כתב נושא: "ייתכן שישראל תגיב בצפון בקרוב"  (נקרא 954 פעמים)

0 משתמשים ו- 1 אורח נמצאים בנושא זה.

מנותק ירין הכהניסט

• חבר(ה) של כבוד
  • *
"ייתכן שישראל תגיב בצפון בקרוב"
« ב- : אפריל 30, 2010, 15:59:21 »
בס"ד

אל"מ במיל' קובי מרום צופה כי ישראל לא תיזום חזית חדשה בצפון אך מעריך כי יגיע הרגע שבו ישראל תגיב על התחמשות החיזבאללה.

שר החוץ של מצרים, אחמד אבו ריט, אמר השבוע כי "יש בלבנון פאניקה מוחלטת" מהאפשרות של תקיפה ישראלית ומלחמה חדשה. הרקע לאותה פאניקה הוא הדיווחים על העברת טילי סקאד מסוריה לחיזבאללה.

אל"מ במיל,' קובי מרום לשעבר מפקד הגזרה המזרחית בלבנון אומר בראיון לערוץ 7 שככל הנראה רגע התגובה מתקרב, "מאז סיום מלחמת לבנון השנייה החיזבאללה ממשיך להתחמש, החלטה 1701 לא מקוימת, וכולם רואים שסוריה ואיראן ממשיכות להעביר נשק. אין ספק שטילי הסקאד שהועברו לאחרונה העלו את רף המתח וישראל לא תוכל לשבת מהצד ולהביט, ייתכן שיגיע הרגע שישראל תגיב".

מרום מעריך שישראל לא תפתח מייד חזית חדשה, "אני לא רואה מצב שישראל יוזמת מלחמת לבנון שלישית אבל אם כל המסרים הדיפלומטים לא יצלחו זה בהחלט לא דמיוני שנתקוף שיירות של תחמושת שמעבירות טילים לחיזבאללה, זה יהיה סימן אזהרה".

לדבריו שנות השקט הם פרי שיקום יכולת ההרתעה של ישראל, "צריך לזכור שארבע השנים האחרונות היו מהשקטות שהצפון ידע וזה קורה למרות הכשלים במלחמת לבנון השנייה, בסופו של יום ישראל הצליחה לשקם את ההרתעה".

http://www.inn.co.il/News/News.aspx/203713

מנותק יובל הכהניסט

• חבר(ה) בכיר(ה)
  • *
"ייתכן שישראל תגיב בצפון בקרוב"
« להגיב #1 ב- : מאי 01, 2010, 15:33:14 »
בס"ד

בעזרת השם.נמאס לי כבר מהמדינה הזאת לבנון.נמאס לי לשמוע את השם הזה.