כתב נושא: דע את האויב  (נקרא 5902 פעמים)

0 משתמשים ו- 1 אורח נמצאים בנושא זה.

מנותק אוהד הפועל

• חבר(ה) בכיר(ה)
  • *
דע את האויב
« ב- : פברואר 20, 2010, 22:43:30 »
סרט תיעודי מעניין על הסתבכות אמריקאית באפגניסטן.
הסרט הוא באנגלית, בחלקים, משהוא מצמרר.
אפשר ללמוד ממנו דבר אחד, עם יהירות לא מנצחים מלחמות.

http://docu.injpn.net/Documentary/Military-War/Situation-Critical-Al-Qaeda-Ambush.html

מנותק נץ וגאה בזה

• חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
  • Hierosolyma Victor
דע את האויב
« להגיב #1 ב- : פברואר 21, 2010, 01:22:45 »
עם חוקי מלחמה שאבד עליהם הכלח ואמנות ז'נבה שעושים מהם פלסתר לא מנצחים את האסלאם.
אלוף מיל. בני פלד ז"ל
"צאו החוצה וצלצלו בפעמון שנתן לי מפקד חיל הים. כשישאלו אתכם למה אתם מצלצלים, ענו שכאן מת יהודי משוגע, שחשב שהיהודים מסוגלים להקים מדינה-וטעה" מילותיו האחרונות לילדיו.

מנותק אוהד הפועל

• חבר(ה) בכיר(ה)
  • *
דע את האויב
« להגיב #2 ב- : פברואר 21, 2010, 01:28:22 »
עם חוקי מלחמה שאבד עליהם הכלח ואמנות ז'נבה שעושים מהם פלסתר לא מנצחים את האסלאם.

יתכן ולא, אבל בווידיאו לא היה שום דבר שקשור לסכנה לפגיעה באזרחים.
היה רק מחבלים מול חיילים, ורק היהירות האמריקאית פישלה שם.

מנותק נץ וגאה בזה

• חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
  • Hierosolyma Victor
דע את האויב
« להגיב #3 ב- : פברואר 21, 2010, 01:37:48 »
יתכן ולא, אבל בווידיאו לא היה שום דבר שקשור לסכנה לפגיעה באזרחים.
היה רק מחבלים מול חיילים, ורק היהירות האמריקאית פישלה שם.
לא התייחסתי לוידאו, הוא פשוט לא מעניין אותי.
אני מדבר במישור הגלובאלי.
הנה מה שרציתי לומר (ואני אתן לד"ר ג'ון לואיס לעשות זאת בשבילי), אבל בהרחבה:
http://www.acpr.org.il/nativ/articles/2007_3_lewis.pdf
אלוף מיל. בני פלד ז"ל
"צאו החוצה וצלצלו בפעמון שנתן לי מפקד חיל הים. כשישאלו אתכם למה אתם מצלצלים, ענו שכאן מת יהודי משוגע, שחשב שהיהודים מסוגלים להקים מדינה-וטעה" מילותיו האחרונות לילדיו.

מנותק אוהד הפועל

• חבר(ה) בכיר(ה)
  • *
דע את האויב
« להגיב #4 ב- : פברואר 21, 2010, 16:26:38 »
לא התייחסתי לוידאו, הוא פשוט לא מעניין אותי.
אני מדבר במישור הגלובאלי.
הנה מה שרציתי לומר (ואני אתן לד"ר ג'ון לואיס לעשות זאת בשבילי), אבל בהרחבה:
http://www.acpr.org.il/nativ/articles/2007_3_lewis.pdf

מאמר מעניין שדי נותן גושפנקה לרצח עם. כמובן שאין הוא מתייחס לאותה סכנה משני הצדדים, ושוב הוא מטיף בשחצנות על יכולתה הצבאית של ארצות הברית, בהתעלמות מוחלטת מיכולתן הצבאית של שאר מדינות העולם, בפרט האסלאם.
1. הוא מציין את הניצחון המוחץ של ארצות הברית על יפן במלחמת עולם השנייה בזכות הטלת פצצת האטום, כהוכחה היסטורית לניצחונו של כוח מול האויב, אך כמובן מתעלם מעצם העובדה שהיטלר לדוגמה לא הצליח להכניע את הבריטים למרות ההפצצות הכבדות ובלתי פוסקות. ככה שהיסטורית זה לא מחייב. יתרה מכך הוא מתעלם(וגם אתה) מהשלכות של הטלת כוח לא פרופורציונלי על אזרחים, לרבות פצצת אטום(אני יחזור לזה בסעיף אחר).
2. אחד המשפטים המאוד מעניינים במאמר, "רק על ידי ניתוק הקשר בין עוצמת מדינה לבין אמונה דתית תוכל להיות מדינה מגן לזכותו של כל אדם לקיים את דתו או לא לקיים כרצונו; רק הפרדה מלאה של דת וממשלה יכולה לאפשר לממשלה למלא את תפקידה הראוי להגן על זכותו של כל אדם לחשוב, לדבר ולפעול לפי בחירתו"(עמוד 29 פיסקה 3 מימין). אני מבין שזה רק רלוונטי לאסלאם בלבד...
3. אתה מבין שהוא לא מעוניין אגב לחסל את האסלאם לאומת הדעות האישיות שלך, "אין להפריע לדת האסלאם בכל הנוגע להיותה דתם של יחידים"(עמוד 29, פסקה שלישית מצד שמאל). מדת של פרטים נוצר הקנאות הקיצונית, כמו בכל דת ובכל לאום. כל נבואתו תתאפשר בתנאי שכל מזרח התיכון ימשיך ולדכא לא רק הקיצוניים, אלא אף את מנהיגי האומה המנצלים את הדת, לאום, גזע או כל דבר אחר לנווט "כוח המרידה האנושי" לאפיקים חיצוניים, ובכך למנוע המרדה פנימית.  
4. בכל הנוגע לאיראן, ורצונו של כותב המאמר לחסל בראשית אותה באופן גלוי(עמוד 30 פסקה 2 מימין), הוא כמובן לא לוקח בחשבון את יכולתה של איראן. אם כי אני גם יהיה מעוניין שארצות הברית תחסל את הסכנה האיראנית, עדיין יש לקחת בחשבון את יכולתה לשגר טילים בליסטיים על ישראל כרגע. טילים אלו כיום יכולים להגיע לכל מקום, בצירוף נשק לא קונבנציונלי. אין אנו יודעים בוודאות שלאיראנים אין נשק ביולוגי או כימי כאחד, ואת כוונתם להשתמש בו בעט מצב חירום(מבחינתם). כמובן שאין התייחסות ליכולתה הקונבנציונלית, השפעתה על ארגוני טרור(חיזבאללה, חמאס וכו') בו זמנית, והתאים הרדומים ברחבי העולם הממתינים ליום פקודה. כל אלו הם חלק מהסיבות לאי ביצוע מבצע כעט.
5. אהבתי שהוא מדבר על "חופש ביטוי" וזכות לחופש זה לכל אדם, ובו זמנית מתנגד "לתעמולה מרושעת של האויב" בסקירה של הרס הבתים, פיזור בובותיהן של ילדות איראניות וההרג רב(שהוא מתכנן לבצע כמובן, כך שזה בלתי נמנע), וזאת "למען הניצחון הצבאי ואי הפגנת חולשה"(עמוד 31, פסיקה 3 בשמאל). לפחות שיהיה אחיד בדעותיו, וקצת פחות צבוע.
6. בנוגע לדבריו של רוזוולט(עמוד 32 פסקה 5 מצד ימין), שמחבר המאמר כל כך משבח, כיצד הוא מבטיח שלא ינווט הכוח שאותו יש להרוס לכוח אחר כפי שהיה בעבר(מיפן לאסלם)? זאת אומרת נהיה באותו מקרה מול דת אחרת, או תרבות אחרת של עם אחר? אין הוא מתייחס לכך כלל כמובן, כי לשם מה?
כמובן שאין הוא מתייחס לעצם העובדה של עלייתו של הימין באירופה(וברצות הברית בפרט) בשנים האחרונות, ולעליית השמאל הרדיקלי בדרום אמריקה, ובכך שהסכנה חוזרת. אין הוא מתייחס לטינה ששומרים הרוסים לארצות הברית, או סין עצמה. לצפון קוריאה(שאף לה על פי כמה פרסומים נשק גרעיני בצורה כזו או אחרת) אין הוא מסביר כיצד המשאבים הנתונים של ארצות הברית יפקחו על האסלאם לאחר "נפילתו", ובו זמנית יוקדשו אמצעים אלו לזירות אחרות(ימין באירופה, עיצומם של צפון קוריאה, רוסיה, סין, דרום אמריקה ועוד). הרי גם אחרי "פצצת האטום" על יפן, לא בוצע דיכוי כלל עולמי האומות הגדולות והקטנות כאחד, לזנוח את סלידתם מארצות הברית בפרט...
יתרה מכך, לחלקן, כולל פקיסטן, קיימות מאגר של פצצות אטום בעצמן, מה שמאשר לנצח את מאזן האימה.
מה ימנע מפקיסטן, עקב החשש האמריקאי להשתמש בפצצה זו מולם? או גרוע מכך מולנו, למין אמירה, "לנו יש גם, אל תתעסקו איתנו".
כל התקפה עצומה זו שמחבר המאמר דבק בה, תדרוש מאומות אחרות להשיג יכולת גרעינית, ולא יאלצו הם להיכנע לרצונם של האמריקאים. דבר זה יגרום, שיתכן מאוד שבעימות הבא אף הוא(ויתכן הפעם מול אומה יותר חזקה), בין אומה כזו או אחרת לעולם החופשי, ישתמשו גם הצד השני בפצצת אטום. בו נקווה שאנו לא נהיה קשורים כאן לשדה הקרב...

« עריכה אחרונה: פברואר 22, 2010, 00:09:35 על ידי אוהד הפועל »

מנותק האלקשי

• מנהל(ת) גלובלי(ת)
  • חבר(ה) של כבוד
  • *
דע את האויב
« להגיב #5 ב- : פברואר 21, 2010, 17:40:44 »
2. אחד המשפטים המאוד מעניינים במאמר, "רק על ידי ניתוק הקשר בין עוצמת מדינה לבין אמונה דתית תוכל להיות מדינה מגן לזכותו של כל אדם לקיים את דתו או לא לקיים כרצונו; רק הפרדה מלאה של דת וממשלה יכולה לאפשר לממשלה למלא את תפקידה הראוי להגן על זכותו של כל אדם לחשוב, לדבר ולפעול לפי בחירתו"(עמוד 29 פיסקה 3 מימין). אני מבין שזה רק רלוונטי לאסלאם בלבד...

על מה אתה מלין? זו צורת מחשבה סטנדרטית לחלוטין בעולם המערבי, שהוחלה על הנצרות והיהדות כבר מאות בשנים.
מדוע שבעל השקפה מערבית לא ירצה להחיל אותה גם על דת מסוכנת בהרבה לחופש הפרט?

זו הנחה שגויה, כמובן, מכיון שגישה זו שופטת אידאה לפי צורת ישומה במרחב הציבורי, ולא לפי המעלות והפגמים של האידאה
עצמה. או בשפה פשוטה - זו הסתכלות בקנקן ולא במה שיש בו.

מנותק נץ וגאה בזה

• חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
  • Hierosolyma Victor
דע את האויב
« להגיב #6 ב- : פברואר 23, 2010, 22:58:01 »
אוהד הפועל,
ראשית ביחס להקדמתך, הכותב מתייחס לדת ולא למוצא האתני, לכן ההגדרה "רצח עם" איננו במקום.
אם אתה יוצא כנגד דת מסויימת כמקור לבעיה ותוקף אותם באותה דרך כמו שעשו לגרמניה ויותר מכך ליפן הקיסרית (שאלה צידית לי אליך: האם מה שעשו להם זה "רצח עם"? והאם מה שעשו להם לא לגיטימי?) זה לא רצח עם, כי אם שימוש לגיטימי בכוחך נגד האויב במכה ניצחת אחת ולא באיזה מהלך סרק שאתה רק תמשיך להקיז בו את דמך עד קץ.
אני לא הייתי רוצה להעלות בדעתי מה היה קורה אילו בעלות הברית היו מכריזות מלחמה רק על ה-SS או רק על הקמיקזה היפני, אני יכול לומר לך בוודאות שבעלות הברית לא היו מנצחות במלחמה בגישה הזו.
מה זה בדיוק "מדינות אחרות"? הרי לא במתקפה מול רוסיה, הודו, סין או ברזיל עסקינן כי אם איראן ואם אתה שואל אותי כאן אני דווקא לא מסכים עם כותב המאמר, שכן אני אומר שאיראן לא מספיק, אלא צריך לחסל את 4 מקדמי האסלאם בעולם ברמת מדינה, ראשי החץ של הג'האד בכל המישורים והתחומים והם: א. איראן, ב. פקיסטן (מה שמוציא אותה מהמשוואה שלך, ואני רק מזכיר לך שיש לארה"ב בין כה וכה תכנית אופרטיבית לתפיסת מאגרי הנשק הגרעיניים הפקיסטניים כדי שלא יפלו בידי הטאליבן, הנה לך פתרון), ג. סעודיה, ד. מצרים.
הדיון כאן הוא האסלאם, הבאתי את המאמר כדי בתור תנא דמסייע בכמה נקודות (לא בכולן כאמור).
ועכשיו לסעיפים:
1.   השוואה לבליץ על אנגליה לא במקום, שכן א. אין שום בסיס אחיד להשוואה על בין העצמה הכמות והיקף ההפצצות של בעלות הברית על גרמניה ויפן למול אלו של גרמניה על אנגליה בשום שלב של המלחמה, ב. ההפצצות על גרמניה לא הוכיחו את יעילותם (עיין בספרו של שר החימוש של הרייך השלישי, אלברט שפר בזכרונותיו בכלא שפנדאו "בתוככי הרייך השלישי" 1970, הוצאת אייבון בתרגום לאנגלית), מאידך על יפן שהייתה מדינה דתית בהגדרה (ולפיכך ההשוואה של כותב המאמר לאסלאם) הפצצות השיגו את יעדם באופן מוחלט! לכן יש כן השוואה הסטורית שהיא בהחלט במקום.
השלכות של הפעלת כח לא פרופורציונלי על אזרחים? בא תספר לי בבקשה מה הם ההשלכות הללו, כי יש יותר מדי דוגמאות לכך בהסטוריה הלא רחוקה שלנו (נאמר מאז תום מלחמת העולם השניה ועד היום), ואני לא ראיתי את אותם "השלכות" שאתה דבר עליהם, הדבר היחיד שאני יכול לאמר בנדון זה המשפט הרומי הידוע: "מה שמותר ליופיטר אסור לשור".
לא הייתי קורא לזה התעלמות, להפך, ההסטוריה הלא רחוקה מוכיחה שדווקא "מלחמה סטרילית" על פי אמנות ז'נבה השונות היא בלתי אפשרית באופן טהור, ומביאות בהכרח את הצד האחד שמשתדל ללכת על פיהם להפסד.
סעיפים 2+ 3: כאן הטעות היא שלך וגם של כותב המאמר, ואני אחדד:
האסלאם לעומת היהדות, הנצרות וכל דת אחרת, ההבדל המרכזי הוא שבאסלאם אין מקום למערכת חוקים מקבילה לחוקי הדת כמו ביהדות (משפט המלוכה, דינא דמלכותא) או הנצרות (תנו את אשר לאלוהים לאלוהים ואת אשר לקיסר לקיסר) האסלאם הוא הוא המדינה, האסלאם כשלעצמו הוא מערכת דתית ומדינית כאחת! ומהווה עבור המאמינים בו את מדע המדינה היחידי האפשרי עבורם (בניגוד לכל דת אחרת כאמור), למרות שאני יכול להבין לדברי כותב המאמר שכן ניתן לראות בגורם ברמת מדינה את הדוחף הראשי לקידום הדת הזו בעולם (ואני אף מסמן 4 ולא רק את איראן כדלעיל).
4. ביחס למה שכתבת במישור הפרקטי ביחס לאיראן, רק תזכור בבקשה את סדאם חוסיין של לפני מלחמת המפרץ הראשונה (אי מניעת נפילת טילים בליסטיים על ישראל, סכנה של נשק כימי וביולוגי שקיים גם קיים באיראן, הפעלה של תאים ברחבי העולם- ידועים זה מכבר הקשרים של עיראק לשלוחות של אל-קעידא-אנצאר אלאסלאם וכו', השפעה על ארגוני טרור הייתה גם גדולה מאוד מצד סדאם).
כך שניתן בהחלט לעשות את זה מול איראן, וכן מול 3 החברות האחרות למה שאני מציע.
5. אני מאוד מצטער, אבל הד"ר הוא אחיד מאוד בתמיכתו בחופש הביטוי, חופש הביטוי מוענק למי שרוצה בו, ואזרחי ארה"ב רוצים בו, ומייסדיה של ארה"ב נתנו את הדגש הזה בחוקה האמריקנית.
הכותב מדגיש שם ובמקומות אחרים שאין הוא אחראי ואין הוא מחוייב לחופש הדיבור והביטוי של מדינות טוטליטריות,מכון איין ראנד מדגיש את העניין של חוסר המוסריות במשטר טוטליטרי כלשהו, והטוטליטריזם הוא אשמת העם הנמצא תחתיו ולא אשמת אף אחד אחר, זה נובע מתוך הפילוסופיה של האובייקטיביזם של ראנד אל מול הפילוסופיה הסובייקטיביסטית שלך שמקורה הוא נוצרי באופן מובהק.
6. אם תהרוס את האסלאם, אין כל הבטחה באמת שלא יבוא דת אחרת או תפיסה אידאולוגית של עם אחר במקומו, זה נכון, בקטע הזה אתה צודק, אבל אינני מבין למה זה רלוונטי, הנבואה נתנה לשוטים, ואתה צריך להתמודד מול כל בעיה בזמנה, ולא להניח כל מיני ספוקלציות עתידיות אם וכאשר הם יתרחשו.
מזל שלא חשבו כמוך נגד הנאציזם, אחרת איפה היינו היום.....
עלייתו של הימין באירופה ובארה"ב, נו באמת......תעשה לי טובה.
תסתכל על האסלאם בארה"ב ובאירופה (במיוחד באירופה ותגיד לי אתה)
בדרום אמריקה, שוב תעשה לי טובה, ואם תבדוק היטב, תראה שתקיעת הדגל של האסלאם שם הרבה יותר מדאיגה אותי והיא אכן קיימת גם שם.
רוסיה היא מדינה שעושה מה טוב לה, מתי שהיא רוצה וכמה שהיא רוצה, ושהקטליזטור שלה הוא מחירי הנפט והגז הטבעי, רוסיה מתנהלת בתחומה ולא בעלת שאיפות עולמיות (בגלגולה כבריה"מ).
סין נמצאת בתקופה מסחררת של שינויים ואין לדעת מה העתיד צופן בחובו ביחס לצורת המשטר שם, אחרי השינויים הכלכליים הכבירים שהיא עברה.
אני בכלל מאוד ממליץ על קריאת ספרו של הפרופ' המנוח, סמואל הנטינגטון לגבי חלוקת העולם לציויליזציות וההתכתשות ביניהם, כל שאומר שהסכנה הגדולה היא מצד הציויליזציה האסלאמית דווקא שכן היא לא פועלת צבאית אלא בקווים אחרים כדי לכבוש את כל העולם (בשונה משאר הציויליזציות, כולל אלו שסין ורוסיה עומדים בראשם) ולהשליט עליהם משטר חושך טרור ובערות.
הסלידה מארה"ב היא לא האישו פה, אל תנסה להפוך את הצלחת על פיה, אתה שואל איך המשאבים יספיקו? אני חושב שיש לתת למעצמת העל לעשות את החישובים הללו באשר למה ביכולתם לעשות ומה לא ולעשות את חישובי סדר העדיפויות שלהם (ולא שהאסלאם לא מאיים רוסיה, אירופה, דרום אמריקה, סין, הודו ואחרות, אז כנראה שגם להם יש עניין בזה ואתה לא מתייחס לזה כלל) כשהאסלאם בראש הרשימה.
ובעימות בין ארה"ב לאומה אחרת...לא יודע, אבל כאן אם אתה לא יודע להבדיל בין תאולוגיה בעלת מאפיינים התאבדותיים, אפוקליפטיים מול מקרה בריה"מ למשל ברעיון ה- MAD (חיסול הדדי מובטח)
ולהתגלמות המלחמה הקרה ביניהם, אז כדאי שתחזור ללמוד...
בתור סיכום אני לא מבין מה הסיפור שלך עם הימין באירופה, איפה הימין הזה שאתה מדבר עליו, נראה כאילו שאתה מדבר על אירופה ביקום מקביל.
אלוף מיל. בני פלד ז"ל

מנותק נץ וגאה בזה

• חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
  • Hierosolyma Victor
אלוף מיל. בני פלד ז"ל

מנותק אוהד הפועל

• חבר(ה) בכיר(ה)
  • *
דע את האויב
« להגיב #8 ב- : פברואר 24, 2010, 18:39:19 »
בנוגע למאמרים תודה, שיהיה לי יותר זמן אני יעבור עליהם(אל דאגה ללא תגובה).
ראשית בכללי אתה צודק, אף מאוד צודק. קל יותר וכדאי יותר מבחינה צבאית להתעלם מאמונות ג'נבה, אך כעט אני מסביר לך למה אמונות אלו הינם אינטרס שלנו לקיומם באופן כלל עולמי, ולמה עלינו לחשוש מהפרתם מכל צד, כולל הצד שלנו בסכסוך.

הבן אדם קורה במובן מסוים להשמיד דת שלמה, בצורה האלימה ביותר אשר ניתן. או במילים אחרות הוא מבקש להשמיד את הגאוותנות הדתית האסלאמית מחשש לבית מחסה לפונדמליסטים בה. ידידי זה רצח עם לכל דבר ודבר. ילדים זקנים וטף, למען השגתה של מטרה פוליטית, לאלו שבניהם אין להם שום השפעה על הרגולטור של עצמם.
בנוגע ליפן- מבחינה מוסרית לא, באיזה זכות יש לך לתקוף אזרחים חפים מפשע עקב פעולות הממשל(שכוונו נגד חיילים אמריקאים בלבד)? על פי כן(וכאן הגושפנקה לרצח עם...) יהיה זה מוסרי לאויב שלנו לבצע פעולות טרור(שמתבצעים כעט) בכוח עצום על מנת להכניע את האויב שלהם, שבמקרה זה, זה אני ואתה.
יתרה מזו ישנה הצדקה לבצע אותה פעולה בזמן אחר עם יכולת אחרת. כרגע נתת אישור מוסרי לאיראן לזרוק עלינו פצצת אטום.
בנוגע למדינות אחרות- מה אתה רוצה ממצריים, דווקא אחת מהמדינות המתונות יחסית מול שאר מדינות האסלאם, ואף לנו קשר דיפלומטי עמם. ברור שישנם קולות מצריים לחסל את ישראל, כפי שיש בארצות הברית. האם הממשל עצמו מקדם צעדים של תמיכה בטרור(לאומת סוריה או איראן כפי שציינת) כמגמה?
בנוגע לפקיסטן, אשמח לדעת מה היא התכנית הבלתי חדירה להגבלתה, או הגבלת הטאליבן משימוש במאגר האטומי שלה. תכנית זו תוכל להבטיח שלא תתקיים שום פעילות אטומית כנגד מטרות מערביות בפרט ישראל? הרי כבר סיכמנו שמוסרי יהיה מצידם להשתמש בנשק זה כדי להכניע את האויב... 
1. א. עדיין אתה לא יכול להתעלם מהפצצות המסיביות שלא הניבו תוצאות(כפי שציינת). אזי מתקיימת הפואנטה שאין כאן בהכרח התחייבות להפסקת הטרור ממדינות אלו ו/או מדינות אחרות. כיוון שלא היה יותר מדי שימושים בפצצת אטום(האמת המקרי היחידי) אין כאן הוכחה היסטורית בלעדית. אך היו מקרים של הרג רב, טבח אף שלא מנע באופן זה או אחר את רצון המרידה. אם זה דיכוי הקורדים על ידי העיראקים, טורקים, ואיראנים כאחד, שלא הניב תוצאות(ה-PKK עדיין קיימת עם כי השפעתה מעוטה), אם זה הטבח שביצעו הבריטים בימיו של וויליאם וואלס בסקוטים, אם זה היום בסודן שלמרות הטבח עדיין מתבצעות מעט עטה פעולות של מוסלמים שחורים מול הרגולטור הערבי וכן הלאה.
לא פעם רואים מגמתיות של מיעוטים, או מדינות בעלי אמצעים דלים מתקוממים, במחיר המוות.
בנוגע למדינות- כל מדינה עוינת לארצות הברית, ולמערב בכלל, שתראה פצצת אטום מוטלת על אויבה של ארצות הברית על ידי ארצות הברית תחשוש היא שהיא הבאה בתור. ובכך יש צורך ב-2 דברים: אם וכאשר יתוכנן התקפה מסוימת על כל מדינה בפרט ישראל, יהיה מטרת התקפה זו חיסולה של המדינה(או ארצות הברית) או לפחות גרימת נזק משמעותי. לא יהיה טעם בביצוע פיגוע קטן כגון פיגוע התאבדות או ירי קאסם, אלא שימוש באמצעים כימיים, ביאולוגים או אטומים לביצוע המטלה. שנית כל מדינה כזו או מדינה כזו בעתיד, עקב החשש תבקש להצטייד בנשק בעל כוח זהה, במהירות האפשרית. כיצד יעשו זאת? איני יודע. אם יצליחו? גם איני יודע, אך זה סיכון וודאי לכלל אוכלוסיית העולם.
2-3. - זאת אומרת לפי דבריך(ותקן אותי אם אני טועה) בסיסה של האסלאם הינו השמדת כל דבר לא אסלמי ושליטה בעולם כולו(להבדיל מהנצרות של הכנסייה הקטולית?). זאת אומרת בשל כך יש להשמיד כל סיממן של אסלאם בעולם, כדת לא לגיטימית, כשם הנאציזם בכבודו ובעצמו.
ואין אתה רואה את מה שאתם קוראים לו "מוסלמי המזויף", האדם הפשוט והקטן ומשרת את אלו בצורת האסלאם ללא התייחסות למטרת העל של האסלאם כלל(דבר זה קיים, כפי שקיים יהודי דתי שאין לו חשיבות לארץ ישראל השלמה)? הרי כאן מדובר בשאלה מוסרית נטו.
הרי מטרת כותב המאמר זהה למטרתם של כל חילוני, ואף חלק מהציבור הדתי לא הכחיש זאת, הפרדה דת ממדינה, כל דת.
4. צודק, מול סאדם זה הצליח(בראשונה ובשנייה בקלות יותר עקב הסנקציות), אך כמה תיקונים ברשותך.
א. במלחמת יום כיפור, למרות שאין לכך הוכחה רשמית, בשלב מסוים גולדה מאיר ביצע הוראה לחמש את מטוסנו או טילנו בפצצות אטום. וזאת כמפלט אחרון(אגב כאן זה כן מוסרי, אם המצב הוא חיסול או אי חיסול המדינה שלך...). וברגע האחרון לא בוצע ההפצצה באותן מדינות. כעט נשאלת השאלה במצב בו ישנו
איום על אותן מדינות, האם גם הם ימנעו מאותה פעולה וזאת כי?
ב. כמה פרשנים באותם ימים ציינן שסאדם פחד לתגובת ישראל בפצצת אטום על בגדד. דבר שהרתיע אותו מלהשתמש בנשק ביאולוגי או כימי כאחד. ואני כרגע שואל, אם בכך וכך היית בגדד מופצצת בנשק זה, האם אין סבירות שסאדם לא היה מפעיל נשק בלתי קונבנציונלי נגדנו?
כעט נחשב את אותה משוואה עם איראן שלהם מאות אם לא אלפים של טילים, חלקם בעלי ראש כימי, ושדולה בלבנון ועזה, שלהם נשק קונבנציונלי בלבד...
וכעט חשוב נה על תגובותיהם של 3 האחרות למקרה זה באותו אופן(ולא הכללת את סוריה בכל הסיפור). מדובר כאן בסיכון רב.
5. אתה מבין שמניעת חופש הביטוי שהוא מדבר עליה, נכללים בה גם גופים מערביים דמוקרטיים, שהוא קורה לרגולטור למנוע מהם זכות זו, בשם חופש הביטוי. כך שתמוה לי ההשוואה הזאת מתחילתה.
6. הכוונה שלי היית לחילוק הכוחות. אם וכל ילך חלק, כפי שהלך בגרמניה אחרי מלחמת עולם השנייה בה לאט לאט כוננה שם דמוקרטיה הומנית, אז אכן אין כאן מדברי דבר רלוונטי. אם לא, יהיה צורך בפיקוח רב מול האסלאם עצמו שלא יציץ את ראשו שנית(הרי המטרה היא חיסול הסכנה לא מיתונה). בעט זו אם יפרוץ כמה משברים אחרים ממדינות אחרות(לדוגמה עליית הימין תתחזק, עליית המדינות הקומוניסטיות וכן הלאה) יחולק גופי הפיקוח של הרגולטור באופן רחב יותר.
סין, רוסיה, ונצוואלה, ימין אירופאי, כל אלו כעט אינם בעלי משמעות לאיום על גבי העולם החופשי. השאלה היא בדיוק אותם חישובים שאתה מדבר עליהם ברגע שאחד או יותר יהוו איום.
אגב בנוגע לסין, מדובר בלא יותר מצרכן/יצרן גדול, אינני רואה אותם משתלבים לגוף כולל ללא חופש כלכלי. עם זאת יש מהם עדיין איום ממשי על העולם החופשי שלנו.
ושוב אני חוזר לסכנת האטום. בתרחיש של מחבר המאמר יש צורך בהטלת פצצת אטום להשמדת האויב. רוסיה יריבתה של ארצות הברית, בעט אחרת יכולה אף היא לדעת שבעט סכסוך תאלץ היא להשתמש באותה פצצה שהוטלה על איראן. ראה את הלחץ של רוסייה במקרה הצבת הטילים בפולין...
זאת ועוד צפון קוריאה שבמהלך כזה ישירות תרגיש מאוימת, ויתכן שלה כבר פצצת אטום לא ידוע.
בנוגע לימין, סתם שתידע, נכון להיום כמחצית מנאו נאצים הקיימים באירופה הם ברוסייה עצמה, והם צוברים עוד ועוד כוח. השאלה היא בכלל אירופה כמה הם צוברים וכמה הם יצברו בעתיד, ויכולתם לפעול. לפני מלחמת עולם השנייה אף איש לא חשב באמת שגם אם היטלר יעלה יתבצע מהלך כזה או אחר שיביאו לתוצאות שהביאו(מלבד צ'רצ'יל). וכעט אם להם אויב כה מסוכן ואגרסיבי כמו ארצות הברית או כל גוף אחר, ברור ומובן לכל שליט בעט כל מצב שיש צורך בשימוש אך ורק בנשק לא קונבנציונלי מול האויב.
וזה התקדים שכל המהלך הזה מקדם. 

מנותק נץ וגאה בזה

• חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
  • Hierosolyma Victor
דע את האויב
« להגיב #9 ב- : מרץ 02, 2010, 22:07:40 »
אנחנו מתפזרים (ולא שיש לי בעיה לענות סעיף אחר סעיף), לכן כדי למקד את הדיון, אני אתמקד בנושאים של דמוקרטיה, חופש ביטוי, ומוסריות במלחמה, אני אתן שוב לחבר'ה הטובים של מכון איין ראנד לדבר בשבילי:

http://www.anochi.com/index.php?option=com_content&task=view&id=637&Itemid=2
http://www.peikoff.com/essays/end.html
http://www.peikoff.com/essays/fanning_the_flames.html
http://www.peikoff.com/essays/iraq_the_wrong_war.html
http://www.acpr.org.il/nativ/articles/2007_6_Brook&Epstein.pdf
http://www.theobjectivestandard.com/issues/2007-spring/forward-strategy-for-failure.asp
http://www.anochi.com/index.php?option=com_content&task=view&id=725&Itemid=2
http://www.theobjectivestandard.com/issues/2009-winter/barbary-wars-piracy.asp
http://www.theobjectivestandard.com/issues/2007-spring/forward-strategy-for-failure.asp
http://www.theobjectivestandard.com/issues/2009-fall/creed-of-sacrifice-vs-land-of-liberty.asp
http://www.anochi.com/index.php?option=com_content&task=view&id=1010&Itemid=2
http://www.aynrand.org/site/News2?page=NewsArticle&id=24235&news_iv_ctrl=1063
http://www.aynrand.org/site/News2?page=NewsArticle&id=23387&news_iv_ctrl=1063
http://www.aynrand.org/site/PageServer?pagename=reg_ls_moralityofwar
http://www.aynrand.org/site/PageServer?pagename=reg_ls_israel
http://www.aynrand.org/site/News2?page=NewsArticle&id=12837&news_iv_ctrl=2449
http://www.aynrand.org/site/News2?page=NewsArticle&id=13661&news_iv_ctrl=2449
http://www.aynrand.org/site/News2?page=NewsArticle&id=15153&news_iv_ctrl=2449
http://www.aynrand.org/site/News2?page=NewsArticle&id=15163&news_iv_ctrl=2449
http://www.aynrand.org/site/News2?page=NewsArticle&id=17305&news_iv_ctrl=2449
http://www.aynrand.org/site/News2?page=NewsArticle&id=11771&news_iv_ctrl=2449
http://www.aynrand.org/site/News2?page=NewsArticle&id=11056&news_iv_ctrl=2449
http://www.aynrand.org/site/News2?page=NewsArticle&id=8397&news_iv_ctrl=2449
http://www.aynrand.org/site/News2?page=NewsArticle&id=7430&news_iv_ctrl=2449
http://www.aynrand.org/site/News2?page=NewsArticle&id=5314&news_iv_ctrl=2449
http://www.aynrand.org/site/News2?page=NewsArticle&id=5481&news_iv_ctrl=2449
http://www.aynrand.org/site/News2?page=NewsArticle&id=5174&news_iv_ctrl=2449
http://www.aynrand.org/site/News2?page=NewsArticle&id=5173&news_iv_ctrl=2449
http://www.aynrand.org/site/News2?page=NewsArticle&id=5390&news_iv_ctrl=2449
http://www.aynrand.org/site/News2?page=NewsArticle&id=5171&news_iv_ctrl=2449
http://www.aynrand.org/site/News2?page=NewsArticle&id=5400&news_iv_ctrl=2449
http://www.aynrand.org/site/News2?page=NewsArticle&id=5281&news_iv_ctrl=2449
http://www.aynrand.org/site/News2?page=NewsArticle&id=5181&news_iv_ctrl=2449
http://www.aynrand.org/site/News2?page=NewsArticle&id=7388&news_iv_ctrl=2449
http://www.aynrand.org/site/News2?page=NewsArticle&id=5190&news_iv_ctrl=2449
אלוף מיל. בני פלד ז"ל

מנותק אוהד הפועל

• חבר(ה) בכיר(ה)
  • *
דע את האויב
« להגיב #10 ב- : מרץ 02, 2010, 22:18:49 »
הפרטית לא הייתה קשורה לנושא אתה יודע.

בכל אופן נתתי לקרוא דוקטורט, ידידי, אם תרצה להתמקד בנושא אחד סבבה, אבל תכתוב תגובה.

בלי קשר אני יקרא.

מנותק נץ וגאה בזה

• חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
  • Hierosolyma Victor
דע את האויב
« להגיב #11 ב- : מרץ 02, 2010, 22:45:27 »
הפרטית לא הייתה קשורה לנושא אתה יודע.

בכל אופן נתתי לקרוא דוקטורט, ידידי, אם תרצה להתמקד בנושא אחד סבבה, אבל תכתוב תגובה.

בלי קשר אני יקרא.
אני היטב יודע, זה יחסית ממוקד ורלוונטי לנושא הנדון באשכול, המאמרים הם ביחד תגובתי לצורך העניין, קריאה מהנה.
אלוף מיל. בני פלד ז"ל

מנותק אוהד הפועל

• חבר(ה) בכיר(ה)
  • *
דע את האויב
« להגיב #12 ב- : מרץ 03, 2010, 14:06:59 »
אני היטב יודע, זה יחסית ממוקד ורלוונטי לנושא הנדון באשכול, המאמרים הם ביחד תגובתי לצורך העניין, קריאה מהנה.

צפה כמובן לתגובה בהתאם