סקר

סקר: אתם מאמינים באלוקים?

כן, באמונה שלמה.
142 (74.7%)
לא.
24 (12.6%)
אולי, לא בטוח.
24 (12.6%)

סך הכל הצבעות: 37

כתב נושא: סקר: אתם מאמינים באלוקים?  (נקרא 167913 פעמים)

0 משתמשים ו- 8 אורחים נמצאים בנושא זה.

מנותק El Blanco

• אדמין הפורום
  • חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
« להגיב #250 ב- : אפריל 06, 2009, 16:37:57 »
מאמין בקב"ה באמונה שלמה  :dance:

מנותק bat melech

• משתמש(ת) מוכר(ת)
  • *
« להגיב #251 ב- : אוגוסט 04, 2009, 15:07:34 »
מאמינה אמונה שלמה,
ומאמינה שכל אחד צריך   O0 O0
"זכור את יום השבת לקדשו"

מנותק אשקלוני!

• חבר(ה) מקצועי(ת)
  • *
« להגיב #252 ב- : אוגוסט 06, 2009, 00:08:52 »
באמונה שלמה

לעולם ה' דברך ניצב בשמיים

מנותק doriluz

• משתמש(ת) חדש(ה)
  • *
« להגיב #253 ב- : ספטמבר 25, 2009, 14:25:03 »
חח, היום הוויכוח הוא לא אם יש אלקים, כי זה כבר ברור, הגיוני, ואין חולקים, השאלה העולמית היא מי האלהים האמיתי?
אנחנו כבר יודעים- ברור שהקב"ה.

מנותק jewlover and arabhater

• חבר(ה) V.I.P
  • חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
« להגיב #254 ב- : ספטמבר 25, 2009, 15:38:31 »
חח, היום הוויכוח הוא לא אם יש אלקים, כי זה כבר ברור, הגיוני, ואין חולקים, השאלה העולמית היא מי האלהים האמיתי?
אנחנו כבר יודעים- ברור שהקב"ה.
בס"ד
ברוך הבא
היום כולם יודעים שהרב כהנא צדק!

מנותק Yoni Meist

• משתמש(ת) חדש(ה)
  • *
« להגיב #255 ב- : אוקטובר 01, 2009, 14:41:01 »
לא אני אתאיסט, אבל אין לי בעיה אם הדת, כל עוד אנשים לא לוקחים את זה רחוק מדי כמו שהחרדים עושים.

מנותק אֵיתָן

• חבר(ה) V.I.P
  • חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
  • כל המרחם על ערבים,סופו להתאכזר על יהודים.
« להגיב #256 ב- : אוקטובר 01, 2009, 14:46:32 »
לא אני אתאיסט, אבל אין לי בעיה אם הדת, כל עוד אנשים לא לוקחים את זה רחוק מדי כמו שהחרדים עושים.

מרחק זה יחסי וזה משתנה בין כל אדם לאדם ובין בהמה לבהמה
"מי שרוצה להיות יהודי, אי אפשר כי אם על ידי ארץ ישראל"

מנותק יהודי וגאה בזה

• משתמש(ת) מוכר(ת)
  • *
  • די לכיבוש הערבי בארץ ישראל!
« להגיב #257 ב- : ינואר 01, 2010, 03:50:01 »
היום כולם יודעים שאלוקים קיים  ;D

מנותק T-800

• חבר(ה) של כבוד
  • *
« להגיב #258 ב- : פברואר 24, 2010, 17:34:32 »
אני לא מאמין באלוהים, אבל מתעניין בו\בה.
"אנחנו לא רוצים עקרונות, אנחנו רוצים עובדות!" (קלימנט וורושילוב)

מנותק יובל הכהניסט

• חבר(ה) בכיר(ה)
  • *
« להגיב #259 ב- : אפריל 01, 2010, 08:22:02 »
בס"ד

אני לא מאמין באלוהים, אבל מתעניין בו\בה.

תסביר?

מנותק חרותניק

• חבר(ה) בכיר(ה)
  • *
« להגיב #260 ב- : אפריל 02, 2010, 14:03:09 »
בחרתי 3
אני לא יודע אם אלוקים קיים ולדעתי זו התשובה הכי הולמת וצנועה שאפשר לתת לשאלה הזאת, לעומת זאת הרבה יותר קשה לי להבין את האתאיסטים שבטוחים שאיננו קיים מאשר יהודים מאמינים.
« עריכה אחרונה: אפריל 02, 2010, 14:23:57 על ידי חרותניק »

מנותק T-800

• חבר(ה) של כבוד
  • *
« להגיב #261 ב- : אפריל 02, 2010, 15:03:02 »
בס"ד

תסביר?

אני מתעניין בדתות, אבל אני אישית לא מתחבר למה שהדתות האלה אומרות, לא משנה אם זה יהדות נצרות או אסלאם.
"אנחנו לא רוצים עקרונות, אנחנו רוצים עובדות!" (קלימנט וורושילוב)

מנותק DANIEL321

• משתמש(ת) מוכר(ת)
  • *
  • אם תעזוב את הדאגה היא תשכח אותך
« להגיב #262 ב- : מאי 17, 2010, 13:01:45 »
יש אלוקים, אבל קשה לשים לב אליו לפעמים.
*בלוג חובה כניסה:    blog.tapuz.co.il/Israel11

מנותק yossso

• חבר(ה) מקצועי(ת)
  • *
  • "...ובחרת בחיים..." (דברים ל, יט)
    • אני בפייסבוק
« להגיב #263 ב- : אוגוסט 28, 2010, 09:30:39 »
בעבר הייתי חילוני, כעת אני יהודי לא דתי (חילוניזם היא דת פנאטית ללא אלוהים, אן קולטר כתבה על כך ספר - GODLESS).

זמן רב האמנתי בתורת האבולוציה, אבל היום היא נראית לי מגוחכת: איך מדבר פשוט הולך ומתפתח דרך יותר ויותר מסובך? הפשוט הכיל את המסובך? וגם אם כן, למה שזה יצמח להיות דווקא אנחנו ולא משהו יותר מורכב.

חוץ מזה, אני לוקח ברצינות כיום את החשיבה של כהנא עצמו. הוא אמר על למינג (מכרסם) שלפעמים הם כולם בשלב מסוים נתקפים באטרף ורצים ומתאבדים (זורקים את עצמם מתהום) ושואל "למה שאלוהים ייצור למינג?", ותשובתו: "כי יש היום למינגים ההולכים על 2" - דיבר כמובן על הישראלים.

חשבתי על זה, וגם מה שאיש פה אמר על 'מתכנן תבוני' נשמע לי הגיוני ביותר. מישהו יצר אדם. עם כל המדהים שבאדם, מה שעוד יותר מדהים הוא שהיה לו בורא - הבורא הזה הוא בלתי נתפס - זה כמו שמחשב יבין אותי (מחשב נורא מתוחכם עם התוכנות הכי תבוניות שהאדם יכול היה לפתח. - אבל זה לא אדם, זאת ערימה, מוגבלת בכמות, של רעיונות אנושיים. משמע - הספונטניות שלנו, היא הגדולה. והיכולת להתמודד עם בעיות שטרם נראו. - פיתוח יכולות בהתאם למצב. - אין מכונה שיכולה לפתח בתוך עצמה משהו. מכונה משוכללת יכולה לתקן את עצמה, כאלה יש בחלל.)

אז חשבתי על הרעיון של כהנא, חשבתי למה יש מפגרים בעולם, למה נולד איש הפיל? - אדם כ"כ מעוות שאפילו השלד שלו מעוות. - איזה חרא של חיים הוא חי? למה לאפשר לאדם לחיות ככה ולסבול? - למה שאלוהים יברא יצור כזה? זה מוכרח להיות רמז. ואני מתחיל להאמין שבדרך לגאולה, אנחנו כמו באיזה QUEST - צריכים לפענח רמזים מהקב"ה שכאשר נבין אותם, נתקדם ל- LEVEL הבא.

מה מסמן לנו ברווזן? לדעתי, שלטבע אמנם יש צורה כללית - יש יונקים, טורפים, צמחוניים בעלי מיתר וכו', אבל יש גם יוצאי דופן. ולדעתי אנשים הם יוצאי דופן, כי הם גם טורפים וגם צמחוניים.
"לוּלֵי ה' שֶׁהָיָה לָנוּ בְּקוּם עָלֵינוּ אָדָם : אֲזַי חַיִּים בְּלָעוּנוּ בַּחֲרוֹת אַפָּם בָּנוּ : ... : בָּרוּךְ ה' שֶׁלֹּא נְתָנָנוּ טֶרֶף לְשִׁנֵּיהֶם" (תהלים קכד; ב-ג, ו)

"...לֹא בְחַיִל וְלֹא בְכֹחַ כִּי אִם בְּרוּחִי אָמַר ה' צְבָאוֹת" (זכריה ד, ו)
"...לֶב מֶלֶךְ בְּיַד ה'..." (משלי כא, א)

מנותק yossso

• חבר(ה) מקצועי(ת)
  • *
    • אני בפייסבוק
סקר: אתם מאמינים באלוקים? תיקון של עצמי.
« להגיב #264 ב- : אוגוסט 28, 2010, 09:33:28 »
גם אם כן, למה שזה יצמח להיות דווקא אנחנו ולא כל דבר אחר. מדבר פשוט יותר, שהולך ובונה דבר מסובך יותר, יכולות לנבוע אינסוף אפשרויות. ומהן נוצרה רק אחת? בול. שיט.
"לוּלֵי ה' שֶׁהָיָה לָנוּ בְּקוּם עָלֵינוּ אָדָם : אֲזַי חַיִּים בְּלָעוּנוּ בַּחֲרוֹת אַפָּם בָּנוּ : ... : בָּרוּךְ ה' שֶׁלֹּא נְתָנָנוּ טֶרֶף לְשִׁנֵּיהֶם" (תהלים קכד; ב-ג, ו)

מנותק yossso

• חבר(ה) מקצועי(ת)
  • *
    • אני בפייסבוק
« להגיב #265 ב- : אוגוסט 28, 2010, 09:42:30 »
הדבר הבא עלול להרגיז דתיים: נולדתי למשפחה הרוסה, אז כשהייתי ילד נורא לא הסכמתי עם הדיברה "כבד את אביך ואת אמך למען יאריכון ימיך", והחלטתי גם כילד שאני חילוני. לאחרונה חשבתי על זה, והגעתי למסקנה שאין שום קשר בין כיבוד ההורים לבין זה שאתה תחייה יותר זמן (גם אם כן, אתה תחיה בשקר. אני מניח שהדיברה מופנית לאנשים שלא מכבדים את הוריהם, ולא לאלו שכן..). בקיצור, הגעתי למסקנה שהדיברה היא צופן שמשמעו: דע את ההסטוריה של העם שלך, אם אתה רוצה להמשיך לראות אותו מתקיים. - דבר שכל בר דעת חילוני או דתי יכול להסכים עליו.

מנותק yossso

• חבר(ה) מקצועי(ת)
  • *
    • אני בפייסבוק
« להגיב #266 ב- : אוגוסט 30, 2010, 23:48:35 »
עוד רמזים שהוא נותן: מחלות. הייתה מגיפה באירופה - המגפה השחורה. קטלה חלק אדיר מאירופה. למה המחלה הזאת לא קיימת היום? מה קרה? מה.. סוג מסוים של חיידקים נוצר, עושה את הנזק שלו לאנושות, ואז נעלם?! זה חרטה! מדעית זה הרי לא אפשרי - זה אבסורד!

כשהייתי ילד, בערך מגיל 7 אולי או 6, היה לי סימן אדום (קטן, כמו קצה של עיפרון לא-מחודד) בכף היד, מול הזרת (כאילו "מתחת לזרת"), ביד שמאל (אני שמאלי). אמאבא לימדו אותי, לא להתעסק בפצעים, כי אז הם נעלמים. ולרוב זה באמת נכון. אבל הפצע הזה.. הוא נשאר בי.. פשוט שנים. לא מביא, לא נהיה יותר גרוע, אין לי מושג מתי בדיוק ואיך הוא נוצר. - נקודה אדומה.
בגיל ההתבגרות (גיל 15), כבר היה נמאס לי והתחלתי לגרד אותו. אז המצב של הפצע נהיה יותר גרוע - הוא גדל. ובסופו של דבר, הגיע לגודל של בערך עובי של עיפרון. (וגובה של 2 מילימטר או 3) - אבל זה כבר לא היה פצע אדום. זה הפך כבר לסתם חתיכה עבה של עור, (בצבע עור). איזו בחורה גם העירה לי על זה "[שמי הפרטי], מה זה הדבר הזה שיש לך ביד [עם פרצוף של נגעלת]". אותי זה לא הגעיל - הייתי רגיל לזה.
בכל אופן.. יום אחד ניסיתי להסיר את זה - אני חושב שלקחתי עיפרון, או כלי אחר עם חוד, ועשיתי.. זה כמו שתיקח פיתה, ותדקור אותה מכל הצדדים (הסכין מאונכת למשיק של הפיתה - כמו חץ שבא לפוצץ בלון). ואז בעצם הוצאתי ככה את הפיתה (או שהיא נפלה עם הזמן). היום כל מה שיש לי זה סימן ממש חלוש לאותה "פיתה", סתם עור רגיל - אבל עם סימן חלוש של פיתה. והסימן האדום איננו.
יש רופא שיכול להסביר לי את זה? העולם זה דבר גדול. יש עוד דברים שקרו לי (פיזיים), אבל זה מספיק.

זה ברור שאלוהים לא ייתן רמזים, שנראים לא טבעיים בעליל. כי אז אלה לא רמזים - אלא הוכחות. ואם זה הוכחות, אז זה כבר לא להאמין באלוהים - זה לדעת ממש שהוא קיים. ואז איפה המבחן? מבחן האמונה.

דרך אגב, אייזק ניוטון האמין באלוהים. הוא פחד נורא שאלוהים עלול יום אחד לגרום לשמש ולכוכבים לצאת ממסלולם.
אבל למה שאלוהים יעשה את זה? מנסיוני על כדור הארץ, ומההסטוריה שלמדי, אני מספיק בטוח בעצמי, שאלוהים לא מתערב בבריאה. בטח לא באופן כ"כ כ"כ ישיר. 100 ילדים נרצחו ע"י מוסלמי - נורו בגב. - אז מה... אז אלוהים יושב בשמים ומגן עלינו? איפה הוא היה בכל התקופה של הפיגועים? הוא כן קיים. אבל מגן עלינו? ישירות? מה פתאום! אם זה היה נכון, כבר לא היה אף עם אחר בעולם. - כי הייתי פשוט יורה בכל המוסלמים, ואלוהים היה דואג שאפילו כדור אחד שלהם לא יפגע בי. זה קורה בפועל? לא. זה לא קורה בפועל. אלוהים נותן רמזים. (או שאפילו לא, אולי החיים שהוא יצר כאלה מסובכים, וזה אני שקולט דברים מסוימים בתור רמזים, אבל ככה הם בעצם החיים, וזה לא איזה רמז מיוחד שהוא הוריד אל הארץ עבורי.)

הדבר היותר עצוב.. הוא שאם הוא לא עושה כלום, איזה משמעות יש לו? המשמעות היחידה שיכולה להיות לו היא: שאדם שמאמין באלוהים, מתנהג/מרגיש אחרת מבנאדם שלא מאמין באלוהים. - זאת ההשפעה היחידה של אלוהים על בני האדם, אם הוא לא מתערב בבריאה.

מנותק yossso

• חבר(ה) מקצועי(ת)
  • *
    • אני בפייסבוק
« להגיב #267 ב- : אוגוסט 30, 2010, 23:50:27 »
תיקון: הפצע (או מה שזה לא היה) היה בגב היד, לא בכף היד.

מנותק Anti_Islam

• חבר(ה) מוכר(ת)
  • *
« להגיב #268 ב- : אוקטובר 03, 2010, 18:46:02 »
מזה!?!?!? 5 תגובות ברצף! תגיד לי מה יש לך אחי? קח ותעשה תגובה אחת ענקית ואל תפציץ את כל הנושא :|....

(יש לי רק אלוהים אחד אתאיסימוס הגדול! האל הגדול של האתאיסטים).

מנותק נדב

• חבר(ה) מקצועי(ת)
  • *
« להגיב #269 ב- : אוקטובר 06, 2010, 01:22:38 »
פייר אחי, משלמים לך פר מילה? ;D

"אתאיזם היא דת כמו שלא לשחק כדורגל זה תחביב"

מנותק MaorJudah

• חבר(ה) V.I.P
  • חבר(ה) של כבוד
  • *
« להגיב #270 ב- : נובמבר 09, 2010, 11:11:32 »
כן,
הוא הציל אותי ממוות
אפשר להגדיר את זה כ"נס" חד וחלק.

מנותק ofirgangster

• משתמש(ת) מוכר(ת)
  • *
    • קבוצת חיים בן פסח בפייסבוק
« להגיב #271 ב- : דצמבר 03, 2010, 22:17:33 »
בחרתי באפשרות הראשונה כן

אני לא יכול לתת הסבר לבחירה שלי
אני יהודי מאמין שנולד להורים מאמינים שנולדו להורים מאמינים
אני מאמין אבינו שבשמיים תמיד רואה את כל מעשינו ותמיד מנסה לעזור לנו במידת הצורך
ואם זה שבת ואם זה חגים אני תמיד ילך לבית כנסת והניח תפילין כי זה עושה טוב בנשמה

מנותק Alex37

• חבר(ה) מקצועי(ת)
  • *
  • תחי יהודה!
« להגיב #272 ב- : דצמבר 07, 2010, 13:04:13 »
בס"ד

אני מאמין בה' יתברך ובתורתו-הקדושה באמונה שלמה ומלאה!   
כל דור שאינו נבנה בימיו [בית-המקדש] מעלין עליו כאילו הוא החריבו. תלמוד-ירושלמי, מסכת יומא, א'.

מנותק אדם לא שפוי

• משתמש(ת)
  • חבר(ה) מקצועי(ת)
  • *
« להגיב #273 ב- : ינואר 17, 2011, 20:03:46 »
חס וחלילה! אני אתאיסט בכל רמ"ח אברי.

מנותק שלמה

• מנהל(ת) גלובלי(ת)
  • חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
  • ארץ ישראל לעם ישראל על פי תורת ישראל