כתב נושא: נדב, הנה קצת מוזיקה אפריקאית בשבילך  (נקרא 2220 פעמים)

0 משתמשים ו- 1 אורח נמצאים בנושא זה.

מנותק חיים בן_פסח

• אדמין הפורום
  • חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
בס''ד

לפי נדב, השחורים יותר מוכשרים במוזיקה מהיהודים. ויש לו מיליון פרופסורים ומרצים שמסכימים איתו (אותם פרופסורים ומרצים שאמרו לנו שההיטלר הערבי יאסר ערפאת הוא איש שלום, ושהסכמי אוסלו יביאו לנו שלום ו"מזרח תיכון חדש").

מנותק נדב

• חבר(ה) מקצועי(ת)
  • *
נדב, הנה קצת מוזיקה אפריקאית בשבילך
« להגיב #1 ב- : מרץ 16, 2010, 17:25:41 »
 :::D :laugh: :::D :laugh:אני מבין שהחיפושים שלך אחרי מישהו בעולם (לא פרופסור, ויתרתי לך, תמצא מישהו, אפילו בלוגר) שיסכים אתך העלו חרס? שימו לב חברים, איך שזה נראה כרגע אין אפילו בנאדם אחד בעולם שלא חבר בימין האמיתי ומוכן לקבל את השטויות האלה. לא פרופסור, גם לא סטודנט, גם לא בלוגר אלמוני. כמה עצוב  :'(. יושב ראש התנועה שלכם טוען טענה כל כך מטומטמת, כל כך אבסורדית שאין לה אח ורע בשום מקום בעולם. אין אפילו אדם אחד בעל הכשרה מוזיקלית בסיסית שיטען טענה דומה. אני אומר שוב. לא תראו אותי מתווכח עם רב דגול על פירושים לזוהר הקדוש. אז קחו דוגמא ממני ואל תכנסו לויכוחים בנושאים שאין לכם מושג בהם עם אנשים שמה לעשות, לקחו איזה שני שיעורי מוזיקה יותר מכם בחיים. יום טוב.

מנותק ראש פתוח

• חבר(ה) מוכר(ת)
  • *
  • ואהבת לרעך כמוך, ואידך זיל גמור.
« להגיב #2 ב- : מרץ 16, 2010, 17:56:09 »
איזה זלזול בפרופסורים, חיים....
לא יכול להיות אדם בקיא ממך, חיים?
אתה הוא זה שיודע הכל, אחרים לא אתה כן?

מנותק אוהד הפועל

• חבר(ה) בכיר(ה)
  • *
« להגיב #3 ב- : מרץ 16, 2010, 18:35:45 »
אז אני מניח שזה מוזיקה יהודית?

מנותק נדב

• חבר(ה) מקצועי(ת)
  • *
« להגיב #4 ב- : מרץ 16, 2010, 18:40:34 »
זה שאמרתי שלדעתי השחורים יותר מוכשרים במוזיקה מיהודים זה לא קשור, זה עניין של טעם, יש משהו בתרבות האפריקאית שפשוט יצר דורות של מוזיקאים ענקיים שהשפיעו ועיצבו את התרבות האמריקאית - ריי צ'ארלס, ווס מונטגומרי, ג'ימי הנדריקס, מייקל ג'קסון - אני יכול להמשיך ככה עד מחר - שזה כבר לא עניין של טעם, האנשים האלה השפיעו אולי יותר מכל על המוסיקה האמריקאית, חיים בן פסח וכל הקו קלוקס קלאן  ביחד יכולים לעמוד על הראש ולעשות שמיניות באוויר, זאת עובדה שהאנשים האלה עיצבו את המוסיקה האמריקאית. וחלק מהמוסיקה הזו כוללת מאפיינים אפריקאים שורשיים, אתם לא יכולים לראות את זה כי אתם בני אדם מערביים שגדלו על הרמוניה מערבית, כל אחד מכם יכול לדקלם את הדו רה מי, באפריקה זה לא היה קיים, ההרמוניה שם חופשית יותר מה שהשפיע על החופש במוזיקת הג'אז. בני אדם מערביים שלא התעמקו במוזיקה לא יכולים להבין את ההשפעות, אני מצטער אבל זה עניין למומחים, אי אפשר ללמד את תורת הקוונטים אדם שלא יודע את לוח הכפל.

מנותק חיים בן_פסח

• אדמין הפורום
  • חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
« להגיב #5 ב- : מרץ 16, 2010, 19:15:33 »
זה שאמרתי שלדעתי השחורים יותר מוכשרים במוזיקה מיהודים זה לא קשור, זה עניין של טעם, יש משהו בתרבות האפריקאית שפשוט יצר דורות של מוזיקאים ענקיים שהשפיעו ועיצבו את התרבות האמריקאית - ריי צ'ארלס, ווס מונטגומרי, ג'ימי הנדריקס, מייקל ג'קסון - אני יכול להמשיך ככה עד מחר - שזה כבר לא עניין של טעם, האנשים האלה השפיעו אולי יותר מכל על המוסיקה האמריקאית, חיים בן פסח וכל הקו קלוקס קלאן  ביחד יכולים לעמוד על הראש ולעשות שמיניות באוויר, זאת עובדה שהאנשים האלה עיצבו את המוסיקה האמריקאית. וחלק מהמוסיקה הזו כוללת מאפיינים אפריקאים שורשיים, אתם לא יכולים לראות את זה כי אתם בני אדם מערביים שגדלו על הרמוניה מערבית, כל אחד מכם יכול לדקלם את הדו רה מי, באפריקה זה לא היה קיים, ההרמוניה שם חופשית יותר מה שהשפיע על החופש במוזיקת הג'אז. בני אדם מערביים שלא התעמקו במוזיקה לא יכולים להבין את ההשפעות, אני מצטער אבל זה עניין למומחים, אי אפשר ללמד את תורת הקוונטים אדם שלא יודע את לוח הכפל.

בס''ד

נדב, אתה סתם בלוף גדול. הויכוח שלנו הוא לא על שחורים שנולדו בארה''ב והעם שלהם כבר גרים באמריקה מאות שנים - השחורים האלה הושפעו על ידי יהודים ולבנים. אלא הויכוח תמיד היה ונשאר על אם רוקנרול בא מאפריקה או לפחות חלק ניכר ממנו בא ממקור אפריקאי. אם יש מקור אפריקאי לרוקנרול, שוב תראה לנו דוגמה מסרטון של מוזיקה אפריקאית מקורית שנשמעת כמו רוקנרול או רוק או ג'אז או עוד מוזיקה אמריקאית. נדב, המילים הריקות שלך לא מרשימות אותנו, והתעמולה שלך לא משכנעת - תן לנו לשמוע דוגמה במו אוזנינו.

בינתיים הנה עוד דוגמה של מוזיקה אפריקאית מקורית שממנה בא רוקנרול לפי נדב ה"מומחה" (ותזכרו שהם יותר מוכשרים מיהודים לפי נדב ה"מומחה"!):

מנותק נדב

• חבר(ה) מקצועי(ת)
  • *
« להגיב #6 ב- : מרץ 16, 2010, 19:48:11 »
 כשאמרתי שלדעתי שחורים מוכשרים לפחות כמו יהודים במוזיקה התכוונתי לשחורים אמריקאים כמו הנדריקס וריי צארלס, הם לא חיקו אף אחד אלא בדיוק להפך, הלבנים חיקו אותם. הם השפיעו הרבה יותר ממה שהושפעו. עמודי התווך הגדולים ביותר במוזיקה האמריקאית הם שחורים וזאת עובדה. הקביעה שלך שהם חיקו את הלבנים היא קביעה גזענית טיפוסית - פשוט שטויות ברוטב שאינך מסוגל להוכיח.

אני במקומך הייתי נזהר עם כל ה"אנחנו" הזה, לא מעט חברים בפורום הזה מסכימים דווקא איתי. רוק'נרול הושפע עמוקות מבלוז והבלוז מושתת בעיקרו על שירי עבדות שחורים. כדי להבין את ההשפעה יש צורך בלימוד בסיסי של מוסיקה, דבר שאין לך.  כל השימוש הנרחב בסינקופות זה מוטיב אפריקאי ואת זה אפשר לראות בהרבה מהסרטונים שאתה מביא. אך אתה בכלל יודע מה זה סינקופה?  הטשטוש ההרמוני שבא לידי ביטוי באלתורי רוק'נרול מקורו באפריקה, בשום מוזיקה אירופאית אין טשטוש כזה אלא הגבולות תמיד ברירים. אתה בכלל יודע מה זה מינור ומג'ור? אם היית יודע היית מבין על מה אני מדבר.  מוטיב ה 12 תיבות שעליו מושתת הבלוז והרוקנ'רול הוא הלבשה של הרמוניה מערבית על שירי עבדות של אפריקאים, אתה מבין מה זה בכלל?

מנותק חיים בן_פסח

• אדמין הפורום
  • חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
« להגיב #7 ב- : מרץ 16, 2010, 20:14:06 »
כשאמרתי שלדעתי שחורים מוכשרים לפחות כמו יהודים במוזיקה התכוונתי לשחורים אמריקאים כמו הנדריקס וריי צארלס, הם לא חיקו אף אחד אלא בדיוק להפך, הלבנים חיקו אותם. הם השפיעו הרבה יותר ממה שהושפעו. עמודי התווך הגדולים ביותר במוזיקה האמריקאית הם שחורים וזאת עובדה. הקביעה שלך שהם חיקו את הלבנים היא קביעה גזענית טיפוסית - פשוט שטויות ברוטב שאינך מסוגל להוכיח.

אני במקומך הייתי נזהר עם כל ה"אנחנו" הזה, לא מעט חברים בפורום הזה מסכימים דווקא איתי. רוק'נרול הושפע עמוקות מבלוז והבלוז מושתת בעיקרו על שירי עבדות שחורים. כדי להבין את ההשפעה יש צורך בלימוד בסיסי של מוסיקה, דבר שאין לך.  כל השימוש הנרחב בסינקופות זה מוטיב אפריקאי ואת זה אפשר לראות בהרבה מהסרטונים שאתה מביא. אך אתה בכלל יודע מה זה סינקופה?  הטשטוש ההרמוני שבא לידי ביטוי באלתורי רוק'נרול מקורו באפריקה, בשום מוזיקה אירופאית אין טשטוש כזה אלא הגבולות תמיד ברירים. אתה בכלל יודע מה זה מינור ומג'ור? אם היית יודע היית מבין על מה אני מדבר.  מוטיב ה 12 תיבות שעליו מושתת הבלוז והרוקנ'רול הוא הלבשה של הרמוניה מערבית על שירי עבדות של אפריקאים, אתה מבין מה זה בכלל?

בס''ד

שוב מילים ריקות מאדם שלא מבין כלום על אמריקה או אמריקאים או שחורים או יהודים באמריקה או לבנים באמריקה.
אתה "מומחה" על מוזיקה שחורה? אתה לא מבין את התורבת שלהם, אתה לא מבין את השפה שלהם, אתה מעולם לא גרת איתם. השחורים היו צוחקים עליך אם היית נותן "שיעור" על המוזיקה שלהם. וגם האמריקאים האחרים היו צוחקים עליך.
אתה לא מאמין לי? תן שיעור באנגלית ותעלה את זה ליוטיוב ונראה איך השחורים והאמריקאים יגיבו.
האם הלבנים חיקו את השחורים ולא ההפך? האם הלבנים חיקו את הרעש הפרימיטיבי שהעליתי בסרטונים על מוזיקה אפריקאית מקורית? מי המציא את כלים? בלי הכלים יש לשחורים "מוזיקה"? מי המציא את השפה? ובמוזיקה עצמה, שוב אין שום דימיון בין מוזיקה אפריקאית מקורית לבין מוזיקה אמריקאית.

מנותק כהנא צדק- חוזר בתשובה

• משתמש(ת) מוכר(ת)
  • *
« להגיב #8 ב- : מרץ 16, 2010, 20:44:03 »
הטשטוש ההרמוני שבא לידי ביטוי באלתורי רוק'נרול מקורו באפריקה

:::D

הבחור הזה משוגע או אני צריך מתרגם חדש?

כך או כך, זה דיון חסר טעם לדעתי.  (בלי זלזול למשתתפים).
לשכים בעיניכם

מנותק נדב

• חבר(ה) מקצועי(ת)
  • *
« להגיב #9 ב- : מרץ 16, 2010, 22:20:56 »
יופי חיים... באותה מידה אתה מעולם לא גרת עם ערבים ואתה לא מבין את השפה שלהם אז אתה לא יודע עליהם כלום. השחורים היו צוחקים עליי? אני לא צריך להעלות שום שיעור לרשת, מה שאני אומר מופיע שחור על גבי לבן בכל ספר שנכתב אי פעם על מוזיקה, בכל אתר, בכל בלוג, כל פרופסור יסכים איתי, מה שאני אומר הוא קונצנזוס מוחלט, אתה לעומת זאת סתם רדנק שאין לו שמץ של מושג במוסיקה, יופי שאתה גר באמריקה, מה שאני כותב זה דברים שלמדתי בין השאר ממורים ברימון - אחד המרצים שם לימד ב berklee collage of music בבוסטון, לא ניראה שהשחורים שם צחקו עליו. אני לא צריך להעלות שיעור לרשת כי השיעורים כבר קיימים ברשת. ולידיעתך לימדתי במחנה קיץ למוזיקה (לא של יהודים), היו שם גם שחורים, דיברנו על הנושאים האלה המון, אף אחד לא צחק עליי.
אני מדבר מידע ואתה מדבר מגזענות.

אני אחזור על עצמי. לפי שלומדים על רוק'נרול צריך ללמוד על בלוז. הבלוז היא מוזיקה שהומצאה בארה"ב בסוף המאה ה19, בעיקר על ידי שחורים, המוסיקה הזו מבוססת על שירי עבדות שחורים, על מבנה ה 12 תיבות + מוטיב השאלה תשובה בשירים אלו, כמו כן על כלים מערביים לרוב באנגלית ותוך שימוש באקורדים מערביים. הבלוז הוא היתוך, אף אחד לא חיקה כאן אף אחד אלא כולם תרמו ויצרו את המוזיקה האמריקאית ביחד. עניין הסינקופות למשל הוא עניין אפריקאי, זה לא אומר שהלבנים העתיקו מהשחורים אלא שוב, מדובר כאן בהיתוך.

אני אשאל אותך עוד שאלה כדי שתעשה מעצמך עוד יותר צחוק: השחורים האמריקאים לא השפיעו על התרבות האמריקאית? ריי צ'ארלס? ג'יימס בראון? מייקל ג'קסון?