כתב נושא: בעקבות החרם "הפלסטיני" נגדנו רשימה של מפעלים ביהודה-ושומרון, לקנות מהם..!  (נקרא 35567 פעמים)

0 משתמשים ו- 2 אורחים נמצאים בנושא זה.

מנותק בת ימי 1

• חבר(ה) בכיר(ה)
  • *
בס"ד

אם ה' יתברך נתן לנו כל מה שיש לנו ואנחנו משתמשים בכוחות שהוא נתן לנו כדי למרוד בו והוא עדיין מרחם עלינו ולא משמיד אותנו ח"ו אז זה אומר שהוא שונא אותנו ח"ו? בדיוק להפך זה מוכיח לך כמה שהוא יתברך רחמן... ובמיוחד שיש לו כוחות להשמיד את כל הבריאה ח"ו במילה אחת ואפילו בהרבה פחות...ויותר מזה... ישתבח ויתעלה שמו לעד ולנצח נצחים.
שמע,בקצב שבו העולם חוטא אני בהחלט לא בטוח עד כמה הוא יישאר רחמן

מנותק אלמ

• חבר(ה) בכיר(ה)
  • *
  • וְהַמַּשְׂכִּלִים יַזְהִרוּ כְּזֹהַר הָרָקִיעַ
אני מעולם לא עשיתי רע.
אם כבר הגעת למסקנה שיש אלוקים אז אנא הואל בטובך להסביר את ההגדרה של המונח רע, כיצד אתה מגדיר משהו רע? זה דבר אשר שילובו בין במוסר האנושי והן בתורת ישראל והדת היהודית.
אז מכאן אתה לא יכול לומר "לא עשיתי משהו רע לעולם".
כל מה שהיה טוב, עכשיו נחשב רע.
התיישבות הייתה מצווה, עכשיו היא עבירה.
להתגייס לצבא היה זכות, עכשיו זה חובה, עבודת כפיים הייתה כבוד, עכשיו זו בושה.

מנותק בת ימי 1

• חבר(ה) בכיר(ה)
  • *
אם כבר הגעת למסקנה שיש אלוקים אז אנא הואל בטובך להסביר את ההגדרה של המונח רע, כיצד אתה מגדיר משהו רע? זה דבר אשר שילובו בין במוסר האנושי והן בתורת ישראל והדת היהודית.
אז מכאן אתה לא יכול לומר "לא עשיתי משהו רע לעולם".
אני מגדיר משהו רע כבגידה בחוקי התורה אבל מעל זה כבגידה במדינה.

מנותק benjo_k

• חבר(ה) מקצועי(ת)
  • *
  • כשהגלים מתחזקים החזקים מתגלים
בס"ד

אנחנו לא יכולים לאמוד את מידותיו של הקדוש ברוך הוא, ואין לנו אפילו קצה של מושג עד כמה הוא רחמן...
רוצה להבין אפס קצהו עד כמה הוא יתברך אדיר? אתה יודע למה אנחנו קוראים לו המקום? כי הוא מקומו של עולם ,כלומר, כל מה שיותר גדול מדבר אחר אותו דבר שיתר קטן נמצא בדבר הגדול למשל - בית נמצא בתוך עיר ולא העיר נמצאת בתוך הבית, העיר נמצאת בתוך המדינה ולא המדינה נמצאת בתוך העיר, המדינה נמצאת בעולם ולא להפך... לכן לא שייך לומר שהקדוש ברוך הוא נמצא בעולם (כי הוא יותר גדול מכל היקום ויותר מזה) אלא הפוך העולם נמצא בקדוש ברוך הוא ולכן הוא נקרא - מקומו של עולם.
עכשיו אתה יכול להתחיל לחשוב עד כמה אין סוף לרחמיו... ועדיין לא תוכל להבין... כי אין לו יתברך סוף, גבוה מעל גבוה...
"הן עם לבדד ישכון ובגויים לא יתחשב"(במדבר כ'ג:ט)

מנותק בת ימי 1

• חבר(ה) בכיר(ה)
  • *
בס"ד

אנחנו לא יכולים לאמוד את מידותיו של הקדוש ברוך הוא, ואין לנו אפילו קצה של מושג עד כמה הוא רחמן...
רוצה להבין אפס קצהו עד כמה הוא יתברך אדיר? אתה יודע למה אנחנו קוראים לו המקום? כי הוא מקומו של עולם ,כלומר, כל מה שיותר גדול מדבר אחר אותו דבר שיתר קטן נמצא בדבר הגדול למשל - בית נמצא בתוך עיר ולא העיר נמצאת בתוך הבית, העיר נמצאת בתוך המדינה ולא המדינה נמצאת בתוך העיר, המדינה נמצאת בעולם ולא להפך... לכן לא שייך לומר שהקדוש ברוך הוא נמצא בעולם (כי הוא יותר גדול מכל היקום ויותר מזה) אלא הפוך העולם נמצא בקדוש ברוך הוא ולכן הוא נקרא - מקומו של עולם.
עכשיו אתה יכול להתחיל לחשוב עד כמה אין סוף לרחמיו... ועדיין לא תוכל להבין... כי אין לו יתברך סוף, גבוה מעל גבוה...
אוקיי,זה חומר מעניין למחשבה.

מנותק נדב

• חבר(ה) מקצועי(ת)
  • *
שיכנעו אותי בפורום האנגלי בעזרת השאלה מי יצר את המפץ הגדול.

מעניין, זו שאלה שדרוש רקע רב בפיסיקה על מנת להבין את התשובה עליה. אתה פיסיקאי? מי שהסביר לך את זה הוא פיסיקאי מומחה?

מנותק benjo_k

• חבר(ה) מקצועי(ת)
  • *
מעניין, זו שאלה שדרוש רקע רב בפיסיקה על מנת להבין את התשובה עליה. אתה פיסיקאי? מי שהסביר לך את זה הוא פיסיקאי מומחה?
בס"ד

אבי תאוריית המפץ הגדול הוא פרופסור סטיבן הוקינג שהוא גם פיזיקאי מומחה, עד כאן אתה מסכים?

מנותק בת ימי 1

• חבר(ה) בכיר(ה)
  • *
בס"ד

אבי תאוריית המפץ הגדול הוא פרופסור סטיבן הוקינג שהוא גם פיזיקאי מומחה, עד כאן אתה מסכים?
עד כאן כולם מסכימים,הקטע הוא שגם הוא אומר שהשאלה מה קרה לפני המפץ הגדול (ומכאן גם השאלה מה גרם לו) לא מוגדרת מבחינה מדעית.אין לי מושג מה הרקע של אותו בן אדם שהסביר לי את זה.

מנותק benjo_k

• חבר(ה) מקצועי(ת)
  • *
בס"ד

אז הנה ציטוט של סטיבן הוקינג - "היקום מושלט על ידי חוקי הפיזיקה. ייתכן והחוקים חוקקו על ידי אלוהים, אבל אלוהים לא מתערב ומפר את החוקים".
מה שאומר שגם סטיבן הוקינג לא שולל את הימצאות הבורא.
זה לא אומר שתאוריית המפץ נכונה ח"ו, בכל מקרה אף אחד לא הצליח להוכיח איך העולם נברא, מה שמותיר את האדם (לפי עניות דעתי) לחקור לאסוף מידע, להבין דבר מתוך דבר  ולהגיע אל החלטתו ואמונתו לגבי בריאת העולם, ואם הוא יחפש את האמת לאמיתה באופן אובייקטיבי לחלוטין, הוא לא יוכל להימלט מהאמת שיש בורא לעולם.
כאן באה השאלה מיהו אותו בורא ומה היתה מטרתו בבריאה, אבל זה כבר נושא אחר.

מנותק בת ימי 1

• חבר(ה) בכיר(ה)
  • *
בס"ד

אז הנה ציטוט של סטיבן הוקינג - "היקום מושלט על ידי חוקי הפיזיקה. ייתכן והחוקים חוקקו על ידי אלוהים, אבל אלוהים לא מתערב ומפר את החוקים".
מה שאומר שגם סטיבן הוקינג לא שולל את הימצאות הבורא.
זה לא אומר שתאוריית המפץ נכונה ח"ו, בכל מקרה אף אחד לא הצליח להוכיח איך העולם נברא, מה שמותיר את האדם (לפי עניות דעתי) לחקור לאסוף מידע, להבין דבר מתוך דבר  ולהגיע אל החלטתו ואמונתו לגבי בריאת העולם, ואם הוא יחפש את האמת לאמיתה באופן אובייקטיבי לחלוטין, הוא לא יוכל להימלט מהאמת שיש בורא לעולם.

דווקא יש הרבה מאוד הוכחות למפץ הגדול.באמת שאין לי מושג למה אתה שולל אותו כל כך הוא לא מתנגש עם הנארטיב המקראי.

מנותק נדב

• חבר(ה) מקצועי(ת)
  • *
בס"ד

ממש כמו שפעם אנשים לא יכלו להמלט מהאמת שברקים ורעמים הם תוצאה של זעם האלים, מפני שאיש לא יכל להעלות על דעתו הסבר מדעי לתופעות כה מוזרות. אז כמו היום, אלוהים נכנס איפה שהידע שלנו חסר. אחת מהגדולות של איש המדע בניגוד לאיש הדת, הוא להודות שאין בידיו את כל התשובות. "החכם מכל הוא זה שיודע שאינו יודע..." כך אמר סוקרטס, וצדק. אני מוצא את עצמי לעיתים מקנא באנשי הדת, שחלק מהם לא ראו את האוניברסיטה מבפנים, אבל כבר יש בידיהם את התשובות לשאלות הגדולות והמקיפות ביותר של היקום מאוגדות להן בתוך ספר, הם לא בילו יום אחד במחקר אבל הם כבר יודעים הכל. נכון, אין בנמצא תשובה מדעית נחרצת לגבי השאלה איך נוצר המפץ הגדול. טובי הפיסיקאים בעולם מבלים שנים במחקרים מפרכים כדי למצוא את התשובה. בינתיים, חיים עם חוסר וודאות מסויים. אנשי הדת לעומת זאת לעולם לא ידעו את התשובה, יודעים למה? כי הם בטוחים שהם כבר יודעים הכל. הם חושבים שהם מבינים את התשובה מבלי לחקור לעומק מהו זמן ומהו מרחב. העיקר שלא נאלץ לחיות בחוסר וודאות.

מנותק benjo_k

• חבר(ה) מקצועי(ת)
  • *
דווקא יש הרבה מאוד הוכחות למפץ הגדול.באמת שאין לי מושג למה אתה שולל אותו כל כך הוא לא מתנגש עם הנארטיב המקראי.

בס"ד

דבר ראשון לא כתבתי בשום מקום שאני שולל את המפץ הגדול... כתבתי שסטיבן הוקינג לא שולל את הימצאות הבורא... (למרות שאני באמת לא מאמין בתיאוריית המפץ הגדול)
מעבר לכך התורה בעצמה אומרת שלפני בריאת העולם הקדוש ברוך הוא היה "בורא עולמות ומחריבן" כך שייתכן בהחלט שיש סימנים של חורבן ביקום מבחינה מדעית...
ואם תשאל אותי למה אני לא מאמין בתיאוריית המפץ הגדול, התשובה כלכך ארוכה וכוללת כלכך הרבה נושאים שאין פה מקום או זמן להרחיב בנושא.
אלא אם כן יש משהו ספציפי שתרצה לדון בו. 

מנותק בת ימי 1

• חבר(ה) בכיר(ה)
  • *
בס"ד

דבר ראשון לא כתבתי בשום מקום שאני שולל את המפץ הגדול... כתבתי שסטיבן הוקינג לא שולל את הימצאות הבורא... (למרות שאני באמת לא מאמין בתיאוריית המפץ הגדול)
מעבר לכך התורה בעצמה אומרת שלפני בריאת העולם הקדוש ברוך הוא היה "בורא עולמות ומחריבן" כך שייתכן בהחלט שיש סימנים של חורבן ביקום מבחינה מדעית...
ואם תשאל אותי למה אני לא מאמין בתיאוריית המפץ הגדול, התשובה כלכך ארוכה וכוללת כלכך הרבה נושאים שאין פה מקום או זמן להרחיב בנושא.
אלא אם כן יש משהו ספציפי שתרצה לדון בו. 
כן,מדוע לדעתך אתה לא מאמין במפץ הגול למרות שטובי הפיסיקאים תומכים בתיאוריה.אתה מנסה לסתור את הפיסיקאים?

מנותק benjo_k

• חבר(ה) מקצועי(ת)
  • *
ממש כמו שפעם אנשים לא יכלו להמלט מהאמת שברקים ורעמים הם תוצאה של זעם האלים, מפני שאיש לא יכל להעלות על דעתו הסבר מדעי לתופעות כה מוזרות. אז כמו היום, אלוהים נכנס איפה שהידע שלנו חסר. אחת מהגדולות של איש המדע בניגוד לאיש הדת, הוא להודות שאין בידיו את כל התשובות. "החכם מכל הוא זה שיודע שאינו יודע..." כך אמר סוקרטס, וצדק. אני מוצא את עצמי לעיתים מקנא באנשי הדת, שחלק מהם לא ראו את האוניברסיטה מבפנים, אבל כבר יש בידיהם את התשובות לשאלות הגדולות והמקיפות ביותר של היקום מאוגדות להן בתוך ספר, הם לא בילו יום אחד במחקר אבל הם כבר יודעים הכל. נכון, אין בנמצא תשובה מדעית נחרצת לגבי השאלה איך נוצר המפץ הגדול. טובי הפיסיקאים בעולם מבלים שנים במחקרים מפרכים כדי למצוא את התשובה. בינתיים, חיים עם חוסר וודאות מסויים. אנשי הדת לעומת זאת לעולם לא ידעו את התשובה, יודעים למה? כי הם בטוחים שהם כבר יודעים הכל. הם חושבים שהם מבינים את התשובה מבלי לחקור לעומק מהו זמן ומהו מרחב. העיקר שלא נאלץ לחיות בחוסר וודאות.
בס"ד
אין אדם בעולם שיודע את כל התשובות לכל השאלות, בזה אני מסכים איתך.
אבל כמו שלמדע יש הרבה תשובות מוכחות גם לחז"ל יש תשובות מוכחות... החלק הראשון בתשובתי הקודמת כולו עובדות.
בחלק השני אם תסתכל שוב תראה שכתבתי - לפי עניות דעתי.
בנושא התורה - התורה כבר הוכיחה למדע אין ספור פעמים שחוכמתה אלוקית, למשל, המרחק לירח היה מקובל בידי חז"ל הרבה זמן לפני שלמדע היה כלים בכלל לבדוק אותו (תבדוק) עוד דוגמא - רבי שמעון בר יוחאי זצוק"ל זיע"א כתב בזוהר הקדוש נתונים מדויקים על ארצות שהוא מעולם לא היה שם ועל האנשים הגרים שם כגון אפריקה וסין ויש עוד מלא דוגמאות.
בשביל שתבין על איזה גאונים אני מדבר - הגאון מוילנא בגיל 6 היה נותן דרשות בשני בתי כנסת בגיל 7 הוא גמר את הש"ס בעיון, הוא היה כותב 2 סוגיות בתורה בו זמנית סוגיה בכל יד... ניסית פעם לכתוב רק - דוד ביד אחת ו - משה ביד שניה בו זמנית?
ויש עוד המון גאונים כמו הרמב"ם שהיה פיסיקאי,רופא,אסטרונום ועוד (היה ידוע בעולם) וכולם האמינו בתורה הקדושה.
הארי הקדוש, הבעל שם טוב,רבי נחמן מברסלב, רבי אלימלך מליז'נסק,רבי שלמה יצחקי (רש"י) ועוד ועוד ועוד...
כולם היו גאונים וכולם האמינו בתורה.

מנותק benjo_k

• חבר(ה) מקצועי(ת)
  • *
כן,מדוע לדעתך אתה לא מאמין במפץ הגול למרות שטובי הפיסיקאים תומכים בתיאוריה.אתה מנסה לסתור את הפיסיקאים?

לא אני אחי, אני קטן... ואני לא שולל את העובדה שהיה פיצוץ/חורבן איך שתקרא לזה... אני לא מקבל את התאוריה של הוקינג כפי שהיא.
למה? כי נוכחתי לדעת שכל דברי רבותינו הקדושים (תנאים ואמוראים וכל חכמי ישראל) הם אמת צרופה מתוך מידע שאספתי במשך השנים ממקורות שונים (גם מהמדע) והם כתבו שיש בורא לעולם שיצר את העולם בצורה אחרת... אכן יש מושג שנקרא ניפוץ הכלים אבל אני לא מתכוון להיכנס לדיון במושגים של קבלה, מה גם שאני לא חכם ולא מתעסק בדברים שהם מעבר להבנתי.
הבריאה היא חוכמה אלוקית - אפשר להבין איך אלוקים שברא את המוחות של כל הגאונים וכל בני האדם בעולם חושב? זה עניין של אמונה... אני מאמין בה' יתברך בכל ליבי מתוך המורכבות של העולם ומתוך כך שכל החוכמה בבריאה זועקת יש אלוקים, לא ייתכן שהכל נברא במקרה.
היהדות והתורה לא מקבלות את תיאוריית המפץ הגדול זאת עובדה (שהן לא מקבלות), עכשיו אם אתה רוצה לדון באמיתות היהדות והתורה זה כבר נושא בפני עצמו.

מנותק בת ימי 1

• חבר(ה) בכיר(ה)
  • *
לא אני אחי, אני קטן... ואני לא שולל את העובדה שהיה פיצוץ/חורבן איך שתקרא לזה... אני לא מקבל את התאוריה של הוקינג כפי שהיא.
למה? כי נוכחתי לדעת שכל דברי רבותינו הקדושים (תנאים ואמוראים וכל חכמי ישראל) הם אמת צרופה מתוך מידע שאספתי במשך השנים ממקורות שונים (גם מהמדע) והם כתבו שיש בורא לעולם שיצר את העולם בצורה אחרת... אכן יש מושג שנקרא ניפוץ הכלים אבל אני לא מתכוון להיכנס לדיון במושגים של קבלה, מה גם שאני לא חכם ולא מתעסק בדברים שהם מעבר להבנתי.
הבריאה היא חוכמה אלוקית - אפשר להבין איך אלוקים שברא את המוחות של כל הגאונים וכל בני האדם בעולם חושב? זה עניין של אמונה... אני מאמין בה' יתברך בכל ליבי מתוך המורכבות של העולם ומתוך כך שכל החוכמה בבריאה זועקת יש אלוקים, לא ייתכן שהכל נברא במקרה.
היהדות והתורה לא מקבלות את תיאוריית המפץ הגדול זאת עובדה (שהן לא מקבלות), עכשיו אם אתה רוצה לדון באמיתות היהדות והתורה זה כבר נושא בפני עצמו.
אני לא דן באמיתות התורה.אבל רק להזכירך הדבר הראשון שה' אמר בבראשית היה: ויהי אור. כנראה שהוא התכוון למפץ הגדול או כמה מאות שנים אחרי לביטול האיזון בין החומר לאנטי חומר.

מנותק benjo_k

• חבר(ה) מקצועי(ת)
  • *
אני לא דן באמיתות התורה.אבל רק להזכירך הדבר הראשון שה' אמר בבראשית היה: ויהי אור. כנראה שהוא התכוון למפץ הגדול או כמה מאות שנים אחרי לביטול האיזון בין החומר לאנטי חומר.
אם תביא לי אסמכתא לכך מהמקרא או מהמפרשים אז אני אאמין בזה... אבל אני לא אבסס את האמונה שלי על השערות של מדען זה או אחר (מה גם  שהם חלוקים בדבריהם בינם לבין עצמם) ואפילו לא על השערות שלי עצמי. יש לנו תורה של אלפי שנים וחכמים שפירשו אותה משך כל הדורות ועל אלה אני מבסס את אמונותי.

מנותק בת ימי 1

• חבר(ה) בכיר(ה)
  • *
אם תביא לי אסמכתא לכך מהמקרא או מהמפרשים אז אני אאמין בזה... אבל אני לא אבסס את האמונה שלי על השערות של מדען זה או אחר (מה גם  שהם חלוקים בדבריהם בינם לבין עצמם) ואפילו לא על השערות שלי עצמי. יש לנו תורה של אלפי שנים וחכמים שפירשו אותה משך כל הדורות ועל אלה אני מבסס את אמונותי.
אני אנסה למצוא לך אסמכתאות.

מנותק benjo_k

• חבר(ה) מקצועי(ת)
  • *
בס"ד

:old_afro: ותנסה גם לעיין בדברי התורה והמפרשים ובכלל דברי חז"ל, אני בטוח שתופתע לטובה ואולי גם בדרך תקנה את עולמך שתיווכח בחוכמת התורה וחז"ל...  ויש לי עצה קטנה בשבילך לפני שאתה לומד תבקש מה' שיעזור לך להבין ואל תסמוך על זה ש"אתה כבר תבין לבד" כשה' נגלה אל שלמה בגבעון ומבשר "שאל מה אתן לך!" ושלמה אינו מבקש לא כסף ולא זהב, לא ניצחון בקרב אף לא אריכות ימים, דבר אחד קטן מבקש הוא, ועל כך משבחו הקב"ה, הוא מבקש: "ונתת לעבדך לב שומע..." (מלכים א' ג' ט'). לב שומע!
מאחל לך שתמצא את האמת ולא תרפה ממנה לעולם.
אשרינו שזכינו לאוצרות כאלו...  :dance:

מנותק אלמ

• חבר(ה) בכיר(ה)
  • *
העולם נברא ע"פ ספר יצירה וע"פ חיבורי מיוחדים של האותיות אשר אותם ברא ה' ראשונות כמו שמובא ע"פ הקבלה "בראשית ברא ה' א-ת.." את משמע את האותיות מאלף עד תיו כלשון את.
בכל אופן לא נראה לי שזה מקביל לתיאוריית המפץ הגדול שהוא מבוסס על רוחניות גרידא וכוחות עליונים ולא כן המפץ הגדול שמקורו בפיצוץ ופרץ אנרגיה עצומה אשר היוותה את התפתחות היקום.

מנותק אלמ

• חבר(ה) בכיר(ה)
  • *
אגב בת ימי עדיין לא ענית לי לגבי הדיון על הנהגת אלוקים את העולם.

מנותק בת ימי 1

• חבר(ה) בכיר(ה)
  • *
אגב בת ימי עדיין לא ענית לי לגבי הדיון על הנהגת אלוקים את העולם.
תזכיר לי מה הייתה השאלה.

מנותק אלמ

• חבר(ה) בכיר(ה)
  • *
עיין בדפים הקודמים!

מנותק בת ימי 1

• חבר(ה) בכיר(ה)
  • *
עיין בדפים הקודמים!
עברתי עליהם.השאלה האחרונה שלך הייתה מה אני מגדיר כרע ועניתי לך על זה.

מנותק אלמ

• חבר(ה) בכיר(ה)
  • *
אתה מאמין בקיומה של המדינה יותר משאר קיומה של התורה אשר ניתנה מפי אלוקים חיים? חשיבה קצת!