שונות > מה שבראש

מה ה-3 סרטים ישראלים שאתם הכי אוהבים?

<< < (19/20) > >>

שלמה:

--- ציטוט של: Dudi על נובמבר 06, 2012, 23:20:36 ---אין הרבה צעירים חילוניים אידאליסטים, שהם ציוניים ומאוד ימניים.
אני מאמין שאנחנו צריכים לשמור על העם שלנו ולא להתבולל ולהתחיל לפרק אותו, כמו שכל העמים עושים...
יש לנו תרבות וצריך לשמור עליה.

--- סוף ציטוט ---

למה אין תורה אז אין יהדות אין יהדות אין עם יהודי אנחנו סתאם ערב רב של אנשים שונים.
למה לבוא לארץ? מה רע בארצות השונות.
למה לשבור תרצף הדמוגרפי של הערבים?
באיזו זכות אנו מתנחלים בארץ הזאת?
תבין בלי תורה אין ציונות כהוכחה כול מקימי המדינה ומיסדי הישוב רוב הילדים שלהם היום חיים בארה"ב.

Rafoe:

--- ציטוט של: Dudi על נובמבר 06, 2012, 23:20:36 ---יש דברים שהם לא נכונים בתורה ומה לעשות- צריך לשנות. בגמרא לדוגמה כתוב שאסור לחשוב על ''האם מצווה היא רלוונטית או לא, וזה עבירה חמורה יותר מלא לקיים את המצווה''. אני לא אדם מאמין, יש בדת הרבה דברים שלא מסתדרים לי וזה אחד מהם. רואים כאן ברור מאוד את מה שקרה, אנשי הדת רצו לשלוט במאמינים ולא רצו שהמאמינים יברחו, גם בתנ''ך רואים המון דוגמאות שמי שמתנהג שגוי מקבל עונשים מטורפים. אני לא מאמין שזה באמת צריך להיות ככה, ושזה הכל רק הפחדות כדי לגרום למאמינים להיות צמודים לדת.

רק שזה לא סטייה :) והגיע הזמן שתקבלו את זה. כאן מדבר המדע והמדע זה האמת, אין כאן ויכוח.

אני לא מסכים.
תראה, אני סוג די נדיר.
אין הרבה צעירים חילוניים אידאליסטים, שהם ציוניים ומאוד ימניים.
אני מאמין שאנחנו צריכים לשמור על העם שלנו ולא להתבולל ולהתחיל לפרק אותו, כמו שכל העמים עושים...
יש לנו תרבות וצריך לשמור עליה.

--- סוף ציטוט ---
אתה מפספס את הדבר החשוב ביותר.

ברגע שאתה אומר דת אז אני מסכים איתך ב-100 אחוז. דת זה דבר רע ודת נועדה כדי לשלוט באנשים על ידי כוהני דת.

תורת ישראל אינה דת.  היא דבר הקב"ה. היא החוקה שהקב"ה הוריד לישראל.

כשבורא עולם מוריד לך רשימת חוקים אתה לא שואל למה לעשות אלא איך לעשות (זאת הכוונה ב"נעשה ונשמע" - קודם כל עושים ואז חושבים למה).

השאלה המרכזית והיחידה היא האם הקב"ה קיים, כי אם מגיעים למסקנה שהוא קיים אזי שאין ספק וצריך לקיים מצוות.
אם הגעת למסקנה שהוא לא קיים והכל אוסף של רשימות אנושיות שנכתבו על ידי אדם אזי שאין כל סיבה לשמור על זה.

כל עוד הקב"ה לא התגלה לעם ישראל והצהיר שמצווה מסויימת כבר לא רלוונטית אזי שכל התורה עדיין רלוונטית.

זו גם הטענה שלנו לנוצרים ולמסלמים - הקב"ה לא התגלה לישראל והודיע להם שהברית מבוטלת, ולכן הנצרות והאסלאם הם עבודה זרה.

פשוט ולא מסובך.

Dudi:

--- ציטוט של: Rafoe על נובמבר 07, 2012, 23:23:46 ---אתה מפספס את הדבר החשוב ביותר.
ברגע שאתה אומר דת אז אני מסכים איתך ב-100 אחוז. דת זה דבר רע ודת נועדה כדי לשלוט באנשים על ידי כוהני דת.
תורת ישראל אינה דת.  היא דבר הקב"ה. היא החוקה שהקב"ה הוריד לישראל.
כשבורא עולם מוריד לך רשימת חוקים אתה לא שואל למה לעשות אלא איך לעשות (זאת הכוונה ב"נעשה ונשמע" - קודם כל עושים ואז חושבים למה).
השאלה המרכזית והיחידה היא האם הקב"ה קיים, כי אם מגיעים למסקנה שהוא קיים אזי שאין ספק וצריך לקיים מצוות.
אם הגעת למסקנה שהוא לא קיים והכל אוסף של רשימות אנושיות שנכתבו על ידי אדם אזי שאין כל סיבה לשמור על זה.
כל עוד הקב"ה לא התגלה לעם ישראל והצהיר שמצווה מסויימת כבר לא רלוונטית אזי שכל התורה עדיין רלוונטית.
זו גם הטענה שלנו לנוצרים ולמסלמים - הקב"ה לא התגלה לישראל והודיע להם שהברית מבוטלת, ולכן הנצרות והאסלאם הם עבודה זרה.
פשוט ולא מסובך.

--- סוף ציטוט ---
אני לא מאמין בזה. היהדות היא דת בעיני. וכן- יש בה הרבה חורים, כמו נושא ברית המילה לדוגמה- שאין בו שום היגיון, הרי אין סיבה לקטוע איבר שנולדנו איתו בלי שיש אצלו איזושהי בעיה, וקראתי בעבר שיש אצלו גם יתרונות.
ומתי האל בכלל מתגלה? מתי בשנים האחרונות הוא התגלה בדיוק? הפעמים היחידות שזה קרה היו בימים של מוחמד וישו, וברור מאוד מה אנחנו חושבים עליהם.

אביר הקרנפים:
ה' התגלה ביציאת מצאים ובמעמד הר סיני. וזה הרבה יותר ממה שאתה יכול להגיד על הבלופים של מוחמד וישו.
בברית מילה אין שום היגיון? אז למה הרבה אנשים גויים לגמרי עושים ברית מילה בגלל ההיגיון שבמעשה?

Dudi:

--- ציטוט של: אביר הקרנפים על נובמבר 20, 2012, 20:42:48 ---ה' התגלה ביציאת מצאים ובמעמד הר סיני. וזה הרבה יותר ממה שאתה יכול להגיד על הבלופים של מוחמד וישו.
בברית מילה אין שום היגיון? אז למה הרבה אנשים גויים לגמרי עושים ברית מילה בגלל ההיגיון שבמעשה?

--- סוף ציטוט ---
הם לא צריכים לעשות את זה בהכרח... רוב האנשים חיים עם זה בסדר גמור וסבבה להם עם זה, כפי שציינתי יש גם יתרונות באזור, הרי זה לא באמת חלק מיותר לחלוטין, אם זה היה כזה אז הוא לא היה ''נברא''.

ושיתגלה שוב. אז נדבר

תפריט

[0] אינדקס הודעות

[#] עמוד הבא

[*] עמוד הקודם

עבור לתצוגת גירסה מלאה