כתב נושא: מה יקרה אם כל אחד בצבא יפעל עפ"י השקפת עולמו?  (נקרא 22991 פעמים)

0 משתמשים ו- 3 אורחים נמצאים בנושא זה.

מנותק יחיאל

• חבר(ה) של כבוד
  • *
כמו שכולנו יודעים היו 2 מקרים שחיילים הניפו שלטים בחטיבת כפיר, כמובן שאנחנו שמחנו שסוף סוף יש מחאה כנגד הגירוש.
אבל אם שנייה נעצור ונחשוב מה היה קורה אם כל אחד היה פועל עפ"י השקפת עולמו לאן היינו מגיעים? איזה מן צבא היה לנו?
איזה צבא יכול להתקיים אם הדרג הגבוה שווה לתחת(סלחו לי על הביטוי).
אם מחר תפרוץ מלחמה עם סוריה על רמת הגולן ויתחילו לגייס מילואים אבל 1500 חיילי מילואים יסרבו להתייצב כי הם יגידו דבר כזה: " למה שאני ילחם על הגולן? גם ככה אני לא בעד להחזיק אותה תחת שלטון ישראל ושנים צעקתי שיחזירו את רמת הגולן ושיהיה שלום עם הסורים... עכשיו שישברו תראש! כי אני לא מוכן למות על האדמה הזאת! ".
נכון שזה נשמע נוראי?
גם דיברתי לא מזמן עם קצין במג"ב שמתאמן איתי בחדר כושר וסיפר לי דברים מטורפים שהם עושים שמה ועל מה שהם עשו לערבים ביום כיפור שהם עשו בלאגן בעכו...
עכשיו אמרתי לו דבר כזה, שמע אני פעם רציתי להתגייס למג"ב אבל מה לעשות אני לא יגרש יהודי
הוא אמר לי בפשטות: "אנחנו הפועלים יש את הבוסים מעלינו שאומרים לנו מה לעשות, אם אנחנו היינו מנהלים פה את העניינים מזמן כבר לא היו פה ערבים" תאמינו לי שהבן אדם הזה שונא ערבים לא פחות ממני וממכם...

מנותק Neo

• חבר(ה) V.I.P
  • חבר(ה) בכיר(ה)
  • *
  • הים אותו הים
מה יקרה אם כל אחד בצבא יפעל עפ"י השקפת עולמו?
« להגיב #1 ב- : ינואר 24, 2010, 13:28:10 »
על כן אין לבצע פקודות שהן לא חוקיות בעליל.

באשר לגירושים למיניהם - אסור להטיל משימות כאלה על הצבא במיוחד לא על אנשי מילואים או סדיר שנמצאים שם מתוך חובה ולאו דווקא בחירה.  זו פשוט חוסר רגישות...
« עריכה אחרונה: ינואר 24, 2010, 14:09:04 על ידי Neo »

מנותק nofar16

• חבר(ה) מוסמך(ת)
  • *
« להגיב #2 ב- : ינואר 24, 2010, 14:06:51 »
תיראה, למה שאתה שואל פה יש תשובה לא חד משמעית.
הצבא צריך לעבוד כמכונה תחת דעה אחת.
הבעיה היא- שלכל אדם יש אידאולוגיה משלו, אני למשל לא הייתי מפנה בחיים אף יישוב יהודי. הייתי מוכנה לשבת בכלא, ולא לגרש אותם מאדמת ישראל הקדושה.
וכאן נכנס השלטון לתמונה שקורא לזה "עבריינות אידאולוגית".

אם כל אחד יפעל ע"פ האידאולוגיה שלו המצב הביטחוני היה רע מאוד.

והבעיה האמיתית היא השלטון ולא אף אחד אחר.
אם מוחמד לא בא אל ההר, סימן שמוחמד מת!!!

מנותק zelhar

• חבר(ה) V.I.P
  • חבר(ה) של כבוד
  • *
« להגיב #3 ב- : ינואר 24, 2010, 14:16:11 »
למעשה עדיף שכל אחד אחד יפעל על פי השקפת עולמו. מי שדתי שומר מצוות למשל- פועל על פי השקפת עולמו. השקפת עולם של רוב האנשים לא אמורה למנוע מהם לשרת בצבא ולהגן על המולדת. לעומץ זאת אנשים כמו יריב אופנהיימר שמשרתים בקרבי רק כדי להכשיל את המערכת מוטב שיעופו מהצבא ובכלל מהארץ.

מנותק אוהד הפועל

• חבר(ה) בכיר(ה)
  • *
« להגיב #4 ב- : ינואר 24, 2010, 14:41:29 »
עקרונית אם כל אחד יפעל לפי אמונתו שלו הצבא עצמו לא יוכל להתנהל.
יש לעשות כמה דברים

בנוגע לפינוי/גירוש- לא צריך לתת לצבא לעשות זאת במיוחד עקב העובדה כמו שנאמר שהצבא מורכב ממגוון אנשים שהתגייסו לפי חוק ולא בחירה להבדיל משוטר.
אפשר במקרה כזה לתת לחייל שלא רוצה לפנות עקב מחסום אידאולוגי(וזה כמובן אם יש פינוי גם כך) לתת לו לבצע מטלה אחרת. בדיוק כמו שאפשר לתת לחייל שמאלני קיצוני שלא רוצה לשמור במחסום לתת לו לשמור בבסיס או לעשות מטבח או משהוא אחר.
זה פחות הבעיה. השאלה היא כמות החיילים שמסרבים. אם כל כך הרבה חיילים שמסרבים-השאלה אז אם הפינוי כל כך נחוץ.

חייל שמסרב פקודה שאינה בלתי חוקית בעליל(ברגע שהשלטון מאשר את זה, גם אם זה לירות בילדים ונשים זה אינה פקודה בלתי חוקית בעליל)צריך לקחת בחשבון את ההשלכות על פעולותיו, ללא קשר מה היה הפקודה.

« עריכה אחרונה: ינואר 24, 2010, 15:44:40 על ידי אוהד הפועל »

מנותק benjo_k

• חבר(ה) מקצועי(ת)
  • *
  • כשהגלים מתחזקים החזקים מתגלים
« להגיב #5 ב- : ינואר 24, 2010, 15:11:00 »
בס"ד

תורת ישראל מעל הכל!!!
כמובן שכולנו נאמנים לארצנו ולמדינתינו, אך אם חלילה נתנגד לרצון הבורא ככתוב בתורתינו לא יישאר לנו חס וחלילה על מה להגן...
כמובן שצריך קו מנחה מסויים לגביי המקומות בהם מותר להתגמש ובמקומות בהם אסור.
בואו לא נשכח שגם בנושא של פיקוח נפש החמור שדוחה אפילו שבת יש מקרים שאסור לנו להתגמש בהם בבחינת "ייהרג ובל יעבור" כגון: עבודה זרה,שפיכות דמים וגילוי עריות.
ולכן אדם המתגייס לצבא צריך להבין שלעיתים הוא ייתקל בקונפליקטים מעין אלו.

יהי רצון שיהיה הכל לטובה.

"הן עם לבדד ישכון ובגויים לא יתחשב"(במדבר כ'ג:ט)

מנותק חרותניק

• חבר(ה) בכיר(ה)
  • *
« להגיב #6 ב- : ינואר 24, 2010, 15:42:42 »
קודם אני רוצה לציין שאני מסכים ששום צבא לא יכול להתנהל אם כל אחד יפעל על פי עמדותיו הפוליטיות, אבל עם כל הכבוד לא ניתן להשוות בכלל בין לסרב לעקור בתים של אנשים חפים מפשע, ובין לסרב להילחם באויב.
כי מלכתחילה עקירת יישובים לא צריכה כלל להיות בסמכותה של הצבא, אלא אך ורק על מחוז יו"ש (אם בכלל).

מנותק האלקשי

• מנהל(ת) גלובלי(ת)
  • חבר(ה) של כבוד
  • *
« להגיב #7 ב- : ינואר 24, 2010, 16:13:55 »
מה גרוע יותר: מצב היפותטי בו חיילים בדרג הנמוך מסרבים פקודה במהלך מלחמה עם סוריה,
או מצב היפותטי בו קצינים בדרג גבוה מחליטים להצטרף לסוריה במלחמתה נגד יהודים?

אם צה"ל הוא צבא שלא עונה על צרכי עם ישראל ואף פועל נגדו, לא רק שאין סיבה למלא את פקודות
אותם הקצינים - אלא אסור בתכלית האיסור להתגייס ולסייע בצורה כלשהי לצבא שאי אפשר לסמוך עליו
שיעמוד לצד היהודים במלחמה הבאה. כי היום זה גירוש יהודים, מחר זו השמדת יהודים. איפה הגבול?

מנותק יחיאל

• חבר(ה) של כבוד
  • *
« להגיב #8 ב- : ינואר 24, 2010, 16:33:24 »
השאלה לא הייתה "מי בעד הגירוש או מי נגד הגירוש? " פעם אחרונה ששמתי לב...
האלקשי, לא נסחפת בכלל...

מנותק nofar16

• חבר(ה) מוסמך(ת)
  • *
« להגיב #9 ב- : ינואר 24, 2010, 16:35:04 »
מה גרוע יותר: מצב היפותטי בו חיילים בדרג הנמוך מסרבים פקודה במהלך מלחמה עם סוריה,
או מצב היפותטי בו קצינים בדרג גבוה מחליטים להצטרף לסוריה במלחמתה נגד יהודים?

אם צה"ל הוא צבא שלא עונה על צרכי עם ישראל ואף פועל נגדו, לא רק שאין סיבה למלא את פקודות
אותם הקצינים - אלא אסור בתכלית האיסור להתגייס ולסייע בצורה כלשהי לצבא שאי אפשר לסמוך עליו
שיעמוד לצד היהודים במלחמה הבאה. כי היום זה גירוש יהודים, מחר זו השמדת יהודים. איפה הגבול?

לא להתגייס ולא לסייע לצבא?! ואז איפה תחיה?!
ברור שצה"ל לא עונה על כל צרכי ישראל, וברור שחיליי צה"ל הם לא אלה שצריכים לפנות יהודים מישובים- אבל מפה ועד לא להתגייס ולא לסייע המרחק הוא ארוך מאוד!

דרך אגב, חייל שעובר בזמן מלחמה לצד האויב דינו מוות ע"פ החוק.

מנותק benjo_k

• חבר(ה) מקצועי(ת)
  • *
  • כשהגלים מתחזקים החזקים מתגלים
« להגיב #10 ב- : ינואר 24, 2010, 16:36:46 »
השאלה לא הייתה "מי בעד הגירוש או מי נגד הגירוש? " פעם אחרונה ששמתי לב...
האלקשי, לא נסחפת בכלל...

בס"ד

אבל נושא הגירוש עולה באופן טבעי מהשאלה... בלתי אפשרי להפריד בין הדברים.

תקן אותי אם אני טועה.
"הן עם לבדד ישכון ובגויים לא יתחשב"(במדבר כ'ג:ט)

מנותק האלקשי

• מנהל(ת) גלובלי(ת)
  • חבר(ה) של כבוד
  • *
« להגיב #11 ב- : ינואר 24, 2010, 17:55:46 »

לא להתגייס ולא לסייע לצבא?! ואז איפה תחיה?!
ברור שצה"ל לא עונה על כל צרכי ישראל, וברור שחיליי צה"ל הם לא אלה שצריכים לפנות יהודים מישובים- אבל מפה ועד לא להתגייס ולא לסייע המרחק הוא ארוך מאוד!

עצם המחשבה על גיוס לצבא היחיד בעולם מאז הוורמאכט שביצע טיהור אתני אלים
ביהודים על רקע גזעם - אמורה לגרום לבחילה לכל יהודי רציונלי.

ציטוט
דרך אגב, חייל שעובר בזמן מלחמה לצד האויב דינו מוות ע"פ החוק.

אכן. צה"ל כבר עבר לצד האויב בעת מלחמה, ולכן דינו הוא...

מנותק חיים בן_פסח

• אדמין הפורום
  • חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
« להגיב #12 ב- : ינואר 24, 2010, 22:31:49 »
בס''ד

צה''ל עושה אך ורק מה שהתשקורת ובג''ץ מכתיבים לו לעשות. לכן צה''ל מזמן הפך לכלי ביצוע של השמאל הקיצוני האנטישמי.

מטרת השמאל הקיצוני היא השמדת המדינה היהודית. בוגדי התשקורת ושופטי בג''ץ רוצים "מדינת כל אזרחיה", לא מדינה יהודית. הערב רב הזה שונא את היהדות ואת הציונות האמיתית.

חיילי צה''ל הם הבובות של המערכת הבולשביקית הזאת שמתכוונת להקים מדינה "פלסטינית" בכל רחבי יהודה שומרון חבל עזה וירושלים המזרחית. הממסד הבולשביקי גם מתכוון לרדת מרמת הגולן ולמוסרה לסוריה הנאצית. ואפילו "בקו הירוק", הבוגדים מתכוונים להרוס כל צביון יהודי וכל הערכים היהודיים עד שכאמור תהיה "מדינת כל אזרחיה" במקום מדינה יהודית.

כשהחלום של הבוגדים יתפוצץ וישראל תושמד חס וחלילה, המתייוונים העשירים האלה יכולים לעבור לארה''ב, אז לא אכפת להם לסכן את קיום מדינת ישראל.

מי שמשרת בצהייל משרת את התשקורת, הבג''ץ והפוליטיקאים המושחתים כמו יאהוד ברח, שהרי הוא שר "הבטחון" של "מדינת כל אזרחיה".

מנותק ביתר בדם

• חבר(ה) מקצועי(ת)
  • *
  • כהנא צדק !
« להגיב #13 ב- : ינואר 24, 2010, 22:35:32 »
בחיים לא ניתן את ירושלים והגולן עד כאן
"ואריה אם ישאג מי לא ירעד"

מנותק אוהד הפועל

• חבר(ה) בכיר(ה)
  • *
« להגיב #14 ב- : ינואר 24, 2010, 22:45:27 »
בס''ד

צה''ל עושה אך ורק מה שהתשקורת ובג''ץ מכתיבים לו לעשות. לכן צה''ל מזמן הפך לכלי ביצוע של השמאל הקיצוני האנטישמי.

מטרת השמאל הקיצוני היא השמדת המדינה היהודית. בוגדי התשקורת ושופטי בג''ץ רוצים "מדינת כל אזרחיה", לא מדינה יהודית. הערב רב הזה שונא את היהדות ואת הציונות האמיתית.

חיילי צה''ל הם הבובות של המערכת הבולשביקית הזאת שמתכוונת להקים מדינה "פלסטינית" בכל רחבי יהודה שומרון חבל עזה וירושלים המזרחית. הממסד הבולשביקי גם מתכוון לרדת מרמת הגולן ולמוסרה לסוריה הנאצית. ואפילו "בקו הירוק", הבוגדים מתכוונים להרוס כל צביון יהודי וכל הערכים היהודיים עד שכאמור תהיה "מדינת כל אזרחיה" במקום מדינה יהודית.

כשהחלום של הבוגדים יתפוצץ וישראל תושמד חס וחלילה, המתייוונים העשירים האלה יכולים לעבור לארה''ב, אז לא אכפת להם לסכן את קיום מדינת ישראל.

מי שמשרת בצהייל משרת את התשקורת, הבג''ץ והפוליטיקאים המושחתים כמו יאהוד ברח, שהרי הוא שר "הבטחון" של "מדינת כל אזרחיה".

צה''ל משרת את עם ישראל, ומקבל פקודות מהדרג המדיני שהוא בין היתר אוהד ברק וביבי נתניהו. ככה מתנהל מדינה דמוקרטית, לאיזה פקודות רצית שהם ישמעו?
ותסכים איתי שגם עם חילוקי הדעות השמאל המדיני ואף "הימין המזויף" מבצעים פעולות שלטעמם הינם טובות למדינה בנוסף לפעולות המושחתות. אתה יכול להתווכח עד כמה זה טוב או לא טוב,  אבל מכאן ועד רצון להשמיד את המדינה היהודית הנקראת ישראל הפער רחוק.   

מנותק יחיאל

• חבר(ה) של כבוד
  • *
« להגיב #15 ב- : ינואר 25, 2010, 00:15:40 »
אם כל אחד יפעל עפ"י השקפת עולמו לא יהיה לנו צבא
וכולכם יכולים לקפוץ ולצעוק שצה"ל ישמיד את מדינת ישראל צהל ככה וצהל ככה
אבל אתם חיים בסרט כי אם לא היה לנו צבא אז לא הייתה מדינה
שורה תחתונה, אתם טועים.
הדבר היחידי שאפשר לעשות כנגד התופעה של הגירוש זה לשנות את הדרג העליון
ושאנשים יתחילו לעשות צבא ולהשפיע מבפנים ולא לצעוק כל היום שרע והמצב לא טוב
כי זה לא יפתור את הבעיה.

מנותק אוהד הפועל

• חבר(ה) בכיר(ה)
  • *
« להגיב #16 ב- : ינואר 25, 2010, 00:23:38 »
אגב לכל מי שיש לו בעיה לשרת בצבא מבחינה אידאולוגיית מוזמן לשרת כג'ובניק או תומך לחימה, והוא לא יהיה חלק בשום פינוי או שום פעולה צבאית ממשית.
עדיין לא טוב? תעשה שירות לאומי.

מי שעושה את זה כל הכבוד לו.

אותי מעצבן מי שלא עושה כלום ובוכה, משני הצדדים

מנותק m4a1

• חבר(ה) של כבוד
  • *
« להגיב #17 ב- : ינואר 25, 2010, 09:06:41 »
לכל מי שבא בתלונות אל המפנים, שאלו את עצמיכם שאלה כזו, הייתם יושבים בכלא 10 שנים בשביל לא לפנות יישובים?

מנותק האלקשי

• מנהל(ת) גלובלי(ת)
  • חבר(ה) של כבוד
  • *
« להגיב #18 ב- : ינואר 25, 2010, 10:44:28 »
לכל מי שבא בתלונות אל המפנים, שאלו את עצמיכם שאלה כזו, הייתם יושבים בכלא 10 שנים בשביל לא לפנות יישובים?

זה הולך גם הפוך.

האם אתה מוכן לההרג בידי המתיישבים המתגוננים (ע"ע חוק דרומי) על מנת למלא פקודה של גירוש יהודים?

מנותק nofar16

• חבר(ה) מוסמך(ת)
  • *
« להגיב #19 ב- : ינואר 25, 2010, 12:21:07 »
צה"ל הוא הגוף שמבטיח את ביטחון ישראל. בלעדיו ובלי חסדי הקדוש ברוך הוא לא הייתה לנו מדינה בכלל.
איך אפשר להגיד שצה"ל הוא גוף רע למדינה בכלל? החיילים האלה מגנים עליינו בגופם! והפקודות שהם מבצעים זה מתוך החובה להתגייס והאיסור על סירוב פקודה. (אלא אם כן מדובר על פינוי ישובים, שזה נתון לאידאולוגיה של אותו אדם).

אני לא מסכימה עם הטענה שהוא מופעל ע"י השמאל. אין קשר בכלל.
צבא שהורג ערבים לא מנוהל ע"י השמאל, צבא שעומד במחסומים ומגן עליינו והופך את תנאי הכניסה לארץ לערבים (ובצדק) לקשים יותר ויותר הוא לא מונהג ע"י שמאל.
אם הוא היה- לא היינו פה.

מנותק m4a1

• חבר(ה) של כבוד
  • *
« להגיב #20 ב- : ינואר 25, 2010, 13:27:36 »
זה הולך גם הפוך.

האם אתה מוכן לההרג בידי המתיישבים המתגוננים (ע"ע חוק דרומי) על מנת למלא פקודה של גירוש יהודים?

אבל זה לא המצב, המצב הוא שחייל המסרב פקודה מסתכן בעונש מאסר, בעוד שחייל המפנה אינו בשום צורה או אופן מסכן את חייו.

ולא ענית לי על השאלה, הייתה יושב 10 שנים בכלא בשביל לא לפנות יישוב? או בשביל לא לקחת חלק בפינוי, כזה או אחר?
« עריכה אחרונה: ינואר 25, 2010, 13:41:22 על ידי m4a1 »

מנותק חד כתער

• מנהל(ת) גלובלי(ת)
  • חבר(ה) בכיר(ה)
  • *
« להגיב #21 ב- : ינואר 25, 2010, 14:26:25 »
אבל זה לא המצב, המצב הוא שחייל המסרב פקודה מסתכן בעונש מאסר, בעוד שחייל המפנה אינו בשום צורה או אופן מסכן את חייו.

ולא ענית לי על השאלה, הייתה יושב 10 שנים בכלא בשביל לא לפנות יישוב? או בשביל לא לקחת חלק בפינוי, כזה או אחר?
עשר שנים? מקבלים גג חודשיים על סירוב פינוי.

מנותק m4a1

• חבר(ה) של כבוד
  • *
« להגיב #22 ב- : ינואר 25, 2010, 14:59:39 »
עשר שנים? מקבלים גג חודשיים על סירוב פינוי.

אין לי מושג כמה מקבלים, זו הייתה דוגמא, אבל זה לא משנה, היית יושב בכלא בשביל לא לפנות או לא לקחת חלק?

זה יכול להיות חודש שנה ו10 שנים באמת שאין לי מושג. אבל מבחינת עקרון היית עושה את זה?

מנותק חד כתער

• מנהל(ת) גלובלי(ת)
  • חבר(ה) בכיר(ה)
  • *
« להגיב #23 ב- : ינואר 25, 2010, 15:18:58 »
אין לי מושג כמה מקבלים, זו הייתה דוגמא, אבל זה לא משנה, היית יושב בכלא בשביל לא לפנות או לא לקחת חלק?

זה יכול להיות חודש שנה ו10 שנים באמת שאין לי מושג. אבל מבחינת עקרון היית עושה את זה?
תשמע אני מאוד מקווה שאני לא אצטרך להיות במצב כזה ,אבל אני אישית לא חושב שהייתי מפנה התנחלות. אנחנו כפופים רק לחוק אחד וזה תורת ישראל .
« עריכה אחרונה: ינואר 25, 2010, 15:31:33 על ידי Israelipatriot »

מנותק m4a1

• חבר(ה) של כבוד
  • *
« להגיב #24 ב- : ינואר 25, 2010, 15:32:53 »
תשמע אני מאוד מקווה שאני לא אצטרך להיות בצב כזה ,אבל אני אישית לא חושב שהייתי מפנה התנחלות. אנחנו כפופים רק לחוק אחד וזה תורת ישראל .

לאו דווקא מפנה פיזית, לוקח חלק בפינוי, מחלק צווים, מאבטח את הפינוי, מה שלא יהיה, היית יושב 10 שנים בשביל זה?