חדשות ודיונים > ספריית הימין האמיתי

הנחלת מורשת השואה - האנטישמיות של קושרי ה-20 ביולי (מבצע ואלקירי)

(1/3) > >>

eran:
בשנה האחרונה התפרסם מסוף העולם ועד סופו "קשר העשרים ביולי" שהיה קשר של חבורת קצינים מן הוורמאכט, וגורמים נוספים, להפיל את המשטר הנאצי בגרמניה, ולהתנקש בחיי אדולף היטלר ב־20 ביולי 1944.
הדברים התפרסמו בעקבות הסרט "מבצע ואלקירי" שנעשה בכיכובו של השחקן טום קרוז.
הצופים בסרט לא יכולים שלא לפתח רגשי הזדהות וסמפטיה עם אותם קצינים שאזרו אומץ להתקומם נגד הענק הנאצי, ואפילו לנסות להתנקש בפיהרר.
אותה סימפטיה, לצערי מגיעה ממקום לא נכון, ועקב אי ידיעת ההיסטוריה, שכן אע"פ שאותם קושרים ניסו לעשות הפיכה, הם היו אנטישמיים מן הראשונים במעלה, שנלחמו למען היטלר, ו"בזמנים הטובים" כשכל אירופה הייתה תחת המגף הנאצי - לא שמענו שום התנגדות מצידם.

ההיסטוריון כריסטופר דיפר קבע, כי הגאסטפו העריך נכוחה [בהסתמך על ההודאות שנתנו הקושרים בעצמם בעת חקירתם] כאשר קבעו חוקריו כי הקושרים הסכימו בבסיסו של דבר לתפישת המשטר את היהודים, אף כי חלקו עליו בשאלת הדרך שבה צריך לטפל ביהודים:"... הקושרים הסכימו בעיקרון לאנטישמיות, אך שללו את שיטת היישום. חלקם הדגישו מניעים אנושיים: הצעדים לא היו אנושיים דיים, לא עלו בקנה אחד עם האופי הגרמני. וחלקם העלו סוגיות תועלתיות, שהצביעו על היחסים המתוחים עם שאר העולם כתוצאה מסילוקם הנוקשה של היהודים התראה קצרה".

על פי רוב לא נבעה ההתנגדות לנאצים מאי-הסכמה עקרונית לסילוק היהודים מן החברה הגרמנית. אחיו של קלאוס פון-שטאופנברג, האיש שטמן ב-20 ביולי את הפצצה שהייתה אמורה להרוג את היטלר, העיד: "בתחום מדיניות פנים סמכנו ידינו על עיקרי רעיונות היסוד של הנציונאל-סוציאליזם... רעיון הגזע... הצטייר בעינינו כבריא ובעל סיכויים לעתיד...".
וכך סיכם את דודו של קלאוס פון-שטאופנברג את כוונותיה את קבוצת המחתרת, ואנשי הצבא הקושרים: "היה הכרח לדבוק ברעיון הגזע כל זמן שהדבר היה אפשרי".תמונתו של קלאוס פון-שטאופנברג, מנהיג הקושרים [מצד שמאל], ומצד ימין השחקן טום קרוז בתור פון-שטאופנברג

ופה קישור לסרט "מבצע ואלקירי", אני חייב להודות שהוא הוסיף לי המון שלא ידעתי בכלל:
http://www.wnet.co.il/view.link.php?lid=103273
 
בברכה ערן.

אבי 1:
קרוז האדיוט גם שיבח את הנאצים על הסדר,המשמעת והמדים.

אחים באמת:
ערן, יפה מאוד!
אתה מתכוון להתמסד בלימודים אקדמיים
בנושאים כמו ההיסטוריה הרבה שאתה כותב לנו?

eran:

--- ציטוט של: אחים באמת על מרץ 25, 2009, 13:53:19 ---ערן, יפה מאוד!
אתה מתכוון להתמסד בלימודים אקדמיים
בנושאים כמו ההיסטוריה הרבה שאתה כותב לנו?

--- סוף ציטוט ---

אחים באמת היקר...

החלום והשאיפה שלי הוא להתקדם דווקא במסגרות תורניות ולגדול בתורה וביראת שמים, אבל כמובן שכל בר דעת מוצא לעצמו פנאי ללמוד דברים חשובים הנוגעים לעבודת האלוקים שלו.

לימוד חרבן העם היהודי אינו לימוד חשוב פחות מלימוד כל שעבר עלינו בימי החרבנות הגדולים שחז"ל הקדישו להם דפים שלמים בשס ובמדרשים וכן פרקים ארוכים בתנ"ך. כמובן שבימינו אין את אותם החכמים שכתבו את המדרשים אבל יש מספיק מקורות נאמנים ללמוד מהם את הדברים ללא חשש של עיוות ההשקפה.

נץ וגאה בזה:

--- ציטוט של: אחים באמת על מרץ 25, 2009, 13:53:19 ---ערן, יפה מאוד!
אתה מתכוון להתמסד בלימודים אקדמיים
בנושאים כמו ההיסטוריה הרבה שאתה כותב לנו?

--- סוף ציטוט ---
אני פונה לכיוון האקדמיה, לימודי המזרח התיכון בבר אילן ובעזרת ה' אני לא מתכוון לעצור בתואר ראשון.

תפריט

[0] אינדקס הודעות

[#] עמוד הבא

עבור לתצוגת גירסה מלאה