כתב נושא: למה כולם שונאים אותנו?  (נקרא 6808 פעמים)

0 משתמשים ו- 1 אורח נמצאים בנושא זה.

מנותק חיים בן_פסח

• אדמין הפורום
  • חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
למה כולם שונאים אותנו?
« להגיב #25 ב- : דצמבר 29, 2009, 20:54:17 »
חיים אז איך תסביר שגם בקהילה החרדית יש שנאה כלפניי עצמם אשכנזים שונאים ספרדים ומזרחיים ולהפך זה המגזר היחידי שעושה כיום באופן גלויי ובוטה הפרדות בין היהודים בגלל עדה,זה מרתיח אותי וזה אחד הדברים שגורמים לי להתרחק מהחזרה בתשובה

בס''ד

הבוס, אפילו אם אתה לא מסכים עם הגישה החרדית, מאוד כדאי לך לחזור בתשובה. כי התורה היא אמת, היא המדריך שבורא עולם נתן לנו. אתה לא צריך להיות חרדי. אני לא חרדי. תוכל להיות יהודי אמוני לאומי כמוני.

אך למרות שאני לא חרדי, זה לא נכון שרוב החרדים גזעניים כלפי יהודים אחרים. לצערנו, יש יהודים עם יחס גזעני כלפי יהודים אחרים בכל הגזרות. וכן יש מקרים שבהם חרדים מסויימים מתייחסים לאחינו המזרחיים כאילו המזרחיים נחותים חס וחלילה. אבל אני לא מאמין שזה הרוב בין אחינו החרדים. למעשה, יתכן שרוב החרדים הם ספרדים. המפלגה המזרחית חרדית ש''ס תמיד מקבלת הרבה יותר קולות בבחירות מ"יהדות התורה" (אגודת ישראל) שהיא המפלגה האשכנזית חרדית.

הבוס, אל תתן לדברים האלה להכשיל אותך. התורה היא האמת וזה לא משנה עם יש אנשים שמסלפים אותה. אתה יהודי טוב וכשתחזור בתשובה בע''ה, אתה תהיה דוגמה טובה לעם ישראל.

מנותק El Blanco

• אדמין הפורום
  • חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
למה כולם שונאים אותנו?
« להגיב #26 ב- : דצמבר 29, 2009, 20:57:13 »
בס"ד

מי שמאמץ את הסטריאוטיפזציה, עלילות הדם, והשנאה נגד הדתיים והחרדים
רק משום היותם כאלה, איננו שונה מאף אנטישמי גוי.

מנותק חיים בן_פסח

• אדמין הפורום
  • חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
למה כולם שונאים אותנו?
« להגיב #27 ב- : דצמבר 29, 2009, 21:07:45 »

חיים בקשר ליהודים ששונאים דתיים, אני אישית לא מסוגל להתחבר לצורת החשיבה של החרדים, דתיים לאומיים אני מכבד ומעריך, יש לי את חילוקי הדיעות שלי איתם זה ברור, אבל כבוד אני רוכש להם, לחרדים, מה שנקרא ההארדקור, אין לי שום כבוד אליהם אני רואה בהם אוכלי חינם ותו לא.

ואני חושב שרוב האנשים "ששונאים" דדתיים דומים לי בקטע הזה, גם לי לקח זמן להבין שיש הפרדה בין הדתיים השונים, דבר שלמדתי בפורום, אבל לפחות בסביבה הקרובה שלי לא מבדילים בין דתי לאומי כמו המתנחלים לבין החרדים ואני חושב שזה מקור השנאה.

בס''ד

אני מסכים איתך שהרבה חילוניים לא מבדילים בין חרדים לבין מה שאני קורא יהודים אמוניים לאומיים. אני גם מסכים איתך שהמחנה הדתי לאומי היה מושך הרבה יותר חילוניים ליהדות מאשר המחנה החרדי. לעניות דעתי, רוב העם לעולם לא יהיה חרדי, אבל אני מאמין שהרוב כן יהיה דתי לאומי בעתיד.

אך בכל זאת, אני אוהב את אחינו החרדים. אני לא מאמין שהם סתם אוכלי חינם. הרבה חרדים כן עובדים. והם מוסיפים צביון יהודי למדינה, וזה תפקיד חיוני. בלי צביון יהודי, אין לנו שום סיכוי לשרוד.

יתרה מזו, יש להם הרבה ילדים. אנו באופן נואש זקוקים לכמה שיותר ילדים יהודים. בלי הילדים של החרדים והדתיים הלאומיים, מזמן היה לנו רוב ערבי בארץ ישראל ר''ל.

מנותק El Blanco

• אדמין הפורום
  • חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
למה כולם שונאים אותנו?
« להגיב #28 ב- : דצמבר 29, 2009, 21:12:39 »
בס"ד

בס''ד

אני מסכים איתך שהרבה חילוניים לא מבדילים בין חרדים לבין מה שאני קורא יהודים אמוניים לאומיים. אני גם מסכים איתך שהמחנה הדתי לאומי היה מושך הרבה יותר חילוניים ליהדות מאשר המחנה החרדי. לעניות דעתי, רוב העם לעולם לא יהיה חרדי, אבל אני מאמין שהרוב כן יהיה דתי לאומי בעתיד.

אך בכל זאת, אני אוהב את אחינו החרדים. אני לא מאמין שהם סתם אוכלי חינם. הרבה חרדים כן עובדים. והם מוסיפים צביון יהודי למדינה, וזה תפקיד חיוני. בלי צביון יהודי, אין לנו שום סיכוי לשרוד.

יתרה מזו, יש להם הרבה ילדים. אנו באופן נואש זקוקים לכמה שיותר ילדים יהודים. בלי הילדים של החרדים והדתיים הלאומיים, מזמן היה לנו רוב ערבי בארץ ישראל ר''ל.

הם יהיו הרוב. יש יותר חוזרים בתשובה חרדיים והילודה החרדית גבוהה מהרבה מזו של ה"חילונים" (כפי שנץ הטעים ובצדק, זהו מושג נוצרי מושאל בעל תפיסה מחשבתית מעוותת שזרה באופן מוחלט ליהדות) ושל התורניים-לאומיים (שם שאני לא אוהב למרות שאני חלק מהציבור הזה)

מנותק חיים בן_פסח

• אדמין הפורום
  • חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
למה כולם שונאים אותנו?
« להגיב #29 ב- : דצמבר 29, 2009, 21:32:26 »
בס"ד

הם יהיו הרוב. יש יותר חוזרים בתשובה חרדיים והילודה החרדית גבוהה מהרבה מזו של ה"חילונים" (כפי שנץ הטעים ובצדק, זהו מושג נוצרי מושאל בעל תפיסה מחשבתית מעוותת שזרה באופן מוחלט ליהדות) ושל התורניים-לאומיים (שם שאני לא אוהב למרות שאני חלק מהציבור הזה)

בס''ד

אני לא חושב שהחרדים יהיו הרוב. אני לא מאמין שרוב העם יקבל את החיים החרדיים. אכן יש חוזרים בתשובה אך אני סבור שבעתיד תהיה חזרה בתשובה ממש המונית למחנה הדתי לאומי. למה? כי רוב העם לא יהיה מוכן לוותר על העולם המודרני והטכנולוגי. רוב העם רוצה תפיסה שדוגלת במדינה יהודית וריבונית, בצבא, בהשכלה גבוהה, בטכנולוגיה ומדע וכו'. זה ימשוך את העם למחנה הדתי לאומי לדעתי.

אני מסכים איתך רון שמונחים כמו "חילוני" ו"דתי" הם זרים ליהדות. אתה ונץ צודקים. אני רק משתמש במונחים האלה כדי שאנשים יבינו אותי. אבל כל המונחים האלה לועזיים בעליל.

מנותק El Blanco

• אדמין הפורום
  • חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
למה כולם שונאים אותנו?
« להגיב #30 ב- : דצמבר 29, 2009, 21:58:33 »
בס"ד

דעתי נובעת מכמה סיבות:
א.) הילודה החרדית שהיא גבוהה בהרבה לעומת הילודה ה"חילונית" העלובה.
ב.) החשיבה החרדית מחולקת לכל כך הרבה סוגים, לא כל החרדיים שוללים את הטכנולוגיה, קל וחומר את המדע ואת ההשכלה הגבוהה, החרדים הלאומיים הם דוגמא מובהקת לכך (למרות שיש כאלו שכן ולדעתי חשיבה זו היא חשיבה נוצרית ולא יהודית).
ג.) העובדה שרוב החוזרים בתשובה בדור הצעיר הם חרדיים.

אני מסכים איתך אבל שבדור העלוב שלנו מבינים את המונחים "חילוני" יותר מאשר תינוק שנשבה.

מנותק הבוס הגדול

• חבר(ה) בכיר(ה)
  • *
למה כולם שונאים אותנו?
« להגיב #31 ב- : דצמבר 30, 2009, 01:02:35 »
בס"ד

דעתי נובעת מכמה סיבות:
א.) הילודה החרדית שהיא גבוהה בהרבה לעומת הילודה ה"חילונית" העלובה.
ב.) החשיבה החרדית מחולקת לכל כך הרבה סוגים, לא כל החרדיים שוללים את הטכנולוגיה, קל וחומר את המדע ואת ההשכלה הגבוהה, החרדים הלאומיים הם דוגמא מובהקת לכך (למרות שיש כאלו שכן ולדעתי חשיבה זו היא חשיבה נוצרית ולא יהודית).
ג.) העובדה שרוב החוזרים בתשובה בדור הצעיר הם חרדיים.

אני מסכים איתך אבל שבדור העלוב שלנו מבינים את המונחים "חילוני" יותר מאשר תינוק שנשבה.

למה אתה מתכוון כשאתה אומר תינוק שנשבה?
אני לא אלוהים אני חלק ממנו