כתב נושא: רציתי לשאול מה זה קראים?  (נקרא 9373 פעמים)

0 משתמשים ו- 1 אורח נמצאים בנושא זה.

מנותק goyava

• משתמש(ת) חדש(ה)
  • *
רציתי לשאול מה זה קראים?
« ב- : ינואר 03, 2008, 22:28:28 »
שלום שמי גד ואני חוזר בתשובה, ואני רוצה לדעת כמה דברים, במה לאמין וכמה ללמוד תורה ביום, ואם ללכת לבית הכנסת שלי בשכונה זה טוב
יש היום דבר כזה? ואם יש זה טוב או לא? ומה צריך לעשות אם זה?

מנותק IRON_MAN

• חבר(ה) V.I.P
  • חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
  • L.F בשטח הערבים במתח
רציתי לשאול מה זה קראים?
« להגיב #1 ב- : ינואר 03, 2008, 22:33:07 »
בס"ד

ברוך-הבא לפורום שלנו :smil064:
איך הגעת אלינו?
ארץ ישראל לעם ישראל על פי תורת ישראל.

ערבים לערב,סודנים לסודן,שמאלנים לאירופה!

מנותק goyava

• משתמש(ת) חדש(ה)
  • *
רציתי לשאול מה זה קראים?
« להגיב #2 ב- : ינואר 03, 2008, 22:54:01 »
 יש לי חבר בבית הספר שנתן לי את האתר והוא עוזר לי בשיעורים והוא מבין טוב בהיסטוריה היהודית והוא ממצי לי כיתות שונות מההיסטוריה קוראים רפורמים שומרונים, והוא אומר לי שהם נמצאים בעולם אחר לגמרי מה זאת אומרת?

אם אפשר עוד שאלה

אחי חזר בתשובה לפני מספר שנים. לאחרונה הוא הודיע כי הוא לא מתכוון להגיע יותר לבית הורי כי אנחנו לא שומרים מספיק שבת. הורי אנשים מסורתים, כלומר האוכל כשר (גם הכלים), קידוש, וכשהוא נימצא שאר אחי החילונים משתדלים לא להדליק ולכבות מוצרי חשמל. אבל עליו זה לא מקובל "להנות" מאור שהודלק בשוגג.

האם החלטתו, אשר מצערת את הורי ויוצרת קרע במשפחה, נכונה, האם אין פסק הלכה המאפשר לו לקיים איתנו את החג והשבת גם אם מישהו הדליק בשוגג אור (מתוך הרגל) או מחלל את השבת בחדרו, ומה עלינו לעשות במצב הזה?

תודה

מנותק eladp12

• משתמש(ת) חדש(ה)
  • *
רציתי לשאול מה זה קראים?
« להגיב #3 ב- : ינואר 03, 2008, 23:30:30 »
קראים - מי שמאמין בתורה שבכתב בלבד.
רפורמים - מי שמחדש הלכות ומצוות ומתאימן לזמן הנוכחי.
שומרונים - מי שעלה מאשור ארצה וקיבל את עול המצוות מתוך פחד מהאריות.

נמצאים בעולם אחר? למה אתה מתכוון?

אתם צריכים להסביר לו שאתם אנושיים ולכן אתם לפעמים עשויים לטעות, כיוון שלפעמים האדם מועד מעצם טבעו.
עליו לקבל זאת ולדעת זאת, כיוון שאי אפשר במכה אחת לעשות שינוי - זה עובד בהדרגה.

מנותק נץ וגאה בזה

• חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
  • Hierosolyma Victor
רציתי לשאול מה זה קראים?
« להגיב #4 ב- : ינואר 04, 2008, 01:57:21 »
קראים - מי שמאמין בתורה שבכתב בלבד.
רפורמים - מי שמחדש הלכות ומצוות ומתאימן לזמן הנוכחי.
שומרונים - מי שעלה מאשור ארצה וקיבל את עול המצוות מתוך פחד מהאריות.

נמצאים בעולם אחר? למה אתה מתכוון?

אתם צריכים להסביר לו שאתם אנושיים ולכן אתם לפעמים עשויים לטעות, כיוון שלפעמים האדם מועד מעצם טבעו.
עליו לקבל זאת ולדעת זאת, כיוון שאי אפשר במכה אחת לעשות שינוי - זה עובד בהדרגה.
קראים- כת שפרשה מהיהדות באופן טוטאלי, העובדה היא, שהיו להם קהילות בפולין ובארצות הבלטיות, הם נשאלו על ידי שלטונות הכיבוש הנאצי, אם הם יהודים, התשובה שלהם הייתה: "לאו מוחלט".
הם לא חוו את השואה בכלל, לא נשלחו למחנות, לא נורו על ידי האיינזצגרופהן, לא הורעבו למוות, לא הוכנסו לתאי הגז (משאיות בהתחלה/ציקלון ב' מאוחר יותר), לא הוכנסו לגטאות בצפיפות איומה, לא חוו עבודת פרך, ולא נאצלו להלחם ו/או לברוח בשביל להציל את עורם, הם לא יהודים, נקודה.

רפורמים- התנועה שהוציאה את ירושליים מהסידורים ובמקומה שמה את ברלין שמושא התפילות שלהם, הגנו בחירוף נפש על המשטר הנאצי מהשמצות בעולם, אפילו אחרי ליל הבדולח, התנגדו להקמת מדינת ישראל, תומכים במוסלמים/ערבים בג'יהאד שלהם כלפינו וכלפי המערב ואני חושב שאין צורך להוסיף יותר מזה.

שומרונים- פעם תנועה בעייתית, היום כת אזוטרית חסרת כל חשיבות עם פחות מאלף חברים בעולם כולו, גויים פר אקסלנס, כאלה שאם היה לנו מינימום שכל, היינו צריכים לשלוח על טיל יחד עם המוסלמים חזרה מתחת לאבן שממנו הם הגיחו, בשל חשבון היסטורי שיש לנו איתם.

ולסיום, חז"ל קבעו עיקרון מוחלט:" אדם מועד לעולם" לא לפעמים, לא לפי מצב הרוח, אלא תמיד!
« עריכה אחרונה: ינואר 04, 2008, 01:59:15 על ידי נץ וגאה בזה »
אלוף מיל. בני פלד ז"ל
"צאו החוצה וצלצלו בפעמון שנתן לי מפקד חיל הים. כשישאלו אתכם למה אתם מצלצלים, ענו שכאן מת יהודי משוגע, שחשב שהיהודים מסוגלים להקים מדינה-וטעה" מילותיו האחרונות לילדיו.

מנותק אלירן

• חבר(ה) בכיר(ה)
  • *
רציתי לשאול מה זה קראים?
« להגיב #5 ב- : ינואר 04, 2008, 09:34:19 »
קראים- כת שפרשה מהיהדות באופן טוטאלי, העובדה היא, שהיו להם קהילות בפולין ובארצות הבלטיות, הם נשאלו על ידי שלטונות הכיבוש הנאצי, אם הם יהודים, התשובה שלהם הייתה: "לאו מוחלט".
הם לא חוו את השואה בכלל, לא נשלחו למחנות, לא נורו על ידי האיינזצגרופהן, לא הורעבו למוות, לא הוכנסו לתאי הגז (משאיות בהתחלה/ציקלון ב' מאוחר יותר), לא הוכנסו לגטאות בצפיפות איומה, לא חוו עבודת פרך, ולא נאצלו להלחם ו/או לברוח בשביל להציל את עורם, הם לא יהודים, נקודה.

רפורמים- התנועה שהוציאה את ירושליים מהסידורים ובמקומה שמה את ברלין שמושא התפילות שלהם, הגנו בחירוף נפש על המשטר הנאצי מהשמצות בעולם, אפילו אחרי ליל הבדולח, התנגדו להקמת מדינת ישראל, תומכים במוסלמים/ערבים בג'יהאד שלהם כלפינו וכלפי המערב ואני חושב שאין צורך להוסיף יותר מזה.

שומרונים- פעם תנועה בעייתית, היום כת אזוטרית חסרת כל חשיבות עם פחות מאלף חברים בעולם כולו, גויים פר אקסלנס, כאלה שאם היה לנו מינימום שכל, היינו צריכים לשלוח על טיל יחד עם המוסלמים חזרה מתחת לאבן שממנו הם הגיחו, בשל חשבון היסטורי שיש לנו איתם.

ולסיום, חז"ל קבעו עיקרון מוחלט:" אדם מועד לעולם" לא לפעמים, לא לפי מצב הרוח, אלא תמיד!

יש מצב אתה מרחיב עוד קצת על השומרונים? כי אני לא אוהב לאיכנס לויקפדיה  וכי לפי מה שהבנתי מאחד מיהם הם דווקא מיתפללים את אותם תפילות כמו שלנו..

מנותק eladp12

• משתמש(ת) חדש(ה)
  • *
רציתי לשאול מה זה קראים?
« להגיב #6 ב- : ינואר 04, 2008, 13:19:56 »
לא הגיוני שהם מתפללים את אותם תפילות, השומרונים דוחים את התורה שבע"פ
ואפילו את התנ"ך!!! הם מקבלים את חמשת חומשי תורה + ספר יהושוע רק שהתורה שלהם
וספר יהושוע מכילים פסוקים שונים מאוד..
לדוגמא בעשרת הדיברות, הדיבר העשירי מוחלף בקדושת הר גריזים..

מנותק arieli22

• משתמש(ת) חדש(ה)
  • *
רציתי לשאול מה זה קראים?
« להגיב #7 ב- : ינואר 06, 2008, 20:15:40 »
שלום לכל הכהניסטים...הייתה כאן תחילתו של נושא אודות הקראים אולם בפועל אף אחד לא ממש הסביר מהם. זה לא כזה פשוט לומר "החלו במאה ה8", כיוון שיש כנראה שורשים מקדמים יותר לקראות...

מנותק שלמה

• מנהל(ת) גלובלי(ת)
  • חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
  • ארץ ישראל לעם ישראל על פי תורת ישראל
רציתי לשאול מה זה קראים?
« להגיב #8 ב- : ינואר 06, 2008, 21:33:12 »
שלום לכל הכהניסטים...הייתה כאן תחילתו של נושא אודות הקראים אולם בפועל אף אחד לא ממש הסביר מהם. זה לא כזה פשוט לומר "החלו במאה ה8", כיוון שיש כנראה שורשים מקדמים יותר לקראות...

אין.
כך נולדה הקראות.
במאה ה-8 היתה תחרות של 2 אנשים לתפקיד ראש הגולה.
ענן שלא זכה בתפקידדרש בכול זאת להנהיג את היהודים לכן תפס אותו החליף ורצה להורגו כי מורד במלכות הוא.
ואז אמר ענן כי אין הוא יהודי לה שיח הוא לדת חדשה הקראות
הוא איחד יהודים שתמכו בו וכך נולדה הקראות.
זה קיצור של קיצור של הדברים.
יהודים מכול העדות תיתאחדו!
שמאלנות זה אופיום להמונים!

מנותק נץ וגאה בזה

• חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
  • Hierosolyma Victor
רציתי לשאול מה זה קראים?
« להגיב #9 ב- : ינואר 07, 2008, 14:03:37 »
יש מצב אתה מרחיב עוד קצת על השומרונים? כי אני לא אוהב לאיכנס לויקפדיה  וכי לפי מה שהבנתי מאחד מיהם הם דווקא מיתפללים את אותם תפילות כמו שלנו..
תלחץ שומרונים בGoogle, ותבדוק ותחפש תוצאה שמפנה לאתר שהוא לא ויקיפדיה, אני בטוח שישנם גם אתרים יהודיים אחרים שמסבירים בפרוטרוט מה הם השומרונים ומה ההסטוריה שלהם.
אלוף מיל. בני פלד ז"ל
"צאו החוצה וצלצלו בפעמון שנתן לי מפקד חיל הים. כשישאלו אתכם למה אתם מצלצלים, ענו שכאן מת יהודי משוגע, שחשב שהיהודים מסוגלים להקים מדינה-וטעה" מילותיו האחרונות לילדיו.

מנותק נץ וגאה בזה

• חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
  • Hierosolyma Victor
רציתי לשאול מה זה קראים?
« להגיב #10 ב- : ינואר 07, 2008, 14:05:14 »
לא הגיוני שהם מתפללים את אותם תפילות, השומרונים דוחים את התורה שבע"פ
ואפילו את התנ"ך!!! הם מקבלים את חמשת חומשי תורה + ספר יהושוע רק שהתורה שלהם
וספר יהושוע מכילים פסוקים שונים מאוד..
לדוגמא בעשרת הדיברות, הדיבר העשירי מוחלף בקדושת הר גריזים..
הוא התכוון לקראים, ובין כה וכה, שני הזרמים דחו את התורה שבעל פה, שהרי סדר התפילות ומילים המרכיבות אותם, חוברו על ידי אנשי כנסת הגדולה והלאה והתנאים.
כך שבלתי אפשרי שיש להם תפילות דומות לשלנו.
אלוף מיל. בני פלד ז"ל

מנותק eran

• חבר(ה) מקצועי(ת)
  • *
רציתי לשאול מה זה קראים?
« להגיב #11 ב- : ינואר 08, 2008, 03:01:47 »
פששש כמה זמן לא כתבתי הודעה, ובכן:

אומרים רבותינו: "אלה החוקים והמשפטים והתורות (ויקרא כו, מו). החוקים אלה המדרשות, והמשפטים אלו הדינים, והתורות מלמד ששתי תורות ניתנו להם לישראל. אחת בכתב ואחת בעל פה.
אמר רבי עקיבא: וכי שתי תורות היו להם לישראל, והלא תורות הרבה ניתנו להם לישראל, זאת תורת העולה, זאת תורת המנחה, זאת תורת האשם, זאת תורת זבח השלמים, זאת התורה אדם כי ימות באוהל. אשר נתן ד' בינו ובין בני ישראל (שם), זכה משה ליעשות שליח בין ישראל לאביהם שבשמים. בהר סיני ביד משה (שם), מלמד שניתנה התורה הלכותיה ודקדוקיה ופירושיה על ידי משה מסיני" (ספרא, בחוקותי ח, יב).
וכך נאמר במשנה (מסכת אבות פרק א, א): "משה קיבל תורה מסיני, ומסרה ליהושע, ויהושע לזקנים, וזקנים לנביאים, ונביאים מסרוה לאנשי כנסת הגדולה. והן אמרו שלושה דברים: היו מתונים בדין, והעמידו תלמידים הרבה, ועשו סייג לתורה".

על מנת לעקוב אחרי עיניין הקראים צריך ללכת לשורשים של התנועה הזאת, ולמייסדה.
מייסד התנועה נקרא בשם "ענן בן דוד", לפי ספר הקבלה של הראב"ד מהמאה ה-12, שנכתב 400 שנה לערך לאחר ימי ענן, ענן שהיה תלמיד חכם בתחילתו, לא היה אהוד על החכמים בגלל שראו בו "שמץ פסול" והיו בו "פריצות וחסרון יראה". על כן העדיפו על פניו את אחיו חנינאי כראש גולה. בעקבות כעסו הוא ליכד סביבו אנשים משרידי 14 כתות צדוקיות שהיו בזמנו בפרס ובבל והקים את ה"ענניים".
מכאן אנו רואים שכבר מייסדה היה בעל "פריצות וחסרון ביראה", מכאן הוא המשיך להפיץ את דעתו הכוזבת על התורה לתת פירושים מדעתו המשובשת (בערך כמו שעשה קסוטו בימינו).
יש משנה במסכת סנהדרין שאומרת שמי שקורא ספרים חיצונים אין לו חלק לעולם הבא, ופירשו רבותינו שספרים חיצונים זה הכוונה לפירושים אחרים על התורה שלא מצויים במקורותינו.
תשמע לעם ישראל קמו הרבה מאוד כתות במהלך השנים "צדוקים" ,"בייתוסים", "שבתאים", "שומרונים",גם הנצרות והאיסלם מקורם ביהדות, וכולם שינו מהתורת אמת שניתנה לנו בסיני, והרי אומרים רבותינו במסכת בבא מציעא (ריש פרק "השוכר את האומנין"): "כל המשנה ידו על התחתונה", וזאת על דרך מליצה שמי שמשנה מפסיד בסוף.
לקראים יש מנהגים שאפילו הם לא מובנים להם, לדוגמא כתוב בתורה: "ביום השמיני ימול בשר עורלתו". אבל התורה לא מפרשת לנו איפה זה "בשר ערלה", ובאה התורה שבעל פה ומסבירה לנו שזה במקום העטרה.
ועם תבדוק גם הקראים עושים ברית מילה במקום העטרה, והאיך הרי לא נאמר בשום מקום בתורה היכן צריך לעשות את הברית! הם טוענים שזה קבלה של מדור דור, אבל האיך זה יכול להיות שהרי הם טוענים שאין קבלה בכלל, והתורה (מבחינתם) היא בבחינת "לא תוסיף"?!?
בקיצור, החתם סופר אמר לפני למעלה מ-150 שנים: "חדש אסור מן התורה". כל זרם שהוא חדש ושונה ליהדות ושלא נהגו בו אבותינו ורבותינו - אסור ללכת בעיקבותיו ואסור להשתייך אליו, כיוון שאם כל בוקר יקום איזה מטורף ויחליט שהתורה שלו היא אמת תשכח תורתינו האמיתית (ח"ו) שניתנה לנו בהר סיני לעיני מיליונים.
צריכים להיות ברורים לפניך דברי חז"ל: "משה קיבל תורה מסיני, ומסרה ליהושע, ויהושע לזקנים, וזקנים לנביאים, ונביאים מסרוה לאנשי כנסת הגדולה", וההשמך הוא שאנשי כנסת הגדולה מסורה לתנאים, ותנאים לאמוראים, ואמוראים לסבוראים, וסבוראים לגאונים, וגאונים לראשונים, וראשונים לאחרונים, ואחרונים לאחרוני אחרונים עד דורינו אנו. וצריך לזכור שבמהלך הדורות העבירו רבותינו את תורתינו שבעל פה אפילו במחיר של חייהם!!

מקווה שעזרתי במשהו...

מנותק סבבתיק

• חבר(ה) בכיר(ה)
  • *
  • שמע ישראל ה' אלוהינו ה' אחד
רציתי לשאול מה זה קראים?
« להגיב #12 ב- : ינואר 08, 2008, 14:25:48 »
קסוטו לא מפרש נכון? לא ידעתי..
אבל אני חושב שספרים חיצוניים כמו ספר חנוך למשל אסור לקרוא גם לא?
אל תירא ישראל אל תירא
כי גור אריה הלא אתה
ואריה אם יישאג,מי לא יירא,מי לא יירא?

מנותק eran

• חבר(ה) מקצועי(ת)
  • *
רציתי לשאול מה זה קראים?
« להגיב #13 ב- : ינואר 08, 2008, 16:32:13 »
המשנה במסכת סנהדרין(פרק עשירי משנה א') אומרת: "ואלו שאין להם חלק לעולם הבא... רבי עקביא אומר: אף הקורא בספרים חיצונים".
ומפרש רבנו יצחק אלפסי (מחכמי מרוקו שחי לפני 1000 שנה שבערך) מה זה ספרים חיצונים: "ספרי מינים - שפירשו התורה נביאים וכתובים על פי דעתם ולא סמכו על מדרש חכמים".

יוצא מפורשות מדברי רבותינו: מי שלומד קסוטו אין לו חלק לעולם הבא (ובינינו מי יכול לקחת עליו תיק כזה?).

נ.ב - וודאי שספר חנוך, ספר היובלות, ספר המכבים וכן יש עוד ספרים, אסור לקרוא בהם בתכלית האיסור!!!!!

מנותק oferst

• חבר(ה) בכיר(ה)
  • *
רציתי לשאול מה זה קראים?
« להגיב #14 ב- : ינואר 08, 2008, 16:46:46 »
לצערי הרב אני צריך לקרוא בספר שמפרש את התנ"ך מנקודת מבט חילונית ע"מ להצליח במבחן בתיכון...

מנותק האלקשי

• מנהל(ת) גלובלי(ת)
  • חבר(ה) של כבוד
  • *
רציתי לשאול מה זה קראים?
« להגיב #15 ב- : ינואר 08, 2008, 19:11:42 »
לצערי הרב אני צריך לקרוא בספר שמפרש את התנ"ך מנקודת מבט חילונית ע"מ להצליח במבחן בתיכון...

תחליף תיכון. את הרעל הכפרני שמכניסים לך לראש עכשיו לא תוכל להוציא גם בעוד 40 שנה.

מנותק נאור

• חבר(ה) מוסמך(ת)
  • *
רציתי לשאול מה זה קראים?
« להגיב #16 ב- : ינואר 08, 2008, 21:50:31 »
תחליף תיכון. את הרעל הכפרני שמכניסים לך לראש עכשיו לא תוכל להוציא גם בעוד 40 שנה.

"דוד המלך חטא"

"שיר השירים הוא שיר אהבה בין גבר לאישה"

"הסופר המקראי"

וכו' וכו'. תאמין לי, תבריז עדיף.

מנותק eran

• חבר(ה) מקצועי(ת)
  • *
רציתי לשאול מה זה קראים?
« להגיב #17 ב- : ינואר 08, 2008, 22:17:41 »

צודק בהחלט, ב- 100 אחוז!!!!!

מנותק סבבתיק

• חבר(ה) בכיר(ה)
  • *
  • שמע ישראל ה' אלוהינו ה' אחד
רציתי לשאול מה זה קראים?
« להגיב #18 ב- : ינואר 09, 2008, 14:18:07 »
אני באמת חייב לציין שאם לא הייתי מתעניין בתורה מחוץ לבית הספר לא הייתי מאמין בעצמי..
אל תירא ישראל אל תירא
כי גור אריה הלא אתה
ואריה אם יישאג,מי לא יירא,מי לא יירא?

מנותק oferst

• חבר(ה) בכיר(ה)
  • *
רציתי לשאול מה זה קראים?
« להגיב #19 ב- : ינואר 10, 2008, 22:43:00 »
כבר עכשיו אני מנסה לשמור על עצמי שפוי כנגד שטיפת המוח האנטי-יהודית הזאת.