כתב נושא: מספר שאלות בנוגע ל67-73  (נקרא 2238 פעמים)

0 משתמשים ו- 2 אורחים נמצאים בנושא זה.

מנותק m4a1

• חבר(ה) של כבוד
  • *
מספר שאלות בנוגע ל67-73
« ב- : אפריל 14, 2010, 18:22:28 »
ידוע לי שבין השנים 67-73, עד לפני יום הכיפורים, מי שידבר על החזרת שטחים הסתכלו עליו כבוגד. השאלה שלי אם עוד משהו חוץ מההלם שהעם קיבל ממלחמת יום הכיפורים גרם לשינוי בתפיסת העולם של העם ומנהיגיו, ידוע לי שב67 אפילו רבין לא דיבר על החזרת שטחים.

מנותק חחחח

• משתמש(ת) מוכר(ת)
  • *
מספר שאלות בנוגע ל67-73
« להגיב #1 ב- : אפריל 14, 2010, 18:44:32 »
אם אני זוכר נכון יצחק רבין אמר פעם משהו בסגנון "רק בכח נוכל לדבר עם הערבים"

מנותק חרותניק

• חבר(ה) בכיר(ה)
  • *
מספר שאלות בנוגע ל67-73
« להגיב #2 ב- : אפריל 14, 2010, 18:59:13 »
התשובה היא כן, יש עוד דבר שגרם לשינוי בתפיסת העולם של העם ובעיקר מנהיגיו, וזה שנת 1977 כאשר מפא"י/המערך איבד את השלטון ויחד עם זה הוא גם איבד גם את הציונות שלו וגם ירד לגמרי מהפסים, ומאז ככל שהשמאל הקיצוני לקח עוד צעד שמאלה כך גם השמאל המתון וכן הלאה וכן הלאה ולצערי גם הליכוד (או לפחות רובו) נגרר אחריהם שמאלה.

מנותק m4a1

• חבר(ה) של כבוד
  • *
מספר שאלות בנוגע ל67-73
« להגיב #3 ב- : אפריל 14, 2010, 19:00:34 »
התשובה היא כן, יש עוד דבר שגרם לשינוי בתפיסת העולם של העם ובעיקר מנהיגיו, וזה שנת 1977 כאשר מפא"י/המערך איבד את השלטון ויחד עם זה הוא גם איבד גם את הציונות שלו, ומאז ככל שהשמאל הקיצוני לקח עוד צעד שמאלה כך גם השמאל המתון וכן הלאה וכן הלאה ולצערי גם הליכוד (או לפחות רובו) נגרר אחריהם שמאלה.

תוכל להרחיב יותר על השינויים והגורמים להם שחלו בעם?

מנותק חרותניק

• חבר(ה) בכיר(ה)
  • *
מספר שאלות בנוגע ל67-73
« להגיב #4 ב- : אפריל 14, 2010, 19:23:32 »
תוכל להרחיב יותר על השינויים והגורמים להם שחלו בעם?
אני לא יודע אם אתה יודע את זה או לא  אבל אני אנסה לפרט לך בקצרה את מה שאני יודע, לפני 67 המפה הפוליטית בישראל היתה שונה לחלוטין, השמאל הקיצוני לא היה בהכרח פרו ערבי כמו היום אלא היה בסך הכל משרת של סטאלין והם כינו אותו "שמש העמים" ועוד כל מיני שמות חיבה והצדיקו כל מעשה שלו, וכשאני אומר שמאל קיצוני אז אני מתכוון רק למפ"ם השומר הצעיר ואפילו חלק ממפא"י,כמובן שכל זה השתנה ישר לאחר מלחמת ששת הימים והשמאל הקיצוני כולו נהפכו מסטאליניסטים לפרו "פלשתינים" לעומת זאת השמאל המתון כגון גולדה מאיר הוקיעה את השמאל הקיצוני ואמרה "מי שרוצה לחזור לגבולות 67 חייב להיות בוגד" או משהו דומה לזה, כך שאם גולדה מאיר הייתה יוצאת מקברה ורואה את השמאל "המתן" של היום היא הייתה רוצה לחזור לקבר שלה, וכנ"ל גם אנשי ימין.
אני חושב שאין יותר מדי על מה להרחיב אבל סיבה נוספת זה פשוט עניין של התשה של עם ישראל של מלחמה אחרי מלחמה אחרי מלחמה, ובנוסף החלשת ישראל מלחץ של ארצות זרות, העם פשוט עייף.
ומה שנתן באמת את הלגיטימציה למסירת שטחים לצערי זה ההסכם "שלום" עם מצרים כשבגין מסר את כל סיני.
אה ועוד דבר, אפשר גם לראות שינוי גדול מאוד בימין המתון כביכול מאז הסכמי אוסלו, לפני הסכמי אוסלו אם אני לא טועה הליכוד בעיקר השתמש באגנדה של "ירדן היא פלשתין" וכיום נתניהו מרידור ודומיהם אומרים "יתנו יקבלו לא יתנו לא יקבלו" (שאפילו את זה הם לא מקיימים) וכבר מכירים במדינה "פלשתינית" והיחידים שעוד איכשהו יותר דומים (אמנם לא זהים) לליכוד/חרות של פעם זה מיכאל קליינר משה פייגלין ומנהיגות יהודית.

« עריכה אחרונה: אפריל 14, 2010, 19:39:53 על ידי חרותניק »

מנותק m4a1

• חבר(ה) של כבוד
  • *
מספר שאלות בנוגע ל67-73
« להגיב #5 ב- : אפריל 14, 2010, 19:48:42 »
אני לא יודע אם אתה יודע את זה או לא  אבל אני אנסה לפרט לך בקצרה את מה שאני יודע, לפני 67 המפה הפוליטית בישראל היתה שונה לחלוטין, השמאל הקיצוני לא היה בהכרח פרו ערבי כמו היום אלא היה בסך הכל משרת של סטאלין והם כינו אותו "שמש העמים" ועוד כל מיני שמות חיבה והצדיקו כל מעשה שלו, וכשאני אומר שמאל קיצוני אז אני מתכוון רק למפ"ם השומר הצעיר ואפילו חלק ממפא"י,כמובן שכל זה השתנה ישר לאחר מלחמת ששת הימים והשמאל הקיצוני כולו נהפכו מסטאליניסטים לפרו "פלשתינים" לעומת זאת השמאל המתון כגון גולדה מאיר הוקיעה את השמאל הקיצוני ואמרה "מי שרוצה לחזור לגבולות 67 חייב להיות בוגד" או משהו דומה לזה, כך שאם גולדה מאיר הייתה יוצאת מקברה ורואה את השמאל "המתן" של היום היא הייתה רוצה לחזור לקבר שלה, וכנ"ל גם אנשי ימין.
אני חושב שאין יותר מדי על מה להרחיב אבל סיבה נוספת זה פשוט עניין של התשה של עם ישראל של מלחמה אחרי מלחמה אחרי מלחמה, ובנוסף החלשת ישראל מלחץ של ארצות זרות, העם פשוט עייף.
ומה שנתן באמת את הלגיטימציה למסירת שטחים לצערי זה ההסכם "שלום" עם מצרים כשבגין מסר את כל סיני.
אה ועוד דבר, אפשר גם לראות שינוי גדול מאוד בימין המתון כביכול מאז הסכמי אוסלו, לפני הסכמי אוסלו אם אני לא טועה הליכוד בעיקר השתמש באגנדה של "ירדן היא פלשתין" וכיום נתניהו מרידור ודומיהם אומרים "יתנו יקבלו לא יתנו לא יקבלו" (שאפילו את זה הם לא מקיימים) וכבר מכירים במדינה "פלשתינית" והיחידים שעוד איכשהו יותר דומים (אמנם לא זהים) לליכוד/חרות של פעם זה מיכאל קליינר משה פייגלין ומנהיגות יהודית.

הבנתי, תודה רבה!

מנותק חרותניק

• חבר(ה) בכיר(ה)
  • *
מספר שאלות בנוגע ל67-73
« להגיב #6 ב- : אפריל 14, 2010, 19:53:35 »
הבנתי, תודה רבה!
על לא דבר, אני תמיד שמח לראות שאני גם מצליח להשכיל אנשים ולא רק להיות המושכל  ;D

מנותק יובל הכהניסט

• חבר(ה) בכיר(ה)
  • *
מספר שאלות בנוגע ל67-73
« להגיב #7 ב- : אפריל 14, 2010, 22:07:16 »
בס"ד

שרון בשנת 1974 היה חבר בממשלת רבין הראשונה,ואז הוא דיבר על החזרת שטחים ורבין אמר:"המקום היחיד שנפגוש אותם זה בשדה הקרב".ואני מדבר פה על אנשי פת"ח,אש"ף,לא חמאס.(לא היה חמאס אז).

מנותק hebraic

• חבר(ה) V.I.P
  • חבר(ה) מקצועי(ת)
  • *
מספר שאלות בנוגע ל67-73
« להגיב #8 ב- : אפריל 14, 2010, 22:38:35 »
ידוע לי שבין השנים 67-73, עד לפני יום הכיפורים, מי שידבר על החזרת שטחים הסתכלו עליו כבוגד. השאלה שלי אם עוד משהו חוץ מההלם שהעם קיבל ממלחמת יום הכיפורים גרם לשינוי בתפיסת העולם של העם ומנהיגיו, ידוע לי שב67 אפילו רבין לא דיבר על החזרת שטחים.

האמת זה לא מדויק ( מי שידבר על החזרת שטחים הסתכלו עליו כבוגד. )  השמאל תפס את "כבישת השטחים" במלחמה ,כקלף מיקוח על שלום ,כבר מאז , ובגלל זה השטחים המאוכלסים בערבים בעיקר מעבר לגולן שכן סופח  ,לא סופחו פורמלית (מה שגרם לכל הרעיון שזה "שטחים כבושים" שצריך כביכול "להחזיר" גם בתפיסת אומות העולם שמנצלים את העובדה שהמדינה לא סיפחה כדי לטעון שזה באמת שטח שמיועד לערבים וגם בתפיסת השמאל הישראלי) כי התכנון היה ש"יהיה שלום" ברגע שיחזירו אותם (של ראשי מפא"י)  ... הערבים לא רצו שלום (ברוך השם ) ואז כשבגין נבחר כולם קיוו שהוא באמת יספח אותם ..אך גם הוא לא עשה את זה ...יותר גרוע, הוא התחיל לעלות את כל הרעיון המטומטם של "אוטונומיה ערבית" בשטחים במקום הממשל הצבאי.

בעצם "הציבור" שהתחיל להתנחל (בצורות לא חוקיות בהתחלה) בשלל מקומות (בעיקר בגדה) הכריח את הממשלה לקבל את הרעיון של התנחלויות ,עד שהם עצמם התחילו לאשר נקודות ישוב ראשוניות בגדה

ככה שזה לא שבאמת היה שינוי מהותי , השמאל גם פחד לספח כל מקום שיש בו הרבה ערבים ,מכיוון שהוא פחד שזה יתן להם זכות בחירה (והרי לסלק אותם זה אופציה שהם אפילו לא רוצים לשקול לצערנו , ולספח בלי לתת להם זכויות בחירה עלול להראות כאפרטהייד ) לכן העדיפו להשאיר את המצב כמו שהוא .

לאחר מכן , מלחמת יום כיפור גרמה למצב שבו המצריים שהבינו מעל לכל ספק שהם לא הולכים להשיג את השטחים האלה דרך לחימה , הציעו שאנחנו ניתן להם את זה תמורת שלום ...בגין הסכים (לצערנו) ...נתן להם ...ואז הופתעו לגלות שהם בכלל לא רוצים את רצועת עזה ... הרי הם מכירים טוב מאד מי גר שם ,במקום זה הם ניסו לחייב את ישראל כחלק מתהליך השלום , לתת להם "אוטונומיה" וככה התפתח והתבשל לאט הרעיון של לתת להם מדינה ....כשירדן הסכימה גם לא רצתה את הגדה (ברוך השם)  ככה השמאל כביכול נתקע במצב שבו הוא לא רוצה לספח (כמו שהציבור רוצה) ומצד שני אף אחד לא רוצה את השטחים האלה ... אז התחילו ברצינות לדבר על "שלום" תמורת מדינה ערבית.... וברוך השם הערבים מאז הורסים כל צ'אנס שמאלני לתת להם מדינה בדרישות לא רציונליות שגם השמאל לא יכול להעביר (כמו להכניס לארץ "עוד ערבים" , שהערבים רוצים שישראל "תחזיר" ...כביכול , כל הערבים וצאצאיהם שברחו במלחמת השחרור.

יותר מזה ..ההנהגה הערבית הפלשתינאצית לא מנסה אפילו לבנות תשתית ובסיס להקמת מדינה ערבית - הם בעצם רוצים להמשיך להיות תלותיים בישראל ובמקומות עבודה בישראל... ולכן ...אנחנו צריכים להודות להקב"ה יום יום .... על זה שהערבים לא מסכימים לכל הרעפת האדמות שמנסים מנהגי השמאל לתת להם...שזה מה שמנע מהשמאל ומה"עלאק ימנים" לתת להם את השטחים האלה
LIONS OF JUDAH ARE AWAKEN , EAGER TO SPILL OUR ENEMIES BLOOD

מנותק חרותניק

• חבר(ה) בכיר(ה)
  • *
מספר שאלות בנוגע ל67-73
« להגיב #9 ב- : אפריל 14, 2010, 23:01:32 »

יותר מזה ..ההנהגה הערבית הפלשתינאצית לא מנסה אפילו לבנות תשתית ובסיס להקמת מדינה ערבית - הם בעצם רוצים להמשיך להיות תלותיים בישראל ובמקומות עבודה בישראל... ולכן ...אנחנו צריכים להודות להקב"ה יום יום .... על זה שהערבים לא מסכימים לכל הרעפת האדמות שמנסים מנהגי השמאל לתת להם...שזה מה שמנע מהשמאל ומה"עלאק ימנים" לתת להם את השטחים האלה
רוב הפוליטיקאים מתעלמים מזה אבל מה שאתה אומר זה נכון לגמרי, מכיוון שערביי יש"ע יודעים שאם הם יהיו מדינה עצמאית ח"ו זה יהיה בסה"כ מדינת קאוס טוטלי שבו המנהיג שם ירצח ויוחלף כל יומיים בערך.

מנותק sarit

• חבר(ה) מוסמך(ת)
  • *
מספר שאלות בנוגע ל67-73
« להגיב #10 ב- : אפריל 14, 2010, 23:05:29 »
בעקבות בן גוריון הטרוריסט וחבריו שחוקקו שמדינת ישראל היא לא רק מדינתו של העם היהודי נקלענו למצב מאוד בעייתי.
השמאל הנתעב לא השתנה ולא ישתנה רוצה לתת שטחים מהמדינה הקטנה שיש לנו לערבים, ויוצר שנאה ודה לגיטימציה לזכות של היהודים לחיות בארץ ישראל אין להם בושה אחרי כל מה שהעם הזה עבר. ידוע שהשמאל הקצוני מקבל כספים ממשלות ארופאיות וממומן ע"י הסעודים אז כל רודפי הבצע למה שלא ימשיכו במחשבות השמאל הרצחניות שלהם? אני לא רואה פתרון באופק.

מנותק m4a1

• חבר(ה) של כבוד
  • *
מספר שאלות בנוגע ל67-73
« להגיב #11 ב- : אפריל 15, 2010, 11:32:53 »
hebreaic והשאר, תודה רבה!