שונות > אוהדי בית''ר ירושלים כהניסטים

סקר: מה אתם מרגישים כשאוהדי בית''ר צועקים נגד ערבים ושמאלניים?

<< < (2/30) > >>

יהודי לוחם:
אני לא אוהד בית"ר אלא אוהד הפועל פ"ת, אבל אני כל פעם שמח כאשר אתם מקללים את הערבים,
ישר כוח תמשיכו כך ובפעם הבאה שסכנין באים תתיתנו לי סיבה לשמוח.
תודה.

פּז:
ומה אני מרגיש כשאותם אוהדים צועקים, מקללים, מתפרעים ומפריעים ליהודים (ואני מצטער להגיד, הם לא שואלים אותם קודם אם הם שמאלנים או לא)?
הרגשה אחת, למשל, היא שאין לאוהדים האלה יכולת להפגין בצורה רצינית. כל הפגנה מִדרדרת מיידית לקללות ואלימות.
כמובן שאפשר להאשים את "הממשלה" בהכל, גירסת "The Man" הישראלית, אבל אני לא בטוח שהמצב באמת כך. אוהדי בית"ר (ושאר האוהדים מהסוג1 הזה) זורקים למשל נפצים במשחקים, ועושים דברים אחרים2. כנגד איזה שמאלן או ערבי הם עושים את זה במשחק כדורגל (לא נגד סכנין)? לא ברור לי.

אושרי, אתה מדבר על כך שבית"ר ירושלים היא מעין המשך של תנועת בית"ר הרויזיוניסטית. לאור הסקר שנערך לאחרונה בקשר לציונות החילונית, אני לא חושב שזה אומר יותר מדי למחבר הסקר הנוכחי (שלוש אפשרויות מתוך הארבע בסקר ההוא היו בנוגע לפשיטת רגל ובגידה בא"י, זה חייב להגיד משהו על דעות מחבר הסקר).
אתה יכול להגיד לי שרוב אוהדי בית"ר יודעים מי היה זאב ז'בוטינסקי, או מכירים את מילות השיר "שמאל הירדן" ("שתי גדות לירדן...")?
2 למשל: דקירה של שני אוהדי חיפה מתישהו באפריל 2007, הצתה של משרדי ההתאחדות (גם אם הדבר לא ודאי ב-100%), רגימה של האוטובוס של מכבי חיפה בספטמבר 2005, תקיפות וונדליזם של שחקני קבוצות אחרות, ויש עוד שלל דוגמאות לאו דווקא ימניות.

חיים בן_פסח:

--- ציטוט של: פּז על מרץ 03, 2008, 19:51:53 ---ומה אני מרגיש כשאותם אוהדים צועקים, מקללים, מתפרעים ומפריעים ליהודים (ואני מצטער להגיד, הם לא שואלים אותם קודם אם הם שמאלנים או לא)?
הרגשה אחת, למשל, היא שאין לאוהדים האלה יכולת להפגין בצורה רצינית. כל הפגנה מִדרדרת מיידית לקללות ואלימות.
כמובן שאפשר להאשים את "הממשלה" בהכל, גירסת "The Man" הישראלית, אבל אני לא בטוח שהמצב באמת כך. אוהדי בית"ר (ושאר האוהדים מהסוג1 הזה) זורקים למשל נפצים במשחקים, ועושים דברים אחרים2. כנגד איזה שמאלן או ערבי הם עושים את זה במשחק כדורגל (לא נגד סכנין)? לא ברור לי.

אושרי, אתה מדבר על כך שבית"ר ירושלים היא מעין המשך של תנועת בית"ר הרויזיוניסטית. לאור הסקר שנערך לאחרונה בקשר לציונות החילונית, אני לא חושב שזה אומר יותר מדי למחבר הסקר הנוכחי (שלוש אפשרויות מתוך הארבע בסקר ההוא היו בנוגע לפשיטת רגל ובגידה בא"י, זה חייב להגיד משהו על דעות מחבר הסקר).
אתה יכול להגיד לי שרוב אוהדי בית"ר יודעים מי היה זאב ז'בוטינסקי, או מכירים את מילות השיר "שמאל הירדן" ("שתי גדות לירדן...")?
2 למשל: דקירה של שני אוהדי חיפה מתישהו באפריל 2007, הצתה של משרדי ההתאחדות (גם אם הדבר לא ודאי ב-100%), רגימה של האוטובוס של מכבי חיפה בספטמבר 2005, תקיפות וונדליזם של שחקני קבוצות אחרות, ויש עוד שלל דוגמאות לאו דווקא ימניות.

--- סוף ציטוט ---

בס''ד

פז, קודם כל, אני מודה לך שנתתי לי רעיון טוב לסרטון חדש. אני חייב לעשות סרטון על כל ההשמצות שהתשקורת הבולשביקית עושה נגד אוהדי בית''ר היקרים.

לע''ד, נפלת במלכודת של התשקורת. אתה אומר שאתה לא מכליל, אולם כל ההודעה שלך היא הכללה. יש לפחות עשרות אלפי אוהדי בית''ר ברחבי א''י. האם אתה מאשים את רוב רובם במעשים שתארת? ואם הרוב לא ככה, האם לא היה יותר הוגן לציין שאתה מתאר רק מיעוט? ואם תאמר שרק מדובר באוהדים שצועקים נגד ערבים ושמאלניים, האם אתה מאשים את רוב הצועקים האלה באלימות יתרה? אם כן, אני חולק עליך. הרוב המכריע של האוהדים שצועקים בצדק נגד ערבים שרוצים להשמיד אותנו ונגד שמאלניים שתומכים באוייבינו - הרוב המכריע של הצועקים האלה לא מעוללים אלימות יתרה. תמיד כשיש קבוצה גדולה, יהיו כמה אנשים שעושים דברים לא מוצדקים. אבל לתאר זאת כאילו מדובר בכל הצועקים, או אפילו רובם, לדעתי זה לא הוגן. וכן, כשאוהדי בית''ר צועקים נגד ערבים נאצים שרוצים שואה נגד עם ישראל או צועקים נגד בוגדים שמאלניים שעוזרים לנאצים האלה, הצועקים מייצגים הרבה יהודים. הם מייצגים אותי.

פּז:

--- ציטוט של: חיים בן_פסח על מרץ 04, 2008, 14:29:39 ---לע''ד, נפלת במלכודת של התשקורת.

--- סוף ציטוט ---
חיים, אם הייתי נופל במלכודת של התקשורת, אז גם הייתי שמאלן יפה נפש שמרחם על תושבי עזה, ובטח שלא הייתי גר ביישוב שנמצא על "אדמה גזולה".
אני מכיר את המצב בישראל (כזכור, אני חי בה) ויש מסביבי הרבה אוהדי בית"ר.
כנראה שטעיתי בצורה שבה ניסחתי את דבריי, ואני מתנצל ואומר שזה לא רוב האוהדים, אלא מיעוט מורגש, שהרי רוב אוהדי בית"ר הם אנשים שלא שומעים עליהם יותר מדי. כמו כל קבוצה ממוצעת.
כדורגל לא מעניין אותי, ואני אפאתי לחלוטין בקשר לקבוצת הכדורגל בית"ר ירושלים, אבל אוהד של כל קבוצה שינהג באלימות, לא יתקבל אצלי בעין יפה.
כנראה שאני (אולי כמיעוט בפורום) מהדור הישן, שעוד מאמין בדמוקרטיה ובשלטון החוק, גם כשהדבר לאו דווקא לטובתי או ל"טובת המפלגה".
מילא אם זאת הייתה איזו מטרה גדולה, כמו שחרור יהודי ברה"מ לשעבר או השגת עצמאות יהודית בא"י, אבל מסיבות של תחרות ספורטיווית?

--- ציטוט --- ואם תאמר שרק מדובר באוהדים שצועקים נגד ערבים ושמאלניים, האם אתה מאשים את רוב הצועקים האלה באלימות יתרה?
--- סוף ציטוט ---
אני מאשים באלימות יתרה רק את זה שאלים בצורה יתרה. צעקות אצלי זה בסדר גמור (כשזה בזמן ובמקום המתאימים, וכשזה מכוון לאנשים המתאימים), אבל דברים אחרים (כדוגמת נפצים, שכזכור גרמו לקטיעת מספר אצבעות של מאבטח במשחק כדורסל) לא.
בסופו של דבר אני מדבר בעיקר לא על מקרים של ערבים או שמאלנים מובהקים, אלא על מקרים אחרים (אלימות כלפי שחקנים מקבוצות אחרות וכד').
האם זאת צביעות מבחינתי להגיד שאני בעד כשהם עושים את זה לערבים ונגד כשהם עושים את זה ליהודים? אולי כן בעיני אנשים מסויימים, אבל מבחינתי לא.

בכל מקרה, אני לא יודע אם הדברים שלי שכנעו אותך, וזאת גם לא המטרה שלי. אני פשוט בא במטרה לבקר מעשים מסויימים של אוהדי בית"ר, לצד השבחים שלהם הם זוכים בפורום (שאולי מוצדקים, ואולי לא). בכל מקרה, אני לא מצפה לקבל ציון לשבח בזמן הקרוב ;), אבל ככה זה כשמשמיעים ביקורת.

חיים בן_פסח:
בס''ד

אתה טועה, פז. אתה כן עומד לקבל ציון לשבח בקרוב כי אתה תורם לפורום שלנו. (אני יודע שאתה לא בפורום כדי לקבל שבחים, אבל בכל זאת מגיע לך צל''ש.)

לגבי ביקורת, בתנועתנו יש חילוקי דעות כל הזמן. תוכל להביע את דעותיך ולבקר כמו שתרצה, ואנו לא סותמים פיות כאן. הרי סתימת פיות, זה מה שהבולשביקים עושים - ואני אומר ברצינות שאם נהיה בשלטון בע''ה, יהיה יותר חופש בא''י ממה שיש עכשיו.

אני עושה הרבה סקרים כי אני דוקא רוצה לתת לחברינו להביע את דעותיהם.

גם אני אדיש לגבי כדורגל, אך אני אוהב את אוהדי בית''ר כי לדעתי הם מהווים דבר מאוד בריא בא''י - יהודים שמבינים באופן טבעי שארץ ישראל שייכת רק לנו ושהערבים הם אוייבינו האכזריים שרוצים לרצוח את כולנו ח''ו.

תפריט

[0] אינדקס הודעות

[#] עמוד הבא

[*] עמוד הקודם

עבור לתצוגת גירסה מלאה