כתב נושא: שאלה נפוצה.  (נקרא 6405 פעמים)

0 משתמשים ו- 1 אורח נמצאים בנושא זה.

מנותק יהודי בלב ובנשמה

• חבר(ה) מוסמך(ת)
  • *
שאלה נפוצה.
« ב- : ינואר 01, 2008, 18:32:25 »
איך עונים למצב שבו אחד אומר לך שלפי הדת שלנו צריך להוריש את הארץ מעמים אחרים שזה בעצם דומה למה שהמוסלמים אומרים שצריך להרוג את כל הכופרים אז בעצם אנחנו לא שונים מהם?

אני לא באמת חושב ככה, אני רק רוצה לדעת איך לענות על זה.

"חיילי האויב ייסוגו אחור מול עצמתו של צה"ל ורוחו העשויה ללא חת. ביום הדין יוצאים חיילי האוגדה יחד עם כל צבא ישראל להכות באויב ולהוסיף דף מפואר בספר מערכות ישראל"

מנותק Altalena

• חבר(ה) מוסמך(ת)
  • *
שאלה נפוצה.
« להגיב #1 ב- : ינואר 01, 2008, 19:12:06 »
יש הבדל בין להשתלט בחזרה על שטחים שהם היסטורית שלך לבין לשאוף ולהשתלט על כל העולם ולאסלאם אותו.

זה כמו להגיד שאין הבדל בין רצח של בן אדם אחד לבין רצח של מליון,כי בשני המקרים אתה רוצח.

מנותק נץ וגאה בזה

• חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
  • Hierosolyma Victor
שאלה נפוצה.
« להגיב #2 ב- : ינואר 01, 2008, 19:16:36 »
מוחמד, כשהקים את האיסלם, הוא לקח מהיהדות כמה מצוות שנראו לו לנכון, ונתן להם אינטרפטציה שונה לגמרי, אחד מהם זה עקרון מלחמת המצווה של היהדות, שמצווים להנהיג אותו בכדי להשיג את כל שטחי ארץ ישראל, בעוד הג'יהאד- מלחמת הקודש של האיסלם הוא כלל עולמי, וכל מי שאיננו מוסלמי דינו מוות או להתאסלם בכח (דין מוחמד אל סייף, עקרון שלא קיים ביהדות), זאת אומרת כשמצרפים עקרון מלחמת קודש לדת מסיונרית בהגדרה, אתה מקבל שילוב אימתני שהתגלמותו היא: איסלם!
אלוף מיל. בני פלד ז"ל
"צאו החוצה וצלצלו בפעמון שנתן לי מפקד חיל הים. כשישאלו אתכם למה אתם מצלצלים, ענו שכאן מת יהודי משוגע, שחשב שהיהודים מסוגלים להקים מדינה-וטעה" מילותיו האחרונות לילדיו.

מנותק יהודי בלב ובנשמה

• חבר(ה) מוסמך(ת)
  • *
שאלה נפוצה.
« להגיב #3 ב- : ינואר 01, 2008, 19:29:34 »
נץ, זה עדין לא נותן לנו זכות לגרש אותם מהארץ, וגם חבר שלי אמר לי שאני גזען בגלל שאמרתי שצריך לגרש את כולם מפה כולל הערבים החילוניים כדי שלא תהיה התבוללות
איך אני אמור לענות על זה?
אני צריך תשובות שלא לקוחות מהתנ"ך שהרי השמאלנים לא מאמינים בו.
"חיילי האויב ייסוגו אחור מול עצמתו של צה"ל ורוחו העשויה ללא חת. ביום הדין יוצאים חיילי האוגדה יחד עם כל צבא ישראל להכות באויב ולהוסיף דף מפואר בספר מערכות ישראל"

מנותק שלמה

• מנהל(ת) גלובלי(ת)
  • חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
  • ארץ ישראל לעם ישראל על פי תורת ישראל
שאלה נפוצה.
« להגיב #4 ב- : ינואר 01, 2008, 19:32:05 »
אנחנו מבקשים אדמה ארץ לנו מהנילוס ועד הפרת סה"כ ארץ בכלל לא גדולה ולא ס"מ.
המוסלמים רוצים לשלוט בכול העולם.
יהודים מכול העדות תיתאחדו!
שמאלנות זה אופיום להמונים!

מנותק יהודי בלב ובנשמה

• חבר(ה) מוסמך(ת)
  • *
שאלה נפוצה.
« להגיב #5 ב- : ינואר 01, 2008, 19:43:43 »
אנחנו מבקשים אדמה ארץ לנו מהנילוס ועד הפרת סה"כ ארץ בכלל לא גדולה ולא ס"מ.
המוסלמים רוצים לשלוט בכול העולם.

אתה סותר את עצמך, אם הם רוצים לשלוט בעולם אז למה שהם יתנו לנו מדינה?

מנותק יהודי בלב ובנשמה

• חבר(ה) מוסמך(ת)
  • *
שאלה נפוצה.
« להגיב #6 ב- : ינואר 01, 2008, 19:47:56 »
יש הבדל בין להשתלט בחזרה על שטחים שהם היסטורית שלך לבין לשאוף ולהשתלט על כל העולם ולאסלאם אותו.

זה כמו להגיד שאין הבדל בין רצח של בן אדם אחד לבין רצח של מליון,כי בשני המקרים אתה רוצח.

היסטורית לטענתנו, הם לא חושבים ככה.

מנותק Altalena

• חבר(ה) מוסמך(ת)
  • *
שאלה נפוצה.
« להגיב #7 ב- : ינואר 01, 2008, 20:19:36 »
היסטורית לטענתנו, הם לא חושבים ככה.

עד לפני כמה שנים,כל מוסלמי היה אומר לך שאל אקצה בנוי על חורבות בית המקדש.התופעה של "הכחשת המקדש" היא משהו שהחל לאחרונה.אני בטוח שנץ יכול לגבות אותי בעניין.

בכל מקרה-זה כן שלנו היסטורית.בית ראשון,בית שני.עובדות היסטוריות.

מנותק יהודי בלב ובנשמה

• חבר(ה) מוסמך(ת)
  • *
שאלה נפוצה.
« להגיב #8 ב- : ינואר 01, 2008, 20:22:21 »
עד לפני כמה שנים,כל מוסלמי היה אומר לך שאל אקצה בנוי על חורבות בית המקדש.התופעה של "הכחשת המקדש" היא משהו שהחל לאחרונה.אני בטוח שנץ יכול לגבות אותי בעניין.

אבל אלה עובדות מהתנ"ך זה לא ממש עוזר. הם לא מאמינים לו. אני לא יכול להגיד למוסלמי בגלל שזה כתוב בתנ"ך שלנו אז זה שייך לנו.

מנותק Altalena

• חבר(ה) מוסמך(ת)
  • *
שאלה נפוצה.
« להגיב #9 ב- : ינואר 01, 2008, 20:33:32 »
אבל אלה עובדות מהתנ"ך זה לא ממש עוזר. הם לא מאמינים לו. אני לא יכול להגיד למוסלמי בגלל שזה כתוב בתנ"ך שלנו אז זה שייך לנו.

על מה אתה מדבר? תקופת בית שני היא משהו שאין עליו עוררין (בית ראשון ומלכות דויד מעט יותר מסובך).נקודה.על יוסוף פלביוס שמעת?

מנותק יהודי בלב ובנשמה

• חבר(ה) מוסמך(ת)
  • *
שאלה נפוצה.
« להגיב #10 ב- : ינואר 01, 2008, 20:48:50 »
אני לא מפקפק בתנ"ך חס וחלילה אבל אני אומר שזה לא עוזר שאני מביא למוסלמים או לשמאלנים ציטוטים מהתנ"ך כי הם לא מאמינים בו.
 ולא אני לא מכיר.

מנותק פּז

• חבר(ה) בכיר(ה)
  • *
שאלה נפוצה.
« להגיב #11 ב- : ינואר 01, 2008, 21:42:49 »
אני לא מפקפק בתנ"ך חס וחלילה אבל אני אומר שזה לא עוזר שאני מביא למוסלמים או לשמאלנים ציטוטים מהתנ"ך כי הם לא מאמינים בו.
 ולא אני לא מכיר.
אמצעים מודרניים מאמתים ומוכיחים את הקיום העברי בארץ ישראל.
אני מזמין אותך לקרוא על חרס לכיש מספר 4, על האתר הארכיאולוגי "כתף הינום", ועל עוד ממצאים מהסוג הזה.

מנותק אֵיתָן

• חבר(ה) V.I.P
  • חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
  • כל המרחם על ערבים,סופו להתאכזר על יהודים.
שאלה נפוצה.
« להגיב #12 ב- : ינואר 01, 2008, 22:06:19 »
 ולא אני לא מכיר.
אם זה לא עוזר להם ציטוטים מהתנ"ך למה אתה חושב שתשכנע אותם שיש לנו זכות על ארץ ישראל מאימרות חילוניות?
מי שלא מאמין בקב"ה ואומר שיש לנו זכות על ארץ ישראל לא רק שהוא חוטא(זה כבר ענין אחר,אבל רק רציתי לציין זאת) אלא הוא בדיוק כמו המדינות קולוניאליסטיות שסתם כובשות שטח ללא מטרה.
אם היו פה ערבים או לא היו פה ערבים לא מענין אותי,יש לנו זכות על ארץ ישראל על פי תורת ישראל שניתנה לנו בהר סיני.
היינו 2000 שנה בגלות הארורה,חזרנו לארצנו.
« עריכה אחרונה: ינואר 01, 2008, 22:08:18 על ידי אֵיתָן »
"מי שרוצה להיות יהודי, אי אפשר כי אם על ידי ארץ ישראל"

מנותק יהודי בלב ובנשמה

• חבר(ה) מוסמך(ת)
  • *
שאלה נפוצה.
« להגיב #13 ב- : ינואר 01, 2008, 22:48:53 »
איתן אני שוב חוזר ואומר אם בתנ"ך כתוב שארץ ישראל שלנו אותם זה לא מעניין, אותו הדבר הם יכולים להגיד שבקוראן כתוב שהעולם שלהם אז אנחנו צריכים להשלים עם זה.

מנותק יהודי בלב ובנשמה

• חבר(ה) מוסמך(ת)
  • *
שאלה נפוצה.
« להגיב #14 ב- : ינואר 01, 2008, 22:51:23 »
אמצעים מודרניים מאמתים ומוכיחים את הקיום העברי בארץ ישראל.
אני מזמין אותך לקרוא על חרס לכיש מספר 4, על האתר הארכיאולוגי "כתף הינום", ועל עוד ממצאים מהסוג הזה.

אפשר קישור?

וחוץ מזה אני רוצה לדעת איך לענות על השאלות האלה במקום שתביאו לי מקורות.

מנותק Altalena

• חבר(ה) מוסמך(ת)
  • *
שאלה נפוצה.
« להגיב #15 ב- : ינואר 01, 2008, 23:43:33 »
אני אבקש מחבר שלי שהוא גם רשום כאן שיבוא ויפרט לך לגבי תקופת בית ראשון ושני.

(אבל חוץ מזה,מוזר לי שאתה לא יודע שתקופת בית שני היא תקופה שארכיאולוגים והיסטוריונים לא מפקפקים בקיומה בכלל.עד כמה שאני יודע,מדובר בעובדה קיימת.יוסוף פלביוס היה היסטוריון יהודי-רומאי בתקופת השלטון הרומאי על הארץ.הוא תיעד בכתביו את חורבן בית שני,המרידות ברומאים ואת ימי החשמונאים)

מנותק נץ וגאה בזה

• חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
  • Hierosolyma Victor
שאלה נפוצה.
« להגיב #16 ב- : ינואר 02, 2008, 00:30:22 »
חותם על כל מילה  O0
רק אני חייב להוסיף בעניין הזה, השם הערבי הקדום להר הבית לפני שהגיע השטות העונה לשם "חראם א שריף" היה בעצם "אל בית אל מקדס"
אלוף מיל. בני פלד ז"ל
"צאו החוצה וצלצלו בפעמון שנתן לי מפקד חיל הים. כשישאלו אתכם למה אתם מצלצלים, ענו שכאן מת יהודי משוגע, שחשב שהיהודים מסוגלים להקים מדינה-וטעה" מילותיו האחרונות לילדיו.

מנותק נץ וגאה בזה

• חבר(ה) בכיר(ה) של כבוד
  • *
  • Hierosolyma Victor
שאלה נפוצה.
« להגיב #17 ב- : ינואר 02, 2008, 00:33:28 »
להפך, מוסלמי לא יכול להגיב לטיעונים תנ"כיים, חלק נכבד ממקור צרותינו הוא שזנחנו את מקור חיינו, את המסורת, את התנ"ך, את "הקושאן שלנו" כפי שאמר בן גוריון בשעתו, שמאלן אתאיסטי זה סיפור אחר, אבל הטיעונים האולטימטיביים הם אלו התנ"כיים כלפי טענות מוסלמיות.
וכן אפשר להשתמש בכתבי הרמב"ם בשביל לערער את יסודות התאולוגיה המוסלמית, בתור התקםה כנגד המתריס המוסלמי.
ולגבי מה עונים לשמאלן, נו באמת, שמת לב לטייטל של הפורום הזה לו אני אחראי, יש פה תשובות למכביר על כל הטיעונים האפשריים של השמאל.
כל מה שצריך זה לרפרף בין האשכולות בארכיון מן הדף הקדום ביותר ועד האחרון ובמיוחד אלה הנעוצים.
« עריכה אחרונה: ינואר 02, 2008, 00:36:36 על ידי נץ וגאה בזה »
אלוף מיל. בני פלד ז"ל

מנותק hebraic

• חבר(ה) V.I.P
  • חבר(ה) מקצועי(ת)
  • *
שאלה נפוצה.
« להגיב #18 ב- : ינואר 02, 2008, 19:22:21 »
אוקיי , אלטלנה התכוון אלי , בשמחה

לפי מה שהבנתי מה שאתה מחפש זה ראיות ארכיאולוגיות לתקופות המקרא ?

אתן רשימה קצרה ובולטת של ממצאים מבית ראשון ולפני שחשובים מאד ארכיאולוגית

השהיה ולאחר מכן השיעבוד במצרים :

אימחותפ יכול בקלות להתאים לסיפור יוסף , הוא גם הלא מלך היחיד שהמצריים עבדו כאליל , האליל שעבדו אותו דרכו היה דמוי שור , חז"ל מדברים על המנהג הזה ואומרים שהמצרים עבדו צלם עגל מסוים, שהיה מבחינתם עבודת יוסף כאליל

אחד מהמנהיגים של איזור גושן , בתקופת החיקסוס , נקרא "יעקב הר"

מסמך פפירוס מצרי בשם יסורי אייפוור מתאר תמונה של מצרים קורסת , ומתאר ענן שהולך לפני "אויבי הארץ" (מצרים)  ,הרבה קטעים בספר מזכירים את תיאורי המכות בספר שמות

פפירוס האריס מזכיר שמות של עבדים אסיאתים\שמיים בארץ מצרים, בניהם שמות עבריים לחלוטין כגון שפרה ומנחם

אבן שמצאו שהערבים השתמשו בה כאבוס בסיני , ונתגלתה במקרה , מדברת על כך שמלך מצרים הלך להלחם בסיני , ושכח מסתורי השמיד אותו בצורה פלאית

תקופת הנדידה במדבר והכניסה לארץ:
בסיני נתגלו המון שרידים של עם שהיה מתגורר באיזורים בצורה ארעית ועוזב למקומות אחרים ברחבי סיני , עם שלא האמין בפסלים ולא שמר שום שיקוצים כאלה בקרבו , מסוללי הנדינה ואופן בניית הישובים מאד מתיישבים עם המקורות ושייכים (עד שאפשר לדייק) לשכבות שתואמות את התקופה
באיזור שכם נמצא מזבח לא כנעני גדול מאבנים שלמות ,בהר עיבל  , כל התכשיטים שמצאו בו היו מצריים ,אבל העם שבנה את המזבח לא עבד שיקוצים ופסלים
כמו כן , כל האפר של הבהמות שהוקרבו על המזבח נחקרו במעבדה בבקשת הארכיאולוגים שחפרו את האיזור , ונמצא שכולם היו בהמות כשרות , בני שנה , ותמימים ! (כן כן המדע התקדם עד כדי כך לקבוע את זה)

המקום תואם את טכס הכניסה לארץ שמסופר עליו בספר יהושע כולל כל פרטיו הקטנים, ושצוו בני ישראל לעשות ואיך לעשות בתורה
ותואם את התקופה

בחצור התגלה מקדש אלילי כנעני שהורחב , ופסליו היו כרותי ראש , הראשים היו מונחים ליד רגלי הפסלים (ביזוי ענק לאותם עובדי גילולים שעבדו הפסלים האלה)

בתקופה המדוברת , שום עם , חוץ מעם ישראל , לא היה עושה דבר כזה, היחידים שאולי היו מסוגלים לעשות את זה היו האשורים או הנאו בבלים (ששניהם הגיעו למעמד צבאי מכובד מאות שנים אחרי העניין)

כמו כן , לצד ממצאים נוספים (כולל חומה קרוסה שנמצאה בשכבה ביריחו) זה מוכיח את הפלישה הצבאית הישראלית (כי למשל יש ארכיאולוגים שסוברים שישראל פשוט התנחלו באיזור ללא מלחמות)

כמו כן , במכתבי אלעמארנה המצריים יש מכתבים שהגיעו לשליטי מצרים שמדברים על "העפירו " (גם -עבירו או חאבירו) שמשתלטים על כנען , והמלכים מתחננים שישלחו להם עזרה צבאית

תקופת המלכות :

נמצאו המון ממצאים מימי דוד ושלמה , הבולטים ביותר הם

מפעל ליצור נשק מברזל בצורה המונית,באיזור בית שמש
לאחרונה פרופסורית מזר אומרת כי מצאה הרבה מאיזור בנוי מתקופת דוד כולל ארמונו , עדיין אין מספיק חומר לפרט על זה (היא רק הודיעה על זה בנתיים , כדי שהערבים לא יוכלו לבנות במקום, אך השכבה והאיזור עדיין בחפירה)

נמצאה כתובת בתל דן, שכנראה כתב חזאל מלך ארם, שבה הוא מזכיר את המונח בעברית "ביתדוד" (בית דוד , וכתב בצורה מחוברת, ובעברית, למרות שהמסמך כתוב ארמית)
אריכאולוגים מניחים שזה היה מונח ידוע ובגלל זה השתמש בצורה כזאת, ללא הפרדה (כל מילה הופרדה בנקודה אמצעית, צורת כתב רווחת אז גם בממצאים פלאו עבריים)

נמצאו המון ממצאים בעולם שמוכיחים את התיאורים של ממלכת שלמה , לדבר עליהם בלי פירוט עלול להשמע מעט כאגדה , אז אגיד את זה בצורה מאד מאד מקוצרת

מצאו המון כתובות עבריות באיזורים מרוחקים כמו אמריקה (כתובת לוס לונס , כתובת בת קריק , כתובות אחרות בכל מני מקומות, כולל שכבה עם ישוב יהודי שהיה בו לוח שנה ששסופר לפי חודשים עבריים) כמו כן ממצאים שכתובים בפינקית , אחד אפילו מזכיר את חירם מלך צור

הארכיאולוג-מגלה תגליות ג'ין סאבוי אף מצא כמה עוגני ענק ,שהיה עליהם סמלים שמצאו גם בישראל

בחפירות בצידון נמצאו כמה חפצי אומנות שעשוים מעץ שיכול לגדול רק בברזיל (אני אומר את זה למקרה שתחשוב שזה סתם קשקוש)
כמו כן למוזיאון הלובר יש ממצא שמדבר על כך שהשם המקורי של נהר האמסונס היה "סאולימן " (שלמה בפינקית )

אפשר לפרט על זה המון, אבל מכיוון שאני מנסה להביא ידע על המון ממצאים, החלטתי לקצר בעניין,בלי נדר אולי נפרט על זה בהודעה אחרת אם יהיה ביקוש)

כל זה יכל להיות בתקופת שלמה , שהיה לו צי אוניות מתאים

מלכים אחרים שזה יכל להיות בתקופתם ייתכן גם יהושפט , אבל ללא ספק התהליך התחיל בימי שלמה

ייתכן שבימי עוזיהו גם כן , מכיוון שהוא ביצר את אילת והושיב בה יהודים מחדש, ייתכן שגם חידש את הנמל של עציון גבר שבנו אבותיו

כמו כן , ממצא מאד מיוחד , שהרבה אגב מנסים להתעלם ממנו  , הוא חותם שכתוב עליו "שלמ" (בעברית עתיקה כתובה, הרבה פעמים חיסרו אותיות כגון היי, יוד , וכו' )  מצד אחד ,ומצד שני דמות מלכותית

תקופת התפרקות הממלכה לשתי ממלכות, יהודה הממלכה הדרומית והממלכה הצפונית, שומרון (או ישראל) :

הרבה מלכים נמצאו חותמיהם וממצאים מתקופתם , כמו כן סמלים זהים
בממלכת יהודה למשל היה סמל של מין נשר בחותמות ממלכתיות
יש למשל חותם של שבניהו (ייתכן שמדובר בשבנא שמוזכר בתנ"ך ) עבד עזיו (עוזיה המלך ) עם הסמל הזה  , וחותם של "חזקיהו בן אחז" (שתי מלכים) שגם היה עליהם את הסמל הזה

(אגב מעניין שכמדומני גם בחותם שלמה נמצא סמל כזה)

נמצאו חותמות של משפחת שפן הסופר ,ועוד , נמצאו מסמכים רבים שקשורים לנושאים ביטחוניים וממשלתיים , כמו כן

יש כתובת שמזכירה את יאשיהו המלך (השם שלו מופיע בה קצת שונה )

המלכים האשורים מזכירים חלק ממלכי יהודה בני זמנם, כגון מנשה , תגלת פלאסר השלישי מלך אשור אפילו מתלונן ש"אזריהו מלך יאוד " (עזריהו\עוזיהו מלך יהודה) שולט  על ארם וחמת ומסית אותם נגדו ) (שהרי האשורים כבשו אותם דור לפני כן ובתקופת עוזיהו וירבעם בן יהואש צבא ישראל כבש את כל סוריה  וצבא יהודה כבש את כל הממלכות הדרומיות ,ושליטת היהודים בארץ ישראל חזרה להיות בגודל העצום של ממלכת דוד ושלמה לתקופה לא מבוטלת  )
סנחריב מזכיר את חזקיהו וכו' .

נמצאו כמו כן חותמים לא מעטים של מלכי ישראל ושריהם , למשל , החותם כנראה מההכי מרשימים שנמצאו בארץ הוא חותם של שמע עבד ירבעם (השני , בן יהואש ) שעליו מצויר אריה
כמו כן נמצא חותם של איזבל אשת אחאב ,ועליו סימנים פינקים מובהקים
נמצא חותם של עבד של המלך האחרון של הממלכה הצפונית ,הושע
וכל מני

מלכים רבים של הממלכה הצפונית הוזכרו בכתבים אשוריים, למשל עומרי , אחאב , יהוא , ואחרים
האשורים התרברבו והתפארו בנצחון שלהם על הממלכה הצפונית והתרשמו משומרון מאד, עד כדי כך שהפכו אותה לפחווה אשורית חשובה מבחינתם (השקיעו בבנייה שלה מחדש)
נמצא אצטלת ניצחון אשורית בשטחי ישראל
ממצאים חשובים מאד שנמצאו מהתקופה הם , אורוות ענקיות לסוסים ומרכבות ,למשל במגידו , ודרך אגב, זה גם מוכיח שהם נמצאו שם מתקופת שלמה, שהרי מוזכרים בפירוש בתנ"ך מתקופת שלמה.
שישק מלך מצרים שמר תיאור של הפשיטה שלו לכיוון ארץ ישראל והשאיר כמדומני אצטלת ניצחון
כמו כן מסר שמות הרבה ערים עבריות שפשט עליהם, וגם יש כמה תמונות, באחד מהם ייתכן שרואים את תמונת המנורה מבית המקדש של בית ראשון

הארכיאולוג גבריאל ברקאי הצליח ל"נבור" בפסולת שהשליחו הוואקף מהר הבית בתקופה שהם עשו חפירות והרס ארכיאולוגי בהיקף גדול לפני כמה שנים, בין טונות עפר שזרקו למזבלה
הצליח למצוא כל מני דברים מעניינים מתקופת בית ראשון ושני , ואפילו ראשי חצים של הצבא הנאו בבלי (עדות למצור הבבלי שהיה על ירושלים שבו נחרב בית המקדש הראשון )

נמצאו המון שרידי מגדלים ומבצרים במדבר מתקופת עוזיהו המלך עליו השלום
נמצאו המון שרידים של הרפורמות שעשו מלכים כגון יאשיהו במשקולות וכלי מדידה (של נפח, ותכולה) כדי שלא יוכלו סוחרים לרמות יותר, היו מטביעים קנקנים ומשקולות ושקלים בחותמים רשמיים
 נמצאו חדרים תת קרקעיים נסתרים בהר הבית (על ידי סיבים אופטיים)
נמצא מערת השילוח שחזיקהו בנה והמפעל מתואר בתנ"ך , כדי להוליך מים לתוך העיר ממקורותם ,ולסתום אותם למראית עין מבחוץ, כחלק מהכנותיו למצור אשורי בתקופה שסנחריב עלה על יהודה

נתגלו המון ערי מבצר בארץ, כגון ערי מבצר של יהודה מוקפים חומה עם הנהלה ובחלקם אף מכתבים ממלכתיים ורשמיים שנשלחו למפקדים של הערים הבצורות והמבצרים, כגון תל ערד, לכיש וכו' .
נמצאו בתי שן וארמון של אחאב, נמצאו שכבות שמראות את תירצה (עיר הבירה הראשונה של הממלכה הצפונית, או השנייה אחרי שכם, לאחר שירבעם בן נבט הומלך בשכם,עשאה בירתו ) בגדולתה, ואת חזרת הפיכתה לעיר יפיפיה("יפה את רעיתי כתרצה ") בתקופת ירבעם השני כנראה
(עמרי מלך שומרון העביר את בירתו להר שומרון,שבנה בה את העיר שומרון)

ובסך הכל נמצאו המון המון ממצאים מכל התקופות האלה, אני פשוט נותן את הבולטים (ואפילו הבולטים שבבולטים)

אני ממליץ לך לקרוא ספר שנקרא "כתובות מדברות" למשל, שמסכם על המון כתובות שנמצאו בתקופת בית ראשון ושני עם תצלומים תרגום ופיענוח

אפשר למצוא אותו באינטרנט , למשל ב SHECHEM.ORG במאגר התורני יש לינק.

מימי בית שני נמצאו המון ממצאים ,כולל קשתות של בית המקדש (שהמוסלמים העלובים חתכו עם מלגזה והוסיפו את אבניהם לבניית מסגדים חדשים בהר הבית)

נמצא מצבה של קבר עוזיהו המלך עליו השלום,שכנראה נכתבה בימי בית שני (כנראה העבירו את הקבר מהמקום האורגנלי) (הכתובת היא שילוב של ארמית ועברית , או ניב עברי מיוחד )

יש מסמך פסיפס שכתובים עליו כל  חוקי שביעית כפי שמופיעים במשנה , שהוא או מתחילת ימי בית שני או מסוף בית ראשון (קשה לקבוע)

נמצאה כתובת לעם אחר כמו זאת שמתוארת שניתנה ליהודים, של הצהרת כורש המוזכרת בכתובים

נמצאו המון ממצאים , ויש  המון תיעוד היסטורי של תקופת החשמונאים מכמה ספרים והיסטורינים שונים , אפילו ציורים של צי המלחמה החשמונאי ששלט אז בים התיכון  , נמצאו ביצורים שעשה המלך אסלכנדר ינאי (הוא בנה חומה ענקית בהיקפה , מלאה במגדלי שמירה , בכיוון צפון הארץ)
נמצאו המון שכבות מהתקופה ההיא ,של רחובות מהתקופה ומבנים מהתקופה (אפשר להבדיל בסגנונות הבנייה )
נמצאו המון חפצי אומנות, כגון נרות (בתקופה ההיא הנרות היו מין קנקנים מעוצבים, שהיו שמים בהם שמן ופתילה שהיו מדליקים אותה, לא משעווה כמו נרות מודרניים) וכדים (כמובן שממצאים כאלה יש גם מימי בית ראשון)

נמצאו תפילין עתיקות בנות אלפיים שנה בערך, שנראות אגב ,בדיוק כפי ההוראות של רש"י וחז"ל
נמצאו המון ספרי תנ"ך שנכתבו בתקופת בית שני , במערות יבשות מאד ששימרו את הדפים(שהיו בתוך כלים שבהם היו מגוללים)

מתקופת הורדוס נמצאו המון ממצאים, כולל ארכיטקטורה מאד מיוחדת שמופיעה גם באבני הכותל מהתקופה, וגם במערת המכפלה מהתקופה (המוסלמים הוסיפו עליה צריחים בתקופה מאוחרת יותר, לא להתבלבל, המבנה יהודי)  כמו כן נמצאו מבצרים במדבר כגון הרודיון
מבנים בהשפעה רומית-יוונית שהוא בנה ,למשל בקיסריה .

מתקופת המרידות הגדולות נמצאו כמה וכמה ממצאים, בין השאר ביצורים מתקופת המרד הגדול בירושלים וצפון הארץ(ידעו איפה לחפש בעיקר לפי כתבי יוספוס ומקורות אחרים), חדרים תת קרקעיים ורחובות תת קרקעיים שבהם התחבאו יהודים בתקופת המרד הגדול
כמו כן מצאו המון הריסות מבנים מהתקופה, כולל מבנים מפוארים עם אבנים ענקיות, שאת הנפולת של אבניהם מצאו בשכבות מסוימות שתואמים את סוף המרד

מימי מרד בר כוכבא נמצאו המון המון המון מבנים תת קרקעיים ששימשו את לוחמי צבא בר כוכבא במהלך המרד, ויכלו להכיל בתוכם המון מזון, נשק, וגדודים שלמים

הממצאים הכי חשובים הם תעודות ומכתבים שנמצאו בתוך מערות , שכתב בר כוכבא בכבודו ובעצמו , ונשמרו מהיובש של המערות  , בין המכתבים, אפילו מכתב לארגן אתרוגים לכל הצבא לחג הסוכות (!),רוב המכתבים ,הם לגנרלי הצבא שלו , שיש בהם הוראות וחומר ביטחוני .

כמו כן נמצאו מטבעות של ימי ה"עצמאות" של הארץ,גם מימי מרד בר כוכבא ומימי המרד הגדול (ממסופרים לפי שנת עצמאות ירושלים ויהודה מאז תחילת המרד, השנה הראשונה, השניה וכו')

אגב בקשר למטבעות, נמצאו המון של מלכי החשמונאים שהטביעו מטבעות , על רובם סמל החשמונאים ובית מלוכתם, או יהודה , בתקופה ההיא (רימון עם שופרים)
מטבע מאד מיוחד הוא מטבע מסוף תקופת עצמאותה של יהודה תחת שלטון חשמונאי ,שבו מופיעים תמונות של לחם הפנים(הבזיכים) ועוד דברים מעניינים

אך אחת מהמטבעות הכי חשובות שנמצאו היא מימי מרד בר כוכבא כמדומני, שעליה מופיע ציור של בית המקדש

בכל אופן מקווה שהתגובה הזאת תעזור לך :)

יש המון ממצאים ונתתי בעיקר את הבולטים של הבולטים ,אבל באמת שזה רק קצה הקרחון

כמו כן , לא לשכוח שיש מקורות היסטורים לא ארכיאולוגים , כגון היסטוריונים, למשל בירסוס הכשדי , ניקולאוס איש דמשק , שמדברים על עם ישראל, ואפילו על האבות

למשל ניקולאוס איש דמשק כותב שאברהם בדרכו לכנען התמנה לתקופה מסוימת למלך דמשק, חז"לינו , גם כן אומרים את זה , ככה שזה שתי מקורות שונים שלא הושפעו אחת מהשנייה- ועדיין ידעו עובדה היסטורית מעניינת ביותר על אברהם אבינו זצ"ל
« עריכה אחרונה: ינואר 02, 2008, 19:23:49 על ידי hebraic »
LIONS OF JUDAH ARE AWAKEN , EAGER TO SPILL OUR ENEMIES BLOOD

מנותק יהודי בלב ובנשמה

• חבר(ה) מוסמך(ת)
  • *
שאלה נפוצה.
« להגיב #19 ב- : ינואר 02, 2008, 20:25:59 »
תודה רבה על התשובות.

מנותק Altalena

• חבר(ה) מוסמך(ת)
  • *
שאלה נפוצה.
« להגיב #20 ב- : ינואר 02, 2008, 20:27:38 »
כל הכבוד hebraic .אני אשמור לעצמי את זה
« עריכה אחרונה: ינואר 02, 2008, 20:28:05 על ידי Altalena »

מנותק hebraic

• חבר(ה) V.I.P
  • חבר(ה) מקצועי(ת)
  • *
שאלה נפוצה.
« להגיב #21 ב- : ינואר 02, 2008, 21:05:51 »
הבהרה קטנה

התכוונתי לספר "כתובות מספרות"

כמו כן , התכוונתי בקטע על המקדש הכנעני ,שהוא "הוחרב" (תיקון שגיאת כתיב לא בכוונה )

וגם בעניין צי האוניות, התכוונתי שרק מימי דוד ובעיקר שלמה עליהם השלום התחילו לבנות אוניות גדולות למסעות ארוכים בני שנים בים, ובעיקר מוזכרים שלמה ויהושפט עליהם השלום כמלכים שהתעניינו וניסו ליזום ציים ענקיים כאלה, ונתתי אפשרות גם של עוזיהו מלך יהודה עליו השלום שבנה את אילת והושיב בה יהודים, לכן ייתכן שניסה לבנות מחדש את  נמל עציון גבר שהקים שלמה המלך עליו השלום ,בעיקר כדי לייבא זהב בכמויות מאיזורים מרוחקים כמו אופיר ,אפריקה ומסתבר שגם מהאמריקות

נקודה אחת שאני רוצה להוסיף

בעניין ימי דוד ושלמה עליהם השלום, יש הרבה טרוניה שאין הרבה מקורות כתובים שמדברים עליהם שחיצוניים למקרא , מתקופתם ,
לכן אם תתקלו במין טענה כזאת, ראוי להגיב כך (להזכיר את הדברים שרשמתי ועדיף אף לחקור עליהם לעומק ) 

בתקופת דוד המלך ושלמה עליהם השלום, העמים היחידים שבכלל היו מתעדים את עצמם, היו בעיקר אנחנו , והמצרים , בעוד שהמצרים בדרך כלל היו כותבים על עצמם (סופרים הזומנו לכתוב את סיפורי המלך בדרך כלל) ולא תיעוד היסטורי ממשי , אלא כל מלך דאג לתדמית שלו \
והאשורים, שמכתביהם לומדים הרבה בתקופות מאוחרות, התחילו להוציא אנילים (כתבים מלכותיים מסודרים) רק מתקופת אשור דן השני, שחי במאה התשיעית לפני ספירת הנוצרים , זאת אומרת , אחרי תקופת דוד ושלמה, סביר להניח שהוא היה בן דורם של המלכים ירבעם בן נבט-עמרי , מאשר בן דורו של שלמה המלך עליו השלום

כמו כן , אפילו שבכל זאת נמצאו הרבה ממצאים, צריך לזכור , שהארץ עברה כמה וכמה גלויות שבמהלכם הרבה אתרים הוחרבו ואין שום דרך לשחזר את השכבות האלה , לכן , למרות שיש המון ממצאים שכן נמצאו או שעתידים להמצא, זה באמת רק מעט ממה שבאמת היה פעם בארץ , ואם מישהו מתלונן על כך שלא מצאו המון ממצאים מרשימים כמו שמצאו במצרים או ערי המאיה בדרום אמריקה  , צריך לזכור , שעל מצריים וכו' ואתרים תיירותיים אחרים  לא עברו כל כך הרבה מלחמות באדמתם באופן שגרם לחורבן ערים שלמות , ובכל אופן , הדבר האחרון שאשור או בבל התעניינו לעשות זה לשבת להחריב פירמידות אבן על אבן

לעומת זאת , לא הייתה כמעט מעצמה עולמית אחת שלא ניסתה להלחם על ארץ ישראל , ולמען האמת , רובן הובסו טוטאלית , האשורים הצליחו לנצח את ממלכת שומרון (שרמסה את צבאות האשורים כמה דורות לפני)  רק משום שחטאו , והכשדים הצליחו לנצח את ממלכת יהודה , אך ורק בגלל החטאים שהיו ביהודה שבגללם קיבלו את העונש

המלחמות בין היהודים והרומאים, היו המלחמות הכי גדולות בהיקפם בתקופה ההיא , התעלו אפילו על מלחמות קרתגו רומא בהיקף וגודל , והצבא הרומאי היה הרוס ושבור אחרי מרד בר כוכבא , למרות שכביכול "ניצח " למען האמת , זה הייתה התקופה היחידה כמעט שבה הגנרל הרומאי לא דיווח לסנאט שלצבא יש שלום, ולגיונות שלמים רומאים (שכל אחד מהם יכל לכבוש כל ארץ אחרת בדרך כלל) נמחקו מהעולם .
מליוני תומכי רומאים גוים נהרגו במלחמות האלה (כולל מרידת יהודי התפוצות) , ויהודי בבל בלמו את צבאות רומי מלהכנס לממלכת פרת , והשפילו את צבאם בצורה מוחצת
« עריכה אחרונה: ינואר 02, 2008, 21:08:25 על ידי hebraic »
LIONS OF JUDAH ARE AWAKEN , EAGER TO SPILL OUR ENEMIES BLOOD

מנותק יהודי בלב ובנשמה

• חבר(ה) מוסמך(ת)
  • *
שאלה נפוצה.
« להגיב #22 ב- : ינואר 02, 2008, 21:27:36 »
כל הכבוד hebraic .אני אשמור לעצמי את זה

גם אני שמרתי את הכל בקובץ טקסט.

מנותק נאור

• חבר(ה) מוסמך(ת)
  • *
שאלה נפוצה.
« להגיב #23 ב- : ינואר 02, 2008, 22:12:40 »
אשרייך Hebric, תגובה מדהימה. O0