כתב נושא: סוצאליזם זה דבר רע?  (נקרא 2057 פעמים)

0 משתמשים ו- 1 אורח נמצאים בנושא זה.

מנותק הבוס הגדול

• חבר(ה) בכיר(ה)
  • *
סוצאליזם זה דבר רע?
« ב- : דצמבר 13, 2009, 00:13:36 »
בעבר שאלתי כמה פעמיים כאן ועדיין לא קבלתי תשובה
אני כותב את השאלה הזאת שוב בגלל הסרטון האחרון של האמת על השמאל לפי דעתי הסרטון מצויין.
אבל אני עדיין לא מבין מה רע בסוצאליזם?????
אני לא מתכוון לארגוני השמאל שקוראים לעצמם קומניזם(יד הברזל של רוסיה) אלה לסוצאליזם טהור ללא פוליטיקה
הסוצאליזם נותן לכולם מה שחסר ואני לא מתכוון למתכונת הנוראה של הקיבוצים אלה של המדינה שלנו בתחילתה
לדוגמא:
קופראטיבים ולא חברה של איש אחד שקובע.
עובדי מדינה.
ביטוח בריאות.
הבטחת הכנסה .
ועוד ועוד
עד שביבי הכלב הקפיטליסטי עלה לשלטון היה טוב במדינה גם למי שלא היה עשיר

אבל אני מבקש עם משהו יכול לתת לי תשובה רצינית או אפילו קישור לאיזה כתבה שמסביר למה הסוציאל-דמקרטיה רע?? כי האמת זה ממש קשה לי להבין את זה כאחד שגדל על האידואולגיה הזאת
אבל אני אומר שוב שזה לא קשור לפוליטקה כי אותי בבית לימדו שעם צריך למות למען המדינה כך יהיה.
אני לא אלוהים אני חלק ממנו

מנותק El Blanco

• אדמין הפורום
  • חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
סוצאליזם זה דבר רע?
« להגיב #1 ב- : דצמבר 13, 2009, 06:18:21 »
בס"ד

תבין, אין הבדל בין סוציאליזם לקומוניזם (באספקט הפרקטי), סוציאל-דמוקרטיה זה מכבסת מילים סובייטית (לך תשאל את משלם המיסים השוודי), כל משפחתי עד לאנוכי ולאחי נולדה בברית המועצות (עד סבות-סבותיי שנולדו קצת לפני המהפכה והמהפכה ומלחמת האזרחים נתחו בבשרם), כך שאת התשובה במישור הפרקטי כבר קיבלת, אם אתה רוצה לחדד, הנה במישור האידיאולוגי:

א.) בסוציאליזם, כמו בקומוניזם, ההכנסות ככלל של הפרט ולא רק המשכורת נתונים לפיקוחו של השלטון במטרה להגיע לשוויון כלכלי (אזרחי, עוד תראה את הטוויסט), מכך יוצא:
1.) הכסף שאני, האזרח העובד קשה ומרוויח את כספי על זיעת אפי, צריך להיות באותה רמה כלכלית שרעי, העצל שלא עושה דבר (או עובד בניקיון רחובות), שרוי בה, כלומר אם הוא עני כסומלי, גם אני אהיה עני. הם גונבים לי ת'כסף ומחלקים אותו, זה נשמע לך הגיוני?
2.) כנ"ל לגבי כל סוג של מוצר (האזרחים מקבלים אותם סוג של מוצרים, באותה כמות, לא משנה כמה עבדו, לא משנה כמה יעבדו).
א.) בסוציאליזם, אין קניין פרטי, כלומר אין זכות להחזיק באופן חוקי (אולי פרקטי אבל לא חוקי, וגם זה בקושי) קניין, לא את הבית, לא את המכונית (תגיד ביי ליונדאי ותגיד היי לסימקה), לא כלום, הכל ברשות המדינה, הכל נתון לרצונו של "הפרולטריון" אם מגיע לי להשתמש בה ביום הזה (לפי רצונם), הכל פשוט עובר כל גבול של רציונליזם, היגיון ומוסר.
3.) ביורוקרטיה מזוויעה.
זה בקצרה (אני מאוד עייף)..
ועתה לסעיפים שלך:
ציטוט
קופראטיבים ולא חברה של איש אחד שקובע.
ראה סעיף 1.
ציטוט
עובדי מדינה.
מה הקשר?
ציטוט
ביטוח בריאות.
כנ"ל
ציטוט
הבטחת הכנסה
אולי 2 שקל ואולי פיסת לחם

ציטוט
עד שביבי הכלב הקפיטליסטי עלה לשלטון היה טוב במדינה גם למי שלא היה עשיר
אני מזכיר לך שביבי הציל את הכלכלה הישראלית בקדנציה שבה הוא לא התרפס עד כדי כך בפני בג"ץ הסוציאליסטי העשיר.
בכלל לגבי תפיסות כלכליות, אני ממליץ לך לקרוא את האתר הזה:
http://www.kav.org.il/
אל תחשוב לרגע שהמישור הפרקטי ישתנה איפה שהוא, המולטי-קולטורליזם (רב-תרבותיות) זה המגה-רוצח שהסוציאליסטים (כן, מה לעשות, במישור האידיאולוגי, ברית המועצות ניצחה במלחמה הקרה, המערב הפסיד, ובגדול) מביאים לך.

מנותק zelhar

• חבר(ה) V.I.P
  • חבר(ה) של כבוד
  • *
סוצאליזם זה דבר רע?
« להגיב #2 ב- : דצמבר 13, 2009, 13:37:02 »
סוציאליזם כשיטה כלכלית לא עובד וגם מבחינה מוסרית הוא שגוי כי מדובר על ממש גזל של הון ורכוש מאנשים שהרוויחו אותו ביושר וחלוקתו לאנשים שלא עמלו בעבורו (בפועל כמובן מי שנהנה מהגזל הזה זה קבוצה קטנה ומושחטת).

אבל יש מקום בחברה נאורה לקיים רשת ביטחון סוציאלית כמו הבטחת הכנסה לאנשים שבאמת לא יכולים להתפרנס (אלמנים\ות, ונכים, למשל) ביטוח בריאות ממלכתי זה גם דבר סביר כי בריאות זה לא ענף כלכלי זהה לשאר הענפים, עובדי מדינה זה דבר שקיים בכל שיטה שבה יש שלטון, אבל בסוציאליזם מדובר בתעשיות שלמות שמולאמות ונשלטות על ידי הממשלה. זה סביר שפקיד במשרד הפנים יהיה עובד מדינה, אבל זה לא סביר שבנקאים, נהגי אוטובוס, חקלאים, פועלים וכו' יהיו עובדי מדינה.  

מנותק El Blanco

• אדמין הפורום
  • חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
סוצאליזם זה דבר רע?
« להגיב #3 ב- : דצמבר 13, 2009, 13:39:06 »
אבל יש מקום בחברה נאורה לקיים רשת ביטחון סוציאלית כמו הבטחת הכנסה לאנשים שבאמת לא יכולים להתפרנס (אלמנים\ות, ונכים, למשל) ביטוח בריאות ממלכתי זה גם דבר סביר כי בריאות זה לא ענף כלכלי זהה לשאר הענפים,

יענו אתה אומר שהמדינה צריכה לדאוג שבאמת לא יכולים להתפרנס (אני מסכים אבל לא בעניין מקור הדאגה)?

מנותק zelhar

• חבר(ה) V.I.P
  • חבר(ה) של כבוד
  • *
סוצאליזם זה דבר רע?
« להגיב #4 ב- : דצמבר 13, 2009, 14:39:22 »
יענו אתה אומר שהמדינה צריכה לדאוג שבאמת לא יכולים להתפרנס (אני מסכים אבל לא בעניין מקור הדאגה)?
לא ברור לי מה התכוונת לומר.

מנותק El Blanco

• אדמין הפורום
  • חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
סוצאליזם זה דבר רע?
« להגיב #5 ב- : דצמבר 13, 2009, 14:42:10 »
בס"ד

לא ברור לי מה התכוונת לומר.

בקיצור מי לדעתך צריך לדאוג לאלה שלא יכולים להתפרנס (בעיקר מסיבות בריאותיות)?

מנותק zelhar

• חבר(ה) V.I.P
  • חבר(ה) של כבוד
  • *
סוצאליזם זה דבר רע?
« להגיב #6 ב- : דצמבר 13, 2009, 14:48:06 »
בס"ד

בקיצור מי לדעתך צריך לדאוג לאלה שלא יכולים להתפרנס (בעיקר מסיבות בריאותיות)?

נראה לי שרק המדינה יכולה להבטיח להם קיום בכבוד. צדקה יכולה לעזור אבל אי אפשר להסתמך עליה.

מנותק Neo

• חבר(ה) V.I.P
  • חבר(ה) בכיר(ה)
  • *
  • הים אותו הים
סוצאליזם זה דבר רע?
« להגיב #7 ב- : דצמבר 13, 2009, 17:55:05 »
הבוס הגדול,
אני חושב שהדברים שציינת יותר נוטים למדינת רווחה ולאו דווקא לסוציאליזם טהור.

אנסה לתת הסבר פשוט ו"בגובה העיניים" על הבעיות בשיטות הנ"ל-

הבעיה המרכזית בשיטות הסוציאליסטיות היא שאנשים נוטים לאנוכיות וניצול ועל כן מנצלים את מדיניות הרווחה במדינה.
באופן זה, אוזלת קופת המדינה ויש צורך תדיר להעלות את התקציבים - זה בעצם "מעגל קסמים" שמזין את עצמו.
אנשים שבאמת זקוקים לעזרה, זוכים לתמיכה צנועה יותר ממה שהיו יכולים לקבל.

מעבר לכך, הצורך במדיניות רווחה מעלה את תשלומי המיסים, דבר שמוריד את מוסר התשלומים (יותר אנשים עובדים שחור) ושוב פעם - יש צורך להעלות מיסים.

הרעיון הטהור של קומוניזם\סוציאליזם, הוא מאוד יפה והומאני, אבל מתאים יותר לנמלים (למרות שגם אצלם יש היררכיה).  טבע האדם אינו מתאים לשיטה - אז כאן, מגיעים חכמים ואומרים:  "אין בעיה - נאכוף!" ואז יש צורך להקים משטרת אכיפה חזקה שפוגעת בזכויותיהם של אנשים, יש תהליך של עידוד להלשנה על "אויבי המדינה".  כל מנגנון האכיפה הזה בסופו של דבר הופך למנגנון יקר, בזבזני ונהנתן שגם גוזל כספים רבים.

מנותק El Blanco

• אדמין הפורום
  • חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
סוצאליזם זה דבר רע?
« להגיב #8 ב- : דצמבר 13, 2009, 17:57:01 »
בס"ד

אני לא חושב שלרצוח את כל העשירים מאוד יפה והומאני ולמחוק את כל הדתות/הלאומים/העמים (במובן הרעיוני) וליצור מעין מגדל בבל באשמת "עשיקת העניים" גם הוא.

מנותק הבוס הגדול

• חבר(ה) בכיר(ה)
  • *
סוצאליזם זה דבר רע?
« להגיב #9 ב- : דצמבר 20, 2009, 22:31:28 »
לא יודע מה להגיד לכם אוליי אני כל כך שטוף בהאידואולגיה שקשה לי להסכים איתכם

נכון שיש גם דברים רעים למשל שהחרדים והערבים חיים על חשבוננו ואל תגידו לי שזה גרושים כי הם מקבלים גם קיצבת ילדים גם הבטחת הכנסה גם הגבר וגם האישה וגם קיצבה מהישיבה שבאה מהממשלה(קיצבת דת וכן יש דבר כזה למי שלא יודע).

אגב נכון שאני נשמע מנוגד לעצמי אבל זה ממש לא!! מי שעובד מקבל הכל מי שלא עובד לא יקבל כלום.....!!!! ומי שיגיד לי מה עם המסכנים שלא יכולים לעבוד באמת זה סימן שהוא מסכים איתי!
אני לא אלוהים אני חלק ממנו

מנותק El Blanco

• אדמין הפורום
  • חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
סוצאליזם זה דבר רע?
« להגיב #10 ב- : דצמבר 21, 2009, 01:00:19 »
בס"ד

לא יודע מה להגיד לכם אוליי אני כל כך שטוף בהאידואולגיה שקשה לי להסכים איתכם

נכון שיש גם דברים רעים למשל שהחרדים והערבים חיים על חשבוננו ואל תגידו לי שזה גרושים כי הם מקבלים גם קיצבת ילדים גם הבטחת הכנסה גם הגבר וגם האישה וגם קיצבה מהישיבה שבאה מהממשלה(קיצבת דת וכן יש דבר כזה למי שלא יודע).

אגב נכון שאני נשמע מנוגד לעצמי אבל זה ממש לא!! מי שעובד מקבל הכל מי שלא עובד לא יקבל כלום.....!!!! ומי שיגיד לי מה עם המסכנים שלא יכולים לעבוד באמת זה סימן שהוא מסכים איתי!

החרדים חיים על תרומות לא על חשבונך. לעומת זאת הם נותנים הרבה יותר ממה שהם מקבלים וחיים בצניעות. בקשר לערבים אני מסכים איתך.
רק עכשיו סתרת את החשיבה הסוציאליסטית.