סקר

סקר: אתם מאמינים באלוקים?

כן, באמונה שלמה.
142 (74.7%)
לא.
24 (12.6%)
אולי, לא בטוח.
24 (12.6%)

סך הכל הצבעות: 37

כתב נושא: סקר: אתם מאמינים באלוקים?  (נקרא 168096 פעמים)

0 משתמשים ו- 3 אורחים נמצאים בנושא זה.

מנותק נץ וגאה בזה

• חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
  • Hierosolyma Victor
« להגיב #225 ב- : ספטמבר 28, 2008, 02:29:20 »
א. הבנתי, וזה עדיין לא מצחיק אותי.
ב. כמו שאמרתי קודם, אין להם יכולת לקחת אחריות מוסרית למעשיהם או להבדיל בין טוב ורע - ולפיכך, הם עדיין לא בגדר "אדם" כמשהו מוגמר שעומד בפני עצמו, וזו בדיוק הסיבה שלילדים אין זכות הצבעה, שלא חלים עליהם אותם חוקי ענישה וכו'. כמובן שזה לא שולל את היותם בני אנוש, ואין שום הצדקה מוסרית להריגתם, אבל הם אינם נושאים באותן חובות ובאותן זכויות של בגירים. כנ"ל לגבי אנשים בלתי-שפויים מבחינה רפואית.
ג. וכמו שציינתי קודם, חינוך לא קשור בבתי-ספר; חינוך מתבצע בכל מקום, בכל שלב של החיים שלך. פירושו הקניית ערכים ונורמות, תלמד סוציולוגיה 3 שנים (שלא מויקיפדיה) ואז תחזור אליי. "חינוך" יכול להיות הקניית ערכים כמו ציונות או דמוקרטיה, ויכול להיות הקניית נורמת התנהגות בסיסית כמו לעשות צרכים בשירותים או להחזיר כלים למטבח אחרי האוכל. בכל מקרה, העובדה שמושגי הטוב והרע אינם זהים בכל מקום, פירושה שבני האדם לא נולדו איתם.
ד. במקום לתקוע לי משפטים מפוצצים ולהמליץ לי לקרוא ספרים, בא לך לתת לי פרדוקסים (כביכול) ולתת לי לענות עליהם?
ה. האמת יכולה להיות מוצגת בכמה אופנים - התשובה "2" יכולה להיות גם "10" בצופן בינארי. זה לא סותר; אלה שתי דרכי ביטוי לאותה האמת.
ו. האמת כפי שאני מציג אותה היא מוחלטת; היא קיימת בלי קשר לתפיסה או אי-תפיסה של אנשים לגביה. בהתאם לדוגמה הקודמת, זה לא ש"במצב מסויים" או "לדידו של אדם מסויים" אנארכיזם זו האידיאולוגיה הנכונה, הטובה והאמיתית; אנארכיזם זו האידיאולוגיה הטובה, הנכונה והאמיתית בכל מצב - גם אם אנשים לא מכירים בה.
והטענה שלי, למרות ניסיונות ההתחמקות הברורים שלך, היא שיש אמת כיוון שהיא אינה יכולה שלא להתקיים, ושמצאתי את האמת - יחד עם זאת, אני מכיר בעובדה שיכול להיות שאני טועה ולפיכך אני מעמיד את האמת "שלי" במבחן. ובלי קשר לאמת האמפירית, יש לי "אמונות" א-אמפיריות, אבל כמו שאמרתי, אני לא מנסה להשתמש בהן כהצדקה לוגית למה שאני אומר או עושה.
ז. אינקויזטור? כי אני חושב שאני צודק וכולם טועים? בכלל לא. אני חושב על הויכוחים שלי בתור ניסוי אמפירי - כל תוצאה של הויכוח, אם הוכחה צדקתי או טעותי, היא מבורכת בעיניי. הדעות שלי השתנו בעבר, ויכול להיות שהן ישתנו בעתיד, אבל האמת "שלי" היא האמת הנכונה, ולא אף אמת אחרת.
ואני לא בטוח שהבנתי למה התכוון הרמב"ם, בא לך לתרגם את זה?
א.) העולם מצחיק אז צוחקים.
ב.) זאת אומרת שהחלוקה שלך היא חלוקה פורמליסטית-חוקתית, קרי: מה שספר החוקים של מדינת ישראל (שההצמדות שלך אליו היא כפייתית באופן מבחיל, אני חייב לציין) מגדיר אדם למול "בן אנוש", מה גם שאתה מחבר בין זכויות אזרח למושג אדם כשלעצמו שגם הוא לא ברור, האם ההרשאה הדמוקרטית (שגם על זה אפשר להתווכח) לאדם להטיל איזה פתק לקלפי, היא זו שתקבע מעבר בין סטאטוס "בן אנוש" לסטטאטוס "אדם"? (ההבחנה הזאת כשלעצמה היא כשלעצמה לא נכונה).
האם אדם במדינה בה לא מתקיימים בחירות לא יקרא "אדם" כי הוא לא בעל זכות להטיל פתק לתיבת קלפי?
האם העובדה שאדם מסויים נמצא מחוץ למדינתו ואי אפשר להחיל עליו חוקים ו/או זכות הצבעה באותו הזמן אז הוא יוצא מסטטאטוס אדם?
האם אחד כזה שיחליף אזרחות למדינה אחרת כבר יצא מגדר אדם?
ג.) אני לא צריך ללמוד סוציולוגיה בשביל להבין מהו חינוך, עכשיו שגם טרחת להוסיף- נורמות, עם זה כבר אני נוטה להסכים.
אבל ישנו צורך גם להזכיר שישנו היום חשיבה במערב שהמושג "חינוך" כבר חצה קווים להגדרה "שטיפת מוח" לכן ביקשתי הגדרה מדוייקת מצידך.
ד.) בא לתת לך להשכיל במקום שתדבר שטויות, בא לי לערער לך את תפיסת עולמך דרך הפילוסופיה לאור "ההגנה הכי טובה היא התקפה".
ואם רצונך בכך אז הנה קח פאראדוקס ותתמודד:
http://hayamin.org/forum/index.php/topic,12488.0.html
ה.) אז אתה מסכים איתי עקרונית, מה שכתבת כאן הוא בדיוק מה שאני כתבתי בהודעתי הקודמת, ההבדל העיקרי בינינו הוא שאתה טועה כי אי אפשר לחיל על העולם שאיננו בינארי כלל ועיקר, הופעה בינארית, כפי שכבר הראתי לך קודם.
העולם איננו תוכנת מחשב, ואתה לא נמצא במטריקס.
ו.) זאת אומרת שאתה מכיר בקיומו של "עולם האידאות" האפלטוני, אני מקווה שאתה מודע לעובדה שאריסטו דוחה קיומו של "עולם" כזה.
אידאולוגיה כשלעצמה היא לא אמת בפני עצמה, אלא לכל היותר פנומנה של אמת שכזאת.
כאן אתה טועה ובגדול.
אני מסיק מסעיף זה שלך, שאתה פוזיטיביסט, דבר שאולי אתה לא תחשוב כנכון לגבך, אבל זה ניתוח מדויק לאור התפתחות החשיבה הפילוסופית במאה ה-20.
אוונגרד המערב עבר מפוזיטיביזם לפוסט-מודרניזם בשל העובדה שהפוזיטיביסטים שהעמידו את כל הנחותיהם לחקירה רדוקציונית חריפה שהביאה אותם גם לערער על הנחות היסוד הבסיסיות ביותר שלהם שהם היו אקסיומטיים.
זה בדיוק מה שאני עושה לגביך, ניתוח רדוקציוני בשביל לערער את הנחות היסוד שלך, בנתיים, זה די מצליח.
מה גם שאתה עכשיו עושה ניתוק בין השכל לרצון שלך או כפי שאמר אריסטו לתלמידיו: "כשאני אוכל, אינני אריסטו".
לצורך הדיון אני מערער על קיומו של אמת א-אמפירית כיש קיים.
ז.) איך אתה שכל-כך טוען להיות אדם משכיל וחכם, שטוען לחקור את האמת (שהיא בלוף פילוסופי מהחל ועד כלה) ולהעמיד אותה למחקר התבונה,
לא מסוגל להתמודד עם אחד מגדולי הפילוספים (בין השאר) ובין גדולי עמך מימי הבייניים?

אני אתרגם לך את דברי הרמב"ם מחר בעזרת ה'.
העזר בסבלנות (שאין לך כנראה)
« עריכה אחרונה: ספטמבר 28, 2008, 02:32:52 על ידי נץ וגאה בזה »
אלוף מיל. בני פלד ז"ל
"צאו החוצה וצלצלו בפעמון שנתן לי מפקד חיל הים. כשישאלו אתכם למה אתם מצלצלים, ענו שכאן מת יהודי משוגע, שחשב שהיהודים מסוגלים להקים מדינה-וטעה" מילותיו האחרונות לילדיו.

מנותק 1123581321

• משתמש(ת) חדש(ה)
  • *
« להגיב #226 ב- : אוקטובר 05, 2008, 23:43:26 »
לא

מנותק idan.d

• משתמש(ת) חדש(ה)
  • *
« להגיב #227 ב- : אוקטובר 06, 2008, 22:39:46 »
חבר'ה יש אלוהים! ומי שיש לו בעיות וספקות יכול להכנס לפורום של הרב דניאל בלס (הבן אדם תותח הוא כבר יותר מ-8 שנים קורע אתיאסטים!) ויכול לשאול את כל העולה על רוחו הנה הפורום:
http://hydepark.hevre.co.il/forum.asp?forum_id=4142

והאתר הרשמי שהוא בנה עם מלא מלא אינפורמציה ודברים שכל אחד יכול לקבל:

www.haemet.net

ומי שרוצה אתר של אחד אחר עם אוסף של שאלות תשובות גם בנושא מציאות הבורא ושאר הדברים(יותר מ-120 שאלות ותשובות!) :
http://www.olam-jew.com/shut/shut-reshima.htm#%D7%A4%D7%A8%D7%A7%20%D7%A9%D7%A0%D7%99-%20%D7%90%D7%9C%D7%95%D7%A7%D7%99%D7%9D%20%D7%95%D7%90%D7%A0%D7%97%D7%A0%D7%95
וכן העולם נברא לפני 5700 שנה הרי לנו שאלוהים הוא כל יכול והוא לא צריך לחכות הוא אפילו יכול לברא בשניה העניין הוא שזה בשביל המסורת של עם ישראל (הרי לנו שאלוהים יודע את העתיד ולכן הוא ידע על עם ישראל עוד מזמן וגם האדם הראשון ידע על עם ישראל )

תהנו אשריכם ישראל!
 :dance: :dance: :dance:
« עריכה אחרונה: אוקטובר 06, 2008, 22:43:28 על ידי idan.d »
גם אני חצי אשכנזי חצי ספרדי!
הקב"ה אני אוהב אותך!!

מנותק 2shpatz

• חבר(ה) מוסמך(ת)
  • *
  • קוה אל ה', חזק ואמץ ליבך וקוה אל ה'
« להגיב #228 ב- : אוקטובר 06, 2008, 23:13:07 »
לכל שאלה של אתיאיסט אחד שמאמין יוכל לענות בסופו של דבר ולהיפך
ואנחנו מבצעים ביחד סוג של לולאה אין סופית, הלא מאמין ינסה לגרום למאמין לא להאמין
והמאמין ינסה לגרום ללא מאמין להאמין, הקטע פה שבעצם שניהם בתוך תוכם יודעים
שהם לא יצליחו לשכנע את האחר כי הוא קבוע בהחלטתו והוא גם מאוד עקשן...
מה שהם לא יודעים (או שהם כן) שבסוף כל דיון כל אחד אומר לעצמו ולחבריו
"איך קרעתי אותו הוא לא יכל לענות לי בצורה נורמאלית... וזה ברור בגלל שהרי אני צודק..."

נקודת מחשבה... אח סופר או לא?
ערבי טוב זה ערבי עם עט!!!
"ברוך אתה ה' המעריב ערבים" (;

מנותק לירן

• חבר(ה) מוכר(ת)
  • *
« להגיב #229 ב- : אוקטובר 19, 2008, 23:52:18 »
מאמין באמונה שלמה
רק שנוטה לחרוג מידי פעם מדרך הישר

מנותק ברוך הגבר

• חבר(ה) מוכר(ת)
  • *
« להגיב #230 ב- : נובמבר 11, 2008, 01:35:23 »
מאמין סומך בוטח ואוהב את השם..אני מניח תפילין מדי יום ביומו אך שבתות לא מצליח לשמור מכיוון שאני משחק כדורגל בקבוצה אז אני לא מצליח לשמור את השבת זה הדבר היחיד שמכעיס את עצמיי אני מקווה שאחרי שאני יפרוש מהכדורגל והכול אני יתחיל לשמור שבתות בינתיים בית כנסת בשישי אני הולך..ימי שבת שהמשחקים מאוחר אני הולך בבוקר לבית הכנסת...משתדל כמה שיותר

מנותק 2shpatz

• חבר(ה) מוסמך(ת)
  • *
« להגיב #231 ב- : נובמבר 11, 2008, 01:40:41 »
הגיע הזמן לפרוש... או לא לשחק בשבת.
וזה שאתה משחק כדורגל בשבת זה לא אומר שאתה לא יכול לשמור אותה בינתיים,
מה אתה עושה שמחלל את השבת?

מנותק ברוך הגבר

• חבר(ה) מוכר(ת)
  • *
« להגיב #232 ב- : נובמבר 11, 2008, 01:44:01 »
אני נוסע למגרש באוטו עם אבא שלי...ולמשחקי חוץ בהסעה של הקבוצה..

מנותק דוקא_כך

• חבר(ה) V.I.P
  • חבר(ה) של כבוד
  • *
  • ופדויי ה' ישובון ובאו ציון ברינה
« להגיב #233 ב- : נובמבר 14, 2008, 07:32:52 »
אני נוסע למגרש באוטו עם אבא שלי...ולמשחקי חוץ בהסעה של הקבוצה..
בס"ד

אין הצדקה לחלל שבת בגלל כדורגל!  מילא עבודה או לימודים (שגם זה לא בסדר...), אבל כדורגל?!  מה, אתה מתכנן להיות שחקן מקצועי, ח"ו?  עדיף לפתח גישה יותר פונקציונלית לספורט.  כל בן-אדם, בנוסף לשמירה על הבריאות, צריך לפתח ולשמר (ע"י אימונים קבועים ותכופים, למעט שבתות) יכולות חיוניות מנקודת מבט של בריאות והישרדות:

1. שחיה: יכולת לשחות מספר קילומטרים ללא הפסקה (לחוף מבטחים), וכן יכולת להחזיק נשימה במשך מספר דקות מתחת למים.
2. כושר: יכולת לרוץ מספר קילומטרים בקצב די מהיר.
3. כח: יכולת להרים משא יחסית כבד בלי להיפגע או להיפצע כתוצאה מכך.
4. הגנה עצמית: יכולת להגן על עצמך מפני מספר תוקפים בו-זמנית, יכולת להתחמק ממהלומות או בעיטות, יכולת ליפול ולספוג מהלומות ובעיטות בלי להיפגע.

מס. 4 הכי חשוב, ואימונים אינטנסיביים בהגנה עצמית מפתחים באופן עקיף יכולות אחרות (זריזות, גמישות, כושר, כח, כח מתפרץ), חוץ מאשר שחיה (את זה צריך לעשות בנפרד באופן קבוע גם כן).  אם ח"ו יקיפו ויתקיפו אותך 3-4 ערבים חמושים, כל אימוני הכדורגל שלך לא יעזרו לך בגרוש---בזבוז זמן מוחלט---זה יהיה הסוף שלך, ח"ו.

כאשר אתה בוחר אמנות לחימה, עליך לבחור אמנות לחימה אפקטיבית, ולא סתם חרטא כמו קרטה או טאי קוואן דו.  ג'ודו וג'יו ג'יטסו הם לא רעים.  אייקידו מעולה (במיוחד כשמדובר ביכולת להגן על עצמך מפני מספר תוקפים שמתקיפים אותך בו-זמנית!) אבל דורש הרבה שנים להגיע לרמה גבוהה.  הכי פרקטי להתאמן באמנות הלחימה הישראלית קרב מגע, או באמנות הלחימה הרוסית "סיסטמה".

אם אתה מקדיש זמן לפעילות גופנית, המטרה צריכה להיות שמירה על הבריאות והישרדות, כדי שתוכל להאריך ימים ולקיים מצוות, וכן היכולת להגן על עצמך או על אחיך היהודי מפני תוקף יהודי מרושע או תוקף גוי, ובכך למנוע חילול שמיים.

ישנן יכולות נוספות כמו ניווט, הישרדות בתנאי שדה, וטיפוס על סלעים, אבל אלו יכולות מתקדמות שמלמדים בקורסי קצינים ולוחמי יחידות מובחרות, ויכולות 1-4 שהזכרתי למעלה הן המינימום שכל אחד ואחת צריכים לפתח.  משחקי כדורגל תשאיר לגוים, שכל חייהם הבל, לחם ושעשועים.

שבת שלום.
יהונתן פולארד
ראובן מנינג
יגאל עמיר
חגי עמיר
עופר גמליאל
שלמה דביר
ירדן מורג
דוד אמויאל
חזקיהו עמי פופר
גור המל
ישי שליסל
דני טיקמן
ג'וליאן סופיר
ארנולד ישראלוב
רחמים לוטטי
חברי מחתרת בת-עין
יונה אברושמי
יבגני גרוסמן
אלכסנדר רבינוביץ'
מורדי הראל
אליצור הראל

מנותק 2shpatz

• חבר(ה) מוסמך(ת)
  • *
« להגיב #234 ב- : נובמבר 15, 2008, 18:40:45 »
אחח, ג'ודו... היו ימים הייתי חוזר אם היה לי זמן,
באמת נכנסתי גוש ויצאתי משולש...

מנותק אחים באמת

• חבר(ה) V.I.P
  • חבר(ה) בכיר(ה)
  • *
  • פתחו לי פתח כחודו של מחט...
    • האתר שלי
« להגיב #235 ב- : נובמבר 15, 2008, 20:34:40 »
אחח, ג'ודו... היו ימים הייתי חוזר אם היה לי זמן,
באמת נכנסתי גוש ויצאתי משולש...
מניסיוני הדל, יהודי לא חייב לבצע פעילות כה עצימה כדי להישאר בריא,
מספיק שהוא יתאמץ בלימוד וישפר את מידת הזריזות בעבודת ה' ובקיום המצוות

ומתוך כך ינצל מגופו את מלוא המיצוי שיש בו, וע"י כך ישמור על גופו פעיל ותקין.

מנותק נץ וגאה בזה

• חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
  • Hierosolyma Victor
« להגיב #236 ב- : דצמבר 13, 2008, 22:54:41 »
בשביל המשתמש א.ק (פרקליט השטן) להלן פישוט ותרגום של דברי הרמב"ם
דברי הרמב"ם:
"איש מלומד הקשה עלי לפני שנים רבות קושיה מופלאה. ראוי להתבונן בקושיה זאת ובתשובה שהשבנו לפותרה... 
אמר המקשה: מפשוטו של מקרא נראה שהכוונה הראשונה היתה שהאדם יהיה כשאר בעלי-החיים בלי שׂכל ובלי מחשבה ולא יבחין בין טוב לרע; וכאשר המרה (את פי האל) גרם לו מריו בהכרח את השלמות הגדולה ביותר לאדם, והיא שתהיה לו הבחנה זאת המצויה בנו. הבחנה זאת היא הנכבדה מכל התכונות המצויות לנו ובעבורה אנו עצמים. ומפליא הוא שעונשו על מריו הוא שניתנה לו שלמות שלא היתה לו, והיא השׂכל. אין זה אלא כדברי האומר שאיש מן האנשים המרה (את פי האל) והפליג בפשעו ואז שינו צורתו, ועשׂאוהו כוכב בשמים. זאת היתה כוונת הקושיה ומשמעותה, אף כי לא היתה מנוסחת כך.
שמע את תוכן תשובתנו. אמרנו: אתה, המעיין ברעיונות העולים ראשונים על דעתך, והחושב שאתה מבין ספר, שהוא הנחיה לראשונים ולאחרונים, בעוברך עליו באחת משעות הפנאי מן השתייה והמשגל כמי שעובר על ספר מספרי דברי-הימים או על שיר מן השירים - בדוק ביישוב הדעת והתבונן! הרי אין הדבר כמו שחשבת ברעיון שצץ ראשונה, אלא כמו שיתברר כאשר תתבונן בדברים אלה. כי השׂכל, שאותו השפיע אלהים על האדם - והיא שלמותו האחרונה - הוא אשר היה לאדם קודם מריו, ובגללו נאמר עליו שהוא בצלם אלהים ובדמותו. בגללו פנה אליו בדיבור וציווה אותו, כמה שאמר: וַיְצַו ה' אלהים [על האדם לאמֹר: מכל עץ הגן אָכֹל תֹּאכֵל. ומעץ הדעת טוב ורע לא תֹאכַל ממנו...] (בראשית ב', 16-17), ואין ציווי לבהמות ולא למי שאין לו שׂכל . בשׂכל הוא מבחין בין אמת ושקר, וזה, השׂכל, היה מצוי בו שלם וגמור. ואִילו מגונה ויפה  הם מן המפורסמות  ולא מן המושׂכלות, שהרי אין אומרים "שמים כדוריים - יפה", ו"הארץ שטוחה - מגונה", אלא אומרים "אמת" ו"שקר". גם בלשוננו (העברית) אנו אומרים על הנכון והכוזב: אמת ושקר ועל היפה והמגונה: טוב ורע. והנה בשׂכל מכיר האדם את האמת מן השקר, וכן הוא בכל הדברים המושׂכלים.
כאשר היה [אדם הראשון] במצבו השלם הגמור ביותר, הרי חרף טבע-בריאתו ומושׂכלותיו, אשר בגללם נאמר עליו: ותחסרהו מעט מאלהים (תהלים ח', 6), לא היה לו בכלל כוח המיועד לעסוק במפורסמות. הוא לא השׂיג אפילו את הברור ביותר בין המפורסמות לגנאי והוא חשיפת הערווה. דבר זה לא היה מגונה בעיניו והוא לא השׂיג את הגנאי שבו. וכאשר המרה (את פי האל) ונטה לעבר תאוותיו הדמיוניות ותענוגות חושיו הגופניים, כפי שאמר: כי טוב העץ למאכל וכי תאוָה הוא לעֵינַיִם (בראשית ג', 6) - נענש בכך שנשללה ממנו אותה השׂגה שׂכלית. לכן הוא המרה את הצו אשר נצטווה מפאת שׂכלו ותהי לו השׂגת המפורסמות. הוא נשתקע בציון הדברים כמגונים או כיפים. אותה שעה ידע את ערכו של מה שאבד לו ושממנו נתערטל ולאיזה מצב הגיע. לכן נאמר: והייתם כאלהים יֹדעי טוב ורע (בראשית ג', 5), ולא נאמר: יודעי שקר ואמת או משיגי שקר ואמת.
לגבי ההכרחי אין טוב ורע כלל, אלא יש שקר ואמת כו'... 
השבח לבעל החפץ,אשר תכליתו וחוכמתו לא יושגו.
שאלה של אדם מלומד לרמב"ם:
מקריאה מופשטת של ספר בראשית בפרקי בריאת העולם עולה שכוונת אלוקים הייתה שהאדם יהיה כמו החיה, חסר בינה ושכל ויכולת להבדיל בין טוב לרע.
לאחר שהאדם מרד באלוקים ואכל מעץ הדעת, הביא את עצמו לכדי השלמת יצירתו כאדם והיא בעצם יכולותיו השכליות/קוגניטיביות ובינתו היתירה.
תכונת הבינה והיכולת להבדיל בין טוב לרע היא התכונה הנעלה ביותר של האדם וזהו עצם קיומו של האדם (כמו האימרה: "אני חושב משמע אני קיים").
מפתיע הוא עצם העובדה שהאדם נענש על כך שהשיג בינה וחכמה, הרי לכאורה זהו דבר טוב ונעלה הרי זה היפוכו של האפשרות שמישהו יעשה פשעים חמורים ויקבל עבור זה כבוד והאדרה כאילו היה כוכב בגלקסיה (אם תרצה זה כמו שהופכים את ראשי עולם תחתון לסלבריטאים לגיטיימים).
למה אם כן נענש האדם?

תשובת הרמב"ם לשאלה:
אתה (השואל) היושב והוגה ומעיין ברעיונות העולים על דעתך וצפים במוחך הקודח, מעלה על דעתך שאתה מעמיק הבנה בספרים (הכוונה לספרי הקודש ובייחוד לתורה) שמהווים הנחיה לחיים וספר הוראות יצרן לאדם היהודי ומוצא זמן בשעות הפנאי להגות בספרים אלו כאילו היה זה פעילות יומיומית סטנדרטית או קריאה של ספר סיפורת רגיל פיקטיבי.
הנה לך תשובה מעמיקה יותר הבאה מתוך הבנה עמוקה של הדברים ולא קריאה שטחית שלהם.
מה שחשבת לא עולה בקנה אחד עם המציאות ועם הבנת הדברים כהווייתם.
אלוקים ציווה את האדם (לפני חטאו) שיכול הוא לאכול מכול עצי הגן חוץ מעץ הדעת, ציווי שאגב, לא ניתן לאף יצור חי אחר, משמע, שהאדם עוד לפני חטאו היה במעמד שונה מהחיה.
אלא מה היה ההבדל הגדול, לפני החטא היה בידי האדם להבחין בין אמת לשקר גמור (לא אמת רלטיבית, לא בעיני המתבונן ושאר הבלים פוסטמודרניים) ומרגע שאכל מן העץ, איבד יכולת זו לטובת הבחנה בין טוב לרע (שהם אכן תלויים בעיני המתבונן, מה שהכניס באדם בעצם את המימד הספקני, הסובייקטיבי, פוסט מודרני אם תרצה) כמו יכולת ההבחנה בין מכוער ויפה (שהוא אכן תלוי גם כן בעיני המתבונן ולא סתם התנועה הפוסט מודרנית צמחה מתוך עולם האומנות) כמו שאומרים על כוכבי לכת שהם כדוריים שהם יפים או שכשצופים בעמק שטוח אזי אומרים תא שטח זה שהוא מכוער.
זאת אומרת חלה הטשטשות באדם בגבולות שבין אמת/שקר/נכון/לא נכון לבין טוב/רע/יפה/מכוער.
ולכן על האדם שלפני החטא נאמר דווקא בספר תהילים (מזמור ח' פסוק ו') :" ותחסרהו מעט מאלוהים", משמע שמעמדו של האדם הטרום חטאי היה הקרוב ביותר לאלוקים בורא העולם ומשחטא התרחק ממעמד זה מאוד ולכן נזרק גם מגן עדן (הפיסי, רוחני והמטאפורי כאחד).
במעמד האדם הטרום-חטא, לא התעסק האדם בדברים רלטיביים, אלא בדברים מוחלטים ומושכלים (אמת/שקר) אי לכך גם לא הצטרך להתעסק עם עצם העובדה שהיה ערום לגמרי שהרי עצם העירום כשלעצמו הוא עניין רלטיבי ולא נמצא על מדד אמת/שקר.
אבל כאשר נפל האדם בידי תאוותיו, סיפוקיו והעונג הגופני, ממילא נשללה ממנו יכולת השגתו השכלית בין אמת לשקר (אם תרצה זה גם המעבר בין התקופה המודרנית לבין הפוסט מודרנה מאמצע המאה ה-20 ועד ימינו) וכשהאדם שקע אל תוך ההבחנות בין טוב לרע ויפה מכוער, ממילא גם עבר להתעסק בעצם העובדה שהיה עירום ולכן הרגיש שלא בנוח עם עצמו (שלא כפי שהיה עד אז) ולפיכך הגיע לידי הכרעה שעליו להתכסות (וכך אכן עשה).
זאת אומרת, באופן סימבולי עצם המעבר מהבחנה בין אמת לשקר אובייקטיבים להתעסקות באלמנטים סובייקטיבים היא כשעצמה מהווה פורנוגרפיה.
ולכן גם נאמר בבראשית לאחר חטאו של האדם (האדם הפוסט-חטאי): "והייתם כאלהים יֹדעי טוב ורע" (בראשית פרק ג', פסוק ה'), ולא נאמר: יודעי שקר ואמת או משיגי שקר ואמת.
תם ונשלם השבח לבורא עולם אשר לא ניתן להשיג את תחליתו וחכמתו.
אלוף מיל. בני פלד ז"ל
"צאו החוצה וצלצלו בפעמון שנתן לי מפקד חיל הים. כשישאלו אתכם למה אתם מצלצלים, ענו שכאן מת יהודי משוגע, שחשב שהיהודים מסוגלים להקים מדינה-וטעה" מילותיו האחרונות לילדיו.

מנותק Niv

• משתמש(ת) חדש(ה)
  • *
« להגיב #237 ב- : ינואר 18, 2009, 12:15:55 »
ברור ש-1
 :dance:

מנותק מגן דוד

• חבר(ה) מוכר(ת)
  • *
« להגיב #238 ב- : ינואר 27, 2009, 18:58:27 »
לא בטוח, בתנ"ך יש הרבה דברים שהם לא ממש אמינים.

די לפולש הפלסטינאצי!

מנותק אחים באמת

• חבר(ה) V.I.P
  • חבר(ה) בכיר(ה)
  • *
    • האתר שלי
« להגיב #239 ב- : ינואר 27, 2009, 19:46:25 »
השאלה היא למה התכוונה התורה בדברה במונחים אלו
שהם נראים בקריאה ראשונה כסותרים חלילה
או מגשימים הבורא יתברך

עליך ללמוד כיצד ללמוד
ואיך להבין את מה שכתוב

התורה נתנה פתח למי שרוצה ללגלג שיעשה זאת
ולא יגיע לטעום את הטעם המתוק מדבש של האמת

מנותק מגן דוד

• חבר(ה) מוכר(ת)
  • *
« להגיב #240 ב- : ינואר 27, 2009, 20:36:28 »
השאלה היא למה התכוונה התורה בדברה במונחים אלו
שהם נראים בקריאה ראשונה כסותרים חלילה
או מגשימים הבורא יתברך

עליך ללמוד כיצד ללמוד
ואיך להבין את מה שכתוב

התורה נתנה פתח למי שרוצה ללגלג שיעשה זאת
ולא יגיע לטעום את הטעם המתוק מדבש של האמת
לא למדתי תנ"ך כמו שצריך בבי"ס, אני גר במקום מאוד חילוני.

די לפולש הפלסטינאצי!

מנותק אחים באמת

• חבר(ה) V.I.P
  • חבר(ה) בכיר(ה)
  • *
    • האתר שלי
« להגיב #241 ב- : ינואר 27, 2009, 20:56:56 »
לא למדתי תנ"ך כמו שצריך בבי"ס, אני גר במקום מאוד חילוני.
אז צריך ללמוד את האמת כפי שהיא
ולא כפי שהסבירו לך

אני מאוד מרוצה מהתמונה שלך בחתימה

מנותק Juda-Yoda

• חבר(ה) מוסמך(ת)
  • *
« להגיב #242 ב- : ינואר 27, 2009, 21:11:50 »
לכל שאלה של אתיאיסט אחד שמאמין יוכל לענות בסופו של דבר ולהיפך
ואנחנו מבצעים ביחד סוג של לולאה אין סופית, הלא מאמין ינסה לגרום למאמין לא להאמין
והמאמין ינסה לגרום ללא מאמין להאמין, הקטע פה שבעצם שניהם בתוך תוכם יודעים
שהם לא יצליחו לשכנע את האחר כי הוא קבוע בהחלטתו והוא גם מאוד עקשן...
מה שהם לא יודעים (או שהם כן) שבסוף כל דיון כל אחד אומר לעצמו ולחבריו
"איך קרעתי אותו הוא לא יכל לענות לי בצורה נורמאלית... וזה ברור בגלל שהרי אני צודק..."

נקודת מחשבה... אח סופר או לא?

אז את מסביר את התועפה שניקראת "בעלי תשובה"?
או חבר שלי שחזר בשאלה?
מה שאתה אומר בעצם שאנשים לא יכולים להשתנות,אבל אתה משתנה בכל רגע נתון..
תורה צווה לנו משה מורשה,קהלת יעקב.
קרוב אלייך הדבר מאד בפיך ובלבבך לעשותו.
יגעתי ולא מצאתי - אל תאמין, לא יגעתי ומצאתי - אל תאמין, יגעתי ומצאתי - תאמין.
בכל דור ודור חייב אדם לראות עצמו כאילו הוא יצא ממצרים.
בראשית ברא ה' את השמים ואת הארץ.
שמע ישראל ה' אלוקינו ה' אחד.

מנותק Juda-Yoda

• חבר(ה) מוסמך(ת)
  • *
« להגיב #243 ב- : ינואר 27, 2009, 21:19:22 »

תדע כשאתה חושב שאתה רואה משו לא אמין בתנ"ך,המשהו הלא אמין נימצא בעצם...אצלך.
תורה צווה לנו משה מורשה,קהלת יעקב.
קרוב אלייך הדבר מאד בפיך ובלבבך לעשותו.
יגעתי ולא מצאתי - אל תאמין, לא יגעתי ומצאתי - אל תאמין, יגעתי ומצאתי - תאמין.
בכל דור ודור חייב אדם לראות עצמו כאילו הוא יצא ממצרים.
בראשית ברא ה' את השמים ואת הארץ.
שמע ישראל ה' אלוקינו ה' אחד.

מנותק 2shpatz

• חבר(ה) מוסמך(ת)
  • *
« להגיב #244 ב- : ינואר 27, 2009, 21:22:21 »
אז את מסביר את התועפה שניקראת "בעלי תשובה"?
או חבר שלי שחזר בשאלה?
מה שאתה אומר בעצם שאנשים לא יכולים להשתנות,אבל אתה משתנה בכל רגע נתון..

זה עניין אחר לגמרי, כאשר מתחיל דיון כזה למשל שלכל אחד יש עמדה שהוא מאמין בה אף אחד לא יצליח לשכנע את השני
לעולם תראה לי מקרה אחד בויכוח אם הקב"ה קיים או לא שאחד הצדדים אמר וואלה צודק אני חוזר בתשובה/שאלה (ובאמת מבצע את זה)

אם אדם חוזר בתשובה/שאלה הוא יבוא בשקט, בודק את השטח לפני ואח"כ יבצע את ההחלטה,
אנשים משתנים בדעותיהם זה ברור וקורה הרבה אבל שוב בויכוחים כאלה (גם למשל בויכוחים שבין השמאל לימין)
אף אחד לא יעצור ויגיד לשני צודק אני טעיתי ואני עובר לצד שלך...

מנותק מגן דוד

• חבר(ה) מוכר(ת)
  • *
« להגיב #245 ב- : ינואר 27, 2009, 22:49:07 »
תדע כשאתה חושב שאתה רואה משו לא אמין בתנ"ך,המשהו הלא אמין נימצא בעצם...אצלך.
מה כוונתך?

די לפולש הפלסטינאצי!

מנותק GVM

• משתמש(ת) חדש(ה)
  • *
« להגיב #246 ב- : ינואר 28, 2009, 23:36:51 »
כמובן.

מנותק יחיאל

• חבר(ה) של כבוד
  • *
« להגיב #247 ב- : ינואר 31, 2009, 19:40:21 »
בס"ד

אין הצדקה לחלל שבת בגלל כדורגל!  מילא עבודה או לימודים (שגם זה לא בסדר...), אבל כדורגל?!  מה, אתה מתכנן להיות שחקן מקצועי, ח"ו?  עדיף לפתח גישה יותר פונקציונלית לספורט.  כל בן-אדם, בנוסף לשמירה על הבריאות, צריך לפתח ולשמר (ע"י אימונים קבועים ותכופים, למעט שבתות) יכולות חיוניות מנקודת מבט של בריאות והישרדות:

1. שחיה: יכולת לשחות מספר קילומטרים ללא הפסקה (לחוף מבטחים), וכן יכולת להחזיק נשימה במשך מספר דקות מתחת למים.
2. כושר: יכולת לרוץ מספר קילומטרים בקצב די מהיר.
3. כח: יכולת להרים משא יחסית כבד בלי להיפגע או להיפצע כתוצאה מכך.
4. הגנה עצמית: יכולת להגן על עצמך מפני מספר תוקפים בו-זמנית, יכולת להתחמק ממהלומות או בעיטות, יכולת ליפול ולספוג מהלומות ובעיטות בלי להיפגע.

מס. 4 הכי חשוב, ואימונים אינטנסיביים בהגנה עצמית מפתחים באופן עקיף יכולות אחרות (זריזות, גמישות, כושר, כח, כח מתפרץ), חוץ מאשר שחיה (את זה צריך לעשות בנפרד באופן קבוע גם כן).  אם ח"ו יקיפו ויתקיפו אותך 3-4 ערבים חמושים, כל אימוני הכדורגל שלך לא יעזרו לך בגרוש---בזבוז זמן מוחלט---זה יהיה הסוף שלך, ח"ו.

כאשר אתה בוחר אמנות לחימה, עליך לבחור אמנות לחימה אפקטיבית, ולא סתם חרטא כמו קרטה או טאי קוואן דו.  ג'ודו וג'יו ג'יטסו הם לא רעים.  אייקידו מעולה (במיוחד כשמדובר ביכולת להגן על עצמך מפני מספר תוקפים שמתקיפים אותך בו-זמנית!) אבל דורש הרבה שנים להגיע לרמה גבוהה.  הכי פרקטי להתאמן באמנות הלחימה הישראלית קרב מגע, או באמנות הלחימה הרוסית "סיסטמה".

אם אתה מקדיש זמן לפעילות גופנית, המטרה צריכה להיות שמירה על הבריאות והישרדות, כדי שתוכל להאריך ימים ולקיים מצוות, וכן היכולת להגן על עצמך או על אחיך היהודי מפני תוקף יהודי מרושע או תוקף גוי, ובכך למנוע חילול שמיים.

ישנן יכולות נוספות כמו ניווט, הישרדות בתנאי שדה, וטיפוס על סלעים, אבל אלו יכולות מתקדמות שמלמדים בקורסי קצינים ולוחמי יחידות מובחרות, ויכולות 1-4 שהזכרתי למעלה הן המינימום שכל אחד ואחת צריכים לפתח.  משחקי כדורגל תשאיר לגוים, שכל חייהם הבל, לחם ושעשועים.

שבת שלום.
ה4 סעיפים הנ"ל זה נראה כמו הכנה לשייטת 13 חחח הלוואי שכמה שיותר יהודים יקפידו על אורך חיים כזה!
בקשר לאומנויות לחימה קרב מגע כל אחד צריך לעשות ויותר מזה, זה צריך ליהיות שיעור בבית הספר! אני יודע שמלמדים את זה בפנימיות צבאיות.
וזה ממש משפר את הכישורים של התלמידים מבחינת חשיבה במצבי לחץ, בטחון עצמי גבוה וקצת קורדינציה- השילוב בין ידיים ורגליים! -- חבל שזה לא חלק מתוכנית הלימודים...
אני לא מכיר את האומנות לחימה סיסטמה אבל אני יכול בהחלט להמליץ על אגרוף תאילנדי שאני מתאמן בזה כבר תקופה של כמה חודשים וזה באמת חזק מבחינת מיצוי היכולות אם זה סיבולת ופיתוח השריר וכמובן ספיגת מכות (לפעמים קשות).

בקשר למה שאמרת על הכדורגל, זה לא חייב ליהיות משחק של 'גויים' זה נחמד ומותח...פשוט לא צריך לחלל שבת בשביל זה נגדיר את זה כך.

מנותק alon cohen

• חבר(ה) מוכר(ת)
  • *
  • כל הערבים לא שווים יהודי אחד
« להגיב #248 ב- : אפריל 06, 2009, 04:22:00 »
אני מאמין שיש משהוא עליון שמשגיח עלינו

מנותק אחים באמת

• חבר(ה) V.I.P
  • חבר(ה) בכיר(ה)
  • *