כתב נושא: רבני הציונות הדתית:יום העצמאות חוגגים –למרות הקשיים  (נקרא 1980 פעמים)

0 משתמשים ו- 1 אורח נמצאים בנושא זה.

מנותק IRON_MAN

• חבר(ה) V.I.P
  • חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
  • L.F בשטח הערבים במתח
ארץ ישראל לעם ישראל על פי תורת ישראל.

ערבים לערב,סודנים לסודן,שמאלנים לאירופה!

מנותק morde208

• חבר(ה) מקצועי(ת)
  • *
כל  פעם  שאני  מגיע  ליום  הזה  אני  מיתלבט   מה  אני  עושה:
מצד אחד  קיבלנו  מדינה = אני  לא  אומר  תחנון.
מצד  שני  אין  שימ חתנו  מושלמת כי  שולטים  כאן  לא  ממשלה  יהודית(לא  מעניין  אותי  במקור  שהיא  יהודית  אבל  במציאות  היא  לא  כל  כך  שומרת  על  המצוות).
נחזור  לצד  הראשון  וניראה  שזה  שאנחנו  יכולים  לא  לחגוג  את  היום  הזה    זה  כבר  מראה  שלא  ממש  שולטים  עלינו  כמו  בארץ  נוכריה.
כך  שאני  החלטתי  להיתפשר: לא  אומר  תחנון  ולא  אומר הלל (וחוגג  רק  אם  אני  ניקלע  במיקרה  למקום  שחוגגים).
« עריכה אחרונה: מאי 03, 2008, 23:06:23 על ידי Morde »

מנותק גור-אריה

• "אריה ישאג מי לא ירא"
  • חבר(ה) V.I.P
  • חבר(ה) של כבוד
  • *
  • לָמוּת אוֹ לִכְבּוֹש אֶת הָהָר
בס"ד

מה-דעתכם?

http://www.inn.co.il/News/News.aspx/174605
באו נפריד: אני שמח ומאושר על הזכות שלי לגור בארץ ישראל ולא באירופה או בצפון אפריקה(אני חצי חצי....)אני שמח על כך שזכינו לרוב יהודי בארץ הקודש
ושיש לנו בכל זאת צבא יהודי. אני שבור מכאב על כך שהצבא היהודי הזה מבצע פשעים נגד עמו ומולדתו וקורא לכל החיילים לערוק לצד הצודק בזמן אמת! ובכל זאת לשרת ולהגן
כשמדובר נגד אוייבינו הישמעלים ימ"ש וזכרם. זה לא שאין לנו ריבונות,אך היא לא מושלמת....

אז ככה שאני כן יחגוג את היום הזה בדרכי שלי,זהו יום שמחה לעם ישראל,יום שבו השלטון הנאצו-בריטי הוחלף בשלטון יהודי(אמנם...אבל בכל זאת יהודי) מי שרוצה
יכול לראות בספריו של הרב כהנא זצ"ל-ביחד עם הביקורת הקשה על השלטון והממסד-שבחים על הריבונות ומהדינה בה זכינו ועל הישוב המתחדש בארצינו הקדושה.
הוא מודה שמדובר בצעדים שהקדוש ברוך הוא מוביל אותנו לקראת הגאולה ועל כן יש לשמוח. ביחד עם כל הקשיים,כי אחרי הכל אי אפשר לומר שלא מדובר בנס והצלה ויום שמחה
לעם ישראל.

אבל ביחד עם זה חשוב לזכור:רק שמחה יהודית!! ביום שאנו שמחים על הריבונות היהודית בארצינו ועל זכותינו לקיים מצוות ישוב הארץ וירושת הארץ,אל לנו לשמוח ככל
הגויים בחגותיהם להבדיל!! עלינו לשמוח באמת מתוך קדושה ולא מתוך טומאה חלילה. רצוי להמנע מכל מיני פסטיבלים למיניהם ומכל מיני מועדונים פסולים שהחלו לאחרונה להרעיש גם
ביום העצמאות. אין זו שמחה יהודית,ואין זו שמחה אמיתית! אלא שמחה ריקה מתוכן ויבשה.

דרך אגב,מומלץ להגיע לחומש ביום העצמאות ולחגוג שם בצוותא חדא את השמחה על העבר ואת הבנייה והתקווה של העתיד. שם תוכלו לשמוח בקדושה אמיתית ללא פגם,
ויחד עם זאת לפעול באמת להוספת עצמאות יהודית ולסייע בבניית הארץ שעל בנינה אנו שמחים.

לפרטים:http://forum.inn.co.il/adfeedback/?id=264&clientid=1386

תָּגָר- עַל כָּל מַעֲצוֹר וּמֵצָר אִם תַּעַל אוֹ תֵרֶד
בְּלַהַב הַמֶּרֶד שָׂא אֵש לְהַצִּית - אֵין דָּבָר !
כִּי שֶקֶט הוּא רֶפֶש הַפְקֵר דָּם וָנֶפֶש
לְמַעַן הַהוֹד הַנִּסְתָּר.