כתב נושא: ברק: תמכו בי ואחזק את ביטחון המדינה  (נקרא 1486 פעמים)

0 משתמשים ו- 1 אורח נמצאים בנושא זה.

מנותק כהנא צדק!

• חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
    • yigal-amir
כחודשיים וחצי לפני ההכרעה בקרב על הנהגת העבודה, כינס אהוד ברק ראשי רשויות של המפלגה וביקש את תמיכתם. בן-אליעזר: "אהוד לא השתנה. הוא רק מנוסה יותר".

אהוד ברק, המתמודד על הנהגת העבודה, כינס הערב (יום א') באזור ראשי רשויות של העבודה וביקש מהם לתמוך בו. על-פי הסקרים האחרונים ברק ועמי אילון מנהלים קרב צמוד בקרב מתפקדי העבודה. ברק ביקש לתת לו הזדמנות כדי "לתרום מניסיוני לחיזוק מערכת הביטחון של ישראל, להעצים את כושר ההרתעה והיכולת להתמודד עם הקשיים בעתיד. אם נעשה את זה יחד, ננצח". הקרב בעבודה יוכרע בחודש מאי.

ברק, הסובל מדימוי של אדם המתקשה לעבוד בצוות, דיבר על החשיבות "לשלב ידיים" עם בן אליעזר, יצחק הרצוג, שלום שמחון ואורית נוקד - תומכיו הבכירים. "בשבועות האחרונים אני חורש את המדינה, מישוב לישוב, מסניף לסניף, מקריית שמונה לבאר שבע ולישובי עוטף עזה. אני נפגש עם מאות פעילים, עם אנשים שלנו ועם כלל האנשים. אני חש שאנחנו במצב טוב, אבל הכל אפשר להשיג בעבודה קשה. אסור לשקוע בשביעות רצון עצמית. הקשיים עוד לפנינו", אמר לראשי הרשויות.

ברק אמר שיש להחזיר כוחות שעזבו את העבודה בשנים האחרונות למפלגות אחרות. "את המסע הפוליטי הראשון שלי התחלנו בחוף הים של תל-אביב, סביב שולחן כזה עם פואד. ההתרשמות הכללית היתה רחוקה מלהיות אופטימית, אבל עבודה ביחד עשתה את השינוי".

פואד: ברק לא השתנה

השר בן-אליעזר, תומכו המרכזי של ברק, אמר בכנס: "הבעיה היא לא אם אהוד השתנה או לא השתנה. אני אומר לכם מראש - הוא לא השתנה. הוא חוזר אלינו עם ניסיון. כך היה עם רבין בפעם הראשונה, וכך היה עם ביבי בפעם הראשונה, ועם מצנע ועם עמיר. אין קיצורי דרך בפוליטיקה. הזמן עושה את שלו. אהוד חוזר עם מטען של ניסיון שזה מה שהוא צריך כדי להגיע לפוליטיקה. מעולם לא היתה עת בצורת כזו במנהיגות. אני מכיר את הפוליטיקה שנים ארוכות".

בניגוד לדברים שאמר בעבר, לפיהם ברק צריך להתמנות ליו"ר המפלגה כדי להחליף את פרץ במשרד הביטחון, מכוון כעת פואד לקרב על ראשות הממשלה: "הקרב הבא הולך להיות בין הליכוד ובין העבודה. אל תעשו חשבונות מה יהיה עם קדימה ומה לא יהיה עם קדימה. השאלה איך יוצרים מצב שהאגרוף שלנו קמוצה כלפי חוץ".

הוא הוסיף: "אני מאמין אמונה שלימה, שהיום מפלגת העבודה, שהיא שבעת ניסיון, לא תעשה חשבונות של מי יותר יפה ומי יותר נקי. אין קיצורי דרך. שום גימיקים לא יעבדו. לי לקח שמונה שנים להיות שר".

בן-אליעזר הזכיר כיצד העבודה החליפה אותו בעמרם מצנע לפני הבחירות, "אתם זוכרים, ודאי, איך קמו עלי בחרתא ברתא והבטיחו שיש משיח ויהיה בסדר. אני בהחלט חושב שהיום אנחנו במצב שאנחנו צריכים להעמיד בראש העבודה איש שמסוגל להחזיק את הגה הביטחון כמו שצריך. אתם צריכים לעשות חשבון מי יעמוד מול ביבי, ואני רוצה שיעמוד אהוד ברק. אבל בטווח הביניים, השאלה היא מי הולך להיות שר הביטחון הבא של ישראל".
יגאל=גואל

ע        מ        י       ר
 =       =       =      =  עמו    מאת    יצחק        רבין [img]http://www.zix.co.il/images/11924785.gif[/i