כתב נושא: האם אנו גזענים? הנה הראיון שעשיתי אתמול עם כומר שחור מפורסם בעל תוכנית גדולה  (נקרא 9915 פעמים)

0 משתמשים ו- 1 אורח נמצאים בנושא זה.

מנותק נץ וגאה בזה

• חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
  • Hierosolyma Victor
נדב,
עם כל הכבוד, העם היהודי מעולם לא היה גאוותו על ספורט ופיתוח גוף, שאני אזכיר לך למה אנחנו חוגגים את חג החנוכה???
כך שאם יש השוואה בספורט, אז זה בין אנשים ממוצא אתני אירופי, לאנשים ממוצא אתני שמי (לא יהודי) ולמוצא אתני מונגלואידי, הינדו-אירני, אתנו-אפריקאי ללטיני.
ובמיקרוכוזום רק אעיר, שישנם רק כמה סוגי ספורט מאוד ספציפיים שאנשים ממוצא אפריקאי מובילים בהם- זה בעיקר בתחומי הריצה, הקפיצה לרוחק וקפיצה משולשת למרחקים קצרים ובינוניים, (אבל לא מרתונים) אגרוף וכדורסל ואולי קצת גם פוטבול אמריקני ובייסבול, סה טו.

לא ראיתי הובלה שחורה בכלל בענפים הבאים:
אופניים, טריאתלון, מרתון, זריקת דיסקוס, יידוי פטיש, הטלת כידון, הליכת ספורט, קפיצה במוט, קפיצה לגובה, שחיה, כדורגל, כדוריד, כדורעף, כדורגל חופים, ג'ודו, האבקות, טאיקוונדו, הוקי, הוקי שדה, פינגפונג, טניס גברים וטניס נשים למעט האחיות ויליאמס, קיקבוקסינג, רוגבי, פוטבול אוסטרלי, התעמלות מכשירים, הרמת/דחיקת כוח, הרמת משקולות, קאיקים, ירי ברובים/קשת אולימפית, סיף, גלישה, כדורמים שלא לדבר על כל סוגי ספורט החורף.

ועדיין לא התחלתי לדבר על שחמט

ואם נשווה ליחס ליהודים לאורך ההסטוריה, גם העם היהודי, עבר שואות, רדיפות ועבדות, ומה הוא השיג, ומאידך איפה היו האפריקאים עד בא האסלאם ולמה הם לא עשו משהו בנדון עד שהפכו לעבדים במערב? איפה הם היו אלפי שנים? כך שבא נאמר את האמת, העם היהודי הוכיח שדיכוי זה לא העניין.
והפער שעדיין קיים במידת מה בין אשכנזים לכאלה שמוצאם מארצות האסלאם, יכול להיות מוסבר בהרבה סיבות, דיכוי הוא לא הסיבה היחידה (למרות שהיא מרכיב חשוב בה אבל לא חזות הכל).

לגבי הבדלי התרבות שציינת בסוף, כאן אני מסכים.

אלוף מיל. בני פלד ז"ל
"צאו החוצה וצלצלו בפעמון שנתן לי מפקד חיל הים. כשישאלו אתכם למה אתם מצלצלים, ענו שכאן מת יהודי משוגע, שחשב שהיהודים מסוגלים להקים מדינה-וטעה" מילותיו האחרונות לילדיו.

מנותק נדב

• חבר(ה) מקצועי(ת)
  • *
ציטוט
בינתיים מי שעושה רדיפה אובססיבית אחרי כבוד זה אתה בכך שאתה מגן על השחורים, צר לי אבל אני לא מוצא שום סיבה אחרת לכך שאתה עומד לצד השחורים לאורך כל הדיון הזה וגם בדיונים אחרים,  יכול להיות שאתה פשוט מנסה להיראות נאור או פוליטיקלי קורקט או אנטי גזענים בעינינו , ואם זאת הסיבה אז פשוט חבל על המאמץ שלך כי אף אחד כאו לא קונה את זה, וזה גם לא מביא לך שום תועלת.

אני לא מגן על אף אחד, באמת קשה לך לקבל את זה שאני פשוט נגד גזענות, ותסלח לי אבל על ה*** שלי איך אני נראה בעיניכם, על ה*** שלי מה אתם חושבים עליי, ועל ה *** ה **** שלי איך אני מצטייר בעיני הגויים.לא אכפת לי אם אני נראה נאור, זה לא מעניין אותי, אני לא מחפש תועלת, אתה באמת לא מסוגל להבין למה בנאדם מתנגד לגזענות בלי אינטרסים אישיים? אתה לא מסוגל להבין בנאדם שאכפת לו גם מסבל של עמים אחרים ולא רק מסבל יהודי? אתה חושב שהמניעים שלי לא טהורים? אני אצטרך לחיות עם זה.

ציטוט
זה שחבר שלך מארה"ב אמר לך את הדברים הללו זה לא אומר שיש לדבר הזה אחיזה במציאות, אלא אם כן חבר שלך הוא סוקר ואני מניח שהוא לא, יכול להיות שחבר שלך פשוט רואה שהוא רוצה לראות,

סבבה רק קח בחשבון שאותו דבר אפשר להגיד גם עליך וגם על חיים, גם חיים לא סוקר ואני יותר ממשוכנע שהוא רואה בדיוק את מה שבא לו לראות. אז זה שאתה וחיים אומרים שהגויים אוהבים אותנו בזכות זה שאנחנו גאים בעצמנו לא אומר שיש לזה אחיזה במציאות.

ציטוט
וגם אם מה שהוא אומר זה אכן נכון זה לא אומר שאנחנו צריכים לעשות מהלכים התאבדותיים בשביל להשיג כבוד, כי בדיוק זה כמו שאמרת "רדיפה אובססיבית כמו-מאפיונרית אחרי כבוד".

בחיים לא אמרתי דבר כזה, אני רק ציינתי שאני לא יודע בדיוק מה יקנה לנו כבוד בעיני הגויים, מבין? אני לא יודע, זה גם לא מעניין אותי.

ציטוט
הקו קלוקס קלאן לא היה מתגאה בו בכלל על הסרטון הזה כי אם ראית אותו עד הסוף אז היית רואה שהוא גינה את דברי הדרומים
ודבריו של לינקולן על כך שלטענתם אסור לשחרר את השחורים בארה"ב ואף קרא להם גזענים , ואם אינך זוכר את זה אז תראה את הסרטון עוד פעם תיזכר ואז תחזור אלי עם דמגוגייה נוספת.

:laugh: :::D :laugh:

נו מה אתה רציני עם התגובה הזאת? אתה מנסה להצחיק, או שהאנגלית שלך לא משהו, או שאתה לא מסוגל לזהות סרקזם גם כשהוא מונח לך שני סנטימטרים מול הפרצוף? אני מציע שתראה אתה בעצמך את הסרטון פעם נוספת, אולי אז תבין את הנימה הסרקסטית של חיים כשהוא מדבר על "הגזענים האיומים האלה" במרכאות כפולות ומכופלות, ותבין שהוא בעצם תומך ברעיונות שלהם, הוא בעצמו טוען שהיה צריך לשלוח את השחורים חזרה לאפריקה ושלשחרר אותם היה רעיון גרוע. חרותניק, אתה מדבר סתם. חבל.

ציטוט
אם לדעתך יש לך גאווה יהודית אז האם תועיל בטובך להסביר לי מדוע אמרת שהדת היהודית היא "נאצית"?

אני לא ארחיב עכשיו כי אני הולך לדבר על זה בתגובה שלי לסרטונים של חיים, אני רק אומר שאמנם אי אפשר להפריד את הדת היהודית מהיהדות, אבל גם אי אפשר לעשות רדוקציה של כל היהדות לדת היהודית בלבד. אני גאה ביהדות שלי לא בגלל הדת, אלא בגלל הישגים שונים של היהודים, התרומה שלהם לתרבות של העולם, החכמה, המצפון, התרבות, יש לנו המון סיבות להיות גאים. אבל ארחיב על כך בתגובה שלי לסרטון של חיים.

ציטוט
אז בקיצור מה שאתה אומר זה שחיים שונא אותם בגלל צבע עורם? צר לי לאכזב אותך אבל לא השתכנעתי כי אחרת הוא היה צריך לשנוא גם את האתיופים.

טוב, מחר ב"ה אגיב על הסרטונים של חיים ושם אדבר גם על זה.

נץ:

ציטוט
עם כל הכבוד, העם היהודי מעולם לא היה גאוותו על ספורט ופיתוח גוף

נו יופי, אז נץ, עם כל הכבוד, הגזע השחור מעולם לא הייתה גאוותו פיסיקה ופילוסופיה, לא אמרתי שזו גאוותנו רק ציינתי את זה.

ציטוט
ובמיקרוכוזום רק אעיר, שישנם רק כמה סוגי ספורט מאוד ספציפיים שאנשים ממוצא אפריקאי מובילים בהם- זה בעיקר בתחומי הריצה, הקפיצה לרוחק וקפיצה משולשת למרחקים קצרים ובינוניים, (אבל לא מרתונים) אגרוף וכדורסל ואולי קצת גם פוטבול אמריקני ובייסבול, סה טו.

נו, ואין לזה חשיבות בעיניך? יהודים אגב לא מובילים בשום ספורט. אני רק מציין את זה כי חשוב לראות את התמונה בשלמותה. אני לא טוען ששחורים מובלילם על לבנים בכל סוגי הספורט הקיימים, אני טוען שיש ענפי ספורט שבהם הם מובילים, ושבכל מקר הם משאירים אבק ליהודים שהם לדעתי אחד העמים החלשים בעולם בכל הנוגע לספורט.

ציטוט
ועדיין לא התחלתי לדבר על שחמט

יהודים בשחמט זה כמו שחורים באן בי איי, זה תחום ספיציפי שבו היהודים לא רק מובילים אלא כמעט שולטים.

ציטוט
ואם נשווה ליחס ליהודים לאורך ההסטוריה, גם העם היהודי, עבר שואות, רדיפות ועבדות, ומה הוא השיג, ומאידך איפה היו האפריקאים עד בא האסלאם ולמה הם לא עשו משהו בנדון עד שהפכו לעבדים במערב? איפה הם היו אלפי שנים? כך שבא נאמר את האמת, העם היהודי הוכיח שדיכוי זה לא העניין.

אבל כבר אמרתי שלדעתי התרבות השחורה היא בעייתית מאד, השחורים באמריקה הביאו את התרבות הזו מאפריקה, הדיכוי הוא חלק מהעניין, יהודים התמודדו עם הדיכוי הזה באופן יוצא מן הכלל, על ידי שאיפה למצויינות כדי להוכיח את עצמם ושחורים לא. התרבות היהודית מחנכת לעשייה והצטיינות, התרבות האפריקאית לצערי לא.

ציטוט
והפער שעדיין קיים במידת מה בין אשכנזים לכאלה שמוצאם מארצות האסלאם, יכול להיות מוסבר בהרבה סיבות, דיכוי הוא לא הסיבה היחידה (למרות שהיא מרכיב חשוב בה אבל לא חזות הכל).

דווקא הייתי מעוניין לשמוע את דעתך בנושא, כי לדעתי יש כאן מידה של צביעות, אנשים פה תולים את כל הבעיות של השחורים בתרבות שלהם אבל כשמדברים איתם על בעיות של יהודים מזרחים אז פתאום לתרבות אין שום קשר לזה.

מנותק נדב

• חבר(ה) מקצועי(ת)
  • *
וד"א נץ רון בן מיכאל קישר למאמר שפירסמת פעם, מי כתב את המאמר הזה?

מנותק קישקשתא

• משתמש(ת) מוכר(ת)
  • *
בס''ד

אתה גם תומך בערבים ששונאים אותנו? אתה גם חושב שזה "גזעני" לדבר נגד הערבים שרוצים להשמיד אותנו? כי אם מותר לדבר נגד העולם הערבי, אז גם מותר לדבר ככה על שחורים אנטישמים ששונאים אותנו לא פחות.

אני בעצמי שונא ערבים, אז אני בטח לא תומך בהם ואני בטח לא חושב שזה גזעני.
חיים, תעשה סימולציה בראש ותנסה להכנס לנעליו של אדם פשוט שפעם ראשונה שומע עליך וה-"Black History Month" זה הסרטון הראשון שהוא רואה.
איך אפשר להבין מזה שאתה מדבר על שחורים אנטישמיים?

עוד טענה:

אתה אומר שהשחורים באמריקה הם אנטישמיים- אני לא יודע את זה, אבל יכול להיות שזה באמת נכון. אתה שבעתיד רוצה להיות ראש ממשלה, חושב שזה שירת את התנועה שלך או את עם ישראל בדרך כלשהי? הגברת עוד קצת את השנאה כלפי היהודים, התגרת עוד טיפה כבר במי שלא אוהב אותך ובשם מה? חיים, אם תתאמץ ממש אתה תוכל להוציא סרטון כזה על כל גוי בעולם, האנטישמיות בכל מקום.
אתה אוהב לדפוק את הראש בקיר ולהגיד את כל האמת שאתה חושב בלי לייחס טיפה חשיבות לפרקטיקה. אני מרגיש, ואני לא יכול לדעת שזה נכון בוודאות, שאתה פשוט אוהב לשנוא ולעורר פרובוקציות.. אני מאמין שיש אנשים שהריגוש הזה מפרובוקציות הוא סוג של תחביב בשבילם והלוואי שיוכח לי אחרת. זה היצר הרע.

דבר נוסף,

אני לא מאמין ששוחרים שונאים אותי כי הם מקנאים בי.
ישנה תופעה נפוצה בקרה אוכלוסיות חלשות בעולם שהיא הזדהות עם ה"אנדרדוג", שבמקרה הזה אלה הפלסטינים.
באוכלוסיות האלה אין בכלל השכלה כדי לפתח שנאה אידיאולוגית, הם לא מבינים מה זה יהודי בכלל.

מנותק נדב

• חבר(ה) מקצועי(ת)
  • *
ציטוט
ב"נ, אביא לך בשעות הקרובות.

"בשעות הקרובות" זה מונח נזיל בשבילך אני מבין... סתם, מצחיק אותי לדמיין אותך מחפש באלוהים-יודע-איזה אתרים נידחים כדי למצוא איזה פרופסור קיקיוני שיתמוך בטענה שלך... סתם, אני בטוח שתמצא, יאללה תביא לנו אותה. ושוב, אני מזכיר לך שהטענה שאותה אתה צריך להוכיח היא שלאנשים שחורים לא היה שום חלק בבניית סגנונות מוסיקה אמריקאים כמו בלוז, ג'אז, פאנק ורגאיי. כמו כן שבסגנונות האלה לא קיים שום מוטיב אפריקאי אלא הוא מבוסס על סגנונות יהודיים ומערביים בלבד. כמו כן, שהמוזיקה האמריקאית של היום מקורה במוסיקה יהודית אירופאית כפי שחיים טען, אלא אם כן אתה סבור שחיים דיבר שטויות.

מנותק sarit

• חבר(ה) מוסמך(ת)
  • *

בקשר למוזיקה, תקנו אותי אם אני טועה אבל למוזיקת הידיש הייתה השפעה עצומה על מוזיקת הג'ז "השחורה" במאה שעברה, היה נגן קלרינט יהודי מפורסם מאוד ששכחתי את שמו הוא ניגן יחד עם לואי ארמסטרונג כשמוזיקת הג'ז הייתה בחיתוליה.  :old_smiley:

מנותק נץ וגאה בזה

• חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
  • Hierosolyma Victor
וד"א נץ רון בן מיכאל קישר למאמר שפירסמת פעם, מי כתב את המאמר הזה?
1.) נדב, אני חייב לציין שבעקבות ההודעה האחרונה בגדול אומר שיש בינינו הסכמה.

2.) אינני חושב שהישגים בספורט או במוזיקה הם מקור לגאווה, אני בעניין הזה מאוד לייבוביצ'יאני (על שם פרופ' ישעיהו לייבוביץ') גאווה על הישגי מדע וחשיבה הם מבחינתי הרבה יותר חשובים מאשר 22 חוליגנים שרצים אחרי כדור (אם להשתמש בלשונו החדה של הפרופ' המנוח) ואני חייב לציין שבלי כל קשר אני דווקא אוהב כדורגל ואוהד את AC Milan.

3.) לגבי המאמר, אני רק אציין ש-99% מהמאמרים שהעליתי לפורום הם שלי שכתבתי בעצמי, ואם העליתי מאמר שלא אני כתבתי, אז הבאתי לינק למקור ממנו את העתקתי את המאמר, מקרה זה, הוא המקרה הכמעט יחיד שנהגתי כך (בגלל ששכחתי לצרף את הלינק, לא חלילה בזדון) אני מתאר לעצמי שיש עוד איזה מאמר אחד איפה שהוא שגם עשיתי כך, אבל זה לא מלמד על השאר.
המאמר הזה ספציפית הוא של אדם בשם דן דולארד, המאמר הוא תרגום של פרק אחד שנלקח מספר שהוא כתב, להלן הלינק למקור ממנו שאבתי את המאמר ולו בתור כפרה מאוחרת על העבירה:
http://www.acpr.org.il/nativ/articles/2006_3_doulard.pdf
אלוף מיל. בני פלד ז"ל
"צאו החוצה וצלצלו בפעמון שנתן לי מפקד חיל הים. כשישאלו אתכם למה אתם מצלצלים, ענו שכאן מת יהודי משוגע, שחשב שהיהודים מסוגלים להקים מדינה-וטעה" מילותיו האחרונות לילדיו.

מנותק נדב

• חבר(ה) מקצועי(ת)
  • *
בקשר למוזיקה, תקנו אותי אם אני טועה אבל למוזיקת הידיש הייתה השפעה עצומה על מוזיקת הג'ז "השחורה" במאה שעברה, היה נגן קלרינט יהודי מפורסם מאוד ששכחתי את שמו הוא ניגן יחד עם לואי ארמסטרונג כשמוזיקת הג'ז הייתה בחיתוליה.  :old_smiley:

הייתה השפעה מסויימת, לא יודע אם "עצומה", אני לא אשלח אותך כרגע לספרות מקצועית אבל תבדקי את הערך של ג'אז בויקיפדיה האנגלית, המילה "כליזמר" לא מופיעה שם אפילו פעם אחת.

ציטוט
נדב, אני חייב לציין שבעקבות ההודעה האחרונה בגדול אומר שיש בינינו הסכמה.

אני חשבתי ככה מאז שנכנסת לדיון הזה, הצחיק אותי שאתה כותב בערך מה שאני כותב אבל מסביר לי שאני טועה...

ציטוט
אינני חושב שהישגים בספורט או במוזיקה הם מקור לגאווה, אני בעניין הזה מאוד לייבוביצ'יאני (על שם פרופ' ישעיהו לייבוביץ') גאווה על הישגי מדע וחשיבה הם מבחינתי הרבה יותר חשובים מאשר 22 חוליגנים שרצים אחרי כדור (אם להשתמש בלשונו החדה של הפרופ' המנוח) ואני חייב לציין שבלי כל קשר אני דווקא אוהב כדורגל ואוהד את AC Milan.

כן תיארתי לעצמי, אבל זה מעיד על סולם הערכים שלך, אני מוכן גם להסכים איתך בנושא הזה אגב, גם אני חושב שהישגים מדעיים חשובים יותר מספורטיבים. והפתעת אותי לגבי לייבוביץ', אני אישית קורא אותו המון וחשבתי שזו תיהיה מילה גסה בפורום הזה... מה דעתך עליו, כבדרך אגב?

ציטוט
לגבי המאמר, אני רק אציין ש-99% מהמאמרים שהעליתי לפורום הם שלי שכתבתי בעצמי, ואם העליתי מאמר שלא אני כתבתי, אז הבאתי לינק למקור ממנו את העתקתי את המאמר, מקרה זה, הוא המקרה הכמעט יחיד שנהגתי כך (בגלל ששכחתי לצרף את הלינק, לא חלילה בזדון) אני מתאר לעצמי שיש עוד איזה מאמר אחד איפה שהוא שגם עשיתי כך, אבל זה לא מלמד על השאר.
המאמר הזה ספציפית הוא של אדם בשם דן דולארד, המאמר הוא תרגום של פרק אחד שנלקח מספר שהוא כתב, להלן הלינק למקור ממנו שאבתי את המאמר ולו בתור כפרה מאוחרת על העבירה:
http://www.acpr.org.il/nativ/articles/2006_3_doulard.pdf

אל תתנצל, לא התכוונתי להאשים אותך בגניבת קרדיט. פשוט הסתקרנתי כי אהבתי מאד את הקטע. ותודה.

מנותק נדב

• חבר(ה) מקצועי(ת)
  • *
יא אללה רון, גרמת לי לשלוף את הסיכומים הישנים שלי מרימון, איזה זכרונות... עכשיו לפני שאני מצטט לך מהשיעורים של ארי קטורזה ויזהר שכטר שהם שני המרצים היחידים ברימון שמלמדים היסטוריה של מוזיקה מודרנית, אני רוצה לשאול, האם אתה מכיר בסמכותם של המרצים במוסד שבו למדת? או שאתה תגיד לי אחר כך שהם אנטישמים שונאי עצמם שמעוותים את ההיסטוריה בכוונה?

מנותק נץ וגאה בזה

• חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
  • Hierosolyma Victor
אני חשבתי ככה מאז שנכנסת לדיון הזה, הצחיק אותי שאתה כותב בערך מה שאני כותב אבל מסביר לי שאני טועה...
כן תיארתי לעצמי, אבל זה מעיד על סולם הערכים שלך, אני מוכן גם להסכים איתך בנושא הזה אגב, גם אני חושב שהישגים מדעיים חשובים יותר מספורטיבים. והפתעת אותי לגבי לייבוביץ', אני אישית קורא אותו המון וחשבתי שזו תיהיה מילה גסה בפורום הזה... מה דעתך עליו, כבדרך אגב?
אני לא אמרתי שאתה טועה, רק רציתי להזכיר לך את התמונה הגדולה כדי שאנשים בפורום לא יאבדו פרופורציות, זה הכל, אינני מתבייש בסולם הערכים שלי.
לייבוביץ' הוא דווקא מילה גסה בפורום אבל זה תלוי בהקשר, כפי שראית, לא היססתי להשתמש בו בהקשר זה.
כדי לא לסטות מהדיון, ומכיוון שדעתי על פרופ' ישעיהו לייבוביץ' היא דווקא מאוד מורכבת ולא חד מימדית (אני דווקא מפתיע אותך) לכן אם אתה רוצה לדעת מה דעתי, הייתי מציע לך למקד את השאלה לנושא ספציפי ביחס אליו ואני אגיב, אם אתה מעדיף את זה באשכול נפרד, כדי שכולם יראו-סבבה, ואם אתה רוצה בתכתובת דרך מסר פרטי אז גם בסדר, רק תיזום את זה אתה ותמקד את השאלה כדי שאני אדע מאיפה להתחיל.

בהערת אגב אומר רק שקראתי גם אני כמה חומרים של הפרופ', בהם- "הבעיה הפסיכופיזית" של האוניברסיטה המשודרת, והספר של מיכאל ששר "ישעיהו לייבוביץ': על עולם ומלואו- שיחות עם מיכאל ששר" (שיש לי אותו בבית, דרך אגב).
אלוף מיל. בני פלד ז"ל

מנותק El Blanco

• אדמין הפורום
  • חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *

ציטוט
איפה ראית כאן זלזול? זו עובדה שהעדפה מתקנת תקפה עבור כל השחורים, זה לא אומר שכל השחורים זקוקים לה או שאני תומך במדיניות הזו.

באשכול הראשון בנוגע לכושים [בשנה האחרונה] - הבעת עמדת אחרת.
בכל המקרה, התגובה שלי בעה להגיד כי לא כל הכושים מנצלים את ההעדפה הזו. וגם אם לא, הכוונה של חיים היא כמובן לאלו שכל כך בורים ועלובים, שהם זקוקים להעדפה הזו. מכאן, בני תרבות הג'ונגל.
יש כמובן אנשים נוספים שיש להם העדפה מתקנת - כושים הם לא האנשים היחידים המגיעים ממדינות עולם 3.

ציטוט
חס ושלום. אני לא שונא אף אדם שאני מתווכח איתו, לא כאן ולא בשום פורום אחר.

אציין כי מעולם לא ראיתי כזו עצבנות כשהתווכחתי עם שמאלנים [והתווכחתי עם הרבה, באינטרנט ומחוצה לו]. ללא ספק הרצון שלך להתווכח הוא לא רצון להתדיין נטו.

ציטוט
איך בדיוק תרבות הפוליטיקלי קורקט גרמה לפיגוע בתאומים?

איך בדיוק העובדה שאף מדינה לא הראתה את הסכנה שנשקפת גרמניה הנאצית וסתמה פיות שנלחמו נגד הסכם מינכן עזרה לגרמניה לפגוע בכל קורבנותיה?

ציטוט
דבר לעניין, איזה קומוניסטים הם גזענים?
האם מי ששולל את קיומו של העם היהודי ומייחס את "המצאתו" לקונספירציה מטורללת הוא אנטישמי?

ציטוט
איזה שמאלנים הם גזענים?
כל שמאלן. דוגמא אחת שאני אוהב לתת היא הזלזול של השמאל בערבים. השמאל מחליף את ערכיו בערכיהם של הערבים, מזלזל בשאיפותיהם הלאומיות ומעז לקרוא לעצמו "שוחר שלום". על הדרך, הוא מזלזל גם בשאיפות הלאומיות של היהודים ומנסה "להתפשר" [פשרה שאף אחד מהעמים לא רוצה כמובן ולחשוב שירצה הינה זלזול ודה-הומניזציה שלו ושל רצונותיו הטבעיים].

ציטוט
כמובן שהפוליטיקלי קורקט לא חל בארצות האסלאם, שם כל אחד יכול להטיל רפש גזעני לאן שהוא רוצה ובלבד שזה לא כלפי מוסלמים, בדיוק כמו במדינת החזון של הימין האמיתי - גרסת היהדות למשטר האייתולות.
ממתי גזענות מבוססת על דת?
במדינה שהיא לא פוליטיקלי קורקט יש חופש ביטוי אמיתי. אין כמובן הינני תומך בהסתה חלילה, אבל במקרים שאנחנו מדברים עליהם הדיבור נעשה לטובת הכלל [גם לטובת הציבור ש"מותקף" ב"רפש גזעני", דהיינו, הכושים] ולא כנגד שום ציבור כזה או אחר.
ההשוואה בין ההסתה האנטישמית נגדנו לבין הדיבור שלנו נגד התרבות הזו שהורסת את ישראל ואת המערב הוא פשוט מחליא וגובל בהכחשת שואה.
ציטוט
העבדות לא הייתה "לא מוצדקת", אלא הייתה אחד הפשעים החמורים שביצעה ממשלת ארה"ב, נתחיל מזה. ואת הדעה הזו אתה מבסס אחרי שדיברת עם כמה שחורים ושאלת אותם איפה הם מעדיפים לחיות ומה טוב בשבילם, או שאתה מחליט לבד?
למה פשע חמור? בגלל שנתנו לו יחס של הילטון לעומת היחס שהיה לו תחת המוסלמים? לא נראלי.

את הדעה שלך שהיא לא מוצדקת אתה מבסס על מה? על העובדה שהם כל כך עצלנים שהם לא מוכנים לעבוד דקה למען עצמם וניזונים מהאפירמיטיב אקשן? מי אמר לך שהם רוצים להיות אזרחים אמריקניים? מי אמר לך שהם לא רוצים להיות באדמתם [פאן-אפריקניזם]? מי אמר לך שהם רוצים להיות שווים ליהודון כמוך? מי אמר שהם רוצים להיות שווים לצאצאיהם של האנשים ששיעבדו אותם?

תעשה טובה.

ציטוט

חשבתי לרגע שזה היה נץ עד שהוא הוסיף "תוספת משלו למאמר". דבר שני, אם אינך מבין את ההבדל בין בדיחה חסרת טעם על שפמו של היטלר (שהוא איש  אחד), לבין השמצת גזע שלם של אנשים ושלילת אנושיותם אז...

אני לא משמיץ שום גזע כיוון שאני לא מאמין בגזעים. אני מאמין שכושי יכול להיות איש טוב ויכול להיות יהודי טוב בדיוק כפי שלבן מדרום קרוליינה יכול להיות. יש לי בעיה עם אנשים בני תרבות מזוהמת כמו התרבות הכושית בדיוק כפי שיש לי בעיה עם אנשים בני תרבות מזוהמת כמו הפרוצות הלבנבנות בקווינז. הדבר האחרון שמעניין אותי הוא צבע עורם.

אם אינך מבין את הכוונה [התקפת רעיון כמו תרבות לעומת התקפה גזענית כמו צבע עור] אז כנראה שאין לך הרבה מה לדבר על בגרות.

ציטוט
ההוכחה שיהודים הם עלוקות מוצצי דם היא בעיסוק הרב שלהם בהלוואה בריבית, כלומר הם מוצצים את דמם של האירופאים הלבנים, ובמקצועות כמו עריכת דין שבהם הם משקרים, משתמשים בדמגוגיה

לא כל מלווה בריבית הוא "עלוקה מוצצת דם" [טוב אגב שאתה לוקח הסתות אנטישמיות כעובדה ואף מצליח להסביר את ההסתות האלו] - גם ילד יהודי קטן שכושונים מכים אותו וגונבים את כספו שאימו נתנה לו בכדי שיקנה גלידה הוא "עלוקה מוצצת דם שלא נותנת לנו ת'כסף שהוא גנב מאיתנו".

אין אפילו טעם לנסות להפריך את ההשמצות הללו כיוון שאין בהם כל בסיס עובדתי. זה שיהודים מסויימים עסקו בהלוואה ריבית [או שהיה סטריאוטיפ כזה] - ואלו אכן היו ימים אפלים בדברי ימי עם ישראל בגלל שהיינו בגלות - לא הופך את התחום ליהודי בדיוק כפי שטניס איננו תחום רוסי.

ציטוט
  - מתנהגים כמו יהודים בקיצור, אתה מכיר את משמעות הפועל האמריקאי "to jew somone" או "to kike somone"? בנוסף יהודים חושבים רק על כסף ויעשו כל דבר ע"מ להשיגו. לא עניין גזעי, זה פשוט בגלל התרבות שלהם.

הכהניסטים חושבים רק על כוח ורוצים להשליט את חוקי הדת הפאשיסטיים שלהם על העולם כולו. הם רוצים להשתלט על מדינת ישראל והם מחרחרי מלחמה ששונאים כל מישו שהוא לא כהניסט באשר הוא.
עד כאן להסתה האנטישמית שהקשר בינה לבין המציאות [זהו ההבדל] לא קיים?

ציטוט
ברור שהפסדתי, אתם כמו בני דודינו היקרים, יש לכם יכולת מופתית "לנצח" בכל דיון כמו שהמצרים תמיד "מנצחים" את ישראל, בכל מלחמה שהייתה הערבים תמיד "ניצחו", אבל עזוב אולי עדיף ככה, אם היית יכול לעדכן את המציאות זה היה עדיף, אבל גם ככה טוב.

שמעת על המילה הזו? לא נראלי שרלטיביסט ישמע עליה. אבל כנראה ששנאה לא מוצדקת בשבילך, אלא אם היא שנאה כלפי היהדות [בקיצור, מבוססת על שקר, ולא על אמת].

ציטוט
מתוך סקרנות, מה לי לעולם לא היה אומץ לעשות שלך כן?

מתוך סקרנות אני מעדיף לא לענות.

ציטוט
אם להאמין לסרטון שחיים עשה בתגובה להודעתי האחרונה אתה לא בי"ב אלא בן 16, מה שמעלה את השאלה האם ייתכן שכמו מתבגרים רבים אתה מפצה על מה שחסר לך בידע, חכמה וניסיון באמצעות שחצנות, גסות רוח וקללות? סתם נקודה למחשבה.

הדבר היחיד ששמאלנים יודעים לעשות - אד הומינם.

ציטוט
מה שכן רציתי לשאול אותך זה מתי לעזאזל למדת ברימון? בכל ה 3 שנים שלמתי שם לא ראיתי שם אחד מתחת לגיל 20 והמזכירה שם אמרה שזה בלתי אפשרי להרשם מתחת לגיל 18, לא מתוך "תכנית קבועה" ולא משום תכנית אחרת.

ברור שלא למדתי שם כתלמיד רשום אבל לא בגלל הגיל. בכל אופן זה מעניין שאתה נצמד במיוחד לפרטים האישיים שלי [הניסיון המוזיקלי שלי] ולא לויכוח עצמו. לכן אני לא מעוניין לתת פרטים נוספים.

ציטוט
אבל נניח שאני מאמין לך שלמת שם, אז אם כבר למדת למה לא לקחת את הקורס "היסטוריה של הג'אז" שם המרצה יזהר שכטר היה מסביר לך על תרומתם האדירה של השחורים למוזיקה האמריקאית,
 ולמה לא לקחת את הקורס "עולם הפופ" שבו מר ארי קטורזה היה מסביר לך את חשיבותם של השחורים לבלוז, ג'אז ופאנק? אני חושב שכמעט חצי ממה שכתבתי לחיים בהודעה ההיא מבוסס על סיכומים ישנים שלי מהשיעורים האלה...

עוד פעם א-פריורי. בחיי שאתה בדיחה.

ציטוט
אז מה הסיפור ילד, לא הקשבת בשיעורים האלה? הקשבת ואתה לא מסכים, כלומר המרצים שם לא יודעים על מה הם מדברים לדעתך? אם כך למה למדת שם?

שמע זונה לבנה, אני מבין שאתה אדם שכל דבר שזורקים לו הוא לוקח ברצינות, כל פיסת מידע בין אם היא אמת ובין אם היא שקר הוא לא נוהג לחקור, חדשות בשבילך, כל דבר שאני לומד, אני בודק ומאמת לפני שאני הופך אותו לכאילו תורה מסיני כמוך.

ציטוט
לימודם זה לא מדד לכשרון או ניסיון אבל בהחלט מדד לידע.

הבעיה שבעידן שנות ה-2000 "עידן המידע" לא צריך ללכת ללמוד ב"רימון" או "תלמה ילין" בשביל להשיג יותר מידע במיוחד מידע מעודכן. לכן השאלה הזו לא רלוונטית.

ציטוט
אז נותר רק להמתין בחריקת שיניים... אני מזכיר לך שהטענה שאותה אתה צריך להוכיח היא שלאנשים שחורים לא היה שום חלק בבניית סגנונות מוסיקה אמריקאים כמו בלוז, ג'אז, פאנק ורגאיי.
הטענה אותה כבר הוכחתי הייתה שלתרבות שחורה ולא לאנשים שחורים [מבחינתי אין הבדל בין קרדינל קתולי כושי לבין קרדינל קתולי לבן] לא היה שום קשר להתפתחות המוזיקה הפופולרית בארצות הברית - לא היה קיים בה שום אלמנט אפריקני אורגינלי לעומת אינסוף כאלו מערביים. הסברתי שוב ושוב את ההפרדה שאני עושה בין רעיון [תרבות] לגזע [צבע עור].
ולרעיונות אפריקניים לא הייתה שום השפעה על ההתפתחות המוזיקלית בארצות הברית ולכל ה"מרכיבים" היו אלטנרטיבות אירופאיות.

ציטוט
כמו כן שבסגנונות האלה לא קיים שום מוטיב אפריקאי אלא הוא מבוסס על סגנונות יהודיים ומערביים בלבד.
הוסבר.

ציטוט
כמו כן, שהמוזיקה האמריקאית של היום מקורה במוסיקה יהודית אירופאית כפי שחיים טען, אלא אם כן אתה סבור שחיים דיבר שטויות. ייתכן שתמצא מרצה שיאמר את כל זה... אני פשוט סקרן לדעת מי הוא.

דווקא אתה הוא זה שצריך להוכיח לי שהמרכיבים שציינת הינם אפריקניים ולא אירופאיים במקור. אתה יכול לי כל אדם שתרצה, אני רוצה טענה ולא אדם. מעמד לא אומר לי שום דבר אלא מידע ומציאות.

ציטוט
אני שונא הילביליס?! מת עליהם, על המבטא שלהם ועל המוזיקה שלהם.

אתה חייב להיות סגור על עצמך. 

הנה כאן חיים טען את זה:

http://hayamin.org/forum/index.php/topic,24776.16.html

אבל עזוב, הוא ניצח אותי, ברור, אדם שלא יודע מה זה בלו נוטס ניצח אותי בדיון מוזיקלי.

ציטוט
הטענה הכללית שלי הדיון ההוא הייתה -ציטוט מההודעה-:

עניתי על הנקודה שלה. לא למדתם לקרוא בקרמלין?

ציטוט
אני מבין שאותו אדם שמת ומינה את חיים ליושב ראש קונפדרציית המוסיקה העולמית מינה אותך לסגן שלו, מה שנותן לך את הסמכות לקבוע מה נחשב מוזיקה ומה לא, איזה מוסיקה היא זבל ואיזו לא. כמו שכתבתי לחיים, הטעם המוזיקלי שלך מעניין לי את ה*** בערך. לא על זה אנחנו דנים.

בטח שעל זה אנחנו דנים. תשמע, הויכוח איתך לא ממש מעניין אותי, אבל אני עדיין זוכר מה הנושא שלו. התווכחנו על תרבויות, התווכחנו על רעיון, לא על אנשים.

ציטוט
לא אמרתי שהיפ הופ זה איכותי. אני מתכוון שהתרבות שעליה אתה מדבר כבר מזמן הפכה למיין סטרים של התרבות האמריקאית, כלומר אם אתה שונא אותה אז אתה שונא את התרבות האמריקאית, החל משנות ה 2000, מהיום אל תאמר "אני שונא תרבות שחורה", אמור "אני שונא תרבות אמריקאית".

תשמע אני יודע שכיף לך לדבר איתי אבל זה לא מצדיק התעלמות מדבריי.
הבאתי שלל דוגמאות של מוזיקה שאין לה שום קשר רעיוני לכושים או לתרבות הכושית, ואני יכול לתת עוד אינספור.
עוד משהו: מכירות מזמן אינן מדד לפופולריות של מוזיקה - היום עידן שנות ה-2000, עידן האינטרנט. היום המדד לפופולריות הוא הדומיננטיות של המוזיקה באתרי שיתוף קבצים. 

ציטוט
את אינפקטד פחות סיכוי שתשמע בארה"ב, אולי באירופה, אבל עם סטטיסטיקה לא מתווכחים, סך המכירות של השחורים עולה בהרבה על אחוזם באוכלוסיה ומהווה למעלה ממחצית המכירות בארה"ב.

דווקא אינפקטד הם אלו שעולים בדומיננטיות שלהם [לא שהם הדוגמא היחידה שהבאתי] ואייקון, ג'יי זי, ריהאנה ושאר זבל הם אלו שיורדים, גם במכירות אם אינני טועה.

אתה צודק. עם סטטיסטיקה לא מתווכחים - במיוחד כשהיא נמצאת באינטרנט.

מנותק PencilAndPaper

• משתמש(ת) חדש(ה)
  • *
חיים שאתה אומר "השחורים האנטישמיים" חושבים שאתה מתכוון לזה שכל השחורים אנטישמיים ולא לזה שאתה מפריד אותם מהקבוצה הכללית
אם לזה התכוונת
בכל מקרה אני כבר מבולבל

מנותק נדב

• חבר(ה) מקצועי(ת)
  • *
טוב, אני מודה שלקח לי כמה שורות להבין עם מי אני מדבר. מה הסיפור ילד, שינוי תדמית? נראה לי שעברנו את השלב הזה. איך אני אמור לקרוא לך מעכשיו?

ציטוט
האם מי ששולל את קיומו של העם היהודי ומייחס את "המצאתו" לקונספירציה מטורללת הוא אנטישמי?

כן.

ציטוט
כל שמאלן. דוגמא אחת שאני אוהב לתת היא הזלזול של השמאל בערבים. השמאל מחליף את ערכיו בערכיהם של הערבים, מזלזל בשאיפותיהם הלאומיות ומעז לקרוא לעצמו "שוחר שלום". על הדרך, הוא מזלזל גם בשאיפות הלאומיות של היהודים ומנסה "להתפשר" [פשרה שאף אחד מהעמים לא רוצה כמובן ולחשוב שירצה הינה זלזול ודה-הומניזציה שלו ושל רצונותיו הטבעיים].

הנה אני בשבילך אולטרא שמאלן ואני לא מזלזל בשאיפות הלאומיות, לא של הערבים ולא של היהודים.

ציטוט
את הדעה שלך שהיא לא מוצדקת אתה מבסס על מה? על העובדה שהם כל כך עצלנים שהם לא מוכנים לעבוד דקה למען עצמם וניזונים מהאפירמיטיב אקשן? מי אמר לך שהם רוצים להיות אזרחים אמריקניים? מי אמר לך שהם לא רוצים להיות באדמתם [פאן-אפריקניזם]? מי אמר לך שהם רוצים להיות שווים ליהודון כמוך? מי אמר שהם רוצים להיות שווים לצאצאיהם של האנשים ששיעבדו אותם?

אף אחד לא אמר לי. את זה שהתרבות האפריקאית היא עצלנית במהותה גם אני אמרתי - אתה יכול לראות בדיון שלי עם נץ. אתה מייחס לי דברים שלא אמרתי. אם שחור כלשהו לא רוצה לחיות באמריקה אלא באפריקה מי אני שאעצור בעדו? מתי רמזתי למשהו כזה?

ציטוט
למה פשע חמור? בגלל שנתנו לו יחס של הילטון לעומת היחס שהיה לו תחת המוסלמים? לא נראלי.

כשתגדל תבין שבחיים לא מודדים דברים לפי מבחן התוצאה בלבד. חטיפת אנשים מביתם כדי שישמשו כעבדים היא פשע נוראי מבחינה ערכית ללא קשר לשאלה מה היה גורלם של העבדים הללו אילו נשארו באפריקה.

ציטוט
שמעת על המילה הזו? לא נראלי שרלטיביסט ישמע עליה. אבל כנראה ששנאה לא מוצדקת בשבילך, אלא אם היא שנאה כלפי היהדות [בקיצור, מבוססת על שקר, ולא על אמת].

אינני רלטיביסט שוב, הנה - האמת שלי היא האמת היחידה, אני צודק ואתה טועה. מה שאתה מאמין בו הוא שקר ואילו מה שאני מאמין בו הוא אמת וזה ההבדל בינינו כפי שאני מסביר. מספיק אבסולוטיסטי בשבילך?

ציטוט
הדבר היחיד ששמאלנים יודעים לעשות - אד הומינם.

:::D :::D מה קרה חמוד נעלבת? אין דבר, כשאתה קורא לי זונה לבנה זה הכל חוץ מאד הומינם. לבריאות.

ציטוט
ברור שלא למדתי שם כתלמיד רשום אבל לא בגלל הגיל. בכל אופן זה מעניין שאתה נצמד במיוחד לפרטים האישיים שלי [הניסיון המוזיקלי שלי] ולא לויכוח עצמו. לכן אני לא מעוניין לתת פרטים נוספים.

אין דבר כזה ללמוד ברימון לא בתור תלמיד רשום, או שאתה לומד ברימון או שלא, זה מאד נוח שאתה לא רוצה לפרט יותר,  למה אני נצמד לפרטים עליך? כי אתה מבלף. אין לך שמץ של מושג במוזיקה ולא למדת כלום בחיים שלך. ואני לא אוהב כשמבלפים אותי. זה הכל.

ציטוט
הבעיה שבעידן שנות ה-2000 "עידן המידע" לא צריך ללכת ללמוד ב"רימון" או "תלמה ילין" בשביל להשיג יותר מידע במיוחד מידע מעודכן. לכן השאלה הזו לא רלוונטית.

עכשיו כשעלינו על הבלוף פתאום זה לא משנה... אז איך כן משיגים מידע מעודכן? איפה מקורות המידע שלך? זה יפה שאתה מציג "טענות" אבל ל"טענות" שלך צריך להיות גיבוי מסוים.

ציטוט
שמע זונה לבנה, אני מבין שאתה אדם שכל דבר שזורקים לו הוא לוקח ברצינות, כל פיסת מידע בין אם היא אמת ובין אם היא שקר הוא לא נוהג לחקור, חדשות בשבילך, כל דבר שאני לומד, אני בודק ומאמת לפני שאני הופך אותו לכאילו תורה מסיני כמוך.

רק שלא מספיק "לחקור", כדי שנאמין לך אתה צריך להציג לנו את תוצאות ה"מחקר". מה המקורות שלך? איך בדקת ואימתת ומה התוצאות של זה? דיבורים כמו חול ואין מה לאכול.

ופעם נוספת - לא עמדת באתגר שלי. הבטחת שתביא לי תוך מספר שעות פרופסור שיתמוך בטענה שלך, עברו מאז 4 ימים, מה קרה להבטחה הזו?

ציטוט
הטענה אותה כבר הוכחתי הייתה שלתרבות שחורה ולא לאנשים שחורים [מבחינתי אין הבדל בין קרדינל קתולי כושי לבין קרדינל קתולי לבן] לא היה שום קשר להתפתחות המוזיקה הפופולרית בארצות הברית - לא היה קיים בה שום אלמנט אפריקני אורגינלי לעומת אינסוף כאלו מערביים. הסברתי שוב ושוב את ההפרדה שאני עושה בין רעיון [תרבות] לגזע [צבע עור].
ולרעיונות אפריקניים לא הייתה שום השפעה על ההתפתחות המוזיקלית בארצות הברית ולכל ה"מרכיבים" היו אלטנרטיבות אירופאיות.

אתה חתיכת שקרן. איפה בדיוק הוכחת את זה? אתה רק וטען את זה, לא הבאת שום עדות. איפה העדויות? בדיון שלי עם חיים יש קישורים ועדויות לרוב, אני מוכן לחזור עליהם. אתה רוצה טענות? הנה טענות:

"במאה ה-17 הובאו עבדים לאמריקה מאפריקה. המפגש בין האפריקנים לאירופאים באמריקה יצר שוק תרבותי, שהתבטא בין השאר במוזיקה.

המוזיקה של האירופאים הייתה בעיקרה בעלת מקצב בן 4 פעימות, בעלת הרמוניה, ובעלת כוון מושווה. לעומת זאת, המוזיקה של השחורים הייתה לרוב בעלת מקצב בן 3 פעימות, ללא אקורדים וללא הרמוניה, ובדרך כלל מבוססת על סולם פנטטוני, כמו כן המבנה היה מבוסס על "שאלה-תשובה". כאשר שמעו העבדים השחורים את המוזיקה של המהגרים הלבנים מאירופה (בין באיים הקאריביים ובין בארצות הברית), וכן הגיעו לידיהם כלי הנגינה האירופאים, הם הושפעו והחלו ליצור ז'אנר מוזיקלי משלהם, מוזיקה אפרו - אמריקאית שכלל את שירי הדת, שירי עבודה, בלוז גוספל ולבסוף - את הג'אז שנוצר בניו אורלינס בתחילת המאה ה-20. מכיוון שכאמור לעיל היו הבדלים במקצבים בין המסורות המוזיקליות, נוצר מיזוג מקורי של הרגשת הקצב האפריאית יחד עם המסגרת הקצבית ה"מרובעת" האירופאית והרגשת הקצב הייחודית הזו הנקראת בשפה המקצועית סווינג היא המלווה את הג'אז. שורשי הג'אז הם הבלוז, הרגטיים, המארש, שירי העבודה של השחורים (work songs), גוספל ומוזיקה אפריקנית. מרכיבים מכל אלה חברו יחדיו ויצרו את סגנון הג'אז הראשון, דיקסילנד."

הנה טענה, עכשיו בוא נראה אותך מוצא טענה שתסתור את זה. לגבי גוספל:

כבר מייסוד הכנסיות הראשונות הייתה המוזיקה חלק בלתי נפרד מהפולחן הנוצרי.  בעת שהמהגרים האירופאים החלו ליישב את הקולוניות בצפון אמריקה, השתמשו קהילות רבות במזמורים אלו במשך טקסים ותפילות. מוזיקה דתית זו והחשיבות ההולכת וגוברת שלה בקולוניות האמריקאיות היוו את בסיסו של "הגוספל הלבן" בעת שמלחינים מקומיים השתמשו בסגנון של המזמורים המסורתיים והחלו ליצור מזמורים חדשים.

באותה עת, סחר העבדים מאפריקה לקולוניות האמריקאיות, הביא את העבדים האפריקאים לארץ זרה ועוינת. עבדים רבים הביאו איתם מאפריקה מסורת עשירה של שירה והם השתמשו בה כדי לתקשר עם עמיתיהם ולנחם אותם בעבודה החקלאית ולאחריה. במקביל, האמונה הדתית הנוצרית והפולחן הכרוך בה, החלו לתפוס מקום מרכזי בחיי קהילות העבדים האפרו-אמריקאים ושירים אלו, שכונו ספיריטואלז, יצרו את הבסיס לסגנון התפילה והזמרה הרגשני והנלהב האופייני לקהילות אלו. הספיריטואלז סיפקו נחמה כלשהי בעיתות מצוקה וחלק משירים אלו שולבו בלחנים וקצבים של סוגי מוזיקה חילונית כגון בלוז ורגטיים וכך נוצר "הגוספל השחור" המוקדם. שני הסגנונות התערבבו בדרום אהרה"ב בתחילת המאה ה 20 ויצרו את הגוספל שאנחנו מכירים כיום, מוזיקה שבלב מאוחר יותר הופקעה מהכנסייה ונוצר גוספל חילוני, בין השאר על ידי ריי צ'ארלס וארית'ה פראנקלין.

פ'אנק:

המסורת המוזיקלית האפרו-אמריקנית נעוצה בשורשיה ממערב אפריקה המוזיקה לקחה חלק בטקסים דתיים, שירי תפילה בסגנון הגוספל ובבלוז. מקור סגנון הפאנק הוא אפרו-אמריקני מובהק. ניתן לאפיין אותו כגרסה אגרסיבית ומסונקפת יותר של סול שהתפתח באותן שנים, ניתן להתייחס אליו כאל התפתחות ישירה של הרית'ם אנד בלוז, או כסגנון נוסף המשלב בין ג'אז לרוק, אך הפאנק הוא כל אחד מאלה וגם שילוב של כולם יחד.

המאמר הזה מסביר מצויין על ההיסטוריה של הבלוז, מההיבטים האפריקאים והאירופאים שבו:

http://www.scaruffi.com/history/blues.html

גם המאמר הזה מוכיח יפה את הטענה שלי (בעברית):

http://www.elsf.net/archive/index.php/t-6269.html

הנה לך מבחר טענות. לא אנשים, טענות. איפה בדיוק "בדקת" ומצאת הפרכה לכל זה? אני אציין שוב שלא קיימת את הבטחת, לא עמדת באתגר שלי.

« עריכה אחרונה: מרץ 15, 2010, 15:51:24 על ידי נדב »

מנותק popmart

• חבר(ה) מוכר(ת)
  • *
אגב חיים האם יצא לך פעם להכיר שחור שתומך בישראל?
להעלות את חיים בן פסח לישראל!!!!
כהנא צדק!!!!
יגורשו הערבים הנאצים!!!