כתב נושא: המלחמה שבפתח מהר כולם להכנס  (נקרא 21414 פעמים)

0 משתמשים ו- 3 אורחים נמצאים בנושא זה.

מנותק m4a1

• חבר(ה) של כבוד
  • *
המלחמה שבפתח מהר כולם להכנס
« להגיב #75 ב- : ספטמבר 26, 2009, 20:50:49 »
בס"ד

מהתבוננות בהיסטוריה היהודית (גם בתנ"ך וגם לאחריו), במשנה, בגמרא, וגם דרך לוגיקה. מעניין אותי איך אתה "מאמין" בהשם אבל מצד שני מסרב לקבל את כל התורה, איך זה בדיוק נקרא "להאמין" בהשם?

במרד בר כוכבא, תלמד לפני שאתה מדבר, נחלנו לא מעט ניצחנות על הלגיונות הרומאיים, הסיבות לתבוסה מפורטות היטב בגמרא, ביניהם החטאים של בר כוכבא (רצח יהודים חפים מפשע וצדיקים; דרישה מהשם שלא להתערב במלחמה וכו').

זה מעניין אותי, מה זה פוש קטן אם לא עזרה? אגב "או פשוט החליט לא להתערב"? סתירה לוגית, "שוב פעם מסביר לי את התנהגות השם", הא?!

אני מאמין בקיום ה' ראיתי מסביבי מספיק כדי לדעת שהוא שם, אבל אני מאמין בעוד משהו, בכוח של הפרט לשנות את גורלו ולא בכל הקטע של הכל כתוב מלמעלה ולכן עדיף להתמסר לה' כדי שיהיה טוב. אני חושב שכהנא אמר את זה, אל תחכו שיהיה טוב. תעשו שיהיה טוב.

ובקשר למרד בר כוכבא אתה אומר לי שהעובדה שהרומאים היו האמפריה באותה תקופה אינה כשורה לתבוסת בר כוכבא? רק ה"חטאים" שלו?

מה שכתוב בגמרא מעניין, אבל הייתי רוצה לדעת מה מקורות רומיים אומרים על הסיבה להפסדים ולנצחונות בכל הקשור לבר כוכבא. תהיה בטוח שלא מדובר על חטעיו.

מנותק m4a1

• חבר(ה) של כבוד
  • *
« להגיב #76 ב- : ספטמבר 26, 2009, 20:51:42 »
ובכל הנוגע לפוש הקטן וכל זה רק הצעתי הצעה,  הוא העלים עין בשואה אולי עדיין מעלים עין וכל מה שהשגנו הוא שלנו? מי יודע, פשוט הצעתי חלופה לגישה שלך.

מנותק El Blanco

• אדמין הפורום
  • חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
« להגיב #77 ב- : ספטמבר 26, 2009, 20:57:24 »
בס"ד

אני מאמין בקיום ה' ראיתי מסביבי מספיק כדי לדעת שהוא שם, אבל אני מאמין בעוד משהו, בכוח של הפרט לשנות את גורלו ולא בכל הקטע של הכל כתוב מלמעלה ולכן עדיף להתמסר לה' כדי שיהיה טוב. אני חושב שכהנא אמר את זה, אל תחכו שיהיה טוב. תעשו שיהיה טוב.

ובקשר למרד בר כוכבא אתה אומר לי שהעובדה שהרומאים היו האמפריה באותה תקופה אינה כשורה לתבוסת בר כוכבא? רק ה"חטאים" שלו?

מה שכתוב בגמרא מעניין, אבל הייתי רוצה לדעת מה מקורות רומיים אומרים על הסיבה להפסדים ולנצחונות בכל הקשור לבר כוכבא. תהיה בטוח שלא מדובר על חטעיו.

א. אתה לא סותר את עקרונות ההשתדלות, אדרבא, מחזק אותם, טענתי היא שבלי השם אנחנו אבודים (כלומר ללא ההגנה של השם), מה שאנחנו צריכים זה לקיים את המצוות (ולא, מצווה זה לא רק שמירת כשרות, זה גם הגנה על עם ישראל) והשם יעזור לנו, אפילו אם אנחנו נלחמים עם אבנים, סה טו.

ב. למה חטאים במרכאות? הוא באמת חטא. נו ואז? אתה מתעלם מקבוצה יהודית אחרת שמרדה במלכות רשעה (החשמונאים, שהיו מעטים יותר וחמושים הרבה פחות מהצבא היהודי שאירגן בר כוכבא נגד הרומאים, שנלחמו נגד האימפריה הסלווקית), אין קשר לגודל של האימפריה ששולטת פה, אגב, בנוסף לחולשה הכלכלית של בריטניה אחרי מלחמת העולם השניה, הדבר השני שהביא לנסיגתם מפה היה התעוזה והאומץ של הלח"י והאצ"ל נגדם. רק תגיד לי שהאימפריה הבריטית הייתה כלום ואפס לעומת הרומאים.

בדקתי חומרים היסטוריים של היסטוריונים אחרים שמתעדים את הקרבות והנצחונות של בר כוכבא על הלגיונרים, מאוד חבל שאתה מסתמך על מקורות רומאיים (או שזה בגלל שהם לא "דתיים"?) יותר מאשר על מקורות יהודים.

מנותק El Blanco

• אדמין הפורום
  • חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
« להגיב #78 ב- : ספטמבר 26, 2009, 20:59:25 »
בס"ד

ובכל הנוגע לפוש הקטן וכל זה רק הצעתי הצעה,  הוא העלים עין בשואה אולי עדיין מעלים עין וכל מה שהשגנו הוא שלנו? מי יודע, פשוט הצעתי חלופה לגישה שלך.

מה התקדים ההיסטורי לגישה שלך? לשלי כבר יש, וכבר פירטתי אותם, יש נבואה כתובה שמדברת על דברים כאלה שאמורים להתרחש, לשלך אין דבר וחצי דבר לא עם תקדימים היסטוריים ולא נבואות, מעניין למה השואה קרתה דווקא בזמן שהייתה אפשרות כללית לכל ישראל לעלות לארץ, וגם חלק עצום מן העם היה חוטא, ולא בימי הביניים שאז כל היהודים היו "דתיים".

מנותק m4a1

• חבר(ה) של כבוד
  • *
« להגיב #79 ב- : ספטמבר 26, 2009, 21:04:19 »
בס"ד

א. אתה לא סותר את עקרונות ההשתדלות, אדרבא, מחזק אותם, טענתי היא שבלי השם אנחנו אבודים (כלומר ללא ההגנה של השם), מה שאנחנו צריכים זה לקיים את המצוות (ולא, מצווה זה לא רק שמירת כשרות, זה גם הגנה על עם ישראל) והשם יעזור לנו, אפילו אם אנחנו נלחמים עם אבנים, סה טו.

ב. למה חטאים במרכאות? הוא באמת חטא. נו ואז? אתה מתעלם מקבוצה יהודית אחרת שמרדה במלכות רשעה (החשמונאים, שהיו מעטים יותר וחמושים הרבה פחות מהצבא היהודי שאירגן בר כוכבא נגד הרומאים, שנלחמו נגד האימפריה הסלווקית), אין קשר לגודל של האימפריה ששולטת פה, אגב, בנוסף לחולשה הכלכלית של בריטניה אחרי מלחמת העולם השניה, הדבר השני שהביא לנסיגתם מפה היה התעוזה והאומץ של הלח"י והאצ"ל נגדם. רק תגיד לי שהאימפריה הבריטית הייתה כלום ואפס לעומת הרומאים.

בדקתי חומרים היסטוריים של היסטוריונים אחרים שמתעדים את הקרבות והנצחונות של בר כוכבא על הלגיונרים, מאוד חבל שאתה מסתמך על מקורות רומאיים (או שזה בגלל שהם לא "דתיים"?) יותר מאשר על מקורות יהודים.

ללא הגנה של השם אנחנו אבודים? אולי, תוכל לדעת בוודאות שהוא מגן עלינו היום ולפני 70 שנה לא?  והקטע של מחתרות האצ"ל דווקא מחזק את הטענה שלי. בזמן הבריטים לקחנו דברים לידיים ונצחנו.

ובקשר לשואה, בימי הבינים לא הייתה שואה. אבל איך קראו לזה... נו... משהו דומה... מסעות הצלב?

מנותק El Blanco

• אדמין הפורום
  • חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
« להגיב #80 ב- : ספטמבר 26, 2009, 23:49:13 »
בס"ד

ללא הגנה של השם אנחנו אבודים? אולי, תוכל לדעת בוודאות שהוא מגן עלינו היום ולפני 70 שנה לא?  והקטע של מחתרות האצ"ל דווקא מחזק את הטענה שלי. בזמן הבריטים לקחנו דברים לידיים ונצחנו.

ובקשר לשואה, בימי הבינים לא הייתה שואה. אבל איך קראו לזה... נו... משהו דומה... מסעות הצלב?

אני מבין שאתה דאיסט? נראה שאתה רק מאמין ביישות אלוקית אבל לא מקבל את התורה, יש יותר מדי הוכחות, ופסוקים בתנ"ך, הלכות ומדרשים בגמרא, שהשם מגן עלינו.

כן, כמו שכבר הוכחתי והסברתי איך הוכחתי, אתה פשוט מתעקש לא לקבל את זה.
אזי אם זה מחזק את הטענה שלך זה סותר את הטענה האחרת שלך (שזה לא הגיוני שבר כוכבא הפסיד לרומאים בגלל חטאיו אלא בגלל שרומא הייתה באותו הזמן קיסרות איזורית).
מנהיגי האצ"ל והלח"י באותו הזמן, לא חטאו (רובם היו בכלל תינוקות שנשבו ועל כן אין מה להשוות בין חטאיהם שאיננו על יודעים עליהם כלל וכלל ועל חטאותיו של בר כוכבא), בטח שלא בסדר גודל של בר כוכבא, מלבד זאת, התברר כבר שהקמת המדינה היהודית (שחרור א"י מידי הכיבוש הבריטי היה חלק מהתהליך כידוע) הוא רצון השם (אם צריך אסביר גם למה), יש סתירה לוגית בין שתי הטענות שלך לעומת שלי שאני מסביר למה אין.

מסעות הצלב לא יכולים להשתוות לשואה בשום צורה ואופן.

מנותק m4a1

• חבר(ה) של כבוד
  • *
« להגיב #81 ב- : ספטמבר 27, 2009, 01:02:57 »
בס"ד

אני מבין שאתה דאיסט? נראה שאתה רק מאמין ביישות אלוקית אבל לא מקבל את התורה, יש יותר מדי הוכחות, ופסוקים בתנ"ך, הלכות ומדרשים בגמרא, שהשם מגן עלינו.

כן, כמו שכבר הוכחתי והסברתי איך הוכחתי, אתה פשוט מתעקש לא לקבל את זה.
אזי אם זה מחזק את הטענה שלך זה סותר את הטענה האחרת שלך (שזה לא הגיוני שבר כוכבא הפסיד לרומאים בגלל חטאיו אלא בגלל שרומא הייתה באותו הזמן קיסרות איזורית).
מנהיגי האצ"ל והלח"י באותו הזמן, לא חטאו (רובם היו בכלל תינוקות שנשבו ועל כן אין מה להשוות בין חטאיהם שאיננו על יודעים עליהם כלל וכלל ועל חטאותיו של בר כוכבא), בטח שלא בסדר גודל של בר כוכבא, מלבד זאת, התברר כבר שהקמת המדינה היהודית (שחרור א"י מידי הכיבוש הבריטי היה חלק מהתהליך כידוע) הוא רצון השם (אם צריך אסביר גם למה), יש סתירה לוגית בין שתי הטענות שלך לעומת שלי שאני מסביר למה אין.

מסעות הצלב לא יכולים להשתוות לשואה בשום צורה ואופן.

בר כוכבא הפסיד את המלחמה בגלל שרומא הייתה חזקה יותר נקודה.  א"י שוחררה מהבריטים לא בגלל רצון האל, בגלל רצון העם. העם שהקריב ונלחם כמו אריה במקום לשבת בחדרי חדרים ולהתפלל, העם הזהשחרר את א"י.

בין אילו 2 טענות שלי ישנה סתירה?

ובקשר למסעות הצלב ההבדל המרכזי ביניהם בין השואה הוא הטכנולוגיה והיכולת, המטרה הייתה דומה, השואה הייתה על מנת לחסל את העם היהודי ומסעות הצלב היו בכדי להמירו.

מליוני יהודים נשחטו במסעות הצלב.

מנותק El Blanco

• אדמין הפורום
  • חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
« להגיב #82 ב- : ספטמבר 27, 2009, 01:14:01 »
בס"ד

בר כוכבא הפסיד את המלחמה בגלל שרומא הייתה חזקה יותר נקודה.  א"י שוחררה מהבריטים לא בגלל רצון האל, בגלל רצון העם. העם שהקריב ונלחם כמו אריה במקום לשבת בחדרי חדרים ולהתפלל, העם הזהשחרר את א"י.

בין אילו 2 טענות שלי ישנה סתירה?

ובקשר למסעות הצלב ההבדל המרכזי ביניהם בין השואה הוא הטכנולוגיה והיכולת, המטרה הייתה דומה, השואה הייתה על מנת לחסל את העם היהודי ומסעות הצלב היו בכדי להמירו.

מליוני יהודים נשחטו במסעות הצלב.

ושוב אנחנו מגיעים לאותה נקודה שכבר הפרכתי, אם בר כוכבא הפסיד לרומא בגלל "שהיא הייתה יותר חזקה", איך הצבא החשמונאי (שהפער הטכנולוגי והכמותי בינו לבין הצבא הסלווקי היה גדול בהרבה מאשר הפער שהיה בין הצבא היהודי לבין הלגיונרים הרומאיים) הביס את הצבא הסלווקי?

כל דבר שקורה בעולם הוא ברצון האל, אם האל לא היה רוצה בדבר ולו ביצירת צאצא לחיידק שקיים באוזן שלך הדבר היה מבוטל עוד לפני שנכנס לתהליך.
העם שהקריב כמו אריה במקום לשבת בחדרי חדרים ולהפלל להשם כמו מי? כמו ההגנה? רוב המורדים במלכות הרשעה הבריטית היו "דתיים", לא חילונים. העקרון הוא לשלב בין ביטחון בהשם לבין השתדלות (שזה בעצם קיום מצוות), סה טו. אנחנו חוזרים על אותה הנקודה, אני מסביר, אתה מביא אלטרנטיבה דמיונית במקרה הטוב, למה?

שמצד אחד הפסדנו לרומאים בגלל שרומא "הייתה חזקה יותר" אמנם ידוע שהאצ"ל והלח"י היו חלשים לאין מידה מהצבא הבריטי המלכותי.

המטרה ממש לא הייתה דומה, מטרת הצלבנים לא הייתה השמדת העם/ה"גזע" היהודי כלשון היטלר, אלא פוגרומים בקהילות מסויימות אבל בשום פנים ואופן לא (לפחות בהיבט ההתנלהותי-צבאי) השמדת כל היהודים באשר הם כמו שהיטלר עשה, אין בין הפוגרומים במסעות הצלב ובשואה שום בסיס אחיד להשוואה.

מה המקור שלך שמיליוני יהודים נרצחו במסעות הצלב? כמדומני שבכל קהילות ישראל ברחבי הגלות ובארץ לא היו יותר מ-3 מיליון יהודים במקרה הטוב.

מנותק m4a1

• חבר(ה) של כבוד
  • *
« להגיב #83 ב- : ספטמבר 27, 2009, 09:19:04 »
בס"ד

ושוב אנחנו מגיעים לאותה נקודה שכבר הפרכתי, אם בר כוכבא הפסיד לרומא בגלל "שהיא הייתה יותר חזקה", איך הצבא החשמונאי (שהפער הטכנולוגי והכמותי בינו לבין הצבא הסלווקי היה גדול בהרבה מאשר הפער שהיה בין הצבא היהודי לבין הלגיונרים הרומאיים) הביס את הצבא הסלווקי?

כל דבר שקורה בעולם הוא ברצון האל, אם האל לא היה רוצה בדבר ולו ביצירת צאצא לחיידק שקיים באוזן שלך הדבר היה מבוטל עוד לפני שנכנס לתהליך.
העם שהקריב כמו אריה במקום לשבת בחדרי חדרים ולהפלל להשם כמו מי? כמו ההגנה? רוב המורדים במלכות הרשעה הבריטית היו "דתיים", לא חילונים. העקרון הוא לשלב בין ביטחון בהשם לבין השתדלות (שזה בעצם קיום מצוות), סה טו. אנחנו חוזרים על אותה הנקודה, אני מסביר, אתה מביא אלטרנטיבה דמיונית במקרה הטוב, למה?

שמצד אחד הפסדנו לרומאים בגלל שרומא "הייתה חזקה יותר" אמנם ידוע שהאצ"ל והלח"י היו חלשים לאין מידה מהצבא הבריטי המלכותי.

המטרה ממש לא הייתה דומה, מטרת הצלבנים לא הייתה השמדת העם/ה"גזע" היהודי כלשון היטלר, אלא פוגרומים בקהילות מסויימות אבל בשום פנים ואופן לא (לפחות בהיבט ההתנלהותי-צבאי) השמדת כל היהודים באשר הם כמו שהיטלר עשה, אין בין הפוגרומים במסעות הצלב ובשואה שום בסיס אחיד להשוואה.

מה המקור שלך שמיליוני יהודים נרצחו במסעות הצלב? כמדומני שבכל קהילות ישראל ברחבי הגלות ובארץ לא היו יותר מ-3 מיליון יהודים במקרה הטוב.

את הסיפור עם החשמונאים והסלווקים אני לא מכיר, אבל אם החשמונאים נצחו את הסלובקים למרות נחיתות מספרית ותטכנולוגית כנראה שהיה להם מפקד טוב. מה אתה מוכיח בזה?

מה הקשר בין מרד בר כוכבא לבריטים? לפעמים מנצחים לפעמים מפסידים זה העולם. אל תשכח שהבריטים אם היו רוצים היו נכנסים לפה עם הצבא שלהם ושוחטים את היישוב היהודי, הדבר היה בהישג יד. אבל שלטון הבריטים היה בעידן היותר מודרני לכן אינו נעשה אבל בזמן רומא לא דפקו חשבון לאף אחד וכל הקטע ההומני לא היה קיים לכן הפסדנו שם ונצחנו פה. כי פה הם לא יכלו באמת לנצח ושם הם יכלו ונצחו.

יכול להיות שבר כוכבא היה מפקד מצוין אין לי מושג, אבל כנראה שהמפקד של הרומאים היה טיפה חכם יותר. ומפקד החשמונאים היה טיפה חכם מיותר ממפקד הסלובקים. זה הכל.

רק שאני יבין, לפי תפיסת עולמך אפשר לתת לחיית מחמד לפקד על המלחמה אבל עם ה' ירצה בנצחון אנו ננצח?

ובקשר למסעות הצלב, לא מצאתי מקור שבו מדברים על מספרים ולכן יכול להיות שטעיתי זו הייתה הערכה גסה, אבל בכל מקום שקראתי בו נאמר שהיהודים נשחטו בהמוניהם. איך זה קרה אם כולם היו נאמנים לאל?

מנותק El Blanco

• אדמין הפורום
  • חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
« להגיב #84 ב- : ספטמבר 27, 2009, 11:52:25 »
בס"ד

את הסיפור עם החשמונאים והסלווקים אני לא מכיר, אבל אם החשמונאים נצחו את הסלובקים למרות נחיתות מספרית ותטכנולוגית כנראה שהיה להם מפקד טוב. מה אתה מוכיח בזה?

מה הקשר בין מרד בר כוכבא לבריטים? לפעמים מנצחים לפעמים מפסידים זה העולם. אל תשכח שהבריטים אם היו רוצים היו נכנסים לפה עם הצבא שלהם ושוחטים את היישוב היהודי, הדבר היה בהישג יד. אבל שלטון הבריטים היה בעידן היותר מודרני לכן אינו נעשה אבל בזמן רומא לא דפקו חשבון לאף אחד וכל הקטע ההומני לא היה קיים לכן הפסדנו שם ונצחנו פה. כי פה הם לא יכלו באמת לנצח ושם הם יכלו ונצחו.

יכול להיות שבר כוכבא היה מפקד מצוין אין לי מושג, אבל כנראה שהמפקד של הרומאים היה טיפה חכם יותר. ומפקד החשמונאים היה טיפה חכם מיותר ממפקד הסלובקים. זה הכל.

רק שאני יבין, לפי תפיסת עולמך אפשר לתת לחיית מחמד לפקד על המלחמה אבל עם ה' ירצה בנצחון אנו ננצח?

ובקשר למסעות הצלב, לא מצאתי מקור שבו מדברים על מספרים ולכן יכול להיות שטעיתי זו הייתה הערכה גסה, אבל בכל מקום שקראתי בו נאמר שהיהודים נשחטו בהמוניהם. איך זה קרה אם כולם היו נאמנים לאל?

אני היחיד ששם לב לטיעונים שלך לפני שאתה זורק אותם?
אני מוכיח שהטיעון שלך, שבר כוכבא הפסיד בגלל ש"רומא הייתה חזקה יותר ואימפריה אזורית" הוא הבל במקרה הטוב, יש תקדים היסטורי לכך שצבא יהודי ניצח מעצמה איזורית שהייתה חזקה ממנו טכנולוגית ומספרית בהרבה, והוא הצבא החשמונאי נגד המתיוונים והסלווקים.

אז הנה עוד טיעון שלך מופרך ומעניין, לא על ידי! צודק, הבריטים היו יכולים להכניס לפה ועוד חיילים ותן לי לתקן אותך, להישחט בעצמם, הסלווקים הכניסו לפה את רוב הצבא שלהם, ומה קרה? העידן אז היה אפילו יותר ברברי מעידן רומא (אם אפשר בכלל לעשות חלוקת עידנים גסה כזו). אגב, הבריטים, שלא כמו היישוב היהודי (הימני שנלחם), היו חמושים הרבה יותר (בצורה נרחבת יותר גם, כלומר היו להם סוגי נשקים כמו מטוסי קרב, מפציצים, ארטילריה, ספינות קרב וכו') היו רבים הרבה יותר (בזמנו היישוב היהודי כלל 600,000 יהודים - שאגב מעניין אותי איך ניצחנו במלחמת העצמאות אילולא נס אלוקי - לא חושב שהרבה מזה באמת נלחמו).
לא חושב, בהתחשב בכך שבר כוכבא נחל אינספור נצחונות על הצבא הרומאי עד שהתחיל להתמכר לעניין הפיקוד, השלטון והפופולריות בקרב היהודים, כבר פירטתי איך.

לפי תפיסת עולמי, אפילו אם נצא באבנים ומקלות, ננצח בקרב, מה שאנחנו צריכים לעשות זה השתדלות (מאמץ אנושי), והשם כבר יעזור בידינו, היו מספיק פעמים שהיינו נחותים טכנולוגית ומספרית (כמו בעניין החשמונאים והסלווקים) ונחלנו ניצחון מוחץ, לעומת מקרים שהיה בידינו הרבה מאוד כוח אבל יצאנו נגד השם, וקרה מה שקרה.

אם כולם היו נאמנים לאל, הם היו צריכים לעלות לארץ ישראל, ולהקים יישות מדינית יהודית. זה לא היה אמור להיות כל כך קשה גם ככה.
« עריכה אחרונה: ספטמבר 27, 2009, 12:09:30 על ידי רון בן מיכאל »

מנותק m4a1

• חבר(ה) של כבוד
  • *
« להגיב #85 ב- : ספטמבר 27, 2009, 12:45:41 »
הדרך היחידה שצבא נחות מספרית וטכנולוגית יכול לנצח צבא חזק ממנו הוא שהמפקד של הצבא הנחות פשוט יהיה מפקד יותר טוב.

החשמונאים והסלובקים, לא שמעתי על כך בחיים אבל סבבה, המפקד של החשמונאים, מי שלא היה, פשוט היה בעל תפיסה צבאית יעילה יותר מאשר מפקד הסלובקים, בר כוכבא היה אסטרטג מצוין, ניצח מספר קרבות עם הרומאים אבל בסוף הרומאים צפו את המהלך הבא ונצחו סוף הסיפור.

מלחמת השחרור הייתה דבר מדהים וכנראה שאם ה' לא היה מסייע לנו בצורה כזו או אחרת היינו מפסידים, אבל לפי התפיסה היהודית שמקובלת היום ברוב הזרמים החרדים, אם היום חוזר על עצמה מלחמת השחרור הפתרון הוא לא לצאת ולהלחם כמו שעשינו במלחמת השחרור אלא להתפלל שה' יושיע אותנו. ואת זה אני לא יכול לקבל או להבין.

מנותק jewlover and arabhater

• חבר(ה) V.I.P
  • חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
« להגיב #86 ב- : ספטמבר 27, 2009, 13:55:57 »
הדרך היחידה שצבא נחות מספרית וטכנולוגית יכול לנצח צבא חזק ממנו הוא שהמפקד של הצבא הנחות פשוט יהיה מפקד יותר טוב.

החשמונאים והסלובקים, לא שמעתי על כך בחיים אבל סבבה, המפקד של החשמונאים, מי שלא היה, פשוט היה בעל תפיסה צבאית יעילה יותר מאשר מפקד הסלובקים, בר כוכבא היה אסטרטג מצוין, ניצח מספר קרבות עם הרומאים אבל בסוף הרומאים צפו את המהלך הבא ונצחו סוף הסיפור.

מלחמת השחרור הייתה דבר מדהים וכנראה שאם ה' לא היה מסייע לנו בצורה כזו או אחרת היינו מפסידים, אבל לפי התפיסה היהודית שמקובלת היום ברוב הזרמים החרדים, אם היום חוזר על עצמה מלחמת השחרור הפתרון הוא לא לצאת ולהלחם כמו שעשינו במלחמת השחרור אלא להתפלל שה' יושיע אותנו. ואת זה אני לא יכול לקבל או להבין.
בס"ד
מסופר שבר כוכבא אמר לקב"ה משהו כזה לא בטוח אל תעזור לי לנצח ואל תעשה שאפסיד
וגם הוא עשה אז חטאים יש עוד חטאים שהוא עעשה עם ישאאל לא היה ברמה גבוהה רק חלק

אסור לנו להגיד כוחי ועוצפ ידי עשה לי את החיל הזה
מה עם מלחמת מפרץ יותר מ-38 סקאדים נחתו לעינו ורק הרוג אחד מחרדה או מחנק משהו כזה!!!!
ועוד על מרכז הארץ ואף טיל לא פגע בבני ברק והחזון איש עליו השלום אמר שאם בני ברק תמשיך להיות עיר של שומרי תורה ומצוות אז היא לא תפגע מהפצצות
  העיראקים שלחו סקאד אחד על חיילים אמריקאים בערב הסעודית כמדומני ונהרגו שם המון  המון חיילים ורק מ טיל אחד ואצלינו  39 על מקום מאוכלס ומה עם עופרת יצוקה ומה עם מלחמת לבנון השניה עם ישראל שורד 3300 שנה בצורה ניסית כל האימפריות שנלחמו נגדינו והעמים כבר אינן היום
המצרים     האשורים הפלישתים העמונים המואבים הפריזים היבוסים ארם בבל יוון מדי רומא פרס הם לא שולטים היום בכיפת העולם כמו פעם
 וכו.0

עם ישראל חי וקיים אנחנו עמו של הקב"ה ויש הבטחות אלוקיות שען ישראל ישוב לארצו ושעם ישראללעולם ישרוד ושהתוטרה תשאר וזה פלא ש-3300 שנה מאז קבלת התורה אות אחת אפילו לא השתנה
והשכותל לא יחרבבבבב לעולם טיטוס ניסה להחריב אותו ולא הצליח זאת נבואה הקב"ה מבטיח שהכותל לעולם יעמוד והוא עתיק יותר מהחומה הסינית אפילו וזה רק קיר !!!!!
אפילו אם חס וחלילה מישהו ינסה להפציצו לא יתכן שאפילו אבן אחת תיפול זה הכל קדוש שם!
ויש עוד הרבה נבואות
היום כולם יודעים שהרב כהנא צדק!

מנותק El Blanco

• אדמין הפורום
  • חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
« להגיב #87 ב- : ספטמבר 27, 2009, 15:45:20 »

בר כוכבא היה מפקד מוכשר הרבה יותר מכל המפקדים הרומאיים, אפילו המערב תופס אותו (בנוסף ליהודה בן מתתיהו) כאחד המצביאים הגדולים ביותר בעת העתיקה, ובנוגע למהלך הבא, למה שהסלווקים (היוונים, לא סלובקים) לא יכלו לעשות אותו דבר? אתה פשוט מנסה למצוא כל מיני אלטרנטיבות לא הגיונית (אתה פשוט לא מבין, שכל "סיבה" פיזית להפסד של בר כוכבא (שהתחיל רק אחרי שבר כוכבא התחיל לחטוא, ולא לפני), תישאל השאלה, למה זה לא קרה בימי החשמונאים? אתה פשוט ממשיך לסתור את עצמך וכאן החלק שלי הסתיים.

שקר גמור, התפיסה החרדיסטית (קרדיט לנץ) לדידי היא לא תפוסה יהודית אלא תפיסה שטעטליסטית, יהודי משתדל ובוטח בהשם (וזה מה שאני אומר פה, אתה פשוט לוקח רק את הצד של להילחם בעצמנו, ומצד שני תוקף את הסירה השניה, אלה שחושבים שצריך רק לבטוח בהשם והכל יסתדר מעצמו, אני לוקח את שניהם) וכך אנחנו מנצחים, זוהי התפיסה של הרוב המוחץ של הרבנים היום, גם חלק מהחרדיים. במלחמת השחרור אגב גם נלחמנו וגם התפללנו, אז אני לא רואה מה העניין.

מנותק m4a1

• חבר(ה) של כבוד
  • *
« להגיב #88 ב- : ספטמבר 27, 2009, 15:47:35 »
רגע רגע בוא נעשה סדר,אתה מסכים איתי שהתנהלות החרדים היא תבוסתנית?

מנותק El Blanco

• אדמין הפורום
  • חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
« להגיב #89 ב- : ספטמבר 27, 2009, 15:49:28 »
בס"ד

רגע רגע בוא נעשה סדר,אתה מסכים איתי שהתנהלות החרדים היא תבוסתנית?

אין התנהלות חרדית, לא כל החרדים אותו דבר כמו שכבר הסברתי והוכחתי. ההתנהלות החרדיסטית הגלותית השטעטליסטית היא אכן תבוסתני ומעולם לא התיימרתי להתנהל ככה.

מנותק m4a1

• חבר(ה) של כבוד
  • *
« להגיב #90 ב- : ספטמבר 27, 2009, 15:51:21 »
בס"ד

אין התנהלות חרדית, לא כל החרדים אותו דבר כמו שכבר הסברתי והוכחתי. ההתנהלות החרדיסטית הגלותית השטעטליסטית היא אכן תבוסתני ומעולם לא התיימרתי להתנהל ככה.

ההתנהלות של רוב הציבור החרדי, בוא לא נכנס לסמנטיקה. אז הטעות שלי הייתה שחשבתי שהתנהלות החרדים היא היהדות. אבל החרדים אכן ברובם תבוסתנים.

מנותק El Blanco

• אדמין הפורום
  • חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
« להגיב #91 ב- : ספטמבר 27, 2009, 15:53:31 »
בס"ד

ההתנהלות של רוב הציבור החרדי, בוא לא נכנס לסמנטיקה. אז הטעות שלי הייתה שחשבתי שהתנהלות החרדים היא היהדות. אבל החרדים אכן ברובם תבוסתנים.

אולי רק חלק מהחרדים ולא רובם, שלא ניכנס לכהניסטים, למתנחלים, ולרחוב החרדי, הם לא תבוסתנים. ואלה שכן לא מייצגים את היהדות.

מנותק m4a1

• חבר(ה) של כבוד
  • *
« להגיב #92 ב- : ספטמבר 27, 2009, 16:00:45 »
בס"ד

אולי רק חלק מהחרדים ולא רובם, שלא ניכנס לכהניסטים, למתנחלים, ולרחוב החרדי, הם לא תבוסתנים. ואלה שכן לא מייצגים את היהדות.

אז כאן הייתה הטעות שלי, חשבתי שכן.

מנותק גַּם בָּשָׁן וְגַם גִּלְעָד

• מנהל(ת) גלובלי(ת)
  • חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
  • אבי פרחן – יום יבוא אחים נחזורה!
« להגיב #93 ב- : ספטמבר 29, 2009, 02:26:11 »
אני מסוגל להעיד שאני מכיר את הרחוב החרדי. אני עצמי 'חרדי' בהגדרה (במקור חילוני -> חוזר בתשובה). האמן לי, m4a1, הם יותר כהניסטים מאיתנו ומהרב כהנא ביחד! מיעוט 'תבוסתני' יש לצערנו בכל חברה, ואין זה מאפיין ייחודי שקשור דווקא למחנה כזה או אחר. מיעוט 'תבוסתן' שירצה להיות תבוסתן, ימצא את הדרך מכל מגזר חברתי ומכל צד של השקפה פוליטית.

'תבוסתנות' נחשבת למידה רעה על-פי היהדות עד כמה שידוע לי, למעשה מידה מעוותת ועקומה של המידה הנכונה צניעות.

מנותק jewlover and arabhater

• חבר(ה) V.I.P
  • חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
« להגיב #94 ב- : ספטמבר 29, 2009, 08:06:49 »
בס"ד
יש בורא עולם מי שברא את העולם והוא אדון הכל  של רגע ורגע מעמיד את בריאתו הוא קבוע הכל אבל אנחנו בעולם העשייה אז צריל לעשות השתדלות אבל הוא מחליט הכל
היום כולם יודעים שהרב כהנא צדק!

מנותק IRON_MAN

• חבר(ה) V.I.P
  • חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
  • L.F בשטח הערבים במתח
גם בשן וגם גלעד אתה טועה בזה שהחרדים לא תבוסתנים
« להגיב #95 ב- : ספטמבר 29, 2009, 14:59:41 »
בס"ד

אכן יש חרדים שהם לא תבוסתנים והם מקסימים תרתי-משמע כגון: חב"ד וברסלב והחרדים הספרדים השסניקים אבל לצערי הרב שאר החרדים כמו העדה-החרדית ושאר החסידויות הם בעלי גישה גלותית מאוד ומתרפסת בפני האויב הערבי הנאצי יש"ו-שר"י  והם אף מעסיקים אותם ומפרנסים אותם :old_Angry2: האדישות אצלהם למצב הבטחוני ולזה שאנחנו במלחמה עם הערבים הנאצים מזעזעת אותי באופן אישי פשוט לא מעניין אותם מהנושא הזה.

חב"ד וברסלב לדעתי מייצגים את הזרם החרדי נאמנה :old_afro:.
ארץ ישראל לעם ישראל על פי תורת ישראל.

ערבים לערב,סודנים לסודן,שמאלנים לאירופה!

מנותק גַּם בָּשָׁן וְגַם גִּלְעָד

• מנהל(ת) גלובלי(ת)
  • חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
  • אבי פרחן – יום יבוא אחים נחזורה!
גם בשן וגם גלעד אתה טועה בזה שהחרדים לא תבוס&
« להגיב #96 ב- : ספטמבר 29, 2009, 15:27:01 »
בס"ד

אכן יש חרדים שהם לא תבוסתנים והם מקסימים תרתי-משמע כגון: חב"ד וברסלב והחרדים הספרדים השסניקים אבל לצערי הרב שאר החרדים כמו העדה-החרדית ושאר החסידויות הם בעלי גישה גלותית מאוד ומתרפסת בפני האויב הערבי הנאצי יש"ו-שר"י  והם אף מעסיקים אותם ומפרנסים אותם :old_Angry2: האדישות אצלהם למצב הבטחוני ולזה שאנחנו במלחמה עם הערבים הנאצים מזעזעת אותי באופן אישי פשוט לא מעניין אותם מהנושא הזה.

חב"ד וברסלב לדעתי מייצגים את הזרם החרדי נאמנה :old_afro:.

אמנם אני כיום חב"דניק גאה, אבל אני מכיר את הרחוב החרדי כמו שציינתי (לא חב"דניקים ולא ברסלבים, אלא חרדים-חרדים). אני לא יודע את מי היכרת, אבל דע לך שאני מפיץ הקלטות של תכניות של חיים בן-פסח בקרב חבריי החרדים והם מעבירים את התכניות הלאה בין מכריהם, והתגובות שאני מקבל הן נלהבות ומשבחות באופן מופלג. יכול להיות שהמסר של מנהיגים מסויימים במחנה החרדי אינו משקף נאמנה את רחשי החרדים עצמם, אבל מה שנקרא "הרחוב החרדי"- כהניסטי יותר מאיתנו, וזאת עובדה ממשית בדוקה. :old_smiley:

מנותק IRON_MAN

• חבר(ה) V.I.P
  • חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
  • L.F בשטח הערבים במתח
« להגיב #97 ב- : ספטמבר 29, 2009, 17:16:13 »
בס"ד

אז מדוע אם כך הם מעסיקים את האויב הערבי הנאצי יש"ו-שר"י  ומפרנסים אותם?
ארץ ישראל לעם ישראל על פי תורת ישראל.

ערבים לערב,סודנים לסודן,שמאלנים לאירופה!

מנותק אשי

• מנהל הפורום "הפצת הימין האמיתי"
  • חבר(ה) בכיר(ה)
  • *
גם בשן וגם גלעד אתה טועה בזה שהחרדים לא תבוס&
« להגיב #98 ב- : ספטמבר 29, 2009, 17:38:14 »
אמנם אני כיום חב"דניק גאה, אבל אני מכיר את הרחוב החרדי כמו שציינתי (לא חב"דניקים ולא ברסלבים, אלא חרדים-חרדים). אני לא יודע את מי היכרת, אבל דע לך שאני מפיץ הקלטות של תכניות של חיים בן-פסח בקרב חבריי החרדים והם מעבירים את התכניות הלאה בין מכריהם, והתגובות שאני מקבל הן נלהבות ומשבחות באופן מופלג. יכול להיות שהמסר של מנהיגים מסויימים במחנה החרדי אינו משקף נאמנה את רחשי החרדים עצמם, אבל מה שנקרא "הרחוב החרדי"- כהניסטי יותר מאיתנו, וזאת עובדה ממשית בדוקה. :old_smiley:

אכן, אני חושב שהחרדים ברובם דווקא מסכימים עם שיטתו של הרב כהנא זצוק''ל הי''ד. אבל תמיד יש כאלה שאפשר לומר עליהם:

אפשר להוציא יהודי מהגלות ולהביאו לא"י אך יש יהודים שאי אפשר להוציא את הגלות מהם.

הנה כמה תגובות שקיבלתי מחרדים:

הרב כהנא היה צדיק בזה אין ספק יש אפילו שחושבים שהיה משיח בן יוסף.

אני חושב לענ"ד שמספר "אור הרעיון" של הרב מאיר כהנא הי"ד ניתן לראות את גדלותו בתורה וציטוטים מכל המקורות תנ"ך חז"ל מפרשים מדהים לראות כמה היה מעמיק בניתוח סוגיות תורניות 

הרב כהנא הי"ד היה איש אמת ומנהיג אמיתי שהזהיר על חומרת
הבעיה הערבית והסכנות האורבות לנו מהערבים ימ"ש, אך הערב רב
שהוא רוב הדור הזה לא יכולים לסבול אמת!

אשריו ואשרי חלקו של הרב כהנא זצ"ל, שזכה להילחם כל
חייו בעמלק הערבי, ובעמלק מצד הערב רב שהוא הגרוע בשונאינו!
והוא כל מנהיגי הדור חילוניים ודתיים!

מנותק אשי

• מנהל הפורום "הפצת הימין האמיתי"
  • חבר(ה) בכיר(ה)
  • *
« להגיב #99 ב- : ספטמבר 29, 2009, 17:40:00 »
בס"ד

אז מדוע אם כך הם מעסיקים את האויב הערבי הנאצי יש"ו-שר"י  ומפרנסים אותם?
והכסף יענה את הכל (קהלת י,יט).