סקר

איך תתייחסו לחייל שידליף מסמך סודי ביותר העוסק בגירוש ישוב/מאחז בעתיד הקרוב  ?

גיבור ישראל, כל הכבוד לו
14 (70%)
בוגד
5 (25%)
אחר
1 (5%)

סך הכל הצבעות: 0

כתב נושא: האם מותר להדליף מסמכים סודיים ביותר בסיטואציה שונה  (נקרא 5086 פעמים)

0 משתמשים ו- 1 אורח נמצאים בנושא זה.

מנותק הימני

• חבר(ה) בכיר(ה)
  • *
האם מותר להדליף מסמכים סודיים ביותר בסיטו
« להגיב #25 ב- : אפריל 09, 2010, 16:19:36 »
הימני- אני חוזר ואומר שאין לי ספק שכוונותיך הן טובות, אבל כשאתה מנסה להיכנס לתוך ראשיהם של אנשי שמאל קיצוני שבקיצוניים כמו הגברת ענת קם ולדעתך היא רוצה לטובת המדינה בכך שצה"ל יהיה מסורס אל מול מחבלים, אז אני רוצה להזכיר לך שם של אדם שעמדותיו לא נופלות מעמדותיה של ענת קם- זאב שטרנהל אמר לחמאס לרצוח אזרחים ישראלים בתנאי שהם גברים ובתנאי שהם גרים מעבר לקוו הירוק, האם לדעתך גם כוונותיו של שטרנהל הן טובות? והוא לא רוצה שירצחו יהודים?

שטרנהל יש"ו עבר את הגבול הלגיטימי. אני מאמין שהכוונות של קם לא היו לפגוע בחפים מפשע, ויכול להיות שאם חלילה יהודי היה נפגע מהמעשה שלה
היא הייתה מביעה צער גמור ומתחרטת. אצל שטרנהל הסיפור שונה בהרבה, בגלל שמספיק לקרוא את הדברים שלו כדי להסיק שהוא בעד פגיעה
ביהודים שחיים ביהודה ושומרון, זה דבר שלא משתמע לשתי פנים ופה הוא חצה את הגבול.

ועוד דבר, יכול להיות שאתה צודק ולא הייתה בכוונתה של קם שירצחו יהודים כתוצאה מהמעשים שלה, אבל אין לי צל של ספק שהמטרה הסופית של גברת קם זה שהמדינה תצטרך להיכנע לטרור הערבי, ועל זה לא ניתן להתווכח כי זו אכן המטרה הסופית של שמאלנים מסוגה וכמו נעמי חזן ושות'.

זו אכן תהיה התוצאה בפועל של המעשים שלה, אבל זה לא המטרה שלה, אני לא מאמין שהיא רוצה לראות את מדינת ישראל חרבה - היא כן רוצה
לראות את מדינת ישראל בצלמה ובדמותה (כפי שהגדיר זאת "האלקשי"). שוב, הבעיה היא שמדינה בצלמה ובדמותה פירושו כניעה לטרור הערבי.

כך שגם בעיני המתבונן זה מאוד קשה למצוא יתרונות כלשהם במדינה שתיכנע לטרור הערבי, וגם בקרב חלק מאנשי שמאל יהיה להם קשה מאוד למצוא את הקשר בין הדברים..
וכמו שאמר האלקשי, בין אם המטרה היא טובה ובין אם לאו לא מחפה בשום צורה על בגידה חמורה וזה לא תירוץ לשום דבר, כמו שרצח זה רצח גם אם כווניתיך טובות לדעתך (רצח רבין למשל)..

פה אני מסכים איתך, בגלל זה אני עדיין תומך בהשלכתה לכלא אפילו אם היו לה כוונות טהורות לדידה.

אני יאמר לך שזה שהיו לה כוונות טובות (מבחינתה) זו רק סברה. אני לא באמת יודע איזה אינטרסים היו לא בהדלפות האלו.
אם היא הייתה רוצה להראות שצה"ל מצפצף על הבג"ץ מספיק היה לה להדליף מסמכים בודדים, אבל לפי מה שמתפרסם בתקשורת
היא הדליפה למעלה מ 2000 !!! מסמכים ברמות סיווג שונות, וזה מראה שאולי יש פה משהו אחר.

אולי בעצם לא היו לא כוונות "טובות" (לחשוף שצה"ל עושה צחוק מבג"ץ), אולי היא רק הדליפה כדי לקדם את עצמה.

אני אסביר לך את קו המחשבה שלי :

היא הדליפה את המסמכים לבלאו >>> בלאו עובד כעיתונאי בעיתון "הארץ" >>> אתר "וואלה" היה באותה תקופה בבעלות עיתון "הארץ" >>>ענת קם
התקבלה לעבודה ככתבת באתר "וואלה" בעזררתו האדיבה של אורי בלאו (או אולי גורמים נוספים). בקיצור -  יד רוחצת יד.

יכול להיות שהיא בסך הכל אינטרסנטית קטנה שרצתה לקדם את החיים שלה ועשתה את זה בעזרת ההדלפה של המסמכים.
אני לא בטוח שהיא אידיאליסטית כל כך גדולה. בכל מקרה עניין האידיאולוגיה הולך להיות קו ההגנה שלה במשפט.
אני מאחל לה לקבל עשרות שנים בכלא.   

מנותק חרותניק

• חבר(ה) בכיר(ה)
  • *
האם מותר להדליף מסמכים סודיים ביותר בסיטו
« להגיב #26 ב- : אפריל 09, 2010, 16:36:24 »
זו אכן תהיה התוצאה בפועל של המעשים שלה, אבל זה לא המטרה שלה, אני לא מאמין שהיא רוצה לראות את מדינת ישראל חרבה - היא כן רוצה
לראות את מדינת ישראל בצלמה ובדמותה (כפי שהגדיר זאת "האלקשי"). שוב, הבעיה היא שמדינה בצלמה ובדמותה פירושו כניעה לטרור הערבי.

פה אני מסכים איתך, בגלל זה אני עדיין תומך בהשלכתה לכלא אפילו אם היו לה כוונות טהורות לדידה.

אני יאמר לך שזה שהיו לה כוונות טובות (מבחינתה) זו רק סברה. אני לא באמת יודע איזה אינטרסים היו לא בהדלפות האלו.
אם היא הייתה רוצה להראות שצה"ל מצפצף על הבג"ץ מספיק היה לה להדליף מסמכים בודדים, אבל לפי מה שמתפרסם בתקשורת
היא הדליפה למעלה מ 2000 !!! מסמכים ברמות סיווג שונות, וזה מראה שאולי יש פה משהו אחר.

אולי בעצם לא היו לא כוונות "טובות" (לחשוף שצה"ל עושה צחוק מבג"ץ), אולי היא רק הדליפה כדי לקדם את עצמה.

אני אסביר לך את קו המחשבה שלי :

היא הדליפה את המסמכים לבלאו >>> בלאו עובד כעיתונאי בעיתון "הארץ" >>> אתר "וואלה" היה באותה תקופה בבעלות עיתון "הארץ" >>>ענת קם
התקבלה לעבודה ככתבת באתר "וואלה" בעזררתו האדיבה של אורי בלאו (או אולי גורמים נוספים). בקיצור -  יד רוחצת יד.

יכול להיות שהיא בסך הכל אינטרסנטית קטנה שרצתה לקדם את החיים שלה ועשתה את זה בעזרת ההדלפה של המסמכים.
אני לא בטוח שהיא אידיאליסטית כל כך גדולה. בכל מקרה עניין האידיאולוגיה הולך להיות קו ההגנה שלה במשפט.
אני מאחל לה לקבל עשרות שנים בכלא.    
יש לי בעיה עם חלק מדבריך,  בוא ניקח אפילו את שר הביטחון אהוד ברק למשל, האם לדעתך היה עובר בראשו בתור איש שמאל וגם שר ביטחון שבמעשיה של קם היו כוונות טובות כלשהם? לא, כי בתור שר ביטחון עם קריירה צבאית מפוארת (וזה שהוא איש שמאל בכלל לא רלוונטי) הוא יתקשה מאוד למצוא את הקשר בין הדברים, ורק אנשים מעוותי דעת יוכלו למצוא את הקשר. ואין צורך שננסה להיכנס לראשיהם של אנשים לא שפויים (תרתי משמע) כמו שאתה לא תנסה להיכנס לראשיהם של אנשים עם פיגור שכלי (כן לדעתי ניתן להשוות בין השניים).
וגם אני שמעתי על הפרשנות לגביה שאולי מדובר באינטרס אישי, אבל תנסה לחשוב בעצמך במקום לקחת ברצינות מאמרים של אנשים שהטעו אותנו פעם אחר פעם, הנה דוגמא -האם לדעתך עיתונאי ימני מערוץ 7 היה מסכים לסכן אזרחים ישראלם ולסייע לארגון טרור בצורה כלשהי רק כדי לקדם את הקריירה שלו? לא, כי עצם היותה ב"וואלה" שנוצר מתוך עיתון "הארץ" שמורכב בעיקר מאנשי שמאל קיצוני אין בכך שום צירוף מקרים כך שלא הייתי מטיל ספק בכך שהיא אידיאליסטית. וזה גם לא צירוף מקרים שהיא מסרה 2000 מסמכים סודיים וסודיים ביותר ולא 10 מסמכים שלעניות דעתי זה מספיק כדי לקדם את הקרייריה שלה בדרך זו או אחרת,  ועצם זה שהיא הדליפה כל כך הרבה מסמכים סודיים ביותר מראה שביטחון המדינה (שהיא כנראה לא מבינה בו דבר וחצי) מעניין אותה כמו שאותי מעניין מהו המאכל האהוב על הכלבה הזאת- "בונזו" או "דוגלי", חוץ מזה עיתון "הארץ" יצטרך להוקיע את בלאו והוא יאלץ לעמוד לדין בישראל, ואני בטוח שהיא לקחה בחשבון שיקרה דבר כזה.
כך שהטענה שמדובר רק באינטרס אישי זה הבל ורעות רוח ועיוות של דומייה בתקשורת שאינם רוצים פגיעה ב"שמו הטוב" של אנשים בעלי אידיאולוגיה כמו של גברת קם ובין אם זה נכון או לא בכלל לא מעניין אותם . וכך לא לייחס להם בגידה אידיאולוגית בכדי שחלילה לא לעשות להם דה לגיטימציה כמו שנעשה כלפי הימין כמו בעת רצח רבין ובכל פעם שמזדמן להם, ואתה קונה את השקרים שלהם וכאן בדיוק הוא שורש הויכוח.
« עריכה אחרונה: אפריל 10, 2010, 01:43:25 על ידי חרותניק »

מנותק Neo

• חבר(ה) V.I.P
  • חבר(ה) בכיר(ה)
  • *
  • הים אותו הים
מצטער שאני קצת קוטע את רצף הויכוח, דעתי היא שכל מקרה לגופו:

מי שמדליף מידע סודי-ביותר שאין בו משום פגיעה בבטחון המדינה - כלומר, אינו מעביר אותו לאויב והדבר נעשה בעל-פה אינו בוגד כי אם עבריין בטחון שדה ויש לשפוט אותו לפי חומרת וכמות המידע שהעביר.

במידה וחייל העביר מסמכים בעותקים רכים או קשים שהינם מסווגים, לאזרח ישראלי שלכאורה אינו בעל אינטרס לפגוע בבטחון המדינה - יש לשפוט אותו במלוא חומרת הדין (גג מאסר עולם כמדומני).  לדעתי במידה ויוכח שקם לא העבירה את המסמכים לגורמים נוספים לאורי בלאו, היא נכנסת לקטגוריה זו ועליה לקבל עונש הקרוב יותר למאסר עולם בשל העדר המידתיות (2000 מסמכים...).

במידה וחייל העביר מסמכים בעותקים רכים או קשים שהינם מסווגים לגורם עויין בארץ או בחו"ל - שפיטה על בגידה.