כתב נושא: הנחלת מורשת השואה - הנחשול  (נקרא 25590 פעמים)

0 משתמשים ו- 1 אורח נמצאים בנושא זה.

מנותק eran

• חבר(ה) מקצועי(ת)
  • *
הנחלת מורשת השואה - הנחשול
« ב- : פברואר 11, 2009, 04:53:26 »
בשנת 1967 מורה להיסטוריה בשם וויליאם רון ג'ונס רצה להוכיח לתלמידיו האיך כל כך הרבה אנשים נשבו תחת קסמיו של אדולף היטלר שר"י וצייתו לפקודותיו.
על מנת להמחיש להם את זאת, הוא התחיל להשפיע עליהם באופן פסיכולוגי, והתחיל לתת להם דפוסי התנהגות מאוחדים: הפך אותם למשרתים שלו, הם הקימו קבוצה משלהם סמל משלהם, חוקים משלהם והצדעה משלהם משהו בסיגנון ההייל של היטלר.
הכיתה החלה לקחת את זה באופן רציני, והתחילו להתייחס למורה שלהם כאילו היה לפירר (מנהיג), ולאחר כמה כינוסים שערכה הקבוצה של התלמידים נבחר לקבוצה שם - ה"נחשול".
לאט לאט זה התחיל לצאת מכלל שליטה, התלמידים החלו ממש לגייס אנשים לקבוצה שלהם, ויצרו מעין טרור בית ספרי. רק תלמידה אחת שניסתה להתנגד לכך הוכתה והוחרמה.
בסוף הפרוייקט המורה מזמין לאסיפה כללית רק את חברי הארגון, ומודיע להם כי הארגון יצא את גבולות בית הספר והפך לארגון ארצי. המורה גם מספר לתלמידים כי באסיפה יופיע מנהיג חשוב, שעומד בראש התנועה הכלל ארצית וינאם בפניהם.
התלמידים מתאספים באולם רחב ידיים, ואז עולה והמורה ואומר כי דווקא יש מנהיג שעומד לנאום מציג בפניהם נאום מצולם של אדולף היטלר ואת תגובת קהלו לנאום. התגובה מוצגת שוב והתלמידים מתחילים לקלוט את המסר...

לאחרונה יצא סרט חדש, שלדעתי הוא פרוייקט מדהים ועוצר נשימה, שמתאר את התהליך שעבר על בני הנוער שהשתתפו בניסוי, הסרט מאוד מומלץ:
http://www.wnet.co.il/view.link.php?lid=102092

הכריכה של הסרט!

חשוב מאוד להבין את הנושא הזה של "ציות ההמונים", ורבות דנו בזה. יש את הניסוי המפורסם של פרופ' מילגרום, את הספר של פרופ' כריסטופר בראונינג "אנשים רגילים", וכמובן את ספרו המפורסם של פרופ' דניאל יונה גולדהגן "תליינים מרצון בשירות היטלר", ואני תיקווה שנעסוק בכולם בהרחבה בעתיד אי"ה...

בברכה ערן.
« עריכה אחרונה: פברואר 11, 2009, 15:51:39 על ידי אחים באמת »

מנותק נץ וגאה בזה

• חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
  • Hierosolyma Victor
« להגיב #1 ב- : פברואר 11, 2009, 08:32:14 »
בשנת 1981 יצא כבר סרט אמריקאי הנחשול "the wave" שמתאר את הסיפור הזה ממש.
אלוף מיל. בני פלד ז"ל
"צאו החוצה וצלצלו בפעמון שנתן לי מפקד חיל הים. כשישאלו אתכם למה אתם מצלצלים, ענו שכאן מת יהודי משוגע, שחשב שהיהודים מסוגלים להקים מדינה-וטעה" מילותיו האחרונות לילדיו.

מנותק אבי 1

• משתמש(ת)
  • חבר(ה) של כבוד
  • *
  • הבוחר החליט ממשלת ימין
« להגיב #2 ב- : פברואר 11, 2009, 13:51:28 »
ראיתי את הסרט הנחשול.למדנו עליו כשלמדתי פסיכולוגיה באוניברסיטה.
הבא להורגך השכם להורגו

מנותק שטרית

• חבר(ה) מוסמך(ת)
  • *
« להגיב #3 ב- : פברואר 11, 2009, 14:45:20 »
הסרט הזה יותר יפה משל שנות ה80 האמריקאי ...
גם הסוף שלו אני לא יהרוס אבל הרבה יותר מורכב ויפה
ממליץ !!

מנותק Bravo, Dr. Karadzic

• חבר(ה) מוסמך(ת)
  • *
« להגיב #4 ב- : פברואר 11, 2009, 15:38:40 »
This story and its movie lead to the same conclusion as the book "Media Cleansing-Dirty Reporting", written by Peter Brock, a book I wharmly reccomend that everyone should read

מנותק eran

• חבר(ה) מקצועי(ת)
  • *
« להגיב #5 ב- : פברואר 11, 2009, 19:58:14 »
בשנת 1981 יצא כבר סרט אמריקאי הנחשול "the wave" שמתאר את הסיפור הזה ממש.

כן הסרט מפורסם, והוא שודר פעמים רבות בערוץ הראשון... הרב מרדכי נויגרשל שליט"א התייחס אליו באחת מהרצאותיו ואמר שלדעתו היה עדיף אילו היו עושים את הסרט בצורה יותר דוקמנטרית, ופחות "קולנועית - הוליוודית", על מנת להפיק מזה לימוד יותר טוב...

אני בכל אופן ממליץ לראות את הסרט החדש, לדעתי החדירה שם לעמקי ההתנהגות של הנוער, ודרכי ההשפעה עליו ממש רלוונטים ומתאימים להלכי הרוח שמסתובבים בימינו.
« עריכה אחרונה: פברואר 11, 2009, 20:14:49 על ידי eran »

מנותק נץ וגאה בזה

• חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
  • Hierosolyma Victor
« להגיב #6 ב- : פברואר 13, 2009, 02:26:23 »
ערן, לטעמי צריך להנחיל כאן את מורשת השואה דווקא מהזווית של ההתרחשויות העולמיות העכשויות וכל הקשור לאיסלם, אני חושב שצריך דווקא להאיר את הזויות הזאת שפחות דובר בה.
לדעתי אתה יותר מדי נותן דגש לנצרות (ולא שאני חלילה מזלזל, אלא פשוט בגלל שהנצרות כבר לא רלוונטית היום אל מול האיסלם, ואירופה צוללת אל עבר התהום) ספרו של גולדהגן הוא אכן חומר למחשבה, אבל שוב, חייבים לשים את הדגש על מה אנו מסיקים לימינו כי כשם שחייבים ללמוד את ההסטוריה (ואני מעיד על כך שזה חשוב) כך הרבה יותר חשוב ללמוד מההסטוריה!!! מה אנו לוקחים מאז כדי ליישם היום ובעתיד הקרוב אם אנו לא רוצים להמצא מאחורי שלט: "ארבייט מאכט פריי" כתוב בערבית!
ואיך אמרה נעמי שמר על המוסלמים: "אנחנו עוד נתגעגע לגז הסטרילי של הגרמנים, כי הערבי/מוסלמי אוהב את רצח היהודים שלו חם מדמם ומבעבע".
« עריכה אחרונה: פברואר 14, 2009, 20:33:47 על ידי נץ וגאה בזה »
אלוף מיל. בני פלד ז"ל
"צאו החוצה וצלצלו בפעמון שנתן לי מפקד חיל הים. כשישאלו אתכם למה אתם מצלצלים, ענו שכאן מת יהודי משוגע, שחשב שהיהודים מסוגלים להקים מדינה-וטעה" מילותיו האחרונות לילדיו.

• חבר(ה) מוסמך(ת)
  • *
« להגיב #7 ב- : פברואר 13, 2009, 11:48:47 »
Very true. So again, i advice that everyone should buy the book "Media Cleansing-Dirty Reporting", written by Peter Brock, and read it

מנותק eran

• חבר(ה) מקצועי(ת)
  • *
« להגיב #8 ב- : פברואר 13, 2009, 15:44:53 »
נץ,

למה אתה מתכוון "להנחיל את מורשת השואה דווקא מהזווית של ההתרחשויות העולמיות העכשויות וכל הקשור לאיסלם"? איך בדיוק עושים זאת?
מה גם שלדעתי המנוח "לא רלוונטי" ממש לא מתאים מסיבה אחת פשוטה: גם היטלר היה לא רלוונטי בשנת 1927, ובשנת 1934 הוא היה מאוד רלוונטי!

תגיד נץ יש לי עוד שאלה - הרי לפי הדת מוסלמית מי שכופר בה אחת דתו להמית, אם כך למה יהודים רבים חיו במשך מאות ואלפי שנים תחת שילטון מוסלמי, ואיפלו החזיקו חזק בתורתם ואמונתם, ולא נרצחו בגלל זה, לפחות לא באותה כמות שתחת שילטון נוצרי?
« עריכה אחרונה: פברואר 13, 2009, 15:47:57 על ידי eran »

• חבר(ה) מוסמך(ת)
  • *
« להגיב #9 ב- : פברואר 13, 2009, 16:09:38 »
Viewing the Holocaust from Islamic point: One may learn what the Waffen SS divisions of Handjar, Kama & Skanderbeg did, for instance, or the history of Haj Amin al-Hussaini
Though there are not so many historical records, if there are, about Muslims murdering Jews in Sharia infected states, it doesn't mean Jews were not murdered there. Whenever a pogrom happened in a Christian state it was extraordinary. But there was a Moroccan expression: "Kill six Jews, but no more, for otherwise you would be court". which means that Jews were murdered in Sharia infected countries on a daily basis

מנותק blue and white

• חבר(ה) מוסמך(ת)
  • *
« להגיב #10 ב- : פברואר 13, 2009, 16:23:20 »
מעניין כל הכבוד!

לא עדיף לפתוח לטופיקים שאתה כותב על השואה טור משלהם בעמוד הראשי? חבל שזה יבוזבז למעמקי הארכיון...

מנותק יחיאל

• חבר(ה) של כבוד
  • *
« להגיב #11 ב- : פברואר 14, 2009, 19:30:39 »
באמת נשמע סרט מעניין!
ולא חייב שאם היו עושים את הסרט הזה דוקמנטרי ולא קולנועי/הוליוודי הוא זה היה עדיף שהרי סרט הוליוודי מושך הרבה יותר
קהל מאשר סרט חינוכי- לימודי...
אני לא ראיתי את הסרט עדיין אבל לפי מה שאתה מספר המסר שלו הוא די חד וברור.

ואיך אמרה נעמי שמר על המוסלמים: "אנחנו עוד נתגעגע לגז הסטרילי של הגרמנים, כי הערבי/מוסלמי אוהב את רצח היהודים שלו חם מדמם ומבעבע".

משפט ממש ממש מצמרר, אבל נכון...
תמיד אמרתי לאנשים שהמוסלמים יותר גרועי מהגרמנים יימח שמם ושאנחנו במלחמה קיומית ואם חס וחלילה יבצעו בנו שואה נוספת זה יהיה בידי המוסלמים והיא תיהיה הרבה יותר גרוע כי היא תיהיה עם סכינים מקלות ואבנים רחמנא ליצלן!

מנותק eran

• חבר(ה) מקצועי(ת)
  • *
« להגיב #12 ב- : פברואר 14, 2009, 19:53:42 »
Viewing the Holocaust from Islamic point: One may learn what the Waffen SS divisions of Handjar, Kama & Skanderbeg did, for instance, or the history of Haj Amin al-Hussaini
Though there are not so many historical records, if there are, about Muslims murdering Jews in Sharia infected states, it doesn't mean Jews were not murdered there. Whenever a pogrom happened in a Christian state it was extraordinary. But there was a Moroccan expression: "Kill six Jews, but no more, for otherwise you would be court". which means that Jews were murdered in Sharia infected countries on a daily basis

כן, וודאי שאפשר וחשוב להתייחס לפן הזה, פיטר פדפילד בספרו המונוביוגרפי על היינריך הימלר מאוד האריך בנושא של שיתוף הפעולה המוסלמי עם ה - S.S, ואולי נדון גם בזה אי"ה...

דווקא הבנתי שליהודים במרוקו לא היה הכי רע בעולם, בטח שלא כאשר מסתכלים על יהודים תחת מדינות נוצריות, ליהודים הייתה אוטונומיה שיפוטית, והדיינים יכלו לפסוק לפי ההלכה, והיה לזה תוקף של חוק, אפילו הרב שלום משאש זצ"ל, שהיה הרב הראשי של מרוקו היה מקורב מאוד למלך וקיבל ממנו היתר לדון גם גוים אזרחים, ז"א שאם הרב משאש זצ"ל היה דן גוי/מרוקאי/מוסלמי אזרח למיתה או כלא היה לזה תוקף של חוק.
דרך אגב גם תחת האימפריה העותמנית היה לדיינים אוטונמיה שיפוטית, והחכם באשי היה לו מעמד גבוה.

כחול ולבן,

הצעתי את ההצעה הזאת, אבל חיים בן פסח, יעץ לי לבנתיים, להעלות פה מאמרים על מנת לצבור קהל קוראים קבוע, אבל עוד חזון למועד...

שבוע טוב.

מנותק נץ וגאה בזה

• חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
  • Hierosolyma Victor
« להגיב #13 ב- : פברואר 14, 2009, 20:15:27 »
נץ,
למה אתה מתכוון "להנחיל את מורשת השואה דווקא מהזווית של ההתרחשויות העולמיות העכשויות וכל הקשור לאיסלם"? איך בדיוק עושים זאת?
מה גם שלדעתי המנוח "לא רלוונטי" ממש לא מתאים מסיבה אחת פשוטה: גם היטלר היה לא רלוונטי בשנת 1927, ובשנת 1934 הוא היה מאוד רלוונטי!
תגיד נץ יש לי עוד שאלה - הרי לפי הדת מוסלמית מי שכופר בה אחת דתו להמית, אם כך למה יהודים רבים חיו במשך מאות ואלפי שנים תחת שילטון מוסלמי, ואיפלו החזיקו חזק בתורתם ואמונתם, ולא נרצחו בגלל זה, לפחות לא באותה כמות שתחת שילטון נוצרי?
ערן, טוב ששאלת
א.) אני מפנה אותך ואת שאר חברי הפורום לספרים:
1.) חאג' אמין וברלין- מאת ג'ני לבל http://simania.co.il/bookdetails.php?item_id=26885
2.) הד'ימים- בני חסות: יהודים ונוצרים בצל האיסלם- מאת בת יאור http://simania.co.il/bookdetails.php?item_id=69197
3.) אירוערביה- מאת בת יאור http://simania.co.il/bookdetails.php?item_id=229083 ו...http://he.wikipedia.org/wiki/%D7%90%D7%99%D7%A8%D7%95%D7%A2%D7%A8%D7%91%D7%99%D7%94_:_%D7%94%D7%A6%D7%99%D7%A8_%D7%94%D7%90%D7%99%D7%A8%D7%95%D7%A4%D7%99-%D7%A2%D7%A8%D7%91%D7%99
4.) ג'יהאד ושנאת יהודים- על השורשים הנאציים של מתקפת ה-11 בספטמבר- מאת דוקטור מתיאס קונצל http://www.text.org.il/index.php?book=0804088

ב.)אני חושב שצריך להעלות גם את:
מה שעבר על יהדות צפון אפריקה בפרק הזמן שהם היו תחת השלטון של וישי (תוניס, אלג'יר, מרוקו) ומוסוליני (יהדות לוב) ובעיקר בפרק הזמן שרומל והגרמנים היו שם.
ללמד מה עבר על יהדות סוריה ולבנון תחת צרפת של וישי, ללמד מה עבר על יהודי עיראק בזמן מהפכת ראשיד עלי אל כילאני 1941 ומתקפת חאבנייה שנעשה בעידוד וחימוש ותגבור מצד הרייך השלישי.
את העובדה שמדינות כמו מצרים וסוריה נתנו אזרחות לנאצים בכירים שנמלטו מאימת הדין באירופה (הס מלהזכיר שהם גם התאסלמו על הדרך)
לספר את מה שעבר על יהודי הבלקנים תחת אימת הדיוויזיות של ה-WAFFEN SS המוסלמיות (חאנג'ר ההררית ה-13, סקנדרברג ה-21, וקאמא ה-23)
לספר את קורותיו ופועלו של SS Obergruphenfuherr חאג' אמין וחבורתו, ומצד שני על SS Standartenfuherr פאוזי אל קאוקג'י (מאוחר יותר היה מפקד צבא ההצלה הלבנוני שתקף אותנו מצפון במלחמת העצמאות ב-48').
אפשר גם להרחיב על השינויים שנעשו במכון לחקר הגזע של אלפרד רוזנברג אחרי הצטרפות המוסלמים לסיפור, כן גם על השינויים שנעשו במשרד התעמולה של ד"ר יוזף גבלס.
אפשר להביא את הציטוטים של היטלר על האיסלם מתוך האוטוביוגרפיה של שר החימוש הנאצי אלברט שפאר.
אפשר לבצע את ההקבלות בין חייו של היטלר לחייו של מוחמד (יש הרבה מין הדומה ביניהם באופן מבחיל) דברי היטלר בעל פה ובכתב (מתוך מיין קאמפף) אל מול כתבי ומסורות האיסלם (קוראן, אחדית', סוראת ראסולאללה)

ג.) לגבי רלוונטי או לא, ישנו צורך פשוט להבין את המציאות העכשווית העולמית ולהסיק את המסקנות, לאן העולם הולך, לכן אני דווקא דוחק בך לקרוא את הספרים הנ"ל ולהבין למה באמת הנצרות לא רלוונטית והאיסלם כן, הפחד הקמאי שלך מהנצרות היום הוא פשוט בלתי רצניונאלי, לגבי היטלר הוא גם היה רלוונטי בשנת 1927, אחרת גרמניה הווימארית לא הייתה שמה אותו בכלא לנדסברג בשנת 1924 בעוון בגידה ונסיון הפיכה.
מה גם שאם אתה קורא את מקורותינו מהגמרא ועד האחרונים וכן את ההסטוריה של גרמניה מהרייך השני (תחת "קאנצלר הברזל" אוטו פון ביסמרק) ועד עליית היטלר לשלטון היית מבין למה זה היה באוויר עוד לפני שהיטלר בכלל היה בתכנון ודווקא בגרמניה ולא בשום ארץ אחרת.
מה גם שאתה לא יכול להשוות בין איש אחד עם רעיון חדש (חילוני/פגאני) שצומח על קרקע מאוד מסויימת ובין תחיית דת, זה פשוט לא עומד על אותו בסיס להשוואה.

ד.) לגבי יהודים תחת האיסלם אל מול הנצרות- אני שוב מפנה אותך לספרה של בת יאור בנדון (ראה סעיף א'-2) שם תראה שאם מוציאים את השואה מהמשוואה אינני בטוח כלל ועיקר שאכן הנצרות רצחה יותר והעבירה על דת יותר מאשר האיסלם, להפך הגמור.
אני גם מפנה אותך לאגרות (אגרת תימן, השמד וכו') הרמב"ם בנדון, שתקבל גם קצת גם על החיים תת האיסלם בנדון.

ה.) השואה צריכה להדון לגופה, גם מתוך הנצרות, גם מתוך האיסלם, גם מתוך האימפריה הרומית, גם מתוך ההסטוריוגרפיה הגרמנית/גרמאנית, גם מתוך גרמניה הפרה-נוצרית וגם ללמוד מתוך המקורות הפאגניים הסמליים ששימשו בעירבוביה בגרמניה.

ו.) לגבי יחס האיסלם ליהודים, אני מזכיר לך שהגדרת האיסלם את היהודים, הנוצרים והזורואסטרים זה: "אהיל אל כתאב" (עם הספר) להם ניתנת אופציה שלישית מלבד מוות או איסלם (שלא כמו כל עובדי העבודה זרה ואתאיסטים) שזה להיות "אהיל אל ד'ימה" או "ד'ימים"- בני חסות תחת האיסלם על פי תנאי עומר אבן אל חטאב החליף השני דהיינו השפלה מוחלטת, הרבה מעבר לתנאי החיים היהודים המושפלים היומיומיים תחת ארצות נוצריות.

« עריכה אחרונה: פברואר 14, 2009, 21:35:22 על ידי נץ וגאה בזה »
אלוף מיל. בני פלד ז"ל

מנותק נץ וגאה בזה

• חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
  • Hierosolyma Victor
« להגיב #14 ב- : פברואר 14, 2009, 20:22:34 »
דווקא הבנתי שליהודים במרוקו לא היה הכי רע בעולם, בטח שלא כאשר מסתכלים על יהודים תחת מדינות נוצריות, ליהודים הייתה אוטונומיה שיפוטית, והדיינים יכלו לפסוק לפי ההלכה, והיה לזה תוקף של חוק, אפילו הרב שלום משאש זצ"ל, שהיה הרב הראשי של מרוקו היה מקורב מאוד למלך וקיבל ממנו היתר לדון גם גוים אזרחים, ז"א שאם הרב משאש זצ"ל היה דן גוי/מרוקאי/מוסלמי אזרח למיתה או כלא היה לזה תוקף של חוק.
דרך אגב גם תחת האימפריה העותמנית היה לדיינים אוטונמיה שיפוטית, והחכם באשי היה לו מעמד גבוה.
אני מזכיר לך שבתקופת הרב משאש, מלך מרוקו היה ואסל של צרפת, אז נא לשים דברים בפרופורציה.
אוטונומיות שיפוטיות היו לפרקים בקונסטלציות מסויימות גם תחת ארצות נוצריות, חוץ מזה יהודים אכלו הרבה קש גם תחת האמפריה העות'מאנית, השינוי הגדול חל עם החלת הסכמי הקפיטולציות והחלת חסות הקונסולים של אמפריות נוצריות (אנגליה, צרפת, רוסיה, גרמניה וארה"ב) על יהודים ואחרים שרצו בכך (לרוב לאחר הפעלת קשרים ומתן שוחד לעיתים רחוקות יותר).
« עריכה אחרונה: פברואר 14, 2009, 20:35:22 על ידי נץ וגאה בזה »
אלוף מיל. בני פלד ז"ל

מנותק eran

• חבר(ה) מקצועי(ת)
  • *
« להגיב #15 ב- : פברואר 14, 2009, 22:45:36 »
נץ היקר תודה על ההיתייחסות הארוכה, יש לי כמה הארות:

א) קיבלת את הדברים, חזק וברוך, אני רוצה להפנות אותך להרצאה של הרב מרדכי נויגרשל שליט"א: "נסיונות טרם בא המשיח", שבו הוא מנתח הסכנה של האיסלם לפני בא המשיח:
http://www.beinenu.com
תחפש תחת שמו של הרב באתר...
ב) חשוב ביותר, קיבלתי...

ג) אני רק אצטט לך את מה שאמר ג'ורג' מוסה (היסטוריון יהודי-אמריקני יליד גרמניה. מן החשובים שבחוקרי הנאציזם) : "אילו מישהו היה בא אלי ב-1914 ואומר לי שיש מדינה באירופה שתנסה להשמיד את היהודים, הייתי אומר לו אז: 'איש לא יופתע מהתהומות שלתוכן יכולים הצרפתים לשקוע'".
אתה חכם נץ, תבין לבד...

ד)  [צו מלכותי]  שנתן המלך מולאי עבד אלרחמן לסר משה מונטיפיורי בשנת  1864  שבו נכתב כך: "כל היהודים… יזכו ביחס שווה מצד מושלינו... ואנו נעניש בעזרת אללה כל מי שיעשה עוול ליהודי". המלך חסן השני תרם רבות ליצירת התנאים, שהובילו לשיחות השלום בין ישראל למצרים. המלך הנוכחי, סידי מוחמד השישי, ממשיך את מסורת אבותיו ביחסו ליהודים. יוצאי מרוקו, באשר הם, מוקירים ומתייחסים בחום אל הארץ הזו ואל בית המלוכה שלה, על הדאגה שהם מפגינים כלפי היהודים.
http://israelphilately.org.il/articles/content/he/000857

הרב משאש יצא את מרוקו בדרכו לירושלים כשחסן מלך מרוקו מלווה אותו לשדה התעופה. המלך אף ביקש מהרב משאש כי יברכו לפני צאתו ממרוקו.
http://www.inn.co.il/News/News.aspx/49065

במכתבו בשפה הצרפתית, כותב המלך מחמד השישי: "כי הבול ששלחת אלי באדיבותך הרבה, הינו מרגש ומלא תקוה. דמותו ההיסטורית והסמלית של אביך המנוח, הרב הראשי שלום משאש, אכן הטביעה את חותמה על כל מרוקו בחיי הרוח, בכל הרבדים. אנו רואים אותו כשותף לצבעים הלאומיים, וכממשיך ומחזק את המסר שאיתו ארצנו, מרוקו, לא חדלה מלהזדהות. המסר של עושר רבגוניותו ונאמנותו לזיכרון ולמורשת.
http://www.shasnet.org.il/Front/NewsNet/reports.asp?reportId=127744

ויש עוד הרבה מה להרחיב, אולי בהמשך אי"ה...
« עריכה אחרונה: פברואר 14, 2009, 22:47:33 על ידי eran »

מנותק נץ וגאה בזה

• חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
  • Hierosolyma Victor
« להגיב #16 ב- : פברואר 14, 2009, 23:48:03 »
נץ היקר תודה על ההיתייחסות הארוכה, יש לי כמה הארות:
ג) אני רק אצטט לך את מה שאמר ג'ורג' מוסה (היסטוריון יהודי-אמריקני יליד גרמניה. מן החשובים שבחוקרי הנאציזם) : "אילו מישהו היה בא אלי ב-1914 ואומר לי שיש מדינה באירופה שתנסה להשמיד את היהודים, הייתי אומר לו אז: 'איש לא יופתע מהתהומות שלתוכן יכולים הצרפתים לשקוע'".
אתה חכם נץ, תבין לבד...
ד)  [צו מלכותי]  שנתן המלך מולאי עבד אלרחמן לסר משה מונטיפיורי בשנת  1864  שבו נכתב כך: "כל היהודים… יזכו ביחס שווה מצד מושלינו... ואנו נעניש בעזרת אללה כל מי שיעשה עוול ליהודי". המלך חסן השני תרם רבות ליצירת התנאים, שהובילו לשיחות השלום בין ישראל למצרים. המלך הנוכחי, סידי מוחמד השישי, ממשיך את מסורת אבותיו ביחסו ליהודים. יוצאי מרוקו, באשר הם, מוקירים ומתייחסים בחום אל הארץ הזו ואל בית המלוכה שלה, על הדאגה שהם מפגינים כלפי היהודים.
http://israelphilately.org.il/articles/content/he/000857
הרב משאש יצא את מרוקו בדרכו לירושלים כשחסן מלך מרוקו מלווה אותו לשדה התעופה. המלך אף ביקש מהרב משאש כי יברכו לפני צאתו ממרוקו.
http://www.inn.co.il/News/News.aspx/49065
במכתבו בשפה הצרפתית, כותב המלך מחמד השישי: "כי הבול ששלחת אלי באדיבותך הרבה, הינו מרגש ומלא תקוה. דמותו ההיסטורית והסמלית של אביך המנוח, הרב הראשי שלום משאש, אכן הטביעה את חותמה על כל מרוקו בחיי הרוח, בכל הרבדים. אנו רואים אותו כשותף לצבעים הלאומיים, וכממשיך ומחזק את המסר שאיתו ארצנו, מרוקו, לא חדלה מלהזדהות. המסר של עושר רבגוניותו ונאמנותו לזיכרון ולמורשת.
http://www.shasnet.org.il/Front/NewsNet/reports.asp?reportId=127744
ויש עוד הרבה מה להרחיב, אולי בהמשך אי"ה...
ג.) נחמד, אבל אני חושב שבעניין הזה דווקא מקורותינו מלאים באזהרות רבות מספור, מהגמרא עבור בכמה מגדולי אדמו"רי מזרח אירופה במאה ה-19, עבור בר' עקיבא איגר וכלה בחפץ חיים הזהירו שזו תהיה דווקא ברלין שממנה תצא האש ולא פריז, אני מתאר לעצמי שאתה כבר מכיר את הציטטות הרלוונטיות, כך שאינני צריך לפרט.
מעבר לזה, ספרים רבים המתארים את החיבור בין טורקיה העותמאנית (שביצעה את שואת העם הארמני בחסות מלחמת העולם הראשונה) קיבלה את מלוא התמיכה והעזרה מגרמניה של הקייזר ואוסטריה כבעלי ברית וגם סייעו להשתיק את העניין, התיעוד קיים.
בעוד הצרפתים היו נגד העותמאנים, כשהשולטן העותמאני הצטרף למלחמת העולם ה-1 נגד צרפת ואנגליה, הוא הכריז עליהם ג'יהאד (במפורש, נשמע מוכר?)
חוץ מזה אני גם מפנה אותך לנאום של היטלר ברייכסטאג בו מדבר על אותו שואת העם הארמני שכל העולם בחר לשכוח, להדחיק ולהתעלם ממנו, והוא השתמש במנוף הזה כדי לבצע את שביצע בסופו של דבר בעם היהודי ואחרים באירופה.
אני מציע לך גם לקרוא את הספר "רקוויאם גרמני" של עמוס איילון בו הוא מתאר את שעבר על יהודים בממלכות ובנסיכויות הגרמניות במאה ה-18 ותחילת ה-19, והיחס אליהם מצד הגרמנים ובדגש על האליטה והשליטים (מלך פרוסיה ועוד רבים מנסיכי גרמניה בשעתו) אל מול היחס הצרפתי שהיה טוב לעין ארוך מזה הגרמני.
מה גם שאני שם לב שהעברת את הדיון מ-למה הנצרות ל-למה גרמניה ולא אומה אחרת.

ד.) שוב, הכל טוב ויפה, ואני חוזר ומדגיש את שאמרתי קודם, הנאורות שמפגין מלך מרוקו, לא בא ממנו, אלא מהאדונים מהשאנז אליזה...הנאורות הצרפתית היא זו שנושבת בין השורות ולא מוסלמית, צר לי.
חוץ מזה, שהמכתב הזה בכלל מלא צביעות, ישנו תיעוד של כמה וכמה מעשי רצח של יהודים שנעשה ע"י מוסלמים במרוקו אחרי 1864 עליהם ה"עונש" שקיבלו היה קנס של סכום כסף עלוב ואיזה נו נו נו ותו לא, להלן ה- "נעניש בעזרת אללה כל מי שיעשה עוול ליהודי" שלך ואיך הוא התגלם במציאות, דווקא בשל כך אני דוחק בך לקרוא את ספרה של בת יאור וכן את ההסכמות הרבות שקבלה על הספר מצד שורה רחבה של חוקרים והסטוריונים.
« עריכה אחרונה: פברואר 14, 2009, 23:59:14 על ידי נץ וגאה בזה »
אלוף מיל. בני פלד ז"ל

מנותק eran

• חבר(ה) מקצועי(ת)
  • *
« להגיב #17 ב- : פברואר 15, 2009, 01:26:11 »
ג.) נחמד, אבל אני חושב שבעניין הזה דווקא מקורותינו מלאים באזהרות רבות מספור, מהגמרא עבור בכמה מגדולי אדמו"רי מזרח אירופה במאה ה-19, עבור בר' עקיבא איגר וכלה בחפץ חיים הזהירו שזו תהיה דווקא ברלין שממנה תצא האש ולא פריז, אני מתאר לעצמי שאתה כבר מכיר את הציטטות הרלוונטיות, כך שאינני צריך לפרט.
מעבר לזה, ספרים רבים המתארים את החיבור בין טורקיה העותמאנית (שביצעה את שואת העם הארמני בחסות מלחמת העולם הראשונה) קיבלה את מלוא התמיכה והעזרה מגרמניה של הקייזר ואוסטריה כבעלי ברית וגם סייעו להשתיק את העניין, התיעוד קיים.
בעוד הצרפתים היו נגד העותמאנים, כשהשולטן העותמאני הצטרף למלחמת העולם ה-1 נגד צרפת ואנגליה, הוא הכריז עליהם ג'יהאד (במפורש, נשמע מוכר?)
חוץ מזה אני גם מפנה אותך לנאום של היטלר ברייכסטאג בו מדבר על אותו שואת העם הארמני שכל העולם בחר לשכוח, להדחיק ולהתעלם ממנו, והוא השתמש במנוף הזה כדי לבצע את שביצע בסופו של דבר בעם היהודי ואחרים באירופה.
אני מציע לך גם לקרוא את הספר "רקוויאם גרמני" של עמוס איילון בו הוא מתאר את שעבר על יהודים בממלכות ובנסיכויות הגרמניות במאה ה-18 ותחילת ה-19, והיחס אליהם מצד הגרמנים ובדגש על האליטה והשליטים (מלך פרוסיה ועוד רבים מנסיכי גרמניה בשעתו) אל מול היחס הצרפתי שהיה טוב לעין ארוך מזה הגרמני.
מה גם שאני שם לב שהעברת את הדיון מ-למה הנצרות ל-למה גרמניה ולא אומה אחרת.

ד.) שוב, הכל טוב ויפה, ואני חוזר ומדגיש את שאמרתי קודם, הנאורות שמפגין מלך מרוקו, לא בא ממנו, אלא מהאדונים מהשאנז אליזה...הנאורות הצרפתית היא זו שנושבת בין השורות ולא מוסלמית, צר לי.
חוץ מזה, שהמכתב הזה בכלל מלא צביעות, ישנו תיעוד של כמה וכמה מעשי רצח של יהודים שנעשה ע"י מוסלמים במרוקו אחרי 1864 עליהם ה"עונש" שקיבלו היה קנס של סכום כסף עלוב ואיזה נו נו נו ותו לא, להלן ה- "נעניש בעזרת אללה כל מי שיעשה עוול ליהודי" שלך ואיך הוא התגלם במציאות, דווקא בשל כך אני דוחק בך לקרוא את ספרה של בת יאור וכן את ההסכמות הרבות שקבלה על הספר מצד שורה רחבה של חוקרים והסטוריונים.

ג) אתה יודע מה נץ אתה צודק, אני בכלל נמשך אחרי אחרי גישתו של פרופ' דניאל גולדהגן שמוכיח בהקדמה של הספר "תליינים מרצון בשירות היטלר"  ששהאנטישמיות שאליה הטיפה הנצרות במשך כל השנים (והוא מביא ים אסמכתאות)  בעצם היוותה את הקלות של העם הגרמני (שהיה רובו ככולו נוצרי) לקבל את הגישה האלמינציוניסטית של היטלר כלפי היהודים - ומשם הדרך לשואה הייתה קצרה מאוד!!
רק רציתי להראות את הצד השני של המטבע, דבריו של מוסא הם מעניינים, אבל לא נכונים ככלל... ובכלל בדברי רבותינו הקדושים הם נר לרגלינו, והמקורות שהבאת נכונים הם, וכמו שכתבת, ואכמ"ל.
יש לי את הספר "רקוויאם גרמני" בבית, ספר מופת, ממש ממולץ לדעתי...
תראה נץ אני חושב שאין פניה של החזית הנוצרית, כפניה של החזית האיסלמית, שניהם פועלים ברמות שונות של סכנה.
החזית הנוצרית מספקת סכנה תיאולוגית, כאשר היא עובדת בצורה מיסיונרית ומנסה לצוד נפשות יהודיות, מה גם שלכנסיה חלק חשוב מאוד באנטישמיות המודרנית. לאחרונה רכשתי 2 ספרים שנקראים:
The Popes Against the Jews: The Vatican's Role in the Rise of Modern Anti-Semitism
וספרו של פרופ' גולדהגן:
A Moral Reckoning: The Role of the Church in the Holocaust and Its Unfulfilled Duty of Repair"

לעומת זאת מהאיסלם יש סכנה יותר פיזית קיומית מאשר תיאולגית-פילוסופית, וכמו שכותב הרב יהודה דוד אייזנשטיין בספרו "אוצר הויכוחים": כאשר יסד מוחמד את דתו בין הישמעאלים... הוצרכו הרבנים לענות גם על ויכוחי הישמעאלים במידה מועטת".

מה גם שאנחנו לא צריכים כלכך מהר לשכוח את ההיסטוריה, לא הרבה יודעים שהאינקווזיציה הוקמה בשנת 1184 ובוטלה סופית רק בשנת 1834 כלומר מוסד האימים הזה שעינה ושרף חיים בשם "דת החסד והרחמים" עשרות אלפים מאחינו התקיים במשך 650 שנים, על דעת ובעידוד וביוזמת ראשי הכנסיה הנוצרית ימ"ש...

ה) נץ אחי היקר עדיין לא ענית לי השאלה - אם לפי הדת המוסלמית, אדם שכופר בה דינו מיתה - למה לא הרגו את היהודים כפי שחוק דתם מחייב?
זאת לא שאלה שמאלנית, או קנטרית חלילה, סתם פשוט מנסה להבין למה, אולי תסביר לי?

שבוע טוב

אהה, נ.ב: תזכורת מהעבר: אלפי ניאו נאצים הפגינו היום בגרמניה בעיר דרזדן לזכר יום השנה ה-64 להפגזת העיר ע"י בעלות הברית במלה"ע ה-2:
http://news.walla.co.il/?w=/22/1435627

מנותק נץ וגאה בזה

• חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
  • Hierosolyma Victor
« להגיב #18 ב- : פברואר 15, 2009, 01:53:57 »
ג) אתה יודע מה נץ אתה צודק, אני בכלל נמשך אחרי אחרי גישתו של פרופ' דניאל גולדהגן שמוכיח בהקדמה של הספר "תליינים מרצון בשירות היטלר"  ששהאנטישמיות שאליה הטיפה הנצרות במשך כל השנים (והוא מביא ים אסמכתאות)  בעצם היוותה את הקלות של העם הגרמני (שהיה רובו ככולו נוצרי) לקבל את הגישה האלמינציוניסטית של היטלר כלפי היהודים - ומשם הדרך לשואה הייתה קצרה מאוד!!
רק רציתי להראות את הצד השני של המטבע, דבריו של מוסא הם מעניינים, אבל לא נכונים ככלל... ובכלל בדברי רבותינו הקדושים הם נר לרגלינו, והמקורות שהבאת נכונים הם, וכמו שכתבת, ואכמ"ל.
יש לי את הספר "רקוויאם גרמני" בבית, ספר מופת, ממש ממולץ לדעתי...
תראה נץ אני חושב שאין פניה של החזית הנוצרית, כפניה של החזית האיסלמית, שניהם פועלים ברמות שונות של סכנה.
החזית הנוצרית מספקת סכנה תיאולוגית, כאשר היא עובדת בצורה מיסיונרית ומנסה לצוד נפשות יהודיות, מה גם שלכנסיה חלק חשוב מאוד באנטישמיות המודרנית. לאחרונה רכשתי 2 ספרים שנקראים:
The Popes Against the Jews: The Vatican's Role in the Rise of Modern Anti-Semitism
וספרו של פרופ' גולדהגן:
A Moral Reckoning: The Role of the Church in the Holocaust and Its Unfulfilled Duty of Repair"
לעומת זאת מהאיסלם יש סכנה יותר פיזית קיומית מאשר תיאולגית-פילוסופית, וכמו שכותב הרב יהודה דוד אייזנשטיין בספרו "אוצר הויכוחים": כאשר יסד מוחמד את דתו בין הישמעאלים... הוצרכו הרבנים לענות גם על ויכוחי הישמעאלים במידה מועטת".
מה גם שאנחנו לא צריכים כלכך מהר לשכוח את ההיסטוריה, לא הרבה יודעים שהאינקווזיציה הוקמה בשנת 1184 ובוטלה סופית רק בשנת 1834 כלומר מוסד האימים הזה שעינה ושרף חיים בשם "דת החסד והרחמים" עשרות אלפים מאחינו התקיים במשך 650 שנים, על דעת ובעידוד וביוזמת ראשי הכנסיה הנוצרית ימ"ש...
ה) נץ אחי היקר עדיין לא ענית לי השאלה - אם לפי הדת המוסלמית, אדם שכופר בה דינו מיתה - למה לא הרגו את היהודים כפי שחוק דתם מחייב?
זאת לא שאלה שמאלנית, או קנטרית חלילה, סתם פשוט מנסה להבין למה, אולי תסביר לי?
ג.) ערן, לגבי הניתוח שלך ולגבי המקורות של הנצרות שמביא פרופ' גולדהגן, הכל נכון לא חולק על דבר, יש כאן הסכמה מלאה בינינו, כל שאני טוען הוא שהיום הסכנה היא סכנה איסלמית על עצם קיומנו, אף אחד לא מנסה כבר כמעט מאה שנה כמעט להמיר את דתנו, פשוט לשחוט מבלי למצמץ.
אני גם מזכיר לך שרוב מוחלט של גרמניה הם פרוטסטנטים, ורק מיעוט (באווריה) קתולים, דבר שמעיד על דחיית הגרמנים את האפיפיור גם אם זה היה (פיוס ה-12) כן עושה מאמצים למען היהודים, מרטין לותר שגרם לפילוג הגדול בעולם הנוצרי לתחילת הרפורמציה היה גרמני, אני חושב שזה אומר הכל, כך שהנצרות היא לא חטיבה אחת ובבואנו לשפוט אותה לצריך לעשות את ההפרדה הרלוונטית בין הכנסיות המזרחיות למיניהם (שגם הם לא מקבלות את האפיפיור כאוטוריטה) לכנסיה הקתולית ולבסוף לכנסיה הפרוטסטנטית לספיחיה ולכיתותיה השונים.
אני טוען שדווקא החילון (האתאיזם), הניהליזם, הספקנות המוחלטת (עמלק=ספק), ההתפרקות מהערכים, מבית היוצר האדומי הם הסכנה הגדולה ולא הנצרות שאבד עליה הכלח (ישנם עדיין כמה כיתות אזוטריות שעדיין פעילות מסיונרית בינות ליהודים, על פי דיווחי ארגון "יד לאחים", אבל הם מיעוט בטל בנצרות), זאת אומרת שהנצרות כבר לא מעמידה כל סכנה ברמה התיאולוגית כי הנוצרים בעצם במערב (בדגש על אירופה) זנחו את הנצרות מאחורי גוום ופנו לחילון המוחלט.
מאידך סכנת הכליה הפיזית היא המאיימת עלינו, המאה ה-20 מאות הג'נוסייד החילוני מבית היוצר הפאשיסטי או הקומוניסטי (שניהם אנטי יהודים ויהדות ושניהם גם אנטי-נוצרים) את רעיון הכליון אמצו המוסלמים משני תורות חילוניות אלו בצירוף השנאה העתיקה ליהודים מתוך מקורות האיסלם (קוראן, אחדית', סוראת ראסולאללה).
אני מזכיר לך גם שאת רעיון האינקוויזיציה שאבו הנוצרים בכלל מהמוסלמים שקימו מוסד דומה (ח'ליפות בית עבאס ולאחר מכן הטירוף של האל-מוחדים בספרד)
לטיפול שכולו רשע טהור במי שהתאסלם רק למראית עין וחזר בהחבא לדתו המקורית, שום דבר באינקויזיציה של תומאס דה טורקוומדה לא היה מקורי נוצרי.
כנ"ל גם התיוג של היהודים בטלאי צהוב, זה גם המצאה מוסלמית.

ה.) אז הנה אני מסביר לך בפעם השניה אולי פספסת את זה פעם קודמת:
לגבי יחס האיסלם ליהודים, אני מזכיר לך שהגדרת האיסלם את היהודים, הנוצרים והזורואסטרים זה: "אהיל אל כתאב" (עם הספר) להם ניתנת אופציה שלישית מלבד מוות או איסלם (שלא כמו כל עובדי העבודה זרה ואתאיסטים) שזה להיות "אהיל אל ד'ימה" או "ד'ימים"- בני חסות תחת האיסלם על פי תנאי עומר אבן אל חטאב החליף השני דהיינו השפלה מוחלטת, הרבה מעבר לתנאי החיים היהודים המושפלים היומיומיים תחת ארצות נוצריות.
אלוף מיל. בני פלד ז"ל

מנותק eran

• חבר(ה) מקצועי(ת)
  • *
« להגיב #19 ב- : פברואר 15, 2009, 02:50:26 »
נץ, תמונות מעניינות...  יש לי מספר הארות:

ג) לגבי המיסיון הנוצרי: נתונים מדברים על כך שרק בא"י בלבד יש למעלה מ-50 אלף מיסיונרים (יהודים למען יש"ו, יהדות משיחית), שזה יותר מאשר כל המיסיונרים שיש בכל רחבי אסיה ביחד!!!
הרה"ר יונה מצגר שליט"א אמר שלצערו הוא מקבל מפקיד במשרד הפנים מידי חודש בחודשו חוברות עם עשרות ומאות שמות של יהודים שהחליטו להתנצר, אני מדבר איתך על יהודים שחיים במנדית ישראל, בשנת 2009!!!
מה גם שאני ממליץ לך לקרוא את ספרו של הרב פרופ' אברהם קושלבסקי "מפגשים בין יהדות מדע וטכנולוגיה" עמ' 153-155 ששם הוא מדבר על הרנסנס של הכנסיה הקתולית, ובלשונו: "המאבק בכנסיה נגמר, התנועות הסוציאליסטיות לא מימשו את התיקוות שתלו בהן, המלפגות הקומוניסטיות הפכו לכוח מאיים ומשעבד יותר מן הכנסיה בשעתה, ובאופן פראדוקסאלי הכנסיה והדת הפכו לתקווה היחידה להחזרת החופש המדינות הגוש במזרחי". (המאמר נכתב קודם נפילת הקומוניזם ב-1991).

מה גם שהרב מרדכי דוד נויגרשל בהרצאתו "האפיפיור הבייתה" אומר כך: "הייתי ברצאות במונטריאול עם בחור מעניין בשם ד"ר דוד מנשה הוא עצמו למד 7 שנים באוניברסיטיה של האפיפיור בוותיקן אח"כ חזר בתשובה, והוא אמר שהוא למד 7 שנים באוניברסיטיה של האפיפיור בוותיקן ושם יש מטרה אחת - מיסיון!! זה המטרה שלהם. אז שאלו אותו האם ניסו להטביל אותך בכח? הוא אמר - אתם לא תופסים היום אין בכח. א"י מוצפת מיסיורנים וירושלים יותר מכל מקום אחר, כל האמצעים כשרים בעיניהם היום לקנות אחיזה בנשמות יהודיות".

ה) הבנתי, תודה אחי, כל הזמן לומדים משהו חדש...

נ.ב - אז אתה אומר שלמוסלמים ימ"ש יש בעצם "זכויות יוצרים" על אותם פטנטים של דיכוי, טוב לדעת... אבל יודע אני שגם הכנסיה הייתה די יצירתית, והעלתה רעיונות משלה, כפי שרואים כיום אחרי שהמוזיאונים של מרתפי האינקווזיציה נפתחו לציבור הרחב...

והוא רחום יכפר עוון...
« עריכה אחרונה: פברואר 15, 2009, 02:54:17 על ידי eran »

מנותק נץ וגאה בזה

• חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
  • Hierosolyma Victor
« להגיב #20 ב- : פברואר 15, 2009, 12:26:49 »
נץ, תמונות מעניינות...  יש לי מספר הארות:
ג) לגבי המיסיון הנוצרי: נתונים מדברים על כך שרק בא"י בלבד יש למעלה מ-50 אלף מיסיונרים (יהודים למען יש"ו, יהדות משיחית), שזה יותר מאשר כל המיסיונרים שיש בכל רחבי אסיה ביחד!!!
הרה"ר יונה מצגר שליט"א אמר שלצערו הוא מקבל מפקיד במשרד הפנים מידי חודש בחודשו חוברות עם עשרות ומאות שמות של יהודים שהחליטו להתנצר, אני מדבר איתך על יהודים שחיים במנדית ישראל, בשנת 2009!!!
מה גם שאני ממליץ לך לקרוא את ספרו של הרב פרופ' אברהם קושלבסקי "מפגשים בין יהדות מדע וטכנולוגיה" עמ' 153-155 ששם הוא מדבר על הרנסנס של הכנסיה הקתולית, ובלשונו: "המאבק בכנסיה נגמר, התנועות הסוציאליסטיות לא מימשו את התיקוות שתלו בהן, המלפגות הקומוניסטיות הפכו לכוח מאיים ומשעבד יותר מן הכנסיה בשעתה, ובאופן פראדוקסאלי הכנסיה והדת הפכו לתקווה היחידה להחזרת החופש המדינות הגוש במזרחי". (המאמר נכתב קודם נפילת הקומוניזם ב-1991).
מה גם שהרב מרדכי דוד נויגרשל בהרצאתו "האפיפיור הבייתה" אומר כך: "הייתי ברצאות במונטריאול עם בחור מעניין בשם ד"ר דוד מנשה הוא עצמו למד 7 שנים באוניברסיטיה של האפיפיור בוותיקן אח"כ חזר בתשובה, והוא אמר שהוא למד 7 שנים באוניברסיטיה של האפיפיור בוותיקן ושם יש מטרה אחת - מיסיון!! זה המטרה שלהם. אז שאלו אותו האם ניסו להטביל אותך בכח? הוא אמר - אתם לא תופסים היום אין בכח. א"י מוצפת מיסיורנים וירושלים יותר מכל מקום אחר, כל האמצעים כשרים בעיניהם היום לקנות אחיזה בנשמות יהודיות".
ה) הבנתי, תודה אחי, כל הזמן לומדים משהו חדש...
נ.ב - אז אתה אומר שלמוסלמים ימ"ש יש בעצם "זכויות יוצרים" על אותם פטנטים של דיכוי, טוב לדעת... אבל יודע אני שגם הכנסיה הייתה די יצירתית, והעלתה רעיונות משלה, כפי שרואים כיום אחרי שהמוזיאונים של מרתפי האינקווזיציה נפתחו לציבור הרחב...
והוא רחום יכפר עוון...
ג.) שוב, אתה צודק שקיים פעילות מסיונרית אבל הפעילות הזו נעשית בשם כתות ותתי זרמים בנצרות הפרוטסטנית בעיקר (ולא הקתולית שפעולת בעיקר באסיה, אפריקה ודרום אמריקה- למרות שבשני האחרונות האיסלם עושה יותר נפשות בעשור-שניים האחרונים).
הכנסיות המזרחיות לעומת זאת לא פעילות מיסיונרית בקרב יהודים בארץ, שוב נא לשים דגש על המקורות של הפעילות הזאת למען החידוד.
הרנסנס של הכנסיה הקתולית הוא במדינות עולם שלישי, שוב לא נוגע אלינו, וכשהאיסלם מאיים על הותיקן באופן ישיר (בדמות מסגד אדיר מימדים שמאפיל בגודלו וגובהו על הקאפלה הסיסטינית בקו אווירי ישיר רומא גופה והכל במימון סעודי, וכן בדמות הגדלה אינטנסיבית של כמות המוסלמים באירופה בכלל ובאיטליה בפרט, אני גם מזכיר לך שבמילאנו בחצר של קתדרלה אדירת מימדים, קיימו המוסלמים תפילה לכיוון מכה והשתלטו על האיזור ולא נתנו לקתולים להכנס, תוך השלטת פחד ואימה, זה מעשה סמלי שאומר הכל, זה היה לפני חודש)
אני מזכיר לך את האפיפיור הנוכחי (ראצינגר,בנדיקטוס ה-16) שבמיסה ציטט קיסר ביזאנטי מלפני 800 שנה שאמר על האיסלם שמשתמש בשיטות ברוטואליות וטרור כדי לצרף עוד מאמינים לדתם (דין מוחמד אל סייף) המוסלמים בתגובה שרפו כנסיות ומנזרים והרגו נזירות וכמרים ותקפו אחרים, יומיים אח"כ האפיפיור התנצל בחיל ורעדה, שוב, עוד מעשנה סמלי שמסמל מגמה, כשעומד אימאם באמצע לונדון ואומר: "דגל האיסלם יתנוסס מעל בית הפרלמנט הבריטי, דגל האיסלם יתנוסס מעל קריית הותיקן, דגל האיסלם יתנוסס מעל הבית הלבן"- אני מאמין לו.
אולי זה בגדר הנבואה: "ועלו מושיעים בהר ציון לשפוט את הר עשו"- רק הקב"ה יודע...
אני גם מזכיר לך שהיה זה התיאולוג הנוצרי אוגוסטינוס בן המאה ה-4 למיניינם, שאמר שעל העם היהודי להיות נרדף, נע ונד וללא מנוחה [כיוון שראו הנוצרים שהעם היהודי עדיין קיים בניגוד לתפיסת ההחלפה (VERUS ISRAEL)] ומעל הכל מושפל, אך זה לא התקרב להשפלה היהודית תחת האיסלם שכן על פיהם היהודים קוללו על ידי אללה בהיותם רוצחי הנביאים- עיסא ויזיד (יש"ו ויוחנן המטביל כמבשרים את בא מוחמד איבן עבדאללה איבן אל מוטאלב עבד אל האשם- אירוניה) ולכן הם נידונים להיות מושפלים עולמית והפכו לצאצאי הקופים והחזירים (דומה לאנטישמיות הזאולוגית של הנאצים, שוב, לא המצאה נוצרית)
עד אשר יגיע אחרית הימים (חדית' אל בוקארי 680): "באחרית הימים היהודי יברח מאת המוסלמי ויתחבא מאחורי העץ והאבן, או אז יפתחו פיהם ויאמרו- הו מוסלמי הו עבד אללה  הנה יהודי מאחורי בא והרגהו"
אני מזכיר לך את הקטע של האימאם במסגד בעיראק ב-2003 שמצטט בדיוק את זה בעוד שולף חרב מנדנה וזועק אחר כך:" אללה אכבר" "ג'יהאד פי סאביל אללה"- מופיע בסרט אובססיה מלחמתו של האיסלם במערב, אגב, אתה זה שהבאת קישור לסרט הזה ממש, להלן תיזכורת:
http://hayamin.org/forum/index.php/topic,17488.0.html
בסופושל דבר אם הותיקן יפול (והוא יפול) אז כל מאמציהם היו לשווא.

ה.) נכון, הם גילו יצירתיות, אבל הקונספט של מוסד שרודף כאלו שהתאסלמו רק למראית עין, הוא אכן מוסלמי, והוא נעשה בחסות הח'ליף והמועתזילה (מועצת הדת של האיסלם בח'ליפות, מקביל לקונקלבה של החשמנים בותיקן מבחינת מעמד).

אלוף מיל. בני פלד ז"ל

מנותק יחיאל

• חבר(ה) של כבוד
  • *
« להגיב #21 ב- : פברואר 15, 2009, 16:28:10 »

אני חייב לשאול, באיזה הקשר נעמי שמר אמרה את זה?
כי אני ממש מופתע מהדיעות שלה...

מנותק נץ וגאה בזה

• חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
  • Hierosolyma Victor
« להגיב #22 ב- : פברואר 15, 2009, 16:32:21 »
אני חייב לשאול, באיזה הקשר נעמי שמר אמרה את זה?
כי אני ממש מופתע מהדיעות שלה...
אין מה להיות מופתע מהדעות, נעמי שמר הייתה יחידה בדור, אישה מיוחדת ששחתה נגד הזרם, יהי זכרה ברוך.
מי שמכיר את שיריה והתבטאויותיה האחרות, לא מופתע מזה.

ולגבי ההקשר, נו, היא אמרה את זה בקשר לשמשון ויובב מפינוקיו, לא צריך הקשר, הציטטה מאוד ברורה וחד משמעית.
אלוף מיל. בני פלד ז"ל

מנותק יחיאל

• חבר(ה) של כבוד
  • *
« להגיב #23 ב- : פברואר 15, 2009, 16:45:09 »
אני לא מתחבר למוזיקה בסגנון של נעמי שמר ז"ל כנראה בגלל זה לא ידעתי על זה
ברור שאני מכיר את השירים שלה שכולם גדלו עליהם ומה ששומעים ברדיו אבל לא יותר מזה...

מנותק eran

• חבר(ה) מקצועי(ת)
  • *
« להגיב #24 ב- : פברואר 15, 2009, 17:16:52 »
נץ,

דווקא בגלל שהדברים שאתה אומר נכונים הם, אני רוצה להפנות אותך למאמר הבא של משה פייגלין (!) "קהילה אמונית":
"בשונה מהשמאל - הציבור הלאומי, ובמיוחד הציבור הדתי לאומי, מסוגל לעכל את הנקודה הזו ולהתמודד עמה. אך דווקא אצל הציבור הזה – הולכת ומתפתחת במהירות אשליה באשר לסכנה דתית מסוכנת אף יותר מהאסלם. דווקא הציבור הלאומי והלאומי/דתי נותן לנצרות – להיכנס דרכו ולהשתלט אט אט על ההוויה הישראלית. הכיבוש הנוצרי מסוכן הרבה יותר מן הכיבוש המוסלמי משום שהוא אינו ישיר. הוא אינו אלים. הוא מחבק, הוא תומך, הוא מתחבר כנגד האויב המוסלמי, הוא תומך בארץ ישראל השלמה – הוא אפילו מכריז על קדושת החיבור של עם ישראל, עם ארץ ישראל ותורת ישראל, הוא רק שוכח להזכיר לנו מי הוא אותו עם ישראל ומה היא אותה תורת ישראל.

הציבור הלאומי אינו מודע לאיזה היקף ואיזה עומק חדרה ההשפעה הנוצרית בישראל. מול הסתרת כוונותיהם, והכסף הקל שהם משקיעים בכל מטרה הנראית כראויה מלכתחילה, הפיתוי להתחבר לנוצרים הללו הוא פיתוי גדול מאוד. גם לי לקח זמן להבין במה בדיוק מדובר ובינתיים הספקתי לקבל תרומות אחדות מגורמים נוצריים. הם נתנו להבין שהם בני נוח – כלומר גויים ללא דת. הם הבהירו כי הם אינם שייכים לשום כנסיה וכי הצלב מאוס עליהם, הם רק שכחו להסביר שעבורם אלוהים זה ישוע הנוצרי, ועם ישראל אלו המאמינים בו. ב"ה – מיד כשהבנתי את התמונה הכוללת, ניתקתי כל מגע עמם..."
הקישור של המאמר:
http://www.kehilaemunit.org/index.php?option=com_content&task=view&id=5128&Itemid=13

אני גם רוצה להפנות אותך לאתר אינטרנט שהוקם בעקבות ספר שלם שנכתב בנושא שנקרא: "על פתחה של רומי" (הרב נויגרשל שליט"א דווקא המליץ לי עליו), שדן מאוד בארוכות בכל נושא הנצרות ומקעקע את טענותיהם אחת לאחת. רכשתי את הספר אצל פנחס ראובן בבני-ברק ( כולם מכירים שם אותו) עלה לי כולה 18 ש"ח...
במיוחד אני יפנה אותך לקישורים לסרטונים בנושאים מגוונים הקשורים למשיחיים, אני ממליץ על "ערוץ 1: מבצע נרחב של הכת המשיחית בצפון הארץ":
http://www.xmessianic.co.il/?CategoryID=190
תראה את זה אחי נץ, זה כולה סירטון של 3 וחצי דקות, אני אומר לך זה ממש פותח עיינים!
« עריכה אחרונה: פברואר 15, 2009, 17:24:20 על ידי eran »