כתב נושא: טענה בעד הבריחה מלבנון  (נקרא 2371 פעמים)

0 משתמשים ו- 1 אורח נמצאים בנושא זה.

מנותק למדיהו

• חבר(ה) מוכר(ת)
  • *
טענה בעד הבריחה מלבנון
« ב- : מרץ 06, 2008, 20:16:37 »
"איך זה סותר את העובדה שהרג החיילים נפסק, ושירי הפצמ"רים הופסק למשך חמש שנים?
היציאה מלבנון הייתה הצלחה, שהצילה את חייהם של הרבה חיילים ואזרחים.
החיזבאלה בין כה וכה היה משיג נשק. אתה צריך לזכור שהוא פועל בחופשיות במדינות הגובלות איתנו, יש לו מימון כספי מאיראן וסוריה. אתה באמת מספיק תמים לחשוב שהלחימה מקשה עליו לבצע עיסקאות נשק?
אם לא היינו יוצאים מלבנון, לא הייתה "עוד מלחמה ב2006", אלא הייתה את אותה מלחמה עד עכשיו."
"לא ארץ נכריה לקחנו ולא ברכוש נכרים משלנו, כי אם נחלת אבותינו אשר בידי אויבנו בעת מן העתים בלא משפט נכבשה. ואנחנו כאשר היתה לנו עת השיבנו את נחלת אבותינו".
תשובת שמעון החשמונאי לאנטיוכוס השביעי (סידיטס)

מנותק נץ וגאה בזה

• חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
  • Hierosolyma Victor
טענה בעד הבריחה מלבנון
« להגיב #1 ב- : מרץ 07, 2008, 00:39:38 »
"איך זה סותר את העובדה שהרג החיילים נפסק, ושירי הפצמ"רים הופסק למשך חמש שנים?
היציאה מלבנון הייתה הצלחה, שהצילה את חייהם של הרבה חיילים ואזרחים.
החיזבאלה בין כה וכה היה משיג נשק. אתה צריך לזכור שהוא פועל בחופשיות במדינות הגובלות איתנו, יש לו מימון כספי מאיראן וסוריה. אתה באמת מספיק תמים לחשוב שהלחימה מקשה עליו לבצע עיסקאות נשק?
אם לא היינו יוצאים מלבנון, לא הייתה "עוד מלחמה ב2006", אלא הייתה את אותה מלחמה עד עכשיו."
נו, למדיהו, לאור מה שלמדת ממני מאז כניסתך לפורום, איזה תשובה אתה חושב שאני הייתי משיב כאן לטענה הזו?! ^-^
« עריכה אחרונה: מרץ 07, 2008, 00:40:33 על ידי נץ וגאה בזה »
אלוף מיל. בני פלד ז"ל
"צאו החוצה וצלצלו בפעמון שנתן לי מפקד חיל הים. כשישאלו אתכם למה אתם מצלצלים, ענו שכאן מת יהודי משוגע, שחשב שהיהודים מסוגלים להקים מדינה-וטעה" מילותיו האחרונות לילדיו.

מנותק למדיהו

• חבר(ה) מוכר(ת)
  • *
טענה בעד הבריחה מלבנון
« להגיב #2 ב- : מרץ 07, 2008, 11:53:38 »
האמת היא, שאני יודע שאתה חושב שהיה צריך לספח את השטח הזה. אבל בכל זאת, מהם הטיעונים הנגדיים שניתן להעלות כתגובה לטיעונים של האדם שציטטתי.
"לא ארץ נכריה לקחנו ולא ברכוש נכרים משלנו, כי אם נחלת אבותינו אשר בידי אויבנו בעת מן העתים בלא משפט נכבשה. ואנחנו כאשר היתה לנו עת השיבנו את נחלת אבותינו".
תשובת שמעון החשמונאי לאנטיוכוס השביעי (סידיטס)

מנותק נץ וגאה בזה

• חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
  • Hierosolyma Victor
טענה בעד הבריחה מלבנון
« להגיב #3 ב- : מרץ 07, 2008, 14:21:54 »
האמת היא, שאני יודע שאתה חושב שהיה צריך לספח את השטח הזה. אבל בכל זאת, מהם הטיעונים הנגדיים שניתן להעלות כתגובה לטיעונים של האדם שציטטתי.
ציפית ממך ליותר, אני לא מדבר כרגע על אסטרטגיה ומה צריך לעשות, אתה שאלת נטו למה הטיעונים שלהם לא נכונים, יש לי משנה סדורה וחלק ניכר ממנה מופיע בתגובותיי בפורום.
טוב, מכיוון שאתה מתעקש אני אענה על ההבלים הללו.
להלן-

מצב אסטרטגי ומאזן כוחות בתמונה הכוללת איננה נמדדת בירי מתמשך, או בכמות הרוגים לצד זה או אחר, הגם שזה נעשה טיפין טיפין.
הצגת מצג שווא כאילו נסיגה אל מול גייסות מוחמד ובראשם ה-SS המוחמדי המתגלם בשמות הדיוויזיות השונות שלו, כגון: חיזבאללה, חמאס, אל קעידא, האחים המוסלמים, הג'יהאד האיסלמי, ועדות ההתנגדות העממיות, צבא האיסלם, ג'יש אל מוחמד וכו' וכו' וכו'
כאילו היא מהווה איזהשהו הישג עצם העובדה שאתה מקטין (ולו זמנית) את כמות הנפגעים אצלך ו/או כמות ירי מצידם כלפיך, הוא הבל גמור הן מבחינה טקטית והן אסטרטגית, בטח ובטח מבחינת אסטרטגיה רבתי בתמונה העולמית של האיסלם מול שאר העולם.
כי בטווח הבינוני והארוך, אתה רק גורם לכך שבסיבובים הבאים, גייסות מוחמד יתקפו אותך ואת מרכזי האוכלוסיה שלך, וכן מרכזי התעשייה שלך מטווחים יותר קרובים וכן יהיה להם אופציה טובה יותר להרס כל מה שניסית לבנות מבחינה כלכלית.
אתה גורם לכך שאתה פשוט מעלה אצלם את המוטיבציה, הם יציגו זאת כנצחון מוחץ שלהם (ודי בצדק) ואתה תמשיך לבלבל את המוח כאילו הצלחת להציל חיים למשך זמן קצר, נו חכם בלילה, בסופו של דבר זה שווה ערך לתפיסה כאילו איזה מנהיג קהילה בפולין הצליח לעכב את גייסות האינזאצגרופהן מלקחת את קהילתו לבורות ו/או לעמקי ההריגה  בכמה שעות או ימים, ביג דיל, נחמת שוטים.
מטרת הלחימה (והכוונה כאן למלחמה אמיתית, ולא לבלוף שהיה כאן שמוצג בתור "מלחמת" לבנון השניה, שזה פשוט לעג לרש בכל קנה מידה) היא להשמיד פיזית את דיוויזיות ה-SS וכן לפגוע משמעותית באוכלוסיה האיסלמו-פשיסטית העומדת מאחוריה במלוא הגיבוי האפשרי.
עצם העובדה, שישראל (מתוקף היותה מדינת וואסל) נלחמה כפי שהיא נלחמה עם הגשת הלחי השנייה, איננו משנה את העובדה שיציאה למלחמת השמד היא האופציה הראציונלית היחידה אל מול גייסות מוחמד בכל מובן שהוא ובכל שלב ורמה שהיא.
אלוף מיל. בני פלד ז"ל
"צאו החוצה וצלצלו בפעמון שנתן לי מפקד חיל הים. כשישאלו אתכם למה אתם מצלצלים, ענו שכאן מת יהודי משוגע, שחשב שהיהודים מסוגלים להקים מדינה-וטעה" מילותיו האחרונות לילדיו.