כתב נושא: ספרים חובה  (נקרא 14473 פעמים)

0 משתמשים ו- 1 אורח נמצאים בנושא זה.

מנותק El Blanco

• אדמין הפורום
  • חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
ספרים חובה
« ב- : יוני 18, 2010, 03:16:08 »
ספרים הם כלי חשוב לצבירת ידע, רעיונות ומסקנות. ספרים הם דרך חשובה להעביר מידע, לשתפו ולהפיק מסקנות, רעיונות ואף ספרים אחרים ממנו. בכדי להחכים, בכדי להבין את המציאות טוב יותר, עלינו להראות נכונות להעמיק ברעיונות שאנו בתור כהניסטים ופטריוטים יהודים אחרים מציגים. עלינו להראות כי לרעיונותינו תוקף ובסיס ספרותי ואקדמי - ובאשכול אחד שבו נפרסם ספרים מומלצים בנושאים שונים (כל אחד לפי טעמו, עם תנאי אחד, שזה יהיה רלוונטי לנושאים עליהם דן הפורום), נפריך את הטענה השמאלנית המזלזלת כי לימין אין אינטליגנציה.

הקור'אן -

בעברית -

תרגום של אורי רובין:

באנגלית -

תרגום של נסים ג'וזף דאוד (N. J . Dawood):

הרייך השלישי -  היסטוריה חדשה מאת מייקל ברליי

אירועראביה מאת בת יאור

ספר החושף לראשונה כיצד עלה האיסלאם באירופה, ומתאר את שלבי הפיכתה לנספח תרבותי ופוליטי של העולם הערבי־מוסלמי – אֵירוֹעַרַבְּיָה.
בשנים האחרונות אנו עדים לעליית כוחו של האיסלאם ברבות ממדינות אירופה. תהליך זה לא קרה ביום אחד, אלא הוא תוצאה של שרשרת הסכמים שחתמו מדינות אירופה השונות עם מדינות מוסלמיות במשך עשרות שנים. מטרתן של מדינות אירופה הייתה להבטיח אספקת נפט לאירופה, ובתמורה הן התחייבו לקבל מהגרים מוסלמים כמתיישבים בארצותיהן במסגרת "חילופי תרבות". הסכמים אלה גרמו להאצת ההתיישבות המוסלמית באירופה, לבנייה של מסגדים ומדרסות בעריה השונות ולשגשוגו של האיסלאם המקומי ככוח פוליטי.
באמצעות מסמכים, פרוטוקולים, הסכמים ועדויות מוכיחה המחברת כיצד התחייבה אירופה להשלים עם הנורמות הדתיות והפוליטיות של המהגרים המוסלמים, וכיצד היא משלימה עם דרישותיהם ההולכות וגוברות מתוך פחד מפני אי־שקט חברתי וטרור.

בת יאור, ילידת קהיר, היא חוקרת חלוצית בנושא השתלטות האיסלאם על המערב באמצעות ג'יהאד או על־ידי כפייה תרבותית, ופרסמה ספרים אחדים בנושא זה.

בוקע הקרח   מאת ויקטור סובורוב

ויקטור סוּבורוב, לשעבר קצין מודיעין בצבא ברה"מ, חיבר את בוקע-הקרח - ספר מהפכני על גורמי מלחמת העולם השנייה. במהלך מלחמה זו רצחו הנאצים ועוזריהם ששה מיליון יהודים. לנו, יותר מכל עם אחר, חשוב להבין: מי פתח במלחמת העולם השנייה?
"גרמניה הנאצית של היטלר" - כך לימדו אותנו, ועד לאחרונה סברנו שזו התשובה הנכונה היחידה.
"גם ברית המועצות הקומוניסטית של סטאלין" - מגלה סובורוב, "ולמטרה זו היא טיפחה את צבאה של גרמניה, עזרה להיטלר להגיע לשלטון ואפשרה לו לפלוש לפולין, מה שפתח במלחת העולם השנייה".

« עריכה אחרונה: יוני 18, 2010, 07:08:09 על ידי רון בן מיכאל »

מנותק חד כתער

• מנהל(ת) גלובלי(ת)
  • חבר(ה) בכיר(ה)
  • *
ספרים חובה
« להגיב #1 ב- : יוני 18, 2010, 03:48:07 »
u]Why I am not a Muslim[/u] - Ibn Warraq

The Sword of the Prophet: Islam; History, Theology, Impact on the World - Serge Trifkovic

ישראל: פילגש במזרח התיכון מאת עזרה זהר

The Politically Incorrect Guide to Islam (and the Crusaders) - Robert Spencer

The Truth About Muhammad - Robert Spencer

מנותק El Blanco

• אדמין הפורום
  • חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
ספרים חובה
« להגיב #2 ב- : יוני 18, 2010, 05:14:40 »
אור הרעיון - מאת הרב מאיר כהנא

ספר יסוד במחשבת ישראל!
הספר האחרון שהרב כתב בשנה האחרונה לחייו כאשר הוא משקיע את כל כולו בכתיבת הספר.
הספר מקיף את נושאי הרעיון היהודי בהרחבה ובפירוט רב.

המרד - מאת מנחם בגין

אחד הספרים הידועים והמרתקים ביותר בספרות מלחמת השחרור ומה שקדם לה, המספרים על מאבקו של הארגון הצבאי הלאומי בבריטים ולמען תקומתה של מדינת ישראל, מפי מפקד הארגון.

התנגשות הציוויליזציות - מאת סמיואל הנטינגטון

התנגשות הציביליזציות" מציע ניתוח נוקב ומרחיק ראות של הזירה המדינית העולמית לאחר נפילת הגוש הקומוניסטי. בחיבור החריף, שהפך כבר לקלסיקה שנויה במחלוקת, מסביר הנטינגטון איך תפשו הציביליזציות את מקומן של האומות והאידיאולוגיות ונעשו הכוח המניע של הפוליטיקה העולמית, ואיך תשפיע מגמה זו על פניה של האנושות בעידן הקרוב. מיד עם צאתו לאור בשנת 1996, חולל הספר סערה בחוגים של מעצבי מדיניות ואנשי אקדמיה במדינות רבות. עניין מחודש התעורר בו לאחר מתקפת הטרור בספטמבר 2001, כאשר נתפש בעיני רבים כמימוש התיאוריה העומדת בבסיסו. "התנגשות הציביליזציות" הפך לרב מכר עולמי ותורגם לשפות רבות.

מצעד האיוולת - מאת ברברה טוכמן

ספר שמראה מנקודת מבט היסטורית את האווילות בשיטות מדיניות במהלך ההיסטוריה, החל ממלחמת העצמאות האמריקנית ועד למלחמת ויאטנם.

מנותק ירין הכהניסט

• חבר(ה) של כבוד
  • *
ספרים חובה
« להגיב #3 ב- : יוני 18, 2010, 14:52:23 »
בס"ד

שמעתי הרבה על הספר של הרב כהנא ואני רציתי לקנות אותו ועדיין רוצה אבל לא מצאתי אותו בעיר שלי ואני לא יודע איפה מוכרים אותו..

מנותק El Blanco

• אדמין הפורום
  • חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
ספרים חובה
« להגיב #4 ב- : יוני 18, 2010, 15:31:03 »
בס"ד

שמעתי הרבה על הספר של הרב כהנא ואני רציתי לקנות אותו ועדיין רוצה אבל לא מצאתי אותו בעיר שלי ואני לא יודע איפה מוכרים אותו..

תפוס מאמץ להגיע לאזכרה.

מנותק האלקשי

• מנהל(ת) גלובלי(ת)
  • חבר(ה) של כבוד
  • *
ספרים חובה
« להגיב #5 ב- : יוני 20, 2010, 12:44:49 »
למה לחכות עד האזכרה?

תגיע לישיבת הרעיון היהודי ברח' שמריה 11 כשאתה בירושלים בין השעות 10:30 ל-16:00

מנותק El Blanco

• אדמין הפורום
  • חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
ספרים חובה
« להגיב #6 ב- : יולי 03, 2010, 20:19:58 »
סיפורה של הליגה - מאת הרב מאיר כהנא

ספר קריאה מרתק! העוסק בהגנת הליגה על יהודי ארה"ב ובמלחמתה לשחרור יהודי ברית המועצות.

תליינים מרצון בשירות היטלר - דניאל גולדהאגן

דניאל יונה גולדהגן משחזר את האווירה של האנטישמיות האלימינציוניסטית שאיפשרה את ביצוע מטרות ההשמדה של היטלר ושעשתה את הרדיפות שקדמו לכך בשנות השלושים למשהו פופולרי

אמריקה, היהודים ועליית הנאציזם - מאת גולי נאמן רד

מה עשתה הנהגת הציבור היהודי בארצות הברית לסייע לקהילות היהודיות באירופה עם התגברות טבעת החנק הנאצית בשנות השלושים של המאה העשרים? מדוע לא פעלה ביתר מרץ כדי לחלץ את היהודים מן היבשת הישנה ולהביאם לחופי אמריקה? עם בחינת סוגיות מציקות אלה מגיעה גולי נאמן ערד למסקנה, כי הגורם העיקרי בעיצוב תגובתם של יהודי ארצות הברית לנאציזם היה הדילמה שהציבו להם מצד אחד, תשוקתם להתקבל בחברה האמריקאית, ומצד אחר, מחוייבותם לסולידריות קהילתית. נוכח מצוקתם הנואשת של יהודי אירופה לאחר עליית היטלר לשלטון, היססו יהודי ארצות הברית ללחוץ על מנהיגי ארצם, שמא העלאת הדרישה להגביר את ההגירה היהודית תעורר ספקות באשר לפטריוטיות שלהם.

מנותק El Blanco

• אדמין הפורום
  • חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
ספרים חובה
« להגיב #7 ב- : יולי 22, 2010, 16:39:30 »
בתוככי הרייך השלישי; זכרונות - אלברט שפאר

אלברט שפאר:1905-1981 אדריכל ושר גרמני. ב-1934 מונה על ידי היטלר לאדריכלו הראשי. תכנן בניני ציבור מונומנטאליים ואת התפאורה לכנסים של הנאצים. ב-1942 נתמנה כשר החימוש והייצור המלחמתי, ובתפקיד זה עמד בראש העסקתם של מיליוני עובדי כפייה, אסירי מחנות ושבויי מלחמה בעבודות ביצורים וכיו"ב. ב-1945 התנער מהנאציזם, בעיקר על רקע התנגדותו למדיניות האדמה החרוכה שנקט היטלר ערב התבוסה הצבאית, והלה הדיחו מכל מישרותיו. במשפטי נירנברג הודה במעורבותו ובאחריותו ונידון ל-20 שנות מאסר. ב-1966, לאחר שיחרורו, פרסם את זכרונותיו ורשמיו על הרייך השלישי ועל היטלר ובספר זה הצביע על הסכנות שבמשטרים טוטאליטאריים. ספר מפחיד, מצמרר ומרתק כאחד, על אדם שראה וזכר הכל מחדרי החדרים של המשטר הנאצי. הספר מלווה בתצלומים.

פיברוק ההיסטוריה הישראלית - היסטוריונים חדשים  - אפרים קארש

מנותק נץ וגאה בזה

• חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
  • Hierosolyma Victor
ספרים חובה
« להגיב #8 ב- : יולי 22, 2010, 17:44:21 »
תזכורת לרשימות ספרים חובה שכבר נמצא בפורום ובספריה זמן רב:
http://hayamin.org/forum/index.php/topic,19006.0.html
אלוף מיל. בני פלד ז"ל
"צאו החוצה וצלצלו בפעמון שנתן לי מפקד חיל הים. כשישאלו אתכם למה אתם מצלצלים, ענו שכאן מת יהודי משוגע, שחשב שהיהודים מסוגלים להקים מדינה-וטעה" מילותיו האחרונות לילדיו.

מנותק הבוס הגדול

• חבר(ה) בכיר(ה)
  • *
ספרים חובה
« להגיב #9 ב- : יולי 23, 2010, 11:55:04 »
אני גם מעוניין לקנות ספר שהרב כתב שבו הוא מסביר את האדיאולוגיה שלו לעומק ולא יודע איפה אפשר להשיג אחד כזה,אגב באיזה בתאריך האזכרה של הרב.
אני לא אלוהים אני חלק ממנו