כתב נושא: תשובותי לדוקא כך, משה92, הונלוהוהו, יוסי, ניאו, רן, אף35 וPhobetorXVII  (נקרא 3721 פעמים)

0 משתמשים ו- 1 אורח נמצאים בנושא זה.

מנותק חיים בן_פסח

• אדמין הפורום
  • חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *

מנותק Neo

• חבר(ה) V.I.P
  • חבר(ה) בכיר(ה)
  • *
  • הים אותו הים
תודה רבה על התשובה המפורטת.
תודה גם על התיקון הטרמינולוגי למונח "בני ברית" (התכוונתי ליחסי ידידות מדיניים כמובן ולא מעבר לכך).

אגב,
טנק המרכבה מורכב כולו בישראל.  רוב הטכנולוגיות והציוד בו גם כן מיוצרים בישראל.

מנותק T-800

• חבר(ה) של כבוד
  • *
תודה חיים. דרך אגב, חיים, סתם שתדע, כדי שלא תבזה את עצמך עוד פעם בעתיד - זה לא "סבבה", זה סבא"א (לקרוא SABA) - ראשי תיבות של "הסוכנות הבינלאומית לאנרגיה אטומית". "סבבה" זאת מילה בסלנג שמקבילה ל-cool באנגלית.
ובקשר למה שאמרת על לבנון. אני לא בטוח שזה נכון ש-2/3 מאוכלוסיית לבנון הם מוסלמים. פעם אחרונה שנערך מפקד אוכלוסין בלבנון זה היה בשנת 1932. מאז לא נערך מפקד אוכלוסין בלבנון, פשוט כי הלבנונים מפחדים להתמודד עם האמת! אז אי אפשר לדעת מה שיעור המוסלמים מהאוכלוסייה ואי אפשר לדעת מה שיעור הנוצרים מהאוכלוסייה. מה שבטוח זה שהנוצרים הם מספיק חזקים בלבנון, עובדה שמשרת הנשיא שמורה לנוצרי מרוני.
« עריכה אחרונה: יולי 08, 2009, 02:34:51 על ידי Honlohoho1 »
"אנחנו לא רוצים עקרונות, אנחנו רוצים עובדות!" (קלימנט וורושילוב)

מנותק PhobetorXVII

• חבר(ה) מוסמך(ת)
  • *
תודה רבה על התשובות חיים  O0

מנותק El Blanco

• אדמין הפורום
  • חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
תודה רבה על התשובה חיים!  O0

מנותק אבי 1

• משתמש(ת)
  • חבר(ה) של כבוד
  • *
  • הבוחר החליט ממשלת ימין
תודה.אגב הוללו עברית איננה שפת האם של חיים ולכן איננו יכול לבזות עצמו בתרגום לעברית.
הבא להורגך השכם להורגו

מנותק T-800

• חבר(ה) של כבוד
  • *
תודה.אגב הוללו עברית איננה שפת האם של חיים ולכן איננו יכול לבזות עצמו בתרגום לעברית.

להפך - דווקא בגלל שהוא לא יודע עברית טוב יש סיכויים די גבוהים שהוא יבזה את עצמו. אותי זה הצחיק כשהוא אמר "סבבה" כאילו הוא איזה חבר שלי מהתיכון...

מנותק נץ וגאה בזה

• חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
  • Hierosolyma Victor
להפך - דווקא בגלל שהוא לא יודע עברית טוב יש סיכויים די גבוהים שהוא יבזה את עצמו. אותי זה הצחיק כשהוא אמר "סבבה" כאילו הוא איזה חבר שלי מהתיכון...
מעניין מאוד איך נראים חבריך מהתיכון...או שמא היית ה-"ילד כאפות" השכונתי.
אלוף מיל. בני פלד ז"ל
"צאו החוצה וצלצלו בפעמון שנתן לי מפקד חיל הים. כשישאלו אתכם למה אתם מצלצלים, ענו שכאן מת יהודי משוגע, שחשב שהיהודים מסוגלים להקים מדינה-וטעה" מילותיו האחרונות לילדיו.

מנותק El Blanco

• אדמין הפורום
  • חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
אפשרות 2 נראית סבירה יותר.

מנותק חיים בן_פסח

• אדמין הפורום
  • חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *

בס''ד

אין שום קשר בין השם הלועזי הזה לבין השפה העברית. השם הזה בא דוקא מהשפה האנגלית. אז "טעיתי" בביטוי שם אנגלי, לא שם עברי. ומאחר שהידע שלי באנגלית הוא פי אלף מהידע שלך, אני חושב שזה אתה שמבזה את עצמו.

מנותק T-800

• חבר(ה) של כבוד
  • *
בס''ד

אין שום קשר בין השם הלועזי הזה לבין השפה העברית. השם הזה בא דוקא מהשפה האנגלית. אז "טעיתי" בביטוי שם אנגלי, לא שם עברי. ומאחר שהידע שלי באנגלית הוא פי אלף מהידע שלך, אני חושב שזה אתה שמבזה את עצמו.

תסלח לי, אבל אני פשוט לא מבין על מה אתה מדבר...

מנותק T-800

• חבר(ה) של כבוד
  • *
בס''ד

ה"טעות" שאתה טוען שעשיתי בביטוי IAEA לא הייתה טעות בעברית, כי השם הזה הוא שם לועזי שבא דוקא מהשפה האנגלית. אין שום "טעות" אמיתית כאן, ואין שום קשר לעברית. זה אתה שלא יודע איך לבטא את זה נכון - זה שם אנגלי וזה כן "סבבה" באנגלית. וזה אתה שמתבלבל כי זה נשמע כמו "סבבה" בעברית אבל אין שום קשר.

יודע מה, חיים? אתה רוצה להיבחר לכנסת? אז תיבחר לכנסת, תתחיל לדבר על "סבבה" כשתעלה לדבר באולם המליאה של הכנסת, תראה איך שאר הח"כים במליאה יגיבו, ואז תחזור אליי ותגיד לי איך היה. סבבה?

מנותק חיים בן_פסח

• אדמין הפורום
  • חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
בס''ד

ה"טעות" שאתה טוען שעשיתי בביטוי IAEA לא הייתה טעות בעברית, כי השם הזה הוא שם לועזי שבא דוקא מהשפה האנגלית. אין שום "טעות" אמיתית כאן, ואין שום קשר לעברית. זה אתה שלא יודע איך לבטא את זה נכון - זה שם אנגלי וזה כן "סבבה" באנגלית. וזה אתה שמתבלבל כי זה נשמע כמו "סבבה" בעברית אבל אין שום קשר.

מנותק אבי 1

• משתמש(ת)
  • חבר(ה) של כבוד
  • *
  • הבוחר החליט ממשלת ימין
לא מתרגמים ראשי תיבות לעברית בשם אחד כמו שאני אגיד שצה"ל זה צהל כמו שמח ואגיד שזה happy
הבא להורגך השכם להורגו

מנותק T-800

• חבר(ה) של כבוד
  • *
לא מתרגמים ראשי תיבות לעברית בשם אחד כמו שאני אגיד שצה"ל זה צהל כמו שמח ואגיד שזה happy

אתה יודע מה זה "קולוקציה"?

מנותק חיים בן_פסח

• אדמין הפורום
  • חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *

בס''ד

בדיוק. זה ראשי תיבות לשם לועזי, לשם אנגלי.

אני לא אומר שאין לי טעויות בעברית. יש לי. ואני מודה לחברינו כשמתקנים אותי.

אבל פה לא הייתה שום טעות.
« עריכה אחרונה: יולי 08, 2009, 23:41:53 על ידי חיים בן_פסח »

מנותק T-800

• חבר(ה) של כבוד
  • *
בס''ד

בדיוק. זה ראשי תיבות לשם לועזי, לשם אנגלי.

אני לא אומר שאין טעויות בעברית. יש לי. ואני מודה לחברינו כשמתקנים אותי.

אבל פה לא הייתה שום טעות.

חיים, על המילה "קולוקציה" שמעת?

מנותק חיים בן_פסח

• אדמין הפורום
  • חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
חיים, על המילה "קולוקציה" שמעת?

בס''ד

כמובן שאני יודע מה זה. גם "קולוקציה" היא מילה שבאה מאנגלית. מה הקשר?

מנותק אבי 1

• משתמש(ת)
  • חבר(ה) של כבוד
  • *
  • הבוחר החליט ממשלת ימין
קולקציה זה אוסף אבל זה לא ראשי תיבות.כמו שאו"ם זה אומות מאוחדות ולא מה שבא על הבורג:אום.
הבא להורגך השכם להורגו

מנותק T-800

• חבר(ה) של כבוד
  • *
בס''ד

כמובן שאני יודע מה זה. גם "קולוקציה" היא מילה שבאה מאנגלית. מה הקשר?

הקשר הוא שכשמתרגמים משפה אחת לאחרת, הרעיון הוא לא לתרגם מילה במילה. הרעיון הוא להעביר את אותו המסר. לכן התרגום של IAEA הוא סבא"א ולא סבבה. אז כשאתה מדבר על IAEA, אל תגיד "סבבה". אנשים רק יצחקו עליך. אתה היית רוצה שמיקי גבע יחקה אותך ב"שבוע סוף"?