סקר

האם ישראל תתקוף  באיראן ?

כן
7 (38.9%)
לא
11 (61.1%)

סך הכל הצבעות: 0

כתב נושא: האם ישראל תתקוף באיראן  (נקרא 2396 פעמים)

0 משתמשים ו- 1 אורח נמצאים בנושא זה.

מנותק הימני

• חבר(ה) בכיר(ה)
  • *
האם ישראל תתקוף באיראן
« ב- : מרץ 21, 2010, 12:23:56 »
שימו לב, השאלה היא לא האם ישראל צריכה לתקוף באיראן, אלא האם ישראל תתקוף באיראן ?

אנא נמקו את בחירתכם.

אני בחרתי שישראל לא תתקוף באיראן, וזה בגלל ביבי :

א) ביבי חזק בדיבורים ולפני הבחירות הוא דיבר הרבה שצריכים לתקוף את איראן, הוא גם דרבן ודחף את שמאלמרט לעשות את זה, אז

בדרך כלל שביבי מדבר הוא לא מבצע, ולכן לדעתי לא תהיה תקיפה. אם שרון היה בשלטון, הייתי מהמר על תקיפה, כי בניגוד

לביבי שרון הוא ביצועיסט מהמדרגה הראשונה.

ב) ביבי לחיץ מאד. גם אם הוא מדבר כל היום שצריך לתקוף באיראן, בסופו של דבר הלחץ יעשה את שלו, ביבי ייכנע לאובאמה, לאירופה, למדינות הערביות

ולשמאלנים ולא יבצע שום תקיפה באיראן.

*עם כל זאת, ככל הנראה ישראל תמשיך במבצעים חשאיים מול הגרעין האיראני (כפי שנעשה בשנים האחרונות).

מנותק אלמ

• חבר(ה) בכיר(ה)
  • *
  • וְהַמַּשְׂכִּלִים יַזְהִרוּ כְּזֹהַר הָרָקִיעַ
האם ישראל תתקוף באיראן
« להגיב #1 ב- : מרץ 21, 2010, 12:33:21 »
לדאבוני גם לי זה נראה כי ישראל לא תתקוף, הכל זה רק  דיבורי סרק,ואף אם נתקוף זה יהיה כבר מאוחר מידי והנזק יהיה הרסני...
כל מה שהיה טוב, עכשיו נחשב רע.
התיישבות הייתה מצווה, עכשיו היא עבירה.
להתגייס לצבא היה זכות, עכשיו זה חובה, עבודת כפיים הייתה כבוד, עכשיו זו בושה.

מנותק T-800

• חבר(ה) של כבוד
  • *
האם ישראל תתקוף באיראן
« להגיב #2 ב- : מרץ 21, 2010, 12:50:25 »
אני לא חושב שישראל תעז לעשות כזה דבר, גם במערכת הביטחון הישראלית יש הרבה שמתנגדים לזה...
"אנחנו לא רוצים עקרונות, אנחנו רוצים עובדות!" (קלימנט וורושילוב)

מנותק הימני

• חבר(ה) בכיר(ה)
  • *
האם ישראל תתקוף באיראן
« להגיב #3 ב- : מרץ 21, 2010, 13:07:26 »
לדאבוני גם לי זה נראה כי ישראל לא תתקוף, הכל זה רק  דיבורי סרק,ואף אם נתקוף זה יהיה כבר מאוחר מידי והנזק יהיה הרסני...

מצד אחד אתה רושם שלדאבונך לא נתקוף, מצד שני אתה סובר שהזנק יהיה הרסני מידי, אז האם אתה בעד או נגד ההתקפה ?

מנותק Neo

• חבר(ה) V.I.P
  • חבר(ה) בכיר(ה)
  • *
  • הים אותו הים
האם ישראל תתקוף באיראן
« להגיב #4 ב- : מרץ 21, 2010, 13:09:58 »
אני מאמין שישראל כן תתקוף מבלי לקבל אישור.

מנותק JewishGirl

• חבר(ה) V.I.P
  • חבר(ה) של כבוד
  • *
האם ישראל תתקוף באיראן
« להגיב #5 ב- : מרץ 21, 2010, 13:12:26 »
אולי נתקוף אבל בטח יהיה לחץ מבחוץ שלא לתקוף ועד שנתקוף אז יהיה כבר מאוחר

מנותק האלקשי

• מנהל(ת) גלובלי(ת)
  • חבר(ה) של כבוד
  • *
האם ישראל תתקוף באיראן
« להגיב #6 ב- : מרץ 21, 2010, 13:13:08 »
אם ישראל תתקוף באירן, ביבי יראה צורך לפצות על כך בויתורים מרחיקי לכת ומסמרי שער ביו"ש.

אם אירן תתקוף אותנו בנשק גרעיני, גוש דן תפגע ולא יהיה קל להתאושש. אבל אפשרי. ממדינה פלסטינית יהיה בלתי אפשרי להתאושש.

מנותק הימני

• חבר(ה) בכיר(ה)
  • *
האם ישראל תתקוף באיראן
« להגיב #7 ב- : מרץ 21, 2010, 13:34:44 »
אם ישראל תתקוף באירן, ביבי יראה צורך לפצות על כך בויתורים מרחיקי לכת ומסמרי שער ביו"ש.

מה שאתה רושם זה נכון רק אם נתקוף בעזרת ארה"ב ואז ביבי ירגיש שהוא חייב להם, אבל אם נתקוף לבד למה שנהייה חייבים להם

משהו ? - ההפך, נהיה בעמדה של כח יוסר מעלינו איום מוחשי ולא נהייה חייבים כלום לאך אחד.

אם אירן תתקוף אותנו בנשק גרעיני, גוש דן תפגע ולא יהיה קל להתאושש. אבל אפשרי. ממדינה פלסטינית יהיה בלתי אפשרי להתאושש.

אני לא מאמין שאתה מתכוון למה שאתה כותב. אתה מודע לזה שאחרי הפצצה גרעינית אין אפשרות לקיום חיים ברדיוס די רחב מנקודת הפגיעה ?

חוץ מזה, אם גוש דן תופצץ בנשק לא קונבנציונאלי תהיה לזה השפעה כואבת גם על ירושלים, גם על הצפון וגם על הדרום - קרינה רדיואקטיבית.

אני לא מסכים איתך שהפצצה באיראן פירושה הקמת מדינה פלסטינית בהכרח.

אני מאמין שישראל כן תתקוף מבלי לקבל אישור.

לא נראה לי שתקיפה עצמאית של ישראל היא דבר מעשי. וגם אם זה כן אפשרי, אז נצטרך "להסתפק" בהתקפה קטנה מאד, למשל,

לא נוכל להתקיף להם את כל היעדים שנרצה, נצטרך לוותר על תקיפת אתרי שיגור של טילים, על בסיסים צבאיים מסוכנים וכו' . . .

(צריך לזכור שחלק מהטייסות יצטרכו להיות בכוננות להתקפות שיגיעו בוודאות מוחלטת מהחמאס, חיזבאללה וסוריה)

חוץ מזה אני לא יודע איך ישראל תוכל להעביר דבר כזה באופן סודי. זה יצריך גיוס של כל המילואים של חייל האוויר וחלק גדול מכוחות היבשה . . .

תחשבו על הסד"כ שצריך יהיה להיות זמין לחיל האוויר גם לצורכי הגנה וגם לצורכי התקפה . . . איך אפשר יהיה לשמור על גיוס כזה בסוד מוחלט ?

מנותק amit85

• משתמש(ת) חדש(ה)
  • *
האם ישראל תתקוף באיראן
« להגיב #8 ב- : מרץ 21, 2010, 14:24:17 »
אם לפני הבחירות מצבו של ביבי בסקרים יהיה גרוע, יכול מאוד שהוא יתקוף. אחרת אין סיכוי.

מנותק Neo

• חבר(ה) V.I.P
  • חבר(ה) בכיר(ה)
  • *
  • הים אותו הים
האם ישראל תתקוף באיראן
« להגיב #9 ב- : מרץ 21, 2010, 18:38:41 »
לא נראה לי שתקיפה עצמאית של ישראל היא דבר מעשי. וגם אם זה כן אפשרי, אז נצטרך "להסתפק" בהתקפה קטנה מאד, למשל,
לא נוכל להתקיף להם את כל היעדים שנרצה, נצטרך לוותר על תקיפת אתרי שיגור של טילים, על בסיסים צבאיים מסוכנים וכו' . . .
(צריך לזכור שחלק מהטייסות יצטרכו להיות בכוננות להתקפות שיגיעו בוודאות מוחלטת מהחמאס, חיזבאללה וסוריה)
חוץ מזה אני לא יודע איך ישראל תוכל להעביר דבר כזה באופן סודי. זה יצריך גיוס של כל המילואים של חייל האוויר וחלק גדול מכוחות היבשה . . .
תחשבו על הסד"כ שצריך יהיה להיות זמין לחיל האוויר גם לצורכי הגנה וגם לצורכי התקפה . . . איך אפשר יהיה לשמור על גיוס כזה בסוד מוחלט ?

השאלה כמובן הייתה אם אנו מאמינים שתהיה תקיפה ולא אם היא אפשרית או לא, אך בכל זאת אתייחס להערה -
אני מאמין שהמשימה אפשרית וגם אם תתקיים תקיפה חלקית שתדחה את הבנייה במספר שנים זו ברכה (עד אז ב"ה הכושון יעוף).
בקשר לאיך לשמור על גיוס כזה בסוד מוחלט - כבר זה היה בעבר וזה גם מתקיים היום כשעושים מבצעים בסדרי גודל כאלה והציבור והאויב אינו מודע אליהם.
בקשר לזה שצריך חיל אויר זמין לצרכי הגנה - אם תקיפה מוצלחת תהיה כרוכה בהפקרת העורף לחצי יום, אז יש להפקירו וזה ברור כשמש.

מנותק יובל הכהניסט

• חבר(ה) בכיר(ה)
  • *
האם ישראל תתקוף באיראן
« להגיב #10 ב- : מרץ 21, 2010, 19:04:51 »
בס"ד

אני בחרתי כן בגלל שאיראן נותנת לנו תירוצים לתקוף אותה בלי למלא את התחייבויותיה ואחמדינג'אד במיוחד נותן לנו תירוץ כשהוא כל הזמן אומר מפורשות שצריך להשמיד את ישראל

אבל בכל זאת קשה להגיד,אני לא יודע אבל מקווה שכן.

מנותק יהודי וגאה בזה

• משתמש(ת) מוכר(ת)
  • *
  • די לכיבוש הערבי בארץ ישראל!
האם ישראל תתקוף באיראן
« להגיב #11 ב- : מרץ 21, 2010, 19:27:43 »
קשה לדעת.

ביבי הוא יחצ"ן - אומר בדיוק מה שהציבור (למיניו) רוצה לשמוע. פעם אחת כן, פעם אחת לא. אבל נראה לי שהלחץ הציבורי (מכל צדדי הקשת הפוליטית) יהיה כה גדול, שהוא ברוב פופוליסטיותו לא יוכל להתנגד יותר.

מנותק ביתר בדם

• חבר(ה) מקצועי(ת)
  • *
  • כהנא צדק !
האם ישראל תתקוף באיראן
« להגיב #12 ב- : מרץ 21, 2010, 20:04:55 »
כמו שאמרתי ישראל כרגע היא בובה על חוט של ארה"ב הם פחדנים
"ואריה אם ישאג מי לא ירעד"

מנותק אלמ

• חבר(ה) בכיר(ה)
  • *
  • וְהַמַּשְׂכִּלִים יַזְהִרוּ כְּזֹהַר הָרָקִיעַ
האם ישראל תתקוף באיראן
« להגיב #13 ב- : מרץ 21, 2010, 20:22:06 »
"נתניהו יבקש מאובמה פצצות לתקיפה באיראן"
http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3865519,00.html
כל מה שהיה טוב, עכשיו נחשב רע.
התיישבות הייתה מצווה, עכשיו היא עבירה.
להתגייס לצבא היה זכות, עכשיו זה חובה, עבודת כפיים הייתה כבוד, עכשיו זו בושה.

מנותק הימני

• חבר(ה) בכיר(ה)
  • *
האם ישראל תתקוף באיראן
« להגיב #14 ב- : מרץ 21, 2010, 20:30:10 »
בקשר לאיך לשמור על גיוס כזה בסוד מוחלט - כבר זה היה בעבר וזה גם מתקיים היום כשעושים מבצעים בסדרי גודל כאלה והציבור והאויב אינו מודע אליהם.

מבצעים בסדר גודל כזה שהאויב והציבור לא מודע להם ?

אתה יכול לתת דוגמא למבצע שהתרחש בסדר גודל כזה ?

לפי פרסומים בעיתונות בהפצצה על סוריה לפני שנתיים וחצי השתתפה בסך הכל טייסת אחת ועוד קצת כוחות קרקע שעזרו בסימון המטרות, אבל לא יותר מזה.

לגבי הפצצת הכור בעיראק לפי ויקיפדיה רשום שהשתתפו בהתקפה בסך הכל ארבע עשר מטוסים ששישה מתוכם הם לגיבוי . . .

אני לא חושב שאלו סדרי הגודל שיפעלו מול איראן . . .  

בקשר לזה שצריך חיל אויר זמין לצרכי הגנה - אם תקיפה מוצלחת תהיה כרוכה בהפקרת העורף לחצי יום, אז יש להפקירו וזה ברור כשמש.

אני לא מסכים איתך. אפילו לא יפרסו סוללות פטריות או חצים ? עד כדי כך המדינה תפקיר את אזרחיה ?
הרי מהות התקיפה של הכור באיראן היא להגן על אזרחים, ואם לא תהיה הגנה מתאימה, לדעתי עדיף לא לצאת למבצע הזה.
אני מודה שאני מפחד רצח ממתקפת טילים.

מנותק הימני

• חבר(ה) בכיר(ה)
  • *
האם ישראל תתקוף באיראן
« להגיב #15 ב- : מרץ 21, 2010, 20:37:28 »
http://www.nrg.co.il/online/1/ART1/885/426.html

מאמר של פייגלין בנושא לפני כשנה. התפרסם ב NRG.

מומלץ לקריאה, אבל קצת מפחיד.

מנותק Neo

• חבר(ה) V.I.P
  • חבר(ה) בכיר(ה)
  • *
  • הים אותו הים
האם ישראל תתקוף באיראן
« להגיב #16 ב- : מרץ 22, 2010, 20:32:55 »
מבצעים בסדר גודל כזה שהאויב והציבור לא מודע להם ?

אתה יכול לתת דוגמא למבצע שהתרחש בסדר גודל כזה ?

אני לא מסכים איתך. אפילו לא יפרסו סוללות פטריות או חצים ? עד כדי כך המדינה תפקיר את אזרחיה ?
הרי מהות התקיפה של הכור באיראן היא להגן על אזרחים, ואם לא תהיה הגנה מתאימה, לדעתי עדיף לא לצאת למבצע הזה.
אני מודה שאני מפחד רצח ממתקפת טילים.

מן הסתם לא אוכל לציין כאן פרטים כאלה, ולידיעתך - רוב המבצעים הגדולים אינם ידועים לציבור ולאויב.  בנוסף, אציין שיש עוד אלמנטים טכנולוגיים פרט לחומר נפץ שמקלים מאוד על ביצוע פעולות בעורף האויב ומהווים מכפיל כוח, אם לא יותר - וצה"ל מצטיין בהם (לדוגמא להשבית או גרוע מכך ליצור מצג שווא בתקשורת של אויב או במכ"מים וכו')

לגבי סוללות פטריות וחצים - זה לא סד"כ של מטוסים...  אם אתה שולח את כל חיל אויר לתקיפה, מדוע יש בעיה להפעיל פטריות וחצים בעורף?  התכוונתי להפקרת העורף ממטוסי יירוט שישתתפו בתקיפה.

לגבי החשש שלך - הנזק של אלפי טילי חיזבאללה, מאות טילי קאסם, ועשרות\מאות טילים בליסטים הוא זעום לעומת פצצה גרעינית על עיר.  אם בכלל האויב ישיב באש...

מנותק דניאל בן יהושע

• חבר(ה) מוסמך(ת)
  • *
האם ישראל תתקוף באיראן
« להגיב #17 ב- : מרץ 22, 2010, 21:20:13 »

NEO, ברגע שאין את חיל האוויר - ברירת שמשון מופעלת, כך לפחות לפי מקורות זרים...
דין יהושע בסיף! אמן.
ܕܝܢܐ ܕܝܗܘܫܘܥ ܒܣܝܦܐ! ܐܡܝܢ.

כ-מיליון יהודים מבריה"מ הארורה לשעבר מודים לך, הרב כהנא הי"ד זצוק"ל, על שגאלתנו מיד שעבוד מלכות עגלה!

מנותק הימני

• חבר(ה) בכיר(ה)
  • *
האם ישראל תתקוף באיראן
« להגיב #18 ב- : מרץ 22, 2010, 21:27:15 »

לגבי סוללות פטריות וחצים - זה לא סד"כ של מטוסים...  אם אתה שולח את כל חיל אויר לתקיפה, מדוע יש בעיה להפעיל פטריות וחצים בעורף?  התכוונתי להפקרת העורף ממטוסי יירוט שישתתפו בתקיפה.

הבעיה היא לא בהפעלה עצמה, אלא בפריסה שמתבצעת לפני. זה דבר גלוי לעין והאויב יוכל לפרש את זה באופן ברור.

מנותק Neo

• חבר(ה) V.I.P
  • חבר(ה) בכיר(ה)
  • *
  • הים אותו הים
האם ישראל תתקוף באיראן
« להגיב #19 ב- : מרץ 22, 2010, 23:48:48 »
דניאל - לא נראה לי שהבנת את השיחה ביני לבין הימני.  הכוונה שלי לא הייתה שחיל אויר הושמד כי אם שכולו נמצא מחוץ לגבולות המדינה ברגע נתון לטובת משימה ואז העורף מופקר באופן זמני כיוון שאין מטוסיי יירוט באויר.

לימני - הסוללות הגנה פרוסות דרך קבע.  קיימות סוללות נוספות שמוציאים בעת חירום והפריסה נעשת במהירות אדירה, במיוחד של סוללות פטריות שהן ניידות.  כך שדווקא פריסת נ"מ זו הבעיה היותר קטנה.  כמו שציינת, עניין של גיוס מילואים הוא יותר קשה להסתרה ולרוע המזל שכננו גם מזהים את המטוסים שלנו ממריאים מנתב"ג כך שאלו בעיות קשות יותר לפתרון - אך בתחבולות עושים במלחמה.

במאמר מוסגר - האמון שלי בכושר היירוט שלנו הוא גם ככה נמוך, אני לא יודע עד כמה פריסה בכלל תסייע להשמדת טילים בליסטים במעופם.  המטוסים האיראנים כמעט ולא מטרידים.