כתב נושא: העברית באה מערבית (טוב לדעת)  (נקרא 26192 פעמים)

0 משתמשים ו- 1 אורח נמצאים בנושא זה.

מנותק בת ימי 1

• חבר(ה) בכיר(ה)
  • *
העברית באה מערבית (טוב לדעת)
« להגיב #25 ב- : יוני 15, 2010, 12:35:31 »
משה הביא את עשרת הדיברות לפני שעלינו לישראל ולפני שבכלל ישראלי פגש פיניקי, עבר ושם ניהלו בית מדרש בו למד יעקוב אבינו, באיזו שפה אתה חושב שלימדו בבית המדרש הזה? ולהזכירך השפה של עבר לא נתבלבלה, למעשה אפשר אפילו לטעון שהעברית היא השפה העתיקה בעולם וכל השפות הן בלבול של השפה העברית,

דווקא יש אפשרות שהפיניקים עצמם העתיקו את האלפבת שלהם מהעברית, או ששפת הפיניקים עצמה כולל האלפבת עברה שיבוש קל בשפה ולכן הפיניקית-כנענית דומה מאוד לעברית,

אל תשכח שבתקופה שבני ישראל היו במצריים באזור כנען (לא רק כנען גם מעבר) היו ערי מדינה כנעניות,ארמיות, פיניקיות ואפילו עבריות ובהמשך הגיעו גם הפלישתים והיו עוד כל מיני עמים בצדו האחר של הירדן,
וכאשר הגיעו בני ישראל להתיישבות זה השפיע רבות על האזור, טבחנו במואבים ובאדומים שלא נתנו להנו לעבור, יהושוע הנהיג את עם ישראל למלחמת קודש בה כבשנו כמעט את כל כנען והבאנו אידאולוגיה מרשימה של חופש, עניים בערי מדינה כנעניות מרדו בעשירים ואף שרפו ערים בגלל כל העניין הזה שהם היו עבדים ולא חופשיים כלל,

וכמו שהמון עמים העריצו את האמריקאיים על כך שהם מתערבים "ומשחררים" ומביאים תרבות מפותחת איפה שהם נמצאים וכמובן מביאים את שפתם עימם ככה היה בתקופה שבני ישראל התיישבו בארץ המובטחת והעמים באזור העריצו ופחדנו מהם (וחלק שנאו אותם(אותנו)) ובסופו של דבר למדו את שפתנו

אמממממממ טעות.הפיניקית התפתחה מן האוגריתית והעברית התפתחה מן השפה הפיניקית.בכל מקרה האוגריתית הייתה נפוצה בערך במאה 18 עד ה15 לפני הספירה (נץ תקן אותי אם אני טועה) ואילו העברית הופיעה רק במאה ה12 לפני הספירה.

מנותק בת ימי 1

• חבר(ה) בכיר(ה)
  • *
« להגיב #26 ב- : יוני 15, 2010, 12:46:24 »
העברית הופיע הרבה לפני המאה 12 לספירה הלועזית,
אפילו לפני המאה ה17 לפני הספירה הלועזית

לא,טעות בידך.העברית הופיעה במאה ה12 לפני הספירה.במאה ה17 לפני הספירה לא הייתה גם השפה הפיניקית אלא רק השפה המצרית העתיקה,האוגריתית ושפה השומרית.

מנותק חחחח

• משתמש(ת) מוכר(ת)
  • *
« להגיב #27 ב- : יוני 15, 2010, 12:48:36 »
אז באיזו שפה דיבר אברהם?

מנותק בת ימי 1

• חבר(ה) בכיר(ה)
  • *
« להגיב #28 ב- : יוני 15, 2010, 12:50:05 »
אז באיזו שפה דיבר אברהם?

כנראה שאכדית או שומרית.תלוי אם האיפריה האכדית נוצרה כבר באותה תקופה או לא (נראה לי שזה היה מאה שנים לפחות לפני האימפריה האכדית אבל התקופה הזאת וקורותיה זה לא בדיוק הצד החזק שבזכותו יש לי ממצוע 90 בהיסטוריה).

מנותק El Blanco

• אדמין הפורום
  • חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
« להגיב #29 ב- : יוני 15, 2010, 12:57:56 »
לא,טעות בידך.העברית הופיעה במאה ה12 לפני הספירה.במאה ה17 לפני הספירה לא הייתה גם השפה הפיניקית אלא רק השפה המצרית העתיקה,האוגריתית ושפה השומרית.

כל השפות התפתחו מעברית, די עם הבולשיט של האנציקלופדיות, יש תיעודים של העברית כבר מהמיליונים השני לפני הספירה לטעותם של הנוצרים.

ובכל אופן, כל השפות התפתחו מהעברית, ובל נשכח את מדרש האותיות.

מנותק בת ימי 1

• חבר(ה) בכיר(ה)
  • *
« להגיב #30 ב- : יוני 15, 2010, 12:59:35 »
כל השפות התפתחו מעברית, די עם הבולשיט של האנציקלופדיות, יש תיעודים של העברית כבר מהמיליונים השני לפני הספירה לטעותם של הנוצרים.

ובכל אופן, כל השפות התפתחו מהעברית, ובל נשכח את מדרש האותיות.
בסדרץכבר דיברתי עם רן (גליצור) שהוא הרבה יותר אמין ולפי מה שהוא אומר זה כתוב בתורה שהעברית היא השפה העתיקה ביותר בעולם.

מנותק חחחח

• משתמש(ת) מוכר(ת)
  • *
« להגיב #31 ב- : יוני 15, 2010, 13:00:50 »
אתה מודע לכך שבתקופת אברהם "אימפריה" הייתה משהו של בקושי כמה אלפים?

מנותק El Blanco

• אדמין הפורום
  • חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
« להגיב #32 ב- : יוני 15, 2010, 13:01:43 »
בסדרץכבר דיברתי עם רן (גליצור) שהוא הרבה יותר אמין ולפי מה שהוא אומר זה כתוב בתורה שהעברית היא השפה העתיקה ביותר בעולם.

יש מדרש שאומר כך (לא בצורה הבוטה הזאת) אלא בעניין הבריאה.
והוא יותר "אמין" פשוט כי אתה שונא אותי ואם אגיד שביבי ראש ממשלת ישראל אתה תגיד שאני שקרן.

מנותק בת ימי 1

• חבר(ה) בכיר(ה)
  • *
« להגיב #33 ב- : יוני 15, 2010, 13:02:40 »
אתה מודע לכך שבתקופת אברהם "אימפריה" הייתה משהו של בקושי כמה אלפים?
כן אני מודע לכך.וגם הארכיאולוגים שכינו את האימפריה האכדית אימפריה היו מודעים לכך.

מנותק בת ימי 1

• חבר(ה) בכיר(ה)
  • *
« להגיב #34 ב- : יוני 15, 2010, 13:03:40 »
יש מדרש שאומר כך (לא בצורה הבוטה הזאת) אלא בעניין הבריאה.
והוא יותר "אמין" פשוט כי אתה שונא אותי ואם אגיד שביבי ראש ממשלת ישראל אתה תגיד שאני שקרן.
לא.הוא יותר אמין כי אתה אף פעם לא מביא תשובות לעניין ואתה תמיד מתעקש לראות בכולם אנטישמים\סוכני שב''כ.

מנותק El Blanco

• אדמין הפורום
  • חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
« להגיב #35 ב- : יוני 15, 2010, 13:04:32 »
לא.הוא יותר אמין כי אתה אף פעם לא מביא תשובות לעניין ואתה תמיד מתעקש לראות בכולם אנטישמים\סוכני שב''כ.

אתה טוען שאני לא מביא תשובות לעניין כי אתה תמיד מתחמק ומפסיד בויכוחים.
ועיין הויכוח אתמול בעניין ואגנר.

מנותק El Blanco

• אדמין הפורום
  • חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
« להגיב #36 ב- : יוני 15, 2010, 13:08:21 »
אני יותר אמין כי אני יודע מה אני ואתה חושב שאני שבכניק

וחוץ מיזה "רון" שגם הוא סוכן שב"כ שעובד במעלה אדומים סיפר לי במסן דברים שלא ידעתי או שלא רציתי לדעת

לא אני חושב שאתה יצור שצוחק על עניינים תורניים וחושב שהוא מצחיק מישהו חוץ מהכלבלב ה"נאמן" שלו בת ימי.

מנותק חחחח

• משתמש(ת) מוכר(ת)
  • *
« להגיב #37 ב- : יוני 15, 2010, 13:11:26 »
דווקא לכלב שלי קראו רון,
ופעם הרבצתי לילד שקילל אותי ואת החברים שלי שלי והוא עזב לבית ספר אחר, קראו לו רוני והוא עזב לפני 3 שבועות, הוא היה בור בכל מקצוע

מנותק בת ימי 1

• חבר(ה) בכיר(ה)
  • *
« להגיב #38 ב- : יוני 15, 2010, 13:11:59 »
לא אני חושב שאתה יצור שצוחק על עניינים תורניים וחושב שהוא מצחיק מישהו חוץ מהכלבלב ה"נאמן" שלו בת ימי.

יו? אתה חוצפן לא נורמליץאני בשום אופן לא הכלבלב לא שלו ולא של אף אחד.והוא דווקא יודע תורה הרבה יותר ממה שאתה תידע איי פעם.

מנותק El Blanco

• אדמין הפורום
  • חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
« להגיב #39 ב- : יוני 15, 2010, 13:13:16 »
דווקא לכלב שלי קראו רון,
ופעם הרבצתי לילד שקילל אותי ואת החברים שלי שלי והוא עזב לבית ספר אחר, קראו לו רוני והוא עזב לפני 3 שבועות, הוא היה בור בכל מקצוע

שינית שם פעמיים?
ולכלבה שלי קראו אקים..

מנותק sarit

• חבר(ה) מוסמך(ת)
  • *
« להגיב #40 ב- : יוני 15, 2010, 16:50:10 »

חבר'ה תרגיעו לא לריב... ותודה על התגובות :old_Cool3:

מנותק עדן איסקוביץ

• חבר(ה) בכיר(ה)
  • *
  • מוות לפלסטינאצים
« להגיב #41 ב- : יוני 15, 2010, 22:01:24 »
בס''ד
אני לא מכיר שום הוכחות בתורה שבכתב שהשפה העברית היא השפה העתיקה ביותר בעולם. ישנן שפות עתיקות בהרבה כמו סנסקריט, שומרית, אכדית, פיניקית-כנענית וסינית עתיקה.
לפי הממצאים הארכאולוגיים השפה השומרית הייתה קיימת כבר 1500 שנה לפני שהופיעו העבריים הראשונים. מוצאם של השבטים העבריים הוא באזור עירק של ימינו. אור-כשדים של ימינו מלאה באתרי חפירות ארכאולוגיים, למרות שממשלת עירק לא משתפת פעולה עם החוקרים.
בכל אופן ישנה הצטלבות בין מה שכתוב בתורה בנוגע למוצאו של אברהם לבין המחקרים והתגליות. כמו כן ידוע, שגם בני עמון וגם בני מואב דברו בשפה העברית, וכך גם האדומים.
עדן איסקוביץ

מנותק עדן איסקוביץ

• חבר(ה) בכיר(ה)
  • *
  • מוות לפלסטינאצים
« להגיב #42 ב- : יוני 15, 2010, 22:04:35 »
בס''ד
בנוגע לאברהם אבינו, לא יתכן שהוא דבר עברית. שפתו הייתה כנראה אכדית מערבית, למרות שהוא לא היה אכדי עפ''י מוצאו, הוא היה ארמי, כלומר שמי-מערבי.
עדן איסקוביץ

מנותק MATAN

• חבר(ה) V.I.P
  • חבר(ה) של כבוד
  • *
« להגיב #43 ב- : יוני 15, 2010, 22:06:13 »
בס''ד
בנוגע לאברהם אבינו, לא יתכן שהוא דבר עברית. שפתו הייתה כנראה אכדית מערבית, למרות שהוא לא היה אכדי עפ''י מוצאו, הוא היה ארמי, כלומר שמי-מערבי.
עירק?

מנותק עדן איסקוביץ

• חבר(ה) בכיר(ה)
  • *
  • מוות לפלסטינאצים
« להגיב #44 ב- : יוני 15, 2010, 22:14:41 »
בס''ד
כיצד נוצרה בכלל השפה העברית? ובכן, ישנה תיאוריה של חוקר גרמני בשם בראוניג; אברהם אבינו הארמי, יצא מעירו אור-כשדים שהייתה באותה תקופה בשליטת האימפריה האכדית, כך שכפי הנראה הוא דיבר אכדית אך גם ארמית עתיקה, שזוהי שפת עמו. כאשר הגיע אברהם אבינו לארץ המובטחת, הלא היא ארץ כנען, הוא נתקל בכנענים וישב בינהם, בניו ונכדיו המשיכו לדבר כנראה בארמית מעורבת במעט אכדית ואפילו שילבו אלמנטים כנעניים בשפתם, כמו למשל, שימוש נרחב בעיצור ''ש'' במקום ''ת''. לדוגמא, המילה 'תלתא' הפכה ל 'שלשא'. המילה 'תום' הפכה ל 'שום'. ועוד.
כמו כן, בניו של אברהם העתיקו גם את הכתב של בני ארץ כנען. וכן נוצר הכתב העברי-פיניקי-כנעני שממנו נוצר בהדרגה הכתב העברי. זוהי התיאוריה בה אני מאמין, והיא נראת סבירה ולא סותרת את דברי התורה. אין שום רמז במקרא לכך שהשפה העברית היא הקדומה ביותר והדבר הוא לא הגיוני בעליל, הרי יש שפות עתיקות ופרימיטיביות יותר.
עדן איסקוביץ

מנותק עדן איסקוביץ

• חבר(ה) בכיר(ה)
  • *
  • מוות לפלסטינאצים
« להגיב #45 ב- : יוני 15, 2010, 22:17:02 »
בס''ד
ובכן, אברהם יצא מהעיר אור כשדים, זה נמצא בתחומיה של עירק של ימינו, כך שניתן לומר שכל היהודים בעולם הם העצם עירקים, כביכול.
עדן איסקוביץ