כתב נושא: הזכירו את חיים בן פסח הי"ו היום ברדיו בתוכנית של יורם שפטל הי"ו  (נקרא 11655 פעמים)

0 משתמשים ו- 1 אורח נמצאים בנושא זה.

מנותק חרותניק

• חבר(ה) בכיר(ה)
  • *
הזכירו את חיים בן פסח הי"ו היום ברדיו בתוכנ
« להגיב #25 ב- : אפריל 20, 2010, 14:32:47 »
מבחינה חוקית ותקנית שר הפנים אמור להיות הקובע בסוגיות כאלו ולא אף אחד אחר למיטב ידיעתי, אבל האלקשי כנראה צודק שיש מעורבות של השב"כ בלמנוע את עלייתו ארצה (הם אלו שגירשו את חיים מכאן מלכתחילה), וזה גם מסביר היטב את ההתנגדות החריפה של כל שרי הפנים למיניהם לעלייתו של חיים ארצה ואפילו לבקר כאן הם לא נותנים לו כנראה כי הם מבחינה מסוימת בובות של השב"כ.
אבל בכל זאת אסור לוותר תמיד יש תקווה, ואני חושב שעל חיים לנסות שוב ושןב לעלות לארץ ולא משנה מי שר הפנים ומי נמצא בשב"כ.
« עריכה אחרונה: אפריל 20, 2010, 14:44:03 על ידי חרותניק »

מנותק חיים בן_פסח

• אדמין הפורום
  • חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
שר הפנים לא קובע דבר. מה שקובע זו המלצת השב"כ.

אף שר פנים לא יעז להמרות את פי השב"כ.

בס''ד

ראשית כל, לפי החוק שפטל צודק ששר הפנים הוא המכריע הבלעדי.

אם שר הפנים יורה לתת לי לעלות, לפי התקדים אין גורם אחר שיכול למנוע זאת.

אני בכלל לא מסכים ששר הפנים לא היה מעז להמרות את פי השב''כ. אילו הייתי עשיר שתורם הרבה כסף לש''ס, אין לי ספק ששר הפנים היה מכניס אותי. כשזה מתאים לאינטרס הפוליטי שלהם, שרי ממשלה כן מסרבים לקבל את ההמלצות של השב''כ, צה''ל, המשטרה וכו'. השב''כ המליץ לא להסיר את המחסומים ביו''ש אך המחסומים יוסרו. השב''כ גם המליץ נגד שיחרור של הרבה מחבלים ערבים ששוחררו בכל זאת. במקרה שלי, ההחלטה היא פוליטית ולא בטחונית - השב''כ יודע שאני לא אעבור על שום חוק אם אעלה לארץ ישראל.

האלקשי, אני לא מבין למה בפעם השנייה אתה נותן תרוץ לאלי ישי לא לתת לי לעלות. אם הוא לא יתן לי לעלות, זה פשע בלתי נסלח. במיוחד בהתחשב שבגלל ש''ס ההיטלר הערבי יאסר ערפאת ו80,000 מחבלים חמושים נאצים מפת''ח עלו לארץ ישראל בהסכמי אוסלו.
« עריכה אחרונה: אפריל 20, 2010, 20:40:26 על ידי חיים בן_פסח »

מנותק חיים בן_פסח

• אדמין הפורום
  • חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
מה לעשות, עוד לא נגמלתי. את עראפת לא איזרחו כאן מתוקף חוק השבות כמדומני.

בס''ד

כן, לא איזרחו את ההיטלר הערבי יאסר ערפאת. רק נתנו לו חצי מהמדינה - יאהוד ברח הציע לערפאת בשיחות קאמפ דיוויד 97% מיהודה ושומרון, חצי ירושלים, 100% מחבל עזה ואפילו חלקי הנגב בתוך הקו הירוק. ונתנו לערפאת הרבה נשק, אימונים מצה''ל, חשמל בחינם, מיים בחינם, תרופות בחינם, אוכל בחינם, ומיליארדי שקלים.

אז אני מוכן לעשות הסכם איתך נדב הרשע: אל תאזרחו אותי כמו שלא איזרחתם את החבר שלכם ערפאת שרצח אלפי יהודים. תעשה בשבילי מה שרשעים כמוך עשיתם עבורו: תציע לי 97% מיהודה ושומרון, חצי ירושלים, 100% מחבל עזה וחלקי הנגב. ותן לי הרבה נשק, חשמל בחינם, מיים בחינם, תרופות בחינם, אוכל בחינם, ומיליארדי שקלים.

יש לנו הסכם? החבר שלכם ערפאת השתמש בכל ההטבות הללו כדי לרצוח עוד 1800 יהודים הי''ד . אני אשתמש בכל ההטבות כדי להציל יהודים ולחזק את היהודים. נו יש לנו הסכם?

מנותק האלקשי

• מנהל(ת) גלובלי(ת)
  • חבר(ה) של כבוד
  • *
ציטוט
אם שר הפנים יורה לתת לי לעלות, לפי התקדים אין גורם אחר שיכול למנוע זאת.

אני בכלל לא מסכים ששר הפנים לא היה מעז להמרות את פי השב''כ. אילו הייתי עשיר שתורם הרבה כסף לש''ס, אין לי ספק ששר הפנים היה מכניס אותי. כשזה מתאים לאינטרס הפוליטי שלהם, שרי ממשלה כן מסרבים לקבל את ההמלצות של השב''כ, צה''ל, המשטרה וכו'. השב''כ המליץ לא להסיר את המחסומים ביו''ש אך המחסומים יוסרו. השב''כ גם המליץ נגד שיחרור של הרבה מחבלים ערבים ששוחררו בכל זאת. במקרה שלי, ההחלטה היא פוליטית ולא בטחונית - השב''כ יודע שאני לא אעבור על שום חוק אם אעלה לארץ ישראל.

אבל שים לב, זה תמיד הולך לצד שמאל. האם יש תקדימים גם לצד השני? לא זכורים לי כאלה.

האם שר בטחון כלשהו סרב לחתום על מעצר מנהלי לאיש ימין? האם שר פנים אי פעם התערב
למען מסורב עליה שהינו איש ימין?

בס''ד

ראשית כל, לפי החוק שפטל צודק ששר הפנים הוא המכריע הבלעדי.

האלקשי, אני לא מבין למה בפעם השנייה אתה נותן תרוץ לאלי ישי לא לתת לי לעלות. אם הוא לא יתן לי לעלות, זה פשע בלתי נסלח. במיוחד בהתחשב שבגלל ש''ס ההיטלר הערבי יאסר ערפאת ו80,000 מחבלים חמושים נאצים מפת''ח עלו לארץ ישראל בהסכמי אוסלו.

אחריות לפשע אינה תלויה במחלוקת על היררכיה. צריך להחזיק את אלי ישי כאחראי, מכיון שהוא שותף.  
אבל אתה חייב להיות כמו אלי ישי כדי להיות שר פנים. אתה מוכרח להיות משועבד למערכת,
כי זה חלק מרכזי מדרישות התפקיד. וש"ס היא מפלגה נפשעת שתפורה בדיוק על צרכי המשטר.

האמר המרה היא שבמדינת ישראל שולטים פקידים אפלים ולא שרים וראשי ממשלות. שר המשטרה
לא שולט על קציני המשטרה ושר המשפטים לא שולט על הפרקליטות. במבחן התוצאה, מי שלא יהיה
שר פנים, גם אם הוא יהיה ימני בלתי מתפשר על הנייר, לא ימרה את פי השב"כ. זו עובדה. זו מציאות.

כל מי שחולם שיום אחד תגיע ממשלה "ימנית" ותשנה כאן סדרי בראשית, שוגה באשליות. צריך להחליף
את כל המערכות במדינה, לא רק את השלטון.

מנותק חרותניק

• חבר(ה) בכיר(ה)
  • *
« להגיב #29 ב- : אפריל 21, 2010, 15:36:58 »

כל מי שחולם שיום אחד תגיע ממשלה "ימנית" ותשנה כאן סדרי בראשית, שוגה באשליות. צריך להחליף
את כל המערכות במדינה, לא רק את השלטון.

אני סך הכל די מסכים עם מה שאתה אומר, אבל למיטב ידיעתי כשאנו נמצאים במדינה שאמנם לא דמוקרטיה אמיתית ויש בה הרבה חורים לצערי (והחורים האלה לא מקריים) אך היא כן מתיימרת להיות דמוקרטיה, הדרך היחידה לשנות את המערכות היא דרך חקיקה, או לפחות כך נוכל להגביל את כוחם של המערכות הללו, הדרך הזאת לא לוקחת יום וגם לא יומיים ואני יודע שזה קשה ותסלח לי על הבורות אבל אני לא רואה שום דרך אחרת.

אבל אם אתה כבר אומר שזאת לא הדרך אז אני באמת אשמח לשמוע אם יש לך דרך מקורית אחרת להחליף/להגביל את המערכות שעליהם אתה מדבר במדינת ישראל.
« עריכה אחרונה: אפריל 21, 2010, 15:46:03 על ידי חרותניק »

מנותק נדב

• חבר(ה) מקצועי(ת)
  • *
חיים, אני התנגדתי להסכמי אוסלו ולהבאתו של עראפת מאז ומתמיד. אני סבור שזה היה פשע נגד מדינת ישראל.

מנותק חיים בן_פסח

• אדמין הפורום
  • חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
חיים, אני התנגדתי להסכמי אוסלו ולהבאתו של עראפת מאז ומתמיד. אני סבור שזה היה פשע נגד מדינת ישראל.

בס''ד

בהודעה הקודמת שלך, למעשה הצדקת את הבאת ערפאת כשאמרת שלא איזרחו אותו. זה קל לומר עכשיו שאתה נגד הסכמי אוסלו אחרי כל מה שקרה. ב1993, לפי הסקרים דאז, הרוב המכריע של העם תמך בהסכמי אוסלו. בין חילונים, אולי 80% תמכו בהסכמים האלה. רק הדתיים בעיקר התנגדו. וכידוע אתה מאוד אנטידתי.

בכל מקרה חשפת את הרשעות שלך כשהצדקת את הגירוש שלי על ידי אותן ממשלות ישראל שהזמינו את ערפאת ו80,000 מחבלים מוסלמים חמושים לארץ ישראל. הזמינו את הערבים הנאצים האלה לא''י אחרי שהם כבר רצחו אלפי יהודים במשך עשורים.

גם אמרת שיש לי רקע "פלילי". כן ועל מה נעצרתי ונכלאתי? על מאבק מפורסם לשחרר את אחינו מברית המועצות. האם זה רע למדינה או לעם ישראל שמעל מיליון אחים יהודים בארץ הקודש היום? האם אני מסכן את בטחון העם כי נלחמתי להציל את אחינו והקרבתי מעל 30 שנים מחיי למטרה הזאת (5 שנים בכלא, 12 שנים בשיחרור על תנאי, 14 שנים כיהודי מגורש מארץ הקודש)?

אתה רשע אכזר.

מנותק האלקשי

• מנהל(ת) גלובלי(ת)
  • חבר(ה) של כבוד
  • *
« להגיב #32 ב- : אפריל 21, 2010, 18:19:47 »
הדרך היחידה לשנות את המערכות היא דרך חקיקה, או לפחות כך נוכל להגביל את כוחם של המערכות הללו, הדרך הזאת לא לוקחת יום וגם לא יומיים ואני יודע שזה קשה ותסלח לי על הבורות אבל אני לא רואה שום דרך אחרת.

זו הטעות הגדולה ביותר שניתן להעלות על הדעת. מי אחראי על יישום החקיקה? הפרקליטות, המשטרה ולעתים גם הבג"צ.

זה בערך כמו לנסות לשנות את תצורת החומרה במחשב על ידי עדכון תוכנה. החומרה משתמשת בתוכנה, ולעולם לא להיפך.
שלטון הפקידים החילו-שמאלנים הוא חומרה. הוא גוף המדינה. הממשלות, הפרלמנטים והחוקים הם תוכנות שמוחלפות בשופי.

מנותק חרותניק

• חבר(ה) בכיר(ה)
  • *
« להגיב #33 ב- : אפריל 21, 2010, 18:32:09 »
זו הטעות הגדולה ביותר שניתן להעלות על הדעת. מי אחראי על יישום החקיקה? הפרקליטות, המשטרה ולעתים גם הבג"צ.

זה בערך כמו לנסות לשנות את תצורת החומרה במחשב על ידי עדכון תוכנה. החומרה משתמשת בתוכנה, ולעולם לא להיפך.
שלטון הפקידים החילו-שמאלנים הוא חומרה. הוא גוף המדינה. הממשלות, הפרלמנטים והחוקים הם תוכנות שמוחלפות בשופי.
אז אתה אומר שכל הפוליטיקאים מטומטמים/תמימים כשהם חושבים שאפשר לשנות משהו מהכנסת ורק אתה יודע יותר טוב מהם?
ובינתיים לא שמעתי ממך אף אלטרנטיבה אלא רק ניפוץ של כל תקווה לשינוי.

מנותק האלקשי

• מנהל(ת) גלובלי(ת)
  • חבר(ה) של כבוד
  • *
« להגיב #34 ב- : אפריל 21, 2010, 20:05:45 »
אז אתה אומר שכל הפוליטיקאים מטומטמים/תמימים כשהם חושבים שאפשר לשנות משהו מהכנסת ורק אתה יודע יותר טוב מהם?
ובינתיים לא שמעתי ממך אף אלטרנטיבה אלא רק ניפוץ של כל תקווה לשינוי.

מי אמר שאין סיבות לגיטימיות (ולגיטימיות פחות) לעבודה פרלמנטרית?
אפשר לשנות את חוקי תנועה ואת נטל המיסים, אפשר לקבל תשומת לב ציבורית - אבל אי אפשר לשנות תצורת משטר וסדרי שלטון.

אני מאמין שיש צורך ברור בהחלפת מוסדות השמאל הממסדי באלטרנטיבה ראויה, ויש שיטות פעולה טובות להגעה למטרה זו. והשלב
הראשון הוא אכן ניפוץ תקוות שווא. אשליות וניתוב משאבים לפעילות בלתי רציונלית בעליל, מזיקות לנו יותר מכל דבר אחר.

מנותק נדב

• חבר(ה) מקצועי(ת)
  • *
ציטוט
בהודעה הקודמת שלך, למעשה הצדקת את הבאת ערפאת כשאמרת שלא איזרחו אותו.

All lies and jests
Still a man hears what he wants to hear
And disregards the rest

אתה יודע מאיפה הציטוט הזה נכון? מוזיקאי יהודי שאתה מן הסתם אוהב מאד. קרא את הודעתי שוב. קרא את ההודעה כולה ולא רק את מה שאתה רוצה להבין מתוכה. לא הצדקתי שום דבר רק טענתי שאין שום קשר בין המקרה של עראפת לשלך.

ציטוט
זה קל לומר עכשיו שאתה נגד הסכמי אוסלו אחרי כל מה שקרה. ב1993, לפי הסקרים דאז, הרוב המכריע של העם תמך בהסכמי אוסלו. בין חילונים, אולי 80% תמכו בהסכמים האלה. רק הדתיים בעיקר התנגדו. וכידוע אתה מאוד אנטידתי.

זו ספקולציה פרטית שלך. למען האמת ב 1993 הייתי צעיר מכדי לפתח תודעה פוליטית.

ציטוט
בכל מקרה חשפת את הרשעות שלך כשהצדקת את הגירוש שלי על ידי אותן ממשלות ישראל שהזמינו את ערפאת ו80,000 מחבלים מוסלמים חמושים לארץ ישראל. הזמינו את הערבים הנאצים האלה לא''י אחרי שהם כבר רצחו אלפי יהודים במשך עשורים.

אין קשר. רע אחד לא מצדיק רע אחר. אני בסך הכל מסביר למה לדעתי הממשלה מסרבת לאזרח אותך.

ציטוט
גם אמרת שיש לי רקע "פלילי". כן ועל מה נעצרתי ונכלאתי? על מאבק מפורסם לשחרר את אחינו מברית המועצות. האם זה רע למדינה או לעם ישראל שמעל מיליון אחים יהודים בארץ הקודש היום? האם אני מסכן את בטחון העם כי נלחמתי להציל את אחינו והקרבתי מעל 30 שנים מחיי למטרה הזאת (5 שנים בכלא, 12 שנים בשיחרור על תנאי, 14 שנים כיהודי מגורש מארץ הקודש)?

זה שיש לך רקע פלילי נותן לממשל את הזכות החוקית שלא לאזרח אותך. וכבר הסברתי שאתה מהווה גורם אנטי דמוקרטי, אתה עשוי ליצור כאן הפיכה שתדיח את הממשל הנוכחי וזו הסיבה שהוא לא רוצה לאזרח אותך. הגיוני, לא?

ציטוט
אתה רשע אכזר.

צודק.

מנותק אוהד הפועל

• חבר(ה) בכיר(ה)
  • *

אתה רשע אכזר.

יש רשעים שיש להם דעות פוליטיות של מרכז, ויש צדיקים ששמים פצצות, יושבים בכלא ובטוחים שכל השמאל בארץ שונא את המזרחים, רוסים, ניצולי השואה ואף מצדיק או מכחיש שואה.

אתה יודע זה הכל יחסי