כתב נושא: מכתב בכתב יד של הרה"ג הרב יהודה שפירא זצוק"ל לרב אמנון יצחק שליט"א מלפני 12 שנה  (נקרא 12326 פעמים)

0 משתמשים ו- 1 אורח נמצאים בנושא זה.

מנותק שמע ישראל

• חבר(ה) מקצועי(ת)
  • *
  • לֹא-יָמוּשׁ סֵפֶר הַתּוֹרָה הַזֶּה מִפִּיךָ
    • אתר לקירוב יהודים לתורת ה'
בס"ד

בס"ד זהו פרסום ראשון למכתב מרגש ונוקב ביותר מלפני 12 שנה על אודות מצבם של יהודי תימן ועל כל אשר עוללו להם כאן בישראל ועל הפלא הגדול שמתרחש בהנהגת מורנו ורבנו הרב אמנון יצחק שליט"א - שימו לב לדברי הסיום שהם כצוואה

מכתיבת יד הרה"ג יהודה שפירא זצ"ל לרב אמנון יצחק שליט"א מלפני יותר מ-12 שנים
השבט התימני היה אחד השבטים המובחרים והיפים בין שבטי ישראל מצד אחד בעל אמונה חזקה תום ויושר מלא גאוה יהודית ומצד שני פיקח ובעל שכל, רובם ככולם נהנים מיגיע כפיהם שמחים בחלקם ואין רודפים אחרי תענוגי העולם הזה המדומה, את העונג ואושר היו מוצאים בחיים הרוחניים שלהם, אנחנו גרנו בימי הנעורים בעיר העתיקה בירושלים ולעולם לא אשכח את הנעימות וההתלהבות של השבת שלהם, איך היו מתאספים שעה לפני כנסת השבת וקוראים ביחד בנעריהם ובזקניהם את שיר השירים וקבלת שבת בנעימה וברגשי קודש, ובאשמורת הבוקר שעתיים לפני הבוקר נתמלא כל החלל בזמירותיהם והתפילות הנעימות.
והנה לפני ארבעים שנה כשפתחו שערי ארצינו באו רובם ככולם בהתלהבות קודש ועלו לארץ, הם לא ברחו מפני פוגרומים ובלית ברירה, אלא מתוך חיבת הארץ להתיישב בה ולעבוד בה את האלקים, איזה מראה קודש נגלה בעלייתם, ביד אחת מחזיקים את שק המטלטלים שלהם שעל הכתף, וביד שניה שתילים של אתרוג שהיו בטוחים שאינו מורכב, כי שמעו שבארץ יש מורכבים, וכשירדו מהאוירון השתטחו לארץ ונשקו עפרה, עלייתם היה עלית קודש, עליהם אני קורה הכתוב כה אמר ה' וכו'
והנה לדאבונינו ובעוונותינו לא יצא כמו שחשבו, החילונים השתלטו עליהם ועל נפש ילדיהם ובאכזריות שאין כמוה פיזרו אותם במקומות שהם רצו, הפרידו ילדים מאבות וכפו אותם לעבור על הדת, ואמנם היה מלחמה קשה אתם, מה שלא היה עם שבטים אחרים, כי התימני היה פיקח ובעל אמונה חזקה, ניחן במעלה של עם ישראל של עם קשה עורף שפירשו כבר הראשונים דהיינו הם לא פונים עורף ובורחים אלא עומדים במערכה, אבל המציאות והכלים של המשתלטים עליהם היו יותר חזקים, וכך הצליחו להפריד בנים מאבות ולהחריב את כרם התימנים, מלבד יחידים מוצלים מאש.
ובדרך הטבע היה נראה שהדבר אבוד, כי התימני מעלתו היא גם חסרונו כי הוא קשה עורף גם למצבו של היום ואלו העוסקים בחזרה בתשובה, יודעים שהאגוז הכי קשה הוא דוקא התימני כי אי אפשר להזיז אותו מעמדתו.
והנה קרה לפנינו הפלא הגדול, שקם איש בעל נשמה גדולה מלא אשת דת ובעל מסירות נפש הפועל ימים ולילות לשמה, הוא בעצמו הוא המופת הכי גדול לקיומו של עם ישראל לא ע''י השפעה מן החוץ מצא את דרך התורה אלא מעצמו בסיעתא דשמיא ממש ניסית והשגחה גלויה, וכבר זכה להחזיר מאות יהודים לדת, ואין לו ספק שאם יתנו לו את העזרה הכספית שהמפעל הזה זקוק, כי כל בעל תשובה מביא אתו בעיות גשמיות, ברוחו הגדולה הוא מסוגל להחזיר לדת אלפים ואולי רבבות, ואני שואל מי יכול לעמוד בצד במצב זה, הבו לו העזרה ותנו לו יד ויהיו חלקכם עמו, ויקויים בכם את אשר נשבענו על הר גריזים ברוך אשר יקים לנו את דברי התורה הזאת.

.... ואלה נקראים האנשים "הנאורים"
אנחנו חייבים לקרב יהודים לה' תפיצו את הלינקים הבאים !
מרכ הישועות - http://rabanim.net/index-tfilot.asp
לכל שאלה תשובה ! - http://www.shofar.net/site/faq.htm
שמירת ברית קודש ! - http://emet.org.il/brit/index6.htm
הצופן התנכ"י - http://www.hidabroot.org/MediaDetail.asp?MediaID=890

מנותק נץ וגאה בזה

• חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
  • Hierosolyma Victor
אני חייב לנפץ פה שקר הסטורי מתוך הנכתב כאן, יהודי תימן לפני עלותם ארצה ובדגש על טווח הזמן של 300 שנה לפני הקמת המדינה ועד הקמת המדינה, סבלו מתת תנאים תחת שלטון האסלם בתימן, היה חוק בתימן שכל ילד וילדה יהודיים לפני מתחת לגיל 18 שהתייתמו מאב ואם, ילקחו מהקהילה היהודית
ו-י-א-ו-ס-ל-מ-ו בכח אם צריך מעבר לזה, היו כמה וכמה פשיטות של המוני מוסלמים זועמים על אזורי מגורים של יהודי תימן ובוצעו גם בוצעו פוגרומים ב400 שנים האחרונות, הכל תלוי ועומד בגחמת השליט התימני התורן.
שלא לדבר על איסלומים בכח הזרוע וחטיפת ילדים לצורך איסלום וכן גם חטיפת נשים ונערות יפות שישמשו כשפחות מין בהרמונות השליטים והשייח'ים ומנהיגי השבטים האיזוריים.
שלא לדבר על תנאי עומאר שהם חיו תחתיהם שזה חיים בלתי נסבלים נמשכים יום יומיים שלא לדבר על הזמן של תשלום מס גולגולת - הג'יזיה וכל הטקס שמסביב.
אלוף מיל. בני פלד ז"ל
"צאו החוצה וצלצלו בפעמון שנתן לי מפקד חיל הים. כשישאלו אתכם למה אתם מצלצלים, ענו שכאן מת יהודי משוגע, שחשב שהיהודים מסוגלים להקים מדינה-וטעה" מילותיו האחרונות לילדיו.

מנותק גַּם בָּשָׁן וְגַם גִּלְעָד

• מנהל(ת) גלובלי(ת)
  • חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
  • אבי פרחן – יום יבוא אחים נחזורה!
נץ, לא הבנתי במה אתה רואה שקר היסטורי מתוך מה שנכתב במכתב למעלה (אם לזה התכוונת).

מנותק נץ וגאה בזה

• חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
  • Hierosolyma Victor
נץ, לא הבנתי במה אתה רואה שקר היסטורי מתוך מה שנכתב במכתב למעלה (אם לזה התכוונת).
בזה שכתוב שהתימנים לא ברחו מפני פוגרומים ובלית ברירה.
התימנים אכלו קש, נסיון לצבוע את זה כאילו התימנים עברו מגן עדן עלי אדמות לגהינום רק בשל רצונם העז לקיים מצוות ישוב ארץ ישראל, הוא בלוף.
אלוף מיל. בני פלד ז"ל
"צאו החוצה וצלצלו בפעמון שנתן לי מפקד חיל הים. כשישאלו אתכם למה אתם מצלצלים, ענו שכאן מת יהודי משוגע, שחשב שהיהודים מסוגלים להקים מדינה-וטעה" מילותיו האחרונות לילדיו.

• מנהל(ת) גלובלי(ת)
  • חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
בזה שכתוב שהתימנים לא ברחו מפני פוגרומים ובלית ברירה.
התימנים אכלו קש, נסיון לצבוע את זה כאילו התימנים עברו מגן עדן עלי אדמות לגהינום רק בשל רצונם העז לקיים מצוות ישוב ארץ ישראל, הוא בלוף.

אה. (:

מנותק MATAN

• חבר(ה) V.I.P
  • חבר(ה) של כבוד
  • *
מכתב בכתב יד של הרה"ג הרב יהודה שפירא זצוק"
« להגיב #5 ב- : יוני 01, 2009, 11:33:06 »
אני חייב לנפץ פה שקר הסטורי מתוך הנכתב כאן, יהודי תימן לפני עלותם ארצה ובדגש על טווח הזמן של 300 שנה לפני הקמת המדינה ועד הקמת המדינה, סבלו מתת תנאים תחת שלטון האסלם בתימן, היה חוק בתימן שכל ילד וילדה יהודיים לפני מתחת לגיל 18 שהתייתמו מאב ואם, ילקחו מהקהילה היהודית
ו-י-א-ו-ס-ל-מ-ו בכח אם צריך מעבר לזה, היו כמה וכמה פשיטות של המוני מוסלמים זועמים על אזורי מגורים של יהודי תימן ובוצעו גם בוצעו פוגרומים ב400 שנים האחרונות, הכל תלוי ועומד בגחמת השליט התימני התורן.
שלא לדבר על איסלומים בכח הזרוע וחטיפת ילדים לצורך איסלום וכן גם חטיפת נשים ונערות יפות שישמשו כשפחות מין בהרמונות השליטים והשייח'ים ומנהיגי השבטים האיזוריים.
שלא לדבר על תנאי עומאר שהם חיו תחתיהם שזה חיים בלתי נסבלים נמשכים יום יומיים שלא לדבר על הזמן של תשלום מס גולגולת - הג'יזיה וכל הטקס שמסביב.

יחסית..היהודים בתימן בשנים לקראת העלייה לא היו רעים עד כדי כך,למדו תורה חיו כיהודים(דווקה כשהגיעו לארץ תושבי הארץ נילחמו והפריעו להם לחיות כיהודים)!
היו צרות,בכל זאת חיו בגלות אבל בגדול לא היו חיים בסבל!
« עריכה אחרונה: יוני 01, 2009, 11:39:46 על ידי MATAN »

מנותק jewlover and arabhater

• חבר(ה) V.I.P
  • חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
בס"ד
הגויים הוציאו את התימנים!
היום כולם יודעים שהרב כהנא צדק!

מנותק MATAN

• חבר(ה) V.I.P
  • חבר(ה) של כבוד
  • *

מנותק jewlover and arabhater

• חבר(ה) V.I.P
  • חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
בס"ד
הגויים הערבים בתימן הערבים התימנים הגויים
הם לקחו את היהודים כנראה אם ככה כבר
אני לא יודע
היום כולם יודעים שהרב כהנא צדק!

מנותק MATAN

• חבר(ה) V.I.P
  • חבר(ה) של כבוד
  • *
הגלות של יהודי תימן התחילה פה בארץ! :old_cry:

מנותק נץ וגאה בזה

• חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
  • Hierosolyma Victor
מכתב בכתב יד של הרה"ג הרב יהודה שפירא זצוק"
« להגיב #10 ב- : יוני 01, 2009, 23:35:24 »
יחסית..היהודים בתימן בשנים לקראת העלייה לא היו רעים עד כדי כך,למדו תורה חיו כיהודים(דווקה כשהגיעו לארץ תושבי הארץ נילחמו והפריעו להם לחיות כיהודים)!
היו צרות,בכל זאת חיו בגלות אבל בגדול לא היו חיים בסבל!
אם מה שתארתי לא היו חיים בסבל, אני לא יודע מה כן.
לא היו רעים כל כך? מתי בפעם האחרונה לימדו אותך הבנת הנקרא, הנה שוב כדי שזה יהיה מובן:
שלא לדבר על תנאי עומאר שהם חיו תחתיהם שזה חיים בלתי נסבלים נמשכים יום יומיים שלא לדבר על הזמן של תשלום מס גולגולת - הג'יזיה וכל הטקס שמסביב

אז בא נראה, רצח ,אונס, חטיפות ,איסלום בכח, פוגרומים, פיספסתי משהו?
אלוף מיל. בני פלד ז"ל

מנותק נץ וגאה בזה

• חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
  • Hierosolyma Victor
הגלות של יהודי תימן התחילה פה בארץ! :old_cry:
הבנת הנקרא  :'(
אלוף מיל. בני פלד ז"ל

מנותק MATAN

• חבר(ה) V.I.P
  • חבר(ה) של כבוד
  • *
נץ מאיפה אתה יודע את זה בדיוק??.לא אומר שזה לא קרה אבל הרבה שנים לפני העליה!
אני בתור תימני ששומע סיפורים ממקור ראשון לא היו כל כך דומים לגרסאות שלך!
וכשרשמתי הגלות של יהודי תימן התחילה פה בארץ התכוונתי מהבחינה הדתית!שווה פה לאנשים מהפורום להתעניין קצת מה עבר על יהודי תימן בשנות העלייה "על ציפורני נשרים"!
« עריכה אחרונה: יוני 02, 2009, 00:03:42 על ידי MATAN »

מנותק נץ וגאה בזה

• חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
  • Hierosolyma Victor
נץ מאיפה אתה יודע את זה בדיוק??.לא אומר שזה לא קרה אבל הרבה שנים לפני העליה!
אני בתור תימני ששומע סיפורים ממקור ראשון לא היו כל כך דומים לגרסאות שלך!
וכשרשמתי הגלות של יהודי תימן התחילה פה בארץ התכוונתי מהבחינה הדתית!שווה פה לאנשים מהפורום להתעניין קצת מה עבר על יהודי תימן בשנות העלייה "על ציפורני נשרים"!
א.) זה לא "על ציפורני נשרים" אלא "על כנפי נשרים".
ב.) ואיסלום בכח הזרוע של יתומים יהודים מתחת לגיל 18 זה לא בגדר "הבחינה הדתית"?
ג.) זה קרה ממש לפני העלייה, אז חדל קשקשת, אני לא יודע איזה סיפורים אתה שומע, אני שמעתי גם סיפורים אחרים של תימנים זקנים, ששמעתי מהם שיהודים אכלו שם קש בתקופתם! ומעבר לזה אני מאוד ממליץ לקרוא בנדון את ספרה הגאוני של "בת יאור" (שמה הספרותי של החוקרת היהודיה ג'יזל ליטמן)
הד'ימים- יהודים ונוצרים תחת האיסלם הנה זה בגרסא האנגלית:

ובגרסא העברית:
http://simania.co.il/bookdetails.php?item_id=69197
« עריכה אחרונה: יוני 05, 2009, 00:15:37 על ידי נץ וגאה בזה »
אלוף מיל. בני פלד ז"ל

• מנהל(ת) גלובלי(ת)
  • חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
א.) זה לא "על ציפורני נשרים" אלא "על כנפי נשרים".
ב.) ואיסלום בכח הזרוע של יתומים יהודים מתחת לגיל 18 זה לא בגדר "הבחינה הדתית"?
ג.) זה קרה ממש לפני העלייה, אז חדל קשקשת, אני לא יודע איזה סיפורים אתה שומע, אני שמעתי גם סיפורים אחרים של תימנים זקנים, ששמעתי מהם שיהודים אכלו שם קש בתקופתם! ומעבר לזה אני מאוד ממליץ לקרוא בנדון את ספרה הגאוני של "בת יאור" (שמה הספרותי של החוקרת היהודיה ג'יזל ליטמן)
הד'ימים- יהודים ונוצרים תחת האיסלם הנה זה בגרסא האנגלית:

ובגרסא העברית:
http://simania.co.il/bookdetails.php?item_id=69197

תודה על המידע.
יופי של אתר. לא ידעתי על קיומו.

מנותק MATAN

• חבר(ה) V.I.P
  • חבר(ה) של כבוד
  • *
לק"י
גלות הרוחנית של יהודי תימן הייתה יותר חמורה בארץ מאשר בתימן!
סתכל איך נראים היום יהודי תימן ואיך כשהם היו בתימן!על זה אתה לא יכול להתווכח!
וממליץ לך לקרוא את הספר "על ציפרוני נשרים" יתן לך קצת רקע מה עבר על יהודי תימן פה בארץ!

מנותק נץ וגאה בזה

• חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
  • Hierosolyma Victor
לק"י
גלות הרוחנית של יהודי תימן הייתה יותר חמורה בארץ מאשר בתימן!
סתכל איך נראים היום יהודי תימן ואיך כשהם היו בתימן!על זה אתה לא יכול להתווכח!
וממליץ לך לקרוא את הספר "על ציפרוני נשרים" יתן לך קצת רקע מה עבר על יהודי תימן פה בארץ!

אני יודע בדיוק מה עבר על יהודי תימן פה תחת השלטון של מפא"י, הספר לא יחדש לי דבר.
ועדיין ביחס לגלות תימן, זה כפי שקראו לעלייה זו באמת "על כנפי נשרים".
אינני מבין כיצד אתה יכול לאמר דבר טוב, על קהילה, שחטפה פוגרומים שאין ספור יהודים התאסלמו אצלם לאורך הדורות בגלל החיים הבלתי אפשריים תחת האיסלם, שאיסלמו אצלם בכח יתומים יהודים מאב ומאם עד גיל 18 וכו' וכו' ושוב אני חוזר
שלא לדבר על תנאי עומאר שהם חיו תחתיהם שזה חיים בלתי נסבלים נמשכים יום יומיים שלא לדבר על הזמן של תשלום מס גולגולת - הג'יזיה וכל הטקס שמסביב
ושואל במה להתאסלם יותר טוב מרק לא לשמור תורה ומצוות אבל לפחות עדיין להשאר בקרב יהודים במדינה של יהודים עם אופציה תמידית בעתיד של פתח לתשובה (אלמנט שלא קרה כמעט לעולם אצל אחד שהתאסלם)?
אלוף מיל. בני פלד ז"ל

מנותק MATAN

• חבר(ה) V.I.P
  • חבר(ה) של כבוד
  • *
אני יודע בדיוק מה עבר על יהודי תימן פה תחת השלטון של מפא"י, הספר לא יחדש לי דבר.
ועדיין ביחס לגלות תימן, זה כפי שקראו לעלייה זו באמת "על כנפי נשרים".
אינני מבין כיצד אתה יכול לאמר דבר טוב, על קהילה, שחטפה פוגרומים שאין ספור יהודים התאסלמו אצלם לאורך הדורות בגלל החיים הבלתי אפשריים תחת האיסלם, שאיסלמו אצלם בכח יתומים יהודים מאב ומאם עד גיל 18 וכו' וכו' ושוב אני חוזר
ושואל במה להתאסלם יותר טוב מרק לא לשמור תורה ומצוות אבל לפחות עדיין להשאר בקרב יהודים במדינה של יהודים עם אופציה תמידית בעתיד של פתח לתשובה (אלמנט שלא קרה כמעט לעולם אצל אחד שהתאסלם)?
איזה אין ספור יהודים יהודים התאסלמו?!??.מאיפה אתה מביא את זה?!.

מנותק אהרון.א.

• חבר(ה) מוסמך(ת)
  • *
אני מסכים עם מתן שהסבל שעברו יהודי תימן בידי האשכנזים בני המעמד העליון, אשר עד היום שולטים במדינתנו, הוא קשה מנשוא.
בס"ד

מנותק נץ וגאה בזה

• חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
  • Hierosolyma Victor
איזה אין ספור יהודים יהודים התאסלמו?!??.מאיפה אתה מביא את זה?!.
אני מביא את זה מעצם העובדה שלפני ימי מוחמד היו בתימן מעל מאה אלף יהודים, ואף היה אפילו ממלכה יהודית עצמאית, מוחמד בעצמו שחט בחצי האי ערב 24000 יהודים וחיסל 4 קהילות (בנו נאדיר, בנו קורייזה, קאינוקה וחייב'ר) שני הח'ליפים הראשונים, אבו באכר ועומאר איבן אל חטאב, הפכו את חציח האי ערב ליודנריין (נקי מיהודים) למעט הפינה הקטנה של תימן בדרום מערב חצי האי, אין ספור יהודים נמלטו לתימן להצטרף לשאר אחיהם, והעובדה היא שלפני העליות הגדולות של קהילת תימן היו בתימן פחות מ-30000 יהודים, תעשה את החשבון לבד.
אלוף מיל. בני פלד ז"ל

מנותק MATAN

• חבר(ה) V.I.P
  • חבר(ה) של כבוד
  • *
אני מביא את זה מעצם העובדה שלפני ימי מוחמד היו בתימן מעל מאה אלף יהודים, ואף היה אפילו ממלכה יהודית עצמאית, מוחמד בעצמו שחט בחצי האי ערב 24000 יהודים וחיסל 4 קהילות (בנו נאדיר, בנו קורייזה, קאינוקה וחייב'ר) שני הח'ליפים הראשונים, אבו באכר ועומאר איבן אל חטאב, הפכו את חציח האי ערב ליודנריין (נקי מיהודים) למעט הפינה הקטנה של תימן בדרום מערב חצי האי, אין ספור יהודים נמלטו לתימן להצטרף לשאר אחיהם, והעובדה היא שלפני העליות הגדולות של קהילת תימן היו בתימן פחות מ-30000 יהודים, תעשה את החשבון לבד.

מסכים איתך בטקע של האבידות של יהודי תימן הסבל הפוגרומים הגירושים..אבל לגבי ההתאסלמות לא הייתה נפוצה!רק גזירת היתומים שגם אז הצילו הרבה ילדים!

מנותק נץ וגאה בזה

• חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
  • Hierosolyma Victor
מסכים איתך בטקע של האבידות של יהודי תימן הסבל הפוגרומים הגירושים..אבל לגבי ההתאסלמות לא הייתה נפוצה!רק גזירת היתומים שגם אז הצילו הרבה ילדים!
אתה שוב מתעלם, תבדוק בבקשה לאורך 1300 שנה מעליית מוחמד ועד היום כמה יהודים בתימן איבדת לאיסלם, פתאום תגלה שהפרספקטיבה משתנה לחלוטין.
אלוף מיל. בני פלד ז"ל

מנותק שמע ישראל

• חבר(ה) מקצועי(ת)
  • *
  • לֹא-יָמוּשׁ סֵפֶר הַתּוֹרָה הַזֶּה מִפִּיךָ
    • אתר לקירוב יהודים לתורת ה'
בס"ד

חזק וברוך נץ על המידע
מאיפה אני יכול להשיג מקור לזה?
יש לך מקור באינטרנט לכך?
אנחנו חייבים לקרב יהודים לה' תפיצו את הלינקים הבאים !
מרכ הישועות - http://rabanim.net/index-tfilot.asp
לכל שאלה תשובה ! - http://www.shofar.net/site/faq.htm
שמירת ברית קודש ! - http://emet.org.il/brit/index6.htm
הצופן התנכ"י - http://www.hidabroot.org/MediaDetail.asp?MediaID=890

מנותק MATAN

• חבר(ה) V.I.P
  • חבר(ה) של כבוד
  • *
אתה שוב מתעלם, תבדוק בבקשה לאורך 1300 שנה מעליית מוחמד ועד היום כמה יהודים בתימן איבדת לאיסלם, פתאום תגלה שהפרספקטיבה משתנה לחלוטין.
נץ יודע מה רשום באיגרת תימן??

מנותק נץ וגאה בזה

• חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
  • Hierosolyma Victor
בס"ד

חזק וברוך נץ על המידע
מאיפה אני יכול להשיג מקור לזה?
יש לך מקור באינטרנט לכך?
המקורות הם אגרות הרמב"ם (שמקובצות בהוצאות שונות בספר אחד כולל) בדגש (אבל לא רק) על אגרת השמד ואגרת תימן.
המקור השני החשוב הוא הספר שהבאתי באשכול הזה בדיוק (ראה בעמודה הקודמת) ספרה של החוקרת היהודיה ג'יזל ליטמן (בת יאור-שמה הספרותי).
יש את זה גם בעברית.
לא ידוע לי על מקור פרטני באינטרנט כשלעצמו, הספר יתן לך את המידע.
נץ יודע מה רשום באיגרת תימן??
נץ יודע בדיוק מה רשום באגרת, כי נץ למד את כל אגרות הרמב"ם בישיבה לעומק ולרוחב כמה פעמים, חלק מהמידע הנ"ל אכן לקוח מדברי הרמב"ם.
מעבר לזה, בספר שדברתי עליו לעיל, ישנם ציטוטים וצילום מסמכים נדירים מהגניזה הקהירית ששופכים עוד הרבה אור על הנושא.
« עריכה אחרונה: יוני 09, 2009, 20:39:55 על ידי נץ וגאה בזה »
אלוף מיל. בני פלד ז"ל