כתב נושא: מתי התחילו להשתמש במילה "פלסטינים"  (נקרא 7895 פעמים)

0 משתמשים ו- 1 אורח נמצאים בנושא זה.

מנותק sarit

• חבר(ה) מוסמך(ת)
  • *
מתי התחילו להשתמש במילה "פלסטינים"
« ב- : נובמבר 26, 2009, 11:49:27 »

היי

אתם יכולים לומר לי את השנה המדוייקת שהתחילו להשתמש במילה "פלסטינים" לכינוי הערבים בארץ ישראל ומתי בעולם התחילו לקרוא להם  "פלסטינים"?

מנותק נץ וגאה בזה

• חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
  • Hierosolyma Victor
« להגיב #1 ב- : נובמבר 26, 2009, 12:28:28 »
היי

אתם יכולים לומר לי את השנה המדוייקת שהתחילו להשתמש במילה "פלסטינים" לכינוי הערבים בארץ ישראל ומתי בעולם התחילו לקרוא להם  "פלסטינים"?
אין תשובה מדוייקת, הכל תלוי את מי שואלים, ומי זה שהשתמש.
אלוף מיל. בני פלד ז"ל
"צאו החוצה וצלצלו בפעמון שנתן לי מפקד חיל הים. כשישאלו אתכם למה אתם מצלצלים, ענו שכאן מת יהודי משוגע, שחשב שהיהודים מסוגלים להקים מדינה-וטעה" מילותיו האחרונות לילדיו.

מנותק sarit

• חבר(ה) מוסמך(ת)
  • *
« להגיב #2 ב- : נובמבר 26, 2009, 12:33:06 »

היי נץ

קראתי שבשנת 1970 התעוררו כאן למציאות חדשה שקיים עם "פלסטיני" אז אני תוהה אם לפני השנה הזאת הערבים כינו את עצמם כ"פלסטינים"
או רק החל משנת 83 או 88 ע"י יאסר ערפאת יש"ו אני רוצה לפרסם את זה בפורום בספרדית  :old_smiley:

מנותק נץ וגאה בזה

• חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
  • Hierosolyma Victor
« להגיב #3 ב- : נובמבר 26, 2009, 12:49:46 »
היי נץ

קראתי שבשנת 1970 התעוררו כאן למציאות חדשה שקיים עם "פלסטיני" אז אני תוהה אם לפני השנה הזאת הערבים כינו את עצמם כ"פלסטינים"
או רק החל משנת 83 או 88 ע"י יאסר ערפאת יש"ו אני רוצה לפרסם את זה בפורום בספרדית  :old_smiley:
את יכולה לקחת כמה אופציות,
1.) 1943, בפגישת הימלר-חאג' אמין אל חוסייני.
2.) 1964, הקמת אש"ף/פת"ח
3.) 1970, ספטמבר השחור
4.) 1979, הסכם קמפ דיוויד עם מצרים
« עריכה אחרונה: נובמבר 26, 2009, 16:46:02 על ידי נץ וגאה בזה »
אלוף מיל. בני פלד ז"ל
"צאו החוצה וצלצלו בפעמון שנתן לי מפקד חיל הים. כשישאלו אתכם למה אתם מצלצלים, ענו שכאן מת יהודי משוגע, שחשב שהיהודים מסוגלים להקים מדינה-וטעה" מילותיו האחרונות לילדיו.

מנותק דניאל בן יהושע

• חבר(ה) מוסמך(ת)
  • *
« להגיב #4 ב- : נובמבר 26, 2009, 12:51:01 »
היי

אתם יכולים לומר לי את השנה המדוייקת שהתחילו להשתמש במילה "פלסטינים" לכינוי הערבים בארץ ישראל ומתי בעולם התחילו לקרוא להם  "פלסטינים"?
לי לפחות ידוע שההתנגדות הראשונה למונח הזה מן הממסד באה מראש ממשלת ישראל לשעבר, גולדה מאיר, שהשתוממה מהמונח הזה בקריאתה המפורסמת - "גם אני הייתי פעם פּלשתינאית, עדיין יש לי פספורט..."
דין יהושע בסיף! אמן.
ܕܝܢܐ ܕܝܗܘܫܘܥ ܒܣܝܦܐ! ܐܡܝܢ.

כ-מיליון יהודים מבריה"מ הארורה לשעבר מודים לך, הרב כהנא הי"ד זצוק"ל, על שגאלתנו מיד שעבוד מלכות עגלה!

מנותק El Blanco

• אדמין הפורום
  • חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
« להגיב #5 ב- : נובמבר 26, 2009, 14:16:45 »
בס"ד

השאלה היא הכוונה, "פלסטיני" יכול להיות לקוח מהשם הרומאי שניתן ל"פרובינקיה יודיאה" (השם הרומאי הקודם) אחרי המרד הגדול, "פרובינקיה סוריה-פלשתינה", שני השמות (סוריה מאשור, פלשתינה מפלישתים [מה שמגניב הוא, פלישתים בא מלשון פולש מעברית, כל מי שיש לו ידע בסיסי בתנ"ך מבין איך הערבים מודים שהם פולשים רק משמם...]) הן לטיניזציה/יווניזציה של השמות, במערב בכל אופן התקבל השם הזה והומר באנגלית בכל אופן ב-Palestine או כמה שמקובל ברוב הלשונות האירופאיות, Palestina, ועל כן לדידו של המערב ובדגש על הכובשים הבריטיים, כל מי שגר ב-"Palestine" (לקוח מהשם הרומאי המזוייף ולא מהתרמית הערבית-סובייטית), נחשב "פלסטיני" (Palestinian), השימוש אם אני לא טועה עוד הרבה לפני מסעות הצלב.

לגבי הבלוף,
ציטוט
1.) 1941, בפגישת היטלר-חאג' אמין אל חוסייני.
2.) 1964, הקמת אש"ף/פת"ח
3.) 1970, ספטמבר השחור
4.) 1979, הסכם קמפ דיוויד עם מצרים

מנותק נץ וגאה בזה

• חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
  • Hierosolyma Victor
« להגיב #6 ב- : נובמבר 26, 2009, 16:45:31 »
1.) 1941, בפגישת היטלר-חאג' אמין אל חוסייני
כמובן שהוא נפגש עם היטלר ב-41', הטעות שלי לא הייתה בשנה, כי אם באדם, התכוונתי דווקא הימלר בפגישה ביניהם ב-43'.
הרעיון ה"פלשתינאי" עולה דווקא שם ולא עם היטלר שם מדובר על איזה פורמה של "פאן ערביזם".
אלוף מיל. בני פלד ז"ל

מנותק El Blanco

• אדמין הפורום
  • חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
« להגיב #7 ב- : נובמבר 26, 2009, 16:50:46 »
בס"ד

כמובן שהוא נפגש עם היטלר ב-41', הטעות שלי לא הייתה בשנה, כי אם באדם, התכוונתי דווקא הימלר בפגישה ביניהם ב-43'.
הרעיון ה"פלשתינאי" עולה דווקא שם ולא עם היטלר שם מדובר על איזה פורמה של "פאן ערביזם".

אתה מתכוון מקביל ארץ-ישראלי ל"עם המצרי"?

מנותק נץ וגאה בזה

• חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
  • Hierosolyma Victor
« להגיב #8 ב- : נובמבר 26, 2009, 17:23:35 »
בס"ד

אתה מתכוון מקביל ארץ-ישראלי ל"עם המצרי"?
פלוס/מינוס
אלוף מיל. בני פלד ז"ל

מנותק ronen1980

• משתמש(ת) מוכר(ת)
  • *
« להגיב #9 ב- : נובמבר 26, 2009, 22:03:54 »
יש לי את התשובה הכי מדויקת בשבילך,המושג "פלסטינים" הומצא ע"י משרד פרסום בריטי ב-1917,כאשר הבריטים פנו לערבים שבזמנו הצטיירו כ"גוליית" והיהודים כ"דוד",ואמרו להם,בואו נהפוך את היוצרות,אתם תהיו דוד והיהודים גוליית,אני ישלח לך לינק שבו מדבר צפריר רונן זצ"ל,איש שמאל לשעבר שמספר בדיוק מיהם,ומקווה שכל מה שתשמעי יספק אותך (ואני מאמין שכן)
בברכה  ...... רונן..
חלק א
  חלק ב

מנותק El Blanco

• אדמין הפורום
  • חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
« להגיב #10 ב- : נובמבר 26, 2009, 22:09:22 »
בס"ד

יש לי את התשובה הכי מדויקת בשבילך,המושג "פלסטינים" הומצא ע"י משרד פרסום בריטי ב-1917,כאשר הבריטים פנו לערבים שבזמנו הצטיירו כ"גוליית" והיהודים כ"דוד",ואמרו להם,בואו נהפוך את היוצרות,אתם תהיו דוד והיהודים גוליית,אני ישלח לך לינק שבו מדבר צפריר רונן זצ"ל,איש שמאל לשעבר שמספר בדיוק מיהם,ומקווה שכל מה שתשמעי יספק אותך (ואני מאמין שכן)
בברכה  ...... רונן..
חלק א
 חלק ב

א.) הוא אומר שם 1970.

ב.) השימוש במילה "פלשתיני" תיארה את כל תושבי מה שנקרא בפי המערב Palestine מלשון "Pronvincia Syria-Palestina" (ככה כונה בידי הרומאים האיזור עליו קיימת מדינת ישראל+ירדן+רובה של סוריה+חלק מסיני אחרי המרד הגדול), תושב "The British Mandate of Palestine" ואין לו שום קשר לבלוף הערבי-סובייטי-גרמני.

מנותק sarit

• חבר(ה) מוסמך(ת)
  • *
« להגיב #11 ב- : נובמבר 28, 2009, 22:06:37 »

תודה על התגובות אני זוכרת שקראתי משהו שהבריטים יש"ו יש להם קשר לזה שהערבים התחילו לקרוא לעצמם "פלסטינים" כדי לדרוש זכויות
על הארץ היקרה שלנו רונן צפריר היה איש יקר ביותר בזכותו נפקחו לי העיניים בקשר לערבים. :old_smiley:
הבנתי שבמדינה לפני שנת 1970 בתקשורת הערבים כונו ערבים ותו לא וקראתי גם באיזשהוא אתר אחד שלפני שנת 1970 בשום וועדה הערבים לא הציגו את עצמם כ"פלסטינים" אתם יודעים משהו על זה?

מנותק El Blanco

• אדמין הפורום
  • חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
« להגיב #12 ב- : נובמבר 28, 2009, 22:10:50 »
בס"ד

תודה על התגובות אני זוכרת שקראתי משהו שהבריטים יש"ו יש להם קשר לזה שהערבים התחילו לקרוא לעצמם "פלסטינים" כדי לדרוש זכויות
על הארץ היקרה שלנו רונן צפריר היה איש יקר ביותר בזכותו נפקחו לי העיניים בקשר לערבים. :old_smiley:
הבנתי שבמדינה לפני שנת 1970 בתקשורת הערבים כונו ערבים ותו לא וקראתי גם באיזשהוא אתר אחד שלפני שנת 1970 בשום וועדה הערבים לא הציגו את עצמם כ"פלסטינים" אתם יודעים משהו על זה?

הם הציגו את עצמם ככה הרבה לפני גם בשיח הפנים-ערבי (למדו מהסובייטים על שטיפת מוח..), הרי אחמד שוקיירי (אמו מטורקיה, ואביו מלבנון) הפך למנהיג אש"'פ' עוד ב-64' לטעותם, ופת"ח הוקם ב-59' לטעותם, הכל שיתוף פעולה בין הסובייטים (שבנה את אש"'פ'-פת"ח מבחינה צבאית, כלכלית, ארגונית ויחצ"נית) ומדינות ערב (הליגה הערבית שכיום היא כמובן לא רלוונטית).

מנותק sarit

• חבר(ה) מוסמך(ת)
  • *
« להגיב #13 ב- : נובמבר 29, 2009, 10:10:48 »

תודה רון

אם ככה קשה לטעון כנגד זה של"פלסטינים" היה לאום במאה ה 20... הערבים הם נבזיים לא משנה איך מסתכלים על זה
יש אמת אחת פשוטה מאוד שלנו כיהודים יש זכות אם לא חובה להיות בארץ ישראל ואת זה העולם לא מבין וכנראה לא יבין לעולם...

מנותק El Blanco

• אדמין הפורום
  • חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
« להגיב #14 ב- : נובמבר 29, 2009, 10:55:49 »
תודה רון

אם ככה קשה לטעון כנגד זה של"פלסטינים" היה לאום במאה ה 20... הערבים הם נבזיים לא משנה איך מסתכלים על זה
יש אמת אחת פשוטה מאוד שלנו כיהודים יש  חובה להיות בארץ ישראל ואת זה העולם לא מבין וכנראה לא יבין לעולם...

עם לבדד ישכון ובגויים לא יתחשב, סה טו.

מנותק sarit

• חבר(ה) מוסמך(ת)
  • *
« להגיב #15 ב- : דצמבר 01, 2009, 09:30:32 »

יפה אמרת רון  :old_smiley:

יום טוב לכולם