בדיוק אותה ההפקרות שגם איפשרה למחבלים לשגר גראדים לתוך ישראל השבוע
.

אה אם אתה אומר חלאס אז יש הפקרות.

מתוך ויקי

"בזמן מבצע עופרת יצוקה נתנה מצרים גיבוי שקט לפעולות צה"ל כנגד תנועת החמאס ברצועת עזה, והטילה על האחרונה את האחריות לפרוץ האירועים. למרות דרישת הפלסטינים, היא סירבה לפתוח את מעברי הגבול, כל עוד הרשות הפלסטינית לא תקבל את האחריות עליהם. עם זאת, היא גינתה את ישראל לאחר פרוץ המהלך הקרקעי. יחסה העוין של מצרים לתנועת החמאס, נובע בין היתר מחששה מהתערבות והתפשטות איראנית-איסלאמיסטית באזורה.מצרים המשיכה עם אותו קו, המתנגד לחמאס גם במהלך שנת 2009. מצרים החלה בבניית קיר פלדה בעומק של כמה עשרות מטרים לאורך ציר פילדלפי, במטרה לעצור את המשך חפירת המנהרות לאורך הציר דרכו מוברחים אמצעי לחימה לעזה וממנה לשטח מצרים. ארגון חמאס, שהבין כי קיר זה עלול לפגוע קשות ביכולתיו הצבאיות ובניהול קשריו עם איראן וחזבאללה, פתח במערכה תקשורתית נגד מצרים."

וזה רק פעולה אחת, זה לא כולל מיליון פעולות אחרות שממשלת מצריים והצבא המצרי עשו כדי למנוע הברחות. החמאס מסתדרים בכל זאת? אז? החמאס הבריח תחמושת גם בעופרת יצוקה וגם שצה''ל היה על ציר פילדלפי.
זה עובדה.
עכשיו זכותך לומר "חלאס" ולהגיד שדעתך היא שונה, זו מדינה דמוקרטית, וזכותך לסתור עובדות עם חוסר בעובדות, אבל זה עניין שלך כבר...

ציטוט
תמשיך לצחוק, אותי הנושא הזה לא מצחיק בכלל..

אם תמשיך עם עקיצות מפגרות אני ימשיך לצחוק

ציטוט
אבל לפי ההגיון שחשפת בדיון הזה, גם הארגון היהודי הפלוני, הוא אותו דבר כמו חמאס בגלל ששניהם עושים דבר אחד שהוא דומה, ואפשר להבין מכך שיש לנהוג בשניהם באותה צורה (מן הסתם כי זה ההגיון הבריא).
אתה בתור אדם שמתיימר להיות איזה "דוקטור" לארגוני טרור ומשחק "מצא את ההבדלים" עם כנופיות של מרצחים, והכל על מנת להצדיק מתן ומתן עם אחד מהכנופיות. ועוד לומר לעם ישראל שיש הבדל בין הרוצחים האלה לבין האחרים אך ורק כי הם מוכנים להרוויח אדמות גם ע"י דיבורים (בובזמן שהם גם רוצחים, ראה תוצאות הסכמי האסלה), ואותו אדם (שזה אתה) מצא לנכון להשוות בין ארגון יהודי שלא קיים, לבין חמאס ועוד להתעקש שאין הבדל ביניהם, כאשר בדיונים אחרים כשאומרים שאין הבדל בין אש"ף וחמאס זה מקומם אותו.
וזוהי צביעות ידידי, נקודה.

לילה טוב ידידי.

אתה עושה צחוק? מי אמר איך צריך לנהוג עם מי ולמה, אני רק הסברתי מה הוא המחנה המשותף בין המוסר של חמאס למוסר לזה של מי שתומך בחיסול ילדים בני 4.
זה שאתה עושה סלט זה משהוא אחר. אני הסברתי לך למה פתח נחשב למתון יותר, שקל יותר לדבר איתו. אין לי מה לדבר עם מחבל יהודי, אין טעם ואין רצון, הוא לא הבעיה. עם הפלסטינים המצב הרבה יותר מורכב, מאלף ואחת סיבות(ברוך השם, כי אם
זה היה הפוך המצב היה יותר גרוע מהמצב באפגניסטן). קטע אה?

יש להם רמת מוסר של חמאס אבל אני יצליח לגרום להם לא לבצע פיגועים, להשתלט על חמאס ולעבוד יחד איתי? יופי. הרווחתי.
אתה חושב שאי אפשר? זה דיון אחר, ומחוסר כוח איני נכנס לזה כרגע.

זה עדיין לא נותן לגיטימציה לרמת מוסר של פת''ח/חמאס לתושבי מדינת ישראל, וזה רק מראה את הפרצוף האמיתי של חלק מחברי הפורום.
זה הכל.
לכן אין כאן שום צביעות, ושום נעליים.
לילה טוב גם לך.
« עריכה אחרונה: אוגוסט 06, 2010, 23:43:00 על ידי אוהד הפועל »

מנותק אוהד הפועל

• חבר(ה) בכיר(ה)
  • *
מסיבת סיום בגן ערבי בעזה
« להגיב #127 ב- : אוגוסט 06, 2010, 23:34:23 »
בלי כבוד אין לנו כלום, נתחיל בזה. אתה לא חייב להסכים עם זה אבל זה המצב.

חשבתי שכבר סיכמנו שהראיה שלך, לאויב, ערכים, כבוד, וכל שאר הירקות שונה מהראיה שלי. וזה העניין, עדיף לפעמים להיות חכם, לא רק צודק, ובעל כבוד.

ציטוט
כלכלה של מדינה במלחמה תמיד פחות יציבה מאשר בעת של שלום, אבל המשק הישראלי הוא משק חזק והוא יכול לעמוד בזה. אגב הרבה יותר יעיל כלכלית לנהל מלחמה בלי מעצורים מאשר מלחמה עם מעצורים, תשווה את העלות של שיגור טיל כל כך מתקדם שיפגע רק במחבל שיושב במחסן ובכל השאר לא יגע לעומת העלות של ריסוק הבית בארטילקיה של תותחנים.

עצם זה שמשק הישראלי הוא בין היציבים בעולם, שקיימת את אותה מלחמה מעיד על אחת מ-2 האופציות.
או שהמלחמה לא גורמת נזק למשק, או שאולי זו לא מלחמת הישרדות?
אני הולך עם האופציה השנייה.

ויש הבדל בין נזק כלכלי, כי אתה יורה כמה פגזים לנזק כלכלי של ביטול מסחר, הגבלות אשראי על חברות ישראליות/ממשלת ישראל, הגבלות דיפלומטיות, הסכמי שיתוף עם ישראל ועוד.

ציטוט
מה זאת אומרת אם סוריה תחליט לעשות את זה, אז אנחנו צריכים לשבת בפחד מהיום שבו אסד יקבל מחזור ויהיה לו שינוי במצב רוח?

לא, אבל אל תצפה שהוא לא יגיב לפעולות צבאיות קיצוניות.
גם מול הפלסטינים.

ציטוט
אחרי שנחסל את עזה צורת החשיבה של האויב תהיה כמו שאתה חושב עכשיו, "אם נשמיד את עזה הם ישלחו טילים כימיים!!    "

במקום זה ישמע משהו כזה, "היהודים האלה מג'נונים.... אם נשלח עליהם טילים כימיים רק אללה יודע מה יקרה לנו" זה הרבה עניין פסיכולוגי.

זה בדיוק הפואנטה, שזה עובד לשני הכיוונים, אם אתה משחק באש, גם לפעמים אתה נכבה.

היהודים בחו"ל לא חסרי אונים, ואלה שירגישו כך יוכלו לעלות לארץ.

אילו עוד דרכים יש להרתיע?

מה זאת אומרת אם סוריה תחליט לעשות את זה, אז אנחנו צריכים לשבת בפחד מהיום שבו אסד יקבל מחזור ויהיה לו שינוי במצב רוח?
אחרי שנחסל את עזה צורת החשיבה של האויב תהיה כמו שאתה חושב עכשיו, "אם נשמיד את עזה הם ישלחו טילים כימיים!!  :o :o :o"

במקום זה ישמע משהו כזה, "היהודים האלה מג'נונים.... אם נשלח עליהם טילים כימיים רק אללה יודע מה יקרה לנו" זה הרבה עניין פסיכולוגי.

ציטוט
היהודים בחו"ל לא חסרי אונים, ואלה שירגישו כך יוכלו לעלות לארץ.

פתרון quick fix מדהים, רק סותר את כל מה שכתבתי עד עכשיו. לחזור?

ציטוט
אילו עוד דרכים יש להרתיע?

אם לצד השני אין יכולת לפגוע בצד שלנו, ולנו יש יכולת ממוקדת לפגוע בצד השני, זה הרתעה.
בדיוק מה שקרה עם מצריים רק באפקט הרבה יותר רחב.

אם לצד השני יש יתרון בקיום מצב של שלום וחיסרון מובהק במצב של מלחמה, זה גם הרתעה.

איך עושים את זה? טכנולוגיה צבאית למניעה, ופעולות ממוקדות.

מאז הגדר, אפילו הג'אהד הסכים שקשה יותר לבצע פיגועים.
עוד מעת שיהיה לנו את כיפת ברזל(בהנחה שהיא תעבוד) גם קאסמים הם לא יוכלו לשגר.
ומכאן הכדור ביד של ישראל.

מנותק m4a1

• חבר(ה) של כבוד
  • *
מסיבת סיום בגן ערבי בעזה
« להגיב #128 ב- : אוגוסט 06, 2010, 23:48:55 »
אני מסכים שהראיה שלנו שונה, לכן ברשותך נתמקד בשאר הדברים בהמשך הדיון.

המשק הישראלי הוא מהיציבים בעולם, עובדה שגם במשבר הכלכלי העולמי המשק הישראלי בקושי הרגיש את המשבר יחסית לשאר העולם. ובטח במצב שבו שאר העולם בכזה משבר כלכלי, הוא לא במצב לבין סנקציות על ישראל.
מה שכן המשק הישראלי חזק בהרבה מהמשק של מדינות ערב. ואם נגיע למצב שבו המשק הישראלי מדרדר, כנראה שהמשק של האויב כבר מעבר לקריסה. וכמו שאתה אמרת מקודם, בלי גב כלכלי אי אפשר לנהל מלחמה.

ביטול מסחר מוחלט לא יהיה, העולם הוא לא גוש אחד. תמיד יש עם מי לסחור בדיוק כמו הנאצים סחרו עם המערב דרך שוויץ, בדיוק כמו שצפון קוריאה סוחרת, בדיוק כמו שאיראן סוחרת.

לנו יש את כל הידע בעולם, תמיד יהיו קונים לידע, וקשרי מסחר לא נסגרים כל כך מהר, אתה מתייחס למשק הישראלי כאילו שהוא מקבל נדבות בכך שמדינות העולם סוחרות איתו. חברות ישראליות הן מהמובילות בעולם בתחומן.

בקשר לאסד, אם הוא יגיב, שיגיב. חוץ מהנשק הכימי של אסד הוא לא יכול לעשות לנו דבר. הנזק יהיה גדול אבל זה לא נזק שיגרום להפסד במלחמה, רקלהרוגים.

כן מי שמשחק באש נשרף, אבל מי שזורקים עליו גפרורים ורק עומד ומחייך או עושה פו כשהם עפים לכיוונו, גם יעלה באש בסוף, אם אני יכול לבחור, אני מעדיף את הדרך של המלחמה.

אני לא מכיר מצב שבו יהודים מחו"ל לא קיבלו אישור עליה "כי אין מקום", אם אני טועה, תאיר את עיניי.

אם לצד השני אין יכולת לפגוע בנו ואנו יכולים לפגוע בו. אין מצב למלחמה. זה לא רלוונטי.

להגיד שעכשיו שיש את כיפת ברזל וזה פתרון לקסאמים זה כמו להגיד לילד שמקבל מכות בבצפר שהפתרון זה שהוא לא ילך לבצפר.

מנותק אוהד הפועל

• חבר(ה) בכיר(ה)
  • *
מסיבת סיום בגן ערבי בעזה
« להגיב #129 ב- : אוגוסט 07, 2010, 01:24:28 »
ציטוט
אני מסכים שהראיה שלנו שונה, לכן ברשותך נתמקד בשאר הדברים בהמשך הדיון.

ילה לך על זה.

ציטוט
המשק הישראלי הוא מהיציבים בעולם, עובדה שגם במשבר הכלכלי העולמי המשק הישראלי בקושי הרגיש את המשבר יחסית לשאר העולם. ובטח במצב שבו שאר העולם בכזה משבר כלכלי, הוא לא במצב לבין סנקציות על ישראל.
מה שכן המשק הישראלי חזק בהרבה מהמשק של מדינות ערב. ואם נגיע למצב שבו המשק הישראלי מדרדר, כנראה שהמשק של האויב כבר מעבר לקריסה. וכמו שאתה אמרת מקודם, בלי גב כלכלי אי אפשר לנהל מלחמה.

סלח לי שזה הולך להיות קצת ארוך אבל חשוב לי להתמקד בקטע הכלכלי:
מה זאת אומרת? זה שהמצב הכלכלי העולמי בקאנטים(וגם זה לא נכון, כי הוא לאט לאט משתפר, לפי החודשים האחרונים לפחות), לא אומר שהוא לא יכול להטיל סנקציות על ישראל.
אני יפתיע אותך, העולם לא תלוי בישראל להישרדות.
והמשק של האויב כבר עכשיו בשלבי קריסה, במיוחד המשק הפלסטיני. אתה חייב לקחת דברים בצורה נכונה, ולא לקפוץ למסקנות לא קשורות.
הנזק הכלכלי שנגרם לנו, הוא לא שווה ערך לנזק הכלכלי שנגרם לפלסטיני.

ציטוט
ביטול מסחר מוחלט לא יהיה, העולם הוא לא גוש אחד. תמיד יש עם מי לסחור בדיוק כמו הנאצים סחרו עם המערב דרך שוויץ, בדיוק כמו שצפון קוריאה סוחרת, בדיוק כמו שאיראן סוחרת.

נו, ואתה לא מבין את ההבדל בין מסחר של היום למסחר של מצב של סנקציות?
בו אני אתן לך מצב של כמה נתונים:

http://www.israelwtc.co.il/%D7%99%D7%A6%D7%95%D7%90

ציטוט
ישראל מעודדת את היצוא מישראל באמצעות הטבות מיוחדות ליצואנים בישראל אם זה בהלוואות ואם זה במס. זאת נוכח העובדה שישראל הנה מדינה שהתוצר שלה תלוי רבות במסחר הבינלאומי והיצואמישראלמהווה קרוב למחצית מסחר החוץ הכולל. מקורו של 88% מהתוצר ב-2008 היה בסחר החוץ. היסטורית, נפח היבוא לישראל היה גדול מנפח היצוא וזוהי סיבה נוספת לעידוד היצוא ע"י הממשלה. יצוא ישראלי מוערך בחלקים רבים בעולם, בעיקר בתחום ההי-טק.

"צוא שירותים- כ-30% מהיצוא של ישראל הנו יצוא שירותים.
יצוא הי טק(מוצרים ושירותים)- יצוא הי טק מהווה מרכיב עיקרי ביצוא ומהווה את מנוע הצמיחה של היצוא הישראלי.
יצוא יהלומים- ב-2008 הסתכם יצוא יהלומים ב-15.2 מיליארד דולר.
יצוא כימיקלים- ב-2008 הסתכם יצוא כימיקלים ב-13.5 מיליארד דולר.
יצוא בטחוני- בשנת 2008 היצוא הביטחוני היה בהיקף של 5 מיליארד דולר והוא מהווה כ-10% מהיצוא הביטחוני העולמי.
יצוא מזון ויצוא תוצרת חקלאית- בין המובילים בתחומים אלו: יצוא פרי הדר, יצוא שמן זית, יצוא תבלינים, יצוא פרחים, יצוא פירות ויצוא ירקות. יצוא חקלאי הסתכם ב-2008 ב-1.3 מיליארד דולר."

http://www.calcalist.co.il/local/articles/0,7340,L-3413359,00.html

ראה כאן את הכמות היצוא לאירופה, ארצות הברית, ואפילו טורקיה(שמשום מה אפילו עלה).
עכשיו תחשוב מה יקרה אם תבצע את המבצע הזה.
ותקבל תגובות, הן מטורקיה, הן מארצות הברית, הן מאירופה, ואולי גם מהודו(זה לא נראה לי שישפיע על היצוא, אבל זה פחות רלוונטי).
אפילו העזתים הם לקוחות ישראלים מצוינים
http://www.globes.co.il/news/article.aspx?did=1000511932

וזה רק היצוא, זה לא כולל יבוא, זה לא כולל אשראי ולא כל מרכיבים נוספים אחרים שמשפיעים על הכלכלה.
אז לא, לא כולם ינתקו מהר את הקשרים, אפילו טורקיה עדיין סוחרת איתנו(אם כי יחסית לשנים עבר כמות היצוא ירדה, ב-2008 זה הגיע לשיא של כמה מילארדי דולרים, אני לא זוכר במדויק כמה), ואי אפשר לצפות במדויק את התנהגות העולם, אבל(וזה אבל חשוב), מתיחות פוליטית
והרפתקאות של השמדה, אכן מעלים את הסיכוי לניתוק, באופן בהול.

תראה את הארגון הבא(שהוא ללא ספק אנטישמי:
http://www.reut-institute.org/Publication.aspx?PublicationId=3876

ציטוט
קרן פנסיה של ממשלת נורווגיה מכרה את מניותיה בחברת 'אלביט מערכות' לאור חלקה של החברה בבניית גדר ההפרדה (03/09/09, TradingMarkets.com).
ממשלת בלגיה אסרה על ייצוא נשק לישראל שעלול "לחזק אותה מבחינה צבאית" (01/02/09,Haaretz.(
ארגוני עובדים בריטיים החליטו לתמוך בחרם על יבוא מוצרים שיוצרו ב"התנחלויות בלתי חוקיות" ובסיום הסחר בנשק עם ישראל (17/09/09,Associated Press).

ציטוט
כלכלה

ארגון העובדים האירי העביר 2 החלטות המעודדות חרם על מוצרים ושירותים ישראלים ותומכות בהסטת השקעות מחברות המעורבות או מפיקות רווח מכיבוש הגדה ורצועת עזה (29/05/08,Ireland Palestine Solidarity Campaign).
הקונגרס של איגודי העובדים של דרום אפריקה הצטרף לחרם על ישראל והגדיר אותה כ"מדינת אפרטהייד" (06/08/06,YNET).
האיגוד הלאומי לעיתונאים בבריטניה, קרא, בישיבתו השנתית, ל"חרם על מוצרים ישראלים בדומה לזה שהטילו ארגוני העובדים בדרום אפריקה" במסגרת מאבקם נגד האפרטהייד, ולדרישה של (ארגון העובדים הלאומי של בריטניה) מממשלת בריטניה להטיל סנקציות על ישראל (13/04/07,The Guardian).
איגוד עובדי הדואר של קנדה קרא לאמץ מדיניות של חרם, הסטת השקעות וסנקציות נגד ישראל (09/04/09,Canadian Union of Postal Workers).

עכשיו כל זה, זה כלום לאומת מצב בו ישראל מפציצה את עזה, והאמריקאים/בריטים/טורקים/הודים או ווטאבר מה תהיה התגובה.

בו נבדוק את זה:
הפרלמנט הבריטי קורה להדק את הפיקוח על מכירת נשק לישראל:
http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3869781,00.html 
http://news.walla.co.il/?w=//1518868
חברות זרות בין היתר טורקיות מסרבות לבצע מסחר עקב עופרת יצוקה:
http://www.kibush.co.il/show_file.asp?num=31812
הקטארים עושים בעיות:
http://www.moital.gov.il/NR/exeres/92C520A2-FE51-47DA-8825-508516BF8C06.htm
ציטוט
הקטארים החליטו להשאיר את הנציגות הישראלית פתוחה למרות הביקורת שהושמעה נגדם מצד מדינות ערב והפלסטינאים. עם פרוץ מבצע 'עופרת יצוקה', דרשו הקטארים לסגור את הנציגות הישראלית ומערכת היחסים מאז הינה בשלט רחוק.
בעיות יצוא לנייר:
http://www.index.co.il/dfus/article_page.asp?info_id=339485
"קבוצת אמקה כוללת שישה מפעלי תעשייה, ארבעה מהם נמצאים בפארק התעשייה בשער הנגב מזרח (שדרות). השניים האחרים הם באשדוד. בעיית ירי הקסאמים יצרה מצב בלתי נסבל שבו לא היה אפשר לתת תאריך יעד מדויק לייצוא, נתון שבלעדיו אי אפשר לקבל הזמנות. כיום, המצב הביטחוני אמנם שופר ויש אפשרות לתכנן מהלכים קדימה. מצד שני, הבעיות הפוליטיות אינן מקלות ועדיין קשה לקבל הזמנות לייצוא, בפרט כאשר שומעים לעיתים טענות כמו: 'מה יקרה אם המצב יחזור לקדמותו וכיצד נוכל לקנות מכם' או 'אנחנו לא רוצים לקנות מרוצחי נשים וילדים'. לך תסביר עכשיו שאתה חי ועובד במצב בלתי נסבל בו נופלים עלייך טילי במשך 8 שנים".

וכמובן לסיום(פשוט אין לי כוח להביא עוד דברים) קריאות לחרם על יצוא ישראלי(גם במדינות אירופאיות) מארגונים פרו פלסטינים, ופגיעה קשה ביצוא הישראלי עקב עופרת יצוקה.
http://www.themarker.com/tmc/article.jhtml?ElementId=skira20100127_1145328&log=true

ציטוט
2009 התאפיינה בשני משברים בחזית הדיפלומטית-כלכלית של ישראל. המשבר הכלכלי העולמי צימק את היצוא הישראלי בכ-20%. בנוסף, בעקבות מבצע "עופרת יצוקה" בתחילת 2009 והיעדר ההתקדמות בתהליך המדיני במהלכה, גבר הלחץ של ארגונים פרו-פלסטיניים על צרכנים ברחבי העולם להחרים מוצרים ישראליים. הלחצים הופיעו, בין השאר, בבריטניה, דרום אפריקה, צרפת, טורקיה, דובאי, ארה"ב ומלזיה.

הם כללו קריאות לחרם צרכני על מגוון מוצרים, החל במזון ובמשקאות בסופרמרקטים, דרך מכשירי תקשורת של מוטורולה וציוד ביטחוני של אלביט מערכות וכלה ביהלומים מחנויות היוקרה של לב לבייב. עד כה נהגה ההסברה הישראלית, בלחץ התעשיינים, לטאטא מתחת לשטיח את הקריאות לחרם מתוך הנחה שעדיף לא לדבר על זה, מכיוון שכל פרסום עלול להעצים את התופעה. על רקע ההכחשה שמסביב בולטת הנכונות של שק ופרושאור דווקא כן לדבר על ההתמודדות שלהם עם הקריאות לחרם על ישראל.

וזה באירועים מינוריים, שתכלס, היה לנו את כל הצדק בעולם לקרוע את לערבים את הצורה(לא לילדים בני 4...). עכשיו מה אתה מעריך שתהיה היקף הפגיעה שעזה תעלה בלהבות?

מנותק אוהד הפועל

• חבר(ה) בכיר(ה)
  • *
מסיבת סיום בגן ערבי בעזה
« להגיב #130 ב- : אוגוסט 07, 2010, 01:32:30 »
ציטוט
בקשר לאסד, אם הוא יגיב, שיגיב. חוץ מהנשק הכימי של אסד הוא לא יכול לעשות לנו דבר. הנזק יהיה גדול אבל זה לא נזק שיגרום להפסד במלחמה, רקלהרוגים.

מה זה לא יכול עשות לנו כלום? יש לך סיכון וודאי כאן. ונזק להרוגים זה די משמעותי. אני לא רוצה לחיות בסכנה מתמדת מטיל כימי(יחיה ההבדל בין הסכנה הזאת לסכנה לפיגוע התאבדות או קאסם).
אה אז ימותו רק כמה עשרות או מאות אלפי יהודים(וזה כמובן בהנחה שקרענו לו את הצורה באופן הקונבנציונלי, ורק כדי לא לחפור יותר מדי אני אפילו לא אתן לך מידע על הצבא הסורי, וזה כמובן לא כולל את שאר הצבאות שציינתי), זה בטח יותר טוב מהמצב עכשיו.

אתה מבין שאם ישראל פועלת לפי ההיגיון שלך, המצב יהיה יותר גרוע?

ציטוט
כן מי שמשחק באש נשרף, אבל מי שזורקים עליו גפרורים ורק עומד ומחייך או עושה פו כשהם עפים לכיוונו, גם יעלה באש בסוף, אם אני יכול לבחור, אני מעדיף את הדרך של המלחמה.

מזכיר לי את בת ימי קצת(איפה הוא באמת?)
אבל עכשיו ברצינות, אף אחד לא אומר לך לשבת בשקט ולספוג את הכל, בין זה ולהיות פזיז זה מרחק רחוק.

ציטוט
אני לא מכיר מצב שבו יהודים מחו"ל לא קיבלו אישור עליה "כי אין מקום", אם אני טועה, תאיר את עיניי.

מצב ספציפי? גם אני לא מכיר.
אבל זה היגיון פשוט, אם מחר יעלו לארץ 4 מיליון יהודים, זה יפגע במשק, בדיור, בסחורה, בכמות היצור, באבטלה ועוד.
זה היגיון בסיסי.
אבל האמת? כמו שאמרתי זה מרכיב חסר משמעות, רק ציינתי את זה בתור בעיה.
כי רוב רובם לא יעלו לארץ, אתה סתם תהיה אחראי לזה שהם יסבלו יותר בחו''ל.

ציטוט
אם לצד השני אין יכולת לפגוע בנו ואנו יכולים לפגוע בו. אין מצב למלחמה. זה לא רלוונטי.

אם אין מצב של מלחמה, הגענו למטרה לא?

ציטוט
להגיד שעכשיו שיש את כיפת ברזל וזה פתרון לקסאמים זה כמו להגיד לילד שמקבל מכות בבצפר שהפתרון זה שהוא לא ילך לבצפר.

מה זאת אומרת? אם הם יורים קאסמים ואנחנו מיירטים אותם, אזי אין בעיה של הקאסמים.
תושבי שדרות ושער הנגב יוכלו לחזור לשגרה נורמלית יותר, ורמת הפחד תעלם.
בינתיים הם(הפלסטינים) יהיו תקועים בפח אשפה שנקרא עזה, אם חיסולים ממוקדים, ומדי פעם איזה מבצע של עופרת יצוקה.

« עריכה אחרונה: אוגוסט 07, 2010, 01:41:48 על ידי אוהד הפועל »

מנותק m4a1

• חבר(ה) של כבוד
  • *
מסיבת סיום בגן ערבי בעזה
« להגיב #131 ב- : אוגוסט 07, 2010, 01:52:50 »
בקשר להשרדות המשק התכוונתי לאו דווקא כנגד המשק של הפלסטינים אלא התכוונתי למקרה של מלחמה בסורים או בלבנון לדוגמא, המשק שלנו יחזיק הרבה יותר זמן משלהם.

לשאר הדוגמאות שהבאת, אני יענה לך בצורה פשוטה. מחיקת עזה מהמפה זה עניין של שעות-יום יומיים גג.

סנקציות וכל השאר, זה עניין של דיונים וכ'ו. תראה כמה זמן לקח לעולם לשים סנקציות על איראן, מספר שנים?

אם יש משהו משותף בין העם היהודי והעם הערבי הוא כזה, שניהם שפנים, הערבים קצת פחות. אבל בסך הכל מדובר בשני עמים שברגע שמרימים קצת את הקול, הם מתקפלים.
אחרי התקפה נחושה (לא עופרת יצוקה, מדובר בבדיחה. אי אפשר לחלק פליירים ולהפציץ, זה דיסאוננס ורק דגמא אחת) העזתים לא יעזו לשגר קסאם, והסורים לא יעזו לפתוח את פיהם. צריך להכיר את האויב.

לא יעלו 4 מליון יהודים במכה אחת. לא יעלו גם 400 אלף יהודים במכה אחת. במקומות כמו ארה"ב היהודים יחסית בטוחים. שיעברו לשם מצידי.
ואין זה רלוונטי כמו שציינת, זה סתם נסיון לשים רגל בדיון. הם יכולים לדאוג לעצמם, ואם קשה להם חבל, גם ליהודים בארץ קשה.

אם הגענו למצב שאין מלחמה זה טוב. זאת אכן השאיפה. אבל כרגע אנחנו דנים באיך צריך לנהל את הלחימה. הלחימה היא לא המטרה, אבל כדי להשיג את המטרה שהלחימה היא הכלי להשגתה, צריך להלחם נכון.

הקסאמים הם לא הבעיה, גם המחבלים המתאבדים הם לא בעיה. מדובר בסימפטום ולא יותר. הבעיה היא שיש לך אויב בגבול שמנסה לחסל אותך.

הצבא הסורי הוא בדיחה. ושוב צה"ל הוא כמו פיטבול קשור שיש עליו מחסום והערבים אוהבים לדקור אותו עם מקל כמו ילדים, כשהפיטבול קשור אין בעיה, אבל אני רוצה לראות אותם עושים את זה כשנשחרר את הפיטבול.

תבין מחר יכולה לפרוץ מלחמה שבא אסד ישגר טילים כימיים. הירי של הגראד לפני מספר ימים, יכל בקלות להתפתח לעימות צבאי שבתוכו היתה סוריה מתערבת. בקלות.

בת ימי, באמת? הדרדרנו לעלבונות? והוא הועף לא זוכר למה.

מנותק חרותניק

• חבר(ה) בכיר(ה)
  • *
מסיבת סיום בגן ערבי בעזה
« להגיב #132 ב- : אוגוסט 07, 2010, 12:09:08 »
אוי נו, כאילו שהרפתקאות של ממשלות ימין לא הביאו לשפיכת דמים אף פעם.

לא אמרתי שלא, אני אפילו לא הזכרתי את המילה "שמאל".

ציטוט
בדיוק הפואנטה, לא מחסלים ילד שלא עשה כלום רק כי אבא שלו פושע...

להשוואה שלך בין פשיעה לבין מלחמה אין שחר בכלל, ואני גם לא מתכוון להסביר לך, כי אתה לא טיפש ואתה מבין מצוין את מה שאני אומר.

ציטוט
זה לא שחור ולבן, וזה עדיין לא מצריך חיסול של ילד בן 4, שעל זה כל הדיון.
ההשוואה גם לתמיכה בארגון טרור יהודי, שאין לו אלטרנטיבה, הוא גם בשל עצמו לא נכון, בדיוק כמו סוג התמיכה של היהודים באצ''ל לאומת סוג התמיכה של יהודים בנתן זדה. קטע אה?
אה ורק תיישם את זה בכל הכיוונים לא רק למי שנוח...

וכאן אנחנו חלוקים בדעותינו, אני כבר ציינתי קודם שאני לא בעד חיסול ילדים סתם, אבל אם המחבלים מסתתרים יחד איתם אז מצידי שיהרגו את כל הילדים בגן בשביל המחבלים, אתה לא מסכים? אל תסכים, זכותך.
והעובדה שאין להם אפילו אלטרנטיבה, רק מחזק את מה שאני אומר.

ציטוט
אה אז הוא צודק...

כן הפעם הוא צודק.

ציטוט
מי שחושף את הפרצוף של מי? אתה לא זה שכתבת שאתה לא מצדיק חיסול של ילד בן 4 ק כי אולי הוא עתיד להיות אויב?
אבל אחלה השוואה בין רצון שצה''ל לא יחסל ילדים ונשים לשיתוף פעולה עם האויב.
ואני יקרא לזה מה שבא לי.

אני לא מצדיק הרג של ילדים סתם, אבל בעת מלחמה צריך לתת יד חופשית לצה"ל ושיעשה כל מה שהוא יכול כדי לא להפוך דם יהודי להפקר.
ואם אתה מוכן לסכן את חיי חיילנו לטובת ילדים תומכי טרור, אז אתה משת"פ קלאסי.
תקרא לגירוש איך שבא לך, זה היה רק בגדר עצה.

ציטוט
אני סומך רק עליך.
בנוגע למסחר, קיים מסחר ככה שזה סותר את הטענה הבסיסית שלא יוצא מזה כלום. לא משתווה לנו כלכלית?
http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3101132,00.html?opentalkback=TIDREPLACE
http://www.export.gov.il/_Articles/Article.asp?ArticleID=5949&CategoryID=90&Page=2
http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3162463,00.html
תראה מצב של התפתחות מדינית עם הפלסטינים כמה פירות זה נותן לנו. וזה רק מצריים, אפילו לא נכנסתי לירדן או לפוטנציאל הכללי של מסחר עם מדינות ערב.

עצם זה שקיימת תיירות בסיני מעיד על חוסר הפחד.
http://www.beofen-tv.co.il/cgi-bin/chiq.pl?chiq:%E9%E5%F8%E3%E9%ED_%EC%F1%E9%F0%E9
סתם אתר שמצאתי
"דיווחים מכל התקופות, בזמן האינתיפדות השונות וביניהן, מעידים על יחד חם ורצון טוב מצד המארחים.
לפי דיווחים ממעברי הגבול בחגים עושה רושם שיש הרבה שלא מפחדים. (ומי שהיה מעיד: לא להתקרב בחגים ומועדים).
"גיסי ואשתו חזרו שלשום מסיני. הם אומרים שהמים צלולים, החוף נקי, הבדואים נחמדים יותר מתמיד ואפילו המצרים נחמדים..." ( אביב_חדש‏ , ספט' 2002 )
"חזרתי מסיני ועדין לא חזרתי. חולמת בלילות ומתגעגעת לחזור. זה גרם לכל המשפחה שלנו המון אושר." ( אלונה_רוטר‏ , אוק' 2002 )
"היה נחמד, אבל התמלא ביום העצמאות ונעשה ממש צפןף וסואן ורועש עד השעות הקטנות." (ענת_גיגר‏ , מאי 2003)
"המון ישראלים בכל מקום וגם בגבול. כנראה שאין מצב, לפי המצב. " (נועה_ברקת‏ , אוג' 2003)"

http://www.nrg.co.il/online/16/ART1/930/856.html

"על פי הנתונים, היציאות לחו"ל בדרך האוויר צנחו ב-10% בין החודשים ינואר-יולי והסתכמו ב-1.8 מיליון בלבד. כמו כן, ניכר כי ההתרעות על פיגועי טרור בסיני לא ממש מצאו את מקומן לאוזנו של הישראלי, משום שהיציאות לסיני ירדו בינואר-יולי ב-7% בלבד ל-102 אלף. מספר היציאות לחו"ל בדרך היבשה ירד ב-12% ל-258 אלף."

כנראה שחלק נרחב מהישראלים לא מפחדים...
.
שיהיה..
אני בכל אופן מתנגד לכל נסיעה לשם.

ציטוט
אה אם אתה אומר חלאס אז יש הפקרות.

מתוך ויקי

"בזמן מבצע עופרת יצוקה נתנה מצרים גיבוי שקט לפעולות צה"ל כנגד תנועת החמאס ברצועת עזה, והטילה על האחרונה את האחריות לפרוץ האירועים. למרות דרישת הפלסטינים, היא סירבה לפתוח את מעברי הגבול, כל עוד הרשות הפלסטינית לא תקבל את האחריות עליהם. עם זאת, היא גינתה את ישראל לאחר פרוץ המהלך הקרקעי. יחסה העוין של מצרים לתנועת החמאס, נובע בין היתר מחששה מהתערבות והתפשטות איראנית-איסלאמיסטית באזורה.מצרים המשיכה עם אותו קו, המתנגד לחמאס גם במהלך שנת 2009. מצרים החלה בבניית קיר פלדה בעומק של כמה עשרות מטרים לאורך ציר פילדלפי, במטרה לעצור את המשך חפירת המנהרות לאורך הציר דרכו מוברחים אמצעי לחימה לעזה וממנה לשטח מצרים. ארגון חמאס, שהבין כי קיר זה עלול לפגוע קשות ביכולתיו הצבאיות ובניהול קשריו עם איראן וחזבאללה, פתח במערכה תקשורתית נגד מצרים."

וזה רק פעולה אחת, זה לא כולל מיליון פעולות אחרות שממשלת מצריים והצבא המצרי עשו כדי למנוע הברחות. החמאס מסתדרים בכל זאת? אז? החמאס הבריח תחמושת גם בעופרת יצוקה וגם שצה''ל היה על ציר פילדלפי.
זה עובדה.
עכשיו זכותך לומר "חלאס" ולהגיד שדעתך היא שונה, זו מדינה דמוקרטית, וזכותך לסתור עובדות עם חוסר בעובדות, אבל זה עניין שלך כבר...

בכל הנוגע למצרים.
יש הפקרות, זה שאתה מראה מבצעים כאלה ואחרים (שאני כבר מודע להם) לא סותר את מה שאמרתי. הרי אם עזה הייתה גובלת עם שוודייה לא היית מצפה שאויבינו יהיו חמושים ומוכנים לקרב נכון?
ההבדל בין מצרים לבין לבנון הוא בעיקרו מצוי בסעיף שאוסר על ישראל לתקוף במצרים, המלחמה שיש לצבא המצרי עם ארגוני טרור הוא שווה ערך כמעט כמו המלחמה בין פת"ח לחמאס (רמז - איחלתי הצלחה לשני צדדים).
ההתבטאות של שר החוץ המצרי ש"ישראל  היא מדינת אויב" היא רק טיפה בים  מביטויי שנאה מצרית לישראל. התבטאויות של שרים ואנשי דת ותרבות, חרם של אוניברסטאות, לאחרונה גם היה חרם של איגוד סטודנטים מצרי על כנס סטודנטים של מדינות הים התיכון בגלל שהמנהל התורן של הכנס הוא ישראלי וכ"ו וכ"ו ועוד לא דיברנו על האנטישמיות הבוטה של הרחוב המצרי, על מאמרי השטנה בעיתונות, על הפרופוגנדה הגבלסית בטלווזיה המצרית, וכן הלאה..
ואפילו הממשלה/הממלכה הנוכחית בדיקטטורה האפלה הזאת הדגישה שהיא תעמוד לצד לבנון וסוריה אם תהיה מלחמה.
זו המדינה "המתונה" שאתה מעריץ כל כך, וזה "השלום" שאתה מייחל שיהיה לנו במזרח התיכון (אתה חייב להודות שזה מזכיר קצת את הסגידה לסטאלין יש"ו).

ציטוט
אם תמשיך עם עקיצות מפגרות אני ימשיך לצחוק

אני לא עוקץ אותך אני רציני, תצחק עד מחרתיים.

ציטוט
אתה עושה צחוק? מי אמר איך צריך לנהוג עם מי ולמה, אני רק הסברתי מה הוא המחנה המשותף בין המוסר של חמאס למוסר לזה של מי שתומך בחיסול ילדים בני 4.
זה שאתה עושה סלט זה משהוא אחר. אני הסברתי לך למה פתח נחשב למתון יותר, שקל יותר לדבר איתו. אין לי מה לדבר עם מחבל יהודי, אין טעם ואין רצון, הוא לא הבעיה. עם הפלסטינים המצב הרבה יותר מורכב, מאלף ואחת סיבות(ברוך השם, כי אם
זה היה הפוך המצב היה יותר גרוע מהמצב באפגניסטן). קטע אה?

יש להם רמת מוסר של חמאס אבל אני יצליח לגרום להם לא לבצע פיגועים, להשתלט על חמאס ולעבוד יחד איתי? יופי. הרווחתי.
אתה חושב שאי אפשר? זה דיון אחר, ומחוסר כוח איני נכנס לזה כרגע.

זה עדיין לא נותן לגיטימציה לרמת מוסר של פת''ח/חמאס לתושבי מדינת ישראל, וזה רק מראה את הפרצוף האמיתי של חלק מחברי הפורום.
זה הכל.
לכן אין כאן שום צביעות, ושום נעליים.
לילה טוב גם לך.

זה מאוד פשוט, נתחיל מזה שעד כה לא שמעתי שאמרת שרמת המוסר של אש"ף וחמאס "הם אותו דבר", כי זה היה סותר את רצונך למסור להם שליש מארץ ישראל.
והעובדה שמצאת לנכון להתעקש על כך שארגון טרור יהודי (שלא היה ולא נברא) הוא אותו דבר כמו חמאס, ואז אתה אמרת "אז הם קצת פחות גרועים, וופטי דו" וזה דבר שלעולם לא היית אומר על אש"ף (כי זו הטענה שלנו, והיא די סותרת את כל מה שאתה מאמין בו).
ועוד איך יש כאן צביעות.

מנותק אוהד הפועל

• חבר(ה) בכיר(ה)
  • *
מסיבת סיום בגן ערבי בעזה
« להגיב #133 ב- : אוגוסט 07, 2010, 14:32:13 »
ציטוט
לא אמרתי שלא, אני אפילו לא הזכרתי את המילה "שמאל".

ציטוט
ה, וכדי שתזכור טוב טוב שצה"ל זו הסיבה היחידה שאין הרבה הרוגים, וזה בוודאי שלא בזכות הזיות השלום שלך שרק הביאו עלינו נהרות של דם.

כמדומני "שהזיות השלום שלך" מתייחס לדעה שמאל-מרכז, בטח לא "לימין אמיתי".

ציטוט
להשוואה שלך בין פשיעה לבין מלחמה אין שחר בכלל, ואני גם לא מתכוון להסביר לך, כי אתה לא טיפש ואתה מבין מצוין את מה שאני אומר.

אז אתה צבוע(ראה המשך)

ציטוט
וכאן אנחנו חלוקים בדעותינו, אני כבר ציינתי קודם שאני לא בעד חיסול ילדים סתם, אבל אם המחבלים מסתתרים יחד איתם אז מצידי שיהרגו את כל הילדים בגן בשביל המחבלים, אתה לא מסכים? אל תסכים, זכותך.
והעובדה שאין להם אפילו אלטרנטיבה, רק מחזק את מה שאני אומר.

נו, זה לא נושא הדיון כאן, הנושא הדיון(כמו עם הדוגמה לפשיעה) זה לא אם זה מוסרי לחסל מחבל שעומד ליד ילד, זה משהוא אחר. זה לא מה שעושה אדם פחות מוסרי או יותר מוסרי.
אתה וגורג בוש טוענים, שכל מי שתומך בטרור, שזה הגדרה כללית הוא מחבל לכל דבר ועניין. אני זרמתי איתך, רק הסברתי לך איך זה מתבטא לכל הכיוונים, זה הכל.
אני לא זה שטוען שכל ילד ששר איזה שיר של תעמולה של חמאס, הוא תומך טרור אולטימטיבי, שמסכן אותי.

ציטוט
אני לא מצדיק הרג של ילדים סתם, אבל בעת מלחמה צריך לתת יד חופשית לצה"ל ושיעשה כל מה שהוא יכול כדי לא להפוך דם יהודי להפקר.
ואם אתה מוכן לסכן את חיי חיילנו לטובת ילדים תומכי טרור, אז אתה משת"פ קלאסי.
תקרא לגירוש איך שבא לך, זה היה רק בגדר עצה.

אפשר לאחד את זה עם הסעיף הקודם.
וזה ממש לא מה שכתבתי, בכל הדיון הזה. יש הבדל בין לצוות על צה''ל לא לירות או כן לירות על מחבל שעומד ליד ילד(שעם זה אין לי בעיה עקרונית, מלבד מקרים לא קשורים/חריגים) לבין
לפוצץ גן ילדים כי ילדים בני 4 שרים שירי תעמולה.
על זה כל הדיון כאן, נא השאר ממוקד.

ציטוט
שיהיה..
אני בכל אופן מתנגד לכל נסיעה לשם.

אתה נגד, איך יכול להיות שמאות אלפי יהודים הולכים למדינה ערבית מוסלמית מדי שנה וחוזרים בריאים ושלמים? למה הבדואים לא משמידים אותנו שם?
אולי יש עוד אינטרסים חוץ מאינטרסים דתיים/לאומניים למכלול הפעולה של הפרט?

ציטוט
כל הנוגע למצרים.
יש הפקרות, זה שאתה מראה מבצעים כאלה ואחרים (שאני כבר מודע להם) לא סותר את מה שאמרתי. הרי אם עזה הייתה גובלת עם שוודייה לא היית מצפה שאויבינו יהיו חמושים ומוכנים לקרב נכון?
ההבדל בין מצרים לבין לבנון הוא בעיקרו מצוי בסעיף שאוסר על ישראל לתקוף במצרים, המלחמה שיש לצבא המצרי עם ארגוני טרור הוא שווה ערך כמעט כמו המלחמה בין פת"ח לחמאס (רמז - איחלתי הצלחה לשני צדדים).
ההתבטאות של שר החוץ המצרי ש"ישראל  היא מדינת אויב" היא רק טיפה בים  מביטויי שנאה מצרית לישראל. התבטאויות של שרים ואנשי דת ותרבות, חרם של אוניברסטאות, לאחרונה גם היה חרם של איגוד סטודנטים מצרי על כנס סטודנטים של מדינות הים התיכון בגלל שהמנהל התורן של הכנס הוא ישראלי וכ"ו וכ"ו ועוד לא דיברנו על האנטישמיות הבוטה של הרחוב המצרי, על מאמרי השטנה בעיתונות, על הפרופוגנדה הגבלסית בטלווזיה המצרית, וכן הלאה..
ואפילו הממשלה/הממלכה הנוכחית בדיקטטורה האפלה הזאת הדגישה שהיא תעמוד לצד לבנון וסוריה אם תהיה מלחמה.
זו המדינה "המתונה" שאתה מעריץ כל כך, וזה "השלום" שאתה מייחל שיהיה לנו במזרח התיכון (אתה חייב להודות שזה מזכיר קצת את הסגידה לסטאלין יש"ו).

מה זאת אומרת זה לא סותר? זה שיש שם שרים, או אנשי תרבות קיצוניים לא סותר בשיט את מה שאני אומר. בישראל יש מספיק שרים, אנשי תרבות, אנשי אקדמיה וכו' שבטוחים שיש לכונן מדינה דו לאומית. אז? מדיניות ישראל היא לכונן מדינה דו לאומית?
וברור שהם יעמדו לצד סוריה ולבנון, זה לא סותר את השלום(ואגב זה לא שחור ולבן, עובדה שהם לא עמדו לצד חמאס, וההשוואה האינפנטילית למלחמת הכוח של פת''ח חמאס פשוט בדיחה).
יש לך שקט, יש מסחר, יש תיירות. אתה מבין שככל המצב מתון יותר, הקולות והאנטישמיות שאתה מציין קטנים? בדיוק כמו טורקיה עכשיו לאומת טורקיה לפני כמה שנים טובות, שהיללו את ישראל שעזרו להם ברעידת האדמה, ואת חיים רביבו שלקח עם פנאר' אליפות.
זה לא אומר שהמדיניות של ממשלת מצריים היא לתת כמה שיותר נשק לחמאס, ולחיזבאללה. נהפוכו, מדינה מוסלמית מפחדת שיתקיים בה משטר מוסלמי קיצוני-דבר שסותר את כל התאוריה של הימין האמיתי(לא אתה הימין האמיתי, אם זה כולל אותך, יופי).
הפעולות עצמם סותרות את "המזימה המצרית" שאתה בטוח שמתקיימת, כי הם לא רוצים שיהיה טרור במצריים נגד ישראלים, ולא שיצא טרור ממצריים כלפי ישראל. אין להם אינטרס, הם מפחדים מטרור.
זה האמת. אתה רוצה לא להאמין? אני רוצה לא להאמין שלמכבי יש סיכוי לקחת השנה אליפות, באסה לשנינו.

אה וללא ספק זו סגידה לסטלין...

ציטוט
זה מאוד פשוט, נתחיל מזה שעד כה לא שמעתי שאמרת שרמת המוסר של אש"ף וחמאס "הם אותו דבר", כי זה היה סותר את רצונך למסור להם שליש מארץ ישראל.
והעובדה שמצאת לנכון להתעקש על כך שארגון טרור יהודי (שלא היה ולא נברא) הוא אותו דבר כמו חמאס, ואז אתה אמרת "אז הם קצת פחות גרועים, וופטי דו" וזה דבר שלעולם לא היית אומר על אש"ף (כי זו הטענה שלנו, והיא די סותרת את כל מה שאתה מאמין בו).
ועוד איך יש כאן צביעות.

זה אמור להיות מובן מאליו. עד כה גם לא אמרתי שאני חושב שבן לדן הוא טרוריסט ושהיטלר היה חתיכת רוצח מטונף, אז?

ואתה מערבב דברים, לא אמרתי שחברי השוותי אך ורק את הפורום שנתנו גיבוי לרצח אותם ילדים הם ארגון טרור אקטיבי, המוסר וההצדקות המוזרות לביצוע פעולות רצחניות.
הקצת פחות גרועים- זה היה בשביל לזרום איתך.
וזה שאשף גרוע כמו חמאס או לא, זה פחות רלוונטי. אתה משום מה מתעקש לא להבדיל בין הפן הרציונלי- המדיני/פוליטי, לפן המוסרי/אמוציונלי.
ההיגיון שלך מאוד מצחיק.
אני כבר הסברתי לך למה אין לי סיבה להתייחס לפן הרציונלי/פוליטי להשגת מטרה מסוימת עם חברי הפורום, לאומת למה עם פת''ח כן.
להסביר שוב?

מנותק אוהד הפועל

• חבר(ה) בכיר(ה)
  • *
מסיבת סיום בגן ערבי בעזה
« להגיב #134 ב- : אוגוסט 07, 2010, 14:54:27 »
בקשר להשרדות המשק התכוונתי לאו דווקא כנגד המשק של הפלסטינים אלא התכוונתי למקרה של מלחמה בסורים או בלבנון לדוגמא, המשק שלנו יחזיק הרבה יותר זמן משלהם.

אתה מבין שאנחנו משווים משק של לבנון/סוריה/ירדן למצב משק של ישראל תחת סנקציות?
אין לך שום הבטחה שכזו, נהפוכו.

ציטוט
לשאר הדוגמאות שהבאת, אני יענה לך בצורה פשוטה. מחיקת עזה מהמפה זה עניין של שעות-יום יומיים גג.

דבר ראשון זה לא בדיוק יום יומיים, על אף מה שאתה חושב, וזה לא כולל את ההתפתחות בגזרות האחרות, זה לא כולל את התגובה של הפלסטיני ביהודה ושומרון ומזרחי ירושלים(הם מין הסתם יחששו שהם הבאים בתור כמו שאתה אומר).
ובכל אופן הסנקציות לא חייבות להיגמר איך שעזה מושמדת.
אני כבר הראתי לך את ההשפעה החריפה יחסית עקב עופרת יצוקה, אתה רוצה לעשות משהוא עם הרבה יותר הרס והרג.

ציטוט
סנקציות וכל השאר, זה עניין של דיונים וכ'ו. תראה כמה זמן לקח לעולם לשים סנקציות על איראן, מספר שנים?

הפלישה הייתה ב-2 לאוגוסט...
מתוך ויקי

ציטוט
תראה כמה זמן לקח לתגובת העולם אחרי שעיראק פלשה לכוות:
בתוך מספר שעות מרגע הפלישה העיראקית לכווית, דרשו שגרירי כווית וארצות הברית באו"ם התכנסות של מועצת הביטחון, בה הועברה החלטה מספר 660, בה גונתה הפלישה לכווית עיראק נדרשה להסיג את כל כוחותיה חזרה אל קו הגבול הבינלאומי. ב-3 באוגוסט העבירה הליגה הערבית החלטה משלה, בה המדינות נקראו לפתור את הסכסוך במסגרת הליגה, והזהירה מפני התערבות בינלאומית. ב-6 באוגוסט הועברה במועצת הביטחון החלטה מספר 661 שהטילה על עיראק סנקציות כלכליות.
לאחר זמן מה הועברה במועצת הביטחון החלטה מספר 665 שהעניקה הרשאה להסגר ימי על עיראק על-מנת לקיים את הסנקציות הכלכליות. בהחלטה נאמר "שימוש באמצעים התואמים לנסיבות הספציפיות כנדרש... על-מנת לעצור כל הובלה ימית פנימית או חיצונית במטרה לפקח ולאשר את המשא והיעד של כל ספינה, ועל-מנת להבטיח יישום קפדני של החלטה מספר 661".

תגובה חריפה לפעולה חריפה. אז?

ציטוט
אם יש משהו משותף בין העם היהודי והעם הערבי הוא כזה, שניהם שפנים, הערבים קצת פחות. אבל בסך הכל מדובר בשני עמים שברגע שמרימים קצת את הקול, הם מתקפלים.
אחרי התקפה נחושה (לא עופרת יצוקה, מדובר בבדיחה. אי אפשר לחלק פליירים ולהפציץ, זה דיסאוננס ורק דגמא אחת) העזתים לא יעזו לשגר קסאם, והסורים לא יעזו לפתוח את פיהם. צריך להכיר את האויב.

עכשיו אתה יודע מה תהיה התגובה של סוריה, ירדן ושאר מדינות ערב, לפעולה שכזו, ועוד החלטת שהם פחדנים.

ציטוט
לא יעלו 4 מליון יהודים במכה אחת. לא יעלו גם 400 אלף יהודים במכה אחת. במקומות כמו ארה"ב היהודים יחסית בטוחים. שיעברו לשם מצידי.
ואין זה רלוונטי כמו שציינת, זה סתם נסיון לשים רגל בדיון. הם יכולים לדאוג לעצמם, ואם קשה להם חבל, גם ליהודים בארץ קשה.

לכן הפואנטה שלי למה שאתה גורם עם הפנטזיות שלך. הם ישארו שם ויסבלו

ציטוט
אם הגענו למצב שאין מלחמה זה טוב. זאת אכן השאיפה. אבל כרגע אנחנו דנים באיך צריך לנהל את הלחימה. הלחימה היא לא המטרה, אבל כדי להשיג את המטרה שהלחימה היא הכלי להשגתה, צריך להלחם נכון.
אם הפלסטינים הם חסרי עונים במלחמה הזאת השגנו את המטרה, ואם מכאן מתפתח רגיעה ושלום ניתן יהיה לפתח פתרונות מדיניים גם עם הסורים ולבנון באופן סופי.

ציטוט
הקסאמים הם לא הבעיה, גם המחבלים המתאבדים הם לא בעיה. מדובר בסימפטום ולא יותר. הבעיה היא שיש לך אויב בגבול שמנסה לחסל אותך.

לא הבנתי, אתה מדבר על הפלסטינים? סורים? מי מנסה לחסל אותי בדיוק? סורים לא עוברים את הגבול, הגענו למצב שהפלסטינים לא כיולים לעשות כלום. חיזבאללה גם הוא מוגבל יותר(מין הסתם המערכת תפעל גם בצפון).
בכל זאת נלחמים?

ציטוט
הצבא הסורי הוא בדיחה. ושוב צה"ל הוא כמו פיטבול קשור שיש עליו מחסום והערבים אוהבים לדקור אותו עם מקל כמו ילדים, כשהפיטבול קשור אין בעיה, אבל אני רוצה לראות אותם עושים את זה כשנשחרר את הפיטבול.

חבל שאתה מזלזל כל כך בצבא האויב(וזה ממש לא רק סוריה), השחצנות הזאתי כבר כמעט ועלתה לנו במדינה ב-73.
הזלזול שלך בטילי הקרקע קרקע(סובייטים, איראנים צפון קוראינים) הכוללים נשק כימי וביולוגי, פשוט מדהים. הנזק (אחרי הניצחון המפואר שלנו) למדינה יהיה קטסטרופלי, עשרות אלפי אם לא מאות אלפי אזרחים הרוגים,(וזה רק מסוריה).
אבל אם אתה אומר שהם לא יתקפו, היי עם הניסיון הצבאי ומודיעיני אי אפשר להתווכח.

ציטוט
תבין מחר יכולה לפרוץ מלחמה שבא אסד ישגר טילים כימיים. הירי של הגראד לפני מספר ימים, יכל בקלות להתפתח לעימות צבאי שבתוכו היתה סוריה מתערבת. בקלות.

נו ולכן קיים מאזן אימים מסוים, בדיוק כמו ארצות הברית וברית המועצות לשעבר(אולי גם הם פחדנים?). אתה זה רוצה לשבור אותו, ולא כל כך הצלחת לשכנע איך זה יטיב עמנו.

מנותק m4a1

• חבר(ה) של כבוד
  • *
מסיבת סיום בגן ערבי בעזה
« להגיב #135 ב- : אוגוסט 07, 2010, 16:27:46 »
בין ישראל לבין עיראק יש הרבה מאוד הבדלים.
לדוגמא הסיבה לפלישה, אל תשכח של פי החוק הבין לאומי למדינה מותר להגן על עצמה, מה שעיראק עשתה לכויית הייתה אגרסיביות לשמה.

ובכל הקשר למשק, מרגע הכרזת הסנקציות עד שהן "יפילו" את המשק הישראלי, כולל המאגרים הכספיים של הממשלה, זה יקח הרבה יותר זמן, והמשקים של מדינות האויב ישברו במהרה.

חוץ מזה שמלחמה עם העולם הערבי כיום, מלחמה שבה יהיה נשק ביולוגי כמו שאתה מתאר בתרחיש האיימים שלך, מלחמה שבה נלחמים ללא כפפות, תודות לטכנולוגיה של היום, מלחמה כזו תגמר תוך מספר ימים, לכאן או לכאן.

הערבים לא יתקפו כשהם ידעו שהאויב שלהם מעדיף לחסל את כולם מאשר להפסיד, ויש לנו את היכולת לעשות זאת, הדוגמא צריכה להיות עזה.

אני אומר שקסאמים הם סימפטום, ושמחבלים מתאבדים זה גם סימפטום. זה כמו שיש לך סרטן וכתוצאה מהסרטן יש לך כאבים. אז אתה לוקח תרופות ואין כאבים. אולי אין כאבים אבל הבעיה לא נפתרה, עדיין יש סרטן.
זה שנכון לעכשיו (נגיד שכיפת ברזל תפעולית ומגנה על יישובי ישראל מקסאמים) רק פותרת את הסימפטומים הנוכחיים של מה שחמאס מסוגל לעשות. מחר הם יביאו נשק יותר מתוחכם והכל יחזור על עצמו.

אני לא מזלזל באויב, אבל הסורים והלבנונים הם לא החלק החזק של מדינות ערב. מצרים היא הבעייתית. מה שהיה ב73 זה צבא לא מאורגן, שקיים גם היום לצערי.

לצה"ל יש את הפוטנציאל להיות הצבא החזק במזרח התיכון. אם יהפוך לצבא מקצועי ולא לצבא גיוס חובה, יהיה בלתי ניתן לעצירה ע"י אף צבא במזרח התיכון.

אני אומר דבר כזה, קסאם הבא שנוחת, מוחקים את עזה מהמפה. יהיה רעש בלגאן והכל, אם מדינות ערב לא התערבו בזמן עופרת יצוקה הם לא יתערבו גם אם עזה תמחק. ואם סוריה תחליט לשגר טילים או ואט אוור, מכאן יוצא שסוריה פתחה בהתקפה על ישראל, כלומר ישראל היא המגנה, ולכן יש לה כל צידוק ברמה הבינלאומית להגן על עצמה. כך שסנקציות יהיה הרבה יותר קשה לשים עליה.

ורק שיהיה ברור. אני אישית מעדיף הדרדרות דרסטית במצב הכלכלי ולא לסבול את כל הבולשיט הזה של קסאמים וגראדים ממה שבארצות אחרות היה מוגדר לא יותר מכנופיית רחוב גדולה.

מנותק חרותניק

• חבר(ה) בכיר(ה)
  • *
מסיבת סיום בגן ערבי בעזה
« להגיב #136 ב- : אוגוסט 07, 2010, 16:29:04 »
כמדומני "שהזיות השלום שלך" מתייחס לדעה שמאל-מרכז, בטח לא "לימין אמיתי".

ההבנה שלך לקויה, כמדומני שאתה הזכרת את "ממשלות הימין", ואני לא דיברתי רק על ממשלות השמאל כשאמרתי "הזיות השלום".

ציטוט
אז אתה צבוע(ראה המשך)

נו, זה לא נושא הדיון כאן, הנושא הדיון(כמו עם הדוגמה לפשיעה) זה לא אם זה מוסרי לחסל מחבל שעומד ליד ילד, זה משהוא אחר. זה לא מה שעושה אדם פחות מוסרי או יותר מוסרי.
אתה וגורג בוש טוענים, שכל מי שתומך בטרור, שזה הגדרה כללית הוא מחבל לכל דבר ועניין. אני זרמתי איתך, רק הסברתי לך איך זה מתבטא לכל הכיוונים, זה הכל.
אני לא זה שטוען שכל ילד ששר איזה שיר של תעמולה של חמאס, הוא תומך טרור אולטימטיבי, שמסכן אותי.

להזכירך אני פרצתי לדיון הזה באמצע ואמרתי מההתחלה שאני לא תומך בהפצצת גן ללא סיבה טובה, והאימרה של בוש איננה תקפה כל כך כאשר אין מלחמה בפועל, הרי בוש לא הציע להרוג עכשיו את כל תומכי הטרור בעולם שלא בעת מלחמה. העניין הוא שכאשר תהיה מלחמה, דינם כדין מלחמה בגרמניה הנאצית (וזה הגיון בריא).
לעומת זאת, גם חברי התנועה שהם "תומכי טרור", אין להם אפילו שום ארגון (שקיים) לתמוך בו, וגם ממשלת ישראל איננה ארגון טרור או תומך בטרור, הדבר כך שהתופעה הזאת כמעט ולא קיימת אצלנו (להבדיל מאצלהם).

ציטוט
אפשר לאחד את זה עם הסעיף הקודם.
וזה ממש לא מה שכתבתי, בכל הדיון הזה. יש הבדל בין לצוות על צה''ל לא לירות או כן לירות על מחבל שעומד ליד ילד(שעם זה אין לי בעיה עקרונית, מלבד מקרים לא קשורים/חריגים) לבין
לפוצץ גן ילדים כי ילדים בני 4 שרים שירי תעמולה.
על זה כל הדיון כאן, נא השאר ממוקד.

אוהד הפועל.... אני מבקש סליחה, כאן אתה צודק אני עברתי לנושא אחר.

ציטוט
אתה נגד, איך יכול להיות שמאות אלפי יהודים הולכים למדינה ערבית מוסלמית מדי שנה וחוזרים בריאים ושלמים? למה הבדואים לא משמידים אותנו שם?
אולי יש עוד אינטרסים חוץ מאינטרסים דתיים/לאומניים למכלול הפעולה של הפרט?

אני אמרתי שאי אפשר לנסוע לשם ולחזור בריאים ושלמים? גם לאיראן אפשר לנסוע ולחזור בריאים.מתי תפסיק להכניס לי דברי הבל לפה? אני גם ביקרתי בטורקיה (שהיא מדינה מוסלמית, אבל ללא חוקה מוסלמית) לפני 6 שנים.
אני אמרתי שאני מתנגד לנסוע לשם כי אני לא רוצה שהם יקבלו את הכסף שלנו, זה הכל.

ציטוט
מה זאת אומרת זה לא סותר? זה שיש שם שרים, או אנשי תרבות קיצוניים לא סותר בשיט את מה שאני אומר. בישראל יש מספיק שרים, אנשי תרבות, אנשי אקדמיה וכו' שבטוחים שיש לכונן מדינה דו לאומית. אז? מדיניות ישראל היא לכונן מדינה דו לאומית?
וברור שהם יעמדו לצד סוריה ולבנון, זה לא סותר את השלום(ואגב זה לא שחור ולבן, עובדה שהם לא עמדו לצד חמאס, וההשוואה האינפנטילית למלחמת הכוח של פת''ח חמאס פשוט בדיחה).
יש לך שקט, יש מסחר, יש תיירות. אתה מבין שככל המצב מתון יותר, הקולות והאנטישמיות שאתה מציין קטנים? בדיוק כמו טורקיה עכשיו לאומת טורקיה לפני כמה שנים טובות, שהיללו את ישראל שעזרו להם ברעידת האדמה, ואת חיים רביבו שלקח עם פנאר' אליפות.
זה לא אומר שהמדיניות של ממשלת מצריים היא לתת כמה שיותר נשק לחמאס, ולחיזבאללה. נהפוכו, מדינה מוסלמית מפחדת שיתקיים בה משטר מוסלמי קיצוני-דבר שסותר את כל התאוריה של הימין האמיתי(לא אתה הימין האמיתי, אם זה כולל אותך, יופי).
הפעולות עצמם סותרות את "המזימה המצרית" שאתה בטוח שמתקיימת, כי הם לא רוצים שיהיה טרור במצריים נגד ישראלים, ולא שיצא טרור ממצריים כלפי ישראל. אין להם אינטרס, הם מפחדים מטרור.
זה האמת. אתה רוצה לא להאמין? אני רוצה לא להאמין שלמכבי יש סיכוי לקחת השנה אליפות, באסה לשנינו.

אה וללא ספק זו סגידה לסטלין...

מצרים נלחמת בארגוני הטרור לא כי הם "אוהבי ישראל" אלא בגלל שזה האינטרס המצרי לפחות  לפי מובארכ, להזכירך מובארכ גם שינה את החוקה המצרית כדי שיוכל להעביר את הנשיאות לבנו - גמאל מובארכ, וזה עוד אחרי שהוא כיהן כנשיא בלתי מעורר כמעט 30 שנה, כך שזוהי עדיין דיקטטורה מוסלמית אפלה.
ועצם העובדה שהם ישתפו פעולה עם סוריה ולבנון "לא סותר את השלום"? זה לא סותר את הפסקת האש, אבל זה ועוד איך סותר את השלום.
ועצם העובדה שזו מדינה שבה זה נוהל מקובל, שיש לך שרים ואנשי תרבות אנטישמיים, מדיניות גזענית כלפי יהודים, תעמולה גבלסית בתקשורת  שלהם, שרפו שם גם בית כנסת לא מזמן (אבל את מי זה מעניין, הרי לא מדובר במסגד מזוהם). זה נכון שיש דברים דומים גם במדינות מערביות, אבל שם לעומת זאת, מוקיעים את האנטישמיות ואת הגזענות ואת האפלייה כלפי נשים/הומואים/מיעוטים וכו' במצרים לעומת זאת המדיניות הזאת די זניחה, וגם אין חרויות פרט אמיתיות.
אבל כל זה כמובן לא מונע ממך מלקרוא להם "מתונים", חרף העובדה שהימין האמיתי הוא הרבה יותר מתון גם המתונים שבמוסלמים ( לא שהמונח "מתון" קיים באיסלאם, באיסלאם יש רק מוסלמים - וצבועים). הרי אם יהודי היה מציע חצי דיקטטורה ממה שמובארכ מציע כמדיניות בישראל, אתה היית מוקיע אותו וקורא לו "מאוד קיצוני" ובצדק (זה אגב תקף גם לצביעות שלך בסעיף האחרון).
אז אולי בכל זאת יש קצת דימיון לסגידה לסטאלין. סטאלין הוא "מתון" מהיטלר..

ציטוט
זה אמור להיות מובן מאליו. עד כה גם לא אמרתי שאני חושב שבן לדן הוא טרוריסט ושהיטלר היה חתיכת רוצח מטונף, אז?

ואתה מערבב דברים, לא אמרתי שחברי השוותי אך ורק את הפורום שנתנו גיבוי לרצח אותם ילדים הם ארגון טרור אקטיבי, המוסר וההצדקות המוזרות לביצוע פעולות רצחניות.
הקצת פחות גרועים- זה היה בשביל לזרום איתך.
וזה שאשף גרוע כמו חמאס או לא, זה פחות רלוונטי. אתה משום מה מתעקש לא להבדיל בין הפן הרציונלי- המדיני/פוליטי, לפן המוסרי/אמוציונלי.
ההיגיון שלך מאוד מצחיק.
אני כבר הסברתי לך למה אין לי סיבה להתייחס לפן הרציונלי/פוליטי להשגת מטרה מסוימת עם חברי הפורום, לאומת למה עם פת''ח כן.
להסביר שוב?

תתעורר, זה כבר מזמן לא מובן מאליו שתכנה את עבאס כמרצח פנאטי, הרי אתה ודומיך הפכתם אותו לפודל (בדיוק כמו שהפכתם את ערפאת לפודל).
וה"קצת פחות גרועים" שאמרת, זה לא בהכרח מה שחשף את פרצופך בגלל שכביכול "הסכמת איתי", אלא מעצם העובדה שיש סדנרטים פוליטיים מסויימים עבור יהודים, וסטנדרטיים אחרים בשביל מוסלמים.
ז"א למוסלמים מותר להיות קיצוניים ולהיחשב כמתונים, אם היהודים יהיו רבע קיצוניים מה"מתונים" המוסלמים, הם יחשבו כקיצוניים. ואתה גם אמרת שהארגון היהודי הפלוני "שווים לחמאס" דבר שלא תוכל להגיד באופן מלא כלפי אש"ף (כי הם מוכנים גם לדבר בנוסף לרציחות).
זו הצביעות שלך, ללא שום קשר לפן המוסרי.

« עריכה אחרונה: אוגוסט 07, 2010, 16:59:47 על ידי חרותניק »

מנותק אוהד הפועל

• חבר(ה) בכיר(ה)
  • *
מסיבת סיום בגן ערבי בעזה
« להגיב #137 ב- : אוגוסט 07, 2010, 21:40:47 »
ציטוט
להזכירך אני פרצתי לדיון הזה באמצע ואמרתי מההתחלה שאני לא תומך בהפצצת גן ללא סיבה טובה, והאימרה של בוש איננה תקפה כל כך כאשר אין מלחמה בפועל, הרי בוש לא הציע להרוג עכשיו את כל תומכי הטרור בעולם שלא בעת מלחמה. העניין הוא שכאשר תהיה מלחמה, דינם כדין מלחמה בגרמניה הנאצית (וזה הגיון בריא).
לעומת זאת, גם חברי התנועה שהם "תומכי טרור", אין להם אפילו שום ארגון (שקיים) לתמוך בו, וגם ממשלת ישראל איננה ארגון טרור או תומך בטרור, הדבר כך שהתופעה הזאת כמעט ולא קיימת אצלנו (להבדיל מאצלהם).

אין להם ארגון טרור, יש להם בדידים שהם תומכים בהם, אבל זה בקטנה.
וזה שזה לא קיים אצלינו זה מצוין, הקטע הוא שאותם אנשים ספציפיים לא כל כך יתנגדו אם זה יתקיים.
הבדל בקטנות.

ציטוט
אני אמרתי שאי אפשר לנסוע לשם ולחזור בריאים ושלמים? גם לאיראן אפשר לנסוע ולחזור בריאים.מתי תפסיק להכניס לי דברי הבל לפה? אני גם ביקרתי בטורקיה (שהיא מדינה מוסלמית, אבל ללא חוקה מוסלמית) לפני 6 שנים.
אני אמרתי שאני מתנגד לנסוע לשם כי אני לא רוצה שהם יקבלו את הכסף שלנו, זה הכל.

מה זאת אומרת? אתה זה שאמרת שאני ואתה מפחדים לנסוע למצריים. אני רק הסברתי לך שאולי אתה מפחד, אני וחלק גדול מעם ישראל לא מפחדים.

ציטוט
מצרים נלחמת בארגוני הטרור לא כי הם "אוהבי ישראל" אלא בגלל שזה האינטרס המצרי לפחות  לפי מובארכ, להזכירך מובארכ גם שינה את החוקה המצרית כדי שיוכל להעביר את הנשיאות לבנו - גמאל מובארכ, וזה עוד אחרי שהוא כיהן כנשיא בלתי מעורר כמעט 30 שנה, כך שזוהי עדיין דיקטטורה מוסלמית אפלה.
ועצם העובדה שהם ישתפו פעולה עם סוריה ולבנון "לא סותר את השלום"? זה לא סותר את הפסקת האש, אבל זה ועוד איך סותר את השלום.
ועצם העובדה שזו מדינה שבה זה נוהל מקובל, שיש לך שרים ואנשי תרבות אנטישמיים, מדיניות גזענית כלפי יהודים, תעמולה גבלסית בתקשורת  שלהם, שרפו שם גם בית כנסת לא מזמן (אבל את מי זה מעניין, הרי לא מדובר במסגד מזוהם). זה נכון שיש דברים דומים גם במדינות מערביות, אבל שם לעומת זאת, מוקיעים את האנטישמיות ואת הגזענות ואת האפלייה כלפי נשים/הומואים/מיעוטים וכו' במצרים לעומת זאת המדיניות הזאת די זניחה, וגם אין חרויות פרט אמיתיות.
אבל כל זה כמובן לא מונע ממך מלקרוא להם "מתונים", חרף העובדה שהימין האמיתי הוא הרבה יותר מתון גם המתונים שבמוסלמים ( לא שהמונח "מתון" קיים באיסלאם, באיסלאם יש רק מוסלמים - וצבועים). הרי אם יהודי היה מציע חצי דיקטטורה ממה שמובארכ מציע כמדיניות בישראל, אתה היית מוקיע אותו וקורא לו "מאוד קיצוני" ובצדק (זה אגב תקף גם לצביעות שלך בסעיף האחרון).
אז אולי בכל זאת יש קצת דימיון לסגידה לסטאלין. סטאלין הוא "מתון" מהיטלר..

ברור שמצריים נלחמת בטרור מאינטרס מצרי, אתה מצפה שאם יהיה הסכם שלום אז המדינה תתחייב לקיים את האינטרסים הישראלים בלבד בלי לחשוב על האינטרסים שלה?
ותמיכה מורלית בסוריה או בלבנון בזמן של מלחמה/סכסוך מדיני לא מעיד על הפרת הסכם השלום. לא היה שום סעיף של התחייבות לתמוך רק בישראל 100 אחוז מהפעמים בכל סכסוך בין לאומי.
אני שמח שעברנו מזה שהם כביכול עוזרים לארגוני טרור לפגוע בישראל לזה שהם סתם אנטישמים. הגענו לברייק פרו.
זה שיש לך שם תעמולה אנטישמית, מעיד על תעמולה אנטישמית רחבה, זה לא סותר את קיומו של שלום(בכם מוכיח קיום של שלום אפקטיבי, לאומת מה שאתה טוען).
והסיבה למה המשטר שם מדכא? כי אין שם דמוקרטיה וזכויות פרט(זוכר את כל הדיון שלנו על דמוקרטיה בישראל, הנה ההבדל...).
בנוגע לצביעות, עשה לי טובה. חברי הפורום, יהודים כהלכה כבר מציעים דיקטטורה מלוכנית בפורום הזה. בן מיכאל מפנטז על מדינת הלכה, והוצאת שמאלנים מסוימים לעונש מוות(באחד הסרטונים שלו או אחד ההודעות שלו אני לא זוכר, הוא רצה להוציא להורג את יוסי שריד, אם וכמובן אתם תהיו בשלטון...).
בשורה התחתונה? יש לך שלום, תיירות, מסחר, שקט ושלווה מהכיוון של מצריים. וככל שיהיה לך שקט עם שאר מדינות ערב הקשר יתחזק, האנטישמיות תעלם, ונחיה כאן באושר ואושר.
הקשרים בין ישראל למצריים התחממו ב-2007 לדוגמה, ולא סתם ישראל כללה אותה במשא ומתן על גלעד שליט והפלסטינים ככלל, וירדו שוב עקב עופרת יצוקה.
בהסכמי אוסלו, שערפת עשה את התרגיל המלוכלך שלו, מובראק לכך אותו לצד, וקילל אותו על הפדיחות כאילו אין מחר, רק שיחתום.
יש אינטרס מובהק למצריים שיהיה כאן שקט, ואתה בוחר להתעלם מזה, כי נוח לך, בעוד שאתה מבלבל לי את המוח על המתינות של חברי כהנא צדק פה.
אם נשיא מצריים היה חיים בן פסח, היינו פה בבלגן פי 7 יותר גרוע ממה שיש עכשיו. למה? כי בן אדם כמו בן פסח לא רוצה את הצד השני פה בכלל, מובראק מקבל את זה שהצד השני קיים, ופועל למען האינטרס שלו.
קצת הבדל אה?

ציטוט
תתעורר, זה כבר מזמן לא מובן מאליו שתכנה את עבאס כמרצח פנאטי, הרי אתה ודומיך הפכתם אותו לפודל (בדיוק כמו שהפכתם את ערפאת לפודל).
וה"קצת פחות גרועים" שאמרת, זה לא בהכרח מה שחשף את פרצופך בגלל שכביכול "הסכמת איתי", אלא מעצם העובדה שיש סדנרטים פוליטיים מסויימים עבור יהודים, וסטנדרטיים אחרים בשביל מוסלמים.
ז"א למוסלמים מותר להיות קיצוניים ולהיחשב כמתונים, אם היהודים יהיו רבע קיצוניים מה"מתונים" המוסלמים, הם יחשבו כקיצוניים. ואתה גם אמרת שהארגון היהודי הפלוני "שווים לחמאס" דבר שלא תוכל להגיד באופן מלא כלפי אש"ף (כי הם מוכנים גם לדבר בנוסף לרציחות).
זו הצביעות שלך, ללא שום קשר לפן המוסרי.

דבר ראשון אני מייצג את עצמי, אני זה לא אני והדומים לי, אתה מדבר רק עם אוהד הפועל.
ואני כבר הסברתי לך למה יש את אותם סטנדרטים ליהודים ולמוסלמים, ועצם זה שאותם מוסלמים רוצחים ואונסים אבל בסופו של יום נמאס להם ואפשר לדבר איתם להפסקת הלחימה, עושה אותם יותר מתונים מבן פסח שלא רצח ולא אנס, אבל לא מוכן לשום פשרה מלבד
ערבים החוצה. כנ''ל חמאס.
זה ההבדל בין המתינות של פת''ח לקיצוניות של חלק מחברי הפורום.
זה צביעות? זה מציאות.
בפן המוסרי, הרצון לביצוע פעולות? חמאס הוכיח שהוא מוכן להרוג ילדים ונשים סתם, כנראה שלחלק מחברי הפורום אין את יכולת לעשות את זה בפועל, זה לא אומר שהם לא יעשו את זה אם זה אם הם יכולים.
ויצדיקו את זה בדיוק כמו שחמאס מצדיק את זה.
זה למה שזה אותו דבר.

מנותק אוהד הפועל

• חבר(ה) בכיר(ה)
  • *
מסיבת סיום בגן ערבי בעזה
« להגיב #138 ב- : אוגוסט 07, 2010, 21:58:11 »
בין ישראל לבין עיראק יש הרבה מאוד הבדלים.
לדוגמא הסיבה לפלישה, אל תשכח של פי החוק הבין לאומי למדינה מותר להגן על עצמה, מה שעיראק עשתה לכויית הייתה אגרסיביות לשמה.

אתה מבין שהפצצה מסיבית על עזה, רצח מאות אלפי ילדים ונשים, וסך הכל מיליוני אנשים, לא בדיוק יתפרש בעולם כהגנה עצמית?

ציטוט
ובכל הקשר למשק, מרגע הכרזת הסנקציות עד שהן "יפילו" את המשק הישראלי, כולל המאגרים הכספיים של הממשלה, זה יקח הרבה יותר זמן, והמשקים של מדינות האויב ישברו במהרה.

הביטחון שלך בזה הוא פשוט מדהים. אבל יודע מה נניח(זה לא בדיוק ככה)
בסופו של דבר יהיה לך כאן משבר כלכלי אסטרונומי.
אחלה.

ציטוט
חוץ מזה שמלחמה עם העולם הערבי כיום, מלחמה שבה יהיה נשק ביולוגי כמו שאתה מתאר בתרחיש האיימים שלך, מלחמה שבה נלחמים ללא כפפות, תודות לטכנולוגיה של היום, מלחמה כזו תגמר תוך מספר ימים, לכאן או לכאן.

זה לא סותר את הסנקציות שיהיו על ישראל, וזה שכבר אתה אומר "לכאן או לכאן" מעיד שאולי אתה לא מוסמך להחליט מה הוא הסיכון הישראלי לכל הדבר הזה?

ציטוט
הערבים לא יתקפו כשהם ידעו שהאויב שלהם מעדיף לחסל את כולם מאשר להפסיד, ויש לנו את היכולת לעשות זאת, הדוגמא צריכה להיות עזה.

קיבלת מודיעין מגבי אשכנזי? ברצינות הערכות שלך פה הם מצחיקות.

ציטוט
אני אומר שקסאמים הם סימפטום, ושמחבלים מתאבדים זה גם סימפטום. זה כמו שיש לך סרטן וכתוצאה מהסרטן יש לך כאבים. אז אתה לוקח תרופות ואין כאבים. אולי אין כאבים אבל הבעיה לא נפתרה, עדיין יש סרטן.
זה שנכון לעכשיו (נגיד שכיפת ברזל תפעולית ומגנה על יישובי ישראל מקסאמים) רק פותרת את הסימפטומים הנוכחיים של מה שחמאס מסוגל לעשות. מחר הם יביאו נשק יותר מתוחכם והכל יחזור על עצמו.

היום ישראל בונה מערכות ליירוט טילים גם לטווח בנוני.
והיכולת של הפלסטינים להביא פה נשק מתוחכם ובטח להפעיל אותו זה בערך כמו היכולת שלי לשחק בברצלונה.
למה אתה חושב שהם מתמקדים רק בירי הקאסמים העלובים שלהם? או טילי הגארד? כי אין להם משהוא אחר.
היכולת שלהם מוגבל פי 7 מהיכולת של חיזבאללה לדוגמה, הן מבחינת שטח, הן מבחינת כספים, הן מבחינת ידע טכנולוגי ועוד.

ציטוט
אני לא מזלזל באויב, אבל הסורים והלבנונים הם לא החלק החזק של מדינות ערב. מצרים היא הבעייתית. מה שהיה ב73 זה צבא לא מאורגן, שקיים גם היום לצערי.

אז סיכמנו שבמצב שכזה, אם סוריה לבנון ואיראן מבעירות את ישראל,  ונניח מצריים תוקפת אותנו, עדיין אתה הולך על זה? איזה מזל שישראל לא מסתכנת כך לשם ניצחון על זורקי האבנים מעזה...

ציטוט
 לצה"ל יש את הפוטנציאל להיות הצבא החזק במזרח התיכון. אם יהפוך לצבא מקצועי ולא לצבא גיוס חובה, יהיה בלתי ניתן לעצירה ע"י אף צבא במזרח התיכון.

זה כבר ויכוח אחר לחלוטין.
אבל יש לנו הסכמה עקרונית בו.

ציטוט
אני אומר דבר כזה, קסאם הבא שנוחת, מוחקים את עזה מהמפה. יהיה רעש בלגאן והכל, אם מדינות ערב לא התערבו בזמן עופרת יצוקה הם לא יתערבו גם אם עזה תמחק. ואם סוריה תחליט לשגר טילים או ואט אוור, מכאן יוצא שסוריה פתחה בהתקפה על ישראל, כלומר ישראל היא המגנה, ולכן יש לה כל צידוק ברמה הבינלאומית להגן על עצמה. כך שסנקציות יהיה הרבה יותר קשה לשים עליה.

שטויות במיץ.
אם מוחקים את עזה(רצח של מיליוני בני אדם וסלח לי זה לא יומיים גג) לאומת אם פולשים לעזה ועושים מבצע יחסית ממוקד לא אומר שמדינות ערב לא יתערבו. הניסיון שלך לצייר את זה שסוריה ומצריים יתערבו צבאית(וזה במקרה הטוב)
כסוג של מתקפה על ישראל, לא ישכנע את העולם(זה אפילו לא משכנע אותי).
גם אם אתה בסופו של דבר איכשהוא מנצח, ימותו לך כאן מאות אלפי יהודים, עם נזק עצום, כלכלית וצבאית, דיפלומטית ועוד.
אז אחלה.

ציטוט
ורק שיהיה ברור. אני אישית מעדיף הדרדרות דרסטית במצב הכלכלי ולא לסבול את כל הבולשיט הזה של קסאמים וגראדים ממה שבארצות אחרות היה מוגדר לא יותר מכנופיית רחוב גדולה.

ברור, עדיף שכל המדינה תסבול מעוני ומוות, מאשר שיתושים יציקו להם מדי פעם.

נ.ב. למה בת ימי עף? אני דווקא מתגעגע אליו.

מנותק m4a1

• חבר(ה) של כבוד
  • *
מסיבת סיום בגן ערבי בעזה
« להגיב #139 ב- : אוגוסט 07, 2010, 22:17:37 »
הפצצה מאסיבית על עזה לא שונה מהפצצה מאסיבית על דרזדן, הסיטואציה גם היא לא שונה. פשוט לנאצים היה יותר כוח אש מאשר לפלסטינים, אבל האקט הוא זהה.

איך שהעולם יראה את זה אם כהגנה עצמית או לא, זה לא משנה את העובדה שזו אכן הגנה עצמית.

בהנחה שצה"ל עושה את השינויים הנחוצים, אתה מסכים שזו יכולה להיות תוכנית לא רעה?

ולא קיבלתי מודיעין מאשכנזי, אבל יש לי ניסיון קל בכל התחום ואני יודע לזהות פחדנים, והערבים כתרבות הם פחדנים, גם היהודים אגב. אני לא אומר שכל ערבי הוא פחדן, אבל כתרבות הם כן.

מצב היפותטי שלישראל את את היכולת ליירט כל טיל שיוצא מעזה, למה אנחנו צריכים את היכולת הזאת? לא יותר יעיל לתקוף את עזה? ההבדל העיקרי הוא שאתה פותר את הסימפטומים ואני פותר את הבעיה.

בצבא כיום אם תוקפים אותנו כל מדינות ערב אנחנו אכן בבעיה ולהערכתי הדרך היחידה שישראל תוכל לנצח מלחמה כזו היא בעזרת נשק גרעיני, אבל זה בצה"ל של היום. בצה"ל החדש, המקצועי, שחיילי המילואים עושים יותר ממטווח אחד כל שנה, וחיילים קרביים זה לא הרפתקאה ל3-5 שנים אלא דרך חיים וקריירה של 10-15 שנה, בצבא כזה ישראל תוכל להביס את כל צבאות ערב יחדיו, ובקלות.

מאות אלפי הרוגים יהיו בכל מקרה, ככל שהזמן עובר הטכנולוגיה משתפרת, ראה את טווח הקסאמים היום ולפני 10 שנים. מחר זה הם יוכלו לשגר לת"א ומחרתיים יכסו את כל הארץ. היום טווח הנזק של קסאם (אני סתם זורק) הוא 10 מטרים, מחרתיים זה יהיה 20, ושבוע הבא יהיה להם נשק כימי כמו לסוריה. שמתבצרים אי אפשר לנצח.

אם אני לא טועה הוא הועף כי התכסח עם המנהלים.

מנותק אוהד הפועל

• חבר(ה) בכיר(ה)
  • *
מסיבת סיום בגן ערבי בעזה
« להגיב #140 ב- : אוגוסט 07, 2010, 22:47:59 »
ציטוט
הפצצה מאסיבית על עזה לא שונה מהפצצה מאסיבית על דרזדן, הסיטואציה גם היא לא שונה. פשוט לנאצים היה יותר כוח אש מאשר לפלסטינים, אבל האקט הוא זהה.

איך שהעולם יראה את זה אם כהגנה עצמית או לא, זה לא משנה את העובדה שזו אכן הגנה עצמית.

א. זה לא הגנה עצמית
ב. זה שאני זרמתי איתך, לא אומר שהעולם, שגינה אותך על עופרת יצוקה יזרום איתך. די לקשקוש הזה.

ציטוט
בהנחה שצה"ל עושה את השינויים הנחוצים, אתה מסכים שזו יכולה להיות תוכנית לא רעה?

בדיוק כמו התכנית הגרעין האיראנית.

ציטוט
ולא קיבלתי מודיעין מאשכנזי, אבל יש לי ניסיון קל בכל התחום ואני יודע לזהות פחדנים, והערבים כתרבות הם פחדנים, גם היהודים אגב. אני לא אומר שכל ערבי הוא פחדן, אבל כתרבות הם כן.

ואם יגדלו לאסד ומוברכק ביצים בדיוק באותו זמן? זה ערכה מאוד מצחיקה.

ציטוט
מצב היפותטי שלישראל את את היכולת ליירט כל טיל שיוצא מעזה, למה אנחנו צריכים את היכולת הזאת? לא יותר יעיל לתקוף את עזה? ההבדל העיקרי הוא שאתה פותר את הסימפטומים ואני פותר את הבעיה.

כל הדיון הזה אני מסביר לך שלא, והסכנות הכרוכות בזה, כי אתה לא חיי בעולם לבד ויכול לעשות מה שאתה רוצה.
אפילו לא נכנסו למצב פנים, שחארות כמוני יצאו להפגין ולעשות טרור(לא במובן המילולי) לממשלה(או שגם מפגינים תפציץ?).
או מה יעשו באותו זמן ערביי ישראל/ערבי מזרחי ירושלים וערבי יהודה ושומרון, שאין להם מה להפסיד.
זה שלא אכפת לך מהקרבנות שלנו, זה בעיה חמורה.

ציטוט
בצבא כיום אם תוקפים אותנו כל מדינות ערב אנחנו אכן בבעיה ולהערכתי הדרך היחידה שישראל תוכל לנצח מלחמה כזו היא בעזרת נשק גרעיני, אבל זה בצה"ל של היום. בצה"ל החדש, המקצועי, שחיילי המילואים עושים יותר ממטווח אחד כל שנה, וחיילים קרביים זה לא הרפתקאה ל3-5 שנים אלא דרך חיים וקריירה של 10-15 שנה, בצבא כזה ישראל תוכל להביס את כל צבאות ערב יחדיו, ובקלות.

ארצות הברית לא הצליחה להביס את העיראקים יותר מ-7 שנים. אבל לא חשוב.
ונשק גרעיני? אני אפילו לא יכנס להשפעות שיש על זה על ישראל אם תפציץ את סוריה(מבחינה אקולוגית בראשית כל).

ציטוט
מאות אלפי הרוגים יהיו בכל מקרה, ככל שהזמן עובר הטכנולוגיה משתפרת, ראה את טווח הקסאמים היום ולפני 10 שנים. מחר זה הם יוכלו לשגר לת"א ומחרתיים יכסו את כל הארץ. היום טווח הנזק של קסאם (אני סתם זורק) הוא 10 מטרים, מחרתיים זה יהיה 20, ושבוע הבא יהיה להם נשק כימי כמו לסוריה. שמתבצרים אי אפשר לנצח.

1. אני מניח שאתה מתכוון קילומטרים ולא מטרים.
2. להשוות את הטילים החמודים האלו, למלחמה כוללת ולחשוב שהם יוכלו להרוג מאות אלפי אנשים עוד כמה שנים זה פשוט בדיחה, תהיה קצת רציני.
וטילים ביולוגים וכימיים? יצור אותם בעיות שזה יצור לנו להפציץ את כל עזה, רק לכיוון ההפוך.

ציטוט
אם אני לא טועה הוא הועף כי התכסח עם המנהלים.

חבל, אהבתי את בניטו.

מנותק m4a1

• חבר(ה) של כבוד
  • *
מסיבת סיום בגן ערבי בעזה
« להגיב #141 ב- : אוגוסט 07, 2010, 23:19:47 »
שאדם בא לתת לך מכות ואתה מגן על עצמך זאת הגנה עצמית, בן אם מדובר ב120 קילו של שרירים או בשחיף של 50 קילו, קפיש?

לצערי יש יותר סיכוי שהתוכנית האיראנית תבצע את השינויים הדרושים מאשר צה"ל, לפחות בשנים הקרובות.

אם לאסד ומובראק גודלות מחר ביצים אנחנו בבעיה, ללא קשר למה שנעשה בעזה.

זה מה שאתה לא מבין, מהקרובנות שלנו איכפת לי, מהקורבנות שלהם לא איכפת לי. במצב ההיפותטי שבו דבר כזה יתאפשר זה יהיה כמובן בתמיכת העם, (להוציא מן הכלל את ה10-15% בוגדים שיש בכל עם) שבהם אפשר לטפל בצורה מאוד פשוטה, לא לסקר את ההפגנות שלהם, ובמידה ועוברים על החוק אז משחררים יס"מ. מאוד פשוט.

ובקשר לערביי ישראל, במידה ויבצעו פעולות טרור/סיוע לטרור, לתת למשטרה לטפל בהם, בנהלי פתיחת אש מחודשים.

ארצות הברית לא הביסה את העירקים בגלל שמהתחלה המטרה שלהם לא הייתה להביס את העירקים, הם רצו להפיל את משטרו של סדאם ולהביא אותו למשפט - הצליחו. הם רצו להביא דמוקרטיה לעירק , נחיה ונראה.

ולא אני מתכוון מטרים, הכוונה הייתה לטווח הפיצוץ לא לטווח התעופה.

"הטילים החמודים האלה"? מי עכשיו מזלזל באויב?

ואני בטוח שהוא גם אהב אותך.

מנותק חרותניק

• חבר(ה) בכיר(ה)
  • *
מסיבת סיום בגן ערבי בעזה
« להגיב #142 ב- : אוגוסט 07, 2010, 23:31:56 »
אין להם ארגון טרור, יש להם בדידים שהם תומכים בהם, אבל זה בקטנה.
וזה שזה לא קיים אצלינו זה מצוין, הקטע הוא שאותם אנשים ספציפיים לא כל כך יתנגדו אם זה יתקיים.
הבדל בקטנות.
התמיכה הוירטואלית שלהם בבודדים היא תמיכה כמעט אפסית, אין שום ארגון טרור יהודי שניתן לתרום לו כסף ולהפגין עם דגלים שלו ולתת לו תמיכה ונשק וכו' וכו', ולכן יש הבדל בין תמיכה בארגון טרור (במיוחד אם הוא נמצא בשלטון) לבין סימפאטיה כלפי אינדיבידואל שנמצא בכלא או אפילו כבר לא בין החיים (לא שאני תומך, אני רק מראה את ההבדלים, כי בכל זאת יש קצת הבדל).

ציטוט
מה זאת אומרת? אתה זה שאמרת שאני ואתה מפחדים לנסוע למצריים. אני רק הסברתי לך שאולי אתה מפחד, אני וחלק גדול מעם ישראל לא מפחדים.

בסדר, למען האמת אני לא הייתי נוסע לקהיר מתוך קצת חששות וגם כי אני לא רוצה לבזבז שם את כספי, לסיני אני לא אסע כי אני פשוט לא רוצה להזרים להם כסף.

ציטוט
ברור שמצריים נלחמת בטרור מאינטרס מצרי, אתה מצפה שאם יהיה הסכם שלום אז המדינה תתחייב לקיים את האינטרסים הישראלים בלבד בלי לחשוב על האינטרסים שלה?
ותמיכה מורלית בסוריה או בלבנון בזמן של מלחמה/סכסוך מדיני לא מעיד על הפרת הסכם השלום. לא היה שום סעיף של התחייבות לתמוך רק בישראל 100 אחוז מהפעמים בכל סכסוך בין לאומי.
אני שמח שעברנו מזה שהם כביכול עוזרים לארגוני טרור לפגוע בישראל לזה שהם סתם אנטישמים. הגענו לברייק פרו.
זה שיש לך שם תעמולה אנטישמית, מעיד על תעמולה אנטישמית רחבה, זה לא סותר את קיומו של שלום(בכם מוכיח קיום של שלום אפקטיבי, לאומת מה שאתה טוען).
והסיבה למה המשטר שם מדכא? כי אין שם דמוקרטיה וזכויות פרט(זוכר את כל הדיון שלנו על דמוקרטיה בישראל, הנה ההבדל...).
בנוגע לצביעות, עשה לי טובה. חברי הפורום, יהודים כהלכה כבר מציעים דיקטטורה מלוכנית בפורום הזה. בן מיכאל מפנטז על מדינת הלכה, והוצאת שמאלנים מסוימים לעונש מוות(באחד הסרטונים שלו או אחד ההודעות שלו אני לא זוכר, הוא רצה להוציא להורג את יוסי שריד, אם וכמובן אתם תהיו בשלטון...).
בשורה התחתונה? יש לך שלום, תיירות, מסחר, שקט ושלווה מהכיוון של מצריים. וככל שיהיה לך שקט עם שאר מדינות ערב הקשר יתחזק, האנטישמיות תעלם, ונחיה כאן באושר ואושר.
הקשרים בין ישראל למצריים התחממו ב-2007 לדוגמה, ולא סתם ישראל כללה אותה במשא ומתן על גלעד שליט והפלסטינים ככלל, וירדו שוב עקב עופרת יצוקה.
בהסכמי אוסלו, שערפת עשה את התרגיל המלוכלך שלו, מובראק לכך אותו לצד, וקילל אותו על הפדיחות כאילו אין מחר, רק שיחתום.
יש אינטרס מובהק למצריים שיהיה כאן שקט, ואתה בוחר להתעלם מזה, כי נוח לך, בעוד שאתה מבלבל לי את המוח על המתינות של חברי כהנא צדק פה.
אם נשיא מצריים היה חיים בן פסח, היינו פה בבלגן פי 7 יותר גרוע ממה שיש עכשיו. למה? כי בן אדם כמו בן פסח לא רוצה את הצד השני פה בכלל, מובראק מקבל את זה שהצד השני קיים, ופועל למען האינטרס שלו.
קצת הבדל אה?

בסדר, מן הסתם שהיא תלחם בטרור למען האינטרס המצרי, אני רק רציתי להבהיר מה קורה כאן.
דבר שני, לא עשינו שום "בריק תרו" ואני עדיין עומד מאחורי דבריי בעניין ההפקרות של מצרים על הגבול, אבל מאחר ואתה לא מאמין לי אני אתן לשב"כניק לדבר מבקומי (וזו רק דוגמא אחת, אבל לפי זה לפחות תבין שיש אמת מאחורי דבריי): http://news.walla.co.il/?w=/1/1445880.
ובעניין ה"שלום" עם מצרים אני רואה שאתה פשוט מנסה לרמות את עצמך בכל מחיר, כך שאני מתחיל להרגיש שלא יעזור לי להתאמץ בכלל, העובדות לא מבלבלות אותך ואתה עם הראש בקיר.ואתה כל כך נחוש לשכנע את עצמך שאפילו חרף העובדה שהם תומכים במדינות שהוכרזו באופן רשמי כאויב (קרי - סוריה ולבנון) ובכל זאת יש "שלום" איתם לשיטתך. אולי אני בור ועם הארץ, אבל, תמיכה באויב שלנו=שלום?, רק בשביל אדם שמשקר לעצמו  למען שלום מדומה. זה רק מראה איזה "מזרח תיכון חדש" אתה מייחל לנו, ומהם הסטדרטים שלך.
וגם לא מפריע לך התעמולה הגבלסית שקיימת שם בתקשורת, והאנטישמיות ברחוב המצרי, והדיקטטורה האפלה (שאתה מכנה אותה כ"מתונה" כמובן) וההפרה הבוטה שלהם כלפי זכויות אזרח/אדם, זה רק מראה כמה הדמוקרטיה וזכויות אדם באמת מעניינות אותך..
אין שום שקט, הנשק של החמאס לא נופל מהשמיים, ותאמין לי שאם החמאס בעזה היה מכוון את הנשק  יותר כלפי מצרים לפחות באותה תדירות שבה הם מכוונים אותה כלפינו, אין לי ספק שהם היו מטפלים בהם יפה מאוד (וגם אתה יודע את זה, אבל אתה עדיין בבועה שלך), מה שיש זה הפסקת אש (כפי שציינתי קודם לכן).
יש למצרים אינטרס שאצלהם יהיה שקט, מזה אני לא מתעלם.
ולהשוואה הדוחה שלך בין חיים בן פסח לבין מובארכ אני לא מתכוון להתייחס אפילו.

ציטוט
דבר ראשון אני מייצג את עצמי, אני זה לא אני והדומים לי, אתה מדבר רק עם אוהד הפועל.
ואני כבר הסברתי לך למה יש את אותם סטנדרטים ליהודים ולמוסלמים, ועצם זה שאותם מוסלמים רוצחים ואונסים אבל בסופו של יום נמאס להם ואפשר לדבר איתם להפסקת הלחימה, עושה אותם יותר מתונים מבן פסח שלא רצח ולא אנס, אבל לא מוכן לשום פשרה מלבד
ערבים החוצה. כנ''ל חמאס.
זה ההבדל בין המתינות של פת''ח לקיצוניות של חלק מחברי הפורום.
זה צביעות? זה מציאות.
בפן המוסרי, הרצון לביצוע פעולות? חמאס הוכיח שהוא מוכן להרוג ילדים ונשים סתם, כנראה שלחלק מחברי הפורום אין את יכולת לעשות את זה בפועל, זה לא אומר שהם לא יעשו את זה אם זה אם הם יכולים.
ויצדיקו את זה בדיוק כמו שחמאס מצדיק את זה.
זה למה שזה אותו דבר.

אתה מייצג את עצמך? אוקי, אני מניח שזו תשובה הוגנת.
דבר שני,במילים אחרות אתה מוכן לדבר עם הרוצח האכזר שרצח את אחיך, אבל לא עם העקשן שלא מוכן לדבר אך לא פשע מעולם, אדם עם הגיון בריא לא היה מוכן לדבר עם אף אחד מהם, אבל זוהי "תורת" אוהד הפועל.
זו אכן צביעות וגועל נפש וכבר הסברתי את זה, ואפילו אם נניח שלזה באמת ובתמים התכוונת כשאמרת "קיצוני" ו"מתון", אז באמת אין לי מה לומר חוץ מזה - שחבל שהמילים הללו נחטפו ע"י אנשים כמוך שמשתמשים בהם בצורה מעוותת ומגעילה, ממש כמו שהמילה "גזענות" נחטפה והיא משומשת היום כלפי הכל חוץ מקורבנות אומללים אמיתיים של גזענות, שבאמת סבלו אך ורק בגלל צבע עורם. בושה וחרפה.

עריכה: אני הולך לישוןעכשיו, אני אמשיך את הדיון מחר אם יהיה לי כוח ואם יהיו לך טענות מעניינות מספיק. *פיהוק*, לילה טוב לך.
« עריכה אחרונה: אוגוסט 07, 2010, 23:45:11 על ידי חרותניק »

מנותק אוהד הפועל

• חבר(ה) בכיר(ה)
  • *
מסיבת סיום בגן ערבי בעזה
« להגיב #143 ב- : אוגוסט 08, 2010, 00:00:24 »
שאדם בא לתת לך מכות ואתה מגן על עצמך זאת הגנה עצמית, בן אם מדובר ב120 קילו של שרירים או בשחיף של 50 קילו, קפיש?

אם ילד בן 9 נותן לך מכות ואתה מעיף לו סטירה זה הגנה עצמית.
אם אתה יוצא אליו עם סכין זה כבר לא, אפילו על פי חוק. עניין של פרופורציה.
אם אתה עולה על F16 ומפציץ את הבית שלו, יחד עם כל השכונה שלו תנחש מה זה?

אבל יודע מה? נניח, אתה מבין שהעולם לא יקבל את התירוץ של הגנה עצמאית פה, גם אם תרשום להם "קאפיש"? ככה שכל העניין הזה הוא באנלי ומיותר.

ציטוט
אם לאסד ומובראק גודלות מחר ביצים אנחנו בבעיה, ללא קשר למה שנעשה בעזה.

אתה מבין שהסיכוי לתגובה שכזו ממצב של כלום למצב של השמדתה של עזה, שמבטל את היציבות הוא שונה כן?

ציטוט
זה מה שאתה לא מבין, מהקרובנות שלנו איכפת לי, מהקורבנות שלהם לא איכפת לי. במצב ההיפותטי שבו דבר כזה יתאפשר זה יהיה כמובן בתמיכת העם, (להוציא מן הכלל את ה10-15% בוגדים שיש בכל עם) שבהם אפשר לטפל בצורה מאוד פשוטה, לא לסקר את ההפגנות שלהם, ובמידה ועוברים על החוק אז משחררים יס"מ. מאוד פשוט.

מה זאת אומרת אכפת לך משלנו? אתה מוכן לצאת למלחמה, גם אם יש סיכוי מאוד סביר שימותו פה מאות אלפי בני אדם, יהיה כאן סנקציות כלכליות נוראיות, ביטול קשרים דיפלומטים, בידוד מדינה ישראל, ותדמית בקאנטים.
בנוגע להפגנות- יופי בנוסף אתה רוצה לבטל זכויות דמוקרטיות בסיסיות(לא היה לנו דיון שאתה אישית התלוננת על חוסר הדמוקרטיה וחופש הביטוי שמתקיים פה?).

ציטוט
ובקשר לערביי ישראל, במידה ויבצעו פעולות טרור/סיוע לטרור, לתת למשטרה לטפל בהם, בנהלי פתיחת אש מחודשים.

כן, כבר חשבו על זה, זה נקרא מההומות אוקטובר. הפואנטה היא שבינתיים ימותו עוד יהודים מכל הסיפור, שמאוד אכפת לך מהם.

ציטוט
ארצות הברית לא הביסה את העירקים בגלל שמהתחלה המטרה שלהם לא הייתה להביס את העירקים, הם רצו להפיל את משטרו של סדאם ולהביא אותו למשפט - הצליחו. הם רצו להביא דמוקרטיה לעירק , נחיה ונראה.
את הדמוקרטיה הם לא הביאו, את החיסול של הטרור הם לא הצליחו, את החיסול של הטרור הצ'יצ'ני רוסיה לא הצליחה לחסל. את ארגוני הגורילה בקולומביה, לא הצבא הקולומביני ולא בעלי הקרטלים של הסמים הצליחו לחסל(בקולומביה, בעלי הקרטלים גייסו ואימנו מליציות שלמות לחיסול הפעילות של המורדים המרקסיסטים, וטרם הצליחו).
ככה שצבא מקצועי לוו דווקא יעזור לך בעניין הזה.

ציטוט
"הטילים החמודים האלה"? מי עכשיו מזלזל באויב?

באויב הפלסטיני? מי לא מזלזל בו?

ציטוט
ואני בטוח שהוא גם אהב אותך.

לא נראה לי, לא הייתי יותר מדי נחמד אליו.

מנותק m4a1

• חבר(ה) של כבוד
  • *
מסיבת סיום בגן ערבי בעזה
« להגיב #144 ב- : אוגוסט 08, 2010, 00:17:20 »
הנקודה היא שהגנה עצמית היא הגנה עצמית, ונקמה לא יכולה להיות הגנה עצמית כך שהפצצת הבית עם F16 לא נחשב, למרות שגם נקמה זה אלמנט חשוב אבל נדון בו בפעם אחרת.

זה לא משנה מה העולם יקבל, נתחיל מזה שהעם יקבל את זה ואז נעבור לעולם.

להפך, אם תושמד עזה זה רק יאשר את הפחדים שלהם.

דבר ראשון אני אישית מאמין שעדיף למות בכבוד מאשר לחיות בלי כבוד. דבר שני ברור שאיכפת לי משלנו, אני מוכן לצאת למלחמה כדי שלא יהיו פה קסאמים, ולא בגלל שכרגע אנחנו יותר משוכללים, בגלל שהם יודעים שלא כדאי להם.
הרתעה. תדמית בקאנטים יש לנו תמיד, הגיע הזמן שנצדיק אותה בפני העולם. קשרים דיפלומטיים משתנים, נסתגל. העולם הוא לא שחור ולבן, נריב עם האמריקאים, נתקרב לרוסים, נריב עם הרוסים, נתקרב לסינים וכ'ו וכ'ו.

לא אמרתי לבטל זכויות, חס וחלילה, אמרתי שהתקשורת שמטבעה תהיה ימנית וציונית לא תסקר את את ההפגנות או לפחות לא בעין מעודדת ומבינה.  הרי תכלס אני מאוד מקווה שכשרוב האנשים רואים הפגנה בבילעין הם לא מזדהים עם האנרכיסטים.

מהומות אוקטובר נגמרו ב12 הרוגים. בכל מקום אחר בעולם היו נגמרים ב12 אלף הרוגים. ומהומות אוקטובר זה לא מהומות זה היה מרד לכל דבר, והסיבה שיהודים ימותו זה לא בגלל מה שאני מציע, זה בגלל שמה שאני מציע לא נעשה קודם.

את הדמוקטיה אנחנו לא יודעים אם היא תהיה אמיתית בעירק, מה שכן אם אני לא טועה יתקיימו בחירות בעירק, האם זו תהיה דמוקרטיה אמיתית זהכבר נראה. בכל הקשור לטרור,   אין דבר כזה לחסל טרור, טרור זה לא אויב, טרור זו טקטיקה. נתחיל מזה. הדרך היחידה שאני מכיר לחיסול טרור הוא לבוח במחבלים ללא רחמים, ללא התחשבות באוכלוסיה. אכזרי? כן. מוסרי? כן, מדוע? כי בכך שאתה מתאכזר לאוכלוסיה של אותם מחבלים אתה חוסך בחיים של האוכלוסיה אליה את שייך.

חשבתי שזלזול זהמה שהביא להפסד ב73.

באמת? איך יכולת? הוא היה כזה בדם חביב... 

מנותק אוהד הפועל

• חבר(ה) בכיר(ה)
  • *
מסיבת סיום בגן ערבי בעזה
« להגיב #145 ב- : אוגוסט 08, 2010, 00:30:36 »
ציטוט
התמיכה הוירטואלית שלהם בבודדים היא תמיכה כמעט אפסית, אין שום ארגון טרור יהודי שניתן לתרום לו כסף ולהפגין עם דגלים שלו ולתת לו תמיכה ונשק וכו' וכו', ולכן יש הבדל בין תמיכה בארגון טרור (במיוחד אם הוא נמצא בשלטון) לבין סימפאטיה כלפי אינדיבידואל שנמצא בכלא או אפילו כבר לא בין החיים (לא שאני תומך, אני רק מראה את ההבדלים, כי בכל זאת יש קצת הבדל).

אנחנו מדברים ברמות שונות.
הדבר היחידי שעוצר את תומכי הטרור היהודי לתמוך בטרור יהודי הוא הפעולה עצמה, לא המוסר.
בדיוק כמו מה שמונע מקומוניסט יהודי לכונן כאן משטר קומוניסטי במדינת ישראל היא הפעולה עצמה, לא הבעיה עם הקומוניזם.
זה הקטע, אני דיברתי על הפן המוסרי בלבד.

ציטוט
בסדר, מן הסתם שהיא תלחם בטרור למען האינטרס המצרי, אני רק רציתי להבהיר מה קורה כאן.
דבר שני, לא עשינו שום "בריק תרו" ואני עדיין עומד מאחורי דבריי בעניין ההפקרות של מצרים על הגבול, אבל מאחר ואתה לא מאמין לי אני אתן לשב"כניק לדבר מבקומי (וזו רק דוגמא אחת, אבל לפי זה לפחות תבין שיש אמת מאחורי דבריי): http://news.walla.co.il/?w=/1/1445880.

נו והיו אלף ואחד מקרים שמערכת הביטחון שיבחה את המצרים על מניעת הברחות(כנראה סתם תעמולה של השמאל הבולשביקי, אה?)
http://news.walla.co.il/?w=/9/1423892
http://www.haaretz.co.il/hasite/spages/1140377.html
http://www.haaretz.co.il/hasite/spages/1133832.html

אז? לחץ ישראלי/אמריקאי קידם לא פעם את כל העניין הזה, שוב ושוב ושוב.
אבל אתה עומד בדעתך, שאין סיכוי שהם ימנעו הברחות. נו טוב.

ציטוט
בעניין ה"שלום" עם מצרים אני רואה שאתה פשוט מנסה לרמות את עצמך בכל מחיר, כך שאני מתחיל להרגיש שלא יעזור לי להתאמץ בכלל, העובדות לא מבלבלות אותך ואתה עם הראש בקיר.ואתה כל כך נחוש לשכנע את עצמך שאפילו חרף העובדה שהם תומכים במדינות שהוכרזו באופן רשמי כאויב (קרי - סוריה ולבנון) ובכל זאת יש "שלום" איתם לשיטתך. אולי אני בור ועם הארץ, אבל, תמיכה באויב שלנו=שלום?, רק בשביל אדם שמשקר לעצמו  למען שלום מדומה. זה רק מראה איזה "מזרח תיכון חדש" אתה מייחל לנו, ומהם הסטדרטים שלך.

כמדומני גם רוסיה מכרה לאיראן נשק, גינטה את ישראל ואפילו ניסתה להפיל סנקציות, כנ''ל סין.
אז מה? הם גם אויבים שלנו?
תמיכה מורלית(שזה מסתכם בגינוי ישראל, וגם זה לא תמיד?) או קשר מסחרי לא מעיד על תמיכה בכל מצב בשביל לדפוק את היהודים.

זה בדיוק כמו שהפלסטינים רואים בארצות הברית כאויב רק כי היא תומכת בנו, שטויות במיץ.

ציטוט
וגם לא מפריע לך התעמולה הגבלסית שקיימת שם בתקשורת, והאנטישמיות ברחוב המצרי, והדיקטטורה האפלה (שאתה מכנה אותה כ"מתונה" כמובן) וההפרה הבוטה שלהם כלפי זכויות אזרח/אדם, זה רק מראה כמה הדמוקרטיה וזכויות אדם באמת מעניינות אותך..

ברור שכל הדברים האלו מפריעים לי בתור בן אדם, ובתור יהודי(אוי מר הומני שלי, שפתאום אכפת לו מזכויות האדם?). איך זה סותר את זה שהיא יחסית מתונה?
עצם הפעולות שסתרו אינטרסים אסלאמיים קיצוניים, סותר את היותה קיצונית בדיוק כמו שאתה מחשיב אותה. זה לא הופך את מצריים לבעלת ברית שלנו, בטח לא ברמה של ארצות הברית, זה עדיין שלום.

ציטוט
אין שום שקט, הנשק של החמאס לא נופל מהשמיים, ותאמין לי שאם החמאס בעזה היה מכוון את הנשק  יותר כלפי מצרים לפחות באותה תדירות שבה הם מכוונים אותה כלפינו, אין לי ספק שהם היו מטפלים בהם יפה מאוד (וגם אתה יודע את זה, אבל אתה עדיין בבועה שלך), מה שיש זה הפסקת אש (כפי שציינתי קודם לכן).
יש למצרים אינטרס שאצלהם יהיה שקט, מזה אני לא מתעלם.
ולהשוואה הדוחה שלך בין חיים בן פסח לבין מובארכ אני לא מתכוון להתייחס אפילו.

אינטרס לשקט? זה מה שאני רוצה מהם, וזה למה שהם יפעלו למניעת מקרים של ירי טילים על אילת, לא מאהבת העם היהודי, אלא מאינטרסים. ככה העולם עובד, ברוך הבא.
על מה אנחנו מתווכחים שעה? רצית שישראל תגיב, בשביל שכל האינטרסים האלו ילכו לפח ומצריים לא תעשה ולא שום פעולה למנוע ירי טילים על ישראל ותהפוך לסוריה?
אם המנטליות של מובראק הייתה של חיים בן פסח, רק איסלמי, מה שאני כותב זה לא נכון?
חיים במפורש אומר, "תן לי להיות ראש ממשלה ואני ימחק שכונות שלמות של ערבים על כל יהודי שיפגע, ואני לא מתפשר על ארץ ישראל השלמה". אותו מנטליות לכיוון ההפוך, תגרור פעולות למניעת טרור, ותיירות חופשית לישראלים?
די לרגשי.

ציטוט
אתה מייצג את עצמך? אוקי, אני מניח שזו תשובה הוגנת.
דבר שני,במילים אחרות אתה מוכן לדבר עם הרוצח האכזר שרצח את אחיך, אבל לא עם העקשן שלא מוכן לדבר אך לא פשע מעולם, אדם עם הגיון בריא לא היה מוכן לדבר עם אף אחד מהם, אבל זוהי "תורת" אוהד הפועל.
זו אכן צביעות וגועל נפש וכבר הסברתי את זה, ואפילו אם נניח שלזה באמת ובתמים התכוונת כשאמרת "קיצוני" ו"מתון", אז באמת אין לי מה לומר חוץ מזה - שחבל שהמילים הללו נחטפו ע"י אנשים כמוך שמשתמשים בהם בצורה מעוותת ומגעילה, ממש כמו שהמילה "גזענות" נחטפה והיא משומשת היום כלפי הכל חוץ מקורבנות אומללים אמיתיים של גזענות, שבאמת סבלו אך ורק בגלל צבע עורם. בושה וחרפה.
עריכה: אני הולך לישון עכשיו, אני אמשיך את הדיון מחר אם יהיה לי כוח ואם יהיו לך טענות מעניינות מספיק. *פיהוק*, לילה טוב לך.

דמגוג, הרוצח האכזר שרצח את אחיי(וגם החברה שלי רצחו לא כמה מהאחים שלו...) רוצה לשבת איתי ולסגור עניין.
היהודי החף מפשע, הצדיק בין צדיקים, שם פס על הכל, אין לו בעיה לרצוח ילדים בני 4 שמשחקים בגן בשוטרים ומחבלים, ולא מוכן לעשות שום דבר מלבד להגיע למצב של ארץ ישראל השלמה.
עלאק היגיון בריא.

אם אין לך טיפת רחמים על ילד בן 4(לא לך אישית*) אל תצפה שלא התייחסו אליך כמפלצת.

אה ועוד משהוא, מי שמפלה בגלל צבע עור, ואפילו לא מוכן למכור את הבית שלו לבן אדם בעל צבע עור כהה(אלא אם כן הוא מתגייר) זה לא אני. תנחש מי כן?

לילה טוב

מנותק אוהד הפועל

• חבר(ה) בכיר(ה)
  • *
מסיבת סיום בגן ערבי בעזה
« להגיב #146 ב- : אוגוסט 08, 2010, 00:54:02 »
ציטוט
הנקודה היא שהגנה עצמית היא הגנה עצמית, ונקמה לא יכולה להיות הגנה עצמית כך שהפצצת הבית עם F16 לא נחשב, למרות שגם נקמה זה אלמנט חשוב אבל נדון בו בפעם אחרת.

לרצוח 2-3 מיליון איש כי ירו קאסם זה שיא הנקמה.
ילד או אישה שגרה בעזה לא יכולה להיות אחראית למה שחמאס עושה-הם לא האויבים שלך, סורי.

ציטוט
זה לא משנה מה העולם יקבל, נתחיל מזה שהעם יקבל את זה ואז נעבור לעולם.

אני מסביר לך שעה מה קורה אם העולם לא מקבל, ומה המהירות שעולם יכול לפעול ואתה זה שנסה לשכנע אותי שזה הגנה עצמית.
אתה מבין כמה מוזר זה המשפט הזה?

ציטוט
להפך, אם תושמד עזה זה רק יאשר את הפחדים שלהם.

על מה אתה מדבר? הם עלולים להיות הבאים בתור, הם כרגע רואים רצח של האחים הערבים/מוסלמים שלהם, והרחוב שלהם, ידרוש פעולה.
בדיוק כמו בעופרת יצוקה. רק ההבדל הוא שפה אין טעם ללחץ דיפלומטי, כי גם ככה אתה אומר שישראל צריכה לשים פס על מה שהעולם חושב.

ציטוט
דבר ראשון אני אישית מאמין שעדיף למות בכבוד מאשר לחיות בלי כבוד.

אני מעדיף לחיות טוב בלי מה שאתה מגדיר "כבוד" מאשר לחיות בתת תנאים אם בכלל, עם מה שאתה מגדיר "כבוד".

ציטוט
דבר שני ברור שאיכפת לי משלנו, אני מוכן לצאת למלחמה כדי שלא יהיו פה קסאמים, ולא בגלל שכרגע אנחנו יותר משוכללים, בגלל שהם יודעים שלא כדאי להם.

הפסקת את ירי הקאסמים, ומתו פה רבע מיליון איש, זה בדיוק הקטע שסותר את המטרה שלך. שנחיה כאן חיים יותר נורמליים.
אתה מבין את הפרדוקס שאתה מציע לי?

ציטוט
הרתעה. תדמית בקאנטים יש לנו תמיד, הגיע הזמן שנצדיק אותה בפני העולם. קשרים דיפלומטיים משתנים, נסתגל. העולם הוא לא שחור ולבן, נריב עם האמריקאים, נתקרב לרוסים, נריב עם הרוסים, נתקרב לסינים וכ'ו וכ'ו.

אתה מבין שהתמיכה של ארצות הברית בישראל בראש ובראשונה נובעת מלובי יהודי חזק(אם תרצה אני יראה לך סרט על השפעתו של הלובי היהודי), מה שאין לך ברוסיה, סין וכו'.
ולרוסיה, סין וכו' יש קשרים עם מדינות מוסלמיות/ערביות, כולל איראן, שהם לא מתכוונים לוותר עליהם כל כך מהר רק למען הישראלים.

ציטוט
לא אמרתי לבטל זכויות, חס וחלילה, אמרתי שהתקשורת שמטבעה תהיה ימנית וציונית לא תסקר את את ההפגנות או לפחות לא בעין מעודדת ומבינה.  הרי תכלס אני מאוד מקווה שכשרוב האנשים רואים הפגנה בבילעין הם לא מזדהים עם האנרכיסטים.

אתה לא צריך להיות אנרכיסט בשביל להתנגד למה שאתה מציע.
ומה זאת אומרת תקשורת ציונית ימנית? אתה תשפיע על מי יהיה עיתונאי ומי לא? אתה תאסור על דעות "לא ימניות מספיק"?

ציטוט
מהומות אוקטובר נגמרו ב12 הרוגים. בכל מקום אחר בעולם היו נגמרים ב12 אלף הרוגים.

לא היו לך 12 אלף מפגינים על מה אתה מדבר?
ומהומות בעולם, שהם הרבה יותר קיצוניות, לא נגמרים עם 12 אלף הרוגים(שאני יראה לך מהומות של נאו נאצים, או מהצד השני אנשי אנטי גלובליזציה וכל החרא הזה?)

ציטוט
ומהומות אוקטובר זה לא מהומות זה היה מרד לכל דבר, והסיבה שיהודים ימותו זה לא בגלל מה שאני מציע, זה בגלל שמה שאני מציע לא נעשה קודם.

באותו רגע יוצאים פיגועים של ערבי ישראל, מהומות/מרד שרוצחים יהודים, וזה עקב הפועלה, בפועל נהרגו עוד יהודים, מה שכרגע לא קורה, כי אין את הפעולה הזאת.
תישאר ממוקד בבקשה.

ציטוט
את הדמוקטיה אנחנו לא יודעים אם היא תהיה אמיתית בעירק, מה שכן אם אני לא טועה יתקיימו בחירות בעירק, האם זו תהיה דמוקרטיה אמיתית זהכבר נראה. בכל הקשור לטרור,   אין דבר כזה לחסל טרור, טרור זה לא אויב, טרור זו טקטיקה. נתחיל מזה. הדרך היחידה שאני מכיר לחיסול טרור הוא לבוח במחבלים ללא רחמים, ללא התחשבות באוכלוסיה. אכזרי? כן. מוסרי? כן, מדוע? כי בכך שאתה מתאכזר לאוכלוסיה של אותם מחבלים אתה חוסך בחיים של האוכלוסיה אליה את שייך.

היו בחירות ועד היום מתפוצצים להם מחבלים מתאבדים ברחבי עיראק. הם מתים לעוף משם.
אני רק אומר שהבדל בין צבא מקצועי לצבא של גיוס חובה לא מבטיח לך בהכרח ניצחון אולטימטיבי מול מצריים, ירדן, סוריה וכו', ובטח לא במחיר מאוד כבד.

ציטוט
חשבתי שזלזול זהמה שהביא להפסד ב73.

זלזול בצבא רציני, אם הרצון לפעילות שלו הביאו להפסד(זה לא בדיוק הפסד) ב-73.
לטעון לרגע שהפלסטינים הם סכנה קיומית למדינת ישראל כי הם יורים קאסמים זה בדיחה. מבחינה לאומית? הם לא יותר מיתוש שמציק לנו.
אין להם יכולת לחסל את מדינת ישראל נקודה.

ציטוט
באמת? איך יכולת? הוא היה כזה בדם חביב..

כמו מוסוליני והאחים הלבנים שלנו באירופה...

מנותק m4a1

• חבר(ה) של כבוד
  • *
מסיבת סיום בגן ערבי בעזה
« להגיב #147 ב- : אוגוסט 08, 2010, 01:26:50 »
אויב זה כלל העם שנלחם בך ולא רק האוחזים בנשק, סורי.

גם אם התרחיש הכי גרוע מבחינת העולם,הכי גרוע שאתה יכול לעלות בראשך, זה עדיין הדבר הנכון לעשות.

שורה תחתונה היא שאין לדעת איך הם יקבלו את זה, סביר להניח שהרחוב יעשה רעש, אבל בין רעש לבין יציאה לפעולה כשמנהיגים יודעים יותר מהרחוב, יש הבדל.

סדר העדיפויות שלנו שונה מן היסוד.

מתו רבע מליון איש, אנחנו שרויים בהרס ומצב חרא, אבל הכרענו את האויב. מכאן אנחנו רק מתחזקים ויש לנו משהו שלא היה לנו לפני. גאווה לאומית וכבוד עצמי.

רוסיה וסין היו רק דוגמא, תמיד אפשר לנווט בזירה הדיפלומטית.

ברור שלא צריך להיות אנרכיסט כדי לא להסכים איתי.

תקשורת ימנית ציונית כלומר תקשורת שתהיה ברוח העם, כשרק כשהעם ימני וציוני יתאפשר משהו כמו מה שאני מציע.

אני לא יאסור על דבר, אבל מטבעו של המצב העם ידחה דיעות כאלה, בדיוק כמו שהעם האמריקאי דחה דיעות קומוניסטיות בזמן המשבר הכלכלי במאה הקודמת.

יש הבדל בין הפגנות שיוצאות מכלל שליטה לבין מרד של שיתוף פעולה עם האויב.  אני הייתי מטפל בזהבצור כזו, כל מי שמרים אבן חוטף כדור בראש. על פי שיטה זו לא היינו מגיעים ל12 אלף הרוגים, היינו מגיעים אולי ל100, והיינו חוסכים מהומות ל50 שנים הקרובות.

עצם זה שאתה מציע אופציה כזו שערביי ישראל יתהפכו עלינו, רק מחזק את הנקודה שלי שהם אויב, ובכל זאת אתה מתעקש להגן עליהם. בכל מקרה דבר כזה הוא בלתי נמנע ועדיף שיקרה במהלך שישראל יוזמת מאשר שהם יפתחו במהלך כזה על דעת עצמם. תהיה הוראה להשאר בבתים, המשטרה תטפל במתפרעים. מאוד פשוט, הרוגים יהיו, כמו בכל מלחמה אבל שוב אין ברירה אנחנו בשלב כזה שאי אפשר למנוע את זה, הסרטן כבר גדול.

הפיגועים לא שוללים את הדמוקרטיה, שום דבר לא מבטיח לך נצחון ב100%. לא קיים דבר כזה. אבל מה שכן צבא מקצועי מגדיל את הסיכויים שגם ככה לטובתינו בעשרות אחוזים.

זה שאין להם יכולת לחסל אותנו זה לא אומר שאין להם יכולת לפגוע בנו קשות. גם לחזיבאללה אין יכולת לחסל אותנו אבל הם שיתקו את כל צפון המדינהלמשך חודשיים שלמים.

יותר כמו נאצי מחמד...

מנותק אוהד הפועל

• חבר(ה) בכיר(ה)
  • *
מסיבת סיום בגן ערבי בעזה
« להגיב #148 ב- : אוגוסט 08, 2010, 04:29:12 »
ציטוט
אויב זה כלל העם שנלחם בך ולא רק האוחזים בנשק, סורי.

אז התינוק הישראלי שנולד היום הוא אויב של הפלסטיני? סורי לא מקבל את הטעון הזה.
אגב אחלה טעונים להצדקת השואה, אתה נותן פה.

ציטוט
גם אם התרחיש הכי גרוע מבחינת העולם,הכי גרוע שאתה יכול לעלות בראשך, זה עדיין הדבר הנכון לעשות.

כי אתה קבעת?

ציטוט
שורה תחתונה היא שאין לדעת איך הם יקבלו את זה, סביר להניח שהרחוב יעשה רעש, אבל בין רעש לבין יציאה לפעולה כשמנהיגים יודעים יותר מהרחוב, יש הבדל.

שמע, אם מצד אחד אתה טוען שהעם היהודי הוא פחדן והערבים הם קצת פחות, ואנחנו צריכים להפסיק להיות פחדנים, בצד השני יכול לטעון אותה טענה בחור אחר, שכרגע מסביר לאוהד
הפועל דמשק את אותו דבר.
ככה שזה די סותר את הטענה הזאת.

ציטוט
סדר העדיפויות שלנו שונה מן היסוד.

מתו רבע מליון איש, אנחנו שרויים בהרס ומצב חרא, אבל הכרענו את האויב. מכאן אנחנו רק מתחזקים ויש לנו משהו שלא היה לנו לפני. גאווה לאומית וכבוד עצמי.

זה בהנחה שהבסנו אותם והמדינה לא הלכה לעולמה.
בהנחה הזאת בו נעשה חישוב קטן-כמות ההורגים מקאסמים ב-6 שנים האחרונות? בודדים
כמות הרוגים מההרפתקאות האלו? 250 אלף איש(כמובן שסתם זרקתי מספר)
מה יותר גדול ממה? וכל זה לאגו שלך?
הסדר העדיפויות שלך, שדורש ממאות אלפי יהודים לוותר על קרובי המשפחה שלהם, ילדיהם, נשותיהם, הוריהם, ולחיות תחת סנקציות, וכוח עבודה מינורי, מקיים מצב יותר גרוע מהמצב הקיים.
לוגית, אתה מפסיד, ואתה רוצה שהעם יתמוך בכזה אבדון?
מוזר

ציטוט
רוסיה וסין היו רק דוגמא, תמיד אפשר לנווט בזירה הדיפלומטית.

ומי יהיה בעלת הברית שלנו? תאילנד? באף מקום אין לך לובי חזק כמו בארצות הברית. הקרוב ביותר הוא אנגליה אם אני לא טועה, ותנחש מה הם יומרו על כל המצב הזה?

ציטוט
ברור שלא צריך להיות אנרכיסט כדי לא להסכים איתי.
ולצאת להפגין...

ציטוט
תקשורת ימנית ציונית כלומר תקשורת שתהיה ברוח העם, כשרק כשהעם ימני וציוני יתאפשר משהו כמו מה שאני מציע.
אני לא יאסור על דבר, אבל מטבעו של המצב העם ידחה דיעות כאלה, בדיוק כמו שהעם האמריקאי דחה דיעות קומוניסטיות בזמן המשבר הכלכלי במאה הקודמת.

אז אתה תלוי באופוזיציה עדיין באופוזיציה תקשורתית שכן תסקר את ההפגנות האלו, ותשים פס על הרעיון שלך.

ציטוט
יש הבדל בין הפגנות שיוצאות מכלל שליטה לבין מרד של שיתוף פעולה עם האויב.  אני הייתי מטפל בזהבצור כזו, כל מי שמרים אבן חוטף כדור בראש. על פי שיטה זו לא היינו מגיעים ל12 אלף הרוגים, היינו מגיעים אולי ל100, והיינו חוסכים מהומות ל50 שנים הקרובות.

שאני יראה לך את ההפגנות של אנטיפה-שכולל קבוצות כמו "אנטידויץ" בגרמניה(אנטי גרמניה)?
ואני מבין שאם זה יהודים זה הפגנה שיוצאת מכלל שליטה אבל אם זה ערבים זה בדוק מרד...
אם זה ערבים ויהודים זה חצי מרד?

ציטוט
עצם זה שאתה מציע אופציה כזו שערביי ישראל יתהפכו עלינו, רק מחזק את הנקודה שלי שהם אויב, ובכל זאת אתה מתעקש להגן עליהם. בכל מקרה דבר כזה הוא בלתי נמנע ועדיף שיקרה במהלך שישראל יוזמת מאשר שהם יפתחו במהלך כזה על דעת עצמם. תהיה הוראה להשאר בבתים, המשטרה תטפל במתפרעים. מאוד פשוט, הרוגים יהיו, כמו בכל מלחמה אבל שוב אין ברירה אנחנו בשלב כזה שאי אפשר למנוע את זה, הסרטן כבר גדול.

אם מחר ארצות הברית מחליטה שישראל היא אויב וצריך להשמיד אותה עם פצצת אטום, והיהודים משתוללים, אז היהודים האמריקאים הם אויב של ארצות הברית?
ולא הבנת את הפואנטה, רק הוספת עוד הרוגים יהודים לכל הסיפור ועוד חזית לישראל.

ציטוט
הפיגועים לא שוללים את הדמוקרטיה, שום דבר לא מבטיח לך נצחון ב100%. לא קיים דבר כזה. אבל מה שכן צבא מקצועי מגדיל את הסיכויים שגם ככה לטובתינו בעשרות אחוזים.

פה האמת היא אחרי מחשבה מסכים

ציטוט
זה שאין להם יכולת לחסל אותנו זה לא אומר שאין להם יכולת לפגוע בנו קשות. גם לחזיבאללה אין יכולת לחסל אותנו אבל הם שיתקו את כל צפון המדינהלמשך חודשיים שלמים.

בחיזבאללה אני לא מזלזל, עקב מרחב מתמרון שלהם בפועל, רמת המקצועיות, רמת החימוש, שליטה וידע, מה שאכן יכול להוביל לפגיעה קשה. זה לא דומה בשיט לחמאס.
חמאס ושאר הארגונים הפלסטינים הם בדיחה עלובה, וכך אתייחס אליהם, שהיכולת שלהם לא מתקרבת לחיזבאללה.
ארגון שתוך ימים ספורים במבצע עלוב כמעט חוסל(וכמובן הבטיח לבנון 3) לאומת חיזבאללה, שהוא צבא מאומן, בעל שליטה רחבה הגובל את סוריה? לא בר השוואה.

ציטוט
יותר כמו נאצי מחמד..

הוא לא היה נאצי, הוא סתם היה אידיוט.
אני לא אשכח את הפעם שהוא החליט שמוסוליני הוא אבי הדמוקרטיה המודרנית, והתבסס בזה שמוסוליני היה אקדמאי-ולכן אנחנו צריכים להקשיב לו.

מנותק חרותניק

• חבר(ה) בכיר(ה)
  • *
מסיבת סיום בגן ערבי בעזה
« להגיב #149 ב- : אוגוסט 08, 2010, 07:59:57 »

נו והיו אלף ואחד מקרים שמערכת הביטחון שיבחה את המצרים על מניעת הברחות(כנראה סתם תעמולה של השמאל הבולשביקי, אה?)
http://news.walla.co.il/?w=/9/1423892
http://www.haaretz.co.il/hasite/spages/1140377.html
http://www.haaretz.co.il/hasite/spages/1133832.html

אז? לחץ ישראלי/אמריקאי קידם לא פעם את כל העניין הזה, שוב ושוב ושוב.
אבל אתה עומד בדעתך, שאין סיכוי שהם ימנעו הברחות. נו טוב.

אתה ממש פתטי, אתה מוכן לסלוח להם על כך שהחמאס חמוש ומסוכן, ושמעבר לכלי נשק קלים גם 250 טון חומרי נפץ, 80 טון של דשן המשמש גם לבניית פצצות, 4,000 רימונים ו-1,800 רקטות אר-פי-ג'י הוברחו לשם, אבל אם הפציצו מנהרה או שניים אז מבחינתך זה מספיק כדי להגיד "אין הפקרות".
אני רואה שבינתיים הם מונעים טרור בשביל עצמם ומחסלים כמה מנהרות וכל השאר זה הפקרות, אחרת איך תסביר שלחמאס לא נגמר התחמושת?
כל המבצעים שתביא לי, לא יסתרו את מה שאני אומר, ובהחלט יש שם לא מעט הפקרות (כפי שהשב"כ אמר)..

ציטוט
כמדומני גם רוסיה מכרה לאיראן נשק, גינטה את ישראל ואפילו ניסתה להפיל סנקציות, כנ''ל סין.
אז מה? הם גם אויבים שלנו?
תמיכה מורלית(שזה מסתכם בגינוי ישראל, וגם זה לא תמיד?) או קשר מסחרי לא מעיד על תמיכה בכל מצב בשביל לדפוק את היהודים.

זה בדיוק כמו שהפלסטינים רואים בארצות הברית כאויב רק כי היא תומכת בנו, שטויות במיץ.

דבר ראשון, רוסיה וסין הן ממש אבל ממש לא ידידות של ישראל ולמעשה הן לא ממש ידידות של ארה"ב אפילו (ולדעתי אנחנו כן צריכים להכריז עליהן כאויבות), בנוסף לכך (אם לא שמת לב) כל העולם מגנה את ישראל.
אבל בכל זאת רוסיה וסין לא משבחות בגלוי את המדינות שהוכרזו ע"י ישראל כאויב רק משום שהם אויב שלנו, והן גם לא הצהירו שהם יתמכו/ישתתפו איתם במלחמה נגדנו וכו' וכו'.
אבל עזוב, כל זה לא סותר את השלום גרסאת אוהד הפועל. תמשיך לחלום.

ציטוט
ברור שכל הדברים האלו מפריעים לי בתור בן אדם, ובתור יהודי(אוי מר הומני שלי, שפתאום אכפת לו מזכויות האדם?). איך זה סותר את זה שהיא יחסית מתונה?
עצם הפעולות שסתרו אינטרסים אסלאמיים קיצוניים, סותר את היותה קיצונית בדיוק כמו שאתה מחשיב אותה. זה לא הופך את מצריים לבעלת ברית שלנו, בטח לא ברמה של ארצות הברית, זה עדיין שלום.

אתה זה שמתיימר להיות "פעיל זכויות אדם" (לכל אדם שהוא לא יהודי כמובן, אתה הרי נהנית לגרש יהודים מביתם, לא?).
נכון, כי גם ערפאת היה "מתון" וגם הוא "נלחם בחמאס ובגיהאד האיסלאמי, בלי בג"צ ובלי בצלם" (במרכאות כמובן), ואתה מביא לנו את אותה מנטליות של "תחזק את האויב כדי שילחם באויב".

ציטוט
אינטרס לשקט? זה מה שאני רוצה מהם, וזה למה שהם יפעלו למניעת מקרים של ירי טילים על אילת, לא מאהבת העם היהודי, אלא מאינטרסים. ככה העולם עובד, ברוך הבא.
על מה אנחנו מתווכחים שעה? רצית שישראל תגיב, בשביל שכל האינטרסים האלו ילכו לפח ומצריים לא תעשה ולא שום פעולה למנוע ירי טילים על ישראל ותהפוך לסוריה?
אם המנטליות של מובראק הייתה של חיים בן פסח, רק איסלמי, מה שאני כותב זה לא נכון?
חיים במפורש אומר, "תן לי להיות ראש ממשלה ואני ימחק שכונות שלמות של ערבים על כל יהודי שיפגע, ואני לא מתפשר על ארץ ישראל השלמה". אותו מנטליות לכיוון ההפוך, תגרור פעולות למניעת טרור, ותיירות חופשית לישראלים?
די לרגשי.

אני רואה שבינתיים הם מונעים טרור בשביל עצמם ומחסלים כמה מנהרות וכל השאר זה הפקרות, אחרת איך תסביר שלחמאס לא נגמר התחמושת? איך תסביר שנופלים משם גראדים? אין לך הסבר. ואם הם יעיפו גראדים נוספים אסור לנו להגיב? זה בדיוק המצב שאתה רוצה שנהיה בו (כמו שאמרתי קודם לכן) ורק חיזקת את מה שאמרתי על כך שאתה רוצה לכבול את ידי ישראל עבור חצי עבודה שהמצרים עושים שם.
ואני שוב לא מתכוון להתייחס להשוואה לחיים בן פסח.

ציטוט
דמגוג, הרוצח האכזר שרצח את אחיי(וגם החברה שלי רצחו לא כמה מהאחים שלו...) רוצה לשבת איתי ולסגור עניין.
היהודי החף מפשע, הצדיק בין צדיקים, שם פס על הכל, אין לו בעיה לרצוח ילדים בני 4 שמשחקים בגן בשוטרים ומחבלים, ולא מוכן לעשות שום דבר מלבד להגיע למצב של ארץ ישראל השלמה.
עלאק היגיון בריא.

אם אין לך טיפת רחמים על ילד בן 4(לא לך אישית*) אל תצפה שלא התייחסו אליך כמפלצת.

אה ועוד משהוא, מי שמפלה בגלל צבע עור, ואפילו לא מוכן למכור את הבית שלו לבן אדם בעל צבע עור כהה(אלא אם כן הוא מתגייר) זה לא אני. תנחש מי כן?

לילה טוב

צודק, זו הייתה דמגוגיה (אפילו שאתה יהודי וכולנו אחים).
החף מפשע לא רצח אף אחד, והוא לא יזיל דמעה על מוות של מוסלמי בן 4, כי כבר אזלו הדמעות על כל הדם היהודי שהם שפכו.
וכמדומני גם למחמוד עבאס אין רחמים על יהודים חפים משפע (ראה  טבח הספורטאים באולימפיאדת מינכן שהוא מימן), ואני בטוח שהוא לא יזיל דמעה (בלשון המעטה) אם יפציצו לנו גן מלא בילדים. בנוסף לכך, הוא גם לא מכיר ב"פתרון" של "שתי מדינות לשני עמים" הרי הוא רוצה שיבת פליטים מלאה (ראה את ההצעה המרחיקת לכת של אולמרט שהוא סירב לו), זה לא הופך אותו למפלצת מבחינך?  לא? עוד פעם צביעות. זוהי "תורת" אוהד הפועל.
אגב, אני לא מפלה בגלל "צבע עור", אני גם לא מוכן למכור בית ליהודי שהתאסלם או לנוצרי לבן (גם צבע העור שלי הוא לבן), לעומת זאת אין לי שום בעיה למכור אותה לאתיופי שחור או לכל צבע אחר,  אז זו דמגוגיה בחצי שקל.
דבר שני זאת זכותי המלאה, לא למכור בית ללא יהודי כי זה מעשה אנטי ציוני, וגם הייתה זכות דומה לכל אדם בארה"ב שמאפשר לך למכור את הבית למי שאתה רוצה, רק חבל שאתה לא יודע את זה. עכשיו אתה מבין למה אמרתי שהמילה "גזענות", נחטפה? אני מודה לך, הרגע הוכחת שזה נכון..

« עריכה אחרונה: אוגוסט 08, 2010, 11:45:15 על ידי חרותניק »