כתב נושא: בגנות הניסיון לעסוק בקירוב של שמאלנים ומתיוונים אחרים  (נקרא 3019 פעמים)

0 משתמשים ו- 1 אורח נמצאים בנושא זה.

מנותק דוקא_כך

• חבר(ה) V.I.P
  • חבר(ה) של כבוד
  • *
  • ופדויי ה' ישובון ובאו ציון ברינה
מתוך ספר אור הרעיון לרבינו מאיר כהנא זצוק"ל הי"ד, פרק כ"ה, הבדלה (עמ' שכ"ט):

כמו שהקב"ה ברא מינים, ואסר עליהם ועלינו לערב שני מינים, כך ההבדלה בין ישראל לעמים היא חוק ברזל שאסור להפר אותו.  קדוש המתערב בטמא, חוק הוא שקדושתו תושפע ע"י מגע זה, ושהטומאה תטנף את הקדושה.  וכן איש טוב אל יתחבר לאיש רע, אפילו מישראל, כי לא יתכן שלא יושפע ע"י הרע, כמו שאמרו חז"ל (אבות א:ז) : "אל תתחבר לרשע"....  כי הרשע ישפיע על הצדיק יותר משישפיע הצדיק עליו, ומשום כך דרש הקב"ה הינתקות גמורה, ואפילו דבר טוב אל יחפש הצדיק אצל הרשע.
יהונתן פולארד
ראובן מנינג
יגאל עמיר
חגי עמיר
עופר גמליאל
שלמה דביר
ירדן מורג
דוד אמויאל
חזקיהו עמי פופר
גור המל
ישי שליסל
דני טיקמן
ג'וליאן סופיר
ארנולד ישראלוב
רחמים לוטטי
חברי מחתרת בת-עין
יונה אברושמי
יבגני גרוסמן
אלכסנדר רבינוביץ'
מורדי הראל
אליצור הראל

מנותק כהנא צדק!

• חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
    • yigal-amir
איזה דברים נפלאים, איזה ציטוטים אני מקווה שתביא עוד אני לומד מכל ציטוט של הרב מאיר דוד כהנא זצ"ל הי"ד המון!
דרך אגב יש לך את כל הספרים של הרב מאיר דוד כהנא זצ"ל הי"ד?...
יגאל=גואל

ע        מ        י       ר
 =       =       =      =  עמו    מאת    יצחק        רבין [img]http://www.zix.co.il/images/11924785.gif[/i

מנותק דוקא_כך

• חבר(ה) V.I.P
  • חבר(ה) של כבוד
  • *
  • ופדויי ה' ישובון ובאו ציון ברינה
בעניין:
« להגיב #2 ב- : ינואר 24, 2007, 02:31:51 »
לא, לצערי.  למעשה אין לי אף ספר שלו, וכל מה שיש לי הם עותקים אלקטרוניים של חלק מכתביו.  החשובים ביותר לדעתי הם אור הרעיון ופרוש המכבי.  ושידעו חברינו החילוניים---פרוש המכבי לא נועד לקריאה רק עבור לומדי תורה.  הקריאה של הספרים מהנה והתחושה היא יותר כמו קריאה של "לסכים בעינכם" (היינו ספר היסטוריה) מאשר פרוש תורני (כמו אור החיים, מדרש תנחומא, וכו').  באמת---פרוש המכבי יפתח את העיניים לכל אחד, חובה לקרוא!
יהונתן פולארד
ראובן מנינג
יגאל עמיר
חגי עמיר
עופר גמליאל
שלמה דביר
ירדן מורג
דוד אמויאל
חזקיהו עמי פופר
גור המל
ישי שליסל
דני טיקמן
ג'וליאן סופיר
ארנולד ישראלוב
רחמים לוטטי
חברי מחתרת בת-עין
יונה אברושמי
יבגני גרוסמן
אלכסנדר רבינוביץ'
מורדי הראל
אליצור הראל

מנותק כהנא צדק!

• חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
    • yigal-amir
בעניין:
« להגיב #3 ב- : ינואר 24, 2007, 06:54:38 »
לא, לצערי.  למעשה אין לי אף ספר שלו, וכל מה שיש לי הם עותקים אלקטרוניים של חלק מכתביו.  החשובים ביותר לדעתי הם אור הרעיון ופרוש המכבי.  ושידעו חברינו החילוניים---פרוש המכבי לא נועד לקריאה רק עבור לומדי תורה.  הקריאה של הספרים מהנה והתחושה היא יותר כמו קריאה של "לסכים בעינכם" (היינו ספר היסטוריה) מאשר פרוש תורני (כמו אור החיים, מדרש תנחומא, וכו').  באמת---פרוש המכבי יפתח את העיניים לכל אחד, חובה לקרוא!
תודה על ההמלצה.
יגאל=גואל

ע        מ        י       ר
 =       =       =      =  עמו    מאת    יצחק        רבין [img]http://www.zix.co.il/images/11924785.gif[/i