כתב נושא: מדוע בחורי ישיבה לא מתגייסים לצבא!?  (נקרא 12689 פעמים)

0 משתמשים ו- 2 אורחים נמצאים בנושא זה.

מנותק eran

• חבר(ה) מקצועי(ת)
  • *
בעניין: מדוע בחורי ישיבה לא מתגייסים לצבא!?
« להגיב #25 ב- : דצמבר 17, 2006, 12:59:14 »
אבל משום מה מההודעה שלי אתה מתעלם. ועוד אתה מדבר על זיוף ועיוות.
ערן,
אילו כל ה"דתיים" במדינה היו כמו הרב כהנא או לפחות כהניסטים, הם היו מעוררים השראה בכל העם, וכל ישראל היו חוזרים בתשובה.  במקום זה, אני צריך לשמוע בטלפון כל סופשבוע הרצאות מאמא שלי, שתחיה, על איך שכל הדתיים גנבים ומושחתים, וכמה זה נורא שהחלטתי לחזור בתשובה.  אני אומר לה שאני חוזר בתשובה, והיא מדמיינת במחשבתה... מה?  חרדי בלבוש חרדי מגוחך טיפוסי.  אתה מבין בכלל את הטרגדיה פה?!  את חילול השם הזה?!  מה, אתה חושב שהכתבות שאתה (כנראה לא) קורא כל סופשבוע, או אפילו כל יום, באידיוט אחרונות, על פרשיות שחיתות או מעשים מגונים בקטינים, אלו סתם עלילות שווא שהמציאו הטפילים המקצועיים של התשקורת?  יש דברים בגו.

וכי אמא שלך (שתחיה) מאמינה לכל הדברים שכתובים באידיוט אחרונות?!? יש ספר היסטורי ביוגרפי שנכתב על ידי יאיר קוטלר על הרב כהנא הי"ד שנקרא בשם "הייל כהנא", והרב מאיר כהנא אמר בקלטת "הרצאה באפרת" ש- 99.9 אחוז ממה שכתוב בספר הוא שקר!!!
יש עו"ד חשוב בגרמניה שנקרא ד"ר הורסט מהאלר והוא כתב מחקר מדעי בנושא "הכחשת השואה", הוא טוען שלא הייתה שואה, או לפחות לא בהיקף שהיהודים טוענים, ולכל היותר מתו 200 אלף יהודים במחנות.
יש איזה פרופסר חשוב באוניברסיטת "קולוביה" בארה"ב (שכחתי את שמו) - והוא הוציא מחקר מדעי שבו הוא טוען שאנטיוכוס מעולם לא התנכר ליהודים.
מסקנה - אל תאמין לכל מה שאתה קורא!

מנותק דוקא_כך

• חבר(ה) V.I.P
  • חבר(ה) של כבוד
  • *
  • ופדויי ה' ישובון ובאו ציון ברינה
« להגיב #26 ב- : דצמבר 17, 2006, 20:42:09 »
אבל משום מה מההודעה שלי אתה מתעלם. ועוד אתה מדבר על זיוף ועיוות.
ערן,
אילו כל ה"דתיים" במדינה היו כמו הרב כהנא או לפחות כהניסטים, הם היו מעוררים השראה בכל העם, וכל ישראל היו חוזרים בתשובה.  במקום זה, אני צריך לשמוע בטלפון כל סופשבוע הרצאות מאמא שלי, שתחיה, על איך שכל הדתיים גנבים ומושחתים, וכמה זה נורא שהחלטתי לחזור בתשובה.  אני אומר לה שאני חוזר בתשובה, והיא מדמיינת במחשבתה... מה?  חרדי בלבוש חרדי מגוחך טיפוסי.  אתה מבין בכלל את הטרגדיה פה?!  את חילול השם הזה?!  מה, אתה חושב שהכתבות שאתה (כנראה לא) קורא כל סופשבוע, או אפילו כל יום, באידיוט אחרונות, על פרשיות שחיתות או מעשים מגונים בקטינים, אלו סתם עלילות שווא שהמציאו הטפילים המקצועיים של התשקורת?  יש דברים בגו.

וכי אמא שלך (שתחיה) מאמינה לכל הדברים שכתובים באידיוט אחרונות?!? יש ספר היסטורי ביוגרפי שנכתב על ידי יאיר קוטלר על הרב כהנא הי"ד שנקרא בשם "הייל כהנא", והרב מאיר כהנא אמר בקלטת "הרצאה באפרת" ש- 99.9 אחוז ממה שכתוב בספר הוא שקר!!!
יש עו"ד חשוב בגרמניה שנקרא ד"ר הורסט מהאלר והוא כתב מחקר מדעי בנושא "הכחשת השואה", הוא טוען שלא הייתה שואה, או לפחות לא בהיקף שהיהודים טוענים, ולכל היותר מתו 200 אלף יהודים במחנות.
יש איזה פרופסר חשוב באוניברסיטת "קולוביה" בארה"ב (שכחתי את שמו) - והוא הוציא מחקר מדעי שבו הוא טוען שאנטיוכוס מעולם לא התנכר ליהודים.
מסקנה - אל תאמין לכל מה שאתה קורא!
ערן,
השקרים בתשקורת הם רק חלק קטן מהבעיה.  למזלך אתה לא גר בגלות, ואני לצערי, כן.  לא צריך לקרוא עיתונים כדי להתחיל להאמין לסטריאוטיפים---מספיק ללכת לכמעט כל חנות בברוקלין, כדי להבין עם מי יש לך עסק.  רק אתמול אחותי (שגרה בברונקס) התלוננה איך בעל עסק דתי בברוקלין לא רק שרימה אותה אלא מכר לה מוצר שפג תוקפו והיה מקולקל.  וזה לא פה ושם---זה קורה לעתים יותר מדי קרובות.  זאת הבעיה.  מספר שנים אחרי שבת-דודתי עלתה לארץ מרוסיה (תחילת שנות ה-90), היא אמרה לי, "הייתי צריכה לעלות לארץ כדי להפוך לאנטישמית."  כמובן שבתור אשה חילונית מלכתחילה, כבר היתה משופעת בכיוון מסוים, ובטח שחילוניים בורים וגסי-רוח גם תרמו לגיבוש דעתה בנושא, אבל דתיים גם תרמו את חלקם.

ערן, חבישת כיפה בגולה היא בעיני קבלת אחריות מאוד כבדה (לכן אני לא חובש ובעתיד יכול להיות שגם לא אחבוש)---יהודי חובש כיפה צריך להרגיש כאילו על ראשו מונחת משקולת ששוקלת עשרות קילוגרמים, מכיוון שזה מסר לכל יהודי אחר, וכל בן אדם, בין יהודי ובין גוי, בוחן מעשיו של חובש כיפה בשבע עיניים.  לא כל יהודי בגולה ראוי להתלבש כיהודי (נתחיל מזה שיהודים לא אמורים בכלל להימצא בגולה), בדיוק כמו שלא לכל יהודי ניתן תואר רב.  אילו החרדים/חסידים לא היו מתלבשים כמו שהם מתלבשים, הבעיה היתה פחות חמורה, שהרי לאף אחד לא היה מהם ציפיות.  אבל צורת לבושם ואופן התנהגותם מעוררים ציפיות, וכשהם לא עומדים בציפיות, יש אכזבה, כעס, שנאה, שטנה, ובסופו של דבר---חילול השם.

אשריך שאתה (כנראה) מוקף רק ביהודים טובים, אמיתיים, אמוניים, ואתה עושה הכללה לגבי כל היהודים שמתלבשים כ"דתיים".  אבל לא כך הדבר במקומות אחרים, בארץ ובעולם, לצערנו ולדאבוננו, ויש הרבה יהודים "דתיים" צבועים שמקיימים "מצות אנשים מלומדה."  אל תפנה אצבע מאשימה אך ורק כלפי התשקורת, ותבטל את תלונותיהם של חילונים כחסרות בסיס.  כפי שאמרתי---יש דברים בגו.  וכפי שאמר הרב הי"ד: "אנחנו צריכים להחזיר את הדתיים בתשובה."
יהונתן פולארד
ראובן מנינג
יגאל עמיר
חגי עמיר
עופר גמליאל
שלמה דביר
ירדן מורג
דוד אמויאל
חזקיהו עמי פופר
גור המל
ישי שליסל
דני טיקמן
ג'וליאן סופיר
ארנולד ישראלוב
רחמים לוטטי
חברי מחתרת בת-עין
יונה אברושמי
יבגני גרוסמן
אלכסנדר רבינוביץ'
מורדי הראל
אליצור הראל

מנותק eran

• חבר(ה) מקצועי(ת)
  • *
« להגיב #27 ב- : דצמבר 18, 2006, 02:16:33 »
אני מבין את מה שאתה אומר, הגלות היא לא דבר זר לי אני הייתי תקופה באירופה - במינכן (כן כן גרמניה), בלונדון, בפראג, בפריז, בהולנד, ואני יודע שללכת שם עם כיפה זה דבר קשה מאוד ורוב הזמן בלתי אפשרי.

אם לא איכפת לך אני מעוניין לשאול כמה שאלות שקצת לא קשורות לנושא:
1. אם תוכל לתאר את החיים בניו-יורק ליהודים בימים האלה, בלי התבטאיות קיצוניות, פשוט נוסח יבש של החיים שם.
2. מה מזג האוויר עכשיו בניו יורק, ואיך צריך להיות בעוד חודש- חודשיים (זה שאלה רצינית) .
3. מה אתה אומר שייך לעשות ביקור קטן לאיזה שבועיים- שלושה, יש שם דברים מעניינים לעשות או לראות?
4. איך המחיה שם, יקרה??

באהבת ישראל - ערן.

מנותק דוקא_כך

• חבר(ה) V.I.P
  • חבר(ה) של כבוד
  • *
« להגיב #28 ב- : דצמבר 18, 2006, 04:22:35 »
אני מבין את מה שאתה אומר, הגלות היא לא דבר זר לי אני הייתי תקופה באירופה - במינכן (כן כן גרמניה), בלונדון, בפראג, בפריז, בהולנד, ואני יודע שללכת שם עם כיפה זה דבר קשה מאוד ורוב הזמן בלתי אפשרי.

אם לא איכפת לך אני מעוניין לשאול כמה שאלות שקצת לא קשורות לנושא:
1. אם תוכל לתאר את החיים בניו-יורק ליהודים בימים האלה, בלי התבטאיות קיצוניות, פשוט נוסח יבש של החיים שם.
2. מה מזג האוויר עכשיו בניו יורק, ואיך צריך להיות בעוד חודש- חודשיים (זה שאלה רצינית) .
3. מה אתה אומר שייך לעשות ביקור קטן לאיזה שבועיים- שלושה, יש שם דברים מעניינים לעשות או לראות?
4. איך המחיה שם, יקרה??

באהבת ישראל - ערן.

1. לא יכול לענות על שאלתך הראשונה---אני גר בוושינגטון.
2. מזג האויר---מוזר, לא יציב החורף הזה.  קפוא ומתון לסירוגין.  אתה רוצה לדעת מה יהיה מזג האויר חודשיים מראש?!  התחזאים כאן בקושי מסוגלים לתת תחזיות מדויקות בשביל יומיים...
3. מעניין לחוות את האדיבות של האמריקאים, שאומרים על כל דבר קטן סליחה, בבקשה, וכו', ואחרי זה לחזור לארץ ולהתבאס מגסות הרוח, מהחוצפה, מהגישה של "למה מה קרה" ו"למה מי מת" הישראלית הטיפוסית, לצערנו.
4. המחיה בניו יורק וברצועת החוף המזרחית בכלל יקרה.  אם תבקר במדינות המרכז כמו טקסס, אלבמה, ג'ורג'יה, קנזס, נברסקה, וכו', המחיה שם יותר זול, ולדעתי האנשים גם יותר נחמדים.
יהונתן פולארד
ראובן מנינג
יגאל עמיר
חגי עמיר
עופר גמליאל
שלמה דביר
ירדן מורג
דוד אמויאל
חזקיהו עמי פופר
גור המל
ישי שליסל
דני טיקמן
ג'וליאן סופיר
ארנולד ישראלוב
רחמים לוטטי
חברי מחתרת בת-עין
יונה אברושמי
יבגני גרוסמן
אלכסנדר רבינוביץ'
מורדי הראל
אליצור הראל

מנותק Raam227

• משתמש(ת) חדש(ה)
  • *
« להגיב #29 ב- : ינואר 01, 2007, 23:59:23 »
שטויות!
אין שום סיבה בעולם לא לעשות צבא ששומר על ארץ הקודש!

מנותק eran

• חבר(ה) מקצועי(ת)
  • *
« להגיב #30 ב- : ינואר 02, 2007, 00:17:02 »
שטויות!

פסק הרב הגאון "רעם" שליט"א ובכך הוא חלק על מאות גדולי עולם ובינהם הרב מאיר כהנא שכתב מופרש בסיפרו "כהן ונביא" חלק ב' עמ' 108: "לו הייתי ראש ממשלה הייתי עומד על כך שמי שלומד תורה כל הזמן, בלי שום מקצוע או תחביב אחר יהיה פטור מגיוס".

שמת לב שהרב אומר פטור גמור ולא דיחוי מסכן כמו שנותנים היום!

המגן היחיד על עם ישראל הוא הקב"ה וזה גם אם כל החיילים יהיו בדרגת החזו"א. אלא, שעלינו מתוקף ערכי התורה החסה על חיי אדם לגלות דעתנו שחיי אדם חשובים עבורנו ובין השאר להשתדל בשמירה על חיי אדם. להשתדלות זו יש גדרים, כללים ופרטים שמי שלא ילמד תורה בהכרח שיתעלם מהם גם אם כל רצונו הוא להגן על חיי אדם. צה"ל בכל הרמות מדרגי הפיקוד הגבוהים ביותר ועד פשוטי החיילים מתעלמים לגמרי מכללי ופרטי ההשתדלות ומהסייגים החמורים של קדושת ישראל שבלעדיהם מסולקת השכינה מן המחנה ובהכרח גורמים למצב של "שוא שקד שומר". זה שמישהו מסכן את עצמו לא מחייב הערכה כלפיו. מי שעוסק בצרכי ציבור באמונה הוא הראוי להערכה. כך שעם כל הרגשות המובנים מדאגתך. מי שעושה ימים ולילות על "הגנת הארץ" בלי שיש לו שמץ של מושג על מהותו כיהודי ועל ההשתדלות הנגזרת מהיותו יהודי, אינו שותף בהשתדלות השמירה לא על עצמו ובטח לא על אחרים אם הוא מתעלם מיסודות הכרחיים לשמירתו של עם ישראל. זו המציאות נכון להיום וה' יעזור ויזכנו לשוב בתשובה שלמה ושיהיו כל חיינו הן הפרטיים והן הציבוריים בקדושה ובטהרה.

בברכת אהבת ישראל - ערן.
« עריכה אחרונה: ינואר 02, 2007, 02:30:20 על ידי eran »

מנותק דוקא_כך

• חבר(ה) V.I.P
  • חבר(ה) של כבוד
  • *
« להגיב #31 ב- : ינואר 03, 2007, 17:43:50 »
שטויות!

אחרי עמונה, שבה נראה בבירור שצה"ל כבר אינו צבא ששומר על הארץ או על יהודים, אני כבר לא בטוח.
יהונתן פולארד
ראובן מנינג
יגאל עמיר
חגי עמיר
עופר גמליאל
שלמה דביר
ירדן מורג
דוד אמויאל
חזקיהו עמי פופר
גור המל
ישי שליסל
דני טיקמן