כתב נושא: קלגסי צה"ל הרסו הלילה את ביתו של ידידינו נעם פדרמן  (נקרא 1225 פעמים)

0 משתמשים ו- 1 אורח נמצאים בנושא זה.

מנותק האלקשי

• מנהל(ת) גלובלי(ת)
  • חבר(ה) של כבוד
  • *
פדרמן: 18 שנות נישואין בהריסות
רעייתו של נעם פדרמן מתארת את הלילה המצמרר בו הסתתרה מעבר לדלת עם ילדיה וחזתה ביס"מניקים מטילים הרס בביתה והופכים אותו לעיי חורבות.
שמעון כהן

אלישבע פדרמן, רעייתו של פעיל הימין נעם פדרמן, שביתה נהרס הלילה בידי כוחות הביטחון מספרת על אירועי הלילה המצמרר שחוותה עם תשעת ילדיה ובעלה שנעצר דקות לאחר שהגיע לביתה נהר האדם של אנשי יס"מ.

"כמדי מוצאי שבת אנחנו הולכים לישון בשעה מאוחרת. בשעה 1:25 קיבלנו טלפון מידידים שסיפרו לנו שהם שמעו שכוחות ביטחון בדרך אלינו והם חוששים שהכוונה היא להרוס את החווה. זה היה מוזר. לא הייתה כל התראה לכך ולכן התלבטנו אם להתקשר לחברים ולקרוא לעזרה. בעוד אנחנו מתלבטים שמענו כלבים בחוץ. הסתכלנו מהחלון וראינו נהר שחור זורם לעבר הבית. באפילה שמסביב קשה היה לראות אבל היה ברור שאלה אנשי יס"מ", מספרת פדרמן.

"נועם יצא מהבית לראות מה קורה ובתוך שניות הוא נעצר. נעלתי מיד את הבית. הילדים היו ישנים במיטות. חשבתי שאולי הכוונה שלהם היא הרס הקראוון שמאחורי הבית. לא חשבתי שהם בדרך לבית עצמו. לפני שנה באו להרוס ואמרו לי שיש צו להרס הקראוון ולא להרס הבית. חשבתי שזו הכוונה שלהם גם הפעם, אבל בתוך שניות, אולי דקה הם שברו את כל החלונות. הם שברו את החלונות גם בחדרי הילדים על הילדים שישנו במיטות. תוך כדי אני מעירה את הילדים. הבית התמלא בצעקות. הילדים נכנסו להיסטריה ורצו אלי לחדר. ביקשתי מהיס"מניקים שיתנו לי לדבר איתם ולהרגיע. הם לא נתנו לי וצעקו 'צאו, צאו, צאו' ".

בשלב זה מבקשת אלישבע מבנה בן ה-12 לקחת את שני אחיו, בגיל 6 ובגיל 8 שחששו מאוד להגיע לבתים הקרובים ביותר בקרית ארבע, לבקש מבעלי הבית להתקשר לסבתם כדי שזו תגיע למקום לסייע בטיפול בילדים הקטנים. הילדים הגדולים יותר מתעקשים להישאר במקום. אלישבע החוששת לשלומם אם יישארו לבדם מחליטה להישאר גם היא במקום כשאיתה התינוקת בת חודשים ספורים.

אלישבע והילדים נשארים בחדר הפנימי ודרך חרך הדלת חוזים בביתם הופך לעיי חורבות בידי אנשי היס"מ. "דרך הדלת ראיתי איך היס"מניקים שוברים ארונות, זורקים ציוד, שוברים מיטות, זורקים ספרים, בגדים ואת כל מה שהיה על הריצה. אחרי ההרס נשאר רק החדש שהיינו בו. הם הוציאו אותנו בכוח תוך כדי מכות ואלימות קשה ביותר. שמעתי אותם מעבירים בינם לבין עצמם הוראות בקודים מוסכמים מראש ופתאום מצאתי את עצמי עם הידיים מסובבות לאחור ואחרי שניות כשהראש הפוך. הכו אותי ואת הילדים באופן שיטתי. כעת אני חבולה לחלוטין למרות שלא נשבר לי כלום בגוף, כך גם הילדים", אומרת פדרמן המציינת כי ביתה הגדולה חששה שידה נשברה על ידי אנשי היס"מ, אולם עד לשעות הבוקר לא נבדקה על ידי רופא.

"שאלתי אותם מה אתם עושים. אחרי כמה דקות שלא ענו לי הם הוציאו חתיכת נייר, נופפו בה ואמרו לי שזה צו שקובע שצריך להוציא אותנו", היא מספרת. "הם הודיעו לי שאנחנו עצורים. הפרידו אותי מהתינוקת והעלו אותי ואת הבת הגדולה על אחד הרכבים. את שאר הילדים העלו על שני רכבים אחרים. חששתי לשלום התינוקת שבכתה כשהוציאו אותה ממני. ביקשתי לראות אותה. זה לא עניין אף אחד".

רכבי המשטרה יצאו בדרכם לתחנת גוש עציון, אולם בדרך אירעה תקלה ברכב בו הובלו אלישבע וביתה. "הרכב עצר לשעה וחצי", היא מספרת.

הרכב תוקן והרכב המשיך את דרכו לתחנת המשטרה. "לא היה לי כלום. לא טיטולים. לא מטרנה. לא בגדים".

בשעה 4:00 בבוקר הודיעו לאלישבע פדרמן שוטרי התחנה כי היא משוחררת. היא הועלתה על רכב משטרתי והוחזרה לחווה, אל מול הריסות ביתה. "איפשהו מצאתי בין ההריסות את המפתחות של הרכב. את הרכב הם לא הרסו". ברכב נסעה פדרמן לבית אחותה ובבוקר שבה אל ההריסות "לחפש בין ההריסות ציוד, בגדים, מעילים לילדים. 18 שנות נישואים קבורים בין ההריסות..."

וכעת היעד של פדרמן ברור ונוקב: "לחזור ולבנות. ליישב את המקום. זו אדמה שלנו", היא אומרת. "הקב"ה רוצה שנהיה שם. אנחנו מאמינים בכך בכל מאודנו. נחזור לשם בכל מחיר גם אם נצטרך לגור באוהל. זו התפילה שלי".

יצוין כי לקראת ביצוע ההריסות הוציא מפקד אוגדת איו"ש צו שטח צבאי סגור על איזור הפינוי, אך כלל בו גם את כלי התקשורת. מהשעה 01:30 בלילה ועד 07:00 בבוקר, לא התאפשרה כניסת כתבים וצלמים לאתר ההרס של שתי החוות בהן נהרס רכוש אזרחי רב.

יו"ר סיעת האיחוד הלאומי-מפד"ל, ח"כ אורי אריאל, מוחה על החלטת הצבא ופנה לשר הביטחון אהוד ברק באזהרה בה קבע כי מדובר בתקדים חמור, שלא היה לו אח ורע בעבר. "כנראה שלא לחינם במקביל למניעת כניסת העיתונאים, זורמות התלונות על שימוש מוגזם באלימות שוטרים, על פינוי ללא צו, ועל מעשי אכזריות ואטימות של המפנים", כותב אריאל לברק. "כשאין עין מפקחת של כלי התקשורת – מרשים לעצמם אנשי 'החוק', לתת דרור ליצריהם האפלים והסדיסטיים".

אריאל דורש מברק להבהיר מי בצה"ל החליט על סגירת האזור גם לכלי התקשורת, ולהתנות שימוש בצו שכזה בעתיד רק במקרים מובהקים של סודיות או ביטחון מידע. 

http://www.inn.co.il/News/News.aspx/180829

מנותק יחיאל

• חבר(ה) של כבוד
  • *
קלגסי צה"ל הרסו הלילה את ביתו של ידידינו נעם פדרמן
« להגיב #1 ב- : אוקטובר 26, 2008, 10:23:59 »
אין לי מילים.
בית של ערבים מחבלים נאצים שרצחו יהודים משאירים ובית של יהודי יקר הורסים.
זה יום עצוב מאוד למדינת ישראל...

מנותק אֵיתָן

• חבר(ה) V.I.P
  • חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
  • כל המרחם על ערבים,סופו להתאכזר על יהודים.
« להגיב #2 ב- : אוקטובר 26, 2008, 11:57:33 »
המדנט הבריטי כבר לא התנהג בצורה כזו.
אין להשוות יהודים לנאצים כי מנאצים לא ניתן לצפות לרחמנות.אבל מיהודים שעושים את זה כלפי יהודים אחרים זה הרבה יותר גרוע מנאצים.
« עריכה אחרונה: אוקטובר 26, 2008, 11:58:49 על ידי אֵיתָן »
"מי שרוצה להיות יהודי, אי אפשר כי אם על ידי ארץ ישראל"

מנותק גור-אריה

• "אריה ישאג מי לא ירא"
  • חבר(ה) V.I.P
  • חבר(ה) של כבוד
  • *
  • לָמוּת אוֹ לִכְבּוֹש אֶת הָהָר
« להגיב #3 ב- : אוקטובר 26, 2008, 14:46:27 »
כשאין חוקים וכל דאלים גבר,אז עד הסוף....

אני מציע שכל יס"מניק שיסתובב ברחוב יזכה ל"טיפול מסור"!! אם לא תיהיה הרתעה כל פינוי יראה אותו הדבר,קודם כל מכים את היהודים
באכזריות והורסים את רכושם ללא כל הצדקה מוסרית משפטית,ולאחר מכן "להזכר" שיש לבקש מהם לעזוב ולהציג איזשהו מסמך..

מהיום לעניות דעתי: חרם על כל שוטר יס"ם באשר הוא אם לא על כל שוטר בכלל!! וזה כולל הטרדת יס"מניקים עד שתצא נשמתם והם יעזבו את מקור
הפרנסה המטורף הזה!

תָּגָר- עַל כָּל מַעֲצוֹר וּמֵצָר אִם תַּעַל אוֹ תֵרֶד
בְּלַהַב הַמֶּרֶד שָׂא אֵש לְהַצִּית - אֵין דָּבָר !
כִּי שֶקֶט הוּא רֶפֶש הַפְקֵר דָּם וָנֶפֶש
לְמַעַן הַהוֹד הַנִּסְתָּר.

מנותק חד כתער

• מנהל(ת) גלובלי(ת)
  • חבר(ה) בכיר(ה)
  • *
« להגיב #4 ב- : אוקטובר 26, 2008, 15:06:56 »
פשוט בושה >:(

מנותק אחים באמת

• חבר(ה) V.I.P
  • חבר(ה) בכיר(ה)
  • *
  • פתחו לי פתח כחודו של מחט...
    • האתר שלי
« להגיב #5 ב- : אוקטובר 30, 2008, 16:41:16 »
כשאין חוקים וכל דאלים גבר,אז עד הסוף....

אני מציע שכל יס"מניק שיסתובב ברחוב יזכה ל"טיפול מסור"!! אם לא תיהיה הרתעה כל פינוי יראה אותו הדבר,קודם כל מכים את היהודים
באכזריות והורסים את רכושם ללא כל הצדקה מוסרית משפטית,ולאחר מכן "להזכר" שיש לבקש מהם לעזוב ולהציג איזשהו מסמך..

מהיום לעניות דעתי: חרם על כל שוטר יס"ם באשר הוא אם לא על כל שוטר בכלל!! וזה כולל הטרדת יס"מניקים עד שתצא נשמתם והם יעזבו את מקור
הפרנסה המטורף הזה!
רעיון לא רע בכלל
מצטרף בחינניות O0