כתב נושא: מי המוזיקאי הישראלי האהוב עליכם?  (נקרא 64735 פעמים)

0 משתמשים ו- 1 אורח נמצאים בנושא זה.

מנותק גַּם בָּשָׁן וְגַם גִּלְעָד

• מנהל(ת) גלובלי(ת)
  • חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
  • אבי פרחן – יום יבוא אחים נחזורה!
מי המוזיקאי הישראלי האהוב עליכם?
« להגיב #25 ב- : ספטמבר 18, 2008, 00:32:25 »
מוזיקה מהעולם זה מקסיקני,טורקית,פרסית וכד'

כאמור- תלוי מאד מה. לא שולל כלום, העיקר איכותי ומרגש.. :)
לגבי התוכן המילולי (אם זה שיר)- כמובן שלא יפגע בעקרונות החשובים לי.
« עריכה אחרונה: ספטמבר 18, 2008, 00:34:57 על ידי גַּם בָּשָׁן וְגַם גִּלְעָד »

מנותק א.ק

• חבר(ה) מוסמך(ת)
  • *
  • פרקליט השטן.
« להגיב #26 ב- : ספטמבר 18, 2008, 11:38:24 »
^ולמה זה?

מוזיקה היא אמנות, לא אידיאולוגיה. הניסיון שלך לחפוף את שתיהן הוא מסוכן לכל הפחות. אמירה אמנותית היא תמיד "בסדר", תמיד "קבילה" - כל עוד היא אמירה אמנותית נטו!

קח לדוגמה את אחת הלהקות האהובות עליי, Slayer. סלייר עושים שירים שבעיקר מנגחים את הדת הנוצרית (עם כותרות כמו "God hates us all", "Christ Illusion" ועוד) - ואף על פי כן, סולן הלהקה טום אראיה הוא קתולי אדוק. איך זה מתיישב, אתה שואל? זה לא. אבל זה לא צריך להתיישב; עצם זה שהוא צועק שאלוהים שונא את כולנו לא אומר שהוא מאמין בזה.

אין לי שום בעייה לשמוע את ואגנר או את Burzum (נאו-נאצי שעושה מטאל, ניסה להתנקש בחברי להקת המטאל הישראלית Salem ע"י פצצות-דואר), כי זה שאני שומע מה הם אומרים לא אומר שאני מסכים איתם.

מזכיר לי סיפור יהודי נאה: הרשל'ה נקלע יום אחד לעיירה שאינו מכיר כשבכיסו רק פרוסת לחם אחת. הוא נכנס למסעדה והחזיק את הלחם מעל לסיר מלא במרק מהביל, כדי שהלחם יספוג מעט מהריח והטעם של הבשר. בעל המסעדה, גביר יהודי קמצן, ראה את מעשהו של הרשל'ה והתחיל להקים צעקות נוראות. כשהתברר שלהרשל'ה אין כסף לשלם לו, הוא תבע אותו למשפט. השופט שמע את טענותיהם של שני הצדדים וביקש מהגביר לתת לו שק מלא במטבעות כסף. הגביר נתן לו את השק, והשופט טילטל אותו. כשהגביר שאל את השופט למעשיו, הוא ענה לו: "שמעת את צלצול המטבעות?"
"כן", ענה הגביר.
"אז הרשל'ה שילם לך."
האדם מחפש משמעות. אני מחפש אמת.

• מנהל(ת) גלובלי(ת)
  • חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
« להגיב #27 ב- : ספטמבר 18, 2008, 13:32:42 »
^ ממש לא קבילה וממש הפוך ממה שאמרת. הניסיון להפריד בין "אמנות" לבין "אידיאולוגיה" הוא-הוא מקור האסון ו*הוא* מסוכן מאד.

הרי באמנות אתה יכול להעביר פי מיליארד יותר טוב את המסר האידיאולוגי. אמנות היא כלי-ביטוי, כלי-ביטוי המוני. זהו כוח-השפעה עצום, שמי שבידיו מצוי הכוח הזה מסוגל להשפיע יותר מכל נבחרי-הציבור יחד. ואין תקופה יותר מתאימה ובולטת מתקופתנו-זו להראות את הנזקים הפסיכולוגיים העמוקים שעשו "אמנים" ו"אנשי-רוח" שמאלניים פונדמנטליסטיים חולים לאומה ולחברה שלנו.
« עריכה אחרונה: ספטמבר 20, 2008, 20:20:59 על ידי גַּם בָּשָׁן וְגַם גִּלְעָד »

מנותק משה לוי

• חבר(ה) בכיר(ה)
  • *
« להגיב #28 ב- : ספטמבר 18, 2008, 16:33:26 »
סליחה על השאלה אבל מה זה פונדמנדליסטים
שמעתי פעם את המילה הזאת
[gif[/img]

מנותק א.ק

• חבר(ה) מוסמך(ת)
  • *
  • פרקליט השטן.
« להגיב #29 ב- : ספטמבר 18, 2008, 18:53:02 »
^ ממש לא קבילה וממש הפוך ממה שאמרת. הניסיון להפריד בין "אמנות" לבין "אידיאולוגיה" היא-היא מקור האסון ו*היא* מסוכנת מאד.

הרי באמנות אתה יכול להעביר פי מיליארד יותר טוב את המסר האידיאולוגי. אמנות היא כלי-ביטוי, כלי-ביטוי המוני. זהו כוח-השפעה עצום, שמי שבידיו מצוי הכוח הזה מסוגל להשפיע יותר מכל נבחרי-הציבור יחד. ואין תקופה יותר מתאימה ובולטת מתקופתנו-זו להראות את הנזקים הפסיכולוגיים העמוקים שעשו "אמנים" ו"אנשי-רוח" שמאלניים פונדמנטליסטיים חולים לאומה ולחברה שלנו.

בולשיט. אמנות יכולה להיות כלי שרת בידי האידיאולוגיה, זה לא הופך את העניין לבסדר, נהפוך הוא. תפיסה אמנותית היא תמיד קבילה ותמיד בסדר, ואמנות (אמיתית) לא מתיימרת להיות המונית אלא להיות שלוחה כללית של נפשו של האמן ולפעמים גם זה לא (כלומר, לפעמים האמן בוחר להציג דווקא דברים שאינם שלו-עצמו).

מנותק Scarface

• חבר(ה) מוכר(ת)
  • *
« להגיב #30 ב- : ספטמבר 19, 2008, 05:51:29 »
עמיר בניון, פשוט מלך!

מנותק משה לוי

• חבר(ה) בכיר(ה)
  • *
« להגיב #31 ב- : ספטמבר 19, 2008, 08:44:19 »
הבנתי עליו פה מהאתר שעמיר בניון הוא ימני אמיתי
[gif[/img]

מנותק יחיאל

• חבר(ה) של כבוד
  • *
« להגיב #32 ב- : ספטמבר 19, 2008, 11:34:10 »

^ולמה זה?

מוזיקה היא אמנות, לא אידיאולוגיה. הניסיון שלך לחפוף את שתיהן הוא מסוכן לכל הפחות. אמירה אמנותית היא תמיד "בסדר", תמיד "קבילה" - כל עוד היא אמירה אמנותית נטו!

קח לדוגמה את אחת הלהקות האהובות עליי, Slayer. סלייר עושים שירים שבעיקר מנגחים את הדת הנוצרית (עם כותרות כמו "God hates us all", "Christ Illusion" ועוד) - ואף על פי כן, סולן הלהקה טום אראיה הוא קתולי אדוק. איך זה מתיישב, אתה שואל? זה לא. אבל זה לא צריך להתיישב; עצם זה שהוא צועק שאלוהים שונא את כולנו לא אומר שהוא מאמין בזה.

אין לי שום בעייה לשמוע את ואגנר או את Burzum (נאו-נאצי שעושה מטאל, ניסה להתנקש בחברי להקת המטאל הישראלית Salem ע"י פצצות-דואר), כי זה שאני שומע מה הם אומרים לא אומר שאני מסכים איתם.

מזכיר לי סיפור יהודי נאה: הרשל'ה נקלע יום אחד לעיירה שאינו מכיר כשבכיסו רק פרוסת לחם אחת. הוא נכנס למסעדה והחזיק את הלחם מעל לסיר מלא במרק מהביל, כדי שהלחם יספוג מעט מהריח והטעם של הבשר. בעל המסעדה, גביר יהודי קמצן, ראה את מעשהו של הרשל'ה והתחיל להקים צעקות נוראות. כשהתברר שלהרשל'ה אין כסף לשלם לו, הוא תבע אותו למשפט. השופט שמע את טענותיהם של שני הצדדים וביקש מהגביר לתת לו שק מלא במטבעות כסף. הגביר נתן לו את השק, והשופט טילטל אותו. כשהגביר שאל את השופט למעשיו, הוא ענה לו: "שמעת את צלצול המטבעות?"
"כן", ענה הגביר.
"אז הרשל'ה שילם לך."
הבולשיט זה מה שיוצא לך מהפה!!!
אומנות זה הדבר הכי קל להעביר אידיאלוגיה!
למשל, אתה רוצה להגיד לי שסאבלימינל והצל לא העבירו שום מסר בשירים שלהם
על ארץ ישראל או על גיוס לצה"ל ועל כל מיני נושאים חשובים בארץ?!

וסתם שאלה, איך אתה מסוגל לשמוע להקה נאו נאצית???

Aaron

• אורח
« להגיב #33 ב- : ספטמבר 19, 2008, 11:57:04 »
גם להיטלר היית מאזין אם הוא היה עושה מוזיקה טובה? אתה אבוד לגמרי... אין לך עמוד שדרה אם אתה מוכן לשמוע מוזיקה של ניאו נאצי.

• מנהל(ת) גלובלי(ת)
  • חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
« להגיב #34 ב- : ספטמבר 20, 2008, 22:38:53 »
בולשיט. אמנות יכולה להיות כלי שרת בידי האידיאולוגיה, זה לא הופך את העניין לבסדר, נהפוך הוא. תפיסה אמנותית היא תמיד קבילה ותמיד בסדר, ואמנות (אמיתית) לא מתיימרת להיות המונית אלא להיות שלוחה כללית של נפשו של האמן ולפעמים גם זה לא (כלומר, לפעמים האמן בוחר להציג דווקא דברים שאינם שלו-עצמו).

כיוון שאני בדר"כ שוחר סדר והגיון, בוא נבהיר כאן מה אתה אומר מפני שאני מודה שמקריאת דבריך התקשיתי להבין את הקשר בין משפט למשפט:

* אמנות היא אמצעי-תקשורת בין האמן לקהל.
* זהו כלי-השפעה עצום, משום שיש בתוכו הכוח להשפיע על הרבה אנשים ברמות רגשיות מאד עמוקות, יותר מאשר קיים בשאר הכלים ה"פשוטים".
* מכאן, ששימוש בכלי זה מסוכן הרבה יותר מכל כלי אחר לתקשורת עם ההמונים.

אתה מזלזל בכוח-ההשפעה של האמנות, בדיוק כפי שאתה מזלזל בכוח-ההשפעה של התקשורת. אתה טועה. אנשים כן נוטים להאמין למה שהם שומעים בחדשות וקוראים בעיתונים, או לחלופין סופגים באמנות. הם נוטים לקנות את דברי ה"מומחים" וה"פרשנים" שמפרשנים להם את המצב כפי שהם רוצים, וכנ"ל לגבי ה"ערכים" הפרטיים של "אנשי-הרוח", שמשפיעים עליהם דרך בימות התיאטרון, המוסיקה, הסרטים ושאר האמנויות. אין לאנשים יכולת אנליטית או כוחות נפשיים לסתור או להפריך את התמונה שמצטיירת להם נונ-סטופ מכל הגופים המערכתיים האליטיסטיים החזקים הללו.

זה לא אומר שהם טפשים. חס וחלילה. להיפך- למרות עוצמתם של אותם גופי תקשורת ואמנות, הרוב המכריע מצליח לגבור על הדיקטטורה החשיבתית החד-צדדית הזאת ולסגל לעצמו חשיבה עצמאית מנותקת, אבל הם לאט-לאט מאבדים עניין ותקווה, שיום אחד הם יצליחו לשנות את המצב ולהכריע את המערכת הקשיחה והבלתי-חדירה הזאת. וזה בדיוק מה שהיא רוצה. זוהי מטרתה: החלשה פסיכולוגית הדרגתית של הציבור הלאומי הפטריוטי, וזה עובד, לצערנו.

אני מציע להאזין גם לקטע הבא מתוך תכניתו של עוה"ד אליקים העצני, "ישר ולעניין", ששודרה לפני 3 שבועות בערוץ 7. ערכתי והעליתי לאתר-איחסון במיוחד בשביל האשכול הזה:

http://www.box.net/index.php?rm=box_v2_mp3_player_shared&single_file=1&node=f_197873800
« עריכה אחרונה: ספטמבר 20, 2008, 23:23:04 על ידי גַּם בָּשָׁן וְגַם גִּלְעָד »

מנותק משה לוי

• חבר(ה) בכיר(ה)
  • *
« להגיב #35 ב- : ספטמבר 20, 2008, 22:50:43 »
כיוון שאני בדר"כ שוחר סדר והגיון, בוא נבהיר כאן מה אתה אומר מפני שאני מודה שמקריאת דבריך התקשיתי להבין את הקשר בין משפט למשפט:

* זהו אמצעי-השפעה עצום, מפני שיש בתוכו הכוח להשפיע על הרבה אנשים ברמות רגשיות מאד עמוקות, יותר מאשר קיים בשאר האמצעים ה"פשוטים".
* מכאן, ששימוש באמצעי זה מסוכן הרבה יותר מכל "אמצעי"-התקשורת האחרים.

אתה מזלזל בכוח-ההשפעה של האמנות, בדיוק כפי שאתה מזלזל בכוח-ההשפעה של התשקורת. אתה טועה. אנשים כן נוטים להאמין למה שהם שומעים בחדשות וקוראים בעיתונים, או לחלופין סופגים באמנות. הם נוטים לקנות את דברי ה"מומחים" וה"פרשנים" שמפרשנים להם את המצב כפי שהם רוצים, וכנ"ל לגבי ה"ערכים" הפרטיים של "אנשי-הרוח", שמשפיעים עליהם דרך בימות התיאטרון, המוסיקה, הסרטים ושאר האמנויות. אין לאנשים יכולת אנליטית או כוחות נפשיים לסתור או להפריך את התמונה שמצטיירת להם נונ-סטופ מכל הגופים המערכתיים האליטיסטיים החזקים הללו.

זה לא אומר שהם טפשים. חס וחלילה. להיפך- למרות עוצמתם של אותם גופי תקשורת ואמנות, הרוב המכריע מצליח לגבור על הדיקטטורה החשיבתית החד-צדדית הזאת ולסגל לעצמו חשיבה עצמאית מנותקת, אבל הם לאט-לאט מאבדים עניין ותקווה, שיום אחד הם יצליחו לשנות את המצב ולהכריע את המערכת הקשיחה והבלתי-חדירה הזאת. וזה בדיוק מה שהיא רוצה. זוהי מטרתה: החלשה פסיכולוגית הדרגתית של הציבור הלאומי הפטריוטי, וזה עובד, לצערנו.

אני מציע להאזין גם לקטע הבא מתוך תכניתו של עוה"ד אליקים העצני, "ישר ולעניין", ששודרה לפני 3 שבועות בערוץ 7. ערכתי והעליתי לאתר-איחסון במיוחד בשביל האשכול הזה:

http://www.box.net/index.php?rm=box_mp3_player_run&myfiles=1&id=f_197873800&name=עו''ד אליקים העצני – ישר ולעניין.mp3

משום מה הסרט לא עולה לי ,הוא מוציא לי דף ריק שכתוב בו wrong file מה זה אומר,"תקלה התרחשה"?
[gif[/img]

• מנהל(ת) גלובלי(ת)
  • חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
« להגיב #36 ב- : ספטמבר 20, 2008, 22:55:48 »
משום מה הסרט לא עולה לי ,הוא מוציא לי דף ריק שכתוב בו wrong file מה זה אומר,"תקלה התרחשה"?

אצלי זה לא קורה. הקובץ מושמע כהלכה. פשוט הקלק על הקישור (אל תנסה "להעתיק" ו"להדביק" את הכתובת).

מנותק משה לוי

• חבר(ה) בכיר(ה)
  • *
« להגיב #37 ב- : ספטמבר 20, 2008, 23:15:00 »
אצלי זה לא קורה. הקובץ מושמע כהלכה. פשוט הקלק על הקישור (אל תנסה "להעתיק" ו"להדביק" את הכתובת).
זה מה שעשיתי הקלקתי על הקישור והוא לא מראה כלום,לא ניסיתי להעתיק או להדביק
[gif[/img]

• מנהל(ת) גלובלי(ת)
  • חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
« להגיב #38 ב- : ספטמבר 20, 2008, 23:17:48 »
זה מה שעשיתי הקלקתי על הקישור והוא לא מראה כלום,לא ניסיתי להעתיק או להדביק

לי זה נפתח. נסה את זה:

http://www.box.net/index.php?rm=box_v2_mp3_player_shared&single_file=1&node=f_197873800

ותודה שהערת את תשומת לבי.
אערוך את הקישור גם בהודעה המקורית.
« עריכה אחרונה: ספטמבר 20, 2008, 23:22:41 על ידי גַּם בָּשָׁן וְגַם גִּלְעָד »

מנותק משה לוי

• חבר(ה) בכיר(ה)
  • *
« להגיב #39 ב- : ספטמבר 20, 2008, 23:40:39 »
לי זה נפתח. נסה את זה:

ותודה שהערת את תשומת לבי.
אערוך את הקישור גם בהודעה המקורית.
O0 O0 תודה רבה גם בשן עכשיו זה עובד לי
דרך אגב סתם סקרנות מה זה wrong file?
[gif[/img]

• מנהל(ת) גלובלי(ת)
  • חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
« להגיב #40 ב- : ספטמבר 21, 2008, 00:48:59 »
O0 O0 תודה רבה גם בשן עכשיו זה עובד לי
דרך אגב סתם סקרנות מה זה wrong file?

שמחתי! תודה! ((-:

קובץ שגוי = Wrong file.

מנותק משה לוי

• חבר(ה) בכיר(ה)
  • *
« להגיב #41 ב- : ספטמבר 21, 2008, 10:16:51 »
שמחתי! תודה! ((-:

קובץ שגוי = Wrong file.
תודה על הידע :)
[gif[/img]

מנותק omri_s

• משתמש(ת) חדש(ה)
  • *
« להגיב #42 ב- : ספטמבר 21, 2008, 14:44:08 »
אני אוהב את זוהר, משפחת תאקט,דה לוקו והרבה מזרחית

• מנהל(ת) גלובלי(ת)
  • חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
« להגיב #43 ב- : ספטמבר 21, 2008, 15:25:55 »
אני אוהב את זוהר, משפחת תאקט,דה לוקו והרבה מזרחית

לא זכור לי שראיתי אותך כאן...:

http://hayamin.org/forum/index.php?topic=7558.0

ברוך הבא! :)

מנותק א.ק

• חבר(ה) מוסמך(ת)
  • *
  • פרקליט השטן.
« להגיב #44 ב- : ספטמבר 21, 2008, 19:10:09 »

* זהו כלי-השפעה עצום, משום שיש בתוכו הכוח להשפיע על הרבה אנשים ברמות רגשיות מאד עמוקות, יותר מאשר קיים בשאר הכלים ה"פשוטים".
* מכאן, ששימוש בכלי זה מסוכן הרבה יותר מכל כלי אחר לתקשורת עם ההמונים.

אתה מזלזל בכוח-ההשפעה של האמנות, בדיוק כפי שאתה מזלזל בכוח-ההשפעה של התקשורת. אתה טועה. אנשים כן נוטים להאמין למה שהם שומעים בחדשות וקוראים בעיתונים, או לחלופין סופגים באמנות. הם נוטים לקנות את דברי ה"מומחים" וה"פרשנים" שמפרשנים להם את המצב כפי שהם רוצים, וכנ"ל לגבי ה"ערכים" הפרטיים של "אנשי-הרוח", שמשפיעים עליהם דרך בימות התיאטרון, המוסיקה, הסרטים ושאר האמנויות. אין לאנשים יכולת אנליטית או כוחות נפשיים לסתור או להפריך את התמונה שמצטיירת להם נונ-סטופ מכל הגופים המערכתיים האליטיסטיים החזקים הללו.

מה שאני אומר זה לא שהאמנות לא יכולה להעביר מסרים אידיאולוגיים - אני אומר שהמסר שהאמנות מעבירה הוא רגשי, לא רציונלי, ולכן המסר האמיתי הוא אף פעם לא אידיאולוגי, ולא צריך להיות אידיאולוגי.

• מנהל(ת) גלובלי(ת)
  • חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
« להגיב #45 ב- : ספטמבר 23, 2008, 04:34:35 »
מה שאני אומר זה לא שהאמנות לא יכולה להעביר מסרים אידיאולוגיים - אני אומר שהמסר שהאמנות מעבירה הוא רגשי, לא רציונלי, ולכן המסר האמיתי הוא אף פעם לא אידיאולוגי, ולא צריך להיות אידיאולוגי.

אני שוב מתקשה לעקוב אחר הקשר הלוגי בדבריך. אולי משהו התקלקל בהבנת הנקרא שלי, צריך לברר.

בכל אופן, נעשה סדר, כהרגלנו:

* אמנות היא כלי להעברת מסר. לא המסר הוא ה"לא-רציונלי";- האמנות עושה שימוש באלמנטים כביכול "מופשטים" (רציונליים או לא) כדי להעביר את המסר טוב יותר, חזק יותר, באופן עצום יותר.
* אמנות היא עדיין כלי, אמצעי. המסר שלה- הוא המטרה.

לא ניתן לנתק את המסר מעולם-הערכים הפנימי של המחבר ו/או האמן המבצע. המסר מוטבע ביסוד-הקיום של היצירה האמנותית. הוא החיות והמהות הפנימית, ועצם הכוח ה"מוליד" שלה. אין ליצירה ערך בלי מסר ערכי מסויים ש"גרם" לה לנבוע/לפרוץ מתוך נפשו של האמן אל אוויר העולם. זהו תנאי בסיסי לקיומהּ. הערך הזה הוא נצחי ככל שהוא שומר על רלוונטיות לגבי קהל מסויים בעולם.
« עריכה אחרונה: ספטמבר 23, 2008, 04:36:40 על ידי גַּם בָּשָׁן וְגַם גִּלְעָד »

מנותק א.ק

• חבר(ה) מוסמך(ת)
  • *
  • פרקליט השטן.
« להגיב #46 ב- : ספטמבר 23, 2008, 12:05:39 »
אני שוב מתקשה לעקוב אחר הקשר הלוגי בדבריך. אולי משהו התקלקל בהבנת הנקרא שלי, צריך לברר.

בכל אופן, נעשה סדר, כהרגלנו:

* אמנות היא כלי להעברת מסר. לא המסר הוא ה"לא-רציונלי";- האמנות עושה שימוש באלמנטים כביכול "מופשטים" (רציונליים או לא) כדי להעביר את המסר טוב יותר, חזק יותר, באופן עצום יותר.
* אמנות היא עדיין כלי, אמצעי. המסר שלה- הוא המטרה.

לא ניתן לנתק את המסר מעולם-הערכים הפנימי של המחבר ו/או האמן המבצע. המסר מוטבע ביסוד-הקיום של היצירה האמנותית. הוא החיות והמהות הפנימית, ועצם הכוח ה"מוליד" שלה. אין ליצירה ערך בלי מסר ערכי מסויים ש"גרם" לה לנבוע/לפרוץ מתוך נפשו של האמן אל אוויר העולם. זהו תנאי בסיסי לקיומהּ. הערך הזה הוא נצחי ככל שהוא שומר על רלוונטיות לגבי קהל מסויים בעולם.

* אמנות היא דרך להעברת המסר הלא רציונלי, הרגשי. כשאתה שומע שיר, אתה לא אומר לעצמך "בוא'נה השיר הזה כל כך נכון, עכשיו אני רץ לעשות מה שהוא אומר", אלא אתה מרגיש משהו.
* אמנות היא המטרה, בעיניי אמנים אמיתיים.

כמובן שלא; ובכל זאת, כשאני שומע מוזיקה אני לא מחפש ולא מוצא אידיאולוגיה, אני מחפש רגש.

• מנהל(ת) גלובלי(ת)
  • חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
« להגיב #47 ב- : ספטמבר 24, 2008, 01:40:21 »
* אמנות היא דרך להעברת המסר הלא רציונלי, הרגשי. כשאתה שומע שיר, אתה לא אומר לעצמך "בוא'נה השיר הזה כל כך נכון, עכשיו אני רץ לעשות מה שהוא אומר", אלא אתה מרגיש משהו.

ציטוט
כמובן שלא; ובכל זאת, כשאני שומע מוזיקה אני לא מחפש ולא מוצא אידיאולוגיה, אני מחפש רגש.

אתה שוב מזלזל באמנות.
אין ויכוח על עצם העובדה שהאמנות במהותה כוללת מסר, שאותו היא מעבירה ואותו היא מחזקת. אתה יכול לטעון שאתה אישית לא מושפע ממנו. זה כמובן נובע מזלזול בכוחה של האמנות, בדיוק כפי שאתה מזלזל בכוחם של כלי-התשקורת המעבירים לך מסר חד-צדדי חד-ערכי מוכתב בכוח, ואתה טוען שזה לא משפיע עליך. אולם גם אתה מושפע מן המסר האידיאולוגי של הכוחות הסובבים אותך, לא יעזור לך.

אלא שבכלל השאלה האישית כאן לא רלוונטית, מפני שאתה לא מדד לאנושות. האנושות דווקא כן מושפעת הן מהאמנות והן מהתשקורת, ומכל מערכת הכוחות הסובבים אותה. לכן לא משנה מה אתה אישית מחפש או לא מחפש באמנות; לאמנות יש מסר ויש אידיאולוגיה, והם עוברים והם משפיעים. עובדה.

ציטוט
* אמנות היא המטרה, בעיני אמנים אמיתיים.

גרמת לחנוך לווין המנוח להתהפך בקברו ברגע זה. אני לא יודע בשם מי אתה מדבר, אבל בטח לא בשמם של האמנים ה"אמיתיים", פוי! אנשי הרוח השמאלניים היו עכשיו מזנקים עליך, ובצדק.
« עריכה אחרונה: ספטמבר 24, 2008, 01:59:57 על ידי גַּם בָּשָׁן וְגַם גִּלְעָד »

מנותק לירן

• חבר(ה) מוכר(ת)
  • *
« להגיב #48 ב- : אוקטובר 19, 2008, 23:45:19 »
עופר לוי האחד והיחיד!!!!!!!!!

מנותק אסי רחמים

• משתמש(ת) מוכר(ת)
  • *
« להגיב #49 ב- : נובמבר 07, 2008, 12:04:17 »
אייל גולן! תמיר גל! אג'אר! ניבין! מושיק עפיה! קובי פרץ! חנן ילד הפלא!
ועוד מלאאא