כתב נושא: צה"ל מעניק אות הוקרה לסרבן שמאלני קיצוני  (נקרא 16199 פעמים)

0 משתמשים ו- 2 אורחים נמצאים בנושא זה.

מנותק m4a1

• חבר(ה) של כבוד
  • *
צה"ל מעניק אות הוקרה לסרבן שמאלני קיצוני
« להגיב #25 ב- : פברואר 08, 2010, 13:12:35 »
אתה גם רוצה לדעת כמה יש לי בעו"ש? אולי גם כמה שערות יש לי מתחת לציפורן בבוהן הרגל השמאלית?

אני ייצא מנקודת הנחה שאתה אכן חרדי, בנוע לעו"ש, בהנחה ואני צודק, כנראה שהרבה. וכנראה שגם לא הרווחת את זה.

בכל מקרה אני מקבל את הרושם שאתה רואה בצה"ל כאויב. וזה עצוב מאוד.

מנותק האלקשי

• מנהל(ת) גלובלי(ת)
  • חבר(ה) של כבוד
  • *
« להגיב #26 ב- : פברואר 08, 2010, 13:46:43 »
אני ייצא מנקודת הנחה שאתה אכן חרדי, בנוע לעו"ש, בהנחה ואני צודק, כנראה שהרבה. וכנראה שגם לא הרווחת את זה.

צא מכל נקודת הנחה שתרצה. העיקר שתצא.

מנותק גַּם בָּשָׁן וְגַם גִּלְעָד

• מנהל(ת) גלובלי(ת)
  • חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
  • אבי פרחן – יום יבוא אחים נחזורה!
« להגיב #27 ב- : פברואר 09, 2010, 03:56:08 »

אדון m4a1 ואדון יחיאל,

אני לא חרדי, אולם אני מזדהה עם החרדים בהרבה נושאים הנידונים בתנועתנו. אני מסכים עם האלקשי בכל רעיון ועמדה שהביע, וכמוני רבים מחברינו, וכך גם חיים, להבנתי.

מה זה חשוב איך אני מגדיר את עצמי ברמה הדתית-המגדרית? מה זה בדיוק מוסיף לדיון, חוץ משלל סטריאוטיפים, דיעות קדומות, הכללה גסה או סתם לשון הרע?

אני אני. מה שאתה שומע, אלה הם הדיעות והעמדות שלי. Take it or leave it.

מנותק m4a1

• חבר(ה) של כבוד
  • *
« להגיב #28 ב- : פברואר 09, 2010, 09:26:38 »
אדון m4a1 ואדון יחיאל,

אני לא חרדי, אולם אני מזדהה עם החרדים בהרבה נושאים הנידונים בתנועתנו. אני מסכים עם האלקשי בכל רעיון ועמדה שהביע, וכמוני רבים מחברינו, וכך גם חיים, להבנתי.

מה זה חשוב איך אני מגדיר את עצמי ברמה הדתית-המגדרית? מה זה בדיוק מוסיף לדיון, חוץ משלל סטריאוטיפים, דיעות קדומות, הכללה גסה או סתם לשון הרע?

לדעתי זו שאלה לגיטימית, ולקרוא לצבא שמגן עליך אויב, לאנשים שמקריבים את חייהם בשבילך בוגדים, זה אבסורד. עכשיו מעניין אותי לדעת אם אלקשי הוא חרדי או מתנחל, האם רוב המגזר אליו הוא משתייך דובקים בעמדותיו, או שהוא מבודד בנושא?

מנותק יחיאל

• חבר(ה) של כבוד
  • *
« להגיב #29 ב- : פברואר 09, 2010, 15:03:56 »
אדון m4a1 ואדון יחיאל,

אני מרגיש צורך לשאול לאיזה קבוצה באוכלוסייה הוא שייך כי יש להאלקשי בעיה חמורה מאוד בזיהוי אויבים שכן אני לא יופתע אם הוא מנטורי כרתא.
גם בשן, עזוב את זה אם אתה מסכים איתו או לא מסכים איתו... הצורה שהאלקשי מתבטא בפורום לא רק מרחיקה אנשים אלא מבריחה אותם! בא לי להקיא מהתגובות שלו ומהאופן שהוא מתבטא כלפי חיילי צה"ל
אם הפורום היה שלי הייתי חוסם אותו כי הוא לא משרת את האינטרסים של הפורום בזה שהוא מבריח חבר'ה מפה, גם ותיקים, כמוני.

מנותק JewishGirl

• חבר(ה) V.I.P
  • חבר(ה) של כבוד
  • *
« להגיב #30 ב- : פברואר 09, 2010, 15:14:54 »
אל תשכחו שיש גם חיילים ימניים

מנותק יחיאל

• חבר(ה) של כבוד
  • *
« להגיב #31 ב- : פברואר 09, 2010, 15:40:59 »
אל תשכחו שיש גם חיילים ימניים
לא רק זה, עמוד השידרה של צה"ל בנוי מהבחורים עם הכיפות הסרוגות וכל הבני ישיבות
שאחוז הגיוס שלהם לקרבי בשמיים! ושלא נדבר על כל היחידות המובחרות שהם משרתים בהם, פשוט תענוג
שיש לנו אנשים כמוהם.
דרך אגב גם הנח"ל החרידי כבר התגייסו אליו למעלה מ-3000 איש והביקוש של החרדים להתגייס לשמה רק עולה, ברוך השם! מי יתן והנח"ל החרידי יהיה יום אחד חטיבה שלמה, ולא גדוד!
אבל את אלה שלא עושים צבא כי הם "ימניים מידי" זה לא מעניין, הם יותר טובים מכולנו...

מנותק JewishGirl

• חבר(ה) V.I.P
  • חבר(ה) של כבוד
  • *
« להגיב #32 ב- : פברואר 09, 2010, 15:45:47 »
לא רק זה, עמוד השידרה של צה"ל בנוי מהבחורים עם הכיפות הסרוגות וכל הבני ישיבות
שאחוז הגיוס שלהם לקרבי בשמיים! ושלא נדבר על כל היחידות המובחרות שהם משרתים בהם, פשוט תענוג
שיש לנו אנשים כמוהם.
דרך אגב גם הנח"ל החרידי כבר התגייסו אליו למעלה מ-3000 איש והביקוש של החרדים להתגייס לשמה רק עולה, ברוך השם! מי יתן והנח"ל החרידי יהיה יום אחד חטיבה שלמה, ולא גדוד!
אבל את אלה שלא עושים צבא כי הם "ימניים מידי" זה לא מעניין, הם יותר טובים מכולנו...

רוב החיילים לדעתי הם ימניים, לשמוע ממישהו שמאלני שהוא חייל זה לא קורה הרבה, יש המון שמאלנים שלא מתגייסים.
שלא לדבר על הבחורות שבוא נגיד ככה, לא ממש צנועות שמחפשות איך לשתמט ובוחרות להצהיר שהן דתיות.

• מנהל(ת) גלובלי(ת)
  • חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
« להגיב #33 ב- : פברואר 09, 2010, 16:27:55 »
לדעתי זו שאלה לגיטימית, ולקרוא לצבא שמגן עליך אויב, לאנשים שמקריבים את חייהם בשבילך בוגדים, זה אבסורד. עכשיו מעניין אותי לדעת אם אלקשי הוא חרדי או מתנחל, האם רוב המגזר אליו הוא משתייך דובקים בעמדותיו, או שהוא מבודד בנושא?

אתה טועה בגדול. החיילים הם לא האוייב גם לפי חשיבתו של האלקשי. הצבא כ"צבא", הוא גוף ממוסד פוליטי לגמרי (היום), שמקבל תכתיבים מהאוליגרכיה האליטיסטית הבוגדנית ההלניסטית המנהלתית (הנקראת "ממסד")- שמטרתה היא אחת: מדינת כל אזרחיה, או במילים פשוטות יותר: התאבדות לאומית. נדמה לי שזו הדעה המשקפת את רוב חברי תנועתנו, ובראשם חיים - על כל שכבותיהם ומגזריהם (אתה מייצג את הדעה הנגדית מן הסתם), כך שהצד של השיוך הקטגורי ה"מגדרי" איננו בעל משקל ארגומנטי ואיננו פונקציה בדיון רציני זה.

• מנהל(ת) גלובלי(ת)
  • חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
« להגיב #34 ב- : פברואר 09, 2010, 17:24:04 »
אני מרגיש צורך לשאול לאיזה קבוצה באוכלוסייה הוא שייך כי יש להאלקשי בעיה חמורה מאוד בזיהוי אויבים שכן אני לא יופתע אם הוא מנטורי כרתא.
גם בשן, עזוב את זה אם אתה מסכים איתו או לא מסכים איתו... הצורה שהאלקשי מתבטא בפורום לא רק מרחיקה אנשים אלא מבריחה אותם! בא לי להקיא מהתגובות שלו ומהאופן שהוא מתבטא כלפי חיילי צה"ל
אם הפורום היה שלי הייתי חוסם אותו כי הוא לא משרת את האינטרסים של הפורום בזה שהוא מבריח חבר'ה מפה, גם ותיקים, כמוני.

יחיאל, קח את הדברים בפרופורציה. האלקשי העביר מסר ועשה זאת בצורה מבריקה. הוא לא מבריח מפה אף אחד. עובדה שאתה עוד פה. להתמודד מול האלקשי זה לא משימה פשוטה בכלל, מפני שהשפה שלו מושחזת כמו תער. גם חיים מתנסח פעמים רבות בלשון חדה, וכזה היה גם מורנו ורבנו הרב מאיר דוד כהנא זצ"ל הי"ד.

נדמה לי שבדור רופס וציני כמו שלנו, יש מעטים שיש להם ה"תקיפות" הזאת שהייתה פעם. אלו האנשים שראויים להיות המנהיגים שלנו. גם רון בן-מיכאל הוא פוטנציאל לסוג זה. יש לכך השלכות לחיוב ולשלילה כשלעצמו, אמנם, אבל בדור כשלנו, זהו ערך-על נדיר ומתנה נסית ממש.

ואני מצטער, אבל אין להאלקשי "בעיה" לזהות אוייבים. נהפוך הוא; הלוואי שלכל עם ישראל היה רבע אחוז מהחריפות שיש למתווי הדרך שלנו. בע"ה כשנהייה בשלטון, נלמד את עם ישראל ונוביל אותו מ"דור כלב" להיות "כארי ישאג".

מנותק m4a1

• חבר(ה) של כבוד
  • *
« להגיב #35 ב- : פברואר 09, 2010, 19:42:22 »
אתה טועה בגדול. החיילים הם לא האוייב גם לפי חשיבתו של האלקשי. הצבא כ"צבא", הוא גוף ממוסד פוליטי לגמרי (היום), שמקבל תכתיבים מהאוליגרכיה האליטיסטית הבוגדנית ההלניסטית המנהלתית (הנקראת "ממסד")- שמטרתה היא אחת: מדינת כל אזרחיה, או במילים פשוטות יותר: התאבדות לאומית. נדמה לי שזו הדעה המשקפת את רוב חברי תנועתנו, ובראשם חיים - על כל שכבותיהם ומגזריהם (אתה מייצג את הדעה הנגדית מן הסתם), כך שהצד של השיוך הקטגורי ה"מגדרי" איננו בעל משקל ארגומנטי ואיננו פונקציה בדיון רציני זה.

מה הכוונה "הצבא כצבא"? הצבא מורכב מחיילים, שמגנים בגופם על כולנו, וכשאדם בא ותוקף את החיילים וקורא להם בוגדים, יש פה בעיה. כן גם החיילים שביצעו את הפינוי או לקחו בו חלק כזה או אחר, איסוף מודיעין, חילוק צווים לפני, בדיקת הטרקטורים לפני שיצאו למשימה, לקרוא להם בוגדים? לאחל להם לקבל כדור בראש? מה תגיד אם יתברר שאותו חייל שהשתתף בפינוי גם חיסל מחבל שנה קודם או שנה אחרי?

מנותק האלקשי

• מנהל(ת) גלובלי(ת)
  • חבר(ה) של כבוד
  • *
« להגיב #36 ב- : פברואר 09, 2010, 22:15:50 »
לאחל להם לקבל כדור בראש? מה תגיד אם יתברר שאותו חייל שהשתתף בפינוי בגירוש גם חיסל מחבל שנה קודם או שנה אחרי?

אלמנטרי, יקירי ווטסון: כדור בראש על הגירוש, ומיד תעודת הוקרה על החיסול.

מנותק נץ וגאה בזה

• חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
  • Hierosolyma Victor
« להגיב #37 ב- : פברואר 09, 2010, 23:37:25 »
מה הכוונה "הצבא כצבא"? הצבא מורכב מחיילים, שמגנים בגופם על כולנו, וכשאדם בא ותוקף את החיילים וקורא להם בוגדים, יש פה בעיה. כן גם החיילים שביצעו את הפינוי או לקחו בו חלק כזה או אחר, איסוף מודיעין, חילוק צווים לפני, בדיקת הטרקטורים לפני שיצאו למשימה, לקרוא להם בוגדים? לאחל להם לקבל כדור בראש? מה תגיד אם יתברר שאותו חייל שהשתתף בפינוי גם חיסל מחבל שנה קודם או שנה אחרי?
מבלי להתייחס לדבריו של האלקשי, אני רק רוצה לציין עובדה-
שירתתי בתור מש"ק מודיעין בשריון (התגייסתי באוג' 06', בזמן מלחמת לבנון 2).
חייל ששירת איתי במודיעין חטיבה 460, סיפר לי (וגם הראה לי את הנתונים) על ההבדלים הכבירים ברמת ההכנה מודיעינית שעשה הצבא לקראת ההתנתקות אל מול המערכה בלבנון, לפני ותוך כדי.
אני יכול לספר לך שצה"ל השקיע הרבה יותר, יותר מפי 10 בכמויות מוחלטות במאמץ המודיעיני מול גוש קטיף מאשר מול חיזבאללה.
זאת אומרת, שצה"ל שקיבל החלטה מקצועית (הדרג המדיני לא מחליט איפה לכוון את מאמצי המודיעין ברמת המיקרו) תוך צה"לית להשקיע יותר מפי 10 בתושבי עזה היהודים מאשר חיזבאללה!! ואני אומר את זה מידיעה.
סתם ככה חומר למחשבה.
אלוף מיל. בני פלד ז"ל
"צאו החוצה וצלצלו בפעמון שנתן לי מפקד חיל הים. כשישאלו אתכם למה אתם מצלצלים, ענו שכאן מת יהודי משוגע, שחשב שהיהודים מסוגלים להקים מדינה-וטעה" מילותיו האחרונות לילדיו.

מנותק יחיאל

• חבר(ה) של כבוד
  • *
« להגיב #38 ב- : פברואר 10, 2010, 01:21:34 »
מבלי להתייחס לדבריו של האלקשי
תוכל להגיב על מה שהאלקשי אמר?
אלמנטרי, יקירי ווטסון: כדור בראש על הגירוש, ומיד תעודת הוקרה על החיסול.
האלקשי, תרשה לי לשאול אותך מי אתה שתקבע מהי מידת הדין כלפי מי שגרש יהודי??
ואם זה לא הסתה וקריאה לאלימות, אז מהי הסתה?!

חייל ששירת איתי במודיעין חטיבה 460, סיפר לי (וגם הראה לי את הנתונים) על ההבדלים הכבירים ברמת ההכנה מודיעינית שעשה הצבא לקראת ההתנתקות אל מול המערכה בלבנון, לפני ותוך כדי.
אני יכול לספר לך שצה"ל השקיע הרבה יותר, יותר מפי 10 בכמויות מוחלטות במאמץ המודיעיני מול גוש קטיף מאשר מול חיזבאללה.
זאת אומרת, שצה"ל שקיבל החלטה מקצועית (הדרג המדיני לא מחליט איפה לכוון את מאמצי המודיעין ברמת המיקרו) תוך צה"לית להשקיע יותר מפי 10 בתושבי עזה היהודים מאשר חיזבאללה!! ואני אומר את זה מידיעה.
סתם ככה חומר למחשבה.

אספו מידע מודיעיני והייתה הערכות גדולה לפני הפינוי כדי למנוע מלחמת אחים וזאת סכנה יותר גדולה ממלחמה ומכל דבר אחר.
אני הייתי בטוח בתקופה של ההתנתקות שישתמשו בנשק חם כלפי המגרשים, לשמחתי זה לא קרה.
ואני לא מצליח להבין איך אפשר להשוות איסוף מודיעיני על החיזבאללה לבין משפחות בגוש קטיף,
אני לא מבין כזה גדול באיסוף מודיעין אבל מה הקשר בין מחט לתחת?

מנותק נדב

• חבר(ה) מקצועי(ת)
  • *
« להגיב #39 ב- : פברואר 10, 2010, 02:22:17 »
מבלי להתייחס לדבריו של האלקשי, אני רק רוצה לציין עובדה-
סתם ככה חומר למחשבה.

מה הקשר? מלחמת לבנון באה כהפתעה גמורה, אני שירתתי בגבול לבנון של לפני המלחמה, גם תוך כדי וגם אחרי, ואני יכול להגיד לך שהאווירה הייתה שהחיזבאללה לעולם לא יעז לתקוף. התייחסו לזה כאל תסריט בדיוני. החיזבאללה תפס את צה"ל עם המכנסיים למטה, פשוט לא היה זמן לאסוף מודיעין אמיתי. ההתנתקות הייתה מתוכננת לפרטי פרטים כי היא לא הייתה הפתעה. על אחת כמה וכמה שמדובר בארגון כמו חיזבאללה במדינת אוייב לעומת מתנחלים בגוש קטיף, שהם אינם אויבים וכנראה לא מחזיקים בנשק? אין שום מקום להשוואה.

נ.ב האלקשי, אם יש לך שערות מתחת לציפורן בבוהן השמאלית אז אולי זה הזמן לראות רופא לגבי זה. חומר למחשבה.

• מנהל(ת) גלובלי(ת)
  • חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
« להגיב #40 ב- : פברואר 10, 2010, 04:22:18 »

חייל שמבצע פקודה בלתי-חוקית בעליל, פקודת בגידה, פקודת פשע נגד עם ישראל - הוא בוגד וחל עליו דין רודף לא משנה מה הוא עשה קודם בחייו. פעם הוא היה אחד מצדיקי ל"ו, אבל עכשיו הוא רשע מרושע, בוגד, עומד על דם רעיו ומפקיר אחים - "קאפו" כזה (בעצם למה המרכאות?) צריך לקבל כדור בראש, וזה לפי מערכת החוקים הבלתי-מיושמת של החונטה הבולשביקית השלטת. ולפי דין תורה דינו סקילה.

מה כל-כך קשה להבנה?

• מנהל(ת) גלובלי(ת)
  • חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
« להגיב #41 ב- : פברואר 10, 2010, 04:40:18 »
האלקשי, תרשה לי לשאול אותך מי אתה שתקבע מהי מידת הדין כלפי מי שגרש יהודי??
ואם זה לא הסתה וקריאה לאלימות, אז מהי הסתה?!

מידת הדין הקיימת בעוון בגידה. פשוט.

מנותק m4a1

• חבר(ה) של כבוד
  • *
« להגיב #42 ב- : פברואר 10, 2010, 05:41:15 »
חייל שמבצע פקודה בלתי-חוקית בעליל, פקודת בגידה, פקודת פשע נגד עם ישראל - הוא בוגד וחל עליו דין רודף לא משנה מה הוא עשה קודם בחייו. פעם הוא היה אחד מצדיקי ל"ו, אבל עכשיו הוא רשע מרושע, בוגד, עומד על דם רעיו ומפקיר אחים - "קאפו" כזה (בעצם למה המרכאות?) צריך לקבל כדור בראש, וזה לפי מערכת החוקים הבלתי-מיושמת של החונטה הבולשביקית השלטת. ולפי דין תורה דינו סקילה.

מה כל-כך קשה להבנה?

אז למה שלא תוציא להורג כל אחד ששם פתק מר"צ שתמך בשרון בבחירות? או שהצביע לרבין?

• מנהל(ת) גלובלי(ת)
  • חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
« להגיב #43 ב- : פברואר 10, 2010, 06:20:02 »
אז למה שלא תוציא להורג כל אחד ששם פתק מר"צ שתמך בשרון בבחירות? או שהצביע לרבין?

שרון ימ"ש ביצע ויישם בפועל מצע וקווי-יסוד שונים בתכלית מאלה שהבטיח, כידוע. אילו הוא היה מבטיח לגרש ולהחריב 27 יישובים פורחים טרם בחירתו, הוא לא היה נבחר ע"י 60% מן הקולות מן הסתם.

ויש הבדל ברור, עקרוני ויסודי בין לשים פתק בקלפי לבין לבצע הלכה למעשה פשע כמו גירוש יהודים במו-ידיך. מלבד המנהיגים הנושאים באחריות המערכתית השלטונית, על השוטרים ועל המוציאים-לפועל בשירות המדינה חלה התביעה העיקרית לשמור אמונים לעמם ולמצפונם המוסרי במדינה דמוקרטית, משום שהם שליחיו של העם בדיוק כמו מנהיגיו.

מנותק נץ וגאה בזה

• חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
  • Hierosolyma Victor
« להגיב #44 ב- : פברואר 10, 2010, 09:03:59 »
תוכל להגיב על מה שהאלקשי אמר?
אספו מידע מודיעיני והייתה הערכות גדולה לפני הפינוי כדי למנוע מלחמת אחים וזאת סכנה יותר גדולה ממלחמה ומכל דבר אחר.
אני הייתי בטוח בתקופה של ההתנתקות שישתמשו בנשק חם כלפי המגרשים, לשמחתי זה לא קרה.
ואני לא מצליח להבין איך אפשר להשוות איסוף מודיעיני על החיזבאללה לבין משפחות בגוש קטיף,
אני לא מבין כזה גדול באיסוף מודיעין אבל מה הקשר בין מחט לתחת?
האלקשי פתח בעובדות לגבי תא"ל ספקטור שלגביו באמת כן היה צריך גורם צבאי לתקוע כדור 9 מ"מ בעורף בשעתו בגלל מעמדו ודרגתו.
המשיך בזה שאמר שצריך לירות בראש בחיילים שבאים לגרש, לגבי זה אני אומר "אל תדון אדם עד שתגיע למקומו", תמיד קל לדבר, אני אישית לא יודע כיצד בעידנא דרתחא הייתי נוהג בעצמי אם היו באים לזרוק אותי מביתי שבניתי אותה במו ידי וכשקניתי! במיטב כספי.
אני לא יכול לדון אדם כזה, מצטער.
אני נמנע מלהתלהם בקטע הזה, אבל תמיד מתישהו נכנס המישור הפרקטי וכשזה קורה...אני לא מוכן להתחייב לדבר.
קשקוש, מניעת מלחמת אחים זה ממש לא הדבר שעמד בראש מעייני מי שהגה את התכנית ופיקד עליה.
הצהרה כזאת, יחיאל, אתה צריך לגבות בעובדות, בראיות.
מידיעה אומר לך שאספו מודיעין כל כך בנחרצות, כי רצו לעשות את זה כמה שיותר מהיר ויעיל כדי למנוע כל מהלך של התנגדות אפקטיבית וכוללת של ציבורים גדולים במדינה, שיכלו למנוע את המהלך אפילו במרי אזרחי בלתי אלים!
אני לא ראיתי שום אופציה בשעתו של שימוש בנשק חם כלפי המגרשים, כך שאינני יודע מנייין הגיע הבטחון הלזה.
וההשוואה המודיעינית במקומה- מה אוכלוסיה שלווה שחמושה לכל היותר ברוס"רים ואקדחים בכמות קטנה אתה פותח במאמץ מודיעיני גדול- ארגון עם טילים מכל הסוגים, מוקשים, מטענים, נשק נ"ט ונ"מ לא כל שכן? ובכל זאת, על המתנחלים השקיעו יותר מפי 10!
אז כנראה שיש קשר בין מחט לתחת.
אלוף מיל. בני פלד ז"ל
"צאו החוצה וצלצלו בפעמון שנתן לי מפקד חיל הים. כשישאלו אתכם למה אתם מצלצלים, ענו שכאן מת יהודי משוגע, שחשב שהיהודים מסוגלים להקים מדינה-וטעה" מילותיו האחרונות לילדיו.

מנותק נץ וגאה בזה

• חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
  • Hierosolyma Victor
« להגיב #45 ב- : פברואר 10, 2010, 09:13:49 »
מה הקשר? מלחמת לבנון באה כהפתעה גמורה, אני שירתתי בגבול לבנון של לפני המלחמה, גם תוך כדי וגם אחרי, ואני יכול להגיד לך שהאווירה הייתה שהחיזבאללה לעולם לא יעז לתקוף. התייחסו לזה כאל תסריט בדיוני. החיזבאללה תפס את צה"ל עם המכנסיים למטה, פשוט לא היה זמן לאסוף מודיעין אמיתי. ההתנתקות הייתה מתוכננת לפרטי פרטים כי היא לא הייתה הפתעה. על אחת כמה וכמה שמדובר בארגון כמו חיזבאללה במדינת אוייב לעומת מתנחלים בגוש קטיף, שהם אינם אויבים וכנראה לא מחזיקים בנשק? אין שום מקום להשוואה.
א.) הלינק בין הרישא לסיפא שלך רק הגחיך אותך, עשית השוואה ברישא ברמת ההפתעה מול מוכנות, ואז בסיפא הייתה אמור לחזק את טענתך אבל דווקא הלכת הפוך, ידידי, גורם חזק יותר וחמוש יותר ואויב שמוכן לחסל אותך, אתה משקיע הרבה יותר מודיעין מאשר קבוצת אזרחים שלווים, סלח לי, אבל עכשיו פשוט יצאת דביל.
ב.) אני יודע היטב מה הייתה "האווירה" בצפון, ועדיין, שום דבר לא מצדיק שימוש בצילומי אוויר ומפות קוד שמעודכנות לשנת 1996.
זה לא התנהלות של צבא אלא של מליציה של ליצנים.
ואם בכל זאת הלכת ויישמת מודיעין כל כך מדוקדק וברמה מקצועית מאוד לשם שינוי, מול אזרחיך שלך, ומול אויב אתה בוחר להרדם בעמידה, אז אתה פשוט מדינה מפגרת ופשיסטית/בולשביקית.
הדגל הזה הרבה יותר מתאים למדינה לאור זה:

אלוף מיל. בני פלד ז"ל

• מנהל(ת) גלובלי(ת)
  • חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
« להגיב #46 ב- : פברואר 10, 2010, 09:19:59 »
אז כנראה שיש קשר בין מחט לתחת.

בטח, הרבה יותר מאשר סבו הידוע והלעוס (להבדיל): "מה הקשר בין שמיטה להר סיני". לפחות פה זה חרוז! :old_tongue: :old_cool:

מנותק נדב

• חבר(ה) מקצועי(ת)
  • *
« להגיב #47 ב- : פברואר 11, 2010, 02:19:28 »
א.) הלינק בין הרישא לסיפא שלך רק הגחיך אותך, עשית השוואה ברישא ברמת ההפתעה מול מוכנות, ואז בסיפא הייתה אמור לחזק את טענתך אבל דווקא הלכת הפוך, ידידי, גורם חזק יותר וחמוש יותר ואויב שמוכן לחסל אותך, אתה משקיע הרבה יותר מודיעין מאשר קבוצת אזרחים שלווים, סלח לי, אבל עכשיו פשוט יצאת דביל.
ב.) אני יודע היטב מה הייתה "האווירה" בצפון, ועדיין, שום דבר לא מצדיק שימוש בצילומי אוויר ומפות קוד שמעודכנות לשנת 1996.
זה לא התנהלות של צבא אלא של מליציה של ליצנים.
ואם בכל זאת הלכת ויישמת מודיעין כל כך מדוקדק וברמה מקצועית מאוד לשם שינוי, מול אזרחיך שלך, ומול אויב אתה בוחר להרדם בעמידה, אז אתה פשוט מדינה מפגרת ופשיסטית/בולשביקית.
הדגל הזה הרבה יותר מתאים למדינה לאור זה:

שוב, הסיבה שבגללה היו מפות שמעודכנות לשנת 96' וכו' היא אחת והיא זלזול באויב. תבין, לא ראו את החיזבאללה בתור אויב אמיתי, לא חשבו שהם מוכנים ומסוגלים לחסל אותנו וזו הסיבה להערכות הלקויה של הצבא. אז למה שתאסוף מודיעין נגד אויב שלא באמת מסוגל להרע לך?

מנותק m4a1

• חבר(ה) של כבוד
  • *
« להגיב #48 ב- : פברואר 11, 2010, 06:19:16 »
שוב, הסיבה שבגללה היו מפות שמעודכנות לשנת 96' וכו' היא אחת והיא זלזול באויב. תבין, לא ראו את החיזבאללה בתור אויב אמיתי, לא חשבו שהם מוכנים ומסוגלים לחסל אותנו וזו הסיבה להערכות הלקויה של הצבא. אז למה שתאסוף מודיעין נגד אויב שלא באמת מסוגל להרע לך?

כי הוא אויב.

מנותק נץ וגאה בזה

• חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
  • Hierosolyma Victor
« להגיב #49 ב- : פברואר 11, 2010, 09:46:40 »
שוב, ואת המתנחלים לקחו כנראה יותר מדי ברצינות והפעילו עליו כמות מודיעין שלא הייתה מביישת אמפריה.
זלזול זה לא המדד היחיד, יש כאן משחק ציני, ושימוש בצה"ל מצד אליטות שמוכנות למכור את העם הזה בעד נזיד עדשים ברגע שהיא רואה לנכון, אליטה שתדחוף לך סכין בגב בהזדמנות הראשונה וזו הנקודה המרכזית, שהרי אם האליטה משקיעה בך הרבה יותר באמצעים נגדך מאשר האויב האסלאמי (וזו אכן הנקודה) כדאי שתתחיל לעשות חושבין מה לעזאזל מתרחש פה.
אלוף מיל. בני פלד ז"ל