סקר

האם אי אמונה בקב"ה ואהבת ארץ ישראל יכולות ללכת יד ביד?

כן
20 (52.6%)
לא
14 (36.8%)
אחר
4 (10.5%)

סך הכל הצבעות: 1

כתב נושא: האם אי אמונה בקב"ה ואהבת ארץ ישראל יכולות ללכת יד ביד.  (נקרא 25477 פעמים)

0 משתמשים ו- 1 אורח נמצאים בנושא זה.

מנותק Roma

• חבר(ה) מקצועי(ת)
  • *
עם הממשל לא מתבסס על דת זה עדיין לא אומר שיהיה משטר רודני ודיקטטורי

לכל עם יש זכות למדינה משל עצמו
מדינת ישראל הייתה שייכת ליהודים לפני שהם יצאו לגלות,ועכשיו אנחנו חזרנו לפה
אני מאמין בה' אני לא אטאיסט,אבל מה...אני לא שומר מצוות ולא מקפיד על כלום כי לדעתי דתות זה דבר מיותר לא משנה מה הדת
אני לובש על השרשרת מגן דויד,לא כי אני מאמין בדת היהודית,אלה כי אני משתייך ללאום היהודי

אני לא מאמין שאחרי כל הרוע שעם ישראל עושה בארץ ה' עדיין מחשיב אותו לעם נבחר
כל הדתות זה פשוט סחיבה של מסה גדולה של אנשים אחריה ואין בדת שום אינדיווידואליזם
יש אנשים צדיקים באמת,שהם אפילו לא חובשי כיפה(וכם יש אנשים צדיקים שהם בכלל לא יהודים)

אז למה שיהודי רע יהיה בעדיפות גבוהה יותר מלא יהודי טוב?

מנותק יחיאל

• חבר(ה) של כבוד
  • *

אני מאמין בה' אני לא אטאיסט,אבל מה...אני לא שומר מצוות ולא מקפיד על כלום כי לדעתי דתות זה דבר מיותר לא משנה מה הדת
אני לובש על השרשרת מגן דויד,לא כי אני מאמין בדת היהודית,אלה כי אני משתייך ללאום היהודי

יש אנשים צדיקים באמת,שהם אפילו לא חובשי כיפה(וכם יש אנשים צדיקים שהם בכלל לא יהודים)

אנחנו לא -- "כל עם"
הודות לקב"ה
תן לי לעשות סדר בדברים...אתה מאמין בה' אבל אתה לא שומר מצוות ולא מקפיד על כלום כי דת זה דבר מיותר, לא הבנתי!
אתה סותר את עצמך  :???:
איך אתה מאמין בה' אם אתה לא מאמין שצריך בכלל דת.(אם הבנתי היטב את דברייך שלא צריך דת)
עצוב שבשבילך אלה שתי דברים שונים
לאום יהודי לא קשור לאמונה בקב"ה? מוזר.
לפי הנבואה אנחנו לפני משיח
עם ישראל חוטא- אלוהים מעניש-בא משיח- המשיח הולך לעולמו-עם ישראל חוטא .....חוזר חלילה...
זה לא משהו חדש שעם ישראל מתבולל והולך בדרכי הגויים!
אני לא אומר שזה טוב או משהו אבל בזמנים קשים צריך ליהיות מאוחדים!
לפי מה אתה אומר את זה??
נכון, קודם כל צריך ליהיות בן אדם.
אני לא יכול לסבול שאנשים רוצחים, אונסים ואז יושבים בבית משפט ואז חוזרים בתשובה ושמים כיפה על הראש...

מנותק אֵיתָן

• חבר(ה) V.I.P
  • חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
  • כל המרחם על ערבים,סופו להתאכזר על יהודים.

ציטוט

לא יוד מה הקשר עכשיו.

ציטוט
צודק פלסטינים לפסלטין.
יהודים לא היו בארץ ישראל כאומה כ 2000 שנה ועל אדמת א"י עברו עמים רבים ולכ עם הייתה הסיטוריה על האדמה הזו.
לא ענית לי איפה עדיין יש מקורות שא"י שייכת לעם ישראל חוץ מהתנ"ך.

ציטוט
לא נכון על פי שטיתך אתה הולך על פי היסטוריה ולערבים גם יש היסטוריה פה,למה רק לך יש זכות על ארץ ישראל.
לרומאים גם יש,תורכים וכודמה...
למה רק ליהודים,היהודים היו פה פעם גירשו אותם ובאו עמים חדשים ,היהודים כבשו בחזרה ועכשיו הערבים רוצים בחזרה את אדמתם,היסטוריה לא?

ציטוט
גם נוצרי ומוסלמי מאמין בה',אתה כרגע עונה לשיטה של האתיסטים "בראשית ברא האדם את האלוהים",אי אפשר לפרש את השם כפי שנראה לך ועל פי החיים האישיים שלך.
חבוב אז על פי השכל שלך אין טעם להיות נגד שמלאנים.
אתה מפריד את בין התורה ללאומיות יהודית אז למה אתה יוצא נגד השמאל?

ציטוט
אז כנראה הקב"ה הוא אבא אכזר,איזה מן אבא לא ירחם על בנו גם אם הוא עשה דברים רעים.
אבא שזונח את בנו גם אחרי מעשים רעים הוא אבא אכזר והקב"ה לא אכזר אלא בה רק להטיב לנו והגלות היא סוג של תיקון.

עם ישראל נשאר לעם הנבחר ורואים זאת עד היום.
יש סיבות הרבה יותר "עמוקות" לגלות אבל מכיוון שאתה צר  מוחין ולא מוכן לפתוח את השכל שלך גם למקורות היהודים ושופט הכל על פי השכל שלך ברור שזו תהיה דעתך.
הגלות גם עשתה הרבה טוב לעם ישראל.

ציטוט
ואת זה קבעת על פי?
קראת קוראן? קראת ברית החדשה?   למדת ושיננת יהדות?
אנשים שטוענים שדת מביאה מלחמה ,ההיפך הוא הנכון היו אנשים שקראו תיגר  על הדת לכן הדת יצאה במלחמה בחזרה,לגיטמי לא?
ביהדות יש "אינדיוולואליזם" שבו את מוצא את עצמך בתורה הכוונה "אינדיוולואליזם" שאני מדבר הוא גם אישי וגם במובן החברתי
"אינדיוולואליזם" האישי שלי הוא משלים את "אינדיוולואליזם" של יהודי אחר אבל "אינדיוולואליזם" כמו שאתה מגדיר הוא לא כולל בתוכו אנשים וזה סוג של אגו.

ציטוט
[/quote]
ועל פי  מה הגדרת צדיק? על פי השכל שלך.
אחד מגדיר צדיק בכך שהוא עושה מעשים רעים כי השכל שלו והשכל שלך עובדים על קודשים שונים.
יהודי הוא חלק מהעם הנבחר וכך הקב"ה החליט והקב"ה הוא אין סוף ולעולם לא תצליח לנסות להבין למרות שאם תפתח את השכל מקורות היהדות אני מבטיח לך שתבין למה עם ישראל הוא העם הנבחר והוא נשאר העם הנבחר למרות המעשים הרעים שלו כי יש לנו ברית נצח עם הקב"ה שהוא כרת עוד עם אברהם אבינו.
"מי שרוצה להיות יהודי, אי אפשר כי אם על ידי ארץ ישראל"

מנותק Roma

• חבר(ה) מקצועי(ת)
  • *
בשורה הראשונה של ההודעה הקודמת שלי עניית לנץ,לגביך אין לזה קשר
דבר שני,אני יוצא נגד השמאלנים בגלל שאני לא מסכים עם הפוליטיקה שלהם,מה הקשר לדתת בכלל?
"פלסטין לפלסטינאים" - תעשה טובה אתה יודע לבד שאין עם "פלסטין"
אני מאמין בה' ואני לא שומר מצוות...זאת אמרת שאני מאמין בכך שאני ישפט בעולם הבא על מעשיי כלפי אנשים אחרים וכלפי עצמי
ואני לא משקר לחברים ולא גונב ומנסה להיות כמה שיותר ישר ומצפון נקי(קשה לפעמים אבל אני משתדל)
אני חושב שזה יותר חשוב מלחבוש כיפה ולקיים את כל ההלכות שאני בכלל לא מכיר

בקיצור הדעה שלי היא שבן אדם יכול לאהוב את הארץ ולהיות אטאיסט ואהבתו נובעת מהקשר שלו ושל השורשים שלו
אני אישית מאמין בה'(כן מאמין,בדרך שאני גיבשתי לעצמי ולא בדרך שקראתי מתוך ספר)

ה' הוא אבא של כלל האנשים ולא של היהודים,ואתם יודעים? גם הערבים נבראו על ידי ה'

לא עניתם לי על השאלה למה יהודי רשע הוא בעדיפות עליונה על גוי צדיק?

מנותק אֵיתָן

• חבר(ה) V.I.P
  • חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *

ציטוט
דבר שני,אני יוצא נגד השמאלנים בגלל שאני לא מסכים עם הפוליטיקה שלהם,מה הקשר לדתת בכלל?
אין פה שום קשר לדת.
השמלאנים אוהבים את א"י ע"י נתינת שטחים כי הם חושבים שזה יביא שלום כמו שאתה חושב שניתן לאהוב את א"י ולהיות אתאיסט.

ציטוט
"פלסטין לפלסטינאים" - תעשה טובה אתה יודע לבד שאין עם "פלסטין"
למה אין כשהיה פה הרומאים קראו לא"י פלסטינה הם כבשו את א"י ויש להם סמכות היסטורית על א"י.
ברור שאין כזה עם אבל אני עונה לך על פי הדעה שלך.
אם לפי דעתך אןי עם פלסטיני אז בסדר אז ערבים גם להם היסטוריה די ארוכה בא"י.

ציטוט
אני מאמין בה' ואני לא שומר מצוות...זאת אמרת שאני מאמין בכך שאני ישפט בעולם הבא על מעשיי כלפי אנשים אחרים וכלפי עצמי
ואני לא משקר לחברים ולא גונב ומנסה להיות כמה שיותר ישר ומצפון נקי(קשה לפעמים אבל אני משתדל)
זאת דעתך

ציטוט
בקיצור הדעה שלי היא שבן אדם יכול לאהוב את הארץ ולהיות אטאיסט ואהבתו נובעת מהקשר שלו ושל השורשים שלו
שוב זה סותר אחד את השני כי לאומיות יהודית ויהדות לא ניתן להפריד בינהם.
א"י ניתנה לנו אך ורק מהתורה ושוב אני אומר תן לי הוכה מאיפה א"י שייכת לנו? (כמה כמה תגובות אנ ימחכה )
אוקיי אם גיבשת לעצמך דעה אז למה שלבן אדם לא תהיה דעה משלו עצמו כמו אצל האיסלם וירצח בשם הדת את כל מי של מוסלמי,למה לך מותר לגבש דעה ולו אסור?
הלמידה היהדות היא לא מסתכמת בקריאה אלא בשינון ולהתעמק במה שאתה קורא ולא לקרוא וגמרנו ספר.

ציטוט
גם חיות וגם גרגיר חול וגם פלסטיק וגם מחבלים,מה אתה מנסה לומר פה?
הקב"ה נמצא בכל מקום ובכל חור.

ציטוט
ומי אמר שההגדרה שלך של צדיק היא ההגדרה היהודית לגוי צדיק?
ולי לא ננת תושבה עדיין מאיפה יש לנו סמכות על א"י שהיא לא מהתורה,אני בטוח שלא תמצא אבל שיהיה....

סטינו מהנושא אבל אני מחכה שוב מאיפה יש לנו סמכות על א"י?

?

מנותק eran

• חבר(ה) מקצועי(ת)
  • *
הרב מאיר כהנא הי"ד אמר בספר "צופה ומנהיג" עמ' 333 : "אנחנו יותר קרובים לסאטמר מאשר לרפול (חילוני לאומני), כי לרפול אין עול מלכות שמים"!

אני חושב שזה מסכם את כל הדיון, ומי יבוא להפקיע את דברי הרב כהנא?

מנותק נץ וגאה בזה

• חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
  • Hierosolyma Victor
בקיצור הדעה שלי היא שבן אדם יכול לאהוב את הארץ ולהיות אתאיסט ואהבתו נובעת מהקשר שלו ושל השורשים שלו
אם הממשל לא מתבסס על דת זה עדיין לא אומר שיהיה משטר רודני ודיקטטורי
בתיאוריה נכון, במציאות רחוק מלהיות נכון, ברוב המוחלט של המקרים זה התחיל והסתיים בדם, אש ותמרות עשן, מה גם שהאתאיזם אחראי ליותר מוות, אובדן והרס מהדת עד היום, אז בא בבקשה ותמצא מישהו אחר להטיף לו, ואם כוונתך למערב, אזי בארה"ב שבו אומרים: "אלוקים ברך את אמריקה" ועל הדולר כתוב: "באל נשים מבטחנו" וכן:" הוא (אלוקים) אישר את כל אשר יצא מתחת ידנו", ובכל בית מלון ומוטל יש תנ"ך במגרה ליד המיטה אז בבקשה, ואם אירופה היא הדוגמא הטובה שלך, אזי אני לא צריך להגיד מילה אחת, כי אירופה זה מתכון לאבדון וניהליזם ולכן הם מפסידים מול האיסלם, אז נאמר שאין לך דוגמא טובה במציאות.
במילים אחרות, לא ענית לי בכלל.

כל נסיון להפריד בין הלאום היהודי לדת יידון לכשלון, במאה שבה הדת רלוונטית מתמיד, אתה הוא האנכרוניסטי בינינו.
מעבר לכך שני המשפטים הללו שלך מלאים בסתירות מכל זווית אפשרית שתסתכל על זה, פילוסופית, תאולוגית, לוגית וכו'.
זוהי עירבוב פשטני ועלוב בין התפיסה הנוצרית-קתולית (Verus Israel) לבין התפיסה הנאצית באשר להגדרת עם נבחר (שזה לא אומר פריבילגיות אלא עול!!! אבל יש לך עוד שנות אור עד שזה יכנס לך לקודקוד).
כל הדתות זה פשוט סחיבה של מסה גדולה של אנשים אחריה
ובדיוק בגלל זה היהדות שונה מכל האחרות בעצם העובדה שהיא- גם לאום וגם דת במקביל!!! ואתה שוב נצמד להגדרות הנוצריות וכן לקרל מרכס בבואך לתאר משהו שלא נכנס להגדרות אלו כלל.
ואין בדת שום אינדיווידואליזם
"צדיק באמונתו יחיה", "שבעים פנים לתורה", "תורה מונחת בקרן זווית, כל הרוצה יבוא ויטלנה" אז חסוך לי את השטויות שלך שנובעות מחוסר חמור בידע בסיסי.
לא עניתם לי על השאלה למה יהודי רשע הוא בעדיפות עליונה על גוי צדיק
א.) תלוי מה היא ההגדרה לרשע וצדיק.
ב.) מי אמר שהוא יהיה בעדיפות? ובעדיפות למה בדיוק? אתה אומר כאן דברים לא מוגדרים וברורים.

ביהדות יש שני סוגי מצוות- בין אדם לחבירו, ובין אדם לה' (למקום), אתה מדבר רק על מישור יחסים בין אנושיים, ליחסי יהודי לברואו, אתה פשוט מתעלם, במה אתה בדיוק מאמין בו? והיהדות לא מאמינה במצפון, נכון, דרך ארץ קדמה לתורה, יום הכיפורים לא מכפר על עבירות של בן אדם לחבירו, אבל אם אין אתה שומר על מצוות בין אדם למקום (לה') במה בכלל מתבטאת יהודתך? אתה אולי "מענטש" אבל ללא כל ביטוי יהודי מעשי.
ולהיות אתאיסט...אני אישית מאמין בה'(כן מאמין,בדרך שאני גיבשתי לעצמי ולא בדרך שקראתי מתוך ספר)

סתירה לוגית, בלתי אפשרי.
תפיסה נוצרית במהותה, רק העם היהודי נקרא בניו של מקום (ה') ולכן הם מיוחדים, כל השאר נבראו בצלם אלוקים (מי פחות ומי יותר) אבל זה עדיין לא בסטטוס בנים.
להיות נסיך זו זכות אדירה, אבל גם החובות המוטלות עליך עם הטייטל הזה, הם כבירות.
זה מעמד אחר לגמרי, וגם מהווה עול לא קטן, הרוב לא עומדים בזה, ההסטוריה והדמוגרפיה יוכיחו.

אלוף מיל. בני פלד ז"ל
"צאו החוצה וצלצלו בפעמון שנתן לי מפקד חיל הים. כשישאלו אתכם למה אתם מצלצלים, ענו שכאן מת יהודי משוגע, שחשב שהיהודים מסוגלים להקים מדינה-וטעה" מילותיו האחרונות לילדיו.

מנותק אושרי

• חבר(ה) בכיר(ה)
  • *
  • מוות לנצרות, יחי אודין והמטאל :)
יש לנו סמכות הסטורית על הארץ ולא רק דתית

חוץ מזה האמונה בה' היא דבר אישי של כל אדם
אני מאד מאמין בה' למרות שאני חילוני...יש לי השקפת עולם שונה ואני חושב שלקיים אורך חיים דתי וטקסים דתיים זה לא הכי חשוב

אז אני כן מאמין בה'(מאד),אבל חילוני,ואוהב את הארץ
אנחנו על אותו הגל O0
« עריכה אחרונה: ספטמבר 05, 2008, 17:18:30 על ידי אושרי »

מנותק הגולה בארץ

• חבר(ה) V.I.P
  • חבר(ה) של כבוד
  • *
  • '' וייכחשו אוייבך לך ואתה על במותמו תדרוך ''
כמובן שכן.

ציונות פירושה הכרה בכך שישנו לאום יהודי אשר נפרד (לא לחלוטין, אך נפרד) מהעם היהודי והדת היהודית. ישנם אתאיסטים שאוהבים את הארץ הרבה יותר ממני, והייתי מגדיר את עצמי כפטריוט מורעל על גבול הלאומן.
בס''ד

עפ''י מה שכתבת לעיל אין לך שום זכות על ארץ-הקודש תובב''א !!, מכיוון שהינך מתכחש להיותך שייך לעם הנבחר שזו נחלתו , ואף מבחינה הסטורית אינך יכול להיות משוייך אליו כיום , ממש כפי שכלל העמים הסלאביים מתייחסים לג'ינג'יס חאן , אולם אין לכך שום זיקה טריטוריאלית , שאם לא כן הרי שלא היו בניהם גבולות ומלחמות !! --אתה בדרך להיקרע מהעם היהודי ובאיזשהו שלב להתבולל בעוד דור או שניים ! וזאת מכיוון שנפלת ברשת של שטיפת-המוח השמאלנית ציונית ממלכתית בולשביקית שר''י במערכת הליכלוך ( חינוך) שהטיפה לך מגיל צעיר וכן מכלי התישקורת שממשיכים זאת 24 שעות ביממה !! אתה חי ב '' אקוואריום '' של הערב-רב הנלוז והנתעב !!,  אנו מזמינים אותך לצאת ולהתמודד עם העולם החיצון , בעזרת ידע עצום של אבותנו זצוק''ל הי''ד שהיו האור לכל העולם , והנחו אפילו חלק גדול מחכמות הגוים !! איננו רוצים להאריך בזאת אולם הסרט הבא מוכיח לך המון דברים שהשלטון השמאלני הציוני-ממלכתי בולשביקי איננו רוצהה שתדע מכיוון שהם רוצים לעשותך '' עבד ניקלה '' שלהם ר''ל !! השב לעצמך את כושר השיפוט שנגזל ממך בשיטתיות , ראה הסרטון הבא :

http://rotter.net/forum/relg/8623.shtml

נא לצפות ובמיוחד לשמוע את הצהרתו של מי שמתקרא '' סופר לאומי '' חיים הזז  שר''י !!--ולהגיב לדברים בהקשר הנ''ל !!!

שב-ת שלו-ם
                                                                                    הגולה בארץ  :smil037:
« עריכה אחרונה: ספטמבר 05, 2008, 17:50:40 על ידי הגולה בארץ »
בס''ד
 '' חשף ה' את זרוע קדשו לעיני כל הגויים ,וראו כל אפסי ארץ את ישועת א'לוקנו ''
 '' קול צופיך נשאו קול יחדיו ירננו כי עין בעין יראו בשוב ה' ציון ''

מנותק יפרח

• חבר(ה) מוסמך(ת)
  • *
  • לאומן מרקסיסט
הצבעתי כן, גם כשיהודי איננו מאמין במודע בקב''ה עדיין קיימת בו נפש אלוקית, ולכן הוא עדיין מאמין במודע בחלק מהמיצוות, כמו שיהודי חילוני נותן צדקה.

מנותק אושרי

• חבר(ה) בכיר(ה)
  • *
  • מוות לנצרות, יחי אודין והמטאל :)
בס''ד

עפ''י מה שכתבת לעיל אין לך שום זכות על ארץ-הקודש תובב''א !!, מכיוון שהינך מתכחש להיותך שייך לעם הנבחר שזו נחלתו , ואף מבחינה הסטורית אינך יכול להיות משוייך אליו כיום , ממש כפי שכלל העמים הסלאביים מתייחסים לג'ינג'יס חאן , אולם אין לכך שום זיקה טריטוריאלית , שאם לא כן הרי שלא היו בניהם גבולות ומלחמות !! --אתה בדרך להיקרע מהעם היהודי ובאיזשהו שלב להתבולל בעוד דור או שניים ! וזאת מכיוון שנפלת ברשת של שטיפת-המוח השמאלנית ציונית ממלכתית בולשביקית שר''י במערכת הליכלוך ( חינוך) שהטיפה לך מגיל צעיר וכן מכלי התישקורת שממשיכים זאת 24 שעות ביממה !! אתה חי ב '' אקוואריום '' של הערב-רב הנלוז והנתעב !!,  אנו מזמינים אותך לצאת ולהתמודד עם העולם החיצון , בעזרת ידע עצום של אבותנו זצוק''ל הי''ד שהיו האור לכל העולם , והנחו אפילו חלק גדול מחכמות הגוים !! איננו רוצים להאריך בזאת אולם הסרט הבא מוכיח לך המון דברים שהשלטון השמאלני הציוני-ממלכתי בולשביקי איננו רוצהה שתדע מכיוון שהם רוצים לעשותך '' עבד ניקלה '' שלהם ר''ל !! השב לעצמך את כושר השיפוט שנגזל ממך בשיטתיות , ראה הסרטון הבא :

http://rotter.net/forum/relg/8623.shtml

נא לצפות ובמיוחד לשמוע את הצהרתו של מי שמתקרא '' סופר לאומי '' חיים הזז  שר''י !!--ולהגיב לדברים בהקשר הנ''ל !!!

שב-ת שלו-ם
                                                                                    הגולה בארץ  :smil037:
צודק במיליון אחוז! O0
אנשים כמו א.ק. הם בוגדים בא''י , בתורת ישראל , בעם ישראל , בעם היהודי , ובהקב''ה.
ואנשים כמוהים צריכים להירקב בכלא!

מנותק אֵיתָן

• חבר(ה) V.I.P
  • חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
הצבעתי כן, גם כשיהודי איננו מאמין במודע בקב''ה עדיין קיימת בו נפש אלוקית, ולכן הוא עדיין מאמין במודע בחלק מהמיצוות, כמו שיהודי חילוני נותן צדקה.
לא  מדברים כרגע על הנשמה היהודית אלא להוכיח לאותם יהודים שנפלו בפח שלאומיות יהודית זה דבר פסול ולא ניתן להפרידדה מתורת ישראל.

מנותק יפרח

• חבר(ה) מוסמך(ת)
  • *
  • לאומן מרקסיסט
לא  מדברים כרגע על הנשמה היהודית אלא להוכיח לאותם יהודים שנפלו בפח שלאומיות יהודית זה דבר פסול ולא ניתן להפרידדה מתורת ישראל.

למה אתה מנסה להוכיח את זה בכוח?
העיקר שבסוף המצווה מתקיימת...
מתוך שלא לשמה תבוא לשמה... גם אם זה טיפה מאוחר...
« עריכה אחרונה: ספטמבר 07, 2008, 20:15:53 על ידי יפרח »

מנותק Gloomwraith

• חבר(ה) מוכר(ת)
  • *
  • ממתין לגאולה
זוהי אינה דעתי אבל זוהי עובדה...
מבחינה היסטורית הבריטים הבטיחו לנו לרשת את הארץ בהצהרת בלפור ובכתב המנד"ט... אנשים נוטים לשכוח זאת, ככה שמבחינה חוקית אנחנו לא כובשים, הבריטים היו הכובשים ובכל מקרה בכל דור היו פה בארץ מיעוט של יהודים ככה שלומר שאנחנו כבשנו את הארץ מידי הפלאחים המסכנים זהו טיעון מטופש ( שימו לב שבכלל לא הזכרתי דת).

מנותק רק כך!1

• חבר(ה) מוסמך(ת)
  • *
  • "בדם ואש יהודה נפלה, בדם ואש יהודה תקום!"
האמת... שלא. אנחנו מבססים את זכותנו להיות פה על עצם קיומנו פה, בנוסף לבסיס ההסטורי. בזמנו כשהעלייה החלה הארץ הייתה שוממת והיו בה מעט מאוד אנשים, וכשמלחמת העצמאות פרצה היו בארץ בערך 3 יהודים על כל ערבי (כ-300,000 יהודים מול 100,000 פלסטינאים).

אגב, גם בתנ"ך נכתב שלפני כניסת עם ישראל לארץ כנען היו פה שבעה עמים, לא?

בכל מקרה, השורה התחתונה: הביסוס הציוני המודרני (ולא הדתי) להתיישבות היהודית בארץ ישראל הוא הקשר ההסטורי של הלאום (שקם רק במאה ה-19) שמבוסס על העם (שקם לפני כ-3,000 שנה) לארץ ישראל, ועל העובדה שהעלייה לארץ הייתה חוקית ושמדינת ישראל שרירה וקיימת.
חבוב התבלבלת קצת, בזמן שפרצה מלחמת העצמאות היו בארץ כ-600,000 יהודים וכ-1,000,000 ערבים, 6,000 הרוגים ספג עם ישראל במלחמה זו, כ-1% מכלל אנשיו בא"י המחולקת!

קום עברי, שא הנס!
הנף את הדגל בגאון
הראה לכל קלגס רומס
שעמנו הוא עם האדון.

מנותק אֵיתָן

• חבר(ה) V.I.P
  • חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
זוהי אינה דעתי אבל זוהי עובדה...
מבחינה היסטורית הבריטים הבטיחו לנו לרשת את הארץ בהצהרת בלפור ובכתב המנד"ט... אנשים נוטים לשכוח זאת, ככה שמבחינה חוקית אנחנו לא כובשים, הבריטים היו הכובשים ובכל מקרה בכל דור היו פה בארץ מיעוט של יהודים ככה שלומר שאנחנו כבשנו את הארץ מידי הפלאחים המסכנים זהו טיעון מטופש ( שימו לב שבכלל לא הזכרתי דת).
חבוב על מה התבססה הצהרת בלפורד שא"י שייכת ליהודים?
כנראה הם חלמו חלום.

מנותק zelhar

• חבר(ה) V.I.P
  • חבר(ה) של כבוד
  • *
אהבת ארץ ישראל חייבת לנבוע מאהבת עם ישראל. מי ששונא את התורה לא יכול להיות אוהב ישראל. מי שלא מאמין בתורה כולה עדיין יכול לקבל אותה כספר היסטורי שמצדיק את זכותו של עם ישראל על ארצו. בנוסף לכך לדעתי זה די ברור שיש לנו זכות היסטורית על הארץ הזו וכי הטענה שלנו לבעלות עליה חזקה יותר מטענת הערבים השקרית והיא גם חזקה יותר מטענתם של הבריטים לבריטניה.

מנותק אֵיתָן

• חבר(ה) V.I.P
  • חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
אהבת ארץ ישראל חייבת לנבוע מאהבת עם ישראל. מי ששונא את התורה לא יכול להיות אוהב ישראל. מי שלא מאמין בתורה כולה עדיין יכול לקבל אותה כספר היסטורי שמצדיק את זכותו של עם ישראל על ארצו. בנוסף לכך לדעתי זה די ברור שיש לנו זכות היסטורית על הארץ הזו וכי הטענה שלנו לבעלות עליה חזקה יותר מטענת הערבים השקרית והיא גם חזקה יותר מטענתם של הבריטים לבריטניה.
היסטוריה יש  גם לעמים אחרים פה לא רק לעם ישראל.
הישמעלים יש להם זכות על א"י בגלל הברית אבל זמנם פג.מכיוון שאדם לא מאמין בתורה והיא היסטוריה מבחינתו אז גם לישמעאלים יש היסטוריה כי מבחינתו רק הסיטוריה מדברת ולא דברים רוחניים כגון מצוות.
« עריכה אחרונה: ספטמבר 08, 2008, 19:52:21 על ידי אֵיתָן »

מנותק יפרח

• חבר(ה) מוסמך(ת)
  • *
  • לאומן מרקסיסט
הישמעלים יש להם זכות על א"י בגלל הברית אבל זמנם פג.מכיוון שאדם לא מאמין בתורה והיא היסטוריה מבחינתו אז גם לישמעאלים יש היסטוריה כי מבחינתו רק הסיטוריה מדברת ולא דברים רוחניים כגון מצוות.

ועובדה שהישמעאלים קיבלו גם חלק מארץ ישראל, כמו ירדן ועיראק.
אנחנו את חלקינו צריכים לתפוס והוא ארץ ישראל וחצי האי סיני.
למוסלמים מותר לשבת על הארץ המובטחת בגלל שהם אינם עובדי עבודה זרה...

Aaron

• אורח
למוסלמים מותר לשבת על הארץ המובטחת בגלל שהם אינם עובדי עבודה זרה...
אתה רציני?
אתה יודע מה כתוב בקוראן? שהיהודים הם בני החזירים והקופים ושצריך להשמיד אותם, וזה מה שמוחמד עשה - אנס ורצח נשים יהודיות וערף ראשים.
אתה ממש שמאלני קיצוני אם אתה חושב שצריך לאפשר לחיות האלה לגור בא"י.

מנותק יפרח

• חבר(ה) מוסמך(ת)
  • *
  • לאומן מרקסיסט
אתה רציני?
אתה יודע מה כתוב בקוראן? שהיהודים הם בני החזירים והקופים ושצריך להשמיד אותם, וזה מה שמוחמד עשה - אנס ורצח נשים יהודיות וערף ראשים.
אתה ממש שמאלני קיצוני אם אתה חושב שצריך לאפשר לחיות האלה לגור בא"י.

דיברתי על הארץ המובטחת ולא על ארץ ישראל אתה יודע מהנילוס ועד הפרת...
וכמו שאמרתי בהודעה אחרת שלי, יש הרבה זרמים אצל המוסלמים, הם לא כמונו שאצלנו כל מילה בתורה היא בסלע ויש לה אלף פרושים... אצלם הקוראן הוא יותר בגדר ספר הנחיה, ואני מדבר על הזרמים המתונים (עד כמה שהמילה הזאת נדושה ולא אמינה).

מנותק גַּם בָּשָׁן וְגַם גִּלְעָד

• מנהל(ת) גלובלי(ת)
  • חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
  • אבי פרחן – יום יבוא אחים נחזורה!
בלי עדיין להתערב בדיון עצמו, אציין שהשאלה של אֵיתָן שפתח את הסקר פשוט מבריקה. והדיון שנוצר בעקבות זה מרתק. כל הכבוד.

מנותק Master-s

• משתמש(ת) חדש(ה)
  • *
כמובן , אני חילוני גמור ימני קיצוני וכמובן בתור ימני אוהב מאד את ארץ ישראל..  :)
« עריכה אחרונה: ספטמבר 09, 2008, 01:53:35 על ידי Master-s »

מנותק גַּם בָּשָׁן וְגַם גִּלְעָד

• מנהל(ת) גלובלי(ת)
  • חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
  • אבי פרחן – יום יבוא אחים נחזורה!
כמובן , אני חילוני גמור ימני קיצוני וכמובן בתור ימני אוהב מאד את ארץ ישראל..  :)

אז בוא לכאן.. :)

http://hayamin.org/forum/index.php?topic=7558.0

מנותק zelhar

• חבר(ה) V.I.P
  • חבר(ה) של כבוד
  • *
הטיעון של הערבים לכך שהם יורשי ישמעאל ושומרי ברית מבוסס על התנך וברור שלפי התנך אין כל ספק מי בעלי הארץ. אבל העובדה היא שארץ ישראל היתה כמעט שוממה בסוף המאה ה19, וכי תושבי הקבע ששנו בה, מלבד הישוב הישן היהודי, היו ערב רב של בני לאומים ודתות שונות.