כתב נושא: הנחלת מורשת השואה - 2 סיפורים מעזעים מאושוויץ  (נקרא 7677 פעמים)

0 משתמשים ו- 1 אורח נמצאים בנושא זה.

מנותק eran

• חבר(ה) מקצועי(ת)
  • *
לצערי הרב עדיין איננה נותנת לי מנוח ההודעה שהביאו לעיל בפורום, על הבורות המוחלטת שבחורי ובנות ישראל מציגים בכל מה שקשור לנושא השואה, עד כדי כך שהם חושבים שאושוויץ זה שם של חבר כנסת  :'(

לכן החלטתי לעלות (בנוסף להודעתי הקודמת בנושא "דו"ח גרשטיין") 2 סיפורים ממחנה ההשמדה אושוויץ, על מנת לקבל המחשה על מסכת ההיתעלליות שהם עברו:
הסיפור הראשון מובא בספר: "אושוויץ - אנטומיה של מחנה מוות" בעמ' 646:
קבוצה של אסירים חפרה תעלה מלאה במים. עד העיד כי אנשי הס.ס אילצו אותם לקפוץ לתוך התעלה.
היה עליהם לקפוץ למים ולשחות. ואז הם הורו לאסיר ששמו אייזק - כינויו במחנה היה אייזק החזק - להטביע את חבריו.
לבסוף הם גם הורו לו להרוג את אביו. בשעה שהטביע את אביו, השתולל אייזק כמו מטורף והחל לצרוח.
ולכן שטרק [אחד משומרי הס.ס] ירה באייזק במים.

סיפור שני מובא בספר: Eyewitness Auschwitz - Three Years in the Gas Chambers (או בתרגום חופשי: "אני הייתי עד לאושוויץ 3 שנים בתוך תאי הגזים"), שכתב פיליפ מילר,  בעמ' 140-141. מכיוון שמשום מה אין את הספר בעיברית, אני אתרגם את הסיפור בלשוני:
האופטשרפירר אוטו מול, תפס אצל אחד מהאסירים היהודים כמה דולרים. הוא העמיד את האסיר על פי הבור שבו היו שורפים את הגופות, שהיה מלא אפר אדום-לוהט , ונתן לו לבחור: או שאני יורה בך, או שאתה מוריד את הנעלים ורץ יחף על האפר האדום פעמיים!!
האסיר הוריד את הנעליים, נתן קפיצה לתוך הבור וניסה לשווא לרוץ, אך מיד הוא התמוטט לתוך האפר האדום-לוהט ומת.

שני סיפורים אלו, הם רק 2 מתוך מיליוני תרחישים שאירעו לעמינו בשואה הארורה, רק לפני 60 שנים!!

בברכה ערן...
« עריכה אחרונה: מרץ 15, 2009, 05:21:50 על ידי eran »

מנותק יחיאל

• חבר(ה) של כבוד
  • *
הנחלת מורשת השואה - 2 סיפורים מעזעים מאושוויץ
« להגיב #1 ב- : מרץ 15, 2009, 10:35:26 »
אני קורא את זה אך אני לא מצליח לעכל....
כמה שנדע יותר על השואה אנחנו רק נבין פחות ופחות
זה נושא כ"כ רגיש, אני חושב שהדבר היחידי שיכול לגרום
לנו להשתקם מזה, זה נקמה

מנותק nofar16

• חבר(ה) מוסמך(ת)
  • *
« להגיב #2 ב- : אפריל 07, 2009, 12:04:41 »
אני קורא את זה אך אני לא מצליח לעכל....
כמה שנדע יותר על השואה אנחנו רק נבין פחות ופחות
זה נושא כ"כ רגיש, אני חושב שהדבר היחידי שיכול לגרום
לנו להשתקם מזה, זה נקמה

הנקמה שלנו היא ההישרדות שלנו, עצם זה שהיצור הנתעב והמגעיל הזה היטלר, לא הצליח להשמיד אותנו.
עצם זה שיש לנו מדינה, שיש ניצולי שואה רבים.
אם מוחמד לא בא אל ההר, סימן שמוחמד מת!!!

מנותק morde208

• חבר(ה) מקצועי(ת)
  • *
« להגיב #3 ב- : אפריל 16, 2009, 14:31:52 »
לצערי הרב עדיין איננה נותנת לי מנוח ההודעה שהביאו לעיל בפורום, על הבורות המוחלטת שבחורי ובנות ישראל מציגים בכל מה שקשור לנושא השואה, עד כדי כך שהם חושבים שאושוויץ זה שם של חבר כנסת  :'(

לכן החלטתי לעלות (בנוסף להודעתי הקודמת בנושא "דו"ח גרשטיין") 2 סיפורים ממחנה ההשמדה אושוויץ, על מנת לקבל המחשה על מסכת ההיתעלליות שהם עברו:
הסיפור הראשון מובא בספר: "אושוויץ - אנטומיה של מחנה מוות" בעמ' 646:
קבוצה של אסירים חפרה תעלה מלאה במים. עד העיד כי אנשי הס.ס אילצו אותם לקפוץ לתוך התעלה.
היה עליהם לקפוץ למים ולשחות. ואז הם הורו לאסיר ששמו אייזק - כינויו במחנה היה אייזק החזק - להטביע את חבריו.
לבסוף הם גם הורו לו להרוג את אביו. בשעה שהטביע את אביו, השתולל אייזק כמו מטורף והחל לצרוח.
ולכן שטרק [אחד משומרי הס.ס] ירה באייזק במים.

סיפור שני מובא בספר: Eyewitness Auschwitz - Three Years in the Gas Chambers (או בתרגום חופשי: "אני הייתי עד לאושוויץ 3 שנים בתוך תאי הגזים"), שכתב פיליפ מילר,  בעמ' 140-141. מכיוון שמשום מה אין את הספר בעיברית, אני אתרגם את הסיפור בלשוני:
האופטשרפירר אוטו מול, תפס אצל אחד מהאסירים היהודים כמה דולרים. הוא העמיד את האסיר על פי הבור שבו היו שורפים את הגופות, שהיה מלא אפר אדום-לוהט , ונתן לו לבחור: או שאני יורה בך, או שאתה מוריד את הנעלים ורץ יחף על האפר האדום פעמיים!!
האסיר הוריד את הנעליים, נתן קפיצה לתוך הבור וניסה לשווא לרוץ, אך מיד הוא התמוטט לתוך האפר האדום-לוהט ומת.

שני סיפורים אלו, הם רק 2 מתוך מיליוני תרחישים שאירעו לעמינו בשואה הארורה, רק לפני 60 שנים!!

בברכה ערן...
[/quote]

קודם  כול  היה  אסור  לאותו  איזיק  להרוג  אף אחד (שפכת דמים  זה אחד  משלושת  הערבות שהם  ב'יהרד  ובל  יעבור').
דבר  שני  הדבר  היחיד  שינחם  אותי  על כול מה  שנעשה  זה:

נקמה!!! >:( >:( >:(

מנותק נץ וגאה בזה

• חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
  • Hierosolyma Victor
« להגיב #4 ב- : אפריל 16, 2009, 22:56:00 »
אל תדון את חברך עד שתגיע למקומו, כך אמרו חז"ל, morde208
אלוף מיל. בני פלד ז"ל
"צאו החוצה וצלצלו בפעמון שנתן לי מפקד חיל הים. כשישאלו אתכם למה אתם מצלצלים, ענו שכאן מת יהודי משוגע, שחשב שהיהודים מסוגלים להקים מדינה-וטעה" מילותיו האחרונות לילדיו.