כתב נושא: חיים בן פסח שאלה  (נקרא 4242 פעמים)

0 משתמשים ו- 1 אורח נמצאים בנושא זה.

מנותק ירין הכהניסט

• חבר(ה) של כבוד
  • *
חיים בן פסח שאלה
« להגיב #25 ב- : ינואר 12, 2010, 19:54:43 »
אז גם את השמאל צריך לגרש?
בס"ד

כן וגם אותך

מנותק El Blanco

• אדמין הפורום
  • חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
חיים בן פסח שאלה
« להגיב #26 ב- : ינואר 12, 2010, 20:10:50 »
בס"ד

ציטוט
רוני רון בן מיכאל אוהד הבית-ערס שלום
מצטער אני לא מדבר למעודדות
ציטוט
א. Hebraic הביא תשובה ממוצה- מי זה הבחור הזה ומה זה ממוצה?
ממצה*
ציטוט
ב. אז הבחור מסכים איתי שיש צורך בהתערבות נכונה(כמה ההתערבות של הממשל למנוע פשיטות רגל או כמו התערבות רלוונטית בעט נתינת הלוואה ללא בדיקה של יכולתו של מי שמקבל אותה)
או עצם יכולתם למכור את האג''ח הזבל הזה בריבית אפסית וציוני שג''ח של AAA מהחברות הרלוונטיות בלי לבדוק איך הם קיבלו את הציון הזה ומה הריבית שהם היו אמורים להציע עבור אג''ח הזבל הזה.

תיקן אותך, פשוט הציג את המציאות כפי שהיא ולא כמו שעיוותת (יכולת להביא את הפראבדה של ספטמבר 2008 לטעותם או משו).

מנותק ירין הכהניסט

• חבר(ה) של כבוד
  • *
חיים בן פסח שאלה
« להגיב #27 ב- : ינואר 12, 2010, 20:32:02 »
בס"ד

Planets of the Beitar game against Hapoel in front of me a week?
 What a cry and you go there?

מנותק ירין הכהניסט

• חבר(ה) של כבוד
  • *
חיים בן פסח שאלה
« להגיב #28 ב- : ינואר 12, 2010, 20:59:42 »
בס"ד

תענה על השאלה ששאלתי,ואז נראה מי גזען ומי לא,או מי צבוע ומי לא.

מנותק אוהד הפועל

• חבר(ה) בכיר(ה)
  • *
חיים בן פסח שאלה
« להגיב #29 ב- : ינואר 12, 2010, 21:24:29 »
בס"ד

תענה על השאלה ששאלתי,ואז נראה מי גזען ומי לא,או מי צבוע ומי לא.

אולי האנגלית שלי היא לא הכי טובה אבל לא הבנתי את שאלתך

אגב כיוון שאני מעוניין לנהל דיונים עניינים אני לא קורה לאף אחד גזען, ולא מחפש בקטנות או בהסתת דיון(עד שמתחילים איתי כמובן באותו דופן)
« עריכה אחרונה: ינואר 12, 2010, 21:42:34 על ידי אוהד הפועל »

מנותק אוהד הפועל

• חבר(ה) בכיר(ה)
  • *
חיים בן פסח שאלה
« להגיב #30 ב- : ינואר 12, 2010, 21:40:24 »
בס"ד
מצטער אני לא מדבר למעודדותממצה*
תיקן אותך, פשוט הציג את המציאות כפי שהיא ולא כמו שעיוותת (יכולת להביא את הפראבדה של ספטמבר 2008 לטעותם או משו).

קראת בשמי :" אוהד הגועל" רק החזרתי אל תגיד לי שנעלבת.
הוא אמר כל הסיבה שהיה מפולת כלכלית
KAHANIST אומר/ת:
 זה כי הממשל סירב לתמוך בחברות שעמדו לקרוב
 לקרוס
 ואז כשראו שהם קרסו
KAHANIST אומר/ת:
 פתאום כל הבורסות קרסו"

זאת אומרת יתכן שהתערבות מדינית הייתה מצילה את המצב. עזיי יש צורך בהתערבות מדינית כלשהיא עם כי כמותה נתונה לויכוח.

בפברואר האחרון הייתי בהרצאה של פרופסור מסוים ששכחתי את שמו(קפיטליסט אגב) שהיה אחד מבכירי הבורסה בת''א. בהרצאה הוא הסביר את מה שקרה לפרטי פרטים.
כיצד מכרו את אגרות הזבל לבנקים? על ידי אמירה הבאה.

1. אם זה שקיבל את ההלוואה לא יחזיר את הכסף- נמכור לו את הבית. כך שאין סיכון(כמובן בפועל כל זה נכון מאוד אם היה מחירי הבתים עולים בארצ''ב לנצח).
2. תסתכלו על זה כך- אם יש כמות X של אגרות כאלו, סביר להניח שחלק ישלמו. אותם אלו נקרה להם אגרת A לדוגמה כך שעל אותם אגרות תקבלו את הכסף-ככה שעוד יותר אין סיכון. יש בזה כמובן הגיון סטיסטי מעוות
האם בשני המקרים הממשל האמריקאי אמר משהוא? נשמע לך אמירות כאלו ללא תגובה?

ושוב עצם כך שלבנקים לא היה סיכון(הריי המשכנתאות היו מבוטחות ועל זה שנינו מסכימים) וכל מה שהבנק נותן המשכנתא בעצם עושה הוא לקבל עמלה, לא היה אכפת להם כמה היה ערך הבית. אם לפני כן הייתה בר מזל לקבל משכנתא בשווי 80 אחוז מהדירה אנשים קיבלו משכנתאות של 120 אחוז בערך הנכס.
עם הכמות השווה לנכס הם קנו את הבית ועם היתרה הם קנו רהיטים או מכונית או משהוא אחר. כאשר החוק אומר שמי שלא עומד במשכנתא שלו ישלם עד 100 אחוז מערך הנכס בלבד.

שוב אני לא אומר חלילה שצריך להתערב בכל מצב נתון בכל פועלה של כל אדם ואדם במדינה שלנו. חבל שאתם לוקחים כל נושא לקיצון. זה לא שחור ולבן. אבל אם במקרה הזה לדוגמה, הממשל היה אומר לחברות עצרו, אתם רוצים לתת משכנתא? קח דוח שמאי, קרדיט רייטינג, תן ביטוח הולם.
האגרות האלו לא יהיו אגרות AAA, ובטח שאם תרצה לשווקם תציע ריבית שיותר גבוה מריבית שמתאימה לאגרות AAA.
ובנוסף אל תסתמך על עליית מחירי הנדל''ן בשוק. תן הון עצמי מינימלי, תן תוכנית למקרה של ירידה ואז תעשה מה שבראש שלך.
אבל רגע זה נקרה התערבות...

מנותק נץ וגאה בזה

• חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
  • Hierosolyma Victor
חיים בן פסח שאלה
« להגיב #31 ב- : ינואר 13, 2010, 23:38:54 »
אוהד הפועל, כמו שאתה זורק לנו את ג'ון מיינרד קיינס, אני מאידך יכול להביא את- איין ראנד, מילטון פרידמן, פרידריך פון הייאק ולודויג פון מיסס כקונטרה.
אלוף מיל. בני פלד ז"ל
"צאו החוצה וצלצלו בפעמון שנתן לי מפקד חיל הים. כשישאלו אתכם למה אתם מצלצלים, ענו שכאן מת יהודי משוגע, שחשב שהיהודים מסוגלים להקים מדינה-וטעה" מילותיו האחרונות לילדיו.