כתב נושא: מנהלת תיכון מואשמת בגזענות בגלל וידאו של ערבושון טובע  (נקרא 1600 פעמים)

0 משתמשים ו- 1 אורח נמצאים בנושא זה.

מנותק zelhar

• חבר(ה) V.I.P
  • חבר(ה) של כבוד
  • *
http://www.haaretz.co.il/hasite/spages/1158842.html
ציטוט
מנהלת תיכון בחולון העבירה למוריה סרטון גזעני
הווידיאו מציג ילד נזרק לבריכה בכותרת: "כך מלמדים ערבי לשחות"
מאת אור קשתי

מורים בתיכון "קרית שרת" בחולון הזדעזעו השבוע להיווכח שקיבלו באימייל סרטון גזעני, בכותרת "איך ילדים ערבים לומדים לשחות". את קטע הווידיאו, שבו נראה פעוט ערבי מושלך לבריכה וכמעט טובע, שלחה בתפוצה רחבה מנהלת התיכון, אירית אהרונסון, שזכתה באחרונה בפרס החינוך המחוזי של משרד החינוך. "מנהלת אמורה להיות גם אשת חינוך. לא ייתכן שהיא תפיץ תכנים גזעניים ומסיתים כאלה", אמר גורם שקיבל את הסרטון. בתגובה אמרה אהרונסון כי הדבר נעשה "בהיסח הדעת. זו טעות מצערת". ממשרד החינוך נמסר שהוא רואה "בהתנהגות זו טעות חמורה בהפעלת שיקול דעת".

"מנהלת של מוסד חינוכי לא צריכה להעביר חומר תעמולה גזעני כזה, ובטח לא לכתוב בכותרת: 'כך ילדים ערבים לומדים לשחות'", אמר אחד ממקבלי האימייל. לדבריו, גם אם אהרונסון העבירה את האימייל בטעות וללא מחשבה, "כאשר מדובר בסרטונים נגד ערבים, 'הטעות' הזו עוברת משום מה ביתר קלות. צריך לשים גבולות לגזענות כזאת".

גורם במשרד החינוך שצפה בסרטון גינה את המעשה בחריפות. "זו בושה שמנהלת מעבירה אימיילים כאלה", אמר. "רק לאחרונה התברר כמה נפוצות עמדות גזעניות של בני נוער כלפי הערבים. איך אפשר לבוא בתלונות לתלמידים, כאשר מנהלת נותנת לכך יד?". ואמנם, בסקר שפרסם "הארץ" לפני כשבועיים, נמצא כי כ-50% מבני הנוער היהודים סבורים שלא צריך להעניק לערבים-ישראלים זכויות זהות לאלו של אזרחים יהודים, ו-56% מהם מאמינים שאין לאפשר להם להיבחר לכנסת.

לדברי מורים בבית הספר, אין זו הפעם הראשונה שאהרונסון מפיצה באימייל סרטונים נגד ערבים. אחד מהם, שבכותרתו נכתב "תפיצו! שכל העולם ידע מיהם החמאס", הביא תמונות מהשתלטות החמאס על עזה, ואילו כותרתו של אימייל אחר היתה "מה שאמצעי התקשורת לא מראים לגבי האיסלאם", ובו תמונות זוועה שונות המיוחסות לעולם המוסלמי.

אהרונסון אמרה אתמול כי אינה זוכרת שהעבירה חומרים נוספים מלבד הסרטון האחרון. "זו טעות מצערת", אמרה אתמול על האימייל שהעבירה לפני כמה ימים.

ממשרד החינוך נמסר כי "מנהלת בית הספר הודתה ששגתה כאשר הפיצה את הסרט הגזעני, והתנצלה על כך. אנו מצפים מהמנהלים להעביר מסרים של סובלנות כלפי האחר, ולא לשלוח חומרים שיש בהם כדי לפגוע ולזלזל".

חבל שלי לא הייתה מנהלת כזו. בתיכון שלי הפיצו תעמולה רבינית-פרסית בלי בושה  :old_sad:

מנותק נץ וגאה בזה

• חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
  • Hierosolyma Victor
לא הבנתי מה הבעיה בקטע המודגש...
מה הבעיה להעביר לאנשים הלאה זוועות של חמאס או כל מיני תופעות אחרות שיוצאות בשם האסלאם? בזה אין שום אלמנט גזעני כלשהו, היחס לחמאס ולאסלאם הוא יחס דתי ולא יחס של גזע, לא ניתן לדבר במונחי גזע בכלל ביחס לאסלאם, רוב העולם האסלאם אינם ערבים אתנית.

במאמר מוסגר אומר שאם הכותרת של הסרטון היה "כך מלמדים מתנחלים לשחות" עם מקרה של ילד שגר איפה שהוא ביו"ש, לא היית שומע אפילו ציוץ מעיתון "אל ארד" שמכונה כאן בטעות "הארץ".

אלוף מיל. בני פלד ז"ל
"צאו החוצה וצלצלו בפעמון שנתן לי מפקד חיל הים. כשישאלו אתכם למה אתם מצלצלים, ענו שכאן מת יהודי משוגע, שחשב שהיהודים מסוגלים להקים מדינה-וטעה" מילותיו האחרונות לילדיו.

מנותק אוהד הפועל

• חבר(ה) בכיר(ה)
  • *
מדובר בבדיחה, וככה היו צריכים להתייחס לכך, כנראה שבבית ספר היה משהוא שלא רצה את המנהלת שם ולכן מסר את המידע לתקשורת.

ההתייחסות לזה מעבר לבדיחה היא עלובה.

מנותק zelhar

• חבר(ה) V.I.P
  • חבר(ה) של כבוד
  • *
לא הבנתי מה הבעיה בקטע המודגש...
מה הבעיה להעביר לאנשים הלאה זוועות של חמאס או כל מיני תופעות אחרות שיוצאות בשם האסלאם? בזה אין שום אלמנט גזעני כלשהו, היחס לחמאס ולאסלאם הוא יחס דתי ולא יחס של גזע, לא ניתן לדבר במונחי גזע בכלל ביחס לאסלאם, רוב העולם האסלאם אינם ערבים אתנית.

במאמר מוסגר אומר שאם הכותרת של הסרטון היה "כך מלמדים מתנחלים לשחות" עם מקרה של ילד שגר איפה שהוא ביו"ש, לא היית שומע אפילו ציוץ מעיתון "אל ארד" שמכונה כאן בטעות "הארץ".

הדגשתי את הקטע שהכי אהבתי. התייחסתי אליו כשאמרתי שחבל שבתיכון שלי לא הייתה מנהלת כזו.

מנותק אשי

• מנהל הפורום "הפצת הימין האמיתי"
  • חבר(ה) בכיר(ה)
  • *

מנותק נדב

• חבר(ה) מקצועי(ת)
  • *
גם אני לא רואה שום בעיה בקטע המודגש.

מנותק נץ וגאה בזה

• חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
  • Hierosolyma Victor
גם אני לא רואה שום בעיה בקטע המודגש.
יפה, אבל כנראה שלעיתון "אל ארד" היה משום מה בעיה.
אלוף מיל. בני פלד ז"ל
"צאו החוצה וצלצלו בפעמון שנתן לי מפקד חיל הים. כשישאלו אתכם למה אתם מצלצלים, ענו שכאן מת יהודי משוגע, שחשב שהיהודים מסוגלים להקים מדינה-וטעה" מילותיו האחרונות לילדיו.