סקר

סקר: אתם מאמינים באלוקים?

כן, באמונה שלמה.
142 (74.7%)
לא.
24 (12.6%)
אולי, לא בטוח.
24 (12.6%)

סך הכל הצבעות: 37

כתב נושא: סקר: אתם מאמינים באלוקים?  (נקרא 167521 פעמים)

0 משתמשים ו- 3 אורחים נמצאים בנושא זה.

מנותק rubi65

• חבר(ה) מקצועי(ת)
  • *
  • ימני אמיתי וכהניסט
« להגיב #50 ב- : יוני 04, 2008, 03:10:15 »
תודה לך מעומק הלב על תגובתך המחכימה והמלומדת כאן  :V: :smil037: :V:
הודו לה' כי טוב כי לעולם חסדו, מי ימלל גבורות ה' ישמיע קול תהילתו, תהילת ה' ידבר פי ויברך כל בשר שם קדשו לעולם ועד, ואנחנו נברך י-ה מעתה ועד עולם הללוי-ה!!!
חמול על מעשיך, ותשמח במעשיך, ויודו לך חוסיך, בצדקך עמוסיך, תוקדש אדון על כל מעשיך, כי מקדישך בקדושתך קידשת, נאה לקדוש פאר מקדושים!!!

מנותק דני ימני

• משתמש(ת) מוכר(ת)
  • *
« להגיב #51 ב- : יוני 04, 2008, 10:19:09 »
דווקא כך

קשה לי לענות לך על נושא שאינני מכיר.לא התעמקתי בנושא הדת ולא חיפשתי תשובות בנושא אף פעם.בכל צד בחיי שניתקלתי בדת חיי ראיתי רק דברים רעים
ופרשנויות של כניעה של בורות ופרימיטיביות ואטימות [אני לא מדבר על הדת עצמה אלה על האדם עצמו ] מפה קל מאד להסיק מסקנה עד כמה הדת יכולה להצר
את דרכו של האדם בעוד החופש נותן לא את הכלים להתפתח.יכול להיות שגם עולם הדת מאפשר התפתחות מסויימת אבל לא בעיני מבטו של החילוני.גדילה רוחנית
זה לא התפתחות !!!!.זו כניסה לעולם אחר.אנחנו פה מדברים על עולמות מנוגדים לחלוטין.ניסתי כמה פעמים לטובת הזוגיות שלי [חברתי ואשתי לעתיד באה מבית
מסורתי דתי ] לנסות להבין ולקבל את ערכי הדת אבל פשוט אינני מוכן לוותר על המחשב בסופי שבוע ועל חשמל בבית [אצלה בבית מורידים את השלטר בשישי שבת
ותסביר בדיוק איך אתה מנגב את הישבן בחושך !!!!!!!!!!????.אם אני צריך לשירותים אחרי הורדת השלטר מה אני אמור לעשות לנחש להרגיש???? זה מפגר !!]

כאשר ראיתי עד כמה הדת הולכת רחוק פשוט הרמתי ידיים.התפשרנו יחד על דברים בסיסיים כמו כשרות בבית פסח בלי לחם וצום בכיפור [אם כי אני לא ממש מקבל את
זה...].אין לי בעיה ללמוד את הדת כפילוסופיה או כספרות לכל דבר אבל לקבל עלי את חוקיה ואיסוריה ממש ממש לא מקובל עלי בכלל.למי יש את הזכות להכתיב לי
איך לחיות???.אדם נולד עם הזכות לבחור איך לחיות ולאף אחד אין זכות לקחת את זה ממנו.הדת לוקחת בכח את החופש מידיו.             

בנושא השואה
שמע אני חובב היסטוריה ולאורך כל הגלות היהודים שמרו בקנאות על המסורת.אולם כאשר יהדות הגולה התפצלה לשני מחנות חסידים [תלמידי ישיבות חרדים]
וציונים ומהם יצא הרצל אני מצודד בציונים.הציונים ראו את עליית הנאצים לשילטון והזהירו את החסידים אולם לחסידים היה נוח והם לא רצו לעלות לארץ זרה.
למרות שכתוב עליה בתורה.ואתה יודע יפה מאד מה קרה לכל אותם חסידים.מי שנישאר באירופה של 1939 נישאר באירופה......

להאמין בצורה עיוורת בכח עליון זה מקומם מאד.כל אותם קיצונים שהאמינו שאלוהים יגן עליהם התבדו לצערי וניספו.מפה אתה יכול להבין איך האשכנזים באים עם מורשת
חילונית טהורה בעוד הספרדים [עדות המיזרח] באים עם מורשת דתית.זה פשוט מנטליות מושרשת."הוא לא היה בשבילנו והוא לא הגן עלינו אז אנחנו כבר לא מאמינים
בו"

מפה תבין את עמדתי ביחס לדת שאני אדם מאד לא מאמין וזה ביחס לכל סוג של דת.אמונה באל אחד [יהדות איסלם נצרות] זה אותו גברת בשינוי אדרת.
אנחנו מאמינים באלוהים ודת משה הערבים במוחמד והנוצרים בישו.כולם אותו דבר עם שינויים.

לי זה לא מדבר כלל !!!!!.מה אני צריך את האמונות האלה????.מה זה התנכ מה זה הקוראן והברית החדשה - - ספרים !!!!!

ספרים שכתבו במשך כמה דורות והקיצונים אמצו אותם כדי לשלוט בהמונים.אני לא שייך להמונים.אני קצת יותר תרבותי ואינטלקטואלי.הדת לא קונה אותי ולא סוחפת
אותי.הסדנאות של אמנון יצחק ממש לא משכנעות אותי.אני לא צריך שכנועים כי אני יודע היטב מה אני רוצה.אני לא מחפש את עצמי.שאתה לא מאמין ולא מחפש
משמעויות דתיות אז יותר קל לך לראות ולנתח דברים עם משמעות ספרותית ופילוסופית.
אני יכול לקחת כל ספר דתי והבין אותו גם בלא המשמעות הדתית שלו.יתרה מכך הדת מאד מבזה את האישה ביחס לגבר וזה מאד לא מקובל עלי.
אני מכבד את בת הזוג שלי מאד ועל פי מנטליות העדה של היא לא ממש דבר חשוב במישפחה לעומת הדת [אבא שלה אדם דתי מאד] ורצוי שיהיה לה בעל מאמין
ולא משנה אם היא תיהיה מאושרת איתו או לא העיקר שהוא יהיה דתי [זה רק מראה לך כמה הדת "מודרנית"]  :P :P :P :idiot2:

אז תבין מאיפה המסקנות שלי לגבי הדת.

מנותק rubi65

• חבר(ה) מקצועי(ת)
  • *
  • ימני אמיתי וכהניסט
« להגיב #52 ב- : יוני 04, 2008, 10:23:07 »
דווקא כך

קשה לי לענות לך על נושא שאינני מכיר.לא התעמקתי בנושא הדת ולא חיפשתי תשובות בנושא אף פעם.בכל צד בחיי שניתקלתי בדת חיי ראיתי רק דברים רעים
ופרשנויות של כניעה של בורות ופרימיטיביות ואטימות [אני לא מדבר על הדת עצמה אלה על האדם עצמו ] מפה קל מאד להסיק מסקנה עד כמה הדת יכולה להצר
את דרכו של האדם בעוד החופש נותן לא את הכלים להתפתח.יכול להיות שגם עולם הדת מאפשר התפתחות מסויימת אבל לא בעיני מבטו של החילוני.גדילה רוחנית
זה לא התפתחות !!!!.זו כניסה לעולם אחר.אנחנו פה מדברים על עולמות מנוגדים לחלוטין.ניסתי כמה פעמים לטובת הזוגיות שלי [חברתי ואשתי לעתיד באה מבית
מסורתי דתי ] לנסות להבין ולקבל את ערכי הדת אבל פשוט אינני מוכן לוותר על המחשב בסופי שבוע ועל חשמל בבית [אצלה בבית מורידים את השלטר בשישי שבת
ותסביר בדיוק איך אתה מנגב את הישבן בחושך !!!!!!!!!!????.אם אני צריך לשירותים אחרי הורדת השלטר מה אני אמור לעשות לנחש להרגיש???? זה מפגר !!]

כאשר ראיתי עד כמה הדת הולכת רחוק פשוט הרמתי ידיים.התפשרנו יחד על דברים בסיסיים כמו כשרות בבית פסח בלי לחם וצום בכיפור [אם כי אני לא ממש מקבל את
זה...].אין לי בעיה ללמוד את הדת כפילוסופיה או כספרות לכל דבר אבל לקבל עלי את חוקיה ואיסוריה ממש ממש לא מקובל עלי בכלל.למי יש את הזכות להכתיב לי
איך לחיות???.אדם נולד עם הזכות לבחור איך לחיות ולאף אחד אין זכות לקחת את זה ממנו.הדת לוקחת בכח את החופש מידיו.             

בנושא השואה
שמע אני חובב היסטוריה ולאורך כל הגלות היהודים שמרו בקנאות על המסורת.אולם כאשר יהדות הגולה התפצלה לשני מחנות חסידים [תלמידי ישיבות חרדים]
וציונים ומהם יצא הרצל אני מצודד בציונים.הציונים ראו את עליית הנאצים לשילטון והזהירו את החסידים אולם לחסידים היה נוח והם לא רצו לעלות לארץ זרה.
למרות שכתוב עליה בתורה.ואתה יודע יפה מאד מה קרה לכל אותם חסידים.מי שנישאר באירופה של 1939 נישאר באירופה......

להאמין בצורה עיוורת בכח עליון זה מקומם מאד.כל אותם קיצונים שהאמינו שאלוהים יגן עליהם התבדו לצערי וניספו.מפה אתה יכול להבין איך האשכנזים באים עם מורשת
חילונית טהורה בעוד הספרדים [עדות המיזרח] באים עם מורשת דתית.זה פשוט מנטליות מושרשת."הוא לא היה בשבילנו והוא לא הגן עלינו אז אנחנו כבר לא מאמינים
בו"

מפה תבין את עמדתי ביחס לדת שאני אדם מאד לא מאמין וזה ביחס לכל סוג של דת.אמונה באל אחד [יהדות איסלם נצרות] זה אותו גברת בשינוי אדרת.
אנחנו מאמינים באלוהים ודת משה הערבים במוחמד והנוצרים בישו.כולם אותו דבר עם שינויים.

לי זה לא מדבר כלל !!!!!.מה אני צריך את האמונות האלה????.מה זה התנכ מה זה הקוראן והברית החדשה - - ספרים !!!!!

ספרים שכתבו במשך כמה דורות והקיצונים אמצו אותם כדי לשלוט בהמונים.אני לא שייך להמונים.אני קצת יותר תרבותי ואינטלקטואלי.הדת לא קונה אותי ולא סוחפת
אותי.הסדנאות של אמנון יצחק ממש לא משכנעות אותי.אני לא צריך שכנועים כי אני יודע היטב מה אני רוצה.אני לא מחפש את עצמי.שאתה לא מאמין ולא מחפש
אני יכול לקחת כל ספר דתי והבין אותו גם בלא המשמעות הדתית שלו.יתרה מכך הדת מאד מבזה את האישה ביחס לגבר וזה מאד לא מקובל עלי.
אני מכבד את בת הזוג שלי מאד ועל פי מנטליות העדה של היא לא ממש דבר חשוב במישפחה לעומת הדת [אבא שלה אדם דתי מאד] ורצוי שיהיה לה בעל מאמין
ולא משנה אם היא תיהיה מאושרת איתו או לא העיקר שהוא יהיה דתי [זה רק מראה לך כמה הדת "מודרנית"]  :P :P :P :idiot2:

אז תבין מאיפה המסקנות שלי לגבי הדת.

הבנתי דני, שאתה לא מאמין באלוקים אבל אלוקים מאמין בך שתחזור אליו ולדרכיו (שמירת מצוות)
הודו לה' כי טוב כי לעולם חסדו, מי ימלל גבורות ה' ישמיע קול תהילתו, תהילת ה' ידבר פי ויברך כל בשר שם קדשו לעולם ועד, ואנחנו נברך י-ה מעתה ועד עולם הללוי-ה!!!
חמול על מעשיך, ותשמח במעשיך, ויודו לך חוסיך, בצדקך עמוסיך, תוקדש אדון על כל מעשיך, כי מקדישך בקדושתך קידשת, נאה לקדוש פאר מקדושים!!!

מנותק דני ימני

• משתמש(ת) מוכר(ת)
  • *
« להגיב #53 ב- : יוני 04, 2008, 10:51:09 »
מצוות??

הצעדים היחידים שאני רואה את עצמי עם הדת זה רק בהקשר לחתונה שלי [ושוב כי בת זוגתי רוצה ושיכנעה אותי].

בתור אדם אני לא יעשה דווקא ואכפור כדי לעשות רע לאדם מאמין אני רואה את זה בחיוב לכבד את המאמין.
אבל בחיי האישיים...?.אני לא רואה הרבה צורך.לדעתי אפשר לחנך ילדים על ערכי אהבת הארץ וציונות בנושא דת זה נתון לויכוח.

אני לא חושב שאדם חייב לצום ביום כיפור אם כל השנה הוא לא עשה מעשה רע למישהו [היגיון פשוט לא - לא פשעת לא שילמת על עוונותיך]
פסח לדעתי אפשר גם מצות וגם לחם באותו בית - אני לא רואה בזה כל בעיה.

בנושא המצוות - אני לא יודע מה זה מצוות אז קשה לי לענות לך.
אני מפנה מקום לקשישים באוטובוס בניגוד להרבה צעירים חצופים אז זה נחשב  :P.
אבל מעבר לזה אני לא ממש עושה משהו מיוחד.אני יודע שאת כל מה שיש לי לתת ואת כל מה שיהיה לי לתת אני אעניק לבת זוגתי.
האהבה שלי אליה היא אין סופית.אני לא חושב שזה נחשב אבל היא הדבר הכי חשוב והכי יקר שיש לי.

אבל אני אומר לך משפט שדיי יסתור את דבריי
דווקא בתור חילוני אני רואה מבחוץ את חיי הקהילה של החרדים וגם של הדתיים ואני מקנא.
האיחוד שלהם הביחד זה דבר שקשה להשיג בעולם החילוני.יצא לי לטייל לפני שנה עם חברתי ביערות הכרמל ליד זיכרון יעקב בצפון וניתקלנו במטיילים עם כיפה סרוגה.
אמרנו שלום אחד לשני ויעצנו על מסלולים [ הלכנו על אותו מסלול רק שהם הלכו הלוך ואנחנו חזור ] מאד הוקסמתי מהם רק מה קשה למצוא כאלה אנשים.
אמרתי לה שכאלה אנשים אני רוצה להכיר.והיא חייכה.

אז אני לא סגור בדעותיי.תראה לי משהו יפה ומשהו טוב ושיעשה טוב גם לבת זוג שלי ואני לא אפסול אותו על הסף.
עד כה ראיתי רק קיצוניות אולם אותה קבוצת מטיילים בהחלט השאירה רושם טוב [הם בטוח היו תיירים אמריקאים]  :P

מנותק rubi65

• חבר(ה) מקצועי(ת)
  • *
  • ימני אמיתי וכהניסט
« להגיב #54 ב- : יוני 04, 2008, 11:32:50 »
מצוות??

הצעדים היחידים שאני רואה את עצמי עם הדת זה רק בהקשר לחתונה שלי [ושוב כי בת זוגתי רוצה ושיכנעה אותי].

בתור אדם אני לא יעשה דווקא ואכפור כדי לעשות רע לאדם מאמין אני רואה את זה בחיוב לכבד את המאמין.
אבל בחיי האישיים...?.אני לא רואה הרבה צורך.לדעתי אפשר לחנך ילדים על ערכי אהבת הארץ וציונות בנושא דת זה נתון לויכוח.

אני לא חושב שאדם חייב לצום ביום כיפור אם כל השנה הוא לא עשה מעשה רע למישהו [היגיון פשוט לא - לא פשעת לא שילמת על עוונותיך]
פסח לדעתי אפשר גם מצות וגם לחם באותו בית - אני לא רואה בזה כל בעיה.

בנושא המצוות - אני לא יודע מה זה מצוות אז קשה לי לענות לך.
אני מפנה מקום לקשישים באוטובוס בניגוד להרבה צעירים חצופים אז זה נחשב  :P.
אבל מעבר לזה אני לא ממש עושה משהו מיוחד.אני יודע שאת כל מה שיש לי לתת ואת כל מה שיהיה לי לתת אני אעניק לבת זוגתי.
האהבה שלי אליה היא אין סופית.אני לא חושב שזה נחשב אבל היא הדבר הכי חשוב והכי יקר שיש לי.

אבל אני אומר לך משפט שדיי יסתור את דבריי
דווקא בתור חילוני אני רואה מבחוץ את חיי הקהילה של החרדים וגם של הדתיים ואני מקנא.
האיחוד שלהם הביחד זה דבר שקשה להשיג בעולם החילוני.יצא לי לטייל לפני שנה עם חברתי ביערות הכרמל ליד זיכרון יעקב בצפון וניתקלנו במטיילים עם כיפה סרוגה.
אמרנו שלום אחד לשני ויעצנו על מסלולים [ הלכנו על אותו מסלול רק שהם הלכו הלוך ואנחנו חזור ] מאד הוקסמתי מהם רק מה קשה למצוא כאלה אנשים.
אמרתי לה שכאלה אנשים אני רוצה להכיר.והיא חייכה.

אז אני לא סגור בדעותיי.תראה לי משהו יפה ומשהו טוב ושיעשה טוב גם לבת זוג שלי ואני לא אפסול אותו על הסף.
עד כה ראיתי רק קיצוניות אולם אותה קבוצת מטיילים בהחלט השאירה רושם טוב [הם בטוח היו תיירים אמריקאים]  :P

חז"ל אומרים פחות או יותר שכל עוד הנר דולק זאת אומרת הנשמה בתוך הגוף (או מקיפה אותו) בחיים של האדם, יש לו אפשרות לחזור אל ה' יתברך. כאשר אתה מקיים מצווה - גם בין אדם לחברו - אתה מרגיש שמחה שעשית גם כרצונך האישי וגם כרצונו של הקב"ה וזאת שמחה כפולה ומכופלת לכן אומרים חז"ל: 'מצווה גדולה להיות בשמחה תמיד' ויש הרבה זמרים חרדים ששרים כדי לגרום לשמחה למי שמאזין להם.
יש גם סייגים בתורה (גדרות) כמו 'סייג לחוכמה - שתיקה' ז"א החכם האמיתי לא אומר מיד את הדברים שהוא רוצה לומר כתגובה על דברים שקורים אלא שותק אך גם לשתיקה יש גבול וכאשר רבים יהודים צריך להפריד ביניהם ולמנוע מחלוקות וריבים - צריך להביא שלום בין איש לרעהו וליישב מחלוקות על דרך האמת. ראה גם ספר המידות - מידת האמת - של רבינו נחמן מברסלב זצ"ל זיע"א מה הוא כותב על שקרנים ולעומתם על דוברי אמת, ותלמד גם ממנו ומספריו על איך צריך להתנהג יהודי בכל מצב מה שנקרא: 'צא ולמד...' וחוץ מזה התורה הקדושה שלפי המסורת נכתבה ע"י הקב"ה בכבודו ובעצמו מלמדת בעצמה (עם כל פירושיה) על איך צריך להתנהג ולחיות יהודי בכל זמן גם בהווה שלנו וגם לעתיד לבוא, מכיוון שהתורה היא נצחית כמו מי שכתב אותה: הקב"ה שאין לו ראשית וסוף והוא קדם לכל בריאה בכל העולמות שהוא עצמו ברא (כי לא ייתכן שנברא עולם כלשהו או אפילו יצור כלשהו ולו גם הקטן והפעוט ביותר שלא ע"י הקב"ה) - יש לך הרבה מה ללמוד עוד, צא ולמד...!

מנותק אֵיתָן

• חבר(ה) V.I.P
  • חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
  • כל המרחם על ערבים,סופו להתאכזר על יהודים.
« להגיב #55 ב- : יוני 04, 2008, 11:34:01 »
ציטוט
את דרכו של האדם בעוד החופש נותן לא את הכלים להתפתח
אם לא התעמקת אז למה לך לבקר ולהביא דעות קדומות.
דני התרבות שאתה בה אתה חי יש בה חופש? האם התרבות "הנאורה" או "המדורנית"(היא לא מודרנית היא יותר פרימטבית מפרימטבית ומזכירה לי יותר שבטים באפריקה) יש בה חופש?
ציטוט
.יכול להיות שגם עולם הדת מאפשר התפתחות מסויימת אבל לא בעיני מבטו של החילוני.גדילה רוחנית
גדילה רוחנית היא אכן התפתחות שמשפיעה על חצוניות זו עובדה ואל רק היהדות אומרת זו אלא גם כופרים.
במקום רוחניות קרא לזה אנרגיות ואנרגיות משפיעים על החומר.
התרבות שאנו חיים בה היא תרבות חומרית ויש את תרבויות המזרח שהם רק רוחנים אבל היהדות שוללת את שניהם ואמרת לך לא לפרוש משום עולם ונותנ לך לאזן בין העולם הגשמי לעולם הרוחני ובנוסף לזה נותנלת לך דרכים איך לקדש את החומר.זה שאתה לא מוכן לוותר על מחשב בסופי שבוע זו בעיה שלך לא של בדת לא כל העולם נוצר על מוחו ומחשבתו של דני,נתנו לך בחירה חופשית.
התרבות כיום היא רק מלמדת איך לחיות את החיים של עצמי ולרמוס חיים של אחרים מבלי לשים לב כמה אנו פוגעים.
אופן הדיבור שאתה מדבר מראה רק את מוכיח את התרבות כמה היא נחותה ומעוותת.
הפיתרון הוא להשאיר את האור או תפוח או להתקין טיימר מרכזי בכל הבית,יש תמיד פתרונות.
ציטוט

היהדות היא אכן נראת אולי כדבר  פילוסופי אבל היא לא פילוסופיה ומישהו לוקח את היהדות רק כדי לפתח את המוח(הכוונה  רק כדי להנתח בעימותים)ולצבור ידע אז זה יחשב כסם מוות כי כל המטרה היא לקיים ולעשות לא לשבת ולהתפלסף כמו שאר הנאורים.
דני לכל תרבות ולכל  עם יש חוקים משלו.
הדת לא לוקחת בכח את החופש מידיו,סלח אבל אתה מדבר ממש  מבורות במקום להביע דעות קדומות תשב ותחקור זה הכל ואחריזה תביע דעות.           

ציטוט
בנושא השואה
אם היית חובב היסטוריה אז היית גם אומר לדעת שלפני הציונות היו הרבה דתיים,חרדים,חסידים שיישבו את ארץ ישראל הרבה לפני הציונים.
הציונים גם אחראים למותם של מעל מיליון יהודים הי"ד(פרשת קסטנר,מומלך לקרוא  את הספר  "כחש"-בן הכט)
ציטוט
בו"
דני האם אתה מאמין בכח המשיכה?
אני אפילו לאויבים שלי לא קורא קיצונים כי זו התרבות שלהם.
אם האיסלם היא דת של רוצחים אני לא אקרא להם קיצונים אלא אלחם בהם בחזרה.
זו לא בעיה של מנטליות אלא בעיה של של התבוללות בין עמים אחרים.
ציטוט
אתה בעצמך אמרת שאתה לא התמקת אז מאיפה המסקנה שזו אותה גברת בשינוי אדרת,תחקור ותלמד אחריזה תבוא בביקרות.
ציטוט
ממש חוצפן,על סמך מה אתה פה?
ממש יריקה בפנים.
ארץ ישראל קיבלת מהגוים?
ארץ ישראל קיבלת אך ורק בגלל עדות תנכית ולא בגלל סיבה אחרת.
הגוים בעצמם אומרים שאר ישראל שייכת לעם ישראל אבל זה שהם אנטישמים לא שייך כרגע.
אתה אוהב את ארץ ישראל בגלל מה??
אתה בארץ ישראל בגלל מה?
ציטוט
ולא משנה אם היא תיהיה מאושרת איתו או לא העיקר שהוא יהיה דתי [זה רק מראה לך כמה הדת "מודרנית"]  :P :P :P :idiot2:
אתה יותר תרבותח,שים לב למלים שיוצאות לך מהפה
אינטלקטואלי סליחה אבל ממש לא נשמע אחד  כזה
שוב דני קיצונים הוא הגדרה שלך.אני גם קובע שאתה קיצוני.
אני מבין למה אתה לא רוצה להיות שייך להמונים כי אתה טוען שספר התנ"ך זה סתם ספר וארץ ישראל לא היא לא שייכת לעם ישראל כי זה הכל סיפורים אבל להתיישב בארץ ישראל ועוד לומר שהיא שלי ממש כמו קולוניאליזם.
דני יש הרבה פילוספיות,באיזה פילוסופיות אתה מתעסק?(רשום פילוסופיה אחת).כל פילוסופיה סותרת את אחד את השני,מצחיק למשוע כזה דבר.
אתה יכול לקחת אבל להסביר כן  אבל מי אמר שההסבר הוא נכון.
כדי לפרש דברים מהתנ"ך צריך להיות בעל דרגה מאוד גבוהה ולא בן כמו שאתה אומר שלא מאמין ובכלל לא מנסה להתעמק ביהדות ועוד מביע דעות קדומות.
דני התרבות שבה אתה חי מבזה את האישה,התרבות המערבית עם כל השבוניזם והפמינזם היא זו שמבזה את האישה.
ראיתי איך מדברים אל בנות בארץ כמו אל סמרטוט.שוב עצה שלי תשב תחקור ואחריזה תבוא בביקורת.
דני אם אתה אוהב תרבות אז תתחיל לעבוד על השפה שלך ואם אתה אוהב מודרניות אז תפתח את המוח שלך קצת יותר כי אחרת נשארים תקועים.

« עריכה אחרונה: יוני 04, 2008, 11:42:12 על ידי אֵיתָן »
"מי שרוצה להיות יהודי, אי אפשר כי אם על ידי ארץ ישראל"

מנותק דני ימני

• משתמש(ת) מוכר(ת)
  • *
« להגיב #56 ב- : יוני 04, 2008, 12:11:50 »
לא אמרתי שארץ ישראל לא שייכת לעם ישראל.אל תסלף את דבריי.אם הייתי חושב ככה הייתי ב"שלום עכשיו" ימח שמם.
אבל אני ימני קיצוני וזכותי על הארץ הזאת.ואני שונא ערבים ופלסתינאים כמוך וכמו כל אחד בפורום הזה.זה פרדוקס עצום להיות ימני קיצוני ולא להיות אדם מאמין.
אני מסתמך על התנכ על נתינת הארץ כמו שכל ימני חושב אבל !!! - כאדם שמנסה להיות חופשי אני מתקשה לקבל עלי את דרך החיים שלו.

התרבות שלי יש בה חופש - מהמבט שלי יש לי חופש.אני יכול לעשות מה שאני רוצה בבחירה שלי ואני לא משועבד לכלום.
אני לא רודף אחרי קניונים וזה לא מעניין אותי אז כן יש לי חופש מהשעבוד החילוני.אני יכול לומר לך בוודאות שלא מעניין אותי האמריקניזציה שעברה עלינו ב 10 שנים
האחרונות.אני לא חושב שאני רומס מישהו.כיום במדינת ישראל מי שרומס את מי זה דווקא הציבור הדתי חרדי את הציבור החילוני.

הדיבור שלו נובע מכך שכל חיי ראיתי את עסקניים פוליטים ממציאים חוקים מצוצים מהאצבע על מנת להשליט את הדת על כלל הציבור.
התרבות שלו אינה מעוותת.אגב להשאיר את האור פתוח זה בהחלט אינו דבר חכם בהתחשב בביזבוז האנרגיה המשווע.
ואם ניקח את ההשלכות הסביבתיות זה ממש לא מקובל עלי.

טיימר מרכזי..אוקיי אבל שוב מה אפשר לתפקד בלי חשמל שישי שבת??? מה עושים בחורף שקר ???
ויש ילד חולה נגיד??? הדת באה לפני בריאות הילד???
ואם צריך לטפל בו וצריך אור ולהיות לידו אז מה עושים??
כל אלה סוגיות שאינן מתאימות לי.לכן אני פוטר את עצמי מראש מכל הדברים הקטנים האלה.
לא ממש לא איתן אני לא מוכן כלל לקבל עלי את הצורת חיים הזו.זה מעוות זה שיעבוד.

אני מוכן לכבד כשרות חגים כי זה עוד מקובל גם אצלי בבית אבל הדברים שציינתי ממש לא מתאימים לחיים מודרניים.בנוסף בת זוגתי לא ממש רוצה אורח
חיים כזה למזלי הטוב.אולי אני מדבר מבורות.אבל אני מדבר מניסיון של חוויה.חוויתי מהו בית מסורתי דתי.ראיתי מה זה ערב שבת.וזה היה יפה.
אבל לא מתאים לי.זה כאילו אני נכנס לכלא.
ערב שבת אחרי ארוחת הערב גמרנו - אין מוזיקה אין טלויזיה אין כלום.יושבים ושותקים.מה זה בית סוהר???
פשענו???.תודה אבל לא תודה.שאתה מגדל ילדים באוירה של איום ללא שמחה וטרור דתי הם יוצאים מעוותים.
אני גדלתי בבית עם שמחה יום שישי שומעים מוזיקה שבת הולכים לטייל נפגשים עם חברים.
חיים !!!!!!!!.ולא יושבים כמו גלמים עד צאת השבת ורק אז חוזרים לחיות.אז במטותא ממך ידידי.אני יודע מה זו מסורת.ואני מוותר עליה.

אה כן ושכחתי עניין הבשר והחלב...אוי כן...אצלי בבית לא ממש שומרים וזה ממש לא מעניין אף אחד.אבל בבית שלה [זה היה זוועה  :idiot2: :idiot2: :idiot2:]
כן עניין הכלים הוציא אותי מדעתי.

"לא אל תיקח את זה בשרי" רגע אסור זה חלבי"
ואם הינו אוכלים בשר או עוף - 6 שעות המתנה עד לקפה [אני שותה שחור אז ממש לא משנה לי ]

כל ההפרדות האיסורים האלה המאיסו עלי את הדת לעולמי עד.אז תאמין לי ראיתי מספיק.וזה פרימיטיבי מאד
לאדם מאמין זה ניראה מקובל אבל לאדם חופשי אלה הן זוועות.
המזל הכי גדול שלי שהיא הלכה בעקבותיי ולא גררה אותי פנימה והעדיפה את החופש שלי על המסורות של הבית שלה.

מנותק נאור

• חבר(ה) מוסמך(ת)
  • *
« להגיב #57 ב- : יוני 04, 2008, 13:34:10 »
אני יענה לך בפשטות.

אכן, יש לך חופש. אף-אחד לא כופה עלייך לקיים את התורה, אפילו בתורה הקדושה רשום שלאדם יש שתי דרכים ללכת - האחת, דרך החופש והעולם הזה. השנייה, דרך עולם ה' ושמירת התורה. "ובחרת בחיים", התורה הקדושה אומרת באיזה דרך צריך ללכת - לבחור בחיים האמיתיים, שזה חיים בעולם הזה ובעולם הבא, שכן ברור שעולם הזה הוא רק גשר].

אתה רואה את העולם הזה כדבר היחידי, ואם-כך, לפי שיטתך, אתה צודק שלא צריך משהו שיכוון אותך כי אתה לא צריך לתת דין וחשבון לאף-אחד. האמת היא, שזה לא כך. העולם הזה הוא רק דרך, התורה באה ואומרת לך את זה - כל מה שאתה רואה פה זה בעצם דמיון, זה כלום, כי האמת לאמיתה זה העולם הבא וה' יתברך. [ אומרת הגמרא מאי "אין צור כאלהינו ואין בלתך"[פסוק שאמרה חנה הצדיקה] - אל תקרי אין צור כאלקינו כי אין בלתך, כי אם אין צייר כאלהינו [שמצייר את העולם הזה בצורה כ"כ טובה עד כי זה נראה כ"כ אמיתי] ואין לבלותך [ שמעשי ידיו של אדם מבלים אותו, אם אני נוטע עץ זית העץ יעמוד גם אחרי שאני יצא מן העולם - אבל ה' יתברך מבלה את מעשיו, עושה לו גם התחלה וגם סוף - כי הוא האמת היחידה].

רק שתדע, שלכל אדם שעושה מצווה יש זכות, מה שאומר שאשרייך שאתה צם בכירו ושומר בפסח כי יש יהודים יקרים שהם את זה אפילו לא עושים רחמא ליצלן.

האם מותר לי לשאול את כבודו במה הוא מאמין, אם בכלל. האם הוא חושב שכל מה שקורה פה בעולם הוא מקריות?
אשמח אם תענה.

ואם אפשר רק הערה קטנה ידידי : גם בשבילי שבת הייתה משוי. הייתי נכנס לדכאונות [תקשיב טוב] רק בגלל המחשבה שהולך להיות לי משמעם בלי שום עניין לעשות, ואני מדבר איתך אמת. אבל, בהמשך הדרך הכרתי חברים, שגם הם שומרים תורה ומצוות, והתחלנו ללמוד ביחד, לשיר שירי שבת, לשמוח, לצחוק, להתפלל, לרקוד - כן, אני יודע, זה לא מה שוקרה אצל הדתיים לדעתך, - אבל רק שתדע לך, שאם שבת אחת תבוא אל המקום שאני מקיים בו את השבת - הבטחה שלי, אתה תהנה הרבה הרבה יותר מאצל חמך. שבת זה העונג הכי גדול בעולם כיום בשבילי, ואני אומר לך את זה לא בשביל להרשים אותך אלא כדי שתקבל פרופורציה היכן אני עומד. כי אם פעם בכניסת שבת היה לי דכאון, היום בצאת שבת אני מרגיש דכאון. [ הכל עניין של איך שאתה מקבל את הדברים, והאם יש לך חברים שיעזרו לך לקבל אותם כמו שצריך].

עכשיו אשמח אם תענה על השאלה הנ"ל.
« עריכה אחרונה: יוני 04, 2008, 13:43:11 על ידי נאור »

מנותק rubi65

• חבר(ה) מקצועי(ת)
  • *
  • ימני אמיתי וכהניסט
« להגיב #58 ב- : יוני 04, 2008, 14:16:20 »
אני יענה לך בפשטות.

אכן, יש לך חופש. אף-אחד לא כופה עלייך לקיים את התורה, אפילו בתורה הקדושה רשום שלאדם יש שתי דרכים ללכת - האחת, דרך החופש והעולם הזה. השנייה, דרך עולם ה' ושמירת התורה. "ובחרת בחיים", התורה הקדושה אומרת באיזה דרך צריך ללכת - לבחור בחיים האמיתיים, שזה חיים בעולם הזה ובעולם הבא, שכן ברור שעולם הזה הוא רק גשר].

אתה רואה את העולם הזה כדבר היחידי, ואם-כך, לפי שיטתך, אתה צודק שלא צריך משהו שיכוון אותך כי אתה לא צריך לתת דין וחשבון לאף-אחד. האמת היא, שזה לא כך. העולם הזה הוא רק דרך, התורה באה ואומרת לך את זה - כל מה שאתה רואה פה זה בעצם דמיון, זה כלום, כי האמת לאמיתה זה העולם הבא וה' יתברך. [ אומרת הגמרא מאי "אין צור כאלהינו ואין בלתך"[פסוק שאמרה חנה הצדיקה] - אל תקרי אין צור כאלקינו כי אין בלתך, כי אם אין צייר כאלהינו [שמצייר את העולם הזה בצורה כ"כ טובה עד כי זה נראה כ"כ אמיתי] ואין לבלותך [ שמעשי ידיו של אדם מבלים אותו, אם אני נוטע עץ זית העץ יעמוד גם אחרי שאני יצא מן העולם - אבל ה' יתברך מבלה את מעשיו, עושה לו גם התחלה וגם סוף - כי הוא האמת היחידה].

רק שתדע, שלכל אדם שעושה מצווה יש זכות, מה שאומר שאשרייך שאתה צם בכירו ושומר בפסח כי יש יהודים יקרים שהם את זה אפילו לא עושים רחמא ליצלן.

האם מותר לי לשאול את כבודו במה הוא מאמין, אם בכלל. האם הוא חושב שכל מה שקורה פה בעולם הוא מקריות?
אשמח אם תענה.

ואם אפשר רק הערה קטנה ידידי : גם בשבילי שבת הייתה משוי. הייתי נכנס לדכאונות [תקשיב טוב] רק בגלל המחשבה שהולך להיות לי משמעם בלי שום עניין לעשות, ואני מדבר איתך אמת. אבל, בהמשך הדרך הכרתי חברים, שגם הם שומרים תורה ומצוות, והתחלנו ללמוד ביחד, לשיר שירי שבת, לשמוח, לצחוק, להתפלל, לרקוד - כן, אני יודע, זה לא מה שוקרה אצל הדתיים לדעתך, - אבל רק שתדע לך, שאם שבת אחת תבוא אל המקום שאני מקיים בו את השבת - הבטחה שלי, אתה תהנה הרבה הרבה יותר מאצל חמך. שבת זה העונג הכי גדול בעולם כיום בשבילי, ואני אומר לך את זה לא בשביל להרשים אותך אלא כדי שתקבל פרופורציה היכן אני עומד. כי אם פעם בכניסת שבת היה לי דכאון, היום בצאת שבת אני מרגיש דכאון. [ הכל עניין של איך שאתה מקבל את הדברים, והאם יש לך חברים שיעזרו לך לקבל אותם כמו שצריך].

עכשיו אשמח אם תענה על השאלה הנ"ל.
:V: :smil037:

מנותק דני ימני

• משתמש(ת) מוכר(ת)
  • *
« להגיב #59 ב- : יוני 04, 2008, 14:33:49 »
נאור

אני בטוח שיש הרבה פנים יותר יפות לפי מה שאתה מתאר.במעגל החברתי שנובע מאותה בת זוג יש לי חבר דתי מסורתי אבל הוא יחסית מתון.אני מתרשם
שאתה והוא פחות או יותר אותו ראש.לא פעם ולא פעמיים יצא לי לדון איתו בכובד ראש על עקרונות הדת ואנחנו דיי מנוגדים אבל מה אנחנו חברים מאד טובים ומאד
קרובים.ככה שיש על מה לתהות בנושא.חמי לעתיד השאיר אצלי טעם רע כי הוא כאדם לא ממש אדם חברותי ומגלה עניין בסובב אותו רק אם הוא מקורב למסורת.

אני אענה לך - אני מאמין בעצמי ויותר מזה אני מאמין באישה שלצידי ואלך אחריה באש ובמים.מעבר לכך אני לא חושב שיש לי אמונה גדולה במשהו.
תורה מצוות שירי שבת אלה דברים שאני יכול לראות מהצד כצופה אבל זה ניראה לי מרוחק.לא גדלתי על זה לא חונכתי על זה ולכן זה ניראה לי מוזר.
אני לא אומר שזה רע חלילה זה פשוט ניראה לי שונה מדרך החיים שאני רגיל.אני לא אתנגד לגור ליד אנשים כאלה בידיעה שיש לי שכנים ישרים וטובים
זה מקנה תחושה אמיתית של ביטחון מאשר לגור ליד ערבים או רוסים שיכורים.אני אכבד אותם בחגים והם יכבדו אותי.
אני חושב שאלה חיי קהילה - דבר שדיי נכחד בחיים החילונים וחבל.

אני בטוח שאתה לא אומר דברים אלה כדי להרשים.אני מאמין לך שיש דברים כאלה.
וטוב שככה שיש עוד פנים לדת ולא רק שחור אלה גם לבן.

והאם לקבל את הדברים האלה?
ובכן זה הכל תלוי.מה הכוונה לקבל? אני לא מכיר את עצמי בתור אחד שיתחיל לרקוד ולשיר.אני אדם די מופנם.
המקסימום שהייתי מוכן לעשות זה קידוש בצורה אינטימית בערב שבת עם תירוש והוצאת הלחם [וזה נחשב ללכת רחוק בשבילי - צעד כזה אני מוכן לעשות
אם הבת זוג תבקש כי אצלה בבית עושים את זה ]
« עריכה אחרונה: יוני 04, 2008, 14:36:12 על ידי דני ימני »

מנותק אֵיתָן

• חבר(ה) V.I.P
  • חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
  • כל המרחם על ערבים,סופו להתאכזר על יהודים.
« להגיב #60 ב- : יוני 04, 2008, 15:07:27 »
לא אמרתי שארץ ישראל לא שייכת לעם ישראל.אל תסלף את דבריי.אם הייתי חושב ככה הייתי ב"שלום עכשיו" ימח שמם.
אבל אני ימני קיצוני וזכותי על הארץ הזאת.ואני שונא ערבים ופלסתינאים כמוך וכמו כל אחד בפורום הזה.זה פרדוקס עצום להיות ימני קיצוני ולא להיות אדם מאמין.
אני מסתמך על התנכ על נתינת הארץ כמו שכל ימני חושב אבל !!! - כאדם שמנסה להיות חופשי אני מתקשה לקבל עלי את דרך החיים שלו.

התרבות שלי יש בה חופש - מהמבט שלי יש לי חופש.אני יכול לעשות מה שאני רוצה בבחירה שלי ואני לא משועבד לכלום.
אני לא רודף אחרי קניונים וזה לא מעניין אותי אז כן יש לי חופש מהשעבוד החילוני.אני יכול לומר לך בוודאות שלא מעניין אותי האמריקניזציה שעברה עלינו ב 10 שנים
האחרונות.אני לא חושב שאני רומס מישהו.כיום במדינת ישראל מי שרומס את מי זה דווקא הציבור הדתי חרדי את הציבור החילוני.

הדיבור שלו נובע מכך שכל חיי ראיתי את עסקניים פוליטים ממציאים חוקים מצוצים מהאצבע על מנת להשליט את הדת על כלל הציבור.
התרבות שלו אינה מעוותת.אגב להשאיר את האור פתוח זה בהחלט אינו דבר חכם בהתחשב בביזבוז האנרגיה המשווע.
ואם ניקח את ההשלכות הסביבתיות זה ממש לא מקובל עלי.

טיימר מרכזי..אוקיי אבל שוב מה אפשר לתפקד בלי חשמל שישי שבת??? מה עושים בחורף שקר ???
ויש ילד חולה נגיד??? הדת באה לפני בריאות הילד???
ואם צריך לטפל בו וצריך אור ולהיות לידו אז מה עושים??
כל אלה סוגיות שאינן מתאימות לי.לכן אני פוטר את עצמי מראש מכל הדברים הקטנים האלה.
לא ממש לא איתן אני לא מוכן כלל לקבל עלי את הצורת חיים הזו.זה מעוות זה שיעבוד.

אני מוכן לכבד כשרות חגים כי זה עוד מקובל גם אצלי בבית אבל הדברים שציינתי ממש לא מתאימים לחיים מודרניים.בנוסף בת זוגתי לא ממש רוצה אורח
חיים כזה למזלי הטוב.אולי אני מדבר מבורות.אבל אני מדבר מניסיון של חוויה.חוויתי מהו בית מסורתי דתי.ראיתי מה זה ערב שבת.וזה היה יפה.
אבל לא מתאים לי.זה כאילו אני נכנס לכלא.
ערב שבת אחרי ארוחת הערב גמרנו - אין מוזיקה אין טלויזיה אין כלום.יושבים ושותקים.מה זה בית סוהר???
פשענו???.תודה אבל לא תודה.שאתה מגדל ילדים באוירה של איום ללא שמחה וטרור דתי הם יוצאים מעוותים.
אני גדלתי בבית עם שמחה יום שישי שומעים מוזיקה שבת הולכים לטייל נפגשים עם חברים.
חיים !!!!!!!!.ולא יושבים כמו גלמים עד צאת השבת ורק אז חוזרים לחיות.אז במטותא ממך ידידי.אני יודע מה זו מסורת.ואני מוותר עליה.

אה כן ושכחתי עניין הבשר והחלב...אוי כן...אצלי בבית לא ממש שומרים וזה ממש לא מעניין אף אחד.אבל בבית שלה [זה היה זוועה  :idiot2: :idiot2: :idiot2:]
כן עניין הכלים הוציא אותי מדעתי.

"לא אל תיקח את זה בשרי" רגע אסור זה חלבי"
ואם הינו אוכלים בשר או עוף - 6 שעות המתנה עד לקפה [אני שותה שחור אז ממש לא משנה לי ]

כל ההפרדות האיסורים האלה המאיסו עלי את הדת לעולמי עד.אז תאמין לי ראיתי מספיק.וזה פרימיטיבי מאד
לאדם מאמין זה ניראה מקובל אבל לאדם חופשי אלה הן זוועות.
המזל הכי גדול שלי שהיא הלכה בעקבותיי ולא גררה אותי פנימה והעדיפה את החופש שלי על המסורות של הבית שלה.

אני בטוח שאתה מאמין לזה שארץ ישראל שייכת לעם ישראל ואני לא סיפלתי את דבריך.
השאלה שלי הייתה על סמך מה אתה נמצא פה?
זכותך על ארץ כמו שלי ולכל יהודי אחר יש זכות אבל שוב שאלתי  על סמך מה אתה פה?
אני לא שונא ערבים,אני אוהב יהודים.
אני רוצה שלערבים יהיה טוב לכן אני רוצה לגרש אותם.
זה לא פרדוקס לפי דעתי (אני אומר זאת בעירבון מוגבל) זו סתירה שיש הרבהה ליהודים בארץ שנקרעים בין שני עולמות שונים.אף אחד לא מבקש להיות מאף אחד דתי.
שוב חזרנו לאותה נקודה אז למה שלא ניתן לעשות לכל אחד מה שהוא רוצה,למה שרק לך תהיה זכות לעשות מה שאתה רוצה.
ומה היא התרבות שלך?
אם אתה מרגיש חופש אז גם אנשים "רעים" יש להם חופש ע"י שהם מבצעים את זממם ומי אתה שתחליט להם?
האמריקנזציה התחילה הרבה לפני 10 שנה.
אם ההציבור היהודי חרדי\דתי  רומס את החופש שלך וזו האמת שלך אז החופש שלהם (כמו שלך יש חופש גם להם יש) מתנגש עם החופש שלך אז מן הסתם שגם אתה רומס את החופש שלהם.
דווקא להיפך מי שרומס זה הציבור החילוני למשך כל ההסיטוריה שהמדינה קמה מי עשה עוול למי?
ובמה הציבור החרדי\דתי  רומס את הציבור החילוני?
התקשורת והמדיה יום יום מסיתה כנגד הציבור הדתי\חרדי וזה לא מסתיים רק בזה.
אבל להשאיר מחשב פתוח למשך כל השבוע זה לא פגיעה סביבתית,לנסוע ברכבים זו לא פגיעה?
להדליק זו לא פגיעה?  ללכת ברחוב עם לא פלאפון זו לא פגיעה?
הפגיעה הסביבתית לא ניתן לעצור גם אם יהפכו את העולם.

בעבר רוב היהודים בגלות היו שומרי מסורת והם הצליחו להסתדר וגם כיום מעל מיליון יהודים מסתדרים
ומה שעושים בחורף שקר שמים טיימר במזגן(כיום יש גם בשלט טיימר,נו באמת איזה מן בן אדם מודרני אתה?)
להיפך דווקא הטיימר פחות יפגע בסביבה.
דני כשהבן שלך חולה מצווה עליך לטפל בו גם אם זה בשבת.
השבת היא מתאימה לכל תקופה ותתאים לכל תקופה ,זה שאתה מביע את עמדתך מחוסר ידע זה כבר משהו אחר.
והשאלות שלך הם בכלל לא שאלות כי אתה שואל אותם רק מחוסר ידע שאתה יכול לקבל אותם גם מהשכל וגם מהאנשים שקרובים אליך.
הם אכן דברים שמתאמים לחיים מודרניים אבל לא מתאימים לחיים המדורניים של דני.
אני עובד בחברה מאוד  גדולה שמתעסקת עם טכנולוגיה וכו' ויש לי חזות של יהודי שחי בתוך מערות ואני מצליח להתסדר טוב מאוד עם הכל.
דני אתה חושב שזה בית סוהר אבל יש אחרים שלא חושבים ככה כי חושבים אחרת ממך.
שבן אדם בא בגישה שלילית אז  מן הסתם שהערב  שלו יהיה שלילי.
אין מוזיקה ואין טלויזיה,דני לא  כל דבר  משיגים בצעד אחד הולכים לאט לאט.
טרור דתי חחחחח,למרות שאין לי  ילדים אבל מצחיק איך שאתה מדבר שהתרבות בארץ ממש מראה ההיפך.
והשמחה של דני זו לא השמחה של אנשים ששונים ממנו ושוב אני אומר לכן יש התנגשות בין הערכים של דני לערכים של היהדות ונחופש של דני מתנגש  עם החופש של היהדות.
פשש  שומעים מוזיקה זה לא פגיעה  בסביבה?? (אם אתה כל כך דואג לסביבה,אז תן לסביבה קצת לשמור יום אחד מכל מיני גורמים שמזיקים לה).
אני לא טענתי שאתה לא יודע מסורת אבל על פי דבריך קצת קשה לקבל את הידע שלך במסורת אבל שיהיה.
דני היום גם הוכיחו שזה לא בריא אבל לא בגלל זה אנחנו לא מערבבים בשר עם חלב.
בריאותית זה ממש לא בריא כי זה גורם להשמנה.
עצם העובדה שאתה לא מקבל את היהדות מן הסתם שלא תקבל את המושג של בשר וחלב אז למה לחפור יותר מדי.
שוב אני לא קורא לאף אחד אני לא אקרא פריטמטבי כי לכל דת ותרבות יש קודים משלה ולא ניתן להעביר ביקרות עד  לא לומדים אותה או חווים אותה.

אני מאוד מקווה שהדיון הזה לא הפך למשהו אישי כי אנחנו רק מדברים. (:

« עריכה אחרונה: יוני 04, 2008, 18:09:18 על ידי אֵיתָן »
"מי שרוצה להיות יהודי, אי אפשר כי אם על ידי ארץ ישראל"

מנותק דוקא_כך

• חבר(ה) V.I.P
  • חבר(ה) של כבוד
  • *
  • ופדויי ה' ישובון ובאו ציון ברינה
« להגיב #61 ב- : יוני 05, 2008, 02:01:11 »
בס"ד

דני ימני,

אני מכבד את דעותיך (שמשקפות את דעותיהם של רוב היהודים החילוניים שאני מכיר, כולל רוב בני משפחתי).  קיום מצוות הוא הצעד האחרון בתהליך חזרה בתשובה, והוא בא באופן טבעי לאחר שלמדת היטב והפנמת את עיקרי האמונה ויסודות התורה.  יהודים ש"מתפתים" להתחיל לקיים מצוות, "סתם בשביל הקטע", בלי הבנה מה המשמעות מאחורי המצוות, ברוב המקרים לא מחזיקים מעמד ובסופו של דבר "חוזרים בשאלה" באותה המהירות בה הם "חזרו בתשובה".  יתרה מזאת, יהודים "דתיים" שנולדו במשפחות "דתיות", אפילו "חרדיות", והיו מוקפים כל חייהם בקדושה ומצוות, אך הם עצמם לא היו אידאליסטים והתייחסו למצוות כאל פולחן חסר משמעות, והרגישו מחוייבים להשתתף בפולחן כדי להתקבל בחברה שבה נולדו וגדלו כל חייהם, בסופו של דבר נשברים ו"חוזרים בשאלה" גם כן.  וזה כלל וכלל לא מפליא, אלא להיפך, זה צפוי וברור.

כל הסיפורים על עונש ושכר בעולם הזה ובעולם הבא --- לא השפיעו ולא משפיעים עלי בכלל, ולמרות שאני מאמין באמיתותם (כמובן שיש עולם הבא!  כמובן שהשכר בעולם הבא נקבע בהתאם למעשינו בעולם הזה), הם לא המניע שעומד מאחורי ההתקרבות שלי לקב"ה.  אני לא חזרתי בתשובה כדי לקבל שכר, אלא מפני שאני מחשיב את עצמי כאידאליסט, ולאחר לימוד של היסטוריה, מדע וכתבי הקודש, הגעתי למסקנה שהתורה היא אמת, ואני רוצה לקשור את עצמי באמת.  אני מאמין שמהבחינה הזאת אתה כמוני --- סתם קיום פולחנים לא מעניין אותך.  אני אמנם לא שומר תרי"ג מצוות (אפילו לא קרוב), אבל אין לי שום ספק שזה רק עניין של זמן, ובכל מקרה זה משני להבנה של מי אני, מה אני, מה היעוד של הפרט היהודי והעם היהודי, ומה ומי קובע את גורלו של הפרט היהודי והעם היהודי.

מה המשמעות של המלה "אמת" לגביך?  האם לדעתך יש אמיתות שונות?  האם אמת היא דבר יחסי?  האם לכל אחד יכולה להיות אמת משלו שאמיתית לא פחות מהאמת של כל אחד אחר?  או שיש רק אמת אחת ויחידה?  ואם כן, למי יש את הזכות לקבוע מהי?  האם לדעתך יש משהו שחשוב יותר מהחיים עצמם?  האם לדעתך הגנה על האמת מפני סילופים יכולה להצדיק מסירות נפש (הקרבה של החיים)?  נניח שיש אמת אחת, יחידה ומיוחדת, ואתה מגלה אותה.  האם זה ישפיע על כל בחירותיך בעתיד?  מה יחסך אל אבותיך וכל הדורות הקודמים של יהודים נאמנים ואמוניים.  האם לדעתך יש לכבד את זכרם ולהמשיך את דרכם, או שלדעתך אין כל קשר מחייב, והציפיות שלהם מצאצאיהם אינן צריכות להשפיע על החלטותיך היום, שכן הם כבר אינם בין החיים?

כמובן שיש לך תשובות מוכנות לכל השאלות, תשובות שמשקפות את דעותיך נכון להיום, אולם אני מבטיח לך שדעותיך ותשובותיך ישתנו לאחר שתלמד בעיון את "אור הרעיון" ואת "פרוש המכבי".

לא ימוש ספר התורה הזה מפיך והגית בו יומם ולילה למען תשמר לעשות ככל הכתוב בו כי אז תצליח את דרכך ואז תשכיל (יהושע א:ח)

בהצלחה,
דוקא_כך
יהונתן פולארד
ראובן מנינג
יגאל עמיר
חגי עמיר
עופר גמליאל
שלמה דביר
ירדן מורג
דוד אמויאל
חזקיהו עמי פופר
גור המל
ישי שליסל
דני טיקמן
ג'וליאן סופיר
ארנולד ישראלוב
רחמים לוטטי
חברי מחתרת בת-עין
יונה אברושמי
יבגני גרוסמן
אלכסנדר רבינוביץ'
מורדי הראל
אליצור הראל

מנותק דני ימני

• משתמש(ת) מוכר(ת)
  • *
« להגיב #62 ב- : יוני 05, 2008, 06:30:23 »
בוקר טוב

אני מתנצל על עיקוב התגובה.
משמעות המילה "אמת" בעיני היא יושר - לומר את האמת.לצערי אינני רואה במילה זו משמעויות רוחניות.אבל להיות אדם ישר זה אחד מעקרונותי.להאמין שאם אני איהיה
אדם ישר זה יחשב למשהו טוב.לעזור לסייע להיות חייכן לזולת.ברור שאמונה במשהו צריכה לבוא מהלב ובאהבה ומסירות ולא רק כדי לקבל את דעת החברים או "מה יגידו
עלי".בהחלט אדם צריך להתמסר רוחנית למטרה.

מנותק נץ וגאה בזה

• חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
  • Hierosolyma Victor
« להגיב #63 ב- : יוני 05, 2008, 14:28:28 »
ברמת הויכוח, אני בוחר הפעם שלא להכנס, כי יש פה חבר'ה שמסבירים את הפנים של שמירת תורה ומצוות בצורה לא רעה בכלל, ובמיוחד כאלה שבאו מרקע לא דתי בהגדרה.
העניין שאני רוצה להעלות מולך, דני ימני, הוא: שבת.
באופן ספציפי, אתה העלת כמה נקודות שגרמו לי כאדם שומר תורה ומצוות וכדתי להשתומם.
אתה מוכן להסביר לי בבקשה דני ימני, איפה כתוב שחייבים לשבת בשבת בחושך (בשירותים ובכל מקום אחר), מאיפה בא הרעיון ההזוי הזה של להוריד את השאלטר? מה קרה? לא שמענו על פתרון של שעון שבת? או הדלקה לכל אורך השבת לפני כניסתה? איפה כתוב שצריך לסבול בצורה כזו בשבת?
אתה מדבר על החורף? מצוין! מה דעתך על להשאיר את החימום דרך המזגן דלוק לכל אורך השבת מתחילתה עד סופה? מה רע? כסף? מצוין! תבחר לחימום שעון שבת למכשיר עצמו ותשים על השעות הרלוונטיות ויש לך חימום בחורף.
אתה לא מוותר על המחשב לסופ"ש שלם, אלא ל-25 שעות בדיוק! (ובכלל זה לא בריא להיות כל כך הרבה על המחשב ברצף, שקצת מנוחה לעיניים ולמוח זה מומלץ על ידי גדולי המומחים לנושא, עזוב את הדת בצד לצורך העניין), מוזיקה חסר לך? תשיר בכוחות עצמך! עונג שבת שרים זמירות ליד השולחן!
אתה רוצה לשיר שירים אחרים, תשיר! אתה לא מחלל בזה את השבת.
אז תסתדר בלי ליווי מוזיקלי בכלי או אלקטרוני למשך 25 שעות, מה הביג דיל?
אתה רוצה לצאת מהבית, תצא! מישהו מחזיק אותך בבית בשבת כל הזמן?
אתה רוצה להפגש עם חברים? מצוין! גם אני עושה את זה בשבת, בעזרת שני רגליי בתוך הישוב בו אני גר.
מה זה ההנפצה הזאת שחייבים לשבת 25 שעות ברצף במקום?
הילד חולה? האשה צריכה ללדת? או.קיי, גם למצבים כאלה יש פתרונות, והם לבטח לא ברמת "שב ואל תעשה".
אינני מבין מהיכן שאובים מראות השבת הללו, שאין להם שום קשר לאיך שבת נראית או שצריכה להראות.
חמיך לעתיד, כנראה צריך לעבור קורס ריענון דחוף לגבי איך וכיצד צריך להראות שבת.
« עריכה אחרונה: יוני 05, 2008, 14:30:28 על ידי נץ וגאה בזה »
אלוף מיל. בני פלד ז"ל
"צאו החוצה וצלצלו בפעמון שנתן לי מפקד חיל הים. כשישאלו אתכם למה אתם מצלצלים, ענו שכאן מת יהודי משוגע, שחשב שהיהודים מסוגלים להקים מדינה-וטעה" מילותיו האחרונות לילדיו.

מנותק נאור

• חבר(ה) מוסמך(ת)
  • *
« להגיב #64 ב- : יוני 05, 2008, 21:46:20 »
נץ. יסלח לי חברי דני ימיני יקבל את סליחתי, אך בן-אדם שבא ללא שום יודע קודם ורושם הכל על סמך סברותיו הלא נכונות, ועל סמך ראות עיניו - זה לא לעניין שנתאמץ להסביר לו את משמעות הדברים. ניחא, אם היית בא עם קצת ידע בסיסי על הדת והיית מסביר בצורה מבוססת מדוע זה לא מתאים לך . אבל כשאתה בא בלי שום ידע קודם, ובלי שום ביסוס לתשובותיך פרט ל "כך שמעתי" או "כך נראה לי" או "כך ראיתי פעם אחת" - זה לא רציני.

מחילה מכבודך, אבל אם בן-אדם רוצה לדעת את שפת המקום - הוא צריך ללמוד כמה מילים בסיסיות רק בשביל התחלת ההתקשרות. אל תקח אותי בצורה שלילית . יום טוב :coolsmiley:

מנותק נץ וגאה בזה

• חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
  • Hierosolyma Victor
« להגיב #65 ב- : יוני 05, 2008, 23:33:01 »
נץ. יסלח לי חברי דני ימיני יקבל את סליחתי, אך בן-אדם שבא ללא שום יודע קודם ורושם הכל על סמך סברותיו הלא נכונות, ועל סמך ראות עיניו - זה לא לעניין שנתאמץ להסביר לו את משמעות הדברים. ניחא, אם היית בא עם קצת ידע בסיסי על הדת והיית מסביר בצורה מבוססת מדוע זה לא מתאים לך . אבל כשאתה בא בלי שום ידע קודם, ובלי שום ביסוס לתשובותיך פרט ל "כך שמעתי" או "כך נראה לי" או "כך ראיתי פעם אחת" - זה לא רציני.

מחילה מכבודך, אבל אם בן-אדם רוצה לדעת את שפת המקום - הוא צריך ללמוד כמה מילים בסיסיות רק בשביל התחלת ההתקשרות. אל תקח אותי בצורה שלילית . יום טוב :coolsmiley:
אני לא רשמתי דברים מסובכים, זה היה בשפה מאוד קלילה ומובנת, וכל שרציתי זה לברר מאיפה קו המחשבה מגיע, זה הכל, אולי למעט המושג: "שעון שבת" שאם הוא יבקש לדעת, אני אשמח להסביר, הכל היה בשפה שהוא מבין וצריך להבין.
לא זרקתי לעברו הגדרות מסובכות, אני בהחלט מבין שהוא בא עם מה שראו עיניו, אבל הבנאדם לא נער טיפש, מדובר באדם בוגר שהולך להתחתן בקרוב, שמדבר גבוהה גבוהה על עיניינים פילוסופיים ובהחלט לא טיפש, אז אני בסך הכל פונה על ההגיון הצרוף ומבקש תשובות לוגיות מצידו כאדם לא מאמין, זה הכל.
אלוף מיל. בני פלד ז"ל
"צאו החוצה וצלצלו בפעמון שנתן לי מפקד חיל הים. כשישאלו אתכם למה אתם מצלצלים, ענו שכאן מת יהודי משוגע, שחשב שהיהודים מסוגלים להקים מדינה-וטעה" מילותיו האחרונות לילדיו.

מנותק נאור

• חבר(ה) מוסמך(ת)
  • *
« להגיב #66 ב- : יוני 06, 2008, 16:40:25 »
לא עניין של טיפש חס וחלילה. פשוט שבן אדם שבא עם סברותיו בלבד ללא שום התעמקות בנושא, אין סיבה שנפתח איתו דיון שהוא אבוד מראש. אמרתי את זה בכלליות, כמובן שאין שום בעיה לדון בזה אך לי זה נראה דבר מיותר מהסיבה העיקרית שבסופו של יום אתה תשאר דתי והוא חילוני.

שבת שלום ידידי

מנותק Juda-Yoda

• חבר(ה) מוסמך(ת)
  • *
« להגיב #67 ב- : יוני 07, 2008, 22:29:39 »
בנוגע לעניין של מתי העולם ניברא לכל אלה שיש ספקות בנוגע למתי העולם ניברא וכו',אפשר להסביר את זה דיי בפשטות....מה זה בכלל זמן?
יפה מאחר שאף אחד לא ממש יודע מן הסתם גם אף אחד לא ידע מתי העולם ניברא...אז וויכוחים בעניין הזה הם דיי טפשיים.
לעשות מצוות זה חשוב,מה זה מאמין בה' אבל לא עושה מצוות?
אתה חושב שזה הגיוני?
זה כמו שתקרא הוראות על איך לבנות שולחן אבל לא תבנה את השולחן,אז מה עשית בזה?:S

היהודים בשואה שכחו את שורשיהם ושכחו מעיין הם באו,אם הם לא היו עושים זאת הם היו יודעים שכל פעם לאורך ההיסטוריה שהיהודים שכחו מאיפה הם באים ה' הביא עלינו כלון,כמו חורבן בית המקדש הראשון,שבני ישראל חטאו וה' הביא עלינו חורבן רחמנא ליצלן,וזה קרה שוב בשואה.
מהשואה צריך ללמוד,אומרים את זה כל הזמן אבל אף אחד לא באמת מסיק את המסקנות שצריך להסיק והן,לקיים תורה ומצוות שזה היעוד של העם היהודי מהיסוד,ואם אתה אינך מגשים את היעוד שה' מביא לך אין טעם בך על פני כדור הארץ,הגיון מאוד פשוט,אז תסבירו לי איך לעזאזל אנשים מסיקים מהשואה שאין ה'?:S:S:S:S:S
כי זה הרבה יותר קל להסיק את זה?

אני מאמין בה',מקיים את המצוות שאני יכול ומקווה שככל שהזמן יעבור אני רק יוכל לקיים עוד ועוד מצוות...בעזרת ה'
« עריכה אחרונה: יוני 07, 2008, 22:36:03 על ידי Juda-Yoda »
תורה צווה לנו משה מורשה,קהלת יעקב.
קרוב אלייך הדבר מאד בפיך ובלבבך לעשותו.
יגעתי ולא מצאתי - אל תאמין, לא יגעתי ומצאתי - אל תאמין, יגעתי ומצאתי - תאמין.
בכל דור ודור חייב אדם לראות עצמו כאילו הוא יצא ממצרים.
בראשית ברא ה' את השמים ואת הארץ.
שמע ישראל ה' אלוקינו ה' אחד.

מנותק rubi65

• חבר(ה) מקצועי(ת)
  • *
  • ימני אמיתי וכהניסט
« להגיב #68 ב- : יוני 08, 2008, 02:57:03 »
בס"ד

דני ימני,

אני מכבד את דעותיך (שמשקפות את דעותיהם של רוב היהודים החילוניים שאני מכיר, כולל רוב בני משפחתי).  קיום מצוות הוא הצעד האחרון בתהליך חזרה בתשובה, והוא בא באופן טבעי לאחר שלמדת היטב והפנמת את עיקרי האמונה ויסודות התורה.  יהודים ש"מתפתים" להתחיל לקיים מצוות, "סתם בשביל הקטע", בלי הבנה מה המשמעות מאחורי המצוות, ברוב המקרים לא מחזיקים מעמד ובסופו של דבר "חוזרים בשאלה" באותה המהירות בה הם "חזרו בתשובה".  יתרה מזאת, יהודים "דתיים" שנולדו במשפחות "דתיות", אפילו "חרדיות", והיו מוקפים כל חייהם בקדושה ומצוות, אך הם עצמם לא היו אידאליסטים והתייחסו למצוות כאל פולחן חסר משמעות, והרגישו מחוייבים להשתתף בפולחן כדי להתקבל בחברה שבה נולדו וגדלו כל חייהם, בסופו של דבר נשברים ו"חוזרים בשאלה" גם כן.  וזה כלל וכלל לא מפליא, אלא להיפך, זה צפוי וברור.

כל הסיפורים על עונש ושכר בעולם הזה ובעולם הבא --- לא השפיעו ולא משפיעים עלי בכלל, ולמרות שאני מאמין באמיתותם (כמובן שיש עולם הבא!  כמובן שהשכר בעולם הבא נקבע בהתאם למעשינו בעולם הזה), הם לא המניע שעומד מאחורי ההתקרבות שלי לקב"ה.  אני לא חזרתי בתשובה כדי לקבל שכר, אלא מפני שאני מחשיב את עצמי כאידאליסט, ולאחר לימוד של היסטוריה, מדע וכתבי הקודש, הגעתי למסקנה שהתורה היא אמת, ואני רוצה לקשור את עצמי באמת.  אני מאמין שמהבחינה הזאת אתה כמוני --- סתם קיום פולחנים לא מעניין אותך.  אני אמנם לא שומר תרי"ג מצוות (אפילו לא קרוב), אבל אין לי שום ספק שזה רק עניין של זמן, ובכל מקרה זה משני להבנה של מי אני, מה אני, מה היעוד של הפרט היהודי והעם היהודי, ומה ומי קובע את גורלו של הפרט היהודי והעם היהודי.

מה המשמעות של המלה "אמת" לגביך?  האם לדעתך יש אמיתות שונות?  האם אמת היא דבר יחסי?  האם לכל אחד יכולה להיות אמת משלו שאמיתית לא פחות מהאמת של כל אחד אחר?  או שיש רק אמת אחת ויחידה?  ואם כן, למי יש את הזכות לקבוע מהי?  האם לדעתך יש משהו שחשוב יותר מהחיים עצמם?  האם לדעתך הגנה על האמת מפני סילופים יכולה להצדיק מסירות נפש (הקרבה של החיים)?  נניח שיש אמת אחת, יחידה ומיוחדת, ואתה מגלה אותה.  האם זה ישפיע על כל בחירותיך בעתיד?  מה יחסך אל אבותיך וכל הדורות הקודמים של יהודים נאמנים ואמוניים.  האם לדעתך יש לכבד את זכרם ולהמשיך את דרכם, או שלדעתך אין כל קשר מחייב, והציפיות שלהם מצאצאיהם אינן צריכות להשפיע על החלטותיך היום, שכן הם כבר אינם בין החיים?

כמובן שיש לך תשובות מוכנות לכל השאלות, תשובות שמשקפות את דעותיך נכון להיום, אולם אני מבטיח לך שדעותיך ותשובותיך ישתנו לאחר שתלמד בעיון את "אור הרעיון" ואת "פרוש המכבי".

לא ימוש ספר התורה הזה מפיך והגית בו יומם ולילה למען תשמר לעשות ככל הכתוב בו כי אז תצליח את דרכך ואז תשכיל (יהושע א:ח)

בהצלחה,
דוקא_כך
מסכים איתך, אחי!  :V: :smil037: :coolsmiley:

מנותק אהרון.א.

• חבר(ה) מוסמך(ת)
  • *
« להגיב #69 ב- : יוני 12, 2008, 01:26:40 »
בס"ד
כן באמונה שלמה, משום שעכשיו אנחנו זקוקים לו יותר מאי פעם..
בס"ד

מנותק מנסה להבין

• משתמש(ת) מוכר(ת)
  • *
« להגיב #70 ב- : יולי 03, 2008, 22:40:40 »
אני מאמינה בה' [אני מצטערת אם אני לא כותבת את השם טוב :-\] , אבל לא יוצא לי לקיים את כל המצוות שלו . אני מאמינה שיש מישהו ששומר עלינו ושהעולם לא סתם נברא אלא מישהו אחראי לקיומו  O0

מנותק Juda-Yoda

• חבר(ה) מוסמך(ת)
  • *
« להגיב #71 ב- : יולי 04, 2008, 18:42:04 »
לגבי זמן הבריאה זה טעות שלי מה שכתבתי מקודם.
הקב"ה ברא את האדם בגיל 20 הוא לא ברא אותו בגיל יום,אותו דבר העולם הוא ברא אותו בן 4.45 מליארד שנה לכן העולם בן 4.5 מליארד שנה אבל קיים רק 5 אלף שנה.
« עריכה אחרונה: יולי 04, 2008, 18:42:47 על ידי Juda-Yoda »
תורה צווה לנו משה מורשה,קהלת יעקב.
קרוב אלייך הדבר מאד בפיך ובלבבך לעשותו.
יגעתי ולא מצאתי - אל תאמין, לא יגעתי ומצאתי - אל תאמין, יגעתי ומצאתי - תאמין.
בכל דור ודור חייב אדם לראות עצמו כאילו הוא יצא ממצרים.
בראשית ברא ה' את השמים ואת הארץ.
שמע ישראל ה' אלוקינו ה' אחד.

מנותק rubi65

• חבר(ה) מקצועי(ת)
  • *
  • ימני אמיתי וכהניסט
« להגיב #72 ב- : יולי 05, 2008, 23:11:34 »
לגבי זמן הבריאה זה טעות שלי מה שכתבתי מקודם.
הקב"ה ברא את האדם בגיל 20 הוא לא ברא אותו בגיל יום,אותו דבר העולם הוא ברא אותו בן 4.45 מליארד שנה לכן העולם בן 4.5 מליארד שנה אבל קיים רק 5 אלף שנה.
יודה, מעניין אותי על סמך מה אתה כותב את דברייך המצוטטים למעלה. תן סימוכין לדברייך! (אלו מקורות, ואלו ספרים).

מנותק -הודיה-

• משתמש(ת) חדש(ה)
  • *
« להגיב #73 ב- : יולי 06, 2008, 02:57:20 »
וואי וואי אני חייבת להגיד כל התגובות שלכם פה  סיבכו אותי לגמרריי!!

דני,
אני חייבת להגיד לך משהו,
לא מעניין אותי אילו סיבות גרמו לך לא להאמין באלוקים אבל לי זה נשמע ממש מופרך שאין כח עליון שאחראי על כל מה שקורה פה,
בעצם הכח העליון הזה הוא אלוקים, אני לא חושבת שמישהו פשוט ישב וכתב את התנ"ך זה נשמע לי מופרך לגמרי, ולכן כל מה שכתוב בתנ"ך הוא אמיתי והכל אכן קרה.

וכן העולם נברא ע"י אלוקים, התורה ניתנה בהר סיני, אם תשים לב כל מי שמאמין באמונה שלימה בקב"ה באמת ובאמת מקיים את המצוות מתוך הבנה ברורה שזה למי שברא אותו, החיים שלו נראים אחרת יש לו מוסריות הוא בנוי על יסודות חזקים ואמיתיים לעומת זאת אדם שאין לו תורה והוא אינו מקיים את מצוות ה' יש לו חיים אחרים לכן כל מי שעוזב את ה' פשוט לא מבין את הגודל שלו, ואני אומרת לך מניסיון מוחלט אני ב"ה דתי'ה מרגע לידתי..והיו לי לא מעט שאלות לגבי האמונה, האמונה שלי לא היתה חזקה ומה שידעתי זה שצריך לקיים מצוות אך לא ידעתי מהו שורשן ושהכל בהשגחה פרטית, אבל כן הלכתי וחקרתי והיום אני מבינה שכל מה שה' עשה זה לטובה לפעמים צריך להזניח את השכל בעניינים אלה ולתת לרגש לעבוד!!
באמת להבין שאם 6 מיליון יהודים חפים מפשע נרצחו בשואה יש סיבה לכך, יש לזה חשבונות שמיים שאיננו מבינים אותם, והם מוסתרים מאיתנו וה=כ=ל לטובתינו, רק תצא להבין, לשאול יש כ"כ הרבה רבנים גדולים שיכולים לעזור לך בנושא הזה, המון ספרים בלי סוף האמונה זה דבר ניצחי, האמונה בקב"ה שייכת ליהודים ואיך אתה יכול להוכיח את זה שעם שלם שחי במשך אלפי שנים תמיד היה נרדף לעולם לא היה לו רגע שקט  וכל מה קורה איתו הוא מתרבה..ולמה?!כי ה' איתו!!!תמיד ניסו להרוג אותנו ולמרות ההכחדה של הנאצים ימש"ו שהרגו 6 מיליון נשארנו בכלזאת עם היינו 60 ריבו!!אתה יודע מה זה 60 ריבו?!600 אלף!!זה כלום היינו בארץ 600 אלף ועכשיו אנחנו מליונים..!!
הקב"ה איתנו וזה מוכיח שכמה שניסו להרוג להכחיד ולא מדברת איתך רק על השואה המון מלחמות עוד היו לפני כן, גם בזמן התנ"ך, תמיד תמיד היינו נרדפים ע"י שאר האומות... ולמרות זאת שכל הטרור הזה שיש היום הכל ביד ה' רק אם נאמין באמונה שלימה נראה שהכל היגיון פה!!

אני מאחלת לך המון בהצלחה מקווה שעזרתי.!=]=]

מנותק אשקלוני!

• חבר(ה) מקצועי(ת)
  • *
« להגיב #74 ב- : יולי 06, 2008, 02:59:29 »
מאמין באמונה שלמה ואני דתי בבית ספר חילוני :>

לעולם ה' דברך ניצב בשמיים