סקר

סקר: אתם מאמינים באלוקים?

כן, באמונה שלמה.
142 (74.7%)
לא.
24 (12.6%)
אולי, לא בטוח.
24 (12.6%)

סך הכל הצבעות: 37

כתב נושא: סקר: אתם מאמינים באלוקים?  (נקרא 167521 פעמים)

0 משתמשים ו- 2 אורחים נמצאים בנושא זה.

מנותק אֵיתָן

• חבר(ה) V.I.P
  • חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
  • כל המרחם על ערבים,סופו להתאכזר על יהודים.
« להגיב #25 ב- : אפריל 13, 2008, 21:16:47 »
אני מסכים איתך בענין הכפי'ה החילונית, למרות שגם אני נחשב חילוני, אבל מקפיד על מצוות חשובות.
בעני'יני 'בין אדם לחברו' אני מקפיד אפילו עוד יותר, כי יש לזה חשיבות מאוד גדולה לאלוקים.
קודם כל להיות בן-אדם וחוץ מזה רצוי אך לא הכרחי בעיני'י לשמור תרי"ג מצוות, כל שכן שהלכות בית-המקדש, עבודת כהנים וכד' לא כל אחד מצווה לעשות בימינו, עד לבוא משיח צדקינו.
יש לי אמונה שלימה במציאות הבורא שהוא כמובן אלוקים או ה' וכמו שיש 70 פנים לתורה גם לאלוקים יש פנים והתגלויות רבות.
לסיכום: קי'ים אלוקים מעל לכל ספק!!!
איך להיות בן אדם ולהתנהג כמו יהודי מקבלים זאת מאבותינו הקדושים וכל ספרי המוסר שנכתבו מתורתנו הקדושה.
דרך ארץ מקבלים מספרי מוסר שהושפעו מהתורה.
לא הכרחי לשמור תרי"ג מצוות? מה זה תורה כפי יכולתך(אכול כפי יכולתך)?
לקב"ה אין פנים ואין דמות הוא אחד.
אנחנו  צריכים לקרב את היהודים לתורה ולא את התורה ליהודים-הכוונה שלא צריך לסלף את התורה בשביל לקרב יהודי.
« עריכה אחרונה: אפריל 13, 2008, 21:19:25 על ידי אֵיתָן »
"מי שרוצה להיות יהודי, אי אפשר כי אם על ידי ארץ ישראל"

מנותק rubi65

• חבר(ה) מקצועי(ת)
  • *
  • ימני אמיתי וכהניסט
« להגיב #26 ב- : אפריל 13, 2008, 22:22:43 »
איך להיות בן אדם ולהתנהג כמו יהודי מקבלים זאת מאבותינו הקדושים וכל ספרי המוסר שנכתבו מתורתנו הקדושה.
דרך ארץ מקבלים מספרי מוסר שהושפעו מהתורה.
לא הכרחי לשמור תרי"ג מצוות? מה זה תורה כפי יכולתך(אכול כפי יכולתך)?
לקב"ה אין פנים ואין דמות הוא אחד.
אנחנו  צריכים לקרב את היהודים לתורה ולא את התורה ליהודים-הכוונה שלא צריך לסלף את התורה בשביל לקרב יהודי.
אני מבקש ממך איתן, לא לסלף את דברי'י:
אמרתי שאני מאמין באלוקים באמונה שלימה - וזה נכון מאוד!
אמרתי שאני מקי'ים מצוות שבין אדם לחבירו - גם נכון מאוד!
בקשר למצוות של בין אדם למקום - יש לי עוד הרבה להשתפר, כמו כל יהודי אפילו חרדי, כל הזמן להשתפר ולקי'ים מצוות כאלה בהידור מקסימלי, כולל כשרות, שמירת שבת כהילכתה, חגים יהודי'ים ועוד ועוד.
אליך לדעת, שאני עדי'ין חילוני אבל ברצוני להתחזק בשמירת מצוות ואני עושה הרבה בכיוון הזה.
זה לא משנה כלום לגבי היחס שלי ככהניסט וכימני אמיתי, להיפך: אני רוצה גם להשתפר בזה ולהוסיף ולתרום בנושא הרב כהנא זצוק"ל הי"ד כמה שיותר = וטובה שעה אחת קודם!!!
מקווה שתחשוב על זה היטב לפני שתבקר אותי בביקורות מוחצות כאלה!!!
הודו לה' כי טוב כי לעולם חסדו, מי ימלל גבורות ה' ישמיע קול תהילתו, תהילת ה' ידבר פי ויברך כל בשר שם קדשו לעולם ועד, ואנחנו נברך י-ה מעתה ועד עולם הללוי-ה!!!
חמול על מעשיך, ותשמח במעשיך, ויודו לך חוסיך, בצדקך עמוסיך, תוקדש אדון על כל מעשיך, כי מקדישך בקדושתך קידשת, נאה לקדוש פאר מקדושים!!!

מנותק אֵיתָן

• חבר(ה) V.I.P
  • חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
« להגיב #27 ב- : אפריל 13, 2008, 22:49:03 »
אני מבקש ממך איתן, לא לסלף את דברי'י:
אמרתי שאני מאמין באלוקים באמונה שלימה - וזה נכון מאוד!
אמרתי שאני מקי'ים מצוות שבין אדם לחבירו - גם נכון מאוד!
בקשר למצוות של בין אדם למקום - יש לי עוד הרבה להשתפר, כמו כל יהודי אפילו חרדי, כל הזמן להשתפר ולקי'ים מצוות כאלה בהידור מקסימלי, כולל כשרות, שמירת שבת כהילכתה, חגים יהודי'ים ועוד ועוד.
אליך לדעת, שאני עדי'ין חילוני אבל ברצוני להתחזק בשמירת מצוות ואני עושה הרבה בכיוון הזה.
זה לא משנה כלום לגבי היחס שלי ככהניסט וכימני אמיתי, להיפך: אני רוצה גם להשתפר בזה ולהוסיף ולתרום בנושא הרב כהנא זצוק"ל הי"ד כמה שיותר = וטובה שעה אחת קודם!!!
מקווה שתחשוב על זה היטב לפני שתבקר אותי בביקורות מוחצות כאלה!!!
סליחה אחי אבל מדבריך הבנתי שאתה אמרת שזה לא הכרחי לקיים תרי"ג מצוות.

מנותק rubi65

• חבר(ה) מקצועי(ת)
  • *
  • ימני אמיתי וכהניסט
« להגיב #28 ב- : אפריל 13, 2008, 23:37:47 »
סליחה אחי אבל מדבריך הבנתי שאתה אמרת שזה לא הכרחי לקיים תרי"ג מצוות.
אומר לך ברור מאוד: הכרחי לקי'ים את כל המצוות מן התורה, אבל לא כל אחד יכול לקי'ים אותן מכל מיני סיבות אישיות שלא אפרט כאן. אתה יכול לכתוב לי הודעה פרטית ואענה לך שם.
הודו לה' כי טוב כי לעולם חסדו, מי ימלל גבורות ה' ישמיע קול תהילתו, תהילת ה' ידבר פי ויברך כל בשר שם קדשו לעולם ועד, ואנחנו נברך י-ה מעתה ועד עולם הללוי-ה!!!
חמול על מעשיך, ותשמח במעשיך, ויודו לך חוסיך, בצדקך עמוסיך, תוקדש אדון על כל מעשיך, כי מקדישך בקדושתך קידשת, נאה לקדוש פאר מקדושים!!!

מנותק אֵיתָן

• חבר(ה) V.I.P
  • חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
« להגיב #29 ב- : אפריל 13, 2008, 23:41:21 »
אומר לך ברור מאוד: הכרחי לקי'ים את כל המצוות מן התורה, אבל לא כל אחד יכול לקי'ים אותן מכל מיני סיבות אישיות שלא אפרט כאן. אתה יכול לכתוב לי הודעה פרטית ואענה לך שם.
:V:

מנותק PhobetorXVII

• חבר(ה) מוסמך(ת)
  • *
« להגיב #30 ב- : אפריל 14, 2008, 13:52:59 »
חבר שלי הוא מסורתי והוא אמר לי שלפניי 5768 שנים העולם סיים להיבנות אבל התהליך נמשך במשך המון זמן (מילוני שנים) ושבתנ"ך לא כתוב כמה זמן נמשך כול יום של הבריאה

ונכון שאמרתם שאלוהים לא מוגבל ויכול לבנות את העולם ב 7 ימים אבל מצד שני למה הוא בנה אותו ב 7 ימים ולא ב 5 דקות? אני חושב שאלוהים בנה את העולם במשך הרבה זמן כמה מילוני שנים אבל לאלוהים אין משמעות לזמן הוא יכול לעבור מזמן לזמן בשניה לעומת העולם הגשמי שיש בו זמן והוא מוגבל.

מנותק יחיאל

• חבר(ה) של כבוד
  • *
« להגיב #31 ב- : אפריל 14, 2008, 21:58:45 »
בחרתי ב1
אני מאמין לגמרי בקדוש ברוך הוא!!
ואלה שיש להם ספק לגביו ולא מבינים למה העולם ככה
ולמה המצב של היהודים ככה וכל זה
אז איך אומרים "נסתרות דרכי האל" והזמן יעשה את שלו
ונקווה לעתיד טוב יותר ונתפלל למשיח ושבית המקדש יבנה מחדש! אמן !

מנותק mcavi

• משתמש(ת) מוכר(ת)
  • *
« להגיב #32 ב- : אפריל 21, 2008, 11:55:05 »
צריך להביא את הרב אמנון יצחק לפורום ח ח ח

מנותק גור-אריה

• "אריה ישאג מי לא ירא"
  • חבר(ה) V.I.P
  • חבר(ה) של כבוד
  • *
  • לָמוּת אוֹ לִכְבּוֹש אֶת הָהָר
« להגיב #33 ב- : מאי 05, 2008, 19:39:54 »
צריך להביא את הרב אמנון יצחק לפורום ח ח ח
אם הוא יבוא אז בקטע הזה הוא יעזור,אך בעניין הכהניסטי יהיו פה ויכוחים עד לב השמים...בעצם זה רעיון לא רע בכלל...לא יזיק פה קצת אקשן :)

תָּגָר- עַל כָּל מַעֲצוֹר וּמֵצָר אִם תַּעַל אוֹ תֵרֶד
בְּלַהַב הַמֶּרֶד שָׂא אֵש לְהַצִּית - אֵין דָּבָר !
כִּי שֶקֶט הוּא רֶפֶש הַפְקֵר דָּם וָנֶפֶש
לְמַעַן הַהוֹד הַנִּסְתָּר.

מנותק oferst

• חבר(ה) בכיר(ה)
  • *
« להגיב #34 ב- : מאי 05, 2008, 19:50:55 »
אני לא חושב שיש לרב אמנון יצחק זמן אלינו או בכלל להיות באינטרנט.

מנותק rubi65

• חבר(ה) מקצועי(ת)
  • *
  • ימני אמיתי וכהניסט
« להגיב #35 ב- : מאי 07, 2008, 02:48:06 »
אני לא חושב שיש לרב אמנון יצחק זמן אלינו או בכלל להיות באינטרנט.
כב' הרב אמנון יצחק שליט"א עסוק בארגונו 'שופר' ואין לו פנאי לפורום שכזה.
אך אם יכתוב בעתיד מאמר כלשהוא כאן בפורום אדרבא נשמח כולנו מאוד שיהודי צדיק וישר מצטרף לדעת כולנו כאן בפורום המצוין הזה

מנותק דוקא_כך

• חבר(ה) V.I.P
  • חבר(ה) של כבוד
  • *
  • ופדויי ה' ישובון ובאו ציון ברינה
« להגיב #36 ב- : מאי 07, 2008, 03:12:30 »
הרב אמנון יצחק שותף לדעתם של שאר הרבנים הש"סניקים, היינו שהרב כהנא זצוק"ל הי"ד היה "מורד" נגד דעת רוב הרבנים, וההוכחה כביכול שדרכו היתה מוטעית היא שהוא נרצח.
יהונתן פולארד
ראובן מנינג
יגאל עמיר
חגי עמיר
עופר גמליאל
שלמה דביר
ירדן מורג
דוד אמויאל
חזקיהו עמי פופר
גור המל
ישי שליסל
דני טיקמן
ג'וליאן סופיר
ארנולד ישראלוב
רחמים לוטטי
חברי מחתרת בת-עין
יונה אברושמי
יבגני גרוסמן
אלכסנדר רבינוביץ'
מורדי הראל
אליצור הראל

מנותק rubi65

• חבר(ה) מקצועי(ת)
  • *
  • ימני אמיתי וכהניסט
« להגיב #37 ב- : מאי 07, 2008, 03:18:20 »
הרב אמנון יצחק שותף לדעתם של שאר הרבנים הש"סניקים, היינו שהרב כהנא זצוק"ל הי"ד היה "מורד" נגד דעת רוב הרבנים, וההוכחה כביכול שדרכו היתה מוטעית היא שהוא נרצח.
אתה בטוח שזאת דעתו של הרב אמנון יצחק?! על מה אתה מסתמך?!

מנותק דוקא_כך

• חבר(ה) V.I.P
  • חבר(ה) של כבוד
  • *
« להגיב #38 ב- : מאי 07, 2008, 03:26:36 »
אתה בטוח שזאת דעתו של הרב אמנון יצחק?! על מה אתה מסתמך?!
אני מסתמך על וידאו שבו צפיתי במו עיני, ובו אחד ממאזיניו שאל אותו באופן ישיר מדוע כל הרבנים לא נתנו תמיכה לרב כהנא, והרב אמנון יצחק ענה שהרב כהנא הלך נגד דעת הרוב.  הרב אמנון יצחק גם מאמין שעל-פי ההלכה מותר למסור שטחים תמורת "שלום אמיתי".  הרב אמנון יצחק הוא תלמידו של הרב עובדיה יוסף, כך שזה לא מפתיע.
יהונתן פולארד
ראובן מנינג
יגאל עמיר
חגי עמיר
עופר גמליאל
שלמה דביר
ירדן מורג
דוד אמויאל
חזקיהו עמי פופר
גור המל
ישי שליסל
דני טיקמן
ג'וליאן סופיר
ארנולד ישראלוב
רחמים לוטטי
חברי מחתרת בת-עין
יונה אברושמי
יבגני גרוסמן
אלכסנדר רבינוביץ'
מורדי הראל
אליצור הראל

מנותק rubi65

• חבר(ה) מקצועי(ת)
  • *
  • ימני אמיתי וכהניסט
« להגיב #39 ב- : מאי 07, 2008, 04:01:01 »
אני מסתמך על וידאו שבו צפיתי במו עיני, ובו אחד ממאזיניו שאל אותו באופן ישיר מדוע כל הרבנים לא נתנו תמיכה לרב כהנא, והרב אמנון יצחק ענה שהרב כהנא הלך נגד דעת הרוב.  הרב אמנון יצחק גם מאמין שעל-פי ההלכה מותר למסור שטחים תמורת "שלום אמיתי".  הרב אמנון יצחק הוא תלמידו של הרב עובדיה יוסף, כך שזה לא מפתיע.
אתה יודע, שהסקר הוא: האם אתם מאמינים באלוקים והוא נכון לגבי כל המוזכרים לעיל שכולם תלמידי חכמים, ולכן יש להתחשב בכך בנוגע לנושא המקורי של הסקר הזה

מנותק דוקא_כך

• חבר(ה) V.I.P
  • חבר(ה) של כבוד
  • *
« להגיב #40 ב- : מאי 25, 2008, 20:58:54 »
אתה יודע, שהסקר הוא: האם אתם מאמינים באלוקים והוא נכון לגבי כל המוזכרים לעיל שכולם תלמידי חכמים, ולכן יש להתחשב בכך בנוגע לנושא המקורי של הסקר הזה
בס"ד

אתה זה שסטית מהנושא והזכרת ראשון את הרב אמנון יצחק שליט"א.  :police:
יהונתן פולארד
ראובן מנינג
יגאל עמיר
חגי עמיר
עופר גמליאל
שלמה דביר
ירדן מורג
דוד אמויאל
חזקיהו עמי פופר
גור המל
ישי שליסל
דני טיקמן
ג'וליאן סופיר
ארנולד ישראלוב
רחמים לוטטי
חברי מחתרת בת-עין
יונה אברושמי
יבגני גרוסמן
אלכסנדר רבינוביץ'
מורדי הראל
אליצור הראל

מנותק rubi65

• חבר(ה) מקצועי(ת)
  • *
  • ימני אמיתי וכהניסט
« להגיב #41 ב- : מאי 28, 2008, 16:35:47 »
בס"ד

אתה זה שסטית מהנושא והזכרת ראשון את הרב אמנון יצחק שליט"א.  :police:
גם לדעתי הרב אמנון יצחק הינו קיצוני מאוד ואני לא דוגל באורח חיים חרדי כפי שהוא מטיף אליו - להיפך אני כיום אדם חילוני וחופשי במעשיי ודיעותיי אלא שאני באמת מאמין באלוקים ובמציאותו בכל העולמות ובכל מקום - זה בשבילי יותר מאמונה, זה ידיעת הבורא ומציאותו יתברך שמו

מנותק דני ימני

• משתמש(ת) מוכר(ת)
  • *
« להגיב #42 ב- : מאי 29, 2008, 09:20:55 »
אני הצבעתי שאני לא מאמין.כי אין לי אמונה בבורא עולם.

על פי תפיסתי אמונה בכח עליון כלשהו זה סגידה לישות מסויימת.תיהיה אשר תיהיה זו קבלת מרות וחוקים מגורם חיצוני לתוך החיים שלנו.והחיים שלנו גם
ככה עמוסים ומלאים לחץ אז אין מקום לאמונה לחוקים והגבלות שמטילה עלינו הדת.יש לי את השאלה הנצחית שאף אחד לא יכול ולא יוכל לענות עליה
הרי בשואה נהרגו 6 מיליון - נהרגו.למה בורא עולם לא עשה מאמץ להצילם??? ובכן - הוא לא עשה כי הוא לא קיים !!!.הכל שטיפת מוח.
מפה הסקתי מסקנה שאלוהים על כל שלל כינוייו הוא בעצם סוג של אמונה ולא משהו אמיתי - מפה אפשר לומר שהוא שקר וכזב - כלומר הוא לא באמת אמיתי.

אמונה זה שתילה של הדת באדם מגיל צעיר על ידי שטיפת מוח.זה כמו שאני אומר שאני מאמין במחשב שלי ואני מקריב לו קורבנות (נישמע טפשי נכון?)
מחשב זה חפץ אבל גם ספר תורה זה חפץ ולנשק חפץ יהיה אשר יהיה זה הזוי ובזוי.אתם הייתם שמים כתר על המחשב שלכם כמו ששמים פעמונים וכתר על ספר
תורה???? (לא אני מניח. זה מגוחך).

הבורות של המאמינים שאינם יודעים עד כמה הדת שולטת בהם היא עצומה.

מנותק rubi65

• חבר(ה) מקצועי(ת)
  • *
  • ימני אמיתי וכהניסט
« להגיב #43 ב- : מאי 29, 2008, 09:53:23 »

על פי תפיסתי אמונה בכח עליון כלשהו זה סגידה לישות מסויימת.תיהיה אשר תיהיה זו קבלת מרות וחוקים מגורם חיצוני לתוך החיים שלנו.והחיים שלנו גם
ככה עמוסים ומלאים לחץ אז אין מקום לאמונה לחוקים והגבלות שמטילה עלינו הדת.יש לי את השאלה הנצחית שאף אחד לא יכול ולא יוכל לענות עליה
הרי בשואה נהרגו 6 מיליון - נהרגו.למה בורא עולם לא עשה מאמץ להצילם??? ובכן - הוא לא עשה כי הוא לא קיים !!!.הכל שטיפת מוח.
מפה הסקתי מסקנה שאלוהים על כל שלל כינוייו הוא בעצם סוג של אמונה ולא משהו אמיתי - מפה אפשר לומר שהוא שקר וכזב - כלומר הוא לא באמת אמיתי.

אמונה זה שתילה של הדת באדם מגיל צעיר על ידי שטיפת מוח.זה כמו שאני אומר שאני מאמין במחשב שלי ואני מקריב לו קורבנות (נישמע טפשי נכון?)
מחשב זה חפץ אבל גם ספר תורה זה חפץ ולנשק חפץ יהיה אשר יהיה זה הזוי ובזוי.אתם הייתם שמים כתר על המחשב שלכם כמו ששמים פעמונים וכתר על ספר

דני - אתה יהודי חופשי מה שנקרא וזה בסדר. אבל מפה להגיד שלא קיים אלוקים ועוד להצדיק את זה בכל מיני טענות מגוחכות שאין להן שחר והן לא מבוססות על כלום זה אבסורד!!! תחזור בך מדבריך - וחוץ מזה השואה לא קרתה בגלל מציאותו או אי מציאותו של אלוקים - היא הייתה בלתי נמנעת בגלל "אנשים" כמו היטלר יש"ו הימלר יש"ו גבלס יש"ו וכל חבר מרעיו של הצורר הנאצי יש"ו והם היו אנשים ובגלל אנשים כאלה כמו בכל ההיסטוריה גם המודרנית וגם העתיקה נהרגו ונרצחו על קידוש השם מיליוני יהודים שאמרו לפני מותם את הפסוק הכתוב כמעט בכל מקום ביהדות וכמובן בתורה הקדושה: 'שמע ישראל ה' אלוקינו ה' אחד' - האם קידוש השם הזה היה לשווא???!!!! האם אתה שנולדת לאחר השואה הארורה והנוראה, יש לך בכלל זכות להגיד כאן או בכל הזדמנות אחרת שאתה "חושב" שאין אלוקים לכאורה בגלל שהייתה השואה לעם ישראל???!!!! תחזור בך ותתחרט על דבריך!!!!!

מנותק דני ימני

• משתמש(ת) מוכר(ת)
  • *
« להגיב #44 ב- : מאי 29, 2008, 10:30:23 »
אני חוזר בי מטענותי.אם הן פגעו ברגשות אחרים אני מתנצל.
ידוע לי שהן יותר מדי מתירניות כלפי אנשים מאמינים.
בעיני חיי אדם נמצאים מעל הכל לכן תפיסת עולמי היא כזו.
לא באתי להיות פה פרבוקטור או משהו כזה חלילה וחס וזה לא העניין !!!!!.
פשוט חורה לי שדווקא הציונים שביססו את מדינת ישראל תנועת בילו (בית יעקב לכו ונלכה ) היו חילונים גמורים ודווקא כל הישיבות (החרדים בגולה) היו אלה שדחו
את הציונות (ויש לך הוכחה לכך היום ידידי היקר - נטורי קרתא !!!!) והעדיפו להשאר בגולה ולא לבוא לישב את השממה ולהקים ישובים בארץ.לפיכך דעותי מאד נוקבות
כלפי אותה הדת שאינה מצטלבת יחד עם התנועה הציונית אלה מטיפה לדת עיוורת ויותר מזה יום העצמאות שלנו זה יום אבל עבורם.

אם תשאל אותי הדת הכי יפה מכל פלגי היהדות היא הדת של תנועת מפדל - האיחוד הלאומי שדיי דוגלת בעקרונותי - ישוב הארץ ודבקות בה.
אולם הדת החרדית האורטודוקסית המחמירה בתקופת הגולה לא דגלה בציונות מפה גישתי החופשית.וגם הפרשנות הרדיקלית שלי (שלא בא להעליב איש.דעות אישיות שלי)
אצלי קיים פרדוקס חזק שאני ימני קיצוני מאד אבל חילוני.

יצא להתעמק בנושאי היהדות המתקדמת כמה פעמים לעומת נושאי הדת רגילה ושוב הממסד הדת מכריז בעלות על מסורת ישראל כאילו היא שייכת רק לו.
אני אדם עם ראש מאד פתוח אבל ברגע שסוגרים לי את האופקים אני פשוט מפנה את הגב.

מנותק אֵיתָן

• חבר(ה) V.I.P
  • חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
« להגיב #45 ב- : מאי 29, 2008, 10:36:26 »

על ענין האמונה ועל קיומו של הבורא אם תרצה אין שום בעיה לנהל דיון.
ארץ ישראל שכרגע אתה נמצא בה על סמך קיבלת אותה?
אני לא טוען שאתה כובש אבל כשבן אדם שאומר שאין אלוקים ונמצא בארץ ישראל קצת קשה לקבל את זה
אפילו הציונות במהותה ינקה דברים מהיהדות.
דני מערביות היא שטיפת מוח מגיל צעיר וכל מה שאמרת הגיע מבורות ושטיפת מוח של כפיה חילונית שהגיעה מממסד מושחט.
אם כל אחד יגדיר לפי דעתו מה היא אמת אז אני עכשיו מבין למה יש מלחמות.
אם האמת שלך היא שאין אלוקים אז על איזו זכות יש לך לומר שארץ ישראל שייכת ליהודים או לגרש מפה ערבים?
דני אתמול הלכתי ברחוב וראיתי סופרמן,תוכיח לי שלא ראיתי סופרמן.
כשיש חוקים אז יש סדר וברגע שבן אדם לא מוגבל בצורה מסוימת אז מתחילה אנרכיה וזה עובד כך גם בעולם "הנאור".
דני בין אם תרצה או לא אתה מוגבל כי אתה חומר וסופך להירקב.
רוב האנשים בעולם לא חופשים ואין להם בחירה כי הם כפופים ומשועבדים ליצרים רעים אז אחת כמה וכמה אתה מדבר שהדת מגבילה?
יש שאלות שלא ניתן לענות עליהם(על השואה יש תשובות אבל זה נושא רגיש),בדת לפעמים צריך לזרוק את השכל ולהתשמש באמונה כי אם בן אדם תמיד ינסה לקבל תשובות מהשכל סופו ליפול כי תמיד יהיה חכם ממנו.
דני עצם זה שאתה מגדיר שיהדות היא שטיפת מוח אני יכול לטעון שאתה שטוף מוח בכיוון השני ששטפו לך את המוח שאין אלוקים.
אני גם יכול להסיק דברים על פי המוח שלי וגם עוד 6 מליארד בני אדם אחרים אז למה אין סדר בעולם?
בורא עולם לא ניתן לדמיין אותו ולא ניתן לדעת מה הוא חושב.
אמונה היא לא שטיפה מוח אלא שדבר שעובדים עליו והאמונה היא אין סוף.
לכל חומר יש אנרגיות(רוחניות).אני בטוח שאפשר גם לסגוד למחשב ותרגיש ממש שהוא נותן לך כוחות וזו תהיה האמת שלך.
התורה מעבר לזה שזה דפים וחומר אבל מאחורי כזה זה יש לה רוחניות אין סופית.
היהדות היא אולי ניראת לך מגבילה אבל בתוך הגבול יש חופש אין סופי,רק תפתח הדלת.
אבל לעומת זאת בתרבויות יש חופש אין סופי אבל בסופו של דבר הוא מגביל אותך ע"י חוקים מטופשים.

אמת יש רק אחת(תורתנו הקדושה) והשקר ינק מעט מן האמת והתחיל להתפשט בעולם והתחיל ליצור כל מיני אמת:אמת של דני,אמת של שמעון,אמת של יעקב
אז מה היא אמת?

דני במקום לבקר את היהדות,אם אתה מנסה להיות חכם תתחיל למוד יהדות(לא איך שמלמדים בבתי ספר כי זו שטיפת מוח) ואז תביא ביקורת.
אתה אמרת שאתה אוהב פילוסופיות אז כל הפיסלוספיות נפלו ברובן והיהדות(היא לא פיסלוספיה) חיה וקיימת.
ברגע שבן אדם ושכל אנושי מנסה להביא סדר לעולם אז הסדר לא יגיע.
« עריכה אחרונה: מאי 29, 2008, 10:41:52 על ידי אֵיתָן »

מנותק rubi65

• חבר(ה) מקצועי(ת)
  • *
  • ימני אמיתי וכהניסט
« להגיב #46 ב- : מאי 29, 2008, 10:45:12 »
אני חוזר בי מטענותי.אם הן פגעו ברגשות אחרים אני מתנצל.
ידוע לי שהן יותר מדי מתירניות כלפי אנשים מאמינים.
בעיני חיי אדם נמצאים מעל הכל לכן תפיסת עולמי היא כזו.
לא באתי להיות פה פרבוקטור או משהו כזה חלילה וחס וזה לא העניין !!!!!.
פשוט חורה לי שדווקא הציונים שביססו את מדינת ישראל תנועת בילו (בית יעקב לכו ונלכה ) היו חילונים גמורים ודווקא כל הישיבות (החרדים בגולה) היו אלה שדחו
את הציונות (ויש לך הוכחה לכך היום ידידי היקר - נטורי קרתא !!!!) והעדיפו להשאר בגולה ולא לבוא לישב את השממה ולהקים ישובים בארץ.לפיכך דעותי מאד נוקבות
כלפי אותה הדת שאינה מצטלבת יחד עם התנועה הציונית אלה מטיפה לדת עיוורת ויותר מזה יום העצמאות שלנו זה יום אבל עבורם.

אם תשאל אותי הדת הכי יפה מכל פלגי היהדות היא הדת של תנועת מפדל - האיחוד הלאומי שדיי דוגלת בעקרונותי - ישוב הארץ ודבקות בה.
אולם הדת החרדית האורטודוקסית המחמירה בתקופת הגולה לא דגלה בציונות מפה גישתי החופשית.וגם הפרשנות הרדיקלית שלי (שלא בא להעליב איש.דעות אישיות שלי)
אצלי קיים פרדוקס חזק שאני ימני קיצוני מאד אבל חילוני.

יצא להתעמק בנושאי היהדות המתקדמת כמה פעמים לעומת נושאי הדת רגילה ושוב הממסד הדת מכריז בעלות על מסורת ישראל כאילו היא שייכת רק לו.
אני אדם עם ראש מאד פתוח אבל ברגע שסוגרים לי את האופקים אני פשוט מפנה את הגב.
דני, קודם כל אני גם צריך להתנצל: ברוך הבא לפורום!!! הלוואי שתצליח כאן למצות את הכישרון שלך בכתיבה של מאמרים ותגיע לדרגה גבוהה ולהעשרת הידע שלך - יש כאן הרבה אנשים מאוד חכמים שהם חברי הפורום וכל תתי הפורום בכל אופן אני ציוני באופן מוחלט למרות שהייתי דתי פעם אבל מעולם לא הייתי חרדי למרות חזרתי בתשובה לפני 23 שנים ושהייתי במשך 14 שנים דתי-לאומי (מה שנקרא גם: "כיפה-סרוגה"). כיום אני חוזר בשאלה אבל אדם מאמין ויש לי מידה מסויימת של כעס כלפי בורא עולם אבל אין לי שום ספק בקיומו - זה בעיניי שלי וודאי כמו מציאותם של שמיים וארץ ובאמת אמרו חז"ל: 'השמיים מספרים כבוד ה' ומעשי ידיו מגיד הרקיע', וכן נאמר 'במאמרו נבראו שחקים' חז"ל. הכעס שלי כלפיו נובע מסיבות אישיות שלא אפרט אותן כאן. אם תרצה נמשיך בדיון הזה באופן פרטי בתיבת ההודעות - תשלח לי הודעה ואחזור אלייך בשמחה!

מנותק נאור

• חבר(ה) מוסמך(ת)
  • *
« להגיב #47 ב- : יוני 03, 2008, 09:07:34 »
דני ימני, מזה שה' לא "הציל" אתה ה-6 מליון אתה מסיק שהוא לא קיים? אז אני ישאל אותך שתי שאלות שאני ממש יחכה לתשובה עליהם.
אם בגלל שה' לא "הציל" את ה6 מליון אתה לומד שאין אלוקים, מה תגיד במקרים בהם המון יהודים נצלו מטבח אכזרי ונוראי? ואם תגיד לי שזאת מקריות שיהודים נצלו, מהיכן אתה יודע שזאת לא מקריות שהיהודים נהרגו? הרב פינקוס מפרש את זה בצורה הכי נכונה : כמובן שאתה יודע מה התחולל באירופה בשנים האלו שלפני השואה, רבנו הקדוש רבי נחמן מברסלב רושם שכבר בדורו [לפני כ200 שנה] כבר התחילה ההתבוללות - עם ישראל הולך אחרי מנהגי הגויים, לאחר שאלפי שניים הוא היה נאמן רק לה' יתברך והיה מובדל משאר העמים. - העם היהודי הולך נגד דתו, נגד אביו שבשמים, וראה - איזה פלא, עם ישראל מפסיד את המלחמה הזאת.- 6 מליון יהודים נהרגים בגלל שהם היו שותפים לדור אשר רצה לפרק את היהדות ולהתנצר כולם [ראה ערך גרצל]. ועכשיו אתה תשאל אותי את אותה השאלה כמו שכולם שואלים : "ובכן, כיצד נהרגו גם דתיים..?" - אני יענה לך - דרכו של עולם אומרים חכמי ישראל - שכשיש מגפה חזקה בגלל החטאים, זה יכול לגרום לכך שגם היהודי הצדיק ביותר יאבד את חייו בצוותא עם היהודי הכי לא כשר שיש. [וזה התלמוד אומר, 2,000 שנה לפני השואה.]

פירוש שני של הרב פינקוס זצ"ל : הדור שלפני השואה כלל המון יהודים שהוציאו עצמם מכלל ישראל והלכו וכפרו ונהיו כמו הגויים ועזבו את התורה הקדושה לטובת "העולם הנאור", יהודים אלה היו אמורים להיות אבודים בעולם של מעלה, בלי שום תקנה וללא שום עתיד. אך ראה כמה רחמן ה' יתברך, ידוע שבן-אדם שמת על קידוש ה', היינו בגלל שהוא יהודי, הוא עולה מיד לגן-עדן ויש לו חלק לעולם הבא בלי שום קשר למעשיו. לכן ראה כמה ה' יתברך רחמן- ה' ראה שהדור הזה הוא ללא תקנה, ורצה הקב"ה לזכות את כלל ישראל שחטאו באותה תקופה והוא זימן להם את הנאצים הארורים כדי שיעזרו להם בעצם לכפר על כל חטאותם. [ זה פירוש שאני לא אוהב להזכיר לבן-אדם שלא ירא שמים, אבל בדיון הזה הייתי חייב להביא את הפירוש הזה למרות שאני יודע שיש כמה אנשים שיראו את זה כהתרסה].

יש עוד כמה פירושים שמדברים באופן עיקרי על השואה, אחד מהם הוא : עם ישראל יצאו ממצרים, הלכו במדבר 40 שנה - באותה תקופת זמן בין יצאת מצרים לכניסה לעם ישראל מתו המון המון אנשים מעם-ישראל בגלל שהם לא היו עם אמונה מספיק גדולה לה' יתברך. והנה אנחנו, כמה אלפי שנים אחרי עתידים לחזור מהגלות המרה ארץ הקדוש, אבל ראה, הקב"ה לוקח המון אנשים שעזבו את ה' יתברך ולא הייתה להם כלל אמונה, ולא נותן להם את הזכות לעלות לא"י [ לצערנו המגפה שירדה לעולם לקחה איתה גם צדיקים].

יש המון פירושים, ובן-אדם שהיה מחפש לדעת את האמת כבר היה מוצא אותה. אבל זה לא כן אצלך, אתה עושה רושם של אדם שמחפש להקשות ואף פעם לא ינסה לקבל את מה שמדברים איתו אלא תמיד יחפש קושיות למרות שאין כאלה, כי אם בן-אדם ילמד כבר לא יהיו לו קושיות. בנוגע לקורבנות, עצם דיבורך על הקרובנות והדוגמא ההזוייה שנתת מעידים על כך שמעולם לא ניסית ללמוד על זה, אלא רק השתמשת במוח שלך כדי לנסות להבין איך דברים עבדו שם באותו זמן וכך גם לימדת את עצמך את הדברים.

קורבנות בבית המקדש היו רק בשביל עם ישראל. ה' לא צריך את הקורבן שלך, אבל ה' רוצה את התשובה שלך. הקורבן הוא מעין דרך שאתה יכול לראות אם התשובה שלך התקבלה או שמא אתה עדיין לא חזרת למוטב. היו כמה סוגי קורבנות, קורבן חטאת- על חטאים שבן-אדם עושה והוא רוצה לבקש סליחה ומחילה מה' יתברך. קורבן כפרה - שהקורבן נועד להמתיק את דיניו של אותו אדם ומה שבעצם היה אמור לקרות לו יקרה לשה וכו' וכו'. בתקופת בתי המקדש הבן אדם היה צריך לראות מה קורה לשה ולקבל מזה הרהורי תשובה ולחזור לה' יתברך! אם היית ממש קצת! מתעמק, היית יודע את זה ולא היית רושם דוגמא כה הזוייה ומביישת כמו להקריב קורבן למחשב או משהו בסגנון.

"הנה ימים באים נאם ה' והקמותי לדוד צמח צדיק ומלך מלך והשכיל ועשה משפט וצדקה בארץ, בימיו תושע יהודה וישראל ישכון לבטח וזה שמו אשר יקראו ה' צדקנו.
לכן הנה ימים באים נאום ה' ולא יאמר עוד חי ה' אשר העלה את בני ישראל מארץ מצרים כי אם חי ה' אשר העלה את בני ישראל מארץ צפון ומכל הארצות אשר הדיחם שמה והשבותים על אדמתם אשר נתתי לאבותם." - אתה רואה מה אומר הנביא ? כי הנה באים ימים אשר יאמרו ישראל שה' שהעלה אותנו ממצרים כבר לא קיים!!! והנה ה' יתברך מקיים נבואותיו "והשבותים על אדמתם אשר נתתי לאבותם". תסתכל איזה רמז גדול על ביאת המשיח... רק עיוור לא רואה.

שלא תחשוב שהקורבן זה התכלית, זה הדבר הטפל, זה נועד בשביל עם ישראל כדי להרגיש במוחשיות שה' נמצא איתנו, למרות שהוא נמצא איתנו תמיד וקשה להבין את זה כי בדורות האלה יש הסתר פנים עצום שנאמר : " ואנכי אסתר אסתיר פניי ביום ההוא על כל אשר עשה, וענתה השירה הזאת לפניו לעד כי לא תשתכח מפי זרעו".
וכמו שאתה בוודאי יכול להיות, המון אנשים בימים האלה חוזרים לה' יתברך, ולמרות שקשה מאוד לראות ולהבין עד כמה ה' גדול כי יש הסתרת פנים גדולה לעם-ישראל בגלל כל חטאותנו הרבים, אבל עדיין "ה' ישקיף ממקום קדשו". - "הוא מביט מן החלונות, מציץמן החרכים" [שיר השירים], אומר הבן איש חי ראש גלותא דבבל זצ"ל, מאי חרכים: חורים קטנים, סדקים! , מרמז לנו איך ההגשחה של ה' בדורות האחרונים. אם בדורות הראשונים הוא היה נגלה לעיניי כל בהר סיני, והיה לו את נביאיו, היום הוא מסתיר מאיתנו פניו - אבל מה? שלא תחשוב שהוא עזה אותנו. הוא מציץ מן החרכים!

והנה, ברוך ה', המון חוזרים בתשובה, מבינים ומקבלים את אלוקותו יתברך, ותאמין לי שיבוא יום וגם אתה תבין את זה, למרות שזה יהיה קשה, ותחשוב שה' לא נמצא, אבל אתה תחפש ותחפש עד שתמצא כמאמר הפסוק שאומר נביא האמת עמוס זצ"ל : יא הִנֵּה יָמִים בָּאִים, נְאֻם אֲדֹנָי יְהוִה, וְהִשְׁלַחְתִּי רָעָב, בָּאָרֶץ:  לֹא-רָעָב לַלֶּחֶם, וְלֹא-צָמָא לַמַּיִם--כִּי אִם-לִשְׁמֹעַ, אֵת דִּבְרֵי יְהוָה.  יב וְנָעוּ מִיָּם עַד-יָם, וּמִצָּפוֹן וְעַד-מִזְרָח; יְשׁוֹטְטוּ לְבַקֵּשׁ אֶת-דְּבַר-יְהוָה, וְלֹא יִמְצָאוּ.  יג בַּיּוֹם הַהוּא תִּתְעַלַּפְנָה הַבְּתוּלֹת הַיָּפוֹת, וְהַבַּחוּרִים--בַּצָּמָא.  יד הַנִּשְׁבָּעִים, בְּאַשְׁמַת שֹׁמְרוֹן, וְאָמְרוּ חֵי אֱלֹהֶיךָ דָּן, וְחֵי דֶּרֶךְ בְּאֵר-שָׁבַע; וְנָפְלוּ, וְלֹא-יָקוּמוּ עוֹד.  {ס}

מנותק rubi65

• חבר(ה) מקצועי(ת)
  • *
  • ימני אמיתי וכהניסט
« להגיב #48 ב- : יוני 03, 2008, 10:49:55 »
נאור, שלחתי לך הודעה לתיבה הפרטית, תקרא ותגיב (לא כאן בפורום בציבורא אלא בפרטיות).

מנותק דוקא_כך

• חבר(ה) V.I.P
  • חבר(ה) של כבוד
  • *
« להגיב #49 ב- : יוני 03, 2008, 18:05:17 »
דני ימני, מזה שה' לא "הציל" אתה ה-6 מליון אתה מסיק שהוא לא קיים? אז אני ישאל אותך שתי שאלות שאני ממש יחכה לתשובה עליהם.
אם בגלל שה' לא "הציל" את ה6 מליון אתה לומד שאין אלוקים, מה תגיד במקרים בהם המון יהודים נצלו מטבח אכזרי ונוראי? ואם תגיד לי שזאת מקריות שיהודים נצלו, מהיכן אתה יודע שזאת לא מקריות שהיהודים נהרגו? הרב פינקוס מפרש את זה בצורה הכי נכונה : כמובן שאתה יודע מה התחולל באירופה בשנים האלו שלפני השואה, רבנו הקדוש רבי נחמן מברסלב רושם שכבר בדורו [לפני כ200 שנה] כבר התחילה ההתבוללות - עם ישראל הולך אחרי מנהגי הגויים, לאחר שאלפי שניים הוא היה נאמן רק לה' יתברך והיה מובדל משאר העמים. - העם היהודי הולך נגד דתו, נגד אביו שבשמים, וראה - איזה פלא, עם ישראל מפסיד את המלחמה הזאת.- 6 מליון יהודים נהרגים בגלל שהם היו שותפים לדור אשר רצה לפרק את היהדות ולהתנצר כולם [ראה ערך גרצל]. ועכשיו אתה תשאל אותי את אותה השאלה כמו שכולם שואלים : "ובכן, כיצד נהרגו גם דתיים..?" - אני יענה לך - דרכו של עולם אומרים חכמי ישראל - שכשיש מגפה חזקה בגלל החטאים, זה יכול לגרום לכך שגם היהודי הצדיק ביותר יאבד את חייו בצוותא עם היהודי הכי לא כשר שיש. [וזה התלמוד אומר, 2,000 שנה לפני השואה.]

פירוש שני של הרב פינקוס זצ"ל : הדור שלפני השואה כלל המון יהודים שהוציאו עצמם מכלל ישראל והלכו וכפרו ונהיו כמו הגויים ועזבו את התורה הקדושה לטובת "העולם הנאור", יהודים אלה היו אמורים להיות אבודים בעולם של מעלה, בלי שום תקנה וללא שום עתיד. אך ראה כמה רחמן ה' יתברך, ידוע שבן-אדם שמת על קידוש ה', היינו בגלל שהוא יהודי, הוא עולה מיד לגן-עדן ויש לו חלק לעולם הבא בלי שום קשר למעשיו. לכן ראה כמה ה' יתברך רחמן- ה' ראה שהדור הזה הוא ללא תקנה, ורצה הקב"ה לזכות את כלל ישראל שחטאו באותה תקופה והוא זימן להם את הנאצים הארורים כדי שיעזרו להם בעצם לכפר על כל חטאותם. [ זה פירוש שאני לא אוהב להזכיר לבן-אדם שלא ירא שמים, אבל בדיון הזה הייתי חייב להביא את הפירוש הזה למרות שאני יודע שיש כמה אנשים שיראו את זה כהתרסה].

יש עוד כמה פירושים שמדברים באופן עיקרי על השואה, אחד מהם הוא : עם ישראל יצאו ממצרים, הלכו במדבר 40 שנה - באותה תקופת זמן בין יצאת מצרים לכניסה לעם ישראל מתו המון המון אנשים מעם-ישראל בגלל שהם לא היו עם אמונה מספיק גדולה לה' יתברך. והנה אנחנו, כמה אלפי שנים אחרי עתידים לחזור מהגלות המרה ארץ הקדוש, אבל ראה, הקב"ה לוקח המון אנשים שעזבו את ה' יתברך ולא הייתה להם כלל אמונה, ולא נותן להם את הזכות לעלות לא"י [ לצערנו המגפה שירדה לעולם לקחה איתה גם צדיקים].

יש המון פירושים, ובן-אדם שהיה מחפש לדעת את האמת כבר היה מוצא אותה. אבל זה לא כן אצלך, אתה עושה רושם של אדם שמחפש להקשות ואף פעם לא ינסה לקבל את מה שמדברים איתו אלא תמיד יחפש קושיות למרות שאין כאלה, כי אם בן-אדם ילמד כבר לא יהיו לו קושיות. בנוגע לקורבנות, עצם דיבורך על הקרובנות והדוגמא ההזוייה שנתת מעידים על כך שמעולם לא ניסית ללמוד על זה, אלא רק השתמשת במוח שלך כדי לנסות להבין איך דברים עבדו שם באותו זמן וכך גם לימדת את עצמך את הדברים.

קורבנות בבית המקדש היו רק בשביל עם ישראל. ה' לא צריך את הקורבן שלך, אבל ה' רוצה את התשובה שלך. הקורבן הוא מעין דרך שאתה יכול לראות אם התשובה שלך התקבלה או שמא אתה עדיין לא חזרת למוטב. היו כמה סוגי קורבנות, קורבן חטאת- על חטאים שבן-אדם עושה והוא רוצה לבקש סליחה ומחילה מה' יתברך. קורבן כפרה - שהקורבן נועד להמתיק את דיניו של אותו אדם ומה שבעצם היה אמור לקרות לו יקרה לשה וכו' וכו'. בתקופת בתי המקדש הבן אדם היה צריך לראות מה קורה לשה ולקבל מזה הרהורי תשובה ולחזור לה' יתברך! אם היית ממש קצת! מתעמק, היית יודע את זה ולא היית רושם דוגמא כה הזוייה ומביישת כמו להקריב קורבן למחשב או משהו בסגנון.

"הנה ימים באים נאם ה' והקמותי לדוד צמח צדיק ומלך מלך והשכיל ועשה משפט וצדקה בארץ, בימיו תושע יהודה וישראל ישכון לבטח וזה שמו אשר יקראו ה' צדקנו.
לכן הנה ימים באים נאום ה' ולא יאמר עוד חי ה' אשר העלה את בני ישראל מארץ מצרים כי אם חי ה' אשר העלה את בני ישראל מארץ צפון ומכל הארצות אשר הדיחם שמה והשבותים על אדמתם אשר נתתי לאבותם." - אתה רואה מה אומר הנביא ? כי הנה באים ימים אשר יאמרו ישראל שה' שהעלה אותנו ממצרים כבר לא קיים!!! והנה ה' יתברך מקיים נבואותיו "והשבותים על אדמתם אשר נתתי לאבותם". תסתכל איזה רמז גדול על ביאת המשיח... רק עיוור לא רואה.

שלא תחשוב שהקורבן זה התכלית, זה הדבר הטפל, זה נועד בשביל עם ישראל כדי להרגיש במוחשיות שה' נמצא איתנו, למרות שהוא נמצא איתנו תמיד וקשה להבין את זה כי בדורות האלה יש הסתר פנים עצום שנאמר : " ואנכי אסתר אסתיר פניי ביום ההוא על כל אשר עשה, וענתה השירה הזאת לפניו לעד כי לא תשתכח מפי זרעו".
וכמו שאתה בוודאי יכול להיות, המון אנשים בימים האלה חוזרים לה' יתברך, ולמרות שקשה מאוד לראות ולהבין עד כמה ה' גדול כי יש הסתרת פנים גדולה לעם-ישראל בגלל כל חטאותנו הרבים, אבל עדיין "ה' ישקיף ממקום קדשו". - "הוא מביט מן החלונות, מציץמן החרכים" [שיר השירים], אומר הבן איש חי ראש גלותא דבבל זצ"ל, מאי חרכים: חורים קטנים, סדקים! , מרמז לנו איך ההגשחה של ה' בדורות האחרונים. אם בדורות הראשונים הוא היה נגלה לעיניי כל בהר סיני, והיה לו את נביאיו, היום הוא מסתיר מאיתנו פניו - אבל מה? שלא תחשוב שהוא עזה אותנו. הוא מציץ מן החרכים!

והנה, ברוך ה', המון חוזרים בתשובה, מבינים ומקבלים את אלוקותו יתברך, ותאמין לי שיבוא יום וגם אתה תבין את זה, למרות שזה יהיה קשה, ותחשוב שה' לא נמצא, אבל אתה תחפש ותחפש עד שתמצא כמאמר הפסוק שאומר נביא האמת עמוס זצ"ל : יא הִנֵּה יָמִים בָּאִים, נְאֻם אֲדֹנָי יְהוִה, וְהִשְׁלַחְתִּי רָעָב, בָּאָרֶץ:  לֹא-רָעָב לַלֶּחֶם, וְלֹא-צָמָא לַמַּיִם--כִּי אִם-לִשְׁמֹעַ, אֵת דִּבְרֵי יְהוָה.  יב וְנָעוּ מִיָּם עַד-יָם, וּמִצָּפוֹן וְעַד-מִזְרָח; יְשׁוֹטְטוּ לְבַקֵּשׁ אֶת-דְּבַר-יְהוָה, וְלֹא יִמְצָאוּ.  יג בַּיּוֹם הַהוּא תִּתְעַלַּפְנָה הַבְּתוּלֹת הַיָּפוֹת, וְהַבַּחוּרִים--בַּצָּמָא.  יד הַנִּשְׁבָּעִים, בְּאַשְׁמַת שֹׁמְרוֹן, וְאָמְרוּ חֵי אֱלֹהֶיךָ דָּן, וְחֵי דֶּרֶךְ בְּאֵר-שָׁבַע; וְנָפְלוּ, וְלֹא-יָקוּמוּ עוֹד.  {ס}
בס"ד

כדי להבין את תקופתנו, תקופת אתחלתא דגאולה, יש ללמוד היטב את דברי הנביא יחזקאל, רצוי באמצעות פרוש המכבי.

יחזקאל פרק כ

לב וְהָעֹלָה, עַל-רוּחֲכֶם--הָיוֹ, לֹא תִהְיֶה:  אֲשֶׁר אַתֶּם אֹמְרִים, נִהְיֶה כַגּוֹיִם כְּמִשְׁפְּחוֹת הָאֲרָצוֹת--לְשָׁרֵת, עֵץ וָאָבֶן.  לג חַי-אָנִי, נְאֻם אֲדֹנָי ה':  אִם-לֹא בְּיָד חֲזָקָה וּבִזְרוֹעַ נְטוּיָה, וּבְחֵמָה שְׁפוּכָה--אֶמְלוֹךְ עֲלֵיכֶם.  לד וְהוֹצֵאתִי אֶתְכֶם, מִן-הָעַמִּים, וְקִבַּצְתִּי אֶתְכֶם, מִן-הָאֲרָצוֹת אֲשֶׁר נְפוֹצֹתֶם בָּם--בְּיָד חֲזָקָה וּבִזְרוֹעַ נְטוּיָה, וּבְחֵמָה שְׁפוּכָהלה וְהֵבֵאתִי אֶתְכֶם, אֶל-מִדְבַּר הָעַמִּים; וְנִשְׁפַּטְתִּי אִתְּכֶם שָׁם, פָּנִים אֶל-פָּנִים.  לו כַּאֲשֶׁר נִשְׁפַּטְתִּי אֶת-אֲבוֹתֵיכֶם, בְּמִדְבַּר אֶרֶץ מִצְרָיִם--כֵּן אִשָּׁפֵט אִתְּכֶם, נְאֻם אֲדֹנָי ה'.  לז וְהַעֲבַרְתִּי אֶתְכֶם, תַּחַת הַשָּׁבֶט; וְהֵבֵאתִי אֶתְכֶם, בְּמָסֹרֶת הַבְּרִית.  לח וּבָרוֹתִי מִכֶּם, הַמֹּרְדִים וְהַפּוֹשְׁעִים בִּי--מֵאֶרֶץ מְגוּרֵיהֶם אוֹצִיא אוֹתָם, וְאֶל-אַדְמַת יִשְׂרָאֵל לֹא יָבוֹא; וִידַעְתֶּם, כִּי-אֲנִי ה'...  מא בְּרֵיחַ נִיחֹחַ, אֶרְצֶה אֶתְכֶם, בְּהוֹצִיאִי אֶתְכֶם מִן-הָעַמִּים, וְקִבַּצְתִּי אֶתְכֶם מִן-הָאֲרָצוֹת אֲשֶׁר נְפֹצֹתֶם בָּם; וְנִקְדַּשְׁתִּי בָכֶם, לְעֵינֵי הַגּוֹיִםמב וִידַעְתֶּם כִּי-אֲנִי ה', בַּהֲבִיאִי אֶתְכֶם אֶל-אַדְמַת יִשְׂרָאֵל--אֶל-הָאָרֶץ, אֲשֶׁר נָשָׂאתִי אֶת-יָדִי, לָתֵת אוֹתָהּ, לַאֲבוֹתֵיכֶם.  מג וּזְכַרְתֶּם-שָׁם, אֶת-דַּרְכֵיכֶם וְאֵת כָּל-עֲלִילוֹתֵיכֶם, אֲשֶׁר נִטְמֵאתֶם, בָּם; וּנְקֹטֹתֶם, בִּפְנֵיכֶם, בְּכָל-רָעוֹתֵיכֶם, אֲשֶׁר עֲשִׂיתֶם.  מד וִידַעְתֶּם כִּי-אֲנִי ה', בַּעֲשׂוֹתִי אִתְּכֶם לְמַעַן שְׁמִי

כפי שניתן לראות מאז חורבן יהדות אירופה (ה"שואה"), החלק של "וידעתם כי אני ה'" עדיין לא התגשם.
יהונתן פולארד
ראובן מנינג
יגאל עמיר
חגי עמיר
עופר גמליאל
שלמה דביר
ירדן מורג
דוד אמויאל
חזקיהו עמי פופר
גור המל
ישי שליסל
דני טיקמן