כתב נושא: אמירה גזענית של יעקב אילון מערוץ 10: "מחרדים נעבור לאנשים"  (נקרא 10100 פעמים)

0 משתמשים ו- 1 אורח נמצאים בנושא זה.

מנותק El Blanco

• אדמין הפורום
  • חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
אמירה גזענית של יעקב אילון מערוץ 10: "מחרדים נ
« להגיב #25 ב- : מרץ 22, 2010, 18:48:31 »
בס"ד

ההשוואה לא במקומה כי זה מוריד את רמת הדיון לרמה של גן ילדים, מי קבע שכל סוג של חוסר סובלנות או אפילו שנאה כלפי חרדים זה נאציזם?אתה קבעת את זה? התורה קבעה את זה?

מה זה "רגש אנטישמי"? מאיפה אתה יודע שיש רגש כזה? הרגשת אותו פעם? לא עלה בדעתך פעם לחשוב שאולי מדובר בחוסר סובלנות כלפי אדם שנראה "מוזר" בעיניהם אדם עטור זקן ופאות?

חבל שאתה מתעצבן ומאשים אותי בהורדת רמת הדיון.

חוסר סובלנות זה מכבסת מילים לשנאה, סה טו.

ועוד עצה קטנה - לעולם אל תניח הנחות א-פריורי - הרגשתי אנטישמיות (שהופנתה אליי כמובן) כמו שאני לא אאחל לך להרגיש.
ויש הבדל חד בין דה-הומניזציה של החרדים לבין "חוסר סובלנות כלפי אדם שנראה 'מוזר' בעיניהם" (שוב מכבסת מילים).

מנותק חרותניק

• חבר(ה) בכיר(ה)
  • *
« להגיב #26 ב- : מרץ 22, 2010, 19:14:31 »
בס"ד

חבל שאתה מתעצבן ומאשים אותי בהורדת רמת הדיון.

חוסר סובלנות זה מכבסת מילים לשנאה, סה טו.

ועוד עצה קטנה - לעולם אל תניח הנחות א-פריורי - הרגשתי אנטישמיות (שהופנתה אליי כמובן) כמו שאני לא אאחל לך להרגיש.
ויש הבדל חד בין דה-הומניזציה של החרדים לבין "חוסר סובלנות כלפי אדם שנראה 'מוזר' בעיניהם" (שוב מכבסת מילים).

אני דווקא מאוד רגוע, אני פשוט לא אוהב סיסמאות.

שנאה זאת מילה דיי קשה אבל בסדר אני ילך לקראתך.

גם אני הרגשתי אנטישמיות ואני לא מאחל את זה לאף יהודי, אבל האימרה הזאת של "רגש אנטישמי" נשמע קצת טיפשי במיוחד כשמדובר ביהודים.
שלא תבין אותי לא נכון אני יודע טוב מאוד שיש שנאה כלפי החרדים לא רק מהסיבות שהזכרתי, ואני יודע שגם הדה הומניזציה שנעשית בתקשורת כלפי החרדים קיימת כמוני וכמוך והמקרה של אילון היא רק דוגמא אחת ממיליון, אבל לא על זה הדיון כאן, הדיון הוא אם יש מקום להשוות כל שנאה כלפי החרדים לנאציזם, ולדעתי לא אפילו שאני מגנה את השנאה המכוערת הזאת.

מנותק El Blanco

• אדמין הפורום
  • חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
« להגיב #27 ב- : מרץ 22, 2010, 19:16:42 »
אני דווקא מאוד רגוע, אני פשוט לא אוהב סיסמאות.

שנאה זאת מילה דיי קשה אבל בסדר אני ילך לקראתך.

גם אני הרגשתי אנטישמיות ואני לא מאחל את זה לאף יהודי, אבל האימרה הזאת של "רגש אנטישמי" נשמע קצת טיפשי במיוחד כשמדובר ביהודים.
שלא תבין אותי לא נכון אני יודע טוב מאוד שיש שנאה כלפי החרדים לא רק מהסיבות שהזכרתי, ואני יודע שגם הדה הומניזציה שנעשית בתקשורת כלפי החרדים קיימת כמוני וכמוך והמקרה של אילון היא רק דוגמא אחת ממיליון, אבל לא על זה הדיון כאן, הדיון הוא אם יש מקום להשוות כל שנאה כלפי החרדים לנאציזם, ולדעתי לא אפילו שאני מגנה את השנאה המכוערת הזאת.

אז טוב שאנחנו מגיעים לנקודה.
ההשוואה שלי היא בין אנטישמיות מסוג אחד (או אנטי-יהודיות/אנטי-יהדות, איך שבא לך) היא השנאה לחרדים (שאותה מביעים/מרגישים היהודונים והמוסלמים) לבין אנטישמיות מסוג אחר (על בסיס "גזעי") הוא הנאציזם (שאותו מביעים הנאצים למיניהם) שהן פשוט אותה גברת בשינוי אדרת.

מנותק חרותניק

• חבר(ה) בכיר(ה)
  • *
« להגיב #28 ב- : מרץ 22, 2010, 19:56:38 »
אז טוב שאנחנו מגיעים לנקודה.
ההשוואה שלי היא בין אנטישמיות מסוג אחד (או אנטי-יהודיות/אנטי-יהדות, איך שבא לך) היא השנאה לחרדים (שאותה מביעים/מרגישים היהודונים והמוסלמים) לבין אנטישמיות מסוג אחר (על בסיס "גזעי") הוא הנאציזם (שאותו מביעים הנאצים למיניהם) שהן פשוט אותה גברת בשינוי אדרת.
אתה מקצין, השנאה שאתה מדבר עליה היא שנאה של חילונים כלפי חרדים מכיוון שהם חיים ע"פ תורה ומצוות (שנאה על רקע דתי לא גזעי), האם בגלל שאני אומר בריש גלי שאני שונא את דת האיסלאם אז גם אני נאצי/גזען?
אשמח אם תסביר לי מה ההבדל מבחינתך.

מנותק El Blanco

• אדמין הפורום
  • חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
« להגיב #29 ב- : מרץ 22, 2010, 20:07:45 »
בס"ד

אתה מקצין, השנאה שאתה מדבר עליה היא שנאה של חילונים כלפי חרדים מכיוון שהם חיים ע"פ תורה ומצוות (שנאה על רקע דתי לא גזעי), האם בגלל שאני אומר בריש גלי שאני שונא את דת האיסלאם אז גם אני נאצי/גזען?
אשמח אם תסביר לי מה ההבדל מבחינתך.

א.) אחי אתה רק מחזק את מה שאני אומר. העובדה שאתה שונא את האיסלם באשר הוא איסלם, הופכת אותך לאנטי-איסלאמי (אתה יכול לרצות או לא לרצות, לוגיקה ומציאות ידידי - ועוד משהו, זה ממש לא דבר פסול, אלא רצוי והגיוני). השנאה על רקע "דתי" (או שנאת מה שמכנים פה חלק מחברי הפורום "הדת היהודית") שאתה מדבר עליה היא אנטישמיות מובנית ויסודית, בדיוק זו מימי האינקוויזציה.

אפשר להשוות את האנטישמיות או האנטי-יהדות הזו לזו הנוצרית והאיסלאמית, כל יהודי שמתנהג כמו יהודי מוצג באופן שלילי ודינו מאוד שלילי, אם יפסיק להתנהג כמו יהודי, "חטא" יהדותו יישכח והוא ייחשב "טוב יותר".

הדבר היחיד שהופך אותנו ליהודים היא התורה, שם מקורנו, במעמד הר סיני נוצרנו, כל סטייה מהדרך התורנית היא פנייה לדרכי גויים והתבוללות שמובילות לעזיבת עם ישראל.

ב.) להבדיל, שנאה לאיסלם איננה נאציזם (ההשוואה שאני מוצא בין אנטישמיות כזו לבין הנאציזם היא האנטישמיות, הבסיס ["דתי" אצל היהודונים ו"גזעי" אצל הנאצים]), אין שום מקום להשוואה וזה פשוט רליטיביזם מוסרי לטעון כך.
מעבר לזה, אני לא מאשים את היהודונים ב"גזענות" (מסיבה פשוטה שאני לא מאמין בגזענות) אלא באנטישמיות ישנה, אנטישמיות על בסיס "דתי"/רוחני (קרא לזה איך שבא לך) ולא על בסיס "גזעי" כמו זו שהתפתחה לאחר ימי הביניים.
« עריכה אחרונה: מרץ 22, 2010, 20:23:08 על ידי רק_כך »

מנותק דניאל בן יהושע

• חבר(ה) מוסמך(ת)
  • *
אתה בטח מתכוון לפליטות פה בסגנון הזה (זה אותו משפחה):

העיקר ה-JDL לא חוקי והארגונים האלה חוקיים....
דין יהושע בסיף! אמן.
ܕܝܢܐ ܕܝܗܘܫܘܥ ܒܣܝܦܐ! ܐܡܝܢ.

כ-מיליון יהודים מבריה"מ הארורה לשעבר מודים לך, הרב כהנא הי"ד זצוק"ל, על שגאלתנו מיד שעבוד מלכות עגלה!

מנותק חרותניק

• חבר(ה) בכיר(ה)
  • *
« להגיב #31 ב- : מרץ 22, 2010, 21:48:18 »
בס"ד

א.) אחי אתה רק מחזק את מה שאני אומר. העובדה שאתה שונא את האיסלם באשר הוא איסלם, הופכת אותך לאנטי-איסלאמי (אתה יכול לרצות או לא לרצות, לוגיקה ומציאות ידידי - ועוד משהו, זה ממש לא דבר פסול, אלא רצוי והגיוני). השנאה על רקע "דתי" (או שנאת מה שמכנים פה חלק מחברי הפורום "הדת היהודית") שאתה מדבר עליה היא אנטישמיות מובנית ויסודית, בדיוק זו מימי האינקוויזציה.

אפשר להשוות את האנטישמיות או האנטי-יהדות הזו לזו הנוצרית והאיסלאמית, כל יהודי שמתנהג כמו יהודי מוצג באופן שלילי ודינו מאוד שלילי, אם יפסיק להתנהג כמו יהודי, "חטא" יהדותו יישכח והוא ייחשב "טוב יותר".

הדבר היחיד שהופך אותנו ליהודים היא התורה, שם מקורנו, במעמד הר סיני נוצרנו, כל סטייה מהדרך התורנית היא פנייה לדרכי גויים והתבוללות שמובילות לעזיבת עם ישראל.

ב.) להבדיל, שנאה לאיסלם איננה נאציזם (ההשוואה שאני מוצא בין אנטישמיות כזו לבין הנאציזם היא האנטישמיות, הבסיס ["דתי" אצל היהודונים ו"גזעי" אצל הנאצים]), אין שום מקום להשוואה וזה פשוט רליטיביזם מוסרי לטעון כך.
מעבר לזה, אני לא מאשים את היהודונים ב"גזענות" (מסיבה פשוטה שאני לא מאמין בגזענות) אלא באנטישמיות ישנה, אנטישמיות על בסיס "דתי"/רוחני (קרא לזה איך שבא לך) ולא על בסיס "גזעי" כמו זו שהתפתחה לאחר ימי הביניים.
וכאן זה בדיוק הפער ביני (החילוני) לבינך (הדתי), שלדעתך אין דבר כזה דת יהודית ושהדבר היחיד שמאחד אותנו כעם זה התורה ולכן מי שאיננו שומר את מצוות התורה מבחינתך הוא כמו גוי, זו הפעם הראשונה שאני שומע פרשנות חד צדדית כל כך בנושא אבל מאחר ואני לא מומחה גדול בתורתנו אני לא יכנס איתך לויכוח על זה.

בכל מקרה השורה תחתונה היא שמה שאני מנסה לאמר לאורך כל הדיון הזה זה שמבחינתי השוואת יהודים לנאצים זה דבר פסול מכמה סיבות אבל אני יביא לך סיבה אחת, זה פשוט ממש מזכיר לי את הדמגוגיות השפלות ביותר של חלק מאנשי השמאל שאין להם שום אחיזה במציאות, לכן אני מנסה לעודד אותך (לטובתך ולטובת הדיון) לא להשתמש בדמגוגיות  מהסוג הזה, כי בין אם זה נכון או לא זה לא נראה כמו טענה עניינית במיוחד.

תסלח לי אבל אני עובד מחר שיהיה לך לילה טוב ידידי.
« עריכה אחרונה: מרץ 22, 2010, 22:05:41 על ידי חרותניק »

מנותק El Blanco

• אדמין הפורום
  • חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
« להגיב #32 ב- : מרץ 22, 2010, 22:04:56 »
בס"ד

וכאן זה בדיוק הפער ביני (החילוני) לבינך (הדתי), שלדעתך אין דבר כזה דת יהודית ושהדבר היחיד שמאחד אותנו כעם זה התורה ולכן מי שאיננו שומר את מצוות התורה מבחינתך הוא כמו גוי, זו הפעם הראשונה שאני שומע פרשנות חד צדדית כל כך בנושא אבל מאחר ואני לא מומחה גדול בתורתנו אני לא יכנס איתך לויכוח על זה.
אם תסלח אני עובד מחר שיהיה לך לילה טוב.

בכל מקרה השורה תחתונה היא שמה שאני מנסה לאמר לאורך כל הדיון הזה זה שמבחינתי השוואת יהודים לנאצים זה דבר פסול מכמה סיבות אבל אני יביא לך סיבה אחת, זה פשוט ממש מזכיר לי את הדמגוגיות השפלות ביותר של חלק מאנשי השמאל שאין להם שום אחיזה במציאות, לכן אני מנסה לעודד אותך (לטובתך ולטובת הדיון) לא להשתמש בדמגוגיות  מהסוג הזה, כי בין אם זה נכון או לא זה לא נראה כמו טענה עניינית במיוחד.

תסלח לי אבל אני עובד מחר שיהיה לך לילה טוב ידידי.

אין דבר כזה דת יהודית, היהדות היא (כפי שהטעימו כבר בעבר פה בפורום ובעיקר נץ ואני) עם, אורח חיים, יורה דעה, חושן משפט ויורה דעה, אבל לא דת, דת זה משהו אחר לגמרי, ה"דת" מתמזגת עם ה"לאום" וזוהי היהדות, התורה היא מהות העם, זה שיש יהודים מתבוללים ("חילונות" - מושג ותיאולוגיה נוצרית, אין לה מקום ביהדות) זה לא אומר שאופציה כזו היא לגיטימית ו/או יהודית, היא ממש לא, חטא היא יש וחטא היא תמיד תהיה.

בקשר לזה,
ציטוט
ולכן מי שאיננו שומר את מצוות התורה מבחינתך הוא כמו גוי
א.) אם כוונתך היא מה שאמרתי לנדב, זה היה טריגר מחשבתי ותו לא, לא אמרתי שהוא גוי (למרות שהתנהגותית, הוא לא שונה מאף גוי ואני מתנצל בפני הבני נח אם העלבתי אותם) אלא פשוט ניסיתי לרמוז לו לחשוב מה הופך אותו ליהודי, במה היהדות שלו מתבטאת וזה הכל.

ב.) אם כוונתך למשהו אחר, בוא תסביר לי כי אני לא הבנתי מה כוונתך.

אני יודע שזה מזכיר, אבל גם זה שאנחנו קוראים לשמאל פאשיסטי ובשאר כינויים (מוצדקים לחלוטין) נחשבת "דמגוגיה" אבל היא אמת וצריך להזכירה שוב ושוב למען לא נשכח עם מי אנחנו מתעסקים, מה שאמרתי הוא אמת ואך רק אמת וגם הסברתי את כוונתי ואת אמיתותה של תגובתי, ועל כן דמגוגיה -
ציטוט
נ') דרשנות רגשית, תורת הנאום הרגשי, תכסיסי הדמגוג, שלהוב ההמון

ממש לא הייתה כוונתי.

אשמח אם תציין את שאר הסיבות, אבל לבינתיים, לילה טוב לך אחי.

מנותק נדב

• חבר(ה) מקצועי(ת)
  • *
מה שהופך אותי ליהודי הוא העובדה שנולדתי כבן לעם היהודי, לאם יהודיה. והגוים לא. לכן, אני יהודי ואילו הם גויים. אני לא יכול וגם לא רוצה להמלט מההגדרה הזו, להפך אני גאה מאד להשתייך לעם הזה, אני גאה בתרבות ובמורשת העתיקה שלו, אני מוכן להלחם עבורו באלה הרוצים להשמידו. וזהו, זה מה שמייחד אותי מהגויים, בזה מתבטאת היהדות שלי. לעומת זאת, מעולם לא הייתי אדם דתי כיוון שאין לי אמונה. אני לא רוצה להיות דתי. האם יש כאן מישהו שסבור שאני לא יהודי?

מנותק יובל הכהניסט

• חבר(ה) בכיר(ה)
  • *
בס"ד

מה שהופך אותי ליהודי הוא העובדה שנולדתי כבן לעם היהודי, לאם יהודיה. והגוים לא. לכן, אני יהודי ואילו הם גויים. אני לא יכול וגם לא רוצה להמלט מההגדרה הזו, להפך אני גאה מאד להשתייך לעם הזה, אני גאה בתרבות ובמורשת העתיקה שלו, אני מוכן להלחם עבורו באלה הרוצים להשמידו. וזהו, זה מה שמייחד אותי מהגויים, בזה מתבטאת היהדות שלי. לעומת זאת, מעולם לא הייתי אדם דתי כיוון שאין לי אמונה. אני לא רוצה להיות דתי. האם יש כאן מישהו שסבור שאני לא יהודי?

אז אבא שלך לא יהודי?(כי כתבת שנולדת לאם יהודיה).

מנותק אוהד הפועל

• חבר(ה) בכיר(ה)
  • *
בס"ד

אז אבא שלך לא יהודי?(כי כתבת שנולדת לאם יהודיה).

אתה איש גדול
הוא גם לא כתב שהוא לא קיפוד עם 4 עיניים וכנפיים.

מנותק נדב

• חבר(ה) מקצועי(ת)
  • *
כתבתי אם יהודיה כי זה מה שקובע את היהדות, אבל אבי יהודי גם הוא.

מנותק El Blanco

• אדמין הפורום
  • חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
בס"ד

אפשר גם לצאת מהעם הזה.
אדם "דתי" - אדם שהיהדות שלו כשלעצמה מתבטאת.
אדם "חילוני" - אדם שמתנהג כמו גוי לכל דבר ואחרי מעשה מסויים יעוף מעמינו על טיל.

מנותק אוהד הפועל

• חבר(ה) בכיר(ה)
  • *
בס"ד

אפשר גם לצאת מהעם הזה.

איך עושים את זה?

מנותק El Blanco

• אדמין הפורום
  • חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
איך עושים את זה?

אתה מודה שאתה רוצה?

מנותק אוהד הפועל

• חבר(ה) בכיר(ה)
  • *
אתה מודה שאתה רוצה?

לא זה מעניין אותי איך עושים את זה בדיוק, לפי מה שאני יודע אין כל יכולת להמיר את הדת היהודית(או אורך החיים היהודי או ווטאבר) לנצרות, אסלאם וכן הלאה. 

מנותק נדב

• חבר(ה) מקצועי(ת)
  • *
בס"ד

אפשר גם לצאת מהעם הזה.

אז זהו שלפי ההגדרה המקובלת אי אפשר לצאת מהעם הזה, וכמו שכתבתי אני גם לא רוצה, אני מעוניין להשאר יהודי. כבר הסברתי לך איך מתבטאת היהדות שלי, אם זה לא מספק אותך אני אאלץ להשלים עם זה.

מנותק חרותניק

• חבר(ה) בכיר(ה)
  • *
« להגיב #42 ב- : מרץ 23, 2010, 19:35:15 »
בס"ד

אין דבר כזה דת יהודית, היהדות היא (כפי שהטעימו כבר בעבר פה בפורום ובעיקר נץ ואני) עם, אורח חיים, יורה דעה, חושן משפט ויורה דעה, אבל לא דת, דת זה משהו אחר לגמרי, ה"דת" מתמזגת עם ה"לאום" וזוהי היהדות, התורה היא מהות העם, זה שיש יהודים מתבוללים ("חילונות" - מושג ותיאולוגיה נוצרית, אין לה מקום ביהדות) זה לא אומר שאופציה כזו היא לגיטימית ו/או יהודית, היא ממש לא, חטא היא יש וחטא היא תמיד תהיה.

בקשר לזה,א.) אם כוונתך היא מה שאמרתי לנדב, זה היה טריגר מחשבתי ותו לא, לא אמרתי שהוא גוי (למרות שהתנהגותית, הוא לא שונה מאף גוי ואני מתנצל בפני הבני נח אם העלבתי אותם) אלא פשוט ניסיתי לרמוז לו לחשוב מה הופך אותו ליהודי, במה היהדות שלו מתבטאת וזה הכל.

ב.) אם כוונתך למשהו אחר, בוא תסביר לי כי אני לא הבנתי מה כוונתך.

אני יודע שזה מזכיר, אבל גם זה שאנחנו קוראים לשמאל פאשיסטי ובשאר כינויים (מוצדקים לחלוטין) נחשבת "דמגוגיה" אבל היא אמת וצריך להזכירה שוב ושוב למען לא נשכח עם מי אנחנו מתעסקים, מה שאמרתי הוא אמת ואך רק אמת וגם הסברתי את כוונתי ואת אמיתותה של תגובתי, ועל כן דמגוגיה -

ממש לא הייתה כוונתי.

אשמח אם תציין את שאר הסיבות, אבל לבינתיים, לילה טוב לך אחי.
א) אכן יש בעיה של התבוללות ומבחינתי הכוונה היא לנישואי תערובת וכד', מבחינתך ההתבוללות מתבטאת לא רק בזה אלא גם בעצם קיום המושג "יהודי חילוני".
אם זוהי דעתך אז אני מתאר לעצמי שיש לך גם פתרון יצירתי לבעיה, אם כן אז מאוד אשמח אם תשכיל אותי.

ב) אני לא יודע מה אמרת לנדב אני פשוט הנחתי שככה אתה חושב לפי כל הדברים שאמרת לי.

ג) אני גם משתדל כמה שפחות להשתמש בדמגוגיות כגון "פאשיסטים" "בולשביקים" וכד' כי אפילו אם זה מוצדק (וזה אכן מוצדק במקרים מסויימים) זה בחלק גדול מהמקרים מוריד גם את רמת הדיון לרמה של גן ילדים, ואני כבר אחרי שירות צבאי כך שאת גן הילדים אני כבר בקושי זוכר, אז אין צורך לחזור אחורה.
מצב היפותטי: אתה מועמד לראשות הממשלה, ומולך עומד היריב הפוליטי שלך שמביע בצורה עקיפה שנאה כלפי החרדים, האם אתה תכנה את יריבך "נאצי" כי זוהי האמת מבחינתך? או שהאם תרשה לעצמך להסתיר את האמת שלך כדי לא לפגוע בקרייריה הפוליטית שלך? האם גם אז שווה להזכיר את האמת שוב ושוב לדעתך?
מה שאני מנסה להגיד זה שלא משנה כמה תנסה להסביר את האמירה הזאת רוב האנשים יראו בזה דבר פסול ולא יקחו אותך ברצינות, וזו סיבה נוספת לכך שאין צורך להשתמש בכינויים הללו לדעתי.

« עריכה אחרונה: מרץ 23, 2010, 22:05:27 על ידי חרותניק »

מנותק נדב

• חבר(ה) מקצועי(ת)
  • *
חרותניק, רון כינה אותי גוי באחד האשכולות האחרונים, לזה הוא מתכוון.

מנותק חרותניק

• חבר(ה) בכיר(ה)
  • *
« להגיב #44 ב- : מרץ 23, 2010, 22:10:05 »
חרותניק, רון כינה אותי גוי באחד האשכולות האחרונים, לזה הוא מתכוון.
כן הבנתי את זה, אבל לא ידעתי על זה בכלל לפני שהוא סיפר לי בעצמו, אני פשוט שיערתי שככה הוא חושב לפי דברים שהוא אמר לי ללא קשר אליך.

מנותק El Blanco

• אדמין הפורום
  • חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
« להגיב #45 ב- : מרץ 24, 2010, 15:44:04 »
בס"ד

א) אכן יש בעיה של התבוללות ומבחינתי הכוונה היא לנישואי תערובת וכד', מבחינתך ההתבוללות מתבטאת לא רק בזה אלא גם בעצם קיום המושג "יהודי חילוני".
אם זוהי דעתך אז אני מתאר לעצמי שיש לך גם פתרון יצירתי לבעיה, אם כן אז מאוד אשמח אם תשכיל אותי.

ב) אני לא יודע מה אמרת לנדב אני פשוט הנחתי שככה אתה חושב לפי כל הדברים שאמרת לי.

ג) אני גם משתדל כמה שפחות להשתמש בדמגוגיות כגון "פאשיסטים" "בולשביקים" וכד' כי אפילו אם זה מוצדק (וזה אכן מוצדק במקרים מסויימים) זה בחלק גדול מהמקרים מוריד גם את רמת הדיון לרמה של גן ילדים, ואני כבר אחרי שירות צבאי כך שאת גן הילדים אני כבר בקושי זוכר, אז אין צורך לחזור אחורה.
מצב היפותטי: אתה מועמד לראשות הממשלה, ומולך עומד היריב הפוליטי שלך שמביע בצורה עקיפה שנאה כלפי החרדים, האם אתה תכנה את יריבך "נאצי" כי זוהי האמת מבחינתך? או שהאם תרשה לעצמך להסתיר את האמת שלך כדי לא לפגוע בקרייריה הפוליטית שלך? האם גם אז שווה להזכיר את האמת שוב ושוב לדעתך?
מה שאני מנסה להגיד זה שלא משנה כמה תנסה להסביר את האמירה הזאת רוב האנשים יראו בזה דבר פסול ולא יקחו אותך ברצינות, וזו סיבה נוספת לכך שאין צורך להשתמש בכינויים הללו לדעתי.

א.) ההתבוללות (לא מבחינתי) היא הטמעה רעיונית או פיזית של היהודי בגויים, אימוץ רעיונות גויים שמנוגדים לתורה הוא התבוללות - יהודי שהתנצר (או המיר דתו לדת אחרת כגון דת החילונות) והתחתן עם יהודייה עדיין נמצא בגדר מתבולל (או משומד).

הפתרון הוא -
http://www.yeshiva.org.il/wiki/index.php?title=%D7%AA%D7%95%D7%9B%D7%97%D7%94

ג.) אמת יש רק אחת, לא מבחינתי ולא מבחינת משהו אחר, אלא האמת היא משמעות המתאימה למציאות האובייקטיבית. האמת קיימת בלי שנכיר בה, היא לא צריכה הכרה על ידינו כדי להתקיים.

אני בנאדם כן ועל כן אגיד מה שאני חושב לא משנה מה האדם שממולי חושב, אם יאהב זאת ואם לא זה כבר עניינו. בכל אופן, אין מקום להשוואה, ברור שבמסע פוליטי אני לא אתבטא במילים המדוייקות האלו אך אתקוף את האנטישמיות שלו בצורה שונה (תוך כדי חשיפתה בצורות אחרות) ויותר "מתורבתת" מאשר בכינויים. מכיוון שזה לא מסע פוליטי אני מרשה לעצמי להשתמש בכינויים כאלו.

זה לא בהכרח נכון כיוון שהרב כהנא הסביר את האנטישמיות השמאלנית בנאומיו לא פעם לא פעמיים ולא שלוש פעמים - וזכה לתמיכה באיש ציבור ימני שכמוה לא הייתה מעולם - גם לא לבגין במהפך. אנשים אוהבים אמת, ואם נסביר אותה כמו שצריך - גם נזכה להכרה באמת מצידם בסופו של דבר.

מנותק חרותניק

• חבר(ה) בכיר(ה)
  • *
« להגיב #46 ב- : מרץ 24, 2010, 16:54:39 »
בס"ד

א.) ההתבוללות (לא מבחינתי) היא הטמעה רעיונית או פיזית של היהודי בגויים, אימוץ רעיונות גויים שמנוגדים לתורה הוא התבוללות - יהודי שהתנצר (או המיר דתו לדת אחרת כגון דת החילונות) והתחתן עם יהודייה עדיין נמצא בגדר מתבולל (או משומד).

הפתרון הוא -
http://www.yeshiva.org.il/wiki/index.php?title=%D7%AA%D7%95%D7%9B%D7%97%D7%94

ג.) אמת יש רק אחת, לא מבחינתי ולא מבחינת משהו אחר, אלא האמת היא משמעות המתאימה למציאות האובייקטיבית. האמת קיימת בלי שנכיר בה, היא לא צריכה הכרה על ידינו כדי להתקיים.

אני בנאדם כן ועל כן אגיד מה שאני חושב לא משנה מה האדם שממולי חושב, אם יאהב זאת ואם לא זה כבר עניינו. בכל אופן, אין מקום להשוואה, ברור שבמסע פוליטי אני לא אתבטא במילים המדוייקות האלו אך אתקוף את האנטישמיות שלו בצורה שונה (תוך כדי חשיפתה בצורות אחרות) ויותר "מתורבתת" מאשר בכינויים. מכיוון שזה לא מסע פוליטי אני מרשה לעצמי להשתמש בכינויים כאלו.

זה לא בהכרח נכון כיוון שהרב כהנא הסביר את האנטישמיות השמאלנית בנאומיו לא פעם לא פעמיים ולא שלוש פעמים - וזכה לתמיכה באיש ציבור ימני שכמוה לא הייתה מעולם - גם לא לבגין במהפך. אנשים אוהבים אמת, ואם נסביר אותה כמו שצריך - גם נזכה להכרה באמת מצידם בסופו של דבר.
א) זו פעם ראשונה שאני שומע פרשנות כזאת על התבוללות, והאמת שאפילו לי זה נשמע הגיוני, לעומת זאת יהיה לי קשה מאוד לקבל על עצמי את המונח "מתבולל" כי במקרה הזה הוא מופנה גם כלפיי.
מאחר ואני לא מומחה בענייני תורה והלכה אני חושב שמיצינו את הנושא עד כמה שאפשר כי על זה אני לא יכול להתווכח איתך..
אגב הייתי שמח לראות מה הפתרון אבל הלינק לא עובד..

ג)נכון וזאת זכותך המלאה לומר את האמת (ואפילו רצוי) וגם לא תמיד  צריך להיות הכי מנומס ומתורבת בעולם אפשר גם לומר דברים קשים במסגרת מסע פוליטי.
תשמע, לי יש בעיה עם ביטויים מהסוג שאתה וחלק מחברי הפורום משתמשים בהם מדי פעם כגון "נאצים" "יהודונים" שגם הערתי פעם לחיים על השימוש שלו במושג "יהודונים" שזהו מושג אנטישמי לחלוטין, ואפילו הוא הסכים שיש משהו בדבריי.
יכול להיות שאני ישמע לך קצת רגיש אבל כמו שאמרתי גם לחיים אני נכד לניצולי שואה (למרות שגם חיים בן לניצול שואה) וסבא שלי ז"ל היה מספר לי הרבה סיפורים אישיים שלו והוא גם הופיע בטלוויזיה פעם אחת וסיפר כמה מהחוויות הקשות שהוא עבר בפולין.
בכל מקרה כנראה זו הסיבה שיש לי רגישות לביטויים האלה ואין דבר שתגיד לי שיוכל לשכנע אותי שזה לגיטימי להשתמש בביטויים הללו באופן בסיסי וקבוע גם כלפי יהודים, כך שאני חושב שעדיף שנפסיק לדיין על זה..