כתב נושא: יש"ו?  (נקרא 3408 פעמים)

0 משתמשים ו- 1 אורח נמצאים בנושא זה.

מנותק sarit

• חבר(ה) מוסמך(ת)
  • *
יש"ו?
« ב- : מרץ 01, 2010, 22:50:55 »

השם של יש"ו שהנוצרים מאמינים בו האם יש התייחסות אליו במקורות? אצל חז"ל? רק אסון הוא הביא על העולם.

מנותק Nammer

• חבר(ה) מוכר(ת)
  • *
יש"ו?
« להגיב #1 ב- : מרץ 02, 2010, 12:43:30 »
למה רק אסון?
הרבה נוצרים ידועים כאוהבי ישראל נלהבים במיוחד וחיים אף הפיק איתם תכניות.

מנותק דניאל בן יהושע

• חבר(ה) מוסמך(ת)
  • *
יש"ו?
« להגיב #2 ב- : מרץ 02, 2010, 12:53:25 »
השם של יש"ו שהנוצרים מאמינים בו האם יש התייחסות אליו במקורות? אצל חז"ל? רק אסון הוא הביא על העולם.
יש התייחסות אליו בתלמוד בתור אחד שהסית והדיח את ישראל... לא יכול בדיוק להביא לך את המקור הספציפי, אני בטוח שאחדים בפורום יוכלו.
האמת הוא עצמו לא הביא שום אסון על העולם, ממשיכו פאולוס שינה את הדוקטרינה בה האמין אותו האיש, את גם צריכה להבין שבתקופה הזו - התקופה שבה ישו חי, המאה ה-1 לספירתם,היו הרבה כתות ומינים בתוך העם - צדוקים, בייתוסים, איסיים - הנצרות עצמה התחילה בתור כת(ואנחנו עדיין רואים בה כת), בסופו של דבר מכל אלה עלה כוחה של היהדות הפרושית - שגילגוליה הם היהדות הרבנית ולאחר מכן היהדות האורתודוכסית כפי שהיא מוכרת לנו כיום.
אני אישית ממליץ לך לקרוא את ספרו של חיים מקובי "Revolution in Judea: Jesus and the Jewish Resistance" בו הוא מסביר בין היתר מיהו ישו.
דין יהושע בסיף! אמן.
ܕܝܢܐ ܕܝܗܘܫܘܥ ܒܣܝܦܐ! ܐܡܝܢ.

כ-מיליון יהודים מבריה"מ הארורה לשעבר מודים לך, הרב כהנא הי"ד זצוק"ל, על שגאלתנו מיד שעבוד מלכות עגלה!

מנותק אלמ

• חבר(ה) בכיר(ה)
  • *
  • וְהַמַּשְׂכִּלִים יַזְהִרוּ כְּזֹהַר הָרָקִיעַ
יש"ו?
« להגיב #3 ב- : מרץ 02, 2010, 15:13:21 »
בבקשה:

אמר אביי וצריך למימר ביום פלוני ובשעה פלונית ובמקום פלוני דילמא איכא דידעי ואתו ומזים להו:  וכרוז יוצא לפניו:  לפניו אין מעיקרא לא:  {והתניא בערב הפסח תלאוהו ליש"ו הנוצרי והכרוז יוצא לפניו מ' יום קודם שהוא יוצא ליסקל על שכישף והסית והדיח את ישראל כל מי שיודע לו זכות יבא וילמד עליו ולא מצאו לו זכות ותלאוהו בערב הפסח אמר עולא ותסברא בר הפוכי זכות הוא מסית הוא ורחמנא אמר (דברים יג) לא תחמול ולא תכסה עליו אלא שאני יש"ו דקרוב למלכות הוה:  ת"ר חמשה תלמידים היו לו ליש"ו מתאי נקאי נצר ובוני ותודה אתיוהי למתי אמר להו מתי ייהרג הכתיב (תהילים מב) מתי אבוא ואיראה פני אלהים אמרו לו אין מתי ייהרג דכתיב (תהילים מא) מתי ימות ואבד שמו אתיוהו לנקאי אמר להו נקאי ייהרג הכתיב (שמות כג) ונקי וצדיק אל תהרוג אמרו לו אין נקאי ייהרג דכתיב (תהילים י) במסתרים יהרוג נקי אתיוהו לנצר אמר נצר ייהרג הכתיב (ישעיהו יא) ונצר משורשיו יפרה אמרו לו אין נצר ייהרג דכתיב (ישעיהו יד) ואתה השלכת מקברך כנצר נתעב אתיוהו לבוני אמר בוני ייהרג הכתיב (שמות ד) בני בכורי ישראל אמרו לו אין בוני ייהרג דכתיב (שמות ד) הנה אנוכי הורג את בנך בכורך אתיוהו לתודה אמר תודה ייהרג הכתיב (תהילים ק) מזמור לתודה אמרו ליה אין תודה ייהרג דכתיב (תהילים נ) זובח תודה יכבדנני:}
« עריכה אחרונה: מרץ 02, 2010, 15:33:49 על ידי אלמ »
כל מה שהיה טוב, עכשיו נחשב רע.
התיישבות הייתה מצווה, עכשיו היא עבירה.
להתגייס לצבא היה זכות, עכשיו זה חובה, עבודת כפיים הייתה כבוד, עכשיו זו בושה.

מנותק sarit

• חבר(ה) מוסמך(ת)
  • *
יש"ו?
« להגיב #4 ב- : מרץ 03, 2010, 16:54:10 »

מרבית הנוצרים שונאים אותנו בגלל "שהלשנו" כביכול על נביא השקר שלהם יש"ו אני חושבת שכל זה פיקציה/סיפור אנטישמים מהנוראים ביותר שנכתבו על היהודים
למה ליהודה איש קריות קראו דווקא יהודה? מעניין לא סתם.

תודה על המידע

מנותק DiZaSTeR

• חבר(ה) מוכר(ת)
  • *
יש"ו?
« להגיב #5 ב- : מרץ 03, 2010, 21:38:39 »
אני זוכר שקראתי פעם שיש אזכור בתנך לישוע מנצרת בתקופה שמתאימה לתקופת הולדתו
בנוסף לכך, בספרדית למשל קוראים לישו El Salvadore, "המושיע", מה שמזכיר את השם ישוע ויכול להוות ראיה נוספת לדבר
ישו לא עשה דבר רע - בסך הכל הזכיר ליהודים בזמנו שיש לשמור גם על מצוות שבין אדם לחברו, אלה תלמידיו ששינו את האידיאולוגיה שלו למשהו אחר לגמרי שהביא למותם של מיליונים בכל רחבי העולם.

מנותק אוהד הפועל

• חבר(ה) בכיר(ה)
  • *
יש"ו?
« להגיב #6 ב- : מרץ 03, 2010, 21:54:01 »
ציטוט
אני לא יודע מה הכעיס את הרבנים בזה, אבל מה שכן, אני חייב לדייק בסיפור שסיפר לך אותו חייל (שהוא רק קמצוץ ממה שהיה ליהדות לומר על ישוע עצמו, כאמור)- ישוע בסיפור הזה היה תלמידו של רבי יהושע בן פרחיה (דבר שלא עומד באותו קו כרונולוגי עם הסיפר הנוצרי) הם הגיעו לאכסניה שם אמר רבי יהושע שהאכסניה נאה, ישוע הגיב שעיניה של בעלת האכסניה (ויכול להיות שהיא זו שעמדה בדלפק) טרוטות (ככתוב).
טרוטות יכול להיות מובן כיפות, וזה יכול להיות מובן כמכוערות או עייפות.
כאמור ישוע סולק גם בגלל חטאים הרבה יותר חמורים, זה רק אנקדוטה על תלמיד שציפו ממנו יותר.
והבאתי גם את ההשוואה לתלמידו של אלישע הנביא הוא גיחזי.
הברית החדשה נכתבה הרבה אחרי ישוע על ידי ממשיכיו ושליחיו, שום מילה בברית החדשה לא נכתבה על ידיו אישית וגם הנוצרים מכירים בכך.
מי שניתק בין הנצרות למצוות המעשיות היה בכלל שאול התרסי הוא פאולוס (ויש שאומרים שזה בכלל פטרוס, האפיפיור הראשון- או בשמו העברי שמעון כיפא).
זה שהוא היה הומוסקסואל, זה ממקורות יהודיים מגוונים (ובראשם "תולדות ישו" אבל לא רק, זה גפ מופיע בכתבי פרשנות על התלמוד, דברי אגדה וכו')

מה שנ''ץ כתב בנוגע ישו

מנותק נץ וגאה בזה

• חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
  • Hierosolyma Victor
יש"ו?
« להגיב #7 ב- : מרץ 03, 2010, 22:49:25 »
מה שנ''ץ כתב בנוגע ישו
נכון ואלמ הביא פה את הציטוט המדוייק מהגמרא בנדון
ואגב, זה נץ בלי גרשיים באמצע.
אלוף מיל. בני פלד ז"ל
"צאו החוצה וצלצלו בפעמון שנתן לי מפקד חיל הים. כשישאלו אתכם למה אתם מצלצלים, ענו שכאן מת יהודי משוגע, שחשב שהיהודים מסוגלים להקים מדינה-וטעה" מילותיו האחרונות לילדיו.

מנותק האלקשי

• מנהל(ת) גלובלי(ת)
  • חבר(ה) של כבוד
  • *
יש"ו?
« להגיב #8 ב- : מרץ 04, 2010, 00:17:45 »
ואגב, זה נץ בלי גרשיים באמצע.

מה?! וכל הזמן הזה חשבתי שאתה "נקודת ציון וגאה בזה".

מנותק נץ וגאה בזה

• חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
  • Hierosolyma Victor
יש"ו?
« להגיב #9 ב- : מרץ 04, 2010, 07:44:35 »
מה?! וכל הזמן הזה חשבתי שאתה "נקודת ציון וגאה בזה".
קצת קשה להתחרות באחד שבא וקובע סטנדרטים חדשים בכתיב העברי......
אלוף מיל. בני פלד ז"ל
"צאו החוצה וצלצלו בפעמון שנתן לי מפקד חיל הים. כשישאלו אתכם למה אתם מצלצלים, ענו שכאן מת יהודי משוגע, שחשב שהיהודים מסוגלים להקים מדינה-וטעה" מילותיו האחרונות לילדיו.

מנותק אוהד הפועל

• חבר(ה) בכיר(ה)
  • *
יש"ו?
« להגיב #10 ב- : מרץ 04, 2010, 12:47:56 »
קצת קשה להתחרות באחד שבא וקובע סטנדרטים חדשים בכתיב העברי......

נכון זה אוטומטי אצלי, לא יודע למה

מנותק עדן איסקוביץ

• חבר(ה) בכיר(ה)
  • *
  • מוות לפלסטינאצים
יש"ו?
« להגיב #11 ב- : מאי 12, 2010, 02:56:47 »
בס''ד
ישוע בן מרים מנצרת איננו נביא. הדת הנוצרית רואה אותו כאלוהים. הוא חלק מהשילוש הקדוש, האב הבן ורוח הקודש.. בברית החדשה נאמר: ''כל הרואה אותי, רואה הוא את האב, כי האב בי ואני באב, אחד אנחנו'' כלומר, ישוע בעצמו טען שהוא אלוהים, ולכן אנו רואים את הנצרות כעבודה זרה, בעוד שהאסלאם איננו עבודה זרה, למרות שהוא הרסני הרבה יותר.
עדן איסקוביץ