סקר

מה לדעתכם יכשיל את המשא ומתן בעתיד עם הערבים ?

סוגיית ירושלים
2 (13.3%)
סוגיית הפליטים הערבים
1 (6.7%)
סוגיית השארת גושי התיישבות
1 (6.7%)
הערבים לא באמת רוצים שלום
10 (66.7%)
ישראל לא באמת רוצה שלום
0 (0%)
אחר
1 (6.7%)
לא יהיה כישלון יהיה שלום
0 (0%)

סך הכל הצבעות: 0

כתב נושא: לקראת משא ומתן עם הערבים  (נקרא 1217 פעמים)

0 משתמשים ו- 2 אורחים נמצאים בנושא זה.

מנותק הימני

• חבר(ה) בכיר(ה)
  • *
לקראת משא ומתן עם הערבים
« ב- : מרץ 22, 2010, 11:47:55 »
שלום לכל חברי הפורום.

אין מה לעשות, ארה"ב לוחצת ויש סימנים ברורים שמשא ומתן עם הערבים ("פלסטינים") עומד להיפתח בקרוב.

אני כולי תקווה, כמובן, שלא נגיע למצב שאנו צריכים לנהל משא ומתן עם כנופיית מרצחים/מכחישי שואה/אנטישמים/מושחתים.

אז צריך להמשיך ולהתפלל לקב"ה שתוסר מעלינו רוע הגזירה, אבל אם חלילה נצטרך להגיע למצב כזה, אנא השתתפו בסקר

וענו על השאלה מה לדעתכם יכשיל את המשא ומתן אם וכאשר יתקיים ? 

הסבר קצר לגבי האפשרויות בסקר :

סוגיית ירושלים - האם ישראל תסכים שמזרח ירושלים תהיה הבירה הפלסטינית, או לחילופין שירושלים תהיה בירת שתי המדינות.

סוגיית הפליטים - הערבים דורשים זכות שיבה מלאה לכל המגורשים של 47-48 (ולצאצאיהם), גם השמאלנים
הגדולים ביותר בישראל יודעים שזה בלתי אפשרי כי המשמעות של הסכמה לדרישה הזו פירושה הסוף של מדינת ישראל.
הדיבור כרגע הוא על מתן זכות שיבה "סמלי" למספר שינוע בין עשרות אלפים למאה אלף פליטים לשוב לבתיהם (בשטחי הקו הירוק כמובן).

סוגיית השארת גושי ההתיישבות - ישראל רוצה להשאיר מספר גושים של התיישבות, שלדעתה לא ריאלי ולא וכדאי לה לפרק. מדובר
על גוש אריאל, גוש קרני שומרון, גוש עציון, ועוד מספר אזורים כמו אלקנה, אורנית וכו'. הפלסטינים כמובן לא יטמנו את ידם בצלחת
לבקשה זו וגם אם יסכימו לה, זה יהיה בתנאי של חילופי שטחים - שטחים שהם יקבלו שנמצאים בתוך הקו הירוק (מדברים היום על אזורים
בדרום - דרומית להרי חברון, או דיבורים על סיפוח אום אל פאחם למדינה הערבית שתקום חלילה).

הערבים לא באמת רוצים שלום - לא חושב שיש יותר מידי מה להסביר.

ישראל לא באמת רוצה שלום - יש כל כך הרבה ישראלים שרוצים להוריד את הקוף שיושב על הגב שלהם - הקוף שנקרא "כיבוש".
אבל אולי לישראל עדיף למרות כל הלחצים להמשיך במצב הקיים בלי שלום עם הערבים, אולי זה באמת מה שהמדינה רוצה
והמשא ומתן הוא פיקציה כדי למשוך את הזמן . . .

אחר - אנא נמקו מה לדעתכם הסוגיה שתטרפד את המשא ומתן.

לא יהיה כישלון יהיה שלום - חס וחלילה. הסיוט שלי. נהיה במצב שיהיו שתי מדינות:
1) מדינה ערבית טהורה על שטחי יהודה ושומרון ועזה, כל יהודי שיכנס למדינה הזו יחטוף כדור בראש.
2) מדינת יהודית-ערבית שתהיה תכלס מדינת כל אזרחיה, תכלול אמנם יהודים, אבל גם הרבה מאד ערבים(עכו, יפו, טייבה וכו')

*בכל מה שרשמתי פה אני מסתמך על דעות/פרשנויות/כתבות שהופיעו בעיתונות וכן על דעתי שלי.
« עריכה אחרונה: מרץ 22, 2010, 12:30:56 על ידי הימני »

מנותק ירין הכהניסט

• חבר(ה) של כבוד
  • *
לקראת משא ומתן עם הערבים
« להגיב #1 ב- : מרץ 22, 2010, 11:51:46 »
בס"ד

אני לא רוצה שלום עם ערבים בכלל,גם עם הם יסכימו לשלום ללא תמורת שטחים.
אבל הערבים לא רוצים שלום בכלל הם רוצים להשמיד את מדינת ישראל,ולא יעזור שום לחץ אמריקאי לא יהיה שלום עם ערבים ב"ה!!!

מנותק הלוחם באנרכיסטים

• חבר(ה) מוסמך(ת)
  • *
לקראת משא ומתן עם הערבים
« להגיב #2 ב- : מרץ 22, 2010, 12:27:31 »
לעולם לא יהיה שלום עם חיות כאלה שמאמינים בקוראן הנאצי.

מנותק Neo

• חבר(ה) V.I.P
  • חבר(ה) בכיר(ה)
  • *
  • הים אותו הים
לקראת משא ומתן עם הערבים
« להגיב #3 ב- : מרץ 22, 2010, 13:07:43 »
הצבעתי שהערבים לא באמת רוצים שלום, שזה בעצם שקול כמעט לסימון כל האופציות כיוון שמשמעות הדבר היא:
הערבים יפוצצו תמיד את המשא ומתן.

ראינו את זה כבר בעבר עם אהוד ברדעק ואהוד שמאלמרט שהסכימו לחלוקת ירושלים, פירוק יישובים ואף הכנסת פליטים במסגרת איחוד משפחות.
אין ספק שההצעות שהם הציעו היו הנדיבות ביותר שהישראלי השמאלן ביותר (למעט אנרכיסטים, אם זה בכלל נחשב שמאל ולא תופעה בפני עצמה) היה מוכן להן ולא יותר מכך ולמרות זאת גם מחמוד עבאס וגם עראפת סרבו, מכאן ניתן להסיק שאין הם באמת מעוניינים בפתרון של 2 מדינות ל 2 עמים.  הם מעוניינים במדינה אחת לערבים.

ההצעות שהאהודים נתנו לערבים הן בבחינת שערוריה של ממש (במיוחד עניין הפליטים שסותר לחלוטין את עניין ההפרדה למדינה יהודית), אך ניתן ללמוד מהתנהגות הערבים רבות אודות מה צופן לנו העתיד.

מנותק הימני

• חבר(ה) בכיר(ה)
  • *
לקראת משא ומתן עם הערבים
« להגיב #4 ב- : מרץ 22, 2010, 13:20:35 »
הצבעתי שהערבים לא באמת רוצים שלום, שזה בעצם שקול כמעט לסימון כל האופציות כיוון שמשמעות הדבר היא:
הערבים יפוצצו תמיד את המשא ומתן.

ראינו את זה כבר בעבר עם אהוד ברדעק ואהוד שמאלמרט שהסכימו לחלוקת ירושלים, פירוק יישובים ואף הכנסת פליטים במסגרת איחוד משפחות.
אין ספק שההצעות שהם הציעו היו הנדיבות ביותר שהישראלי השמאלן ביותר (למעט אנרכיסטים, אם זה בכלל נחשב שמאל ולא תופעה בפני עצמה) היה מוכן להן ולא יותר מכך ולמרות זאת גם מחמוד עבאס וגם עראפת סרבו, מכאן ניתן להסיק שאין הם באמת מעוניינים בפתרון של 2 מדינות ל 2 עמים.  הם מעוניינים במדינה אחת לערבים.

ההצעות שהאהודים נתנו לערבים הן בבחינת שערוריה של ממש (במיוחד עניין הפליטים שסותר לחלוטין את עניין ההפרדה למדינה יהודית), אך ניתן ללמוד מהתנהגות הערבים רבות אודות מה צופן לנו העתיד.

אז לפי דעתך אין צורך לחשוש במשא ומתן הקרוב ?

ומה יקרה לדעתך כאשר גם המשא ומתן הנוכחי יתפוצץ/לא יתממש ?
האם תהיה אינתיפאדה שלישית ? האם יחזרו הפיגועים ? האם סתם נחכה למשא ומתן הבא ונעביר את הזמן?

מנותק Neo

• חבר(ה) V.I.P
  • חבר(ה) בכיר(ה)
  • *
  • הים אותו הים
לקראת משא ומתן עם הערבים
« להגיב #5 ב- : מרץ 22, 2010, 14:11:23 »
יש לחשוש ממשא ומתן כיוון שישראל כ"כ שואפת לשלום שהיא תמיד פונה למחוות חד צדדיות ונסחטת שוב ושוב (כמו הנסיגה מעזה, שחרור מחבלים וכו'). זו בעיה שקיימת אצלנו ולא אצל הערבים.  מההיבט של חשש שמא "יפרוץ שלום" והערבים יסכימו לשתי מדינות לשני עמים וכו' - לחלוטין אין מה לחשוש.

אני לא יודע מה יקרה אם המשא ומתן הנוכחי לא יתממש, כיוון שהוא עוד רחוק מפיצוץ (הוא בקושי התחיל).  הערבים נוטים לפנות תמיד לאלימות ולכן סביר שזה יחזור על עצמו, אך לא בעוצמה שהייתה בעבר - נראה לי שערביי הגדה כבר שבעים מאוד ממלחמות וכן היום יש את הגדר.  האם יחזרו לפיגועים?  לפי דעתי הם מעולם לא הפסיקו לפגע ולהתחמש, כרגע אין להם אינטרס להגביה את הלהבות אבל מי שמתחמש - סופו שישתמש בנשק שלו, זה עניין של עיתוי (אולי כשישראל תפתח במערכה מול מדינה ערבית או מול עזה).

האם סתם נעביר את הזמן?  כן, זה מה שתמיד קורה.  מעבירים את הזמן בין משא ומתן למשא ומתן כאשר לערבים יש שאיפה ל Piece by piece כאשר יש פיצוץ משא ומתן לאחר קבלת המחוות.

זו רוטינה שכל הזמן חוזרת על עצמה ולכן מה שהולך כאן הוא פשוט טירוף מערכות...

מנותק יובל הכהניסט

• חבר(ה) בכיר(ה)
  • *
לקראת משא ומתן עם הערבים
« להגיב #6 ב- : מרץ 22, 2010, 14:12:52 »
בס"ד

אני ברחתי הערבים לא רוצים שלום. זה ברור ופשוט מאוד.