כתב נושא: שאלה על הפלסטינים  (נקרא 4068 פעמים)

0 משתמשים ו- 1 אורח נמצאים בנושא זה.

מנותק ככככ

• משתמש(ת) מוכר(ת)
  • *
שאלה על הפלסטינים
« ב- : דצמבר 01, 2009, 12:41:47 »
שלום לכולם :)
היום בשיעור דיברנו על הפוליטיקה והמורה שלי
אומרת שיש דבר כזה עם פלסטיני
בקיצור אני רוצה לדעת איך אני יכול להתווכח איתה על זה, כי היא נתנה ללי כל מיני דוגמאות ולא ידעתי מה להגיד..
מעבר לזה שהיא חושבת שרק אם ניתן את ייהודה ושומרון יהיה שלום.
בקיצור איך אני אמור להתווכח איתה?
« עריכה אחרונה: פברואר 08, 2010, 18:27:12 על ידי בר קאמאלי »

מנותק m4a1

• חבר(ה) של כבוד
  • *
שאלה על הפלסטינים
« להגיב #1 ב- : דצמבר 01, 2009, 12:44:19 »
תשאל אותה מדוע המרד הערבי נקרא ערבי ולא פלסטיני, מדוע אין אזכור לעם הזה עד ה40-50 שנה האחרונות, ומה מבדיל אותם מן העם הערבי.

מנותק El Blanco

• אדמין הפורום
  • חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
שאלה על הפלסטינים
« להגיב #2 ב- : דצמבר 01, 2009, 12:46:45 »
בס"ד

ה"פלסטינים" זה בלוף מהחל ועד כלה, יצירה ערבית-סובייטית-גרמנית למטרות סחטנות מהיהודים/מדינת ישראל והמערב, עיין:
http://hayamin.org/forum/index.php/topic,20478.0.html

אם ניתן (ולא נחזיר, השטח הזה מעולם לא היה שלהם ולעולם לא יהיה) את יו"ש המצב רק יוחמר, כל הסכם "הודנא" (הפסקת אש) או "שלום" (בשפה האורוויליאנית כמובן) עם המוסלמים הוא גרסא מודרנית דא אקא של הסכם חוד'ייבה.
הערבים והמוסלמים מעולם לא יסכימו אפילו בלי קשר להיותם נלחמים בכל ה"כופארים" עם קיומה של מדינה יהודית עם כל סוג של גבול (גם אם זה בין פח אשפה לסל כביסה) ב"דאר איל חארב"/"דאר איל איסלם" (שיהפוך מיידית ל"דאר איל חארב" ברגע שייכבש ע"פ המוסלמים על ידי "כופארים", זה זלזול ב"גאווה" הלאומית הערבית וב"גאווה הדתית" האיסלאמית.
מעבר לזה.. הקב"ה ידאג להעניש את עם ישראל על חטא אדיר שכזה כמו מסירת חלקי ארץ ישראל ר"ל.

מנותק zelhar

• חבר(ה) V.I.P
  • חבר(ה) של כבוד
  • *
שאלה על הפלסטינים
« להגיב #3 ב- : דצמבר 01, 2009, 17:24:21 »
תשאל אותה מתי ה"עם" הזה נוצר, איך הוא נוצר, מתי עם בכלל הוא היה ריבון או היווה ישות נפרדת ומוכרת בא"י, מה מבדיל אותו מה"עם" הירדני, הסורי, או המצרי ...

מנותק ככככ

• משתמש(ת) מוכר(ת)
  • *
שאלה על הפלסטינים
« להגיב #4 ב- : דצמבר 02, 2009, 13:03:23 »
תשאל אותה מתי ה"עם" הזה נוצר, איך הוא נוצר, מתי עם בכלל הוא היה ריבון או היווה ישות נפרדת ומוכרת בא"י, מה מבדיל אותו מה"עם" הירדני, הסורי, או המצרי ...
שאלתי, היא אמרה שלמרות שזו אותה דת זה תרבות שונה, וכמו שיש ירדנים וסורים וסעוןדים יש גם פלסטינים,

מנותק zelhar

• חבר(ה) V.I.P
  • חבר(ה) של כבוד
  • *
שאלה על הפלסטינים
« להגיב #5 ב- : דצמבר 02, 2009, 13:50:42 »
שאלתי, היא אמרה שלמרות שזו אותה דת זה תרבות שונה, וכמו שיש ירדנים וסורים וסעוןדים יש גם פלסטינים,
אם זה מה שהיא אמרה זא"מ שאינה יודעת או אינה רוצה להתייחס לשאלה. היא צריכה להסביר במה נבדלים ה"עמים" האלו, באיזו תקופה הם נוצרו, מה ההיסטוריה שלהם.

מנותק ירין הכהניסט

• חבר(ה) של כבוד
  • *
שאלה על הפלסטינים
« להגיב #6 ב- : דצמבר 02, 2009, 14:11:17 »
בס"ד

אין דבר כזה פלסטין!לא היה ולא יהיה,פלסטין זה המצאה בריטית מ1917.

מנותק El Blanco

• אדמין הפורום
  • חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
שאלה על הפלסטינים
« להגיב #7 ב- : דצמבר 02, 2009, 21:18:27 »
בס"ד

אין עם "מצרי" (אולי הקופטים הם עם "מצרי" אבל אין עם "מצרי" אליבא דשם המדינה), אין עם "סורי" (יכול להיות אשורי שהרי "סוריה" זה לטיניזציה של אשור אבל שוב ל אליבא דשם המדינה), וכו', בקשר לזה ראה הסכמי סייקס-פיקו.

מנותק ככככ

• משתמש(ת) מוכר(ת)
  • *
שאלה על הפלסטינים
« להגיב #8 ב- : דצמבר 04, 2009, 11:16:27 »
תיראו אני מממש רוצה לצאת נגדה, איך אני יכול עוד להגיב על הפלסטינים?? אני לא רוצה שכל הכיתה שלי תיראה אותי שותק הם עוד יחשבו שזה השמאל צודק,

מנותק zelhar

• חבר(ה) V.I.P
  • חבר(ה) של כבוד
  • *
שאלה על הפלסטינים
« להגיב #9 ב- : דצמבר 04, 2009, 11:53:54 »
תיראו אני מממש רוצה לצאת נגדה, איך אני יכול עוד להגיב על הפלסטינים?? אני לא רוצה שכל הכיתה שלי תיראה אותי שותק הם עוד יחשבו שזה השמאל צודק,
אתה יכול לומר ש70% מאוכלוסיית ירדן הם על פי ההגדרה של האו"ם ושל הערבים עצמם "פלשתינאים". כלומר יש כבר מדינה פלשתינאית ששטחה גדול יותר מפי 3 משטחה של ישראל (כולל יש"ׂע והגולן). יתר על כן, מדינת ירדן נמצאת בתחומי טריטורית "פלסטינה" שניתנה לבריטים כמנדט מחבר הלאומים בשנת 1920, במטרה להקים בית לאומי ליהודים. ב 1922 הבריטים פיצלו את המנדט והפכו את החלק שממזרח לידרן לממלכת "עבר הירדן". המלך הראשון, עבדאללה המשיך לטעון שכל השטח כולל ממערב לירדן שייך לו, והוא אף רצה לקרוא לממלכה שלו בשם "פלשתין" אבל הבריטים לא איפשרו זאת. בעקבות מלחמת העצמאות "עבר הירדן" כבשה את יהודה ושומרון וסיפחה אותן לשטחה, איזרחה את התושבים, ושינתה את שמה ל"ירדן". ב1969 אש"ף ניסה לבצע הפיכה בירדן ולתפוס את השלטון, אבל ישראל מנעה מסוריה לסייע לאש"ף ובכך איפשרה למלך חוסיין למגר את המרד ולגרש את צבא אש"ף מירדן.
זו גם בערך הייתה התקופה בה הערבים מסיבות טקטיות התחילו לטעון שיש עם פלשתינאי נפרד משאר ה"עמים" הערבים שמצוי תחת כיבוש- רק מכיוון שהערים נואשו מנסיונותיהם להשמיד צבאית את ישראל הם עברו לנסיון לחתור תחת קיומה על ידי בתכסיסים, בנסיון לבודד אותה ולפצל את היהודים, וכמובן במלחמה דמוגראפית.

בשורה התחתונה יש כבר מדינה פלשתינאית אחת גדולה בהרבה מישראל. עכשיו מכיוון שהערבים רוצים לפתור את בעיית הפליטים לכאורה, על ידי הגירת מליוני ערבים לתוך פלשתין- מה יותר הגיוני- שמליוני אנשים יהגרו לירדן הרחבה, או שמליוני אנשים יהגרו לתוך יו"ש הצפופות ?