כתב נושא: סאות פארק חושפים את האיסלאם  (נקרא 3577 פעמים)

0 משתמשים ו- 1 אורח נמצאים בנושא זה.

מנותק חרותניק

• חבר(ה) בכיר(ה)
  • *
סאות פארק חושפים את האיסלאם
« ב- : אפריל 23, 2010, 18:11:54 »
פרק חגיגות המאתיים של "סאות' פארק", בו הוצג הנביא מוחמד, גרר אחריו גל של ביקורות ואיומים. כך הצליחה הסדרה לשכנע שהאיסלאם היא דת אלימה (ועל הדרך לזכות בלא מעט יחסי ציבור)
http://www.nrg.co.il/online/47/ART2/097/859.html?hp=47&loc=7&tmp=4003#after_maavaron

אני יודע שהסדרה הזאת לא אורטודוקסית או צנועה במיוחד אבל אני חושב שהם העלו כאן נושא חשוב על חופש הביטוי שנמצא בסכנה.
אני ראיתי את הפרק המדובר והמחשבה שהם אפילו לא הראו את מוחמד בצורה ישירה בפרק (בעוד שהראו את בודהה מסניף קוקאין) ובכל זאת קיבלו היוצרים של הסדרה איומים לרצח, מה שגרם להם לצנזר את פרק ההמשך.

שורה תחתונה האם שווה להתעקש להראות את מוחמד שזה בעצם רק להילחם על חופש הביטוי למרות הסכנות? מה דעתכם?
« עריכה אחרונה: אפריל 23, 2010, 21:51:41 על ידי חרותניק »

מנותק m4a1

• חבר(ה) של כבוד
  • *
« להגיב #1 ב- : אפריל 23, 2010, 18:13:23 »
אם חופש ביטוי אז חופש ביטוי עד הסוף, אם הוא יכול לצעוק קייל יו פאקינג ג'ו, הוא יכול להראות את מוחמד.

מנותק חרותניק

• חבר(ה) בכיר(ה)
  • *
« להגיב #2 ב- : אפריל 23, 2010, 18:24:38 »
אם חופש ביטוי אז חופש ביטוי עד הסוף, אם הוא יכול לצעוק קייל יו פאקינג ג'ו, הוא יכול להראות את מוחמד.
אני מסכים איתך, וזה אי צדק עצום כשהם יכולים לרדת על יהודים כמה שהם רוצים, או למשל כשהם מראים את בודהה מסניף קוקאין מכיוון שהם יודעים שהבודהיסטים לא אלימים, וגם אם הם יעלבו מזה הם לא יעשו שום דבר.
לעומת זאת את מוחמד אסור אפילו להראות, על אחת כמה וכמה להראות אותו מסניף קוקאין או משהו כזה.

אבל השאלה האמיתית היא האם זה באמת שווה את הסכנה?

מנותק m4a1

• חבר(ה) של כבוד
  • *
« להגיב #3 ב- : אפריל 23, 2010, 18:30:18 »
אני מסכים איתך, וזה אי צדק עצום כשהם יכולים לרדת על יהודים כמה שהם רוצים, או למשל כשהם מראים את בודהה מסניף קוקאין מכיוון שהם יודעים שהבודהיסטים לא אלימים, וגם אם הם יעלבו מזה הם לא יעשו שום דבר.
לעומת זאת את מוחמד אסור אפילו להראות, על אחת כמה וכמה להראות אותו מסניף קוקאין או משהו כזה.

אבל השאלה האמיתית היא האם זה באמת שווה את הסכנה?

לדעתי כן, זו ארה"ב והדבר מקובל. כל דת אחרת, גם הנצרות, גם אלוהים וגם ישו, כולם כולל כולם קיבלו בראש מסאות' פארק. את אלוהים הציגו כחיה מעוותת, את ישו הראו שהוא אוכל מכות מהשטן, את בודהה כמו שהזכרת מסניף קוקאין, אז רק בגלל שכמה מוסלמים עלולים להתעצבן אז אסור להציג את מוחמד? לא מקובל עליי.

אם לא ישדרו את זה, זה מדרון מאוד חלק, עכשיו זה מוחמד, מחר זה מסגד, מחרתיים זה כל אזכור שלילי לאסלאם.

מנותק אוהד הפועל

• חבר(ה) בכיר(ה)
  • *
« להגיב #4 ב- : אפריל 24, 2010, 20:41:52 »
סאוף פארק זו תכנית עצומה, אין תכנית יותר חריפה ממנה, והם די שמים פס על כל העולם ואחותו, ככה שתמוה לי שהיוצרים נכנעו ללחץ לצנזר את מוחמד. לדעתי הם פשוט צחקו על הצנזורה המטורפת.

מנותק חרותניק

• חבר(ה) בכיר(ה)
  • *
« להגיב #5 ב- : אפריל 24, 2010, 20:57:06 »
סאוף פארק זו תכנית עצומה, אין תכנית יותר חריפה ממנה, והם די שמים פס על כל העולם ואחותו, ככה שתמוה לי שהיוצרים נכנעו ללחץ לצנזר את מוחמד. לדעתי הם פשוט צחקו על הצנזורה המטורפת.

אני לא בדיוק מסכים עם כל מה שהסדרה הזאת מייצגת, אבל זה נכון שסאות פארק באמת לא רואים אף אחד בעיניים, ממה שהבנתי הערוץ שבו התוכנית משודרת פשוט לא הסכימה לתכנים של פרק ההמשך או משהו כזה מכיוון שהם באמת רצו להראות את מוחמד בצורה ישירה, ושתי היוצרים הראשיים הודיעו רשמית בצורה די דרמטית שזה הפרק הראשון מאז שהסדרה התחילה לפני 14 שנים שהם פשוט לא מסוגלים לעמוד מאחוריו.

מנותק יובל הכהניסט

• חבר(ה) בכיר(ה)
  • *
« להגיב #6 ב- : אפריל 24, 2010, 21:32:57 »
בס"ד

אני מאז שאני ילד אני צופה בסדרה הזאת.ראיתי את כל הפרקים חחחח אני מרגיש גאה.

מנותק 500sw

• חבר(ה) מקצועי(ת)
  • *
« להגיב #7 ב- : אפריל 24, 2010, 22:03:21 »
אחד הסדרות הטובות ביותר אני עוד זוכר את הסדרה כשהיא שודרה בערוץ 22 לפני שהיה יס והוט וכל אלה,ואם הם יפסיקו להיות כמו כולם ולפחד מהמוסלמים המטומטמים והבכיינים זה בכלל יעלה להם את המוניטין :old_smiley:
אל תצביע תשפיע

מנותק יובל הכהניסט

• חבר(ה) בכיר(ה)
  • *
« להגיב #8 ב- : אפריל 24, 2010, 22:04:08 »
בס"ד

אחד הסדרות הטובות ביותר אני עוד זוכר את הסדרה כשהיא שודרה בערוץ 22 לפני שהיה יס והוט וכל אלה :old_smiley:

ידעת שאחד היוצרים הוא יהודי?

מנותק 500sw

• חבר(ה) מקצועי(ת)
  • *
« להגיב #9 ב- : אפריל 24, 2010, 22:05:40 »
בס"ד

לא,אולי בגלל זה הוא עשה את אחד הילדים שם יהודי..
אל תצביע תשפיע

מנותק חרותניק

• חבר(ה) בכיר(ה)
  • *
« להגיב #10 ב- : אפריל 24, 2010, 22:06:48 »
בס"ד

אתה בטח מדבר על מאט סטון, אם אני לא טועה רק אבא שלו יהודי.

מנותק יובל הכהניסט

• חבר(ה) בכיר(ה)
  • *
« להגיב #11 ב- : אפריל 24, 2010, 22:09:43 »
בס"ד

אתה בטח מדבר על מאט סטון, אם אני לא טועה רק אבא שלו יהודי.

כן אני מדבר עליו

ולא,אמא יהודייה ואבא אירי

מנותק יובל הכהניסט

• חבר(ה) בכיר(ה)
  • *
« להגיב #12 ב- : אפריל 24, 2010, 22:12:24 »
בס"ד

לא,אולי בגלל זה הוא עשה את אחד הילדים שם יהודי..

כן אחי זאת הסיבה והוא גם מדבב אותו

מנותק חרותניק

• חבר(ה) בכיר(ה)
  • *
« להגיב #13 ב- : אפריל 24, 2010, 22:23:31 »
בס"ד

כן אני מדבר עליו

ולא,אמא יהודייה ואבא אירי
צודק טעות שלי, זה גם מסביר את העניין שלרוב יש איזכורים די חיוביים (כך נראה) באופן כללי כלפי יהודים  בסאות פארק.

מנותק נדב

• חבר(ה) מקצועי(ת)
  • *
« להגיב #14 ב- : אפריל 24, 2010, 22:44:52 »
בוודאי שאסור להכנע לאיומים של המוסלמים.

מנותק אוהד הפועל

• חבר(ה) בכיר(ה)
  • *
« להגיב #15 ב- : אפריל 24, 2010, 22:52:42 »
צודק טעות שלי, זה גם מסביר את העניין שלרוב יש איזכורים די חיוביים (כך נראה) באופן כללי כלפי יהודים  בסאות פארק.

אתה רציני? היהודים לא יכולים לשחק כדורסל, או יש את הפרק שהיהודים לא יכולים לרקוד, או הפרק עם הסרט על ישו, שמראים את כל היהודים בבית הכנסת עם הסטריאוטיפים הידועים ועוד הרבה פרקים שהם קורעים את היהודים לגזרים.

מנותק חרותניק

• חבר(ה) בכיר(ה)
  • *
« להגיב #16 ב- : אפריל 24, 2010, 23:00:34 »
אתה רציני? היהודים לא יכולים לשחק כדורסל, או יש את הפרק שהיהודים לא יכולים לרקוד, או הפרק עם הסרט על ישו, שמראים את כל היהודים בבית הכנסת עם הסטריאוטיפים הידועים ועוד הרבה פרקים שהם קורעים את היהודים לגזרים.
כנראה שאתה פשוט מפרש את הסדרה לא נכון, ראיתי את הפרק עם הסרט על ישו ולהזכירך הם הוציאו את מל גיבסון אנטישמי פסיכופט בסוף הפרק אם אני זוכר נכון, כך לרוב כשהם יורדים על יהודים הם בראש ובראשונה יורדים על האנטישמיים, אני ראיתי את רוב הפרקים מהסדרה הזאת כי אני חייב להודות שהייתי מכור כי זה די מבדר, ולא יצא להיפגע אפילו פעם אחת מהאיזכורים שלהם על יהודים (ואני יודע מתי צריך להיפגע).

מנותק נדב

• חבר(ה) מקצועי(ת)
  • *
« להגיב #17 ב- : אפריל 24, 2010, 23:02:35 »
אני מעולם לא ראיתי ולו בדל של אנטשימיות בסדרה הזו. יש "הסתלבטויות", אבל בגדול הגישה היא אכן אוהדת, קייל למשל הוא דמות מובהקת של יהודי, יש לו מנת משכל גבוהה יחסית והוא מרבה להתעניין בנושאים כמו פילוסופיה והגות, לעיתים גם יש לו מצפון מפותח יותר מאשר שאר חבריו (אם כי לא תמיד). הדמות בסאות' פארק שהיא אנטישמית - קארטמן, הוא דמות נלעגת והרבה פעמים היוצרים משתמשים בו כדי להראות עד כמה טיפשית היא אנטישמיות - למשל בפרק שנעשה על הסרט "הפסיון של ישו" וככל הנראה הסרט הזה עצבן מאד את היוצרים שמצידם נכנסו במל גיבסון בכל הכח...

כמובן שצוחקים על יהודים כמו על כל קבוצה אבל במקרה של יהודים זה יחסית בטוב טעם.

מנותק חרותניק

• חבר(ה) בכיר(ה)
  • *
« להגיב #18 ב- : אפריל 24, 2010, 23:28:05 »
אני מעולם לא ראיתי ולו בדל של אנטשימיות בסדרה הזו. יש "הסתלבטויות", אבל בגדול הגישה היא אכן אוהדת, קייל למשל הוא דמות מובהקת של יהודי, יש לו מנת משכל גבוהה יחסית והוא מרבה להתעניין בנושאים כמו פילוסופיה והגות, לעיתים גם יש לו מצפון מפותח יותר מאשר שאר חבריו (אם כי לא תמיד). הדמות בסאות' פארק שהיא אנטישמית - קארטמן, הוא דמות נלעגת והרבה פעמים היוצרים משתמשים בו כדי להראות עד כמה טיפשית היא אנטישמיות - למשל בפרק שנעשה על הסרט "הפסיון של ישו" וככל הנראה הסרט הזה עצבן מאד את היוצרים שמצידם נכנסו במל גיבסון בכל הכח...

כמובן שצוחקים על יהודים כמו על כל קבוצה אבל במקרה של יהודים זה יחסית בטוב טעם.
כל מילה נכונה, בדיוק לזה התכוונתי.

מנותק יובל הכהניסט

• חבר(ה) בכיר(ה)
  • *
« להגיב #19 ב- : אפריל 24, 2010, 23:58:05 »
בס"ד

ושתי היוצרים הראשיים הודיעו רשמית בצורה די דרמטית שזה הפרק הראשון מאז שהסדרה התחילה לפני 14 שנים שהם פשוט לא מסוגלים לעמוד מאחוריו.

הסדרה התחילה לפני 13 שנים.ב1997.

מנותק אוהד הפועל

• חבר(ה) בכיר(ה)
  • *
« להגיב #20 ב- : אפריל 25, 2010, 00:01:08 »
כנראה שאתה פשוט מפרש את הסדרה לא נכון, ראיתי את הפרק עם הסרט על ישו ולהזכירך הם הוציאו את מל גיבסון אנטישמי פסיכופט בסוף הפרק אם אני זוכר נכון, כך לרוב כשהם יורדים על יהודים הם בראש ובראשונה יורדים על האנטישמיים, אני ראיתי את רוב הפרקים מהסדרה הזאת כי אני חייב להודות שהייתי מכור כי זה די מבדר, ולא יצא להיפגע אפילו פעם אחת מהאיזכורים שלהם על יהודים (ואני יודע מתי צריך להיפגע).

לא התכוונתי שזה נובע מהאנטישמיות, אבל באותו פרק, באותו בית כנסת צוחקים על היהודים. כמובן שגם צוחקים על הנוצרים באופן כללי, על מל גיבסון ועוד. זה לא אומר שלא צוחקים הרבה על היהודים.

מנותק ירון בן ישראל

• משתמש(ת) מוכר(ת)
  • *
  • "ה' עוז לעמו ייתן ה' יברך את עמו בשלום".
« להגיב #21 ב- : אפריל 25, 2010, 04:01:20 »
היי חבריי עם כל הכבוד לזה שהסטלבטו על האיסלם הם לבסוף צינזרו מחמת הפחד.
וראוי גם שאתם מחמת יראת שמיים וטומאת הגויים והתכנים הוולגרים שלהם לא תצפו בטומאה הזאת
ותהיו שותפים למה שכינה הרב מאיר כהנא זכר צדיק לברכה-"מתגויים".
אנא כבדו את בורא עולם,עצמכם ואת עמינו.
נסו לאמץ גם כעצה ממני יהודי פשוט אוהב ישראל את ממרות התורה ואחת מהן שמיועדת לנושא פה-"הוכח תוכיח בעמיתך ולא תישא עליו חטא"...
שבורא עולם יברך את כולנו.
"תורת ישראל, ארץ ישראל ועם ישראל הם שלושה עיקרים שחברו יחדיו. טול אחד מן השלושה ושני האחרים בטלים."

מנותק חרותניק

• חבר(ה) בכיר(ה)
  • *
« להגיב #22 ב- : אפריל 25, 2010, 07:19:14 »
לא התכוונתי שזה נובע מהאנטישמיות, אבל באותו פרק, באותו בית כנסת צוחקים על היהודים. כמובן שגם צוחקים על הנוצרים באופן כללי, על מל גיבסון ועוד. זה לא אומר שלא צוחקים הרבה על היהודים.

אני יודע שהם יורדים על יהודים לא מעט וגם אמרתי את זה, אבל אני אומר לך באחריות שהצורה שבה הם צוחקים על יהודים היא רחוקה מלהיות מעליבה (וסאות פארק ידועים בתור סדרה מעליבה ופוגעת לפעמים) זה כל מה שאני אומר, לעומת זאת ראיתי פעם פרק שנפל חזק מאוד על הנוצרים, ואני אומר לך בוודאות שאם הייתי נוצרי או לחלופין אם הם היו צוחקים על יהודים בצורה כזאת, אז הייתי נעלב.
ולדעתי מכל הקבוצות האטניות/דתות יהודים הם בין אלה שמקבלים מהם דווקא את היחס הכי הוגן, וקח בחשבון שאני עוד אומר לך את זה בתור יהודי שאוזניו מאוד מחודדות  כלפי אנטישמיות או כל דבר שפוגע ביהודים, אם היו צוחקים בצורה מעליבה (אפילו אם לא מתוך אנטישמיות) תהיה בטוח שלא הייתי מגן עליהם.