כתב נושא: מחר תענית אסתר  (נקרא 3726 פעמים)

0 משתמשים ו- 1 אורח נמצאים בנושא זה.

מנותק אור-לי

• חבר(ה) מוסמך(ת)
  • *
מחר תענית אסתר
« ב- : פברואר 28, 2007, 22:41:48 »
שיהיה לכולם צום מועיל!!!
והלוואי שבפרים הזה יתהפך הפור וכל הגזרות הקשות שצריכות להגיע עלינו יתבטלו.
« עריכה אחרונה: פברואר 28, 2007, 22:43:03 על ידי or_ly »
חוק העונשין, תשל"ז-1977
סימן ב': בגידה
פגיעה בריבונות המדינה או בשלמותה   97.
[ד/7]   (א)   מי שעשה, בכוונה לפגוע בריבונותה של המדינה, מעשה שיש בו כדי לפגוע בריבונותה, דינו – מיתה או מאסר עולם.       (ב)   מי שעשה, בכוונה ששטח כלשהו יצא מריבונותה של המדינה או ייכנס לריבונותה של מדינת חוץ, מעשה שיש בו

מנותק אֵיתָן

• חבר(ה) V.I.P
  • חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
  • כל המרחם על ערבים,סופו להתאכזר על יהודים.
מחר תענית אסתר
« להגיב #1 ב- : פברואר 28, 2007, 22:46:14 »
מה זה תענית אסתר?
אני  לא מבין בדת
אפשר הסבר

דרך אגב פעם רשאונה אני ניתקל בתנועה שדתיים וחילונים עובדים בייחד
לי אישית תרם המון (:
"מי שרוצה להיות יהודי, אי אפשר כי אם על ידי ארץ ישראל"

מנותק כהנא צדק!

• חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
    • yigal-amir
מחר תענית אסתר
« להגיב #2 ב- : פברואר 28, 2007, 22:54:51 »
ניראה לי שזה לזכר התענית שיזמה אסתר למרדכי.
יגאל=גואל

ע        מ        י       ר
 =       =       =      =  עמו    מאת    יצחק        רבין [img]http://www.zix.co.il/images/11924785.gif[/i

מנותק אלירן

• חבר(ה) בכיר(ה)
  • *
מחר תענית אסתר
« להגיב #3 ב- : פברואר 28, 2007, 22:55:24 »
מאיזה שעה עד איזה שעה הצום? בלי נדר אני ינסה לצום

מנותק אֵיתָן

• חבר(ה) V.I.P
  • חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
  • כל המרחם על ערבים,סופו להתאכזר על יהודים.
מחר תענית אסתר
« להגיב #4 ב- : פברואר 28, 2007, 22:56:57 »
מי שפירסם את האשכול שייפרט בקצרה  :coolsmiley:

טוב נו נלך לgoogle
« עריכה אחרונה: פברואר 28, 2007, 22:58:05 על ידי איתן »
"מי שרוצה להיות יהודי, אי אפשר כי אם על ידי ארץ ישראל"

מנותק אור-לי

• חבר(ה) מוסמך(ת)
  • *
מחר תענית אסתר
« להגיב #5 ב- : פברואר 28, 2007, 23:04:11 »
מה זה תענית אסתר?
אני  לא מבין בדת
אפשר הסבר

לי אישית תרם המון (:

כל שנה בי"ג באדר (שזה מחר) צמים את צום תענית אסתר ,
מסופר במגילת אסתר, שלאחר שהמן הפיל את הפור  וקבע מתי יתקיים יום הרצח של כל היהודים כל היהודים קרעו את בגדיהם והיתאבלו " ומרדכי ידע את-כל-אשר נעשה ויקרע מרדכי את-בגדיו וילבש שק ואפר ויצא בתוך העיר ויזעק זעקה גדולה ומרה." (אסתר, ד, א)
לאחר מכן מרדכי שולח שליח לאסתר שיגיד לה לגשת אל המלך כדי שתבקש שהגזרה תיתבטל , אבל הייתה בעיה אחת קטנה "" המלך לא קרא לאסתר כבר 30 יום והיה ידוע שאם המלכה באה אל המלך ללא קריאתו דינה מוות "כל-עבדי המלך ועם-מדינות המלך ידעים אשר כל-איש ואשה אשר יבוא-אל-המלך אל-החצר הפנימית אשר לא-יקרא אחת דתו להמית לבד מאשר יושיט-לו המלך את-שרביט הזהב וחיה ואני לא נקראתי לבוא אל-המלך זה שלושים יום.  " (אסתר ד, י"א). לאחר מכן אסתר אומרת לכל העם לצום לפני שהיא מגיעה אל המלך והיא ונערותיה גם צמו שלושה ימים.

לזכר צום זה אנו צמים את צום תענית אסתר.

שמעתי מ"ס פעמים שיום פורים הוא מבחינת דרגתו כמו יום הכיפורים .
ולכן צריך להיתכונן אליו. אבל אני לא זוכרת בדיוק מדוע. מחר בבית הספר יעשו שנו יום עיון על הצום ובטוח שידברו על זה אז מחר אני בלי נדר אכתוב לכם.

הצום מתחיל בשעה 4:45 לפנות בוקר ומסתיים ב 18:01 כולי תקווה שתצומו מחר ותתפללו לגאולת ישראל כמו שנגאלו ישראל בפורים.
« עריכה אחרונה: פברואר 28, 2007, 23:14:23 על ידי or_ly »
חוק העונשין, תשל"ז-1977
[ד/7]   (א)   מי שעשה, בכוונה לפגוע בריבונותה של המדינה, מעשה שיש בו כדי לפגוע בריבונותה, דינו – מיתה או מאסר עולם.       (ב)   מי שעשה, בכוונה ששטח כלשהו יצא מריבונותה של המדינה או ייכנס לריבונותה של מדינת חוץ, מעשה שיש בו

מנותק כהנא צדק!

• חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
    • yigal-amir
מחר תענית אסתר
« להגיב #6 ב- : פברואר 28, 2007, 23:15:42 »
מה זה תענית אסתר?
אני  לא מבין בדת
אפשר הסבר

לי אישית תרם המון (:

מסופר במגילת אסתר, שלאחר שהמן הפיל את הפור  וקבע מתי יתקיים יום הרצח של כל היהודים כל היהודים קרעו את בגדיהם והיתאבלו " ומרדכי ידע את-כל-אשר נעשה ויקרע מרדכי את-בגדיו וילבש שק ואפר ויצא בתוך העיר ויזעק זעקה גדולה ומרה." (אסתר, ד, א)
לאחר מכן מרדכי שולח שליח לאסתר שיגיד לה לגשת אל המלך כדי שתבקש שהגזרה תיתבטל , אבל הייתה בעיה אחת קטנה "" המלך לא קרא לאסתר כבר 30 יום והיה ידוע שאם המלכה באה אל המלך ללא קריאתו דינה מוות "כל-עבדי המלך ועם-מדינות המלך ידעים אשר כל-איש ואשה אשר יבוא-אל-המלך אל-החצר הפנימית אשר לא-יקרא אחת דתו להמית לבד מאשר יושיט-לו המלך את-שרביט הזהב וחיה ואני לא נקראתי לבוא אל-המלך זה שלושים יום.  " (אסתר ד, י"א). לאחר מכן אסתר אומרת לכל העם לצום לפני שהיא מגיעה אל המלך והיא ונערותיה גם צמו שלושה ימים.

ולכן צריך להיתכונן אליו. אבל אני לא זוכרת בדיוק מדוע. מחר בבית הספר יעשו שנו יום עיון על הצום ובטוח שידברו על זה אז מחר אני בלי נדר אכתוב לכם.

הצום מתחיל בשעה 4:45 לפנות בוקר ומסתיים ב 18:01 כולי תקווה שתצומו מחר ותתפללו לגאולת ישראל כמו שנגאלו ישראל בפורים.

יש לי שיעור תורה מחר על זה נלמד הרבה פרטים למרות ששמעתי מפי הרב של צפת המון חידושים ודברים יפים על המגילה.
יגאל=גואל

=       =       =      =  עמו    מאת    יצחק        רבין [img]http://www.zix.co.il/images/11924785.gif[/i

מנותק אור-לי

• חבר(ה) מוסמך(ת)
  • *
מחר תענית אסתר
« להגיב #7 ב- : פברואר 28, 2007, 23:18:25 »
מה זה תענית אסתר?
אני  לא מבין בדת
אפשר הסבר

לי אישית תרם המון (:

יש לי שיעור תורה מחר על זה נלמד הרבה פרטים למרות ששמעתי מפי הרב של צפת המון חידושים ודברים יפים על המגילה.
אני ממליצה לך מאוד לקרוא את המגילה קודם זה ממש קצר ואם אין לך כח קח קישור לאתר ממנו תוכל להוריד את קריאת המגילה באופן חוקי.
http://www.mechon-mamre.org/i/t/tmp3.htm

לילה טוב וצום קל.
« עריכה אחרונה: פברואר 28, 2007, 23:26:24 על ידי or_ly »
חוק העונשין, תשל"ז-1977

מנותק אלירן

• חבר(ה) בכיר(ה)
  • *
מחר תענית אסתר
« להגיב #8 ב- : פברואר 28, 2007, 23:21:51 »
אצלנו בקריאת המגילה כולם מביאים חזיזים וכול פעם שקוראים תשם אמן ישר זורקים לבחוץ חזיז..משהו פחד

בייקר

• אורח
מחר תענית אסתר
« להגיב #9 ב- : פברואר 28, 2007, 23:22:34 »
תענית אסתר זהו מה שעשה המן הרשע אברמוביץ לאסתרינה טרטמן.

מנותק כהנא צדק!

• חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
    • yigal-amir
מחר תענית אסתר
« להגיב #10 ב- : פברואר 28, 2007, 23:26:51 »
אצלנו בקריאת המגילה כולם מביאים חזיזים וכול פעם שקוראים תשם אמן ישר זורקים לבחוץ חזיז..משהו פחד
בס"ד
אתה לא יודע מה קרה לי.
לפני שלוש שנים הגעתי למגילה בבית כנסת והם זרקו בפנים פחדתי לקום מהכיסא שלא יעיפו עליי משהו.
יגאל=גואל