כתב נושא: מקווה שתענו על זה  (נקרא 7367 פעמים)

0 משתמשים ו- 1 אורח נמצאים בנושא זה.

מנותק חזון ארץ ישראל השלמה

• משתמש(ת) חדש(ה)
  • *
מקווה שתענו על זה
« ב- : יוני 07, 2010, 18:26:32 »
חיים היקר, אינך מתפשר על עקרונותיך ואתה לא פוחד להגיד את דעותיך בקול רם, דבר זה גורם לי להעריץ אותך משום שכמות האנשים בעלי האומץ שלך הולכים ופוחתים.
שאלה לי אליך. בבקשה אל תערב את הקדוש ברוך הוא בעניין הזה-בוא נגיד והיית מפציץ את המשט הטרוריסטי, היית מפציץ את הכורים האיראניים ומשתק אותם מיכולת גרעינית (ללא אישור של ארה"ב כמובן), היית אפילו ממוטט את החמאס ואת החזבאלה במלחמות מאסיביות שישלחו הסכם שלום לעוד עשרות דורות קדימה. מה אז? אתה בעצמך טוען ששליש מהעולם הוא מוסלמי, אני חושב גם ש95% מהנוצרים שונאים אותנו רוב הנפט העולמי הוא אצל מדינות האסלאם. מה מדינת ישראל תעשה כאשר יוטלו עליה סנקציות (ואכן יוטלו) תשאר ללא נפט ובעלת בריתה החשובה ביותר ארה"ב תפרד ממנה? אני בטוח שאנו המדינה בין ה5 החזקות בעולם ללא ספק. אך כשכל העולם נגדך מה אז תעשה ממשלה בראשותך? אני לא פוסל את דעותיך אלא להפך אני רק רוצה להעשיר את ידיעותי ולגבש דעותי.
תודה מראש

• משתמש(ת) חדש(ה)
  • *
מקווה שתענו על זה
« להגיב #1 ב- : יוני 07, 2010, 18:46:04 »
מתבייש בצופים שלא מגיבים לזה פשוט מתבייש

מנותק בת ימי 1

• חבר(ה) בכיר(ה)
  • *
מקווה שתענו על זה
« להגיב #2 ב- : יוני 07, 2010, 19:14:03 »
מתבייש בצופים שלא מגיבים לזה פשוט מתבייש
מה מתבייש? שאלתה את חיים לא את הצופים.

• משתמש(ת) חדש(ה)
  • *
מקווה שתענו על זה
« להגיב #3 ב- : יוני 07, 2010, 19:49:18 »
אני שואל את כולם

מנותק בת ימי 1

• חבר(ה) בכיר(ה)
  • *
מקווה שתענו על זה
« להגיב #4 ב- : יוני 07, 2010, 19:54:58 »
אני שואל את כולם
אה סבבהץאוקיי לפי דעתי אין שום סיבה שישראל תסבול במקרה כזהץהחזון שלי לעולם הוא עולם שבו כל מדינה תהיה הומוגנית מבחינת אוכלוסין (קרי:ישראל הגדולה ליהודים בלבד,צרפת לצרפתים,סין לסינים וכך הלאה) ובמקרה כזה אני סבור בהחלט שרוב מדינות העולם יבינו אותנו מכיוון שכולם ינקטו אמצעים דומים.אולם אני מאמין שאת העמים המוסלמים כל מדינה תוכל להשמיד ולקחת שטחים אילו לעצמה.

מנותק נץ וגאה בזה

• חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
  • Hierosolyma Victor
מקווה שתענו על זה
« להגיב #5 ב- : יוני 07, 2010, 21:27:34 »
הקב"ה מעורב בהכל, והאחרון שקרא לא לערב את הקב"ה סיים בצורה לא טובה כל כך (רמז- בר כוכבא).
העולם איננו הומוגני וגם לא חד קוטבי, ויש כמה וכמה מדינות שמראות היטב לכל העולם מה באמת שוות סנקציות (צ. קוריאה ואיראן לדוג').
אז השאלה שלך לא רלוונטית וסתם מצביעה על פחד יהודוני סמוי שיום אחד הפריץ ינטוש אותו.
אלוף מיל. בני פלד ז"ל
"צאו החוצה וצלצלו בפעמון שנתן לי מפקד חיל הים. כשישאלו אתכם למה אתם מצלצלים, ענו שכאן מת יהודי משוגע, שחשב שהיהודים מסוגלים להקים מדינה-וטעה" מילותיו האחרונות לילדיו.

• משתמש(ת) חדש(ה)
  • *
מקווה שתענו על זה
« להגיב #6 ב- : יוני 08, 2010, 00:20:03 »
שאלה לא רלוונטית? או שפשוט אין לך תשובה מספקת עבורי? אני שאלתי כאשר יהיה כל העולם נגדך ושנינו יודעים ששנאת העולם כלפינו היא פי כמה וכמה מאשר שנאתם לאיראן-מה אז תעשה? איך תגרום לעולם לא להשמיד לך את המדינה ולפרקה?
אם היית נותן תשובה מספקת אפילו כל תשובה שהיא הייתי מעריך אותך על זה. תשובתך אלי גורמת לי לזלזל בך אינך ימני אמיתי אם אתה לוקח את בר כוכבא כדוגמה שלילית ולוקח מאיראן הנאצית דוגמה לחיקוי בנוגע להתנהלותה נגד סנקציות.
פשוט מאוד, גרמתי לך להבין שהמצב הזה שאליו נקלע הוא מצב בלתי הפיך. אם אתה מתנגד לדברי תגיב ללא כינויי גנאי נאצים ואל תפרש את דעותי בפסיכולוגיה.

מנותק נץ וגאה בזה

• חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
  • Hierosolyma Victor
מקווה שתענו על זה
« להגיב #7 ב- : יוני 08, 2010, 01:04:36 »
שאלה לא רלוונטית? או שפשוט אין לך תשובה מספקת עבורי? אני שאלתי כאשר יהיה כל העולם נגדך ושנינו יודעים ששנאת העולם כלפינו היא פי כמה וכמה מאשר שנאתם לאיראן-מה אז תעשה? איך תגרום לעולם לא להשמיד לך את המדינה ולפרקה?
אם היית נותן תשובה מספקת אפילו כל תשובה שהיא הייתי מעריך אותך על זה. תשובתך אלי גורמת לי לזלזל בך אינך ימני אמיתי אם אתה לוקח את בר כוכבא כדוגמה שלילית ולוקח מאיראן הנאצית דוגמה לחיקוי בנוגע להתנהלותה נגד סנקציות.
פשוט מאוד, גרמתי לך להבין שהמצב הזה שאליו נקלע הוא מצב בלתי הפיך. אם אתה מתנגד לדברי תגיב ללא כינויי גנאי נאצים ואל תפרש את דעותי בפסיכולוגיה.
אני שואל אותך שאלה בתור תשובה (כמו כל יהודי טוב שעונה בשאלה)- מי זה בדיוק העולם כולו? ושנאת העולם שאתה מדבר עליה?
מתי העולם אי פעם התארגן למסע מלחמה משותף ללא מתנגדים ובמיוחד מול מדינה שמחזיקה בידה נשק גרעיני?
מתי העולם בכלל מסוגל (מעבר לאמירות אינסטינקטיביות בעצרת הכללית של האו"ם) לעשות משהו מאוחד (ולעשות ולא רק לדבר ולבלבל במוח במליצות דיפלומטיות עקרות מכל תוכן)?

ואם היה לך הבנת הנקרא בסיסית, היית מסיק שהשוואתי לאיראן לא הייתה בשל התנהלותה של איראן, אלא התנהלות העולם מולה (ארה"ב מכריזה הכרזות, מדינות באירופה עושות מה שהן רוצות, סין מטילה ווטו נגד, ורוסיה של פוטין מוכרת נשק- פיספסתי משהו?).
נעבור לבר כוכבא, במחילה מכבודו, במקורותינו (שבקיאותך בהם היא מתחת לכל ביקורת), מצוי שבר כוכבא כשהיה בשיא ההיבריס שלו, פנה בדיבור כלפי אלוקים ואמר את המילים הבאות:"לא תסעוד ולא תכסוף", דהיינו, אל תעזור ואל תפריע, וזה בתור פראפראזה ואנלוגיה להודעת הפתיחה שלך שמשום מה בוחרת לייתר את אלוקים מחוץ למסגרת השיקולים (אחמדינאג'ד לא מייתר, בוש לא ייתר, אצלנו משום מה---הס מלהזכיר וכל זאת למה?).

נ.ב. אם אתה מוצא בכל זה "כינויי גנאי נאצים" או פירוש פסיכולוגי, כל שנותר לי לומר הוא שכדאי שתמצא לעצמך פסיכיאטר טוב, הרב גוגל רק יכול לסייע........
אלוף מיל. בני פלד ז"ל
"צאו החוצה וצלצלו בפעמון שנתן לי מפקד חיל הים. כשישאלו אתכם למה אתם מצלצלים, ענו שכאן מת יהודי משוגע, שחשב שהיהודים מסוגלים להקים מדינה-וטעה" מילותיו האחרונות לילדיו.

• משתמש(ת) חדש(ה)
  • *
מקווה שתענו על זה
« להגיב #8 ב- : יוני 08, 2010, 03:06:01 »
זה שיש נשק גרעיני למדינת ישראל לא ירתיע את העולם לצאת נגדנו למלחמה אם יהיה בכך צורך, למשל במלחמה נגד גרמניה הנאצית למרות שהיו מתנגדים רוב העולם היה נגדם והגרמנים הובסו.
אני לא צריך שתשאל אותי אני נתתי סיטואציה כלשהי אליה אנו יכולים ליפול אבל משום מה.. עדיין אינך עונה על שאלתי בתשובה נורמאלית פשוט תגיד לי מה תעשה כשהעולם יהיה נגדך יטיל עליך סנקציות ואף יפרוץ במלחמה נגדך באילו אמצעים תנקוט? תסביר את זה ואל תברח מהשאלה בלתת עליה תשובה שאלתית.
אתה צודק אני לא באמת בקיא בנושא בר כוכבא. אני יודע שחטאו הגדול היה שהוא קרא לעצמו משיח. איני קורא לעצמי משיח ואיני אומר לקב"ה לא להתערב! אתה יודע שלא אמרתי את זה אז נתת תרוץ מגוכך, בסך הכל אמרתי לך לא לערב את הקב"ה בסיטואציה ולא לנסות לנבא מה הוא יעשה ולהגיד שהוא תמיד יעזור לנו-זה נכון! אבל לא תמיד לתווך הקצר אלא ברוב הפעמים לתווך הארוך.
ואני רוצה ליידע אותך או שאתה בור או שאתה מתחכם, "יהודון" הוא מונח אנטישמי אשר שימש כמילות גנאי נאציים כנגד היודים בארופה-לפני שאתה מייעץ לי ללכת לפסיכיאטר או ללכת לרב בשם של מנוע חיפוש ולחשוב שאתה מצחיק כדאי שתלמד קצת ותנסה לחשוב במקום לענות תשובות ההולכות סחור סחור. עצה שלי-גבש את דעותיך אל תתחכם סמוך על הקב"ה הוא יהיה איתך אבל קודם עזור לעצמך אמרו לי פעם שאלוקים אינו עוזר למי שלא עוזר לעצמו קח את זה כחומר למחשבה ובנוסף לזה-בדיחות מגוכחות ולא מצחיקות רק גורמות לרמתך לרדת עוד יותר ממה שהיא עכשיו-ממה שראיתי מתכולת "תשובותיך" תנסה באמת לענות על שאלות ואז אולי יעריכו אותך.
אם תבוא ותגיד שלא השמשת בהומור ציני אני אבין באמת שהבעיה היא לא אצלי.

מנותק m4a1

• חבר(ה) של כבוד
  • *
מקווה שתענו על זה
« להגיב #9 ב- : יוני 08, 2010, 08:36:41 »
נץ, בקשר לבר כוכבא, סתם מסקרנות.

מה כל כך נורא ברעיון הזה? אל תפריע ואל תעזור?

מנותק אלמ

• חבר(ה) בכיר(ה)
  • *
  • וְהַמַּשְׂכִּלִים יַזְהִרוּ כְּזֹהַר הָרָקִיעַ
מקווה שתענו על זה
« להגיב #10 ב- : יוני 08, 2010, 08:39:29 »
אין לנו סמכות לומר לה' דבר כזה באשר אנו תחת חסותו והוא יוצרנו זה יומרנות לומר דבר שכזה.
אלוקים ינהל את העולם על פיו והוא יחליט אם להתערב או לא.
כל מה שהיה טוב, עכשיו נחשב רע.
התיישבות הייתה מצווה, עכשיו היא עבירה.
להתגייס לצבא היה זכות, עכשיו זה חובה, עבודת כפיים הייתה כבוד, עכשיו זו בושה.

מנותק m4a1

• חבר(ה) של כבוד
  • *
מקווה שתענו על זה
« להגיב #11 ב- : יוני 08, 2010, 08:41:51 »
אין לנו סמכות לומר לה' דבר כזה באשר אנו תחת חסותו והוא יוצרנו זה יומרנות לומר דבר שכזה.
אלוקים ינהל את העולם על פיו והוא יחליט אם להתערב או לא.

אני לא יודע מה הסמכויות שלנו כלפי ה', באמת שלא, אבל הבקשה הזו לא נראית לי כל כך נוראית.

• משתמש(ת) חדש(ה)
  • *
מקווה שתענו על זה
« להגיב #12 ב- : יוני 08, 2010, 19:38:33 »
אתה לא יכול להגיד לקב"ה לא להתערב כי אז אתה תושמד על פי האמוה רק בזכות הקב"ה עמנו חי וקיים. אבל אני מקווה שכל מי שצפה הבין את שאלתי וראה את תסכולו של הנץ כשהוא אינו יכול לענות.

מנותק בת ימי 1

• חבר(ה) בכיר(ה)
  • *
מקווה שתענו על זה
« להגיב #13 ב- : יוני 08, 2010, 19:59:58 »
אתה לא יכול להגיד לקב"ה לא להתערב כי אז אתה תושמד על פי האמוה רק בזכות הקב"ה עמנו חי וקיים. אבל אני מקווה שכל מי שצפה הבין את שאלתי וראה את תסכולו של הנץ כשהוא אינו יכול לענות.
תגיד אתה באתה לפה רק בשביל להרגיז? כי אם כן אתה מוזמן להתחפף מפה.

• משתמש(ת) חדש(ה)
  • *
מקווה שתענו על זה
« להגיב #14 ב- : יוני 08, 2010, 20:49:44 »
אויי אויי עוד מושפע שמנסה להגן על איש שאין לו אומץ לענות לי על שאלה פשוטה. אם עבר לכם בראש אי פעם- אני ימני מאוד אני פשוט רוצה להראות לכולכםם שאתם לא יכולים לקרוא לעצמכם ימנים ולא לכנות אנשים אחרי כשמאלנים מבלי שתגבשו את דעותיכם ועמדתכם הפוליטית

מנותק בת ימי 1

• חבר(ה) בכיר(ה)
  • *
מקווה שתענו על זה
« להגיב #15 ב- : יוני 08, 2010, 21:26:34 »
אויי אויי עוד מושפע שמנסה להגן על איש שאין לו אומץ לענות לי על שאלה פשוטה. אם עבר לכם בראש אי פעם- אני ימני מאוד אני פשוט רוצה להראות לכולכםם שאתם לא יכולים לקרוא לעצמכם ימנים ולא לכנות אנשים אחרי כשמאלנים מבלי שתגבשו את דעותיכם ועמדתכם הפוליטית
אין דבר כזה שתגבשו את דיעותיכם הפוליטיות.לכל אחד מאיתנו יש דיעות שונות והעיקר שהוא נמצא בצד הימני של המפה הפוליטית.

מנותק נץ וגאה בזה

• חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
  • Hierosolyma Victor
מקווה שתענו על זה
« להגיב #16 ב- : יוני 11, 2010, 00:36:27 »
זה שיש נשק גרעיני למדינת ישראל לא ירתיע את העולם לצאת נגדנו למלחמה אם יהיה בכך צורך, למשל במלחמה נגד גרמניה הנאצית למרות שהיו מתנגדים רוב העולם היה נגדם והגרמנים הובסו.
אני לא צריך שתשאל אותי אני נתתי סיטואציה כלשהי אליה אנו יכולים ליפול אבל משום מה.. עדיין אינך עונה על שאלתי בתשובה נורמאלית פשוט תגיד לי מה תעשה כשהעולם יהיה נגדך יטיל עליך סנקציות ואף יפרוץ במלחמה נגדך באילו אמצעים תנקוט? תסביר את זה ואל תברח מהשאלה בלתת עליה תשובה שאלתית.
אתה צודק אני לא באמת בקיא בנושא בר כוכבא. אני יודע שחטאו הגדול היה שהוא קרא לעצמו משיח. איני קורא לעצמי משיח ואיני אומר לקב"ה לא להתערב! אתה יודע שלא אמרתי את זה אז נתת תרוץ מגוכך, בסך הכל אמרתי לך לא לערב את הקב"ה בסיטואציה ולא לנסות לנבא מה הוא יעשה ולהגיד שהוא תמיד יעזור לנו-זה נכון! אבל לא תמיד לתווך הקצר אלא ברוב הפעמים לתווך הארוך.
ואני רוצה ליידע אותך או שאתה בור או שאתה מתחכם, "יהודון" הוא מונח אנטישמי אשר שימש כמילות גנאי נאציים כנגד היודים בארופה-לפני שאתה מייעץ לי ללכת לפסיכיאטר או ללכת לרב בשם של מנוע חיפוש ולחשוב שאתה מצחיק כדאי שתלמד קצת ותנסה לחשוב במקום לענות תשובות ההולכות סחור סחור. עצה שלי-גבש את דעותיך אל תתחכם סמוך על הקב"ה הוא יהיה איתך אבל קודם עזור לעצמך אמרו לי פעם שאלוקים אינו עוזר למי שלא עוזר לעצמו קח את זה כחומר למחשבה ובנוסף לזה-בדיחות מגוכחות ולא מצחיקות רק גורמות לרמתך לרדת עוד יותר ממה שהיא עכשיו-ממה שראיתי מתכולת "תשובותיך" תנסה באמת לענות על שאלות ואז אולי יעריכו אותך.
אם תבוא ותגיד שלא השמשת בהומור ציני אני אבין באמת שהבעיה היא לא אצלי.
שוב עובדות,
א. לגרמניה הנאצית לא היה נשק גרעיני, השוואה לא רלוונטית, אף עם לא באמת יצא למלחמה נגד גרמניה כל עוד גרמניה לא פגעה בהם פיזית, עובדה, כך שגם זה לא בר השוואה.
ב. ביקשת תשובה על שאלה היפוטתית שבניתוח פשוט של הדברים (בתנאי שאכן יש לך ידע) אתה יכול לראות שהיא איננה מעשית כלל, אז מה זה משנה, אני יכול לשאול אותך מנגד מה תעשה אם יעמוד מולך דג עם זנב של אריה על 3 רגליים דובר צרפתית ומחזיק בידו החמישית מערוך.
ג. בר כוכבא לא קרא לעצמו משיח, הוא סבל משיגעון גדלות, כן, משיח? לא, ר' עקיבא ניסה ראה בו פוטנציאל למשיח, הוא נכשל, זה הכל.
ד. הרב גוגל זה מילתא דבדיחותא (אתה לא נשמע לי מתוחכם במיוחד...לא מפתיע).
ה. השתמשתי נגדך בהומור ציני וסרקסטי כי השאלה שלך כשלעצמה לא ראויה ליותר מכך, ע"ע סעיף ב'.
ו. אני לא אמרתי שאתה יהודון, אני אמרתי שאתה סובל מפחד יהודוני גלותי, המונח יהודון יכול להשתמע לשני פנים (ואיננו בהכרח אנטישמי), נכון הפופולרי הוא האנטישמי, אבל הוא ניתן גם להתפרש במובן של יהודי כפוף גוו, כנוע, הנותן לחיו השניה לפריץ למכות שוט ובלבד שלא יגרשו מהעיר אחרי שיאכל את הדגים המסריחים, זה מה שאתה שידרת ומשדר בשאלתך זו, שהיא בסופו של יום, עורבא פרח ולא מעשי כלל.
ניתן לחיות ולהסתדר תחת חרם, זה לא סוף העולם, וחרם כפי שמראה העולם מקדמת דנא, לא שווה את הנייר עליו הוא כתוב כי תמיד תגיע המעצמה האחרת שתפר אותו, ולכן לא מעשי...הבנת את זה ברוך???????
« עריכה אחרונה: יוני 11, 2010, 01:11:45 על ידי נץ וגאה בזה »
אלוף מיל. בני פלד ז"ל